Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10451) pjen válasza zagloba (#10450) üzenetére


pjen
félisten

A gép nem visz semerre,csak a szovtver.A beállításokat megnézted?Legrövidebb,leg gyorsabb,egyszerű,zöld.Esetleg fizetős utak letiltása? Garmint nem lehet próba képpen felrakni arra a navira?

(#10452) zagloba válasza pjen (#10451) üzenetére


zagloba
aktív tag

Az igaz gyorsra volt állítva, autópálya, fizetős út engedélyezve! Majd utána nézek, h a progit fellehet - e tenni a gépre! :-)

(#10453) atee válasza berton (#10445) üzenetére


atee
őstag

Külön buszos gps nincs! Gondolom kicsi a piac hozzá, hogy megérje fejleszteni.
Én Becker transitot használok, de ár érték arányban nem éri meg szerintem. Ez mondjuk legalább tudja a magasság korlátozásokat! Kb. Ennyi meg kiváló minőség, remek tartó! Viszont sok más tulajdonságban egy 20 ezres wayteq primoval lekörőzi!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#10454) berton válasza atee (#10453) üzenetére


berton
csendes tag

Tudnál mondani pár példát ezekre a tulajdonságokra, amiben jobb a Waytek mint a Becker? Valamint mi a tapasztalatod, ha van a Garmin készülékeivel? Itt is elsősorban teherautósra gondoltam.

(#10455) atee válasza berton (#10454) üzenetére


atee
őstag

Garminról nincs saját tapasztalatom!
Nem is a wayteq jobb a beckernél hanem a progi inkább!
Wayteq a kamu primóval is stabilabb! Sokkal több infó van egyszerre szem előtt navigáció közben!
Sokkal előbb talál jelet!
Becker sokszor egy hosszabb alagút után is megáll! Csak restart segít! Nem jelzi előre milyen irány következik csak azt, hogy ennyi km. Után valami lesz.... illetve 1-3 km város vagy pálya. Akkor pontosít csak!
A navi minősége illetve, hogy a primoval szemben a magasságokat tudja az rendben van!
Viszont 100k az ára! Ennyit nem ér! Szerintem, de legalább az igo poikat kezeli.

D-day 2002-01-04 01:54

(#10456) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok,
Hatha valaki tud ebben tanacsot adni. Cegnek kell beszereznem 5db truck sat nav-ot. Jelenleg regi TomTom -okat nyuzunk, de beertek a cserere.
Azzal nem vagyok tisztaban, hogy milyen szintet kepvisel maga a TomTom live rendszere, es hogy e szolgaltatasban van e elteres a modellek kozott, akar a felajanlott alternativ utvonalakban. Nagyvarosi terites, es 300km -es tavolsagok is a prifilunkat kepezik, igy fontos, hogy a TMC jol mukodjon, es ha kell, akkor fel is ajanlja az alternativ utvonalat. Fontos, hogy ne vigye be a fiukat olyan helyre, ahova nem szabad, mint a suly/magassag/szelesseg korlat. Es persze a cimekre jo pontossaggal eltalaljon, belvarosban igen fontos. Speedcam elorejelzes ugye alap...
En a TomTom 6250 -est neztem ki. Vagy ha valaki tud masik alternativat, ami jobb lehet, azt szivesen meghallgatom.
Koszi. :R

Don't Tread On Me

(#10457) shunter


shunter
aktív tag

Végül megvettem a Garmin SmartDrive 61 et itt Ausztriában. Benne van a magyar text és navigációs szinkron. Teszteltem már egy oda vissza Bécs-Győr útvonalon. A sávnavigációs része nagyon tetszik. Uh eddig pozitív az élmény.

Élménybeszámoló OFF. Kérdések ON :)

Kell az eszközt valami úton módon regisztrálni, h élettartam térképfrissítést kapjak? Azért kérdezem, mert PC re kötve lefrissítettem és ott azt írta, h 2018 ig van licenszem. Ebből kifolyólag gondolom, h külön még regelnem kell. Tud valaki infót adni? Köszi!

(#10458) nemcso válasza shunter (#10457) üzenetére


nemcso
senior tag

Így regisztráld

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10459) férfiállat


férfiállat
tag

szerintetek egy ilyenre megéri beruházni 16500 ft-ért??


Előre is köszi

(#10460) pjen válasza férfiállat (#10459) üzenetére


pjen
félisten

szerintem annyit megér bőven.

(#10461) férfiállat válasza pjen (#10460) üzenetére


férfiállat
tag

olyat lehet csinálni?? hogy a díjcsomagban van 1 gb internet és azt kikéred külön kártyán és belerakod a gps-be??
(szülőknek kellene, ők szeretnének gps-t)
illetve egy wazze-t lehet rá telepíteni??

(#10462) LámaZ válasza férfiállat (#10461) üzenetére


LámaZ
addikt

Minden androidos (és iOS-es) gépre lehet waze-t telepíteni.
A képen amúgy egy olcsó GPS-es androidos tablet látható.

Amit kérdeztél az az adat társkártya, egyes szolgáltatók egyes csomagjainál rendelhető.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10463) pjen válasza férfiállat (#10461) üzenetére


pjen
félisten

wazze -t biztos lehet,bár szerintem a Here picit jobb.Esetleg mást is ami fut dröid alatt.Az 1 Gb -t a szolgáltatótól kell megkérdezni

(#10462) LámaZ:Lehet,hogy olcsó,de ha mindazt tudja a mi a leírásban van,főleg a dual sim(amivel lehet akár telefonálni is)az én sony tabletemmel például nem,hiába 3G s.Egész jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#10464) Oldman2 válasza férfiállat (#10459) üzenetére


Oldman2
veterán

Ennyit talán megér, de remélem eszedbe sem jutott az, hogy majd tabletként használod?

Ez az Androidos tabletek legalja, ugyan ettől még lehet jó vétel, mint "GPS".

[ Szerkesztve ]

(#10465) LámaZ válasza Oldman2 (#10464) üzenetére


LámaZ
addikt

Ott a pont!

Legyen minden jó!

(#10466) pjen válasza férfiállat (#10461) üzenetére


pjen
félisten

Még valami.Elég nagyot takar,én valami kissebbet vennék,max 5-öst.

(#10467) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Vettem ma egy WayteQ 985-öt, melyik a legujabb magyarországi térkép rá? Valaki tudna segíteni privát üzenetben? :R

(#10468) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ausztriába utaznék, melyik térképgyártó térképe/szoftvere ajánlott?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#10469) pjen válasza Predator2 (#10468) üzenetére


pjen
félisten

Tom-Tom,Navteg,de az a lényeg,hogy minél frissebb legyen.

(#10470) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#10471) Zilko87 válasza Predator2 (#10468) üzenetére


Zilko87
tag

Szlovéniában voltam, Here wego-t használtam, letötltött térképpel offline-ban. Tökéletes tette a dolgát, kétezret mentem vele, sohasem tévesztett.

(#10472) LámaZ válasza Predator2 (#10468) üzenetére


LámaZ
addikt

Mivel már nincs roamingdíj, én a waze-t ajánlom okostelefonra telepítve, feltéve, hogy van havonta kb. 200 MB internetelérésed.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10473) zagloba válasza LámaZ (#10472) üzenetére


zagloba
aktív tag

Németbe többször próbáltam a wazet, de v a net gyenge v nem tudom mi volt! Mindig megszakadt a szerver nem tudta kiszámolni! Jó 1000 km-ről volt szó!

(#10474) LámaZ válasza zagloba (#10473) üzenetére


LámaZ
addikt

Te vagy a kivétel.

Legyen minden jó!

(#10475) zagloba válasza LámaZ (#10474) üzenetére


zagloba
aktív tag

Magyarba én is használom a wazet de valahogy sajnálom a telefont olyan forró, h szerintem tönkremegy! A szellőzőre szerelhető tartónak van értelme?

(#10476) LámaZ válasza zagloba (#10475) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, a középrészen lévő szellőző rácsra kell tenni, és működtetni kell a klímát, különben meg fog sülni a telefon. Nekem egy 80k Ft-os Lenovóm ment így tönkre tavaly.
Ilyen mágneses tartót vettem, és minden okés, nincs sok macera a felrakással, levétellel.

Legyen minden jó!

(#10477) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Üdv!
GPS vétel előtt állok, kb. 25ezret szánok a készülékre szoftver nélkül.
Androidosat érdemes venni? Teljes EU térképre lenne szükség, esetleg később teherautós szoftverrel.
Wayteq X995-öt néztem, erre telepíthető az andoidos Igo legálisan?
Esetleg valami más javaslat?

(#10478) pjen válasza bozsokiandra (#10477) üzenetére


pjen
félisten

Androidra nem csak a szülinap igo van legálisan?

(#10479) nemcso


nemcso
senior tag

Nem csak szülinapos igo van androidra. Természetesen bármilyen androidos navit lehet a 995-re tenni. Fizetőset, nem fizetőset.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10480) pjen válasza nemcso (#10479) üzenetére


pjen
félisten

Legális is van?

(#10481) DM43 válasza pjen (#10480) üzenetére


DM43
őstag

(#10482) pjen válasza DM43 (#10481) üzenetére


pjen
félisten

A hozzászólások alapján mintha használhatatlan lenne.

(#10483) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Közben olvasom a hozzászólásokat play áruházban androidos Igo-ról nem sok jót írnak.
Kicsit drágábban a Tomtom Go 50 mennyire jó megoldás?
Garmin nüvi 42 volt eddig az nagyon nem jött be. Stabilan működött, de nem igazán tervezett jó útvonalat (sokszor levitt volna mellékutakra), előfordut hogy címeket nem ismert, kevés beállítási lehetőség.

(#10484) nemcso válasza bozsokiandra (#10483) üzenetére


nemcso
senior tag

Android alá ott van az ingyenes Waze, a szintén ingyenes és offline Here WeGo, Maps.Me és ide is betehető a Google Maps. Fizetős az Igo mellett Sygic, Mapfactor Navigator, Aponia, TomTom, stb. Ha például egy cég helye kellene, megkeresed a Google Térképen, majd a cél koordinátáit a Sen to Navigation segítségével exportálod a Waze, Sygic, Here naviba.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10485) pjen válasza bozsokiandra (#10483) üzenetére


pjen
félisten

offline Here WeGo, nagyon jó.

(#10486) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

ahogy így vissza vissza olvasgattam és kamionozásra kellene majd a jövőben a gps, akkor azt mondjátok hogy egy minél nagyobb tablet + egy külső gps vevő a legtutibb dolog?

igazság szerint az a kételyem még, hogy ugye van sőt lesz is a roamingmentesség és ugye tök szuper ha ezt meg azt meg amazt infot le tud szedni a progi a netről (gondolok itt 4g tabletre benne egy társkártyára és azon internetre).... ugye torlódás stb. stb. stb. elkerülése, vagy ezt a funkciót jobban ellátja egy tmc-s egység? ezzel nem vagyok tisztában azért kérdezem :)

köszönöm szépen előre is a segítséget

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#10487) atee válasza zsolt19900 (#10486) üzenetére


atee
őstag

Szia!

Én egy éve használok tmc készüléket és nem vagyok eltagadtatva tőle! Nem egy nagy szám!

D-day 2002-01-04 01:54

(#10488) zsolt19900 válasza atee (#10487) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi a tanácsot

igazság szerint arra gondoltam, mint amint néha pl. st22 is feltesz a netre, hogy szép pirossal van mutatva torlódás stb stb és hogy erre arra kerüljünk, ez gondolom megy mobilnet+gmapsszal is, de valahogy egy igo nekem jobb felületűnek tűnik és nem tudom hogy "kamu" igoval ez kivitelezhető-e hogy a netről így szedjen le dolgokat, ha van benne mobilnetes sim pl. a készülékben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#10489) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fura kérdés, de kíváncsi vagyok.

Mit érdemes még manapság (okostelefonok világa) venni?

Okostelefon+megvenni valamelyik gyártó szoftverét és térképeit hozzá, vagy venni egy komplett GPS-t?

Köszönöm a választ előre is.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#10490) kirusz1 válasza zsolt19900 (#10488) üzenetére


kirusz1
őstag

"Kamu"igo val nekem mutatja a torlódásokat valós időben.Persze kell hozzá a net

(#10491) zsolt19900 válasza kirusz1 (#10490) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm ez hasznos információ volt

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#10492) Predator2 válasza Predator2 (#10489) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#10493) pjen válasza Predator2 (#10492) üzenetére


pjen
félisten

Egy előnye van a külön GPS nek,ha hívnak nem kell nyomkodni.Egy időben volt külön GPS MEG okos teló,ha nem kellett a teló,nem volt különbség.Most egy okos teló a GPS sim nélkül,megy rendesen.

(#10494) ksanc


ksanc
őstag

Sziasztok!

Furi kérdésem van: Emlékszik még valaki a Mapilot M6000 nevű PNA-ra? Ne adj' isten van olyanja valakinek? :)

(#10495) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Most kaptam egy mailt, hogy a sygic kedvezménnyel megvehető, na már most kb 10k lenne az life time világ térkép androidra, ez best buy most vagy mindig hasonló árban van? Ha már veszek, akkor ez a legjobb androidra? Mert nem igazán használtan, de az igo szülinapp nem jött be, annyira a google mapset se szeretem, főleg mert nem offline

illetve ilyenkor, ha pl 2 telón is használom ugyan azt az accom, akkor mindkettőn használhatom?

Xbox One: bandymnc

(#10496) laszlohu válasza ksanc (#10494) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha jól tippelek, akkor navi szoftvert akarsz rárakni,

igazából a felbontása miatt nem vesződnék vele : 320X240

pl. az LG LN550, LN555 típusoknak is ugyanaz a felbontása,
ezért ami azon megy az ezen is.

(#10497) ksanc válasza laszlohu (#10496) üzenetére


ksanc
őstag

Nem egészen, csak eszembe jutott. Előző melóhelyemen volt egy ilyen, még én vettem, tegnap rákérdeztem, de nem tudják, hol van :)
Még volt hozzá hivatalos, Navon licenszelt iGO8 , kíváncsi lennék, mit mond rá a NavnGo.

Elég sokat bütyköltem annó, még készítettem hozzá rom mentésből frissítőfájlokat meg bootloadert is, mert véletlenül leformáztam a belső tárát :D Szóval ha valakinek van ilyen tégla, helyrehozható.

A többi nem ide való téma :)

(#10498) laszlohu válasza ksanc (#10497) üzenetére


laszlohu
addikt

nekem pl. az Igo Primo jobban bejött, mint az Igo8,
az az egy dolog nem tetszett a Primonál, hogy valamiért nem működött az automatikus Gps port detektálás,
azt mindig manuálisan kellett beadni,

egyébként nem tudom, miért vannak úgy oda az Igo8 - ért,

igazából a primo alapból tudja azt, amihez az igo8 - nak skin kell.

[ Szerkesztve ]

(#10499) nemcso válasza bandi0000 (#10495) üzenetére


nemcso
senior tag

Én egy éve vettem meg androidra a Sygic Europe Premium + Traffic csomagot 17,99 euro-ért. Mindíg vannak akciók...
A 10k normális ár a világért . 👍

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10500) bandi0000 válasza nemcso (#10499) üzenetére


bandi0000
nagyúr

és elégedett vagy vele? Rendesen frissítik? igazából hirtelen nincs rá szügségem, de akkor majd lehet megveszem, enni nem kér :D

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.