Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10101) elcse válasza laszlohu (#10099) üzenetére


elcse
csendes tag

Igen ez jó(bb) megoldás lenne, de a hifim nem brútuszos.
Az aux meg azért esik ki, mert ki kéne építeni, ahhoz meg szét kell bontani az egész autót :)
Transzmitter vacak, így marad az autócsere :)

(#10102) Potrien válasza Potrien (#10095) üzenetére


Potrien
senior tag

Valaki esetleg?

(#10103) laszlohu válasza Potrien (#10102) üzenetére


laszlohu
addikt

Esetleg a korábban linkelt :

[link]

Vigyázat , létezik közép eu, és teljes ( full ) eu térképes

[ Szerkesztve ]

(#10104) Dolphine válasza elcse (#10101) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem egy Gogroove Flexsmart X2 transzmitterem van és nagyon elégedett vagyok vele!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10105) Potrien válasza laszlohu (#10103) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszönöm :R

(#10106) tigerjoco


tigerjoco
tag

Helló!
GPS-t szeretnék vásárolni és nem vagyok otthon ezekben a kütyükben, milyen készüléket ajánlanátok 30-35 ezer forintért?

(#10107) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Olyan eszközt keresek, amelyik jelez, ha fix telepítésű traffipax felé közeledek.
Létezik ilyen?

Van valakinek véleménye a TomTom GO 40-ről?

Köszönöm, ha válaszol valaki! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#10108) bluemirage válasza sony309 (#10107) üzenetére


bluemirage
őstag

Innen lehet letölteni pl. a magyar fix traffikat. Ez POI. Aztán ezt kell betallóztatni, felmásolni az adott GPS eszköz, adott mappájába. Az IGO vagy más elterjedt rendszer esetén nincs ezzel gond.
Van számos más hasznos POI, vagy más ország. Keresgélj.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#10109) sony309 válasza bluemirage (#10108) üzenetére


sony309
őstag

Köszi a gyors választ!

Elnézést a láma kérdésért (még sosem éreztem szükségét a navinak), de akkor ezek szerint minden navi tudja ezt a funkciót?

Milyen funkciók "elengedhetetlenek" egy naviban?

TomTom, Becker és Garmin közül érdemes választanom?

S3x, hifi & rock and roll

(#10110) bluemirage válasza sony309 (#10109) üzenetére


bluemirage
őstag

Több ilyen adatbázis van közkézen, amivel az IGO-s cuccok felokosíthatóak. Nemcsak az amit linkeltem. A többi navi rendszerhez nem értek. Őszintén szólva én IGO-sat sem használom, mert normálisan közlekedem, sőt ki szoktam kapcsolni, hogy ilyenekre figyelmeztessen. A gyorshajtási százalék is kb. +20%-ra van állítva, de az sem szokott megszólalni nálam.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#10111) sony309 válasza bluemirage (#10110) üzenetére


sony309
őstag

Nekem meg nehéz a lábam!

Hozzáértőktől kérdezném:

-Milyen funkciók "elengedhetetlenek" egy naviban?
-TomTom, Becker és Garmin közül érdemes választanom?

Kb. 40 eFt a keret.

Köszönöm a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#10112) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Sziasztok!

Elegem lett a telefonom különféle navigációs "trükkjeiből", ezért kellene egy nem túl drága, de még is használható GPS.
WAYTEQ x985BT-t nézegetem, van valakinek vele jó/rossz tapasztalata?
Esetleg ebben az ár kategóriában ne is keresgéljek, mert csak szívatom majd magam?
Vagy esetleg x995 mert az Androidos?

[ Szerkesztve ]

(#10113) TTTotya


TTTotya
senior tag

Sziasztok! Milyen gps-t javasolnátok kamionozáshoz/teherautóhoz Európába?

(#10114) sony309 válasza TTTotya (#10113) üzenetére


sony309
őstag

Üdv!

Én abszolút laikus vagyok ebben a témában, de elmondanám az esetemet.

Múlt héten vettem meg az első navimat.
Mondom az üzletben, hogy navit szeretnék, ez lenne az első.
Egy Androidos eszközzel (Waytek 995BT) szemeztem, szimpatikus volt elsőre és az ára is.
Mondja az eladó, hogy első navinak valami céleszközt javasolna inkább, amire telepítve van minden és egyszerű.
TomTom Start 25-t vettem végül és nagyon nem bántam meg.

S3x, hifi & rock and roll

(#10115) TTTotya válasza sony309 (#10114) üzenetére


TTTotya
senior tag

Szia! Köszönöm a választ! Sajnos a tomtom az pont kiesett, mert elég sok negatív tapasztalat van vele az ismerősi (kamionos) körben. Ugyanezt a Wayteq x995-öt néztem ki egyébként egyelőre csak bíztam benne, hátha valaki javasol egyet 7"-os kijelzővel, vagy valakinek van infója melyik a legjobb. Garmin Dezl 770 LM truckot is néztem, de kicsit drágának találom + voltak olyan vélemények, hogy eldobálja a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#10116) sony309 válasza TTTotya (#10115) üzenetére


sony309
őstag

Nekem a boltban nem javasolták az Androidos navikat.

Nekem semmi bajom a TomTom-mal, bár mással nincs tapasztalatom.
Dedikált, térképpel telepített eszközt javasoltak.
Semmi kapcsolatom az Androiddal, okostelefonom sincs.

A boltban azt mondták, hogy a nevesebb gyártók (Garmin, Becker, TomTom) termékével nem lesz bajom.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#10117) Prime110 válasza TTTotya (#10113) üzenetére


Prime110
aktív tag

(#10118) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Tanácsot kérnék készülék vásárláshoz. Egy régi kis Navont váltana, "ezer éves" térképeivel. Ugyan jelenleg a Szülinapp-ot használom egy Tab-on, de jobb lenne egy cél készülék. 20-30 ezres sávban. Kérdéseim: Ha térkép nélkül veszem, arra honnan és milyen térképet lehet beszerezni, vásárolni? Gondolom ilyenkor még szoftver is kell... (Akár privátban jöhet "olcsó" megoldás is!) Eddig IGO-t használtam, ezt ismerem, valamennyire... Látok olyan készüléket is, amely élettartam frissítéses Sygic-el kapható. De ezt nem ismerem. Hasonlít az előbb említettre? Sáv és kereszteződés jelzésben, telepített kamerák előrejelzésében, térkép kinézetében?
Amire szükségem lenne: legalább 5"-os kijelző. Telefon kihangosítóként funkcionáljon. Esetleg telefonról megosztott netről TMC. Minél részletesebb Magyarország és Európa térkép. (Nem kamionozom, csak néha tekergünk erre-arra!) Ne fagyjon le 15 percenként, mint a jelenlegi :-)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10119) TTTotya válasza Prime110 (#10117) üzenetére


TTTotya
senior tag

Köszi a tanácsot, számításba fogom venni vásárlásnál. Az a baj, hogy még csak hallomásból sem ismertem a márkát, így azt sem tudhattam milyen térképeket használnak. :R

(#10120) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Becker Active 6-hoz szeretnék Micro SD-t venni, viszont gondban vagyok. Több oldalon is azt olvastam, hogy max. CL6-os kártya megy bele, viszont 8+ gigás kártyából alig találni olyat, ami nem CL10.
Próbálta már valaki CL10-es kártyával, vagy maradjak 8 giga alatt (ott még találok helyben CL4-et)?

(#10121) PLaci58 válasza m0ski (#10120) üzenetére


PLaci58
őstag

Ez butaság. Mi köze a kártya sebességének a használhatósághoz?
A mérte viszont fontos, mert a megadottnál nagyobbat nem tudnak kezelni.
Ha jól látom 32 GB, SDHC kártyát kezel.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10122) TTTotya válasza Prime110 (#10117) üzenetére


TTTotya
senior tag

Akkor az 1000% ha a Beckertől bármelyik truck sat nav-ot veszem akkor azon egész Európára kiterjedő fullos kamionos attribútumokkal ellétott térképek lesznek, életfogytig frissítve?

Nem kötözködésből, de honnan a garancia, hogy jobb mint a Sygic truck vagy a Primo truck vagy a Garmin teherautós készülékei?

Ráadásul, van ismerős aki pl. TomTom teherautós gps-t vett, (nem autósat amiben kiválasztható nagyobb jármű), az mégis folyamatosan személyautós útvonalakon akarta vinni....

(#10123) laszlohu válasza PLaci58 (#10121) üzenetére


laszlohu
addikt

A technische daten fülön márpedig azt írja a honlapjukon , hogy max class 6 :

[link]

bár ettől még lehet kacsa

(#10124) PLaci58 válasza laszlohu (#10123) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem látom a max. szöveget!
(bis 32 GB, Class 6)
A sebességértéket minimumként szokták megadni.
A lényeg, hogy SDHC legyen a kártya.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10125) m0ski válasza PLaci58 (#10124) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nyilván nem ez a mérvadó, mert nem hivatalos oldal, de itt is azt írja, hogy Class 6-ig, illetve navigyurci oldalán a leírásban is így szerepel. Az Amazonos adatlapon ahonnan rendeltem, ott is csak annyi van hogy bis 32GB, Class 6.
GPS.hu

Közben írtam a Becker kinti ügyfélszolgálatnak, de nem kapkodják el a választ.

[ Szerkesztve ]

(#10126) Prime110 válasza TTTotya (#10122) üzenetére


Prime110
aktív tag

- Pontosan! :)
- Jogos a kérdés, a Primo Truck-al megegyezik, mert ugyanazt a HERE (Navteq) állományt használja mindkét rendszer, a Sygic-ot én nem használom, nem tudok róla nyilatkozni, de mondjuk úgy, látatlanban is jobban megbízom a Navteq-ben.
- Ismerősöd is úgy járt, mint a mezei iGO felhasználó, amiben bekapcsolható még a mentő is, mint tervezési lehetőség, csak nincs mögötte tartalom, ami azt lehetővé tenné, hogy menjen is
(nem is értem, miért nem teszik inaktívvá a funkciókat, amikor a készülék nem képes kezelni adott helyzetben...)

(#10127) muhaddib


muhaddib
újonc

Üdv mindenkinek,

Édesanyámnak (50+) vennék egy jobb minőségű személyautó GPS készüléket, ami most van kicsit régi.
Márka nem érdekel, amíg megbízható minőséget ad.

Térképek lehetőség szerint frissíthetők legyenek pár éven keresztül a cégtől (messze élünk egymástól, nem szándékozom 3 havonta torrentről töltögetni a frissítéseket neki), európai térképek szükségesek - sokat vezet.

Képernyő méret 5"-6", gyors újrakalkuláció (jó proci), minőségi kijelző (lehetőleg jó felbontás).
TMC - ti mondjátok meg mennyire éri meg, Németország és Magyarország között autózik havonta többször, ha jól olvasom Németországban és Ausztriában jól működik, Magyarországon nem túl megbízható.

Ő a TomTom-al szemezget, nem tudom Magyarországon mennyire jók a térképei.

Ár: 50E-100E között, lehetőleg 80E alatt, de minőségtől függ. Előre is köszönöm az ajánlatokat.

(#10128) Prime110 válasza muhaddib (#10127) üzenetére


Prime110
aktív tag

(#10129) m0ski válasza PLaci58 (#10124) üzenetére


m0ski
aktív tag

Pénteken kiderül, hogy mi az igazság, de a Becker üfsz. azt írta, hogy csak az általuk ajánlott és forgalmazott kártyák működéséért vállalnak felelősséget. Az egy dolog, hogy csak Kingston, amit kizártnak tartok, hogy csak azzal működne, viszont a CL4 gyanús.
[link]

(#10130) atee válasza Prime110 (#10117) üzenetére


atee
őstag

Mivel már majdnem eldöntöttem, hogy Becker navira elköltök egy Magyar minimálbért. Már csak az a kèrdèsem, hogy a règi igo poikat át tudom rakni?

D-day 2002-01-04 01:54

(#10131) Prime110 válasza atee (#10130) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nincs emlékeim szerint semmi akadálya, POI-Plaza vagy társai alapján a megfelelő mappába elrakva mennie kell, a formátum úgyis iGO (abból a kategóriából szemezgess)

[ Szerkesztve ]

(#10132) #91166208


#91166208
törölt tag

sziasztok. Szeretnék vásárolni egy GPS-t, sajátomat odaadom a szüleimnek. Nézegettem őket és hát van kettő is ami megfogott. Rég vásároltam így szeretném a segítségeteket kérni.
Wayteq X995 andridos vagy a CNS Truck HD2.. természetesen szoftvert én magam tennék rá.Melyik a jobb illetve melyiket ajánlanátok nekem? Köszönöm a segítséget.sziasztok

(#10133) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, Garmin eTrex 30x vásárlása előtt állok

Németeknél venném meg, de ott csak nyugat Európa térképpel árulják

Kérdés: hol tudok hozzá TopoActive Magyarország térképet és vagy Kelet Európa térképet vásárolni és ez ca mennyibe kerülne?

Németeknél azért venném mert sokkal olcsóbb a gps....

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10134) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Egy olcsó GPS-t nézek, és a WinCE vs Android mai állásáról szeretnék véleményt. Konkrétan mondjuk Wayteq 985, és 995, hogy legyen példa is.

Android oldalon félek a gyakori chinafonos driveres hibáktól, WinCE-n pedig nem tudom, hogy mennyire fürge a kevesebb ram és a gyengébb SoC társaságában.
Illetve abban is bizonytalan vagyok, hogy WinCE-re még meddig számíthatunk szoftverre, friss térképre, azaz hogy mennyire lesz tartós a Droidos testvérhez mérten? Ahogy néztem, itt lényegében csak az ncore áruház van.
(Térképszoftverekből jelenleg Sygic, iGo játszik nálam)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10135) laszlohu válasza mekker (#10134) üzenetére


laszlohu
addikt

Én biztos, hogy a 995 - öt venném, jobb fényerő, kapacitív érintésérzékeny kijelző,
ellenben a 985 kevésbé fürgén frissülő "lomha", de ettől függetlenül mind2 stabil,
995 - össel alkalomadtán wifi is vadászható.

Rezisztív VS kapacitív érintőkijelző.

Androidnál nyilván a szokásos dolgok miatt tovább tart a beállítás, én minden androidos készülékemhez szoktam egy
gmail.com - os e-mail címet regisztrálni, így az első beállításkor már meg tudom adni.

[ Szerkesztve ]

(#10136) mekker válasza laszlohu (#10135) üzenetére


mekker
őstag

Értem, akkor szerintem egy 5" Android variánsnál maradok.
Még az érdekelne, hogy van-e hasonló ajánlott termék ebben az árban, illetve hogy jellemzően milyen gyorsan fogják be a jelet ezek a készülékek. MTK SoC-ok hírhedtek voltak a problémás GPS vevőkről, remélem ezeknél nincs ilyen gond.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10137) laszlohu válasza mekker (#10136) üzenetére


laszlohu
addikt

A legelső alkalommal lassan, de a következő alkalmakkor már gyorsan fogja be a jelet.

(#10138) KoPy89


KoPy89
tag

Sziasztok, olyan navigációt szeretnék amiben van: dashcam, forgalom figyelés és jelzi a traffipaxokat. Angliaban es európában használnám. Mit ajánlatok?

(#10139) mekker válasza laszlohu (#10137) üzenetére


mekker
őstag

Köszönöm a segítséget.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10140) Smiro


Smiro
senior tag

Sziasztok! Régi navi használó vagyok, de most kifogott rajtam a dolog, segítséget szeretnék kérni:

Adott Sony XZ (régi Z) és Sygic. Nyilván vásárolt. Emiatt is vagyok ideges. Adott továbbá fémgőzölt üveg, legalább 4 féle töltő, többféle kábel - hogy ezen hibákat is kizárjam. Navigálás közben Sony lassan eléri a kerámia lapos tűzhely hőmérsékletét, de müxik, csak épp töltés leáll. Navi közben jobban fogy a delej, mint amit utána bír a legerősebb, 2,4-es töltőm is tölteni. Idővel be is hal a teló aksija, lemerül.

HUAWEY tablet (7") dettó.

Kirpróbáltam egy LG telóval is, ott viszont az érdekes, hogy ha töltőre rakom a telefont, akkor nincs GPS jel fogadás. Ha töltőről leveszem, azonnal pozicionál és navigál.

Mellette folyamatos a jelvesztés Pesten és nyilván más európai nagyvárosban és a hegyekben is. Üvegtetős a kocsim (PUG 307SW), rakom mindenhová az eszközöket, műholdakat mégis veszít.

Oké, hogy nem mai darab egyik eszközöm sem. PNA vásárláson gondolkoztam - az elég erős fémgőzölt üveg mögé? - , de akkor kidobtam egy csomó pénzt a Sygicra. Szüliapp progival kevésbé van ilyen gondom - jelvesztés -, de az csak Mo-ra szól. Igo meg nem kell, mert nem tartom korrekt dolognak, hogy K. nagy pénzért megvásárolom - tettem az ősidőkben - és adnak egy évre szóló frissítési lehetőséget. Jó esetben azalatt nem is frissítgetnek. A Sygic örök licences. Oké, van HERE is, de annak a kezelő felülete valahogy nem áll sem a kezemre, sem a szememre.

Mit kukázzak? Beruházzak új kínai telóra, ami mindenféle műholdvételre fel van szerelve 40 K körüli összegért, 3000+ aksival, vagy PNA - egyáltalán jogtisztán Sygicet lehet rátenni? - vétel, vagy rúgjam ki a szélvédőt, netán lökjem ki magam mellől az acconyt? Máshol is olvastam, másoknak is baja, hogy jobban fogyaszt a navi progi, mint ahogy a telefont tölteni lehet. Hosszabb út során ez nagy szopás, főleg nekem úgy, hogy fényképezőként Sony QX100-at használok, így amire oda jutok, hogy fotó, telefon lemerül. Így tarthatok kézben egy 30.000-es powerbankot is. Szóval mi lehet a megoldás? :R

(#10141) theooracy válasza Smiro (#10140) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. Szerintem kérjél kölcsön valakitől egy normálisabb navit. Ha az működik, érdemesebb venni egyet, mint a telefonnal erőlködni. Töltés ügyben passz, nekem a 2 A-os töltő simán bírja menet közben.. (Honor 6 telóval.) Navigáláshoz navi kell, a telefon/tablet csak szükség megoldásnak, tartaléknak....

(#10142) csirkehonved


csirkehonved
csendes tag

Sziasztok!!
Kinéztem magamnak egy gps-t erről a típusról szeretnék véleményeket kérni, maga a Garmin navigációkról is. :)
Szóval erről a navigációról lenne szó: Garmin Drive™ 50LM Garmin
Ez ügyben szeretném még megkérdezni tudtok-e arról hogy ebben a típusban ki lehet-e kapcsolni pár funkciót pl: ne mondja ki az utcaneveket, amikre ráfordulok. (ez fontos lenne)
- és még a veszélyes kanyar riasztásokat, vezetői éberséget fenntartó rendszereket.

Előre is köszönöm szépen!!! :)

(#10143) nemcso válasza csirkehonved (#10142) üzenetére


nemcso
senior tag

Műszaki adatok között írva van, hogy magyarul nem tudja az utcaneveket kimondani. Ezt a típust nem ismerem, de Garminoknál a figyelmeztetéseket ki lehet kapcsolni.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10144) Dolphine válasza Smiro (#10140) üzenetére


Dolphine
addikt

Egy külső GPS vevőt még bluetooth segítségével kapcsolhatsz a telóhoz, hátha. Én rendszeresen így használom, nem merül annyira és tuti van jel!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10145) csirkehonved válasza nemcso (#10143) üzenetére


csirkehonved
csendes tag

Igen azt olvastam hogy nem tudja magyarul :) csak hogy ki lehet-e kapcsolni ezt a funkciót? :)

(#10146) nemcso válasza csirkehonved (#10145) üzenetére


nemcso
senior tag

A Garmin 2455-ben úgy lehet "kikapcsolni" az utcanév bemondást, hogy az adott nyelvből a nem utcaneveket bemondót választom ki.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10147) manager2220


manager2220
tag

Sziasztok,

Tervezek venni (főleg a Ti ajánlásaitok alapján) egy WayteQ x985BT-t navigációs szoftver nélkül.
Az lenne a kérdésem, hogy a legismertebb "torrent-boltból" meg lehet-e könnyen oldani, hogy legyen rajta Igo.

Tudnátok nekem ebben segíteni? Mennyire bonyolult egy Igo "feltelepítése"? Vagy van ehhet valahol értelmes leírás?

Egyáltalán ehhez a géphez melyik Igo-t keressem?

Nagyon köszönöm előre is.

Peti

(#10148) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Apumnak szeretnék születésnapjára egy 6" körüli gps-t. Magyar nyelv és térkép fontos lenne. Olyan 100-110 font körül, tehát max 40 környékén kellene valami. Mit tudnátok ajánlani? Eddig a tomtom start 62-t nézegettem, ez mondjuk kicsit több ennél, de ha nincs ennél jobb, akkor mehet az is. Mit tudnátok ajánlani?
Köszi előre is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10149) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Milyen Medion GPS-t tudnátok ajánlani?
Magyar nyelvű,
Csak új kellene, ha van linkeljetek már be, megbízható boltból!
A keret max 35-40eFt
Ha nincs ilyen, ebben az ársávban milyen most a legjobb?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#10150) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. TMC-s navigációt szeretne vásárolni az egyik barátom 5-7" nagyságú kijelzővel. Igo alapú szoftvert (Primo?,Nextgen?) szeretne rajta futtatni. Milyen navit ajánlatok? Android vagy Windows alapú legyen?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.