Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10501) nemcso válasza bandi0000 (#10500) üzenetére


nemcso
senior tag

Kb. negyedévente jön a térképkészlet frissítés. Én döntöm el, hogy melyik ország térképét töltöm le és hogy az a belső tárhelyre, vagy SD-re menjen fel. Ami nekem hiányzik, az a köztes pontok sorrendjének szabad felcserélése, illetve a köztes pontok optimalizálása.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10502) QuadRacer


QuadRacer
csendes tag

Sziaszok!

Kamionozás céljából keresek teljes EU térképet is tartalmazó GPS készüléket.

Árban 60-80000Ft-os tartományba kellene esnie.

Vélemények, tapasztaltok?

(#10503) Frosttide


Frosttide
tag

Sziasztok!

GPS-t szeretnék venni, milyet érdemes venni kb. 35-45 ezer forint körüli összegért?
Nekem csak a GPS funkció fontos rajta, nem kell rá se játék, se böngésző stb. csak egy előre telepített, jól támogatott GPS szoftver, ami mutatja/mondja melyik sávban haladjak, vagy hanyadik kijáraton hagyjam el a körforgalmat és gyorsan tervez újra.
Eddig telefont használtam, de baromira forrósodott és Google Maps sem mindig vált be kellőképpen.
Néztem Garminokat, de nem tudom mennyire éri meg a 60-80 ezer forintot, ennyiért csak akkor vennék, ha számottevően jobb, mint a 35-45 ezres társai.
Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10504) nemcso válasza Frosttide (#10503) üzenetére


nemcso
senior tag

Pl :
http://smartshop.hu/becker-ready-5-navigacio-europa-terkep.html

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10505) pjen válasza Frosttide (#10503) üzenetére


pjen
félisten

Némelyik PNA is forrósodik,legalábbis az enyém igen.Én mostanában egy HTC M7 et használok sim nélkül IGO val.4 órát elmegy töltés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#10506) Frosttide válasza nemcso (#10504) üzenetére


Frosttide
tag

Köszönöm szépen!

@pjen:
Lehet, hogy kipróbálom a kiszuperált Xperia Z5-ön. Köszi a tippet.

(#10507) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! Lenne egy kis problémám! Vettem egy csoda gps-t igo 8at fel lehet erre varázsolni valahogy? Amúgy win ce van rajta! Androidot lehet e pl rá rakni? vagy win 8 vagy 10?

Ez a típusa: GPS 84H-3

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10508) pjen válasza zolokas (#10507) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Van IGO ami fut win ce alatt,én már a samsung omnián is azt használtam.Keresni,venni kell megfelelőt.

(#10509) PLaci58 válasza zolokas (#10507) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem lehet operációs rendszert cserélni, csak jó esetben az eredetit lehet megtalálni hozzá és újrarakni, ha szükséges.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10510) zolokas válasza PLaci58 (#10509) üzenetére


zolokas
aktív tag

szerintem ujra kell rakni de hát nem találok hozzá semmi supportot :(

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10511) pjen válasza zolokas (#10510) üzenetére


pjen
félisten

Mért kell üjra rakni?Melyik win ce van ajta 5-vagy 6 os?Win Ce hez van IGO.

(#10512) zolokas válasza pjen (#10511) üzenetére


zolokas
aktív tag

6os win van de azt mondta a tulaja hogy felajánlotta neki a win 8at de én meg netet se tudok rá varázsolni! a gyári mapot meg letörölte és nem tudok rá rakni semmi mert application errort ir tudom hogy van de arrais appclication errort ir

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10513) pjen válasza zolokas (#10512) üzenetére


pjen
félisten

Mért akarsz rá netet?6 os winre van IGÓ,leszeded,telepíted és passz.

(#10514) zolokas


zolokas
aktív tag

Leszedtem nem tudom telepíteni! apllication errort ír!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10515) pjen válasza zolokas (#10514) üzenetére


pjen
félisten

A CE elindul,fut rendesen?Másik verziót kell leszedni.Drágán vetted,ha nem próbáld eladni.Egy gagyi okos telóval sokkal egyszerűbb.

(#10516) zolokas válasza pjen (#10515) üzenetére


zolokas
aktív tag

fut persze!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10517) pjen válasza zolokas (#10516) üzenetére


pjen
félisten

Akkor,nincs más,addig kell keresgélni amig találsz megfelelőt.

(#10518) zolokas válasza pjen (#10517) üzenetére


zolokas
aktív tag

Na elindult a prime jo lett :)

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10519) pjen válasza zolokas (#10518) üzenetére


pjen
félisten

Ez jó hír.Legalább nem dolgoztál hiába.Ha ugyanolyan felbontásban találsz lehet a sima IGO is menni fog.

(#10520) zolokas


zolokas
aktív tag

Most már csak akksit kéne szerezni hozzá e-bayen nem találtam

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10521) Beni2360 válasza zolokas (#10520) üzenetére


Beni2360
félisten

Én most rendeltem aksit az enyémben. Kinyitottam és megmértem az aksi méretei 3,7 V és általában MP3 meg hasonló lejátszókhoz találsz. A méret meg a mAh számit.
Én ilyet találtam az 5" GPS-be. 1 mm letérés volt szállesséfben de befér. Alin hamarabb és olcsóbban találsz. Méret vagyis V és Amper után keressél.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10522) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Remélem van itt valaki.
Milyen softver kellene egy Wayteq X920BT navihoz. win c6 van rajta. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10523) pjen válasza Beni2360 (#10522) üzenetére


pjen
félisten

IGO

(#10524) Beni2360 válasza pjen (#10523) üzenetére


Beni2360
félisten

Köce, de idáig eljutottam de melyik jó a win-s készülékre mert szinte csak már droidost találni. :R
Van ilyen Backer fajta is. meg-primo

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10525) pjen válasza Beni2360 (#10524) üzenetére


pjen
félisten

Prímó ból is van win es.

(#10526) pjen válasza pjen (#10525) üzenetére


pjen
félisten

Hol akarod találni, simán meg lehet venni.Virágboltban keresgélni kell,van ott.

(#10527) Beni2360 válasza pjen (#10526) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok köszi voltam a zöldségesnél és ezt tatláltam: Igo Primo 1.2 v9.2.1.179499 -igaz dekára adták de talán jó lesz. A régi is ilyen volt. :R
A baj inkább, hogy frissebb állapotú kellene nem 3 éves.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10528) pjen válasza Beni2360 (#10527) üzenetére


pjen
félisten

A térkép a lényeg,azt Tudod frissíteni.

(#10529) Beni2360 válasza pjen (#10528) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok fent van. ment Pü.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10530) zolokas válasza Beni2360 (#10521) üzenetére


zolokas
aktív tag

Köszi ránézek! :)

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#10531) kirusz1


kirusz1
őstag

A wayteq 985bt tmc képes? Nem találtam infókat róla.Ha igen melyik az ami jó hozzá?köszi

(#10532) nemcso válasza kirusz1 (#10531) üzenetére


nemcso
senior tag

A leírásában szerepel, hogy TMC képes, de vevőt neked kell hozzá szerezni : [link]

Ami biztosan jó, az a WayteQ RTA-3000 -es TMC vevő, de ezt már csak kéz alatt lehet megszerezni és így is nagyon-nagyon nehezen.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10533) kirusz1 válasza nemcso (#10532) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszi.Valóban elkerülte a figyelmem a tmc leirás.más tmc vevő is jó lehet?

(#10534) DM43 válasza kirusz1 (#10533) üzenetére


DM43
őstag

Nem! Ráadásul nem is minden RTA-3000 jó hozzá: [link]

(#10535) PLaci58 válasza nemcso (#10532) üzenetére


PLaci58
őstag

Azért nem lehetetlen beszerezni 😀
Csak nem túl olcsó.
Nekem van egy, de 6k az ára ☺

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10536) kirusz1 válasza DM43 (#10534) üzenetére


kirusz1
őstag

Azért érdekel ez a téma.Telefonos navigácionál zavaró ha hivnak közbe.Ezért gondolkodom egy 985 bt-n,de nagyon szeretem a valós idejü információkat

(#10537) Eti


Eti
újonc

Sziasztok! Nagyon kezdő vagyok a témában, és nő. Szőke.
Természetesen tanácsot szeretnék kérni.
Régebben használtam kölcsönkapott Garmin nüvit, tökéletesen meg voltam elégedve vele. Mostanában, bár nagyon ritkán, de szükségem lesz navigációra, konkrétan Magyarország-Ausztria-Németország útvonalra. Olcsón szeretném megúszni, ezért arra gondoltam, veszek egy használt Garmin nüvi 250-et. Adnak hozzá 2 GBos SDkártyát is. Szóval létezik hozzá frissítés? Torrent oldalra gondolok persze. Nem annyira régi a cucc, h már nem is frissíthető?
Bocsi, nevessetek csak ki nyugodtan, és utána adjatok tanácsot lécci ! :)
Előre is köszönöm!

(#10538) nemcso válasza Eti (#10537) üzenetére


nemcso
senior tag

Mivel hivatalosan is frissül, torrenten is biztos van térképállomány hozzá.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10539) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Segítsetek nekem, legyetek szívesek! Maximum 30.000 forintért keresek, személy autóba, a nővéremnek ajándékba egy megbízható, könnyen kezelhető, jól használható navigációs készüléket.

Az alábbi modelleket néztem ki:
NAVON N670 PLUS navigáció + iGO8 Magyarország térkép

NAVON N490 Plus White navigáció + iGO8 Európa térkép 1 év frissítéssel

WAYTEQ x995 5" autós navigációs Android + Sygic 3D Teljes Európa navigációs szoftver élettartam frissítés

NAVON N670 PLUS navigáció + iGO8 Teljes Európa térkép (40 ország)

NAVON A500 android 5" autós navigáció iGO Primo NextGen Európa térképpel

Úgy látom, ebben az ársávban ez a két márka dominál. A "NAVON"-t nem ismerem; a "WAYTEQ"-ről jókat hallottam, egyszer, két hétig használtam is ilyen berendezést (egy régebbi modellt), és szimpatikus az x995 modell az élettartam frissítésű térképével.

De mégis...

A fenti modellek közül ez a jó választás? Milyen szignifikáns különbség van közöttük? (Hiszen árban van némi "szórás"...) Mire érdemes figyelni a választáskor?

Illetve mivel ezek mindegyike Android OS-t használ... mennyire megbízhatóak ezek manapság? Nem fagy le? Kellően gyors? (Használatban és esetleges újratervezésben, navigálásban is?)

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#10540) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Ezt rendeltem most meg.
Eleg ujnak tunik es nekem nagyon meggyozoek a specifikaciok.
Nemetbe rendeltem 105 euroert.
Szerdan jon meg.
Mar varom hogy tesztelhessem.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10541) pjen válasza pusi1981 (#10540) üzenetére


pjen
félisten

Kamionozol?Személyautóba biztos nem vennék 5 coll nál nagyobbat.

(#10542) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Igen :-)
Munchenbe 12-15 tonnas kis autoval jarok minden nap.
Egy elmeny jarkalni a szuk utcakban ...

(#10543) zsocii


zsocii
csendes tag

Sziasztok,

családon belül vásároltunk egy Navon N670 plus készüléket.

A névjegye szerint
- 8.3.5.231128 (2012/4/20)-i a Navon navigació
Térkép:
- Basemap: 2012/2 (161214)
- Magyarország: 2017.06 (170608)

Erre az állapotra sikerült frissítenem a Naviextras programmal. Mindent frissített és azt írja, hogy naprakész a szoftver.

Azt szeretném megkérdezni,
- Meddig lehet a navigáció szoftverét frissíteni? 1 évig, vagy csak egyszer? Nem vettünk hozzá térképfrissítési lehetőséget
- Hogy lehet a Navon navigaciót és a Basemapot frissíteni, vagy ez a legfrissebb?
- a Basemap tartalmazza a Mo-on kívüli szinte összes térképet? Kelet-Nyugat EU stb. jó pár ország.
- Milyen rendszer fut alatta, ez IGO 8?
- Lehet más szoftvert is feltelepíteni, ez egy kis számítógépként működik?

köszönöm szépen a válaszokat!

(#10544) OldMike válasza zsocii (#10543) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Ezt az eszközt árulják csak Magyarország térképpel, és teljes Európa térképpel is, nektek kell tudni hogy melyiket vettétek. A basemap nem önálló térkép, csak a vele adott térkép alapja, nem jelent további országokat. Az egyik boltban az Mo. térképes változatot 1 éves frissítéssel árulják, az jó esetben még 1-2 frissítést jelent az egy év alatt. Az európai térképesnél ezt külön nem írják, lehet hogy annál csak a legfrissebb térképgarancia jár. Az egyszeri frissítést jelent, záros (talán egy hónap) időn belül.
IGO 8 szoftver van rajta, WinCE operációs rendszerrel, nem valószínű hogy átlagos felhasználói szinten lehetne rá bármit telepíteni.

42LM660S

(#10545) zsocii válasza OldMike (#10544) üzenetére


zsocii
csendes tag

Szia,

Bestbyte-ben vettük kb. 21e-ért, tehát sok frissítést biztosan nem tartalmaz.

Viszont frissítette a szoftvere a Basemap-ot is, mert frissült a verziószám is, jóllehet a 2012/2 nem frissült. A Magyar térképnél viszont frissült a 2016 ->2017-re.

A Program pedig zöld színnel jelöli (frissítettnek) a térképen szinte a teljes Európát és a gépen is vannak a map könyvtárban egyes ország nevű térkép fájlok.

És esetleg az alapszoftvert cserélni? Az 2013-as dátumú....

Szoftvercserénél IGO 9, 10 - akármire gondoltam, vagy valamilyen ingyenes térképet is futtatni képes programra. Nincs ilyen? Elvileg az okostelefonomon nekem is ilyen van, legalábbis térkép ingyenes.....

(#10546) ksanc válasza zsocii (#10545) üzenetére


ksanc
őstag

Ne essünk már abba a hibába, hogy minden verziófrissítés után milliószor jobb lesz egy program és muszáj megszerezni mindenáron.
Ma már a szoftverfrissítések alig tartalmaznak érdemi újításokat, vagy hibajavítás vagy parasztvakítás, mert döbbenetemre én csak nemrég talákoztam azzal a valósággal, hogy az átlagjúzer szerint minden szar, ami nem frissült egy éven belül...
Ne akard frissíteni, egyrészt mert nem is lehet, másrészt az iGO8 úgy jó, ahogy van, és nyilván nem a legrégebbi van rajta :) A téma egyéb feszegetése pedig a warez témakörbe tartozik...

A WinCE4.2, 5-re már nem nagyon fejlesztenek semmit, régebben ott volt pl. a Russa, ha szeret geoládázni az ember :), de az iGO-nál jobb navigációt nem találsz rá.
Azonban nem átlagfelhasználói szint programokat ráhúzni, rendszerint fontos rendszerfájlok hiányoznak, amik ugyan beszerezhetők, de álalában próbálgatni kell az adott programhoz a különböző verziókat. (pl. amire mindenképpen szükség lesz, az az aygshell.dll, ennek kb. 40 verziója van :) )

(#10547) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

GPS koordináta (EOV koordináta) pontos meghatározására keresek mobil kütyüt.

Felhasználása:
Mezőőr kezébe szeretnék adni egy egyszerű, tartós, könnyen használható GPS eszközt, amely segítségével kint a terepen járva pontos koordinátákat tud megadni. (Pl. talál egy parlagfű-mezőt, akkor a sarokponti EOV koordinátáit fel tudja venni)

Gyorsan merülő, pontatlan (vagy nem megbízható pontosságú) mobiltelefon nem jön szóba, céleszközt szeretnék.

Tudna valaki támponttal szolgálni?

-

(#10548) bluemirage válasza koma106 (#10547) üzenetére


bluemirage
őstag

az ebay-en keress rá a min gps keychain szavakra. A kulcstartó nagyságú monokróm lcd kijelzős olivzöld kis kütyű kell neked.
Az apámnak vettem egyet, és később magamnak is és jól bevált. A használati útmutatóját én írtam és innen letölthető.
Szerintem pont arra való, ami neked kell.

szerk: a onedrive felhőbe feltöltött használati útmutató 2 oldalas, ha nem így jelenik meg, akkor többször nyomj rá a frissítésre. Az MS felhője egy vicc :N :U

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#10549) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Idősek számára kezelhető (nagy képernyő, nagy ikonok stb) autóba való GPS-t keresnék viszonylag olcsón (mondjuk ha használtan 15-ből meglenne, az nagyon jó lenne!)

Mi(ke)t ajánlanátok? :R

[ Szerkesztve ]

(#10550) atala


atala
addikt

Navigációt szeretnék vásárolni.
A mostani készülék egy ősrégi mio digiwalker amire lett téve egy IGO8.
Ami fontos lenne az új navigátornál, hogy SD kártyán lehessen frissíteni a térképet.
Most csak kiveszem a kártyát a navigátorból, és felmásolom rá a friss térképet. Ilyen kellene az új navigátornál is.
Tudnátok valamit ajánlani?
Kijelzőből 5"-ra gondoltam, és jó lenne hozzá autós tartó is.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.