Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9051) ngabor2


ngabor2
nagyúr

30-35k körüli GPS-t szeretnék venni. Eddig 2 darabot néztem ki, ami belül gyakorlatilag megegyezik, csak a kijelző mérete tér el:
WayteQ xTAB 7Q és 8Q tablet, amihez jár a Sygic. Egyelőre az eDigital oldalán nézelődtem.

Elvárások:
- 6-8" közötti kijelzőméret (a telefon 5"-ja gyakran kevés, a jelenlegi 10"-os tabletünk meg túl nagy)
- friss térképpel rendelkező (természetesen legális) GPS-szoftver
- stabil GPS-vétel

Természetesen nem ragaszkodunk bolthoz vagy gyártóhoz, még keresgélek bőszen, tapasztalaton alapuló ajánlások jöhetnek :)

Ehhez kapcsolódik: a Sygic oldalán az olvasható, hogy a szoftver és a térkép élettartam-frissítéses. Tehát akkor beröffentem a készüléken, aztán nincs is vele tovább gondom, mert a térkép is időnként frissül?

(#9052) laca500 válasza PLaci58 (#9050) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi skacok a választ.
Nem tudom melyik progit használod, én a Primo 2 kamionos változatot.
Talán betojt a kütyü a csere hallatán :D , mert most, bekapcsoláskor egy Budapest-Londont kb. 1-1 perc 10 másodperc körül tervezett meg.
Viszont következőként egy Budapest-Livingstont (2361km) 3 perc 20 másodperc alatt. Mondjuk ez már aránylag elfogadható.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#9053) zolika98


zolika98
csendes tag

sziasztok srácok!

egy GPS-t szeretnék venni, úgy látom ti elég spílerek vagytok benne hogy melyik a jó, segítenétek lécci? eddig a Media Markt oldalán nézelődtem csak, mert onnan online tudok rendelni és ingyen kihozzák, ez most nekem elég fontos, mert semmi időm sincs elutazni érte és megvenni... szóval eközött a kettő között vacilálok:
TOM TOM Start 60 EU navigációs REFURBISHED
NAVON N490 PLUS White navigáció + iGO Magyarország térkép

nem tudom megéri-e az olcsóbbat venni, nem fogok vele szívni később, hogy lassabb, vagy ilyen huszadrangú mellékutakra vezet... kérlek segítsetek, nem akarok szart venni. :S

(#9054) EczkE


EczkE
addikt

Udv!

Egy Wayteq X980BT jo vetel Sygic Europa terkeppel 35k-ert? A lenyeg hogy terkep is legyen a navihoz, ne kelljen kulon szorakozni vele. Esetleg ezert az arert mas alternativa? Az se baj ha olcsobb. :)

:R

Asszem mindenféleképpen!

(#9055) czanki90


czanki90
csendes tag

Szép estét az lenne a kérdésem, hogy olyan GPS-re lenne szükségem ami tud teherautóval is tervezni pl.:beírhatom a sújt, magasságot...
Ez tudja e? [link]
Vagy ez?[link]
És ha igen melyik a jobb?
Meg azt, 1 gyártónál sem találtam hogy ezt bedughatom e a teherautó szivargyújtójába mert az úgy tudom 24v, nem 12v.
előre is köszi!

(#9056) kisguly válasza czanki90 (#9055) üzenetére


kisguly
tag

A teherautós funkció nem készülék, hanem programfüggő. A Navon az jó lenne akkor, ha valóban prímóval adják és benne vannak a kamionos térkép kiegészítők. A képen ugyanis IGO8 van.

(#9057) whited


whited
addikt

Sziasztok
GPS vásárlás előtt állnék.
Mit gondoltok erről?
[link]
Nem igazán vagyok kompetens a témában, alapvetően egy MO térképes gépet szeretnék, de ha olcsón tudok venni hozzá, akkor szeretnék egy teljes EU térképet is rá.
Méret tekintetében nagyobb =5" amit szeretnék, és magyar nyelvet bár tudom ez a program ismérve, :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9058) laszlohu válasza ngabor2 (#9051) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha kell a hátlapi "gyenge minőségű" kamera, erősebb akksi, akkor az alábbi, sygiccal :

[Wayteq 8Q gps tablet + sygic]

ha nem kell a hátlapi kamera, akkor a 7Q + sygic
viszont a 7q-hoz a honlapról kapásból frissíteni kell a firmware-t,mert van rajta egy javítás

[ Szerkesztve ]

(#9059) ngabor2 válasza laszlohu (#9058) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igen, pontosan erről érdeklődtem, hogy mi vele a gyakorlati tapasztalat. Milyen gyorsan találja meg a műholdakat, mennyire stabil, töltő nélkül meddig bírja a navigálást, hány mA-es autós töltő ajánlott hozzá, hogy ne merüljön gyorsabban, mint ahogy tölt, hangereje elég nagy-e, stb.

A kamera jelenleg nem igazán érdekel, nem hinném, hogy fel akarom vele venni az utat.

(#9060) laszlohu válasza ngabor2 (#9059) üzenetére


laszlohu
addikt

Magán a wayteq honlapján is írják a hozzá való autós töltőt és tartót
a tartozékoknál :

[link]

univerzális tartó ( mind 7Q.- hoz, mind 8Q - hoz jó )
Autós töltő: 12/24V bemenet, 5V DC / 2A kimenet

A 8Q tovább bírja, ha nincs csatlakoztatva a töltőhöz, mint a 7Q

a gps jelet gyorsan megtalálja, az mondjuk tény, hogy a
glonassos( mobiltelóknál gyakori )-
okhoz képest
lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#9061) ngabor2 válasza laszlohu (#9060) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, ezek szerint jó választás lesz :)

(#9062) Tayuya


Tayuya
csendes tag

Sziasztok,

TomTom Start 40-ről van valakinek tapasztalata? 45rugó, élettartam frissítéssel. Semmi extrára nincs szükségem, csak navigáljon el korrektül. A gyártó oldala

(#9063) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szűkségem. Robogóra (később motorra) szeretnék GPS-t, nem szeretnék semmilyen extra tudást, csak amire való. Annyi lenne viszont, hogy mivel még robogóval járok, jó lenne, ha úgy tudna navigálni, hogy az autópályákat, fizetős utakat mellőzné, mert ugye 50-es géppel oda nem mehetek fel. Esetleg van olyan készülék, ami megfelel ennek az elvárásnak és nem is olyan vészes az ára? Köszönöm szépen előre is segítségetek! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9064) OldMike válasza laszlohu (#9060) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Ezzel a készülékkel kapcsolatban lenne két kérdésem:

Más-e és ha igen, akkor mennyire a GPS vétel egy olyan eszközhöz képest, amiben konkrétan írnak valamilyen beépített vevőt (pl. Sirf akármit)?

A Bluetooth ebben az eszközben (esetleg más hasonlókban is) csak vételre alkalmas-e, mondjuk a telefon kihangosítására, vagy működhet adóként egy megfelelő autórádió irányába, hogy azon legyen hallható a GPS hangja?

Tudom, hogy erre az FM Transmitter szolgálna, de azt csak nagyon kevés eszközbe építik be, és ebben sincs.

Kösz

42LM660S

(#9065) laszlohu válasza OldMike (#9064) üzenetére


laszlohu
addikt

Annyi, hogy nem sirf gps vevő van benne, hanem MediaTek

(#9066) OldMike válasza laszlohu (#9065) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm.

Lehet hogy nem teljesen idetartozó kérdés, de ehhez az eszközhöz is (a Sygic-kel véve) élettartam térképfrissítést ígérnek. Azonban minden készülékgyártó azt írja, hogy az LMU addig tart, ameddig a térképgyártó ad neki ehhez az eszközhöz frissítést. Gondolom ez aztán lehet akár öt év is, de akár fél év múlva mondhatja, hogy ennyi volt.

Van erre valamilyen tényleges tapasztalat?

42LM660S

(#9067) snowdog válasza OldMike (#9066) üzenetére


snowdog
veterán

Ez sem teljesen ide való, de korábban követted a HERE térképfrissítéseket. Megjelent a HERE 2015 térképcsomag gépkocsikhoz, és nem fogod elhinni, de még mindig nincs benne az M0-ás szakasz. Kész röhej.

(#9068) 30z.Samu válasza snowdog (#9067) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tudom neked milyen készüléked van, de a telefonomban benne van. (Lumia 520)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9069) laszlohu válasza 30z.Samu (#9068) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem az androidos verzióra gondol a here-ből

(#9070) 30z.Samu válasza laszlohu (#9069) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja igen, már mindenki keveredik mindenkivel, már WP-re is van Google Maps.

Sic Parvis Magna

(#9071) OldMike válasza snowdog (#9067) üzenetére


OldMike
őstag

Nos én úgy jártam, hogy a naviextras.com-on megvettem a Magyarország 2014,03. verziót. Igaz, hogy az én eszközöm csak HERE térképekre jogosult, de én a pénzemért NNG (TopMap térképet kaptam :DD
Ezen rajta van az M0 szakasz, sőt a környékünkön tavaly történt utcanév változás is.
Valószínű hogyha teljes EU frissítést vettem volna, akkor ugyanúgy járok, mint Te :(

42LM660S

(#9072) laca500 válasza OldMike (#9071) üzenetére


laca500
aktív tag

Bocsi, hogy beledumálok, de ti miről beszéltek? Nekem a HERE-ben is és a Sygic-ben is benne van az M0-ás végig, elég régóta!

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#9073) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Sima egyszerű GPS-t keresek. Nem sokat utazunk de néha azért jól jönne.

[link]

[link]

Ezt a kettőt néztem. A WayteQ gépre ha nincs szoftver milyet lehet rátenni?

(#9074) OldMike válasza laca500 (#9072) üzenetére


OldMike
őstag

Lehetséges, hogy neked a HERE alkalmazás van? Úgy értem, mint navigációs szoftver. A HERE honlapján lévő térképen én is láttam már tavaly október körül, tehát megvolt nekik. Lehet hogy a saját gyártmányú navi szoftverükbe azt tették be. Ennek ellenére más eszközgyártóknak térképként 2013. 4. negyedéviként még olyat adtak, amiben nem volt benne. És ezek szerint még az sem biztos (nem láttam, nem ismerem), hogy a 2014. 1. negyedévibe sem került bele.

A Sygicban pedig legálisan TomTom (volt TeleAtlas) térképek vannak, az most nem volt téma.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#9075) OldMike válasza torma1981 (#9073) üzenetére


OldMike
őstag

Hát ez a Vega egy csodaeszköz :D . Ugyanis annyiba kerül a Sygic szoftverrel együtt, mint az X980BT szoftver nélküli és a Sygic szoftverrel telepített változata közötti árkülönbség. Gyakorlatilag megveszed a szoftvert és "ingyen" kapod hozzá a navi eszközt.

Amúgy a Sygic WinCE változatához nincs élettartamú térképfrissítés, tehát amilyen gyakran frissítenéd a térképeket, az mindig 15 ezer forintba fog fájni.

Az X980BT-re legálisan csak a Sygic telepíthető, egyébként meg amit sikerül :K
A gyártói fórumon eléggé panaszkodnak az X980BT-re.

42LM660S

(#9076) torma1981 válasza OldMike (#9075) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Akkor te milyet ajánlanál? Nem hiszem hogy a térkép frissítés annyira szükséges lenne.

(#9077) OldMike válasza torma1981 (#9076) üzenetére


OldMike
őstag

Ajánlani én már semmit sem merek. Nekem is van, a családban van egypár, és egyiket sem tudnám jó szívvel senkinek sem javasolni. Nem csak az ára miatt, mert sajnos még 60-70 ezer Ft környékén sem találtam olyat, amit minden szempontból én (természetesen abszolút szubjektíven) megfelelőnek gondolnék.

Ez csak egy gondolatébresztő készülék, már nem az igazán az olcsó kategória, viszont ez a gyártó a nevesebbek közé tartozik. Azt azért tudnod kell, hogy ez igazán csak egy céleszköz.

[link]

42LM660S

(#9078) torma1981 válasza OldMike (#9077) üzenetére


torma1981
veterán

Hát igen. De én ennyit nem akarok rá áldozni. A lényeg,hogy elvezessen a célhoz. Nem kell semmi cica. Arra az éve 3-4 alkalomra felesleges.

(#9079) OldMike válasza torma1981 (#9078) üzenetére


OldMike
őstag

Akkor esetleg nézd meg ezt:

[link]

Ez a Vega-hoz hasonló színvonal, kicsit többe kerül, viszont IGo8 szoftver van rajta, ami az egyik legjobb. Ha csak annyit használod, amennyit írtál, akkor az összeszerelés minősége miatti problémák (olvasd el az értékeléseket) talán kevésbé jönnek elő. Amúgy a Vega-t még senki sem értékelte (talán még nem is mertek venni ilyet :( ), de valószínűleg hasonló lehet a minősége.

42LM660S

(#9080) gabor_01 válasza torma1981 (#9078) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nekem van ilyen Vega-m. Annyit nem ér meg, az biztos. Az enyémen egy kőkorszaki Sygic volt, undorító.
Szerencsére ki tudtam a primót próbálni rajta.
Kicsit egyszerűbb a használata, mint egy Wayteq-é. Gyújtás ráadásával és elvételével kapcsol be-ki. Szokni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#9081) laca500 válasza OldMike (#9074) üzenetére


laca500
aktív tag

Bocsi, de ilyenről mint HERE alkalmazás még nem hallottam. (mindig tanul az ember :K ) Azt hittem, hogy a HERE térképekről van szó! Viszont a térképe *.fbl kiterjesztéssel 2014 Q2 Europa is van már.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#9082) trance89 válasza laca500 (#9081) üzenetére


trance89
őstag

http://here.com/beta/android/?lang=en-US
nemsokára jön a végleges, év végére ígérték de már ez a béta is tökéletesen teszi a dolgát

(#9083) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Fateromnak kellene gps a kocsiba 30-40 ezer ft közötti áron.
6-8 colosra gondoltam.
Tudnátok valamit ajánlani ?

(#9084) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok, tudom rákereshetnék de lusta vagyok, így olyan válaszoljon akinek ez nem szír szemet...:)

Szóval egy átlagos GPS kellene, semmi extra csak menjen rajta normálisan a GPS, szoft nélküli is jöhet gondolom mindegyikre rálehet rakni bármilyet. Kijelző nagysága mind1, vagyis, se kicsi, se túl nagy ne legyen. A másik lényeg hogy itthon beszerezhető legyen, azaz ne külföldről jöjjön 1-2 hónap alatt. Keret 20-25 ezer.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#9085) trance89 válasza B-L-A-C-K (#9084) üzenetére


trance89
őstag

wayteq x980bt

(#9086) B-L-A-C-K válasza trance89 (#9085) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, meg is veszem valahol...

(#9087) PalZso


PalZso
csendes tag

Sziasztok!

Valaki használja Wayteq xTab-7q-t GPS-ként? Erről lenne jó egy kis információ, hogy mennyire megbízhatóan működik a GPS része.
Vagy valami tabletet tudnátok ajánlani, ami tökéletes GPS-ként. Főleg GPS-ként használnám, de sima GPS nem akarok venni, mert azt nem tudnám másra használni.

Előre is köszönöm a segítséget

Üdv

(#9088) laszlohu válasza PalZso (#9087) üzenetére


laszlohu
addikt

Hardverileg tökéletes, viszont szoftverileg sajnos rögtön frissítéssel kell kezdeni,
a 7Q esetében :

[link]

a Wayteq 8Q esetén viszont nincs a fenti szoftveres bug.

(#9089) cidalain


cidalain
veterán

Sziasztok!
Milyen GPS-t érdemes venni?
Csak GPS-ként lenne használva autóban, így kicsi kompakt könnyen használható cucc érdekelne (tehát nem tablet kell) 4-5" elég.

Lifetime Map update kell!

Garmin Nuvi 54LM
Mio Spirit 4900
Mio Spirit 6950

Ezek közül melyik ajánlottabb? Hasonló árkategóriában (kb 40e Ft full EU térképpel együtt) van más ajánlott?

Ezekben milyen típusú térképszoftver van gyárilag?

Régi Mio-ban abszolút nem lehetett még pénzért sem frissíteni a térképet, rohadt elavult volt, rá kellett hekkeltetni az IGO-t. Ilyet nem szeretnék. Legyen folyamatosan update a szoftver adatbázisa, és a térképfrissítés is legyen gördülékeny, ez fontos szempont.

Köszi

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9090) cidalain válasza cidalain (#9089) üzenetére


cidalain
veterán

Mar mindegy.
Black friday akcioban megkaptam a garmint 35-ert a navi gate-nel kozvetlenul :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9091) Prime110 válasza cidalain (#9090) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az jó vétel volt annyiért, jobb mint a Mio lett volna.

(#9092) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Én egy Garmin Nuvi 42LM szereztem az emagon 22k-ért. Teljes Kelet Európa térkép+ élettartam frissítés. Szerintem ez sem rossz.

(#9093) cidalain válasza torma1981 (#9092) üzenetére


cidalain
veterán

Én is néztem, de az istennek nem derült ki hogy a Kelet Európában milyen országok vannak benne.
Ausztria pl benne van e? Ekkor mentem fel a garmin.hu-ra hogy ott megnézzem.
Ekkor láttam hogy ott is BF van :)

(egyébként a garmin oldalán sem derült ki számomra hogy melyik országok vannak a K-EU-ban)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9095) cidalain válasza trance89 (#9094) üzenetére


cidalain
veterán

köszi. jó hogy nem ezt vettük akkor, mert kell a román is :)
(esetleg még a német)
de full eu-val nem kellett gondolkozni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9096) torma1981 válasza cidalain (#9095) üzenetére


torma1981
veterán

Nekünk lehet majd jövőre a német kell. De nem baj megoldjuk. Úgy is legtöbbször Magyarországon megyünk.

(#9097) Doky1988


Doky1988
senior tag

Udv!
Navi vetelen torom az agyam, es androidosat szeretnek.Ugytudom ilyen csak WayteQnek van.. Melyiket ajanlanatok?

DokY | www.zsolti.hu

(#9098) OldMike válasza Doky1988 (#9097) üzenetére


OldMike
őstag

A hozzászólásod alapján úgy tűnik, hogy navi szoftverrel együtt akarnád venni. Van ilyen még:
Navon Platinum Explorer 7 IGo Primo-val
Prestigio Geovision GV7777 IGo Primo-val
Ezeknek azonban a tablet és Android képességei hihetetlenül elavultak, az egyetlen előnyük a legális Androidos Primo. Nem hiszem, hogy jó választás.
Nem tudom, hogy a WayteQ eszközök közül mit néztél ki? Az XTab-7Q a mostani üdvöske, amit lehet kapni a Sygic nevű navi szoftverrel, élettartam térképfrissítéssel. A tartót és az autós töltőt külön meg kell venni hozzá, mert azért ez nem egy igazi autóba szánt navigációs eszköz, de nagyjából azzá lehet tenni. Kb. olyan mint egy okostelefonnal navigálni, de ennek 7"-os a kijelzője, nincs benne sim kártya lehetőség, de az USB-OTG képességével kapcsolódhat a világhálóra egy mobilnet stickkel. Persze egy mobiltelefon is megoszthatja vele a világhálót wifin, ha tudja ezt a telefon.
Azért a 7"-os eszközt nem könnyű jól elhelyezni az autóban.

42LM660S

(#9099) Doky1988 válasza OldMike (#9098) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ugy gondoltam hogy veszek egy tabot, es play aruhazbol megveszem az iGOt ra.. Sygicet nem szeretem, volt de eladtam, nem jott be.

DokY | www.zsolti.hu

(#9100) DM43 válasza Doky1988 (#9099) üzenetére


DM43
őstag

Szép is lenne ...
Meg tudod venni az izraeli kiadást, ami csak az izraeli térképpel működik, és meg tudod venni a török kiadást, ami csak a török térképet eszi.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.