Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10554) atala


atala
addikt

Van itt valaki aki Élettartam frissítéssel vette a készülékét, és a naviextras oldalon kell frissítenie, és eltelt 1-2 év a vásárlás óta?
Vennék egy Navon A500 készüléket Élettartam frissítéssel, de a Naviextras oldalon azt a tájékoztatást kaptam, hogy élettartamig való ingyenes frissítés nem létezik. Olyan van, hogy élettartamig lehetőségem lesz frissíteni, de nem ingyen.

Nem tudom ki mond igazat, az eladók, aki így árulják a készüléket, vagy a naviextras.
Azt is mondták, hogy csak akkor tudják megnézni, hogy meddig jó a frissítési lehetőség, amikor már beregisztráltam a készüléket.

Jó lenne tudni mi az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#10555) pjen válasza atala (#10554) üzenetére


pjen
félisten

Ha a Naviextras azt írja,hogy nincs, akkor szerintem nincs is.

(#10556) atala válasza pjen (#10555) üzenetére


atala
addikt

Nem az oldalon írták, hanem email-ben.

Idézek:
Léteznek több éves ingyenes frissítési lehetőségek is, például 5 év. Élettartamra szóló ingyenes frissítésről én nem tudok, még nem találkoztam ilyen eszközzel.

De Ő csak egy operator. A Navon-t, (pontosabban a forgalmazót a Hungaroflotta Kft-t) felhívtam, és Ők azt állítják, hogy amíg a készülék működik, addig ingyen frissíthetem a térképeket.
Most akkor mi van? :F

(#10557) pjen válasza atala (#10556) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,ha 5 évig frissítik,már az is rengeteg.Szerintem úgysem működik addig. :(

(#10558) atala válasza pjen (#10557) üzenetére


atala
addikt

5 évvel már én is kiegyeznék, de nem szeretném, ha egy év múlva nem tudnám ingyen frissíteni, hiszen létezi 1 év frissítési lehetőséggel is ez a készülék 5e Ft-al olcsóbban.

Egyébként én most cserélem le a Mio C250-es készülékemet. Eddig bírta, kb 8 éves lehet. Most is jó, csak sokszor menet közben újra indul.

[ Szerkesztve ]

(#10559) csaba271 válasza nemcso (#10532) üzenetére


csaba271
csendes tag

En azt olvastam, hogy nem tmc kepes a wayteq 985bt ....nekem olyan kene, ami tmc kepes es meg hasznalhato is. Sokat utazok europaban, igy kell, de nem szeretnem a gatyamat rakölteni. :(

Köszi a segitseget:
Csaba

(#10560) raven12 válasza raven12 (#10549) üzenetére


raven12
senior tag

erre valaki? :F

(#10561) laszlohu válasza raven12 (#10560) üzenetére


laszlohu
addikt

(#10562) kgpassat


kgpassat
csendes tag

Sziasztok,

használt navit vennék, amin rendszeresen frissíthető a szoftver.
Tudna írni valaki, hogy milyen eszközt érdemes venni és milyen térkép menjen rá?
Inkább privátban, a fórum védelme miatt nem írnám ki a részleteket, bár gondolom, hogy egyértelmű. :DD

Köszi.

(#10563) ovics válasza bandi0000 (#10500) üzenetére


ovics
aktív tag

sziasztok!

édesapámnak szeretnék gps-t venni karácsonyra, mert a mostani elég lassú és a frissítése is elég problémás, gps jelet is nehezen talál/gyakran elveszíti. igazából szerettem volna 40 alatt megúszni, de ezt találtam ami szimpatikus lenne: Garmin Drive™ 50LMT. ez mennyire jó vétel? esetleg tudtok ajánlani olyat ami gyorsan és jól működik vagy ez jó választás? főleg külföldön lenne használva (svájcban és odafele).
mindenképpen hagyományos gps kell, mert nem nagyon ért a kütyükhöz. a tmc-nek nem tudom hogy van e értelme ezen a szakaszon.
előre is köszönöm a választ!

(#10564) nemcso válasza ovics (#10563) üzenetére


nemcso
senior tag

Garmin 40 alatt :
https://m.emag.hu/garmin-drive-50-lm-gps-navigacio-5-kijelzo-teljes-europa-terkep-ingyenes-frissites-a-teljes-elettartam-alatt-gr-020-00161-24/pd/D16XY2BBM/

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10565) ovics válasza nemcso (#10564) üzenetére


ovics
aktív tag

köszönöm szépen, de újracsomagoltat nem szeretnék, ahogy olvastam mindegyiken látszik hogy újracsomagolt. viszont találtam 40ért ugyan ilyen garmin drive 50 lm gps-t viszont akkor meg felmerül a kérdés hogy a TMC ér-e +10.000-et vagy nem olyan hasznos funkció? vagy ezt hogy kell elképzelni, hogy működik ez egyébként?
jó választás egyébként ez a garmin? elég gyors és pontos?
esetleg más típus van ami jobb lenne ebben az ársávban? (40-50k)

[ Szerkesztve ]

(#10566) kbyte1024 válasza ovics (#10565) üzenetére


kbyte1024
addikt

A Garmin az egyik ha nem a legjobb GPS! Kb 1000 éve a piacon.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10567) Prime110 válasza ovics (#10565) üzenetére


Prime110
aktív tag

A magyar TMC 3 forintot nem ér, úgyhogy ezen ne is hezitálj, hogy adsz ki érte pénzt, ha járna a navigáció mondjuk Németországban, akkor azt mondom, hogy ésszerű, itthonra ilyet nem mondok.
A Garmin amúgy újracsomagolva is megbízhatóbb, mint sok új, de ezt neked kell eldöntened.

(#10568) ovics válasza Prime110 (#10567) üzenetére


ovics
aktív tag

magyar-osztrák-német-svájc útvonalon járnak vele oda visza, főleg svájcban és németországban lenne használva, és persze néha az útvonalon, így van értelme gondolkozni rajta?

(#10569) gabor_01 válasza ovics (#10568) üzenetére


gabor_01
senior tag

Kipróbálni érdemes, ha nem nagy az árkülönbség.
Nagyon függ a helytől.
Németországban vannak rendszeresen beduguló autópályaszakaszok.
Ha itt jelez a TMC, akkor szerencsés esetben épp el tudod kerülni. De sokszor minden autós így cselekszik, így az elkerülő út is bedugul.
Svájcban sokkal több alternatív útvonal adódik. Ott viszont nem tudom milyen gyorsan reagál a TMC rendszer.
Az üdvözítő megoldás az, hogy egyidejűleg telefonon nézni a Google térképet, vagy a wazzet. Itt sokkal gyorsabban láthatóak az események.

Ui:
Írtad, hogy a papádnak veszed. Meggondolandó, hogy nagyobb méretű készüléket vegyél a jobb láthatóság miatt.
Vannak 6-7" garminok is.
Vagy a Wayteq x995MAX. Kicsit nagy ugyan, de androidos lévén fel tud menni a nettre és onnan kapja a közlekedési infókat. GPS vételi minősége vetekszik bármely dedikált készülékkel. Egyedüli hátrány talán az, hogy érintős IPS kijelző lévén tükröződik.

[ Szerkesztve ]

(#10570) ovics válasza gabor_01 (#10569) üzenetére


ovics
aktív tag

köszönöm a Te segítségedet is, utána fogok kérdezni finoman hogy elég e a mostani 5" vagy jobb lenne e nagyobb, mert akkor valószínűleg inkább lemondok a TMC-ről hogy jobban lássa.
egyébként:
50 lm 40k 5"
50 lmt 52k 5"
60lm 52k 6"
de ha ennyire vagy-vagy alapon működik akkor lehet maradok a TMC nélküli verziónál.

(#10571) gabor_01 válasza ovics (#10570) üzenetére


gabor_01
senior tag

A 6-osnak ráadásul nagyobb a felbontása is.

(#10572) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
E szerintetek tud navigálni és videót rögzíteni egy időben?
[link]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#10573) gabor_01 válasza cris78 (#10572) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem.
Olvasd el a kérdéseket és válaszokat.

(#10574) cris78 válasza gabor_01 (#10573) üzenetére


cris78
őstag

köszönöm. :R

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#10575) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok túrázáshoz keresek gps-t garmin előnyben pc-n szerkeszthető túraútvonal lenne a lényeg illetve nagy érzékenység, mert nagyon sokat vagyunk fák között, és kdben. Van valaknek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#10576) NGA


NGA
addikt

Főnökömnek szeretnék navit, leváltani a régit.Olyan kell neki, ami jelzi a torlódásokat. Most volt akcióban a Sygic Live traffic-al, ezt vettük meg 5500 Ft-ért. Ahhoz, hogy a Live Traffic működjön, kell folyamatos internetkapcsolat ugye? Érdemes akkor valami alcor tabletet venni, amibe belerak egy mobils simkártyát?

(#10577) pjen válasza NGA (#10576) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy okos teló+ Waze?

(#10578) medica válasza Tamás9x (#10575) üzenetére


medica
senior tag

Attól függ milyen túra... téli magashegyi túráknál/síalpin stb. néha használom amikor kevés a támpont a tájékozódáshoz (hódűnék között pl) ha van track. Amúgy térképpel és józan ésszel többre mész. Ha mindenképpen gármin akkor valamelyik oregon elmegy, használtan olcsóbb - sokan vettek/vesznek aztán rájönnek hogy minek és túladnak rajta, szvsz te is így leszel vele. [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10579) Tamás9x válasza medica (#10578) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nagyrészt túlélőtúra, este kezdünk nincsenek támpontok ha a pusztában gyaloglunk. Eddig is nagyon jól elvoltunk gps nélkül, de szeretnénk mostmár trackelni az útvonalat, és az időt is, hogy valamicske fejlődést lehessen kicsikarni magunkból. Sokat jároka tátrában, oda sem árt, ha ép rövidíteni akarok, de nincs a térképen az adott út be szeretném azajzolni otthon magamnak. Köszönöm utána nézek az oregonnak. :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#10580) medica válasza Tamás9x (#10579) üzenetére


medica
senior tag

Magashegységben óvatosan, elég ha pár métert mellémész akár komoly baj is lehet belőle. Előtte mindenképpen tájékozódj a veszélyeket illetően (télen főleg, "minden a duplája" - nehézség, fizikai, technikai, pszichés). A Tatra-ban bizonyos utakra csak mászóvizsgával mehetsz, a TANAP megbüntet ha elkap. Ausztriában vagyok hegyimentő/oktató, itt nincs bünti de ha ki kell hozzunk és nincs megfelelő biztosításod (oeav) akkor ki kell fizetni a mentés költségeit (ezres tétel euroban ha heli is kell). Ha van kedv írj privit, kijöttök, megnézitek, érdemes. Van outdoor topik de nemigen vannak hegymászók PH-n max néhány hegyifutó. [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10581) medica válasza Tamás9x (#10579) üzenetére


medica
senior tag

Ha jó a telód gps-e ezeket az appokat is kipróbálhatod, hátha elég lesz:
Cairn
A Cairn egy túrázók számára kifejlesztett biztonsági applikáció, ami két dologra jó. Az egyik, hogy informál arról, hogy egy bizonyos vidéken mennyire erős a mobil térerő és naplózza az útvonalad. Másodsorban pedig ismerőseiddel megoszthatod tervezett túraútvonaladat, ami alapján nyomon tudnak téged követni és biztonságban lehess.
ramblr
Felfedezők és a túrázás közben lázasan jegyzetelők számára tökéletes applikáció. Azon kívül, hogy rögzíti a megtett útvonalad, fotókat, videókat, szöveges- és hangjegyzeteket készíthetsz vele, ami jegyzetek aztán a térké
AllTrails
Túraút ajánló applikáció, több, mint 50ezer túraleírással világszerte (így Magyarország területére is). Bárhol is legyél a világban, kikeresheted a hozzád közel lévő túraútvonalakat leírással, track-kel, képekkel és még a kiindulóponthoz is elnavigál.pen pontosan ott lesznek elérhetők, ahol rögzítve lettek.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10582) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Kezdő vagyok GPS ügyben. Szeretnék találni egy olyat, ami:
1) autóban jól használható
2) 1/2 évente frissíthető Budapesten több szakműhelyben
3) érintőkijelzője érzékeny és ujjbeggyel működik (nem körömmel nagy ütésre, mint az egyik TomTom)
4) pontos és naprakész az aktuális navigációs szoftver rajta
5) EU és világtérkép is rátölthető
6) ár/ érték arányban optimális
+1) előny: van saját tölthető akkumulátora 3-4 órás szivargyújtós táp nélküli üzemidővel

Milyen típusokból érdemes választani?

(#10583) pjen válasza Sylver001 (#10582) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy egy jó okosteló kéne neked,mondjuk sygic progival,vagy waze.

(#10584) kbyte1024 válasza pjen (#10583) üzenetére


kbyte1024
addikt

Az pikk pakk lemerulne a gps-től.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10585) pjen válasza kbyte1024 (#10584) üzenetére


pjen
félisten

Egyrészt van autós töltő,másrészt én egy öreg HTC ONE M7 et használok sim kártya nélkül navinak, szülinapos IGO val.3-4 órát elmegy.

(#10586) kbyte1024 válasza kbyte1024 (#10584) üzenetére


kbyte1024
addikt

Aha akkor nézd meg az utolsó szempontot a felsorolásból.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10587) pjen válasza kbyte1024 (#10586) üzenetére


pjen
félisten

.3-4 órát elmegy.Pedig ez egy 4 éves teló.Én csak a rugalmassága miatt gondoltam a telót.

(#10588) kbyte1024 válasza pjen (#10587) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát igen csak a mostani telók sajnos nem olyanok mint a régen. A navi pedig az egyik legjobban zabálo app.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10589) pjen válasza kbyte1024 (#10588) üzenetére


pjen
félisten

Autó nélkül,kézben tartva szeretnéd 4 órát használni?Töltés nélkül?Nekem volt navim de a felét sem tudta.

(#10590) kbyte1024 válasza pjen (#10589) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem én szeretném úgy használni:) amúgy a Garminom bírt 3-4orat 60%fenyeron.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10591) pjen válasza kbyte1024 (#10590) üzenetére


pjen
félisten

Az nem semmi,az enyém sajna nem.

(#10592) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

A mostani akcióban 23 € lenne a Sygic világtérkép. Olvastam itt rendkívüli fogyasztást, jelvesztést. Ezek mennyire jellemzőek manapság?

Nyár végén két hetet Olaszországban töltöttünk, ott először a Here WeGo alkalmazással vágtunk neki, de miután kétszer is elcsalinkáztunk az autópályán, mert - számomra - nem volt egyértelmű a jelölés, meg kicsit le is maradt, elővettünk egy hagyományos navit, TomTom szoftverrel. Onnantól kezdve minden rendben ment, néha vitt csak be lehetetlen utcákba (motor méretűre szűkült, csak lépcső volt a végén, stb...).
Ami nagyon tetszett, hogy mindig jelölte, hogy éppen hány sáv halad, és azokból melyik alkalmas számunkra. Ezt tudja a Sygic?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#10593) kbyte1024 válasza Bazsee71 (#10592) üzenetére


kbyte1024
addikt

Telóm ön van sygic.Be kell állítani a sávaszisztenst és okés lesz. Ha télóra akarod keress meg privibe,megoldjuk okosnak;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10594) Bazsee71 válasza kbyte1024 (#10593) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi, megnézem! Ennyit nekem megér, hogy a későbbiekben is mindenféle variálás nélkül használhassam. :)

(#10595) kano válasza kbyte1024 (#10593) üzenetére


kano
nagyúr

De ha így oldjátok meg, akkor ugye nincs frissítés?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10596) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ez a Sygic tud magyarul is? Lehet, mégis adnék pénzt érte.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10597) kbyte1024 válasza kano (#10595) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát...😄a torrenteken szokott lenni;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10598) kbyte1024 válasza macilaci78 (#10596) üzenetére


kbyte1024
addikt

Vagy ugye iGO Primo;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10599) macilaci78 válasza kbyte1024 (#10598) üzenetére


macilaci78
nagyúr

iGO SzülinApp is van a telón, valahogy nem adja. :N Here az elsődleges autóban, google maps pedig gyalogosan/tömegközlekedve Budapesten.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10600) kbyte1024 válasza macilaci78 (#10596) üzenetére


kbyte1024
addikt

Az én sygicem magyar;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.