Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Olyan autós navigációt keresek, melyhez jár tolató kamera és tolató fokozatba kapcsolásnál a kamera képét mutatja. Mi ezeknek a keresőszavuk?

Köszönöm.

szerk.: bluetooth tolató kamerásra lenne szükségem

[ Szerkesztve ]

(#10152) nemcso válasza customer114 (#10151) üzenetére


nemcso
senior tag

Google : gps bluetooth tolatókamera

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10153) customer114 válasza nemcso (#10152) üzenetére


customer114
senior tag

Nagyszerű, honnan érdemes venni?

(#10154) makoss válasza makoss (#10149) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10155) nemcso válasza customer114 (#10153) üzenetére


nemcso
senior tag

Csak link segítséget tudtam adni, nem vagyok otthon a témában. 😊

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10156) Prime110 válasza makoss (#10149) üzenetére


Prime110
aktív tag

Miért pont Medion? Nem kötekedés, csak érdekel.
Milyen navit keresel? Teljes Európa vagy csak itthonit? Élettartam térképfrissítés a fontos vagy, hogy a HW, amin fut atom-stabil legyen, esetleg mindkettő?
A kereted kicsit behatárol, de mondjuk Andoid alapú, Teljes-EU és frissítés az élettartamig.
Van benne menetrögzítő kamera is, de Navon ez nem a legjobb minőség, mondjuk a Medion sem sokkal jobb.

(#10157) majnkopf


majnkopf
tag

Sziasztok, nem igazán vagyok képben GPS téren így egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni. A "legfontosabb" hogy jó legyen és pontos, az ársávokat nem igazán tudom, de egy közép-felső kategóriás cuccban gondolkodnék amire max. olyan 50-55 ezer forintot tudnék ráfordítani. Létezik ilyen GPS ebben az ársávban vagy a legtutibbak azért drágábbak? Még annyi kitételem lenne ha megoldható inkább magyar nyelvű, bár ez nem fő kitétel. Aksija ne haljon meg 2 óra alatt, elsősorban Mo. térkép érdekelne, de ha külföldit is tud az sem baj. PC támogatása felhasználóbarát legyen, ne kelljen napokat a frissítéssel meg az esetleges problémákkal eltöltenem.

(#10156) Prime110: ő egyébként mennyire használható?

(#10158) Prime110 válasza majnkopf (#10157) üzenetére


Prime110
aktív tag

Szia,
Ebben az ársávban már nagy a szórás van választék bőven, ez alatt is persze
De én a helyedben rádobnék egy 5-öst és ezt venném, bár most hiány van belőle ahogy látom, egyébként ha nem SOS akkor várnék rá.
Ezt a fajta Navont még nem használtam a régiekkel volt baj vastagon, de ilyen Garminnal nem nagyon fordul elő, bejáratott amerikai márka.

[ Szerkesztve ]

(#10159) majnkopf válasza Prime110 (#10158) üzenetére


majnkopf
tag

Értem, nem élet-halál kérdése a vétele, tehát tudok rá várni és egy ötös is belefér ha tényleg megéri. köszönöm a tippet. :R

(#10160) movax válasza Smiro (#10140) üzenetére


movax
őstag

"Beruházzak új kínai telóra, ami mindenféle műholdvételre fel van szerelve 40 K körüli összegért"

Ilyen kínaival tolom (5,5 collos, hadd látszódjon), szélvédőre cuppantós tartóban, az ingyenes MapFactor a navi program, meglepően pontos offline térképekkel, magyar hanggal. A térképeket előzetesen le kell tölteni (országonként) és frissek, részletesek. A teló persze autós töltőn van, nálam nem fogyaszt többet, mint amilyen ütemben töltődik. GPS-jel betonbiztos. Maximálisan elégedett vagyok vele, eszembe sem jut, hogy külön navit vegyek. Legutóbb Romániában meg Bulgáriában navigált ügyesen kis vidéki utakon.

(#10161) zetecR válasza Smiro (#10140) üzenetére


zetecR
addikt

Próbálj ki egy bluetooth-os GPS vevőt. A BT csak átmegy a fémgőzölt üvegen is, és a teló is kevesebbet fogyaszt és melegszik, mintha menne a saját GPS-e.

(#10162) Dolphine válasza zetecR (#10161) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt a megoldást már én is ajánlottam neki! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10163) Smiro válasza zetecR (#10161) üzenetére


Smiro
senior tag

Köszi, már megrendeltem. :R

(#10164) csibe1 válasza bluemirage (#10108) üzenetére


csibe1
addikt

Annyi a gond vele, hogy a fix taffipaxok egy részét nem ott jelzi ahol vannak, és hamis riasztást is ad, mert olyan helyen is jelez ahol nincs is fix traffipax.
A Totalca traffipax térképén normálisan vannak feltüntetve, legalábbis amerre gyakrabban járok arra biztosan jó.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10165) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Navigációhoz és tolatókamerához keresek navit.. AV-IN a legtöbb kínai navi 3.5mm-es jack dugóján működhet?
A Windows CE és többi OS is megfelelően kezeli az AV-IN bemenetet (tolatáskor rögtön ad képet), van erről tapasztalat?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10166) zsolti0507


zsolti0507
csendes tag

Sziasztok. Szerintetek melyik a jobb gps a Garmin Lifetime dezl 770LMT vagy a TOMTOM go 6000 Truck.
Előre is köszönöm a válaszokat, véleményeket.

(#10167) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Ha jól sejtem akkor kompromisszumos megoldás a telefonos navigáció, de mégis szeretném feltenni a kérdést, hogy milyen készüléket érdemes venni erre a feladatra. MS/Nokia Lumia-król viszonylag jókat hallottam GPS téren. 1-2 hét múlva lejár az előfizum és tudnék kihozni olcsón telefont, de nem tudom melyiket válasszam. Lumia 640-re gondoltam 10.000Ft-ért (Go csomag, de ez részletkérdés..). Ennyit megér, ha fontos a navi része, vagy inkább hagyjam ezt a vonalat és inkább gondolkozzak egy "rendes" navigációs készülékben? Ha igen akkor melyikben? Az ársáv gondolom sejthető ha a fenti megoldáson gondolkozok. Esetleg másik telefon hasonló áron? Használt navi ezen az áron? Hetente 1-2 alkalommal lenne használva, viszont ha kell akkor nagyon megbízhatónak kell lennie mert munkáról van szó.

Köszönöm előre is a segítséget, bármilyen tanács vagy gondolat érdekel.

(#10168) matyi012345 válasza matyi012345 (#10167) üzenetére


matyi012345
őstag

Esetleg még olyan opció, hogy 3,5 jack-be dugható erősebb GPS antenna és a telefon szoftvere? Létezik egyáltalán? Micro usb-s nem jó, mert azt elfoglalná a töltő.

(#10169) laszlohu válasza matyi012345 (#10167) üzenetére


laszlohu
addikt

Én Alcatel okostelefont használok, de sajnos volt, hogy kifogtak pár hibás kijelzőjű példányt,
egyébként a Glonass műholdakat is veszi, az Alcatelnek speciel jó a gps-e

[ Szerkesztve ]

(#10170) matyi012345 válasza laszlohu (#10169) üzenetére


matyi012345
őstag

Pontosan milyen típusú telefon?

(#10171) laszlohu válasza matyi012345 (#10170) üzenetére


laszlohu
addikt

Idol 2 mini s,
de az egyik rokonomnak idol3 - as van, maximálisan elégedett,

előbbin Android 4.4, utóbbin újabb verziójú Android van,

ha kell a Waze alkalmazás, akkor mindenképp ajánlott az újabb verziójú Android

(#10172) matyi012345 válasza laszlohu (#10171) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszi a tippeket :)

(#10173) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Valaki ismeri vagy esetleg használ Garmin Nuvi 58LMT GPS-t? Milyen?
Magon le van akciózva, a garmin.
Vagy esetleg 40.000 körül valami jó GPS?

[ Szerkesztve ]

(#10174) zetecR válasza matyi012345 (#10167) üzenetére


zetecR
addikt

Miért lenne kompromisszumos megoldás a telefonon navigálni?

[ Szerkesztve ]

(#10175) matyi012345 válasza zetecR (#10174) üzenetére


matyi012345
őstag

Kisebb vevő, ami miatt nem olyan stabil jel? Ilyesmire gondoltam főleg. Elég sok telefonnal próbáltam már és nem voltam teljesen elégedett, bár volt amelyik jó volt. Olyat akarok ami mindenhol tartja masszívan a jelet, felhős időbe is akár. Samsung Galaxy Trend Plus teljesített nálam eddig egyedül megfelelően, de azért voltak ott is anomáliák, plusz melegedett is tőle. Ezért nem tudom, hogy megéri-e megvenni a Lumia 640-t erre, vagy azon az áron inkább egy használt célhardver, sokkal jobb antennával. Ha tényleg annyira jók ezek az új Nokiák erre akkor megfelelne.

(#10176) kirusz1 válasza matyi012345 (#10175) üzenetére


kirusz1
őstag

Nem értek egyet,mert volt több navi,telefon is amivel navigáltam volt hogy egyszerre használtam.semmivel se volt jobb a navigáció a telefonnál

(#10177) atee válasza zetecR (#10174) üzenetére


atee
őstag

Mindig rosszkor keresnek amikor èppen navigálnál...
Vagy lemerül amikor a telefonra is szükség volna. Vagy állandóan töltőn van ami nem a legegészségesebb az akkunak.
Ettől mèg jò dolog egy waze pl. Viszont a cèleszközt annak aki napi szinten használja, azt nem tudja maximálisan kiváltani.

D-day 2002-01-04 01:54

(#10178) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Választanom kéne:
- Garmin nüvi 55
- Navon N670

Mindkettő mo térképpel, 20k most edigitalban.

Köszi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#10179) kirusz1 válasza atee (#10177) üzenetére


kirusz1
őstag

Ebben igazad van napi szinten jobb egy navigáció de más hátránya nincsen annak ami a telefonon van

(#10180) Prime110 válasza Ispy (#10178) üzenetére


Prime110
aktív tag

Garmin, megbízhatóbb vas.

(#10181) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!
GPS vásárlás előtt állok, Endurozni kéne a GPS, fontos számomra hogy:
- ne legyen nagyon apró a kijelző ,
- látható legyen az útvonal ,
- tudjon rögzíteni útvonalat,
- gyorsan reagáljon ha tempózunk az erdőben időben szóljon irányváltás esetén
- vízálló legyen bizonyos mértékig ( beleborulok patakba a motorral ne adja meg magát )

Ja és ami mindenképp fontos hogy szivar gyújtóval menet közben töltögetős navigációk nem jöhetnek szóba.

Köszönöm előre is a válaszokat és hogy voltatok olyan türelmesek és végig olvastátok a kis szösszenetem.

Üdvözlettel: Peti

Üdv.:Peti

(#10182) malomszék


malomszék
csendes tag

Hello!
Jelenleg melyik a legjobb kamionos navi?

(#10183) Prime110 válasza malomszék (#10182) üzenetére


Prime110
aktív tag

Térkép kérdése igazából, a megbízható a Navteq (HERE) és az ezt használó készülékek, Garmin Dezl vagy Becker Transit sorozata.

(#10184) malomszék válasza Prime110 (#10183) üzenetére


malomszék
csendes tag

Köszi!
Ez a becker transit nagyon tetszik.
:R

(#10185) atee válasza malomszék (#10184) üzenetére


atee
őstag

Nekem is tetszett, de aktív használt mellett is azt gondolom, hogy nem èri még az árát!
+ Élettartam frissítés, magasság ès egyèb korlátozásokat komolyan veszi, kiválò tartó, minőségi darab, jò akku üzemidő, igo poik átmenthetők, tmc ès live szolgáltatások...felemás.
- Drága, mélygarázsban parkolás után a jelet nem mindig találja... "Ócska" wayteq simán! Allò helyzetben is sikerül egy utcával arrèb pozícionálni, navigálas közben csak 3 választott adat jelenik meg egyszerre, live ès tmc a tomtom ilyen szolgáltatása mellett egy nagy 0 ritkán naprakész...

Nekem kicsit csalòdás! Ennyièrt ezek a hibák elfogadhatlanok!
Megtartom, használom mert naprakész a tèrkèp ès a korlátozásokat tudja elèg pontosan.
De ugyan úgy fent van mellette a primos wayteq ès így a kettő adja azt amit egy kèszülèkben szeretnék.
Illetve 3 kellene a tomtom live szolgáltatása jò lenne mèg...

Van olyan mondjuk 6-7 colos kèszülèk, ami mindezeket tudja egyben? Fontos, hogy igo poik átmenthetőek legyenek!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#10186) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Apumnak szeretnék egy 6" körüli -how-tennó karácsonyra. A tomtom start 62-re gondoltam, nem olcsó ugyan, de gondolom azért nem lehet rossz. Tud magyarul is, és magyar hang is van hozzá, élettartam tökéletesítések 4x egy évben, gondolom q1, q2, ésatöbbi.
Sajnos neten nem sok infót találok róla, felhasználói tapasztalatokat meg pláne. Tud valaki érdemleges infóval szolgálni a fent említett gps-szel szel kapcsolatban?
Ebayen most £129.99, amúgy mindenhol £149.99
Ha nem ez, akkor esetleg hasonló méretben hasonló készüléket tud valaki ajánlani?
Ha 7" az sem baj.
Köszi előre is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10187) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Garmin Nuvi 58LMT készüléket. Felfrissítettem és bekapcsolás után kiválasztom Magyarországot és elfogadom a licensz feltételeket tovább enged és minden ok. Viszont ha kikapcsolom és utána be, újra megkérdezi hogy milyen országot akarok beállítani és el kell újra fogadni a feltételeket. Nem jegyzi meg amit beállítok.

Tudtok erre megoldást?

(#10188) gabor_01 válasza SG3rg0 (#10187) üzenetére


gabor_01
senior tag

Egyszer mutasd meg neki a műhódakat.

(#10189) SG3rg0 válasza gabor_01 (#10188) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszönöm sikerült! :R

(#10190) zsusensei


zsusensei
újonc

Sziasztok a kérdés adott ugye.
A helyzet az Édesapámnak akarok venni karácsonyra GPS-t de ahogy a kocsikhoz úgy a GPS-ek is nagy sötét foltjai a kis tudás táramnak.
Apám idősebb (75 éves) szóval fontos, hogy eltudja olvasni. Nem béna a kütyük kezelésébe de azért nem vennék semmi bonyolultat.
Jó lenne ha fénybe is látná a képernyőt.
És persze a magyar nyelv is fontos lenne a készülékben.
Az ár maximum 30-40 e. lenne amit kitudnék adni rá .
Tud valaki segíteni nekem? Tényleg abszolult nem értek hozzá és nem szeretném utolsó pillanatra hagyni a vásárlást.

(#10191) Prime110 válasza zsusensei (#10190) üzenetére


Prime110
aktív tag

Szia,
Hol használná édesapád a készüléket? Idehaza vagy menne vele még külföldre is?
Ha idehaza menne vele kizárólag akkor jó szívvel lehet ezt neki ajánlani.
Ugyan a menü felépítése és egy-két funkció osztályidegen (mert amerikai gondolkodásra lett kialakítva), de megbízható, stabil jó készülék, amihez remek kijelző is párosul így napfényben is kitűnően látható.

(#10192) zsusensei válasza Prime110 (#10191) üzenetére


zsusensei
újonc

Csak belföld , bevásárlós és sír látogatós kocsi :)

(#10193) Prime110 válasza zsusensei (#10192) üzenetére


Prime110
aktív tag

Akkor ideális, a térképe frissíthető relatíve örökre, úgyhogy bátran szerezd be, most éppen akciós is, de szokott ez ennyin menni, nem kell utána kapkodni szerintem.

(#10194) Pszicho


Pszicho
tag

Sziasztok!

Olyan GPS -t szeretnék venni, amiben van LM frissítés és teljes Európa térkép, azaz Anglia térképet is tartalmaz.
Olyan 35 ezer forintig keresnék ilyet.
Mit tudnátok ajánlani?

Erről mi a véleményetek?
http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/mio/spirit-4900-feu-lm-p234936623/#termek-leiras
Mio Spirit 4900 FEU LM GPS navigáció

A Garmin Nüvi 42LM termékhez oda van írva, hogy csak Kelet Európa térkép. Egyáltalán nem lehet hozzá letölteni Anglia térképet, vagy csak jó pénzért?

(#10195) laszlohu válasza Pszicho (#10194) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha rádobsz 5000 ft - ot, akkor van full-eu Garminból is:

[link]

(#10196) SG3rg0 válasza laszlohu (#10195) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ilyet vettem tökéletes! Baromi hamar talál jelet! És müxik a lifetime update. Emagtól vásároltam.

[ Szerkesztve ]

(#10197) Pszicho válasza SG3rg0 (#10196) üzenetére


Pszicho
tag

Köszi.
Milyen operációs rendszer alatt lehet frissíteni?
Nekem most Win WP -m van.
Van vagy nincs oprendszerre való megkötés ezeknél a készülékeknél?

(#10198) SG3rg0 válasza Pszicho (#10197) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia! Win XP gondolsz? XP nem írja hogy támogatott de itt van rakd fel.
[link]

(#10199) Pszicho válasza SG3rg0 (#10198) üzenetére


Pszicho
tag

XP -re gondoltam csak elírtam.
Csak Vista és Mac Os alatt frissíthető. Ez felháborító.

Melyik készüléket lehet Win XP, Win 7 alatt frissíteni, teljes Európa térképpel?
Tudnál olyat ajánlani?

(#10200) laszlohu válasza Pszicho (#10199) üzenetére


laszlohu
addikt

Windows 7 - re biztos, hogy rámegy

Rendszerkövetelmények :
Windows Vista, vagy újabb op. rendszer (pl. Windows 7 , windows 8.1, windows 10)

a régebbi verziójú garmin express elképzelhető, hogy rámegy az xp - re, de próba szerencse

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.