Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) keszo válasza gabe_ (#2999) üzenetére


keszo
őstag

Hali
15k-ért árulják valamilyen Igo8-cal??
Megfontolandó.
Kösz a felvilágosítást, korrekt

Attila

(#3002) gabe_ válasza keszo (#3001) üzenetére


gabe_
őstag

Navigációs szoftver nélkül volt 15ezer forint! (bocsi, lehet, hogy ez félreérthető volt a leírásban)

Ja, és ami még kimaradt: Full magyar a menü.

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3003) tutika_


tutika_
csendes tag

Én is vettem az auchan-ba egész jól működik nagyon gyors ez a sieger gps.[link]
Ezt találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#3004) aa1977


aa1977
csendes tag

Sieger SG 430 GPS részletes leírás használati utasítás
http://pannondominum.hu/_termekek/SIEGER.pdf
Flash 64 MB
SDRAM 64 MB
LCD kijelzı 4.3 / 5 inch TFT, 480 x 272 USB USB 2.0 mini USB 5 pin port
SD / MMC bemenet Tárhely max 4 GB
Audio 1 W/8 Ohm Beépített hangszóró
Bluetooth Bluetooth modul (1.2 standard)
Akkumulátor Lithium akkumulátor
Hálózati töltı 100 / 220V 5V / 1.5A
Autós töltı 12V convert to 5V / 1.5A
Használat 0 ºC ~ 60 ºC Tárolás -15 ºC ~ 60 ºC
Rendszer MS Win CE 5.0 Antenna Csak belsı

(#3005) gabe_ válasza aa1977 (#3004) üzenetére


gabe_
őstag

Én még ennyit találtam, ha valaki tud (asszem) spanyolul...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3006) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
Milyen MÁRKÁJÚ és TÍPUSÚ GPS-t érdemes venni? Tudtok ajánlani 4,3" vagy 5" kellene!
128mb ram és legalább 500mhz legyen a procija a 3D térképhez és h gyorsan megtalálja a műholdakat,gyorsan újra tudjon tervezni.
Én az alábbi márkákat néztem:
- WayteQ
- BluePanther
- TomTom
- Navon

A Mio-nak nem gyors a procija csak 400mhz azért azt nem írtam bele.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3007) gabe_ válasza Bálint85 (#3006) üzenetére


gabe_
őstag

Én a Wayteq-re szavazok, ismerősömnek van, és meg van vele elégedve.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3008) lukacsb válasza Bálint85 (#3006) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Hallgass rám: ha találsz Wayteq-et vegyél, ha nem, akkor meg Wayteq-et, de jó lesz a Wayteq is...

(#3009) Bálint85


Bálint85
senior tag

mert az annyira jó srácok? jobb mint a többi? és abban melyik típust ajánljátok?
de ahhoz nincs TMC vevő belsőleg beépítve nem?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3010) gabe_


gabe_
őstag

Nem tudom, hogy jobb-e mint a többi kellemes kis készülék. Havernak X820-asa van, de most már a X920BT -t is lehet kapni 30ezer alatt.
Az X820 -at mostanában 20ezer alatt is találni, (Ha a bluetooth nélküli változat kell)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3011) Bálint85


Bálint85
senior tag

és melyik a jobb SiRFstar 3 vagy SiRFstar 4 ?
meg azt most néztem h a Mio-nak általában be van épitve a TMC ehhez meg külön kell megvenni meg a Mio-k csak SiRFstar III -ok

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3012) balintka


balintka
addikt

Sziasztok. Swift-embe szeretnék venni olyan 30-35ezer Ft körül GPS-t, nem értek hozzá, kérlek javasoljatok konkrét, jó típusokat. Lényeg, h legyen nagy kijelzője, és lehessen frissíteni később is, legyen benne a 42 európai ország térképe. Ez utóbbit hogyan kell csinálni egyébként, a frissítést? Légyszi konkrét márkák típusait javasoljatok. Köszi, üdv!!

[ Szerkesztve ]

(#3013) balintka válasza balintka (#3012) üzenetére


balintka
addikt

Nem tudom a proci, memória mennyit számít, légyszi ennek megfelelően ajánljatok,ha fontos.

(#3014) gabe_ válasza balintka (#3013) üzenetére


gabe_
őstag

Ez megfelel? Ugyan nincs benne beépített TMC, csak előkészítés, viszont egy fullos készülék minden jóval.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3015) Bálint85 válasza gabe_ (#3014) üzenetére


Bálint85
senior tag

én is ezt a típust néztem ki, de valahol azt írják h napsütésben nem annyira lehet látni a kijelzőt, sötétben meg annyira világít h kisüti a szemet. akkor most mi az igazság?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3016) balintka válasza gabe_ (#3014) üzenetére


balintka
addikt

Mi az a TMC ? :) Erre nekem kell szoftvert rátöltenem, azt hogy kell? Ebben az árkategóriában 5 colos kijelzős minden GPS? Tetszik amúgy a kütyü.

[ Szerkesztve ]

(#3017) m.jeno válasza balintka (#3016) üzenetére


m.jeno
senior tag

A TMC (Traffic Message Channel) aktuális forgalmi helyzet jelentést ad az M2 hullámhosszán, a használatával el tudod kerülni a különböző közelkedési eseményeket, mint dugó, útépítés, baleset stb. Külön antennát kell venni hozá, kb 4-6 ezer Ft tétel, külön szoftver nem kell, csak rá kell hangoni a navi programot.
Nem minden PNA 5 colos, a legtöbb 4,3.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3018) balintka válasza m.jeno (#3017) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm, ezen a Wayteq GPS-en van akkor szoftver? Ehhez is lehet venni ilyen antennát?

(#3019) balintka válasza gabe_ (#3014) üzenetére


balintka
addikt

Ebben van hangnavigáció?

(#3020) m.jeno válasza balintka (#3019) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem ebben semmi nincs, ez egy üres vasdarab, amit ki lehet okosítani. Hivatalosan a Sygic vagy Utinavi programot lehet hozzá megvenni. A navigációs programok mindegyike modja, hogy hol mit kell tenned, vagy mire gondoltál, hogy Te mondod neki, hogy milyen útvonlat szerkesszen és ö megszerkeszti ? :C
Az ötlet nem rossz, de az majd egy újabb generációnál esetleg figyelembe veszik. :K

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3021) balintka válasza m.jeno (#3020) üzenetére


balintka
addikt

Úgy értem a hangnavigációt, h ő mondja h most fordulj jobbra, menj egyenesen, így értem. Ilyet tud?

(#3022) m.jeno válasza balintka (#3021) üzenetére


m.jeno
senior tag

Természetesen minden navi program beszél hozzád, a ben némítod el.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3023) csyo


csyo
senior tag

bocsánat, kétszer kuldtem el ezt a hozzászólást véletlenul

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#3024) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

A jovo héten szeretnék venni egy NAVI-t

olyan kell amin megy az IGO8 (akárhogy)
és legyen rajta az osszes europai ország, ne csak a nagyrésze...

Mio, vagy Garmin, vagy valami franko kellene...

--

(#2981) kalcika

Koszi a választ amugy. És ez az Android 2.0 NAVI? Vagy PDA? Ajánlott autovezetéshez, vagy nég gyerekcipoben jár? Jah, és internenen frissiti az infot?

Azért kérdeztem, hogy használtat érdemes-e, mert nem tudom mennyire elnyuhetetlenek ezek, vagy meg lehet oket gyilkolni igy-ugy... ezek szerint rendesen lehet amortizálni ezeket is:-(

Legyen szép a napod!

(#3025) jabá


jabá
tag

Hali!
Segítség kellene. Még soha nem használtam navit. A mostani munkámhoz viszont szükséges. A cég ahol dolgozom kifizeti. Bármilyet választhatok összeghatár nélkül. Elsősorban itthon használnám, de Európa fontosabb országait is jó lenne ha tartalmazná.
Segítsetek melyik most a csúcs?

(#3026) DM43 válasza m.jeno (#3022) üzenetére


DM43
őstag

Természetesen minden navi program beszél hozzád

Kivéve a Sygic Lite ...

(#3027) darius1


darius1
csendes tag

Sziasztok!
CNS Primus Plus készülékről van valakinel tapasztalata. Sokfelé nézegetve talán ennek elég jó a kijelzője napfénynél is, persze tudom a Garmin a legjobb, de utánna ez is ott van valahol az élen. Legalábbis ezt olvastam egy tesztben. Valakinek személyes tapasztalata? :F

(#3028) m.jeno válasza csyo (#3024) üzenetére


m.jeno
senior tag

A Mio-nak és a Garmin-nak is van saját navi programja, de az nem az iGO8, nézz körül WayteQ fronton!

DM43
:R , na ezt se tudtam, hogy van néma naviprgram, az ember mindug tanul.
Akkor ezt vezetés közben szígorúan nézni illik, hogy mit kell tenni :Y jújjjjjjj

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3029) DM43 válasza m.jeno (#3028) üzenetére


DM43
őstag

Bizony-bizony. Nem véletlenül kerül 3000 Ft-ba. Igaz, külön nem lehet megvásárolni, csak a Wayteq gépekre előtelepítve: http://sygic.hu/index.php?article=198

(#3030) gabe_ válasza balintka (#3016) üzenetére


gabe_
őstag

Elovastad a linken lévő termékleírást? Minden kérdésedre ott van a válasz... :U

(szerintem érdemes egy ismerősnek szólni, akinek van gps-e, biztos segít, és esetleg nála ki tudod próbálni, megmutogatja, hogy megismerd az alapokat.)

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3031) attrax válasza m.jeno (#3028) üzenetére


attrax
aktív tag

Na ezt én sem tudtam hogy van amelyik nem beszél.Nem is hülyeség! Néha lehalkítom én is Marikát ,mert soxor idegesítő.Bár minden muffot le lehetne így némítani :DD

Unterschreiben

(#3032) csyo


csyo
senior tag

innen mit ajánlanátok?

http://hardverapro.hu/aprok/mobil/pna_gps_pda-gps/listaz.php

Granin, vagy mio?
látom van tobbféle, de láma vagyok hozzá. Mi mit tud?
Nekem teljes europa (lehetoleg igo8) és beszélős kell...

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#3033) m.jeno válasza csyo (#3032) üzenetére


m.jeno
senior tag

a #3028 hsz első felét olvasd vissza.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3034) jabá


jabá
tag

Hali!
Segítség kellene. Még soha nem használtam navit. A mostani munkámhoz viszont szükséges. A cég ahol dolgozom kifizeti. Bármilyet választhatok összeghatár nélkül. Elsősorban itthon használnám, de Európa fontosabb országait is jó lenne ha tartalmazná.
Segítsetek melyik most a csúcs?
Esetleg kereskedőt ajánlani aki tud tanácsot adni?

(#3035) attrax válasza jabá (#3034) üzenetére


attrax
aktív tag

Szerintem nem fogsz kapni erre érdemleges választ,mert ugye kinek mi jön be.Nekem szidták már a tomtom-ot de a beckert is.Mások esküsznek rá.Szerintem mindegyikből ki kell fogni.Lehet tökéletes a 15k-s noname is.Szerintem érdemes a középutat választani a nem túl drága és a nem túl olcsó között.A pontos infóhoz meg sokat kell fórumozni és a figyelgetni a reakciókat,véleményeket az egyes márkákhoz.Ha hirtelen kell a cucc az más de azért nem árt a körültekintés.Így vettem TV-t is és nem bántam meg.Spóroltam vele többtíz k-t.Én is még várok, nekem Augusztusban kell majd jó gps, addig figyelem a véleményeket.Nekem most tomtom one van ami jól működik 2 éve de a frissítés már kellene és az drága kb55 Eu.
A wayteqet kevesen szidják nálam az a befutó egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#3036) runner 125 válasza jabá (#3034) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl. jó alternatíva lehet a Wayteq N800. Navin kívül másra is tudod használni (Wifi, film, stb..)

40k körül kapható.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3037) Kbali válasza balintka (#3021) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha Wayteq-ben gondolkozik valaki, akkor a technet.hu webshopjában elég jó áron most Sygic progival együtt kapod.

(#3038) Kbali válasza jabá (#3034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha értelmes az alternatíva, akkor javaslok hivatalosan Garmin-t, NaviGuide Magyarorszég térképpel - garmin.hu
Ez a hazai térképszett ugyanaz, mint az iGo 8 alatti (és ingyen frissíthető), az EU-s meg nagyon hasonló (ez csak pénzért frissíthető, de gondolom a cég megoldja).
Konkrét csúcstípus (TMC, BT, stb...)
Ezekből meg olyat, ahol előre töltött Magyarország SD-kártyát írnak.

(#3039) gabe_


gabe_
őstag

A készülékeknél még érdemes olyat választani, aminek jó a supportja, (neten elérhető szoftverfrissítések, javítások ilyesmik)
Én az extreme digital oldalán szoktam nézelődni, elég kellemes kis bolt...

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3040) szponzor


szponzor
senior tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy a 2 GPS között melyik érné meg jobban:
-Alcor Mando 3501
iGo 8.3 Teljes Európa térképpel
2 év garancia
ár: 20k (+posta)

-WayteQ x920BT
Navigációs szoftver nélkül
1 áv garancia
ár: 24k (+posta)

Van egy régebbi GPS-ből egy SD kártya, amin van valamilyen iGO.
Szerintetek melyik érné meg jobban, melyik márka megbízhatóbb, van-e valakinek tapasztalata ezekkel a termékekkel?

Esetleg van valakinek valami ötlete 20-25 ezer ft-ig bezárólag megbízható GPS-re?

[ Szerkesztve ]

(#3041) m.jeno válasza szponzor (#3040) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az Alcor Mando adatlapját megnézve, mintha kifutó széria lenne, nem beszélve a 3,5" kijelzőről, a x920 Bt 5" szemben, a WayteQ-en van még blutooth és FM transzmitter is.
Nálam a WayteQ lenne a nyerő. :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3042) szponzor válasza m.jeno (#3041) üzenetére


szponzor
senior tag

Kösz a segítséget, de az nem gond, hogy abban nincs szoftver? A meglévő SD kártyán lévő iGO-t csak beleteszem és már megy is?

(#3043) runner 125 válasza gabe_ (#3039) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó hely, csak drága.
argep.hu, olcsobbat.hu - általában én itt keresgélek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3044) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Milyen GPS van ma a piacon ami IGO-t futtat gyarilag? Nem hekkelt warez erdekel csak legalis gyari erdekel.
Navon, Navigon miket futtatnak? (mind2-bol lattam olyat ami tetszik csak mivel a lenyeget nem irjak igy inkabb kerdezek :B )

Segitsegeteket elore is koszonom!

(#3045) No.01 válasza No.01 (#3044) üzenetére


No.01
őstag

Kozben talaltam egy kulfoldi oldalt ahol azt irjak, h a Navon IGO-t futtat. Van tapasztalat ezzel a markaval??
Ill erdekelne, h milyen sw van a Navigon gepeken? Lattam 2-t is ami kulsore/oszeszeres ugyileg nagyon bejott.

(#3046) hdf válasza No.01 (#3044) üzenetére


hdf
tag

Szia!
Navonok gyárilag iGO-kat használnak.
Itt megnézheted:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3047) geprombolo


geprombolo
senior tag

Hali!
Itt azt írja a leírásban, hogy a készülékhez nincs navigációs szoftver. Akkor miért írja, hogy van Sygic Drive Európa térkép? Na, akkor ez most úgy van, hogy van a kütyü külön, meg "ajándékba" hozzá a térkép? Ja, és a térkép maga a program? Vagy ezt hogy értsem? Remélem nem kell a térkép mellé még egy progit is megvenni? :F
Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3048) balintka


balintka
addikt

A Sygic drive Lite és a sima Sygic Drive között mi a különbség? Elég köznapi használatra a Lite?

(#3049) m.jeno válasza balintka (#3048) üzenetére


m.jeno
senior tag

Egymásik navis topikból tudom és is, hogy a Lite nem beszél, de több külömbséget én sem tudok róla.

geprombolo

Ne izgulj tokkal vonóval kapod, vagyis gép és Sygic naviprogram+ teljes EU térklép, mert akár lehetne, hogy csak Magyarosrszág térképel kapod.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3050) balintka válasza m.jeno (#3049) üzenetére


balintka
addikt

Huh, akkor mindenképp a full kell, mert nekem kell a beszéd.

Ez a Bluetooth kihangosítás h működik pontosan? Ha csöng a telefonom, át lehet irányítani a GPS-re? Ha végeztem a hívással, a GPS-en teszem le a tel-t, vagy a mobilon kell kinyomnom? Hogy működik ez? Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.