Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) gipsztigris válasza fojtviki (#8000) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerezd be Magyarországon!...rendelj egyet innen. :) Navon, CNS, Becker,Prestigio,stb. Mind kaphatók iGo-val, vagy Primo-val.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8002) #43960832 válasza snowdog (#7984) üzenetére


#43960832
törölt tag

Csak annyira volt legális, hogy a MediaMarktban az új eszközt kipróbálva ugyanezt a hibajelenséget produkálta...

(#8003) AK13


AK13
újonc

Sziasztok!
Gyors segítségre lenne szükségem, mivel a héten döntést kellene hoznom!!!
Ajándékba szeretnék GPS-t vásárolni, mindennapos használatra, de eléggé elvesztem az információk tengerében. Amit a gps-től elvárnék:
- Európa térkép ingyenes élettartam frissítéssel
- TMC
- nappal is jól látható kijelző
- megbízható, könnyen kezelhető szerkezet
- gyors reakció
- szerviz lehetőség

Árban ~50-85e Ft körül költenék rá. A Garmin nüvi 2495, 2595, 2597 darabokat nézegettem. Ezek mennyire megbízható készülékek?! Megérik az árukat?
Mi az, amit esetleg tudnátok javasolni?
A válaszokat előre is köszönöm!!! :R

(#8004) snowdog válasza #43960832 (#8002) üzenetére


snowdog
veterán

Gondolom ezért olvasni a Navon-okról hasonlókat. Ha jól láttam itt a nem ajánlott kategóriában szerepel. Nekem szerencsére még nem volt közöm Navon géphez. :)

(#8005) Kbali válasza AK13 (#8003) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jók a nüvik, esetleg Becker készülékeket nézegess, ott igo klón a rendszer, a Garmin sajátot használ (a térképszett elvileg mindkettő alatt navteq).

(#8006) AK13 válasza Kbali (#8005) üzenetére


AK13
újonc

Kedves Kbali!
Köszönöm a segítséget! Erről a Becker márkáról eddig még nem hallottam, de most utána néztem kicsit és valóban jónak tűnik! :))

(#8007) laszlohu válasza AK13 (#8006) üzenetére


laszlohu
addikt

Ami a legújabb hardverrel, és azon belül legolcsóbb, az ez, élettartam térképfrissítéssel :

[Becker ready 50 SE LMU]

ui.: a legújabb fejlesztés a továbbfejlesztett sávasszisztens,
ami pl. nekem különösen tetszik

[ Szerkesztve ]

(#8008) AK13 válasza laszlohu (#8007) üzenetére


AK13
újonc

Kedves laszlohu!
Kbali ajánlása alapján utána néztem a termékeiknek. Most ez alapján egyelőre ezzel szemezek:
BECKER Professional 50 LMU
Ahogy láttam, külföldi teszteken is elég jó eredményeket ért el.

(#8009) Nikopol84


Nikopol84
csendes tag

Sziasztok!

GPS-t szeretnék vásárolni, ehhez kérném a segítségeteket. Amit szeretnék:
- Európa térkép ingyenes élettartam frissítéssel
- TMC
- nappal is jól látható kijelző
- megbízható, könnyen kezelhető szerkezet
Olyan készüléket szeretnék ahol az új utakkal, traffi áthelyezésekkel naprakész tudok lenni, tehát olyat ahol a térképeket gyakran frissítik.
Az ár nem annyira fontos, inkább a minőség és a megbízhatóság. Persze feleslegesen nem szeretnék hülyeséget venni. A keret 100ezer forint, ha olcsóbb az jó, de lehetőleg nem szeretnék kompromisszumokat.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Úgy látom AK13-al hasonlóak az igényink.
BECKER Professional 50 LMU-ez a készülék nekem is szimpatikus. Esetleg tudtok ennél jobbat ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#8010) Kbali válasza Nikopol84 (#8009) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezeknél a készülékeknél azért napi frissítést ne várj, sztenderd a negyedéves. Tomtom készülékeknél esetleg, de ott is csak a nem ellenőrzött, userek által feltett frissítések jöhetnek le.

(#8011) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Wayteq X960BT-t navigációs szoftver nélkül egy 4gb-os SD kártyával. Idehaza gépre kötve másolgattam rá adatokat több (iGO) verziót is próbáltam. Futott is minden szépen, vagyis nem szépen mert szaggatott a navigáció. Letöröltem és másoltam volna fel régebbi navigációt de elkezdett érdekes dolgokat csinálni. Másolások megszakadtak, megfagytak. A lényeg, hogy egyik másolásnál meghülyült az egész. Mint végül kiderült az SD kártya meghalt (más eszköz sem látja). Ami a rosszabb, hogy a Wayteq belső 4gb-os flash-e is gyengélkedik. A windows7 formázatlannak látja mostmár és nem tudja formázni.
Ha a Wayteq-ben belépek a Windows CE-be, akkor ott még szerencsére 4Gb-osnak látja a belső flash-t és tökéletesen működik is az egész. Ott van format gomb, csak félek azzal teljesen mindent legyalulna? :F

Hogy lehetne helyre hozni, hogy a PC is rendesen lássa?

Kép nagyban

WinCE

[ Szerkesztve ]

(#8012) rooland


rooland
senior tag

Megoldódott közben gyári visszaállítással! :)

Viszont az normális, hogy az igo primo (talán 2.4) szaggat eszeveszettül az x960bt-n? Nemár. :F

(#8013) zso85 válasza rooland (#8012) üzenetére


zso85
tag

Sajnos igen.Főleg meg ha skin-eket is használsz!!!

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#8014) Zolás


Zolás
addikt

Üdv.
Gpst vennék, nagyon fontos hogy kamionos program legyen rajta, lehetőleg nagy képátlója legyen, és tudjam frissíteni. Van olyan GPS ami megfelel ezeknek?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8015) rooland válasza zso85 (#8013) üzenetére


rooland
senior tag

Gondolom a 800x480 miatt mi? A kisebb x850-et kellett volna választani kisebb felbontáson szebben fut gondolom.

(#8016) Michell


Michell
tag

Üdv!

Ajándéknak Garmin Nüvi 5" készüléket néztem ki. Kétféle csomagban lehet leggyakrabban kapni :

NaviGuide Magyarország térkép - 1 év frissítés,
Európa térkép - élettartam frissítés

Melyiket érdemes?
Én nem használtam még egyáltalán ilyen készüléket, de itt a fórumon olvastam, hogy a második változat térképe "rosszabb". Mennyire ?
Alapvetően itthon lenne használva, de persze az ingyenes térkép frissíthetőség is jó lenne.

(#8017) rooland


rooland
senior tag

Tudtok olyan progit, amivel a hangerő gombbal lehet be/ki kapcsolni a képernyőt? Bár a kikapcsolást hangerővel nem tudom hogy lehetne megoldani, hogy ne a hangerőt változtassa olyankor.
A power gombom már kezd elég véletlenszerűen működni amikor amilyen kedve van.

(#8018) Zolás válasza Zolás (#8014) üzenetére


Zolás
addikt

Azt hittem jobban pörög ez a topik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8019) rooland válasza rooland (#8017) üzenetére


rooland
senior tag

Hopp elnézést, rossz helyre írtam. OFF :U

(#8020) laszlohu válasza Zolás (#8014) üzenetére


laszlohu
addikt

Kamionos navinak Pl. ez :

[link1]

vagy olcsóbban és rosszabb fényerővel az alábbi hármas :

7" Tablet GPS - szel :

[link2]

+
a Google playből megvehető Sygic Truck navi progi:

[link3]

+
szivargyújtós töltő
[link4]

+
autós tartó, univerzális 7" - es tablethez.

[ Szerkesztve ]

(#8021) GALARDO


GALARDO
addikt

Sziasztok! Ez lenne most, a top kamionos navi?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#8022) Zolás válasza laszlohu (#8020) üzenetére


Zolás
addikt

Kicsit drágállom a beckert mert csak öt colos, fateromnak lesz, nagyobb kellene.
A másik nem lenne rossz, csak a sygictől félek egy kicsit.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8023) laszlohu válasza Zolás (#8022) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha az előbbi Beckert sokallod, akkor van 7" - esben is,
ezt már jogosan lehet sokallani :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8024) cserry193


cserry193
tag

Sziasztok!

Karácsoynra szeretném meglepni nagypapámat egy GPS-szel.
Szerintetek milyet lenne érdemes venni?
Eddig ha használtunk GPS-t,akkor Garmint használtunk, így most is azt néztem
Ő lenne az. Vagy tudnátok ajánlani hasonló árban valami jobbat?
Maximum 30k-m van rá.
Előre is köszi a segítséget!

(#8025) Kbali válasza cserry193 (#8024) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha csak navi és csak hazai térkép kell, akkor jó választás

(#8026) XinAgent


XinAgent
tag

Üdvözlet!

Pár hete jártam erre navi ügyben amit édesapám kapna karácsonyra.

Felmerült a Navon Platinum Explorer (igo) és az Overmax OV-DualDrive (sygic?), de mielőtt véglegesítem a megrendelést gondoltam megkérdezlek titeket újra.

Igazából az alábbiak lennének fontosak:
- EU térkép élettartam frissítéssel
- Minél nagyobb képátló (7 col jó lenne)
- Legyen egyszerű
- Magyar nyelv
- Irányár: 50k
- No meg működjön

Van-e esetleg egyéb készülék amit érdemes megnézni? Ajánlat/ellenjavaslat bármely fenti készülékhez?

Válaszokat előre is köszönöm.

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#8027) laszlohu válasza XinAgent (#8026) üzenetére


laszlohu
addikt

Navonnal mókolni kell,

Overmaxról lebeszélnélek,
valaki nem tudta működésre bírni a Google Playt.

A legjobb megoldás, ami több helyről történő beszerzést jelent az,
amit a #8020-as hsz - ben írtam,
link2, link3 , link4

az Aceren alapból nincs navi progi, azt a
Google Playből kell megvenni, pl. Sygic.

[ Szerkesztve ]

(#8028) laszlohu


laszlohu
addikt

Vagy még van ugyanebből a 8 gb háttértáras, ami pár ezressel olcsóbb :

[link]

(#8029) VironB


VironB
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne!
Melyik lenne a jobb választás?

[link]

vagy

[link]

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#8030) Kbali válasza VironB (#8029) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mire? Azért néhány alapigényt felvázolhatnál.

(#8031) VironB válasza Kbali (#8030) üzenetére


VironB
csendes tag

Igazad van! :)

Ismerősöm kérdezte a kettő közül melyiket venném, de mivel én nem foglalkoztam még sokat gps-el így ide írtam hamar.
Minőség, ill. gyorsaság szempontjából melyik az ajánlottabb?

Csak navigálásra,átlag felhasználásra!

(#8032) Kbali válasza VironB (#8031) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha hazai navigálásra kell, akkor inkább előre telepítve egy Garmin nüvi 40 vagy 50.

(#8033) babkonzerv


babkonzerv
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni GPS vásárlással kapcsolatban. Elsősorban a Garmin nüvi 50-et néztem ki, de érdekelne hogy hátha tudtok az igényeimnek megfelelőbb alternatívát javasolni.
Főbb szempontok:
-Legalább 5"-os kijelző, de ha lehet akkor nagyobb
-Előre telepített térkép, Magyarország elég, viszont jó lenne hogyha iGo lenne rajta
-Mindenképpen legyen rajta "hangos" navigálás, bár nem tudom hogy manapság még van-e olyan egyáltalán amin nincs.
-Max keret: 40000 forint

Előre is köszönöm!
Üdv,
babkonzerv

(#8034) VironB válasza Kbali (#8032) üzenetére


VironB
csendes tag

Sajna azt nem tudom ,hogy hazai navigálásra lesz e.Feltételezem h nem csak itthon használják majd.A keret a két készülékből kiindulva 20 e Ft lehet!
Esetleg ajánlani tudnál a már megismert paraméterek alapján?Az h nincs előre telepítve ,nem gond!

(#8035) Czimby


Czimby
addikt

Üdv uraim!

CNS Globe Amber-el van már valamiféle személyes tapasztalat?
Ezt néztem ki ill. a jólbevállt Wayteq 960Bt-t, melyik lenne jobb választás?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8036) gipsztigris válasza Czimby (#8035) üzenetére


gipsztigris
addikt

A Globe Amber sajnos csak januárban lesz kapható. :( Pénteken nálam lesz egy tesztpéldány, majd írok róla.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8037) Czimby válasza gipsztigris (#8036) üzenetére


Czimby
addikt

Uhh alig várom!

Igen Jan 10. közben nekem is sikerült kideríteni :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8038) blueye válasza gipsztigris (#8036) üzenetére


blueye
veterán

Jajj, az nem éppen tökéletes "launch" időpont :(

(#8039) gipsztigris válasza blueye (#8038) üzenetére


gipsztigris
addikt

Csak nem babonás vagy? :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8040) blueye válasza gipsztigris (#8039) üzenetére


blueye
veterán

Miért a jan. 10 péntek? :))
Csak a Karácsony...

(#8041) gipsztigris válasza blueye (#8040) üzenetére


gipsztigris
addikt

Miért? Karácsony után már nem lehet eladni semmit sem? :F

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8042) blueye válasza gipsztigris (#8041) üzenetére


blueye
veterán

Nem ugyanannyit.
De ez elég álnaív kérdés volt...

(#8043) gipsztigris válasza blueye (#8042) üzenetére


gipsztigris
addikt

A GlobeHD-t sem karácsony előtt vezették be, és tízezernél is többet adtak el belőle. ;) Ha jó akkor kelendő lesz, ha sz@r akkor úgyis híre megy és nem fogják venni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8044) blueye válasza gipsztigris (#8043) üzenetére


blueye
veterán

Nem tudom h mivel foglalkozol de ha nem vagy filozófus értened kell h mire gondolok... :)

(#8045) laszlohu


laszlohu
addikt

Szerintem arra utal, hogy,
ha Karácsony előtt vezették volna be, akkor többet tudtak volna eladni belőle,
rövid idő alatt, mert mondjuk sokan vették volna Karácsonyi ajándéknak.

[ Szerkesztve ]

(#8046) blueye válasza laszlohu (#8045) üzenetére


blueye
veterán

:)

(#8047) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

30.000 forintig keresnék GPS-t após részére ajándékba, Kelet/Közép vagy teljes Európa térképpel. Különösebb követelmény nincs, lehessen megbízhatóan navigálni, legyen hangos és jól látható, ne kelljen hákolni rajta semmit - működjön.

Amiket néztem: a Wayteq x960BT 3D EU térképpel - 36.000-ért kicsit drága (az asszony szerint legalábbis :), de amúgy jókat olvastam róla.

A GARMIN Nuvi 50LM 27.000-ért megéri? Elvileg raktárról tudnak szállítani egy héten belül.

De most az egyik netes webáruházat böngészve láttam 30 alatt Navon (N490), MIO, TomTom (XXL Classic) készülékeket amiket így naiv fejjel simán megvennék :) Szóval nagyjából tanácstalan vagyok.

Köszi előre is!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8048) laszlohu válasza updog (#8047) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha a hivatalos árát nézed, akkor nagyon bestbuy, annyiért.

[link]

ui.: szerintem 30 körül csak Magyarország térképpel van, nem pedig teljes európa térképpel

[ Szerkesztve ]

(#8049) updog válasza updog (#8047) üzenetére


updog
senior tag

Illetve a fórumban visszanézegetve ráakadtam a Yamoto-ra (konkrétan a Five érdekelne), azt már látom hogy érzelmeket képes kiváltani :D

De végülis mit tud, konkrétan milyen térképek vannak telepítve, járnak-e hozzá frissítések, stb. )? Használható out of the box, vagy kell még rá telepíteni/venni/hákolni stb.?

Köszönöm előre is!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8050) updog válasza laszlohu (#8048) üzenetére


updog
senior tag

Köszi, itt néztem, a leírásban ez szerepel:

A nüvi 50 a tökéletes kiindulópont az utazásához. Főbb jellemzői a 12.7 cm képátlójú kijelző, előre betöltött, a készülék élettartamáig díjmentesen frissíthető Európa térkép, sávinformáció kereszteződés előnézettel és fordulóról-fordulóra irányítás.

Akkor rákérdezek, vagy max. beperelem őket ha nem stimmel :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.