Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10251) TXT válasza Prime110 (#10250) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom. :R
Mi a kulonbseg a ket naviszoftver kozott, illetve a frissiteseiket tekintve? :U
Nuvi korlatozasmentes frissitest ir, ellenben iGO 1 evig irja, meg vmi aprobetus "mellebeszelest", amit nem igazan ertek... Mi a tapasztalat a ket naviszoftverrel ezeket is tekintve?

[ Szerkesztve ]

(#10252) Prime110 válasza TXT (#10251) üzenetére


Prime110
aktív tag

A Garmin saját szoftverét használja és jól írja, a magyarországi térkép élethosszig frissíthető a készüléken. A Navon esetében pedig a méltán híres iGO adja a motort és egy év áll rendelkezésre az is csak akkor, ha 30 napon belül regisztrálásra kerül a Naviextras.com oldalon.
Ezért is javasoltabb a Garmin mondjuk általam. Az iGO-t bár jobban kedvelem, de HW és a plusz frissítés miatt a Garmin ezen a szinten a legjobb vétel.

(#10253) TXT válasza Prime110 (#10252) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom az infokat. :R

(#10254) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Van egy elég égető GPS frissítési problémám, belinkelem, itt leírtam a helyzetet. Kérem aki tud valami okosat mondani, ne tartsa magában.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#10255) dani_golf


dani_golf
tag

hello all
help van
van egy wayteq 985bt-m. semmi baj vele ez az eddigi legjoba a cégnek.2 órát is bir kb az akksija ha feltöltöm.de adott lehetöség hogy megvennék tölem.gondolkodom hogy lecserélném az x995 ösre. az ugyebár androidos.és a utvonaltervezés meg minden ahogy tudom joval gyorsabba mint a wince-s en.kérdésem hogy kiforott e már teljesen ?nem fog lefagyni,stb mivel ez az andriod nem mindenhol állja meg a helyét. meg az akksit kérdezném mennyit bir 1 töltéssel?
elöre is köszönöm..

(#10256) s3toraph válasza s3toraph (#10254) üzenetére


s3toraph
senior tag

Már megoldottam.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#10257) Remi1234 válasza dani_golf (#10255) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Hali. Nehogy már azt mond hogy használható a 985???
Karácsonyi ajándék lett volna sygic installációval, de viszem vissza... Ez használhatatlan. Tetű lassú, nem is értem hogy kap ez jó értékeléseket a mai napig.. inkább egy androidos telefon ennyiért..

Komolyan mire razoomolok egy Veszprém-Nyiregyháza útvonal esetén arra hogy Bp környékén hogy tervez 10 perc....

Arrol ne. Is beszélve, hogy csomoszor eltűnik a térkép és egy zöld lof@sz marad.. bàr ez lehet feature, mert ha n felső nézetben vagyok akkor ők.
Próbáltam faternak elmagyarázni ezt a gépet de 15 perc után eldurrant az agyam. 30kért inkább kap egy 5" mobilt amit csak hősként használhat.
Aki 2016ban erre a wayteq-re azt mondja hogy elfogadható azt nagyon nem értem :W :W :W

PSN ID: RemiFungus

(#10258) nemcso válasza Remi1234 (#10257) üzenetére


nemcso
senior tag

Pedig jó vas a 985.
A közkedvelt navigációval gyorsan és korrekten működik rokonnál az, amit én installáltam.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10259) dani_golf


dani_golf
tag

fiúk nekem jol müxik a 3 betüssel.de tény hogy lassú tervezésnél meg ha belenézek azoomolásnál ez tény.de én azt kérdem az androidos teljesen stabil?sokat járok külföldre és nincs kedvem ahhoz hogy a pályán fogja magát azt behaljon az a drága android :D

(#10260) PLaci58 válasza Remi1234 (#10257) üzenetére


PLaci58
őstag

Neked is Kingston kártyán van a Sygic vagy be van másolva belső memóriába?
Nekem az ilyen problémákról a kártya hibája jut eszembe.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10261) Remi1234 válasza PLaci58 (#10260) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Előre telepített, nem kàrtyán van. Nem akartunk szívni a mindenféle appokkal, gondoltam ez lesz a legtisztább. De akkor n értem, hogy nálatok miért ok..

PSN ID: RemiFungus

(#10262) Smiro válasza dani_golf (#10259) üzenetére


Smiro
senior tag

Én droidos navit használok. Sygicom van, de sajna vannak hibái. Nagyon meríti a telefont, jobban, mint ahogy tölteni lehet. Igoval és semmilyen más navi programnál ilyen problémám nincs, ott a töltés rendesen müxik, jelvesztés esetleg alagútban :) Sygic másik baja nálam, hogy iszonyú könnyen veszít jelet. Az ősszel Nápolyban használhatatlan volt és a Pireneusokban is. Igora váltva ezek a gondok megszűntek. Mielőtt valaki trollnak mondana, halkan jegyzem meg: Sygic fullos, a világ összes térképre vonatkozó jogtiszta programom van. Emiatt is vagyok kiakadva, hogy nem bírják a fogyasztást és a jelvesztési anomáliákat megoldani. Ugyanakkor nekem a legjobban ez a térkép program jön be, gyakran is frissítenek, mégis szopok vele :((

(#10263) dani_golf válasza Smiro (#10262) üzenetére


dani_golf
tag

okéska.de én a 995 sre infozok az müxik már rendesen mint gps gép?a 3 betüssel tolnám.és a 985 ösnek is két órát bir az aksija .ugymond teljesen jó kis gép.de tom android gyorsan tervez stb.csak a töbi részével is megállja a helyét a 985 öel szemben?

(#10264) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Mezőgazdasági célra keresek külső GNSS modult. Az a terv, hogy egy tabletre BT-vel kötöm és kipróbáljuk az ingyenes szoftvereket a google play-ből élőben. Mivel ilyen rendszereket 300+áfáért adnak itthon, így megpróbálkoznék egy kis DIY-el.
Tudtok ilyet ajánlani?

(#10265) laszlohu válasza ALI_G (#10264) üzenetére


laszlohu
addikt

A glonass plusz-minusz 6-7 méter pontosságú, ha ez neked megfelel, akkor jó.

Én pl. feleslegesnek tartanám a külső bt vevőt, ilyen 50000 Ft - os Glonass ready okostelefonok kb. ugyanazt tudják beépített gps modullal, mondjuk ha úgy olcsóbb, akkor persze, de minek még egy plusz bt-s kütyü?

(#10266) ALI_G válasza laszlohu (#10265) üzenetére


ALI_G
veterán

Glonass alatt úgy érted, hogy kombinált GPS+Glonass, vagy az már nem ad nagy extrát?
Ennél nagyobb pontosság kell :(
Mit keressek amivel 1 méterre le lehet vinni a pontosságot és nem kerül egy vagyonba (+előfizetés)?

(#10267) gipsztigris válasza ALI_G (#10266) üzenetére


gipsztigris
addikt

Itt olvasgass!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#10268) Davise


Davise
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy GPS eszközre amivel több hetes utaimat tudnám dokumentálni. Ezen utak szigorúan mobilhálózatokon kívüli utak. Okostelefonok GPS-ének fogalma sincs a helyzetemről ilyenkor.

"Túra" GPS-eken kívül valami szóba jöhet?
Ilyen nyomkövetős kis adatgyűjtőket nézegettem, de amiket találtam mindegyik használja a rádiótelefon hálózatot.
Esetleg a GPS órák mondjuk Garmin-tól, Suunto-tól alkalmasak lehetnek a feladatra?

Előre is köszönöm segítségetek! Minden hozzászólást szívesen veszek, mindennel időt spóroltok nekem, amit nem kell böngészgetéssel töltenem.

Üdvözlettel: Davise

(#10269) ALI_G válasza gipsztigris (#10267) üzenetére


ALI_G
veterán

:R

(#10270) Remi1234 válasza Remi1234 (#10261) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Szerencsere minden tovabbi nelkul visszavettek a 985-ot. Az elado elso kerdese az volt, hogy lassu?
Kalap szart nem er komolyan mondom..

PSN ID: RemiFungus

(#10271) Hope08


Hope08
csendes tag

Sziasztok!

20-30k-ért keresek olyan GPS-t, amiben EU térkép is van. Ezt a két típust néztem:
MIO Spirit 5400 LM https://eu.mio.com/hu_hu/spirit-5400-lm.htm
NAVITEL N670 Plus http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/navon/n670-plus-igo8-feu-p342469440/

Melyik érné meg szerintetek jobban? Van esetleg más, amit ajánlanátok?
Köszönöm a segítségeteket!!!

(#10272) PLaci58 válasza Remi1234 (#10270) üzenetére


PLaci58
őstag

Te komolyan azt hiszed, hogy olyan szar, lassú készülékeket forgalmaznak?
Az egyik legjobb ma kapható készülék.
Az eladó egyből tudta, hogy rossz, mert lehet, hogy már páran visszavitték.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10273) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Kicsit off leszek, mert GPS-re szánt telefont keresnék.
Minél olcsóbban keresnék olyat, amivel Budapesten sem csalódnék.
Azért szeretnék telefont, mert van már van androidos vásárolt navigáció szoftverem (Sygic), amit szeretnék tovább használni, csak nem a jelenlegi fő telefonomon, ami hajlamos dobálni a jelet belvárosban.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10274) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!
Lehet nem ide való a kérdés, de jobbat nem találtam. Kutya nyomkövetőt szeretnék venni, ha lehet valami Appon keresztüli pozíció ellenőrzési lehetőséggel. Nézegettem neten van sokféle, a kérdés inkább az lenne van-e ajánlott típus, esetleg valakinek tapasztalat? Célszerű lenne olyan ahol nem kérnek havidíjat a kütyü megvásárlása után.
Köszi!

(#10275) GaborTaki


GaborTaki
újonc

Sziasztok! Hát nekem elegem lett a mobilos félmegoldásokból, úgyhogy befektettem egy ilyenbe https://shop.duett.hu/termek/garmin-drive-60lmt/ annyival egyszerűbb mint mobilon, meg véégre azonnal érzékeli a mozgást!

(#10276) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Navi vásárlást tervezek.
Szempontok: Legyen egyszerü a kezelés, napsütésben jól látható legyen, térképek frissek legyenek, max 50k a keret

Milyen márkát ajánlanátok? Garmin, Navon, TomTom, Mio? Esetleg más?

(#10277) nemcso válasza Peter.70 (#10276) üzenetére


nemcso
senior tag

Garmin:
http://emag.hu/garmin-drive-50-lm-gps-navigacio-5-kijelzo-teljes-europa-terkep-ingyenes-frissites-a-teljes-elettartam-alatt-gr-020-00161-24/pd/D16XY2BBM/

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10278) Blindfish


Blindfish
tag

Sziasztok!
Valakinek esetleg nem kell egy TOMTOM Go 5000? 4 hónapos kamionozni vettem, de munkaviszony megszűnése érdekében megválnék tőle. Ha valakit érdekelne írjon rám nyugodtan!
Üdv!

(#10279) kismokesz


kismokesz
tag

Hello segitség kellene milyen autós navigációt érdemes venni ami jól megy? És árba is megfelelő.

(#10280) Blindfish válasza kismokesz (#10279) üzenetére


Blindfish
tag

Én TomTom-t vettem használtam 3-4 hónapig az megfelelő volt, térkép frissítés van hozzá élettartamig, meg garancia is. Ha érdekel az enyém eladhatom neked, mellesleg figyeli a forgalmat és ha valahol dugó van elkerüli az utat. Többiről nem tudok nyilatkozni.

(#10281) pjen válasza Davise (#10268) üzenetére


pjen
félisten

Mért használná a hálózatot a GPS,ha nem akarod.Én egy sony xperia arc-ot használok az IGÓ szülinappal.Sim nincs is a telóban.Ha már 3 holdat lát tudja hol vagy.

(#10282) TXT


TXT
őstag

Letezik olyan navi, ami elotelepitett magyarorszagi terkeppel, elettartam frissitessel rendelkezik, nagyszeruen hasznalhato, egyszeru a mukodtetese (idosebb embernek lenne) es mondjuk 40k-ig bezarolag ujonnan beszerezheto? :U

(#10283) nemcso válasza TXT (#10282) üzenetére


nemcso
senior tag

http://emag.hu/garmin-drive-50-lm-gps-navigacio-5-kijelzo-teljes-europa-terkep-ingyenes-frissites-a-teljes-elettartam-alatt-gr-020-00161-24/pd/D16XY2BBM/

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10284) TXT válasza nemcso (#10283) üzenetére


TXT
őstag

Koszi :R
Ettol modernebb felbontassal, ugyanezen kriteriumokkal rendelkezo navi is letezik vajon? :U
Ez azert ultrabrutal felbontas :F

(#10285) nemcso válasza TXT (#10284) üzenetére


nemcso
senior tag

Bőven elég ez a felbontás, hidd el. Több Garmin van a családban, mindnek ilyen a felbontása, amit korosztálytól függetlenül, mindenki rendben lévőnek talál. 😉

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10286) TXT válasza nemcso (#10285) üzenetére


TXT
őstag

Nagyszeru, koszonom. :C

(#10287) TXT válasza nemcso (#10285) üzenetére


TXT
őstag

Illetve meg egy kerdes. Sehol nem talalok infot, meg Garmin.hu-n sem, h ezekben van-e magyar nyelvu menu, magyar nyelvu hang a navigacio soran es magyar leiras hozza? :U Annyit talaltam, h az utcaneveket nem mondja ki magyarul, semmi tobbet...

[ Szerkesztve ]

(#10288) Prime110 válasza TXT (#10287) üzenetére


Prime110
aktív tag

Természetesen van, minden szempontból lokalizált a készülék.

(#10289) TXT válasza Prime110 (#10288) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom

(#10290) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy mi a véleményetek erről a naviról:

[link]

Vállalható minőség lehet ha a három betűs szoftvert akarom futtatni?

(#10291) TXT


TXT
őstag

Ido kozben nezegetem a hasznaltan elado es ujonnan kaphato Garmin autos navikat. Mi a lenyegi kulonbseg a "Nüvi" es a "Drive" szeria LM tagjai kozott? :U
(Tehat nem a dragabbik "LMT" verzioikra ertem, ahol nagyobb a felbontas es van TMC vevo)

(#10292) pjen válasza Bazs1981 (#10290) üzenetére


pjen
félisten

Igó.nem tudom,hogy megy rajta,de nagyon nagy,Kicsit rosszabb utakon a tartó le fog esni,ha a tapadóval rakod fel.

[ Szerkesztve ]

(#10293) kismokesz


kismokesz
tag

Hello van itt valaki akinek dreimgo 210 gps-e van vagy orion ogps 02 gps-e?
Segitség kellene

(#10294) choco01


choco01
addikt

Hali.

Néhai használatra az andorios Wayteq x995 vagy a régebbi x985bt a jobb? Esetleg más 25.000ig? Néztem hogy a kövi már 35 körül mozog az a MAX verzió, nem hiszem hogy megérne annyit..

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10295) nemcso válasza choco01 (#10294) üzenetére


nemcso
senior tag

Egy megközelítési mód a navigáció mibenléte és ára :
Ingyenes navigáció a 995 - re, androidra van : Google Maps, Here WeGo, Maps.me, Waze.
985- re csak okosban van ingyenes navi.
Fizetős meg mindkettőre.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10296) choco01 válasza nemcso (#10295) üzenetére


choco01
addikt

És nem kevés egy giga ram az androidosnak?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10297) zsiguci


zsiguci
csendes tag

sziasztok : GPS -t nézegetek kiszemeltem MEDIATEK 7 ' GPS Navigáció kinek mi a véleménye erről a tipusról ?Ha megosztaná velem meg kőszönném .

(#10298) CsobLacy


CsobLacy
újonc

Sziasztok!
Wayteq 820 készülékem kezdi megadni magát 7 év után. Külföldi utazásokhoz keresek megbízható eszközt, élettartam frissítéssel. Minőségi készüléket szeretnék vásárolni, amit könnyen lehet használni. Világtérkép nem de Európa szükséges, s nem szeretném néhány év múlva lecserélni. Garmin és Tomtom készülékekben gondolkodtam, de kissé elijeszt az ,hogy a Tomtom-nak nincs Mo-i képviselete. (Tomtom Go 500 -as szériára gondoltam tudásban)

Köszönöm a válaszokat és a javaslatokat

Laikus felhasználó Lacy :Y

(#10299) OldMike válasza CsobLacy (#10298) üzenetére


OldMike
őstag

Ha TomTom lenne a kiszemelt, akkor nézd meg ezt a honlapot:

[link]

Szerintem elég sok információ (tesztek, ismertetők is) van, regisztráció után kérdezni is tudsz, és válaszolnak is.

42LM660S

(#10300) CsobLacy


CsobLacy
újonc

Köszi a választ! Próbáltam regelni de nem engedett.

Úgy látom, az sem mindegy a Garminnál, hol vásárolok, mert arra sincs hazai garancia. Nálunk a Navigate. a szervíz s csak tőlük vásárolt termékre biztosítanak szervízet.

Vagy rosszul tudom? :))

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.