Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9151) cidalain válasza jozsi252 (#9150) üzenetére


cidalain
veterán

Garmin 66 LMT-ben van TMC szerintem, meg talan a masikban is amit irtal.
Emiatt van a nagy arkulonbseg.
Az 54 LM-ben nincs, es igy maris azonos az arkategoria.
Hogy most melyik a jobb terkep, azt nem tudom. En Miorol valtottam Garminra, mert a mio borzaszto volt a terkep frissitese, legalabbis az 5-6 eves keszuleken.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9152) Prime110 válasza cidalain (#9147) üzenetére


Prime110
aktív tag

De van és Bluetooth is, pontosan ennyivel tud többet és ezért is kerül többe, mint a 670-es.

(#9153) Prime110 válasza xigris (#9148) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ha a bekapcsolás már 30 napja lejárt akkor sehogy...
Van a Becker oldalán egy Content Manager nevű program, elvileg azon át lehet mindent elvégezni, de ha kicsúszott a GPS-óra a 30 napból akkor csak a külön fizetős tételeket fogja kezelni, hiába LT...

(#9154) Prime110 válasza jozsi252 (#9150) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nem is rossz választás, Primo tényleg sok helyen felüdülés a kissé koros iGO8 után, hovatovább a TTS már egymagában egy rohadt jó dolog. :)

C520-ast még használod? Ha tényleg a gyári program van rajta akkor respect, hogy így használod, mert akkor még a hivatalos Mio SD-kártya is 2009-es térképállományt tartalmazott és azóta nem is jött rá semmi. Kár is érte...

(#9155) jozsi252 válasza Prime110 (#9154) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem már nem nagyon használom. Van egy másik gép azon van az IGO 8, meg sokszor a telón levő google maps-ot használom. Azért óckodok kicsit a Mio-tól, mert nem nagyon lehet olvasni semmit hogy milyen a térképfrissítése. Tehát hogy jön-e negyedévente, stb.. De én inkább leszűkítem Navon-ra, illetve az általam említett Garminokra a választást.

Amúgy ezt a Mio C520-at iszonyat módon szerettem, meg igazából most is.. Csak a térkép update nem a legjobb a Mio-nál. Gyors volt, kezelése is egyszerű volt, csak mostanra az aksi pár percet bír csak ki. Mondjuk ezt nem is csodálom, mert nagyon régóta meg van már.

iPhone 13 Pro Max

(#9156) cidalain válasza jozsi252 (#9155) üzenetére


cidalain
veterán

Ugyanilyen mio vannekunk is. 2-3e ft-ert vettem hozza uj akkut. Teljesen ok. A gyari frissithetetlen terkep helyett, pc-sek hekkeltek ra igo-t, igy oke, de ugye evente nem viszem frissittetni hozzajuk... Ezert lett melleje egy garmin.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9157) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok.

Ajánlanátok nekem egy megbízható Navi-t rendszeres napi használatra ?
Lényeg: megbízható, lifetime térkép (csak magyar a lényeg, szóval mind, hogy full EU vagy sem), 50.000Ft-ig, 5 colos (vagy felette).

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#9158) whited


whited
addikt

üdv uraim/hölgyeim!
ez a kis szerkezet megfelelő lenne nekem?
kritériumaim:
-full eu térkép
- ingyenes frissítés

ami nem feltétel:
-csicsás megjelenés
-nagy felbontás
-egyéb, ami nem a GPS-hez kötődik

Apumnak szánnám aki jár ki kocsikért EU-ba és oda kell neki :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9159) jozsi252 válasza cidalain (#9156) üzenetére


jozsi252
veterán

Az akku hogy van bekötve? Sima csatlakozóval, vagy pedig forrasztani kell?

(#9158) whited

Gondolom akartál linket beszúrni, de nem látszik.

iPhone 13 Pro Max

(#9160) whited válasza jozsi252 (#9159) üzenetére


whited
addikt

oppá :D [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9161) cidalain válasza jozsi252 (#9159) üzenetére


cidalain
veterán

2 pines (vagy 3) madzag, csatlakozoval. Nem kellett forrasztani.
Kicsit kell azert kezugyesseg, az akku ra van egy ketoldalu ragasztocsikkal rogzitve a nyakhoz. Eleg masszivan tart. En eloszor felhasitottam a foliat a regi akkun, igy az akku kijott, utana konnyebb volt lehamozni a foliat a ragasztorol.
Meg vigyazni kell szetszedeskor a hatlapot ovatosan kell leszedni, mert a hangszoro a hatlapon van, vigyazni kell a madzagja rovid, nehogy elszakadjon. (Ez is csatlakozos, szoval szerelesnel mar nem fog zavarni)

Update: Ez Mio C710 digi walker tipusu keszulek, bocs multkor rosszul emlekeztem. Viszont szerintem ugyanugy megoldhato a tieden is

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9162) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv ,tanácsot szeretnék kérni .Vásárolni szeretnék egy Bluetooth Gps vevőt ,2 van kinézve -Kérdés melyik a jobb

Polstar Igeo [link]

HOLUX M 1000 [link]

A Holux kb 1500 -2000 Ft al többe kerülne

(#9163) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával Mio készüléknél (Mio 4900 LM), hogy a Mio Desktop nem tudja frissíteni a készüléket? Valami 18 Mbos filet (Mio Spirit series v7.50.0036) akar letölteni, de egyből dob egy ismeretlen hiba ablakot és leáll a letöltés. Emiatt viszont a térkép sem frissíthető.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9164) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Futárként dolgozom és szükségem lenne egy megbízható GPS-re. Feltétel, hogy igen pontos legyen a házszámoknál is, és bírja a nyári hőt... Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#9165) laszlohu válasza ACAB95 (#9164) üzenetére


laszlohu
addikt

Azt feltételezve, hogy autós navi lesz,
készüléktől függetlenül bármelyik típusra igaz, hogy érdemes hozzá olyan tartót venni, amivel rá lehet szerelni a levegő kiömlőre, vagyis a légkondi levegője hűtse, persze ehhez légkondis autó kell.

a HR ( Herbert Richter ) tartócsatlakozású navikhoz pedig lehet pl. flexibilis, jóval hosszabb szárú tartókat venni.

[ Szerkesztve ]

(#9166) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

30.000ft-ig melyik GPS-t ajánlanátok? :)

(#9167) B-L-A-C-K válasza Repsol600 (#9166) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem vagyok egy nagy szakértű ebben a témában, de nekem itt ajánlották a WayteQ X980BT-t, szoftver nélkül ~20 ezer forint...Én meg is vettem, és maximálisan megvagyok elégedve vele.

(#9168) Repsol600 válasza B-L-A-C-K (#9167) üzenetére


Repsol600
addikt

Egy ismerősnek lenne, de olyan kellene, amihez van szoftver.

(#9169) cidalain válasza Repsol600 (#9168) üzenetére


cidalain
veterán

Magyar vagy közép vagy teljes EU térkép kell?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9170) Repsol600 válasza cidalain (#9169) üzenetére


Repsol600
addikt

Elég csak a magyar is.

(#9171) cidalain válasza Repsol600 (#9170) üzenetére


cidalain
veterán

Ennyiből már lehetne kapni, Navonból sok van, de csak 1 év ingyenes térképfrissítést adnak az IGO8-hoz amiket hirtelen láttam. Ami szerintem hátrány, de nem tudom neked mennyire az.
Lehet még Garmin nüvi 42, vagy 52, bár itt is meg kell nézni hogy élettartam frissítéses e a szoftver vagy nem, de talán belefér a keretbe. Az LM verziókat keresd, az az élettartam frissítéses térképes. Ez meg nem IGO-s, van akit ez zavar, mert ahhoz van hozzászokva.

De lehet még kapni Sygic-es térképes cuccokat is, de azt a szoftvert nem ismerem, nem tudom milyen, és milyen a frissíthetősége.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9172) esoum


esoum
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni!
Kamionozáshoz lenne szükségem gps-re euróba térképpel. Garmin dezl 760lmt, ezt a készüléket néztem ki, van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Megéri az árát, vagy ugyanolyan jó, ha veszek valami olcsóbb készüléket, és teszek fel rá iGO-t? Nem bánnám mondjuk ha lenne benne olyan funkció, ami ismeri a traffipax helyeket. És lényeges a gyors működés.
Pár véleményt igazán megköszönnék! :)

(#9173) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok

En is futarkodashoz keresek keszuleket es vagy szoftvert. Fontos hogy ne faggyogasson, gyors legyen, es megbirkozzon tobb cimmel, es tudja azokat optimalizalni, tehat ne a legtavolabbi cimhez vigyen elsonek!
Koszonet

(#9174) laca500 válasza esoum (#9172) üzenetére


laca500
aktív tag

Szia!

Ezt ajánlom figyelmedbe.
És ezt is.

A második full kamionos, viszont az első meg nagyobb kijelzőjű.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#9175) esoum válasza laca500 (#9174) üzenetére


esoum
csendes tag

Szia! Megnézem őket. Köszönöm!

(#9176) Mazsika


Mazsika
őstag

sziasztok!

Navit szeretnék venni? kérdésem először is az hogy milyen márkát érdemes?! A lényeg, hogy viszonylag gyors legyen, kezelhető, és "könnyen" bővíthető a szoftvere. És egy nagyobbacska kijelző sem árt... (Egész Európa térképes kellene)
Köszönöm!

Dáccsika

(#9177) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Miert van hogy egy dobozbol ujjonnan kivett Becker active 5, nem lat csak ket holdot es gps jel nincs uzenetet latok a hol vagyok rovatba?
Mit kene tennem? Vagy hibas a keszulek?

(#9178) OldMike válasza Kiskopika (#9177) üzenetére


OldMike
őstag

Lehet hogy nálad nem ez a helyzet van, de a gyártók minden eszköz első műholdvételét kifejezetten jó vételei körülmények között javasolják. Ezen túlmenően az első műholdvétel időtartama is szokatlanul hosszú, akár tízpercekben is mérhető érték is lehet, bár ez nem gyakori.
Esetleg javasolnám a navigyurci.hu honlapot, ott elég gyakran foglalkoznak Beckerekkel, talán tanácsot is tudnak adni.
Sajnos akár hibás is lehet, hiába német, az sem száz százalékos.

42LM660S

(#9179) Kiskopika válasza OldMike (#9178) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem tudom mi van, gyanus volt mikor kivettem a dobozbol be volt kapcsolva, de a csomagolas maga az sertetlen volt, szoval nem is ertem.
Kiteszem az ablakba ejszakara 😏

[ Szerkesztve ]

(#9180) Kiskopika válasza Kiskopika (#9179) üzenetére


Kiskopika
senior tag

12 ora kellett neki, mar mukodik, erdekes

(#9181) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, érdemes TMC-vevős navit venni? Külföldön is működik? Érdemes annyival többet fizetni érte?

S23

(#9182) DM43 válasza alex devil (#9181) üzenetére


DM43
őstag

Külföldön is működik?
Kérdőjel helyett: külföldön (ez is) jobban működik

(#9183) alex devil válasza DM43 (#9182) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm! Tudja a frekvenciát vagy nekem kell állítgatnom valamit? Bocs a hülye kérdésért, tök láma vagyok.

S23

(#9184) snowdog válasza DM43 (#9182) üzenetére


snowdog
veterán

Ez országfüggő lehet, mert mentem át úgy Ausztrián, hogy sehol sem jelzett, pedig volt pár felszedett útszakasz (gépkocsiba épített gyári navigáció, teljes EU térképpel és license-el). Ehhez képest az összes budapesti útjavítást jelzi. :N

[ Szerkesztve ]

(#9185) Ndru77


Ndru77
csendes tag

Sziasztok!

Teljes Európa térképes gpst keresek, élettartam frissítéssel 40-50eFt értékben , amiket néztem eddig:
Navon N690 plus
Garmin Nüvi 54LM
Tomtom Start 25M
Mio Spirit 6900

Érdekelne melyiket ajánlanátok! Választ köszi előre is!

(#9186) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Minek a függvénye a beállításon kivűl hogy az igo hogy jelzi a táblákat lehajtókat?
Szoftver vagy a térkép fájl ha az utóbbi mit másoljak be? :R

(#9187) qqwerty válasza Mazsika (#9176) üzenetére


qqwerty
tag

Üdv!
WayteQ x980BT GPS
Nekem nagyon bejött!

[ Szerkesztve ]

Telefonszám az adatlapomon!

(#9188) laszlohu válasza Ndru77 (#9185) üzenetére


laszlohu
addikt

Tudtommal Navonból nincs 690 plus :

ilyenek vannak :
670 plus 5"
490 plus 4.3"

de lehet, hogy le vagyok maradva

(#9189) Alfi13


Alfi13
csendes tag

Garmin nüvi 50LM készülékem van élettartam frisítéssel és van vele egy két problémám. Nagyon sokszor észreveszem hogy a navigáláskor 1-2 km rövidebb út miatt le akar vinni a főútvonalról egy alsóbrendű rossz útra, annak ellenére hogy a "Rövidebb idő" van beállítva a navigáción.
Nagyon sokára jelennek meg az átépített új csomópontok kb 1 év múlva.

(#9190) LordVarbaro


LordVarbaro
csendes tag

Sziasztok gondolkozok egy Wayteq-en, de ahogy nézem az hiába olcsóbb a többi "csak" nav-os készüléknél, ez egy talblet és külön kell hozzá térképszoftvert szerezni. Aztán nyilván lehet egyben is kapni kb. 24k ft (most átlagolok), de itt nincs olyan h lifetime frissítés, és nekem mindenképp olyan lenne. Az oldalán néztem a Sygic program meg térképenként frissítve aranyáron megy kb. Milyen gyakran jönnek frissítések?

Ha meg egy hasonló Tom Tom vagy Navi vagy Garmin-t nézek az 30-45k ft-ból jönne ki teljes EU lifetime. De ezekre mind van pozitív és negatív hsz is. (Navi hardveres dolgok hamar tönkre mennek, Gamin-nál szoftveres gondok pl.)

(#9191) laszlohu


laszlohu
addikt

Másnál műkszik az alábbi Topmap térképszerkesztő bejelentkezés után?

[link]

vagy csak nálam szórakozik

[ Szerkesztve ]

(#9192) OldMike válasza laszlohu (#9191) üzenetére


OldMike
őstag

Néhány héttel ezelőtt beküldtem két javítást, akkor működött, most nálam is ugyanilyen. Amúgy a javításról írnak valami választ, vagy meglátom az újabb verzióban (vagy nem)?

42LM660S

(#9193) laszlohu válasza OldMike (#9192) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekem eddig mindig írtak, de csak kb fél - egy év múlva,
egyébként az ikon színe elvileg pirosról feketére vált, ha a kért módosítást eszközölték.

Mondjuk fekete pont az NNG - nek, mivel az általam kért utólsó módosítást javítottnak állítottak be,
miközben nemrég néztem a frissített térképen, és nincs javítva, úgyhogy újra írtam nekik,
de korábban nem volt negatív élményem.

[ Szerkesztve ]

(#9194) OldMike válasza laszlohu (#9193) üzenetére


OldMike
őstag

Nyilván le kell ellenőrizniük, esetleg mérni is kell, ami időbe telik. Az én két javításomból az egyik egy rövid szakaszon megmaradt régi utcanév (a nagyobbik részen javították), amihez ki sem kellene menni. A másik egy sokáig használt, de magánterületen lévő földút, amit most elkerítettek, és ezzel vége. Ezt persze meg kell nézni és nem nekem elhinni, bár szavahihető embernek tartanak :D

42LM660S

(#9195) batman25


batman25
csendes tag

Sziasztok.Egy navi készüléket szeretnék vásárolni.Európában,föleg németbe,ausztriában és magyarban lenne használva.Nagy kijelzőt,mutassa az autópályán a dugókat,a baleseteket,torlódásokat.Legyen pontos,mert sokszor éjszaka kell cimre mennem,nem hátrány ha a ház elé navigál.A tom tom go 6000 est ajánlották,csak nem tudom menyire pontos cimnél.Kösz a válaszokat.Ja,és 100k ig mehet az ár!

(#9196) Mazsika válasza qqwerty (#9187) üzenetére


Mazsika
őstag

Köszi! Szerintem nekem is az lesz...

Dáccsika

(#9197) LámaZ válasza qqwerty (#9187) üzenetére


LámaZ
addikt

A lényeg az Mstar csipen van ennél is. Azok olcsók és jók, a kínaiak is.

Legyen minden jó!

(#9198) laszlohu válasza OldMike (#9192) üzenetére


laszlohu
addikt

Pár napja már újra jó a honlap.

(#9199) OldMike válasza laszlohu (#9198) üzenetére


OldMike
őstag

Engem még most is ez fogad a bejelentkezés után. Beraktam az elem megtekintését is, bár ehhez amit mutat abszolút nem értek. Ez Chrome alatt van, de FF alatt is ugyanilyen

Nem tudom mitől ilyen?

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#9200) laszlohu válasza OldMike (#9199) üzenetére


laszlohu
addikt

Bocsi, úgy látszik jó időpillanatban próbáltam belépni, ugyanis utoljára, mikor próbáltam simán be tudtam jelentkezni,
de most megint nem tudok bejelentkezni.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.