Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10601) kbyte1024 válasza macilaci78 (#10599) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jó hát a szülinapi Berta egy rakat.....:) Másikat kell feltolni.De neked is segítek csak nem itt hanem privibe mert itt sok a "jó indulatu"(mint egy daganat)ember .

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10602) kano válasza macilaci78 (#10596) üzenetére


kano
nagyúr

Ha átállítod fontra, akkor jobban jön ki.
Én is ezen gondolkodom. De nem tudom, elég sok negatívum is van róla.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10603) macilaci78 válasza kbyte1024 (#10601) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Alapelvek tiltják a warez-t. Ez nem jóindulat kérdése. :R De nem is ezen verzió nyelvtudása érdekelt. :D

kano: igen-igen, én is ezért agyalok rajta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10604) kbyte1024 válasza macilaci78 (#10603) üzenetére


kbyte1024
addikt

Mindegyik térkép téved picit. Viszont e jel elvesztése az már gáz.meg ami használható az a CoPilot.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10605) macilaci78 válasza kbyte1024 (#10604) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A waze-t első alkalommal Debrecen felé menet az M3-on próbáltam ki. Második alkalom nem volt.
Xiaomi Redmi 3 Telekom előfizuval.

Az iGO annyira nem jön be, lassú, sűrű, kis utcás városi forgalomban rég túlmegyek, mire jelzi, hogy fordulnom kellett volna.

A HERE kellően gyors, meg is tartja a jelet, de hosszú úton, ha kilépek, benzinkúton eltöltök negyed órát, majd vissza, gyakran nem talál jelet, újra kell indítani. Legutóbb Szlovéniába mentem vele 700 km-t bő 6 óra alatt. Az út végén 30 km-re a céltól realizálódott bennem, hogy az autó műszerfalába épített USB port nem ad töltésre áramot, csak a rádiónak pendrive-foglalat. Szóval akkuról 6 óra kijelzőidő, mobilnet, gps. :DD

Google maps-et szeretem, pontos, aprólékos, de az aprólékos mivolta miatt autóba nem javaslom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10606) kbyte1024 válasza macilaci78 (#10605) üzenetére


kbyte1024
addikt

Az szép;) bár az nem a navi szoftvert hibája hogy nem talál jelet. Próbáld ki a CoPilot nevű navít,én kellemesen csalódtam benne.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10607) macilaci78 válasza kbyte1024 (#10606) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én betudtam a kic óccó kínai telcsi ficsőrjének. Amúgy a HERE-vel maximálisan elégedett vagyok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10608) lautnermark


lautnermark
aktív tag

.

(#10609) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok! Édesapámnak karácsonyra milyen gps-t tudnátok ajánlani olyan 35.000 ft-ig bezárólag?
Többnyire itthon használná, külföld nem igazán játszik, fontosak számára hogy a térképek tudják a föld utakat. Más igénye nem igen volt, én ezeket néztem ki:
Wayteq X995 MAX
TomTom Start 20

Ezek közül melyik éri meg jobban? Esetleg más?

(#10610) ovics válasza .wantííd (#10609) üzenetére


ovics
aktív tag

üdv!
kicsit off, de mégis idetartozik. korábban kérdeztem hogy a tmc megéri e felárat (konkrétan garmind drive 50 lmt esetében) és akkor többé kevésbé rámondtátok hogy Németországban talán jó lehet. egy kamionos ismerős Németország környékén vezet, és azt mondta hogy azon a környéken tökéletesen teszi a dolgát.
ha esetleg valaki arra a környékre szánja elsősorban, mint én, akkor megéri :) hátha segítség lesz ez másnak is

szerk: fú, bocsi, véletlen válaszra mentem

[ Szerkesztve ]

(#10611) laszlohu válasza ovics (#10610) üzenetére


laszlohu
addikt

Létezik még az 51 lmt , ami a wifis összeköttetéssel tud többet( előbbinél nincs usb port ),
míg az 50 - nél usb - vel lehet összekötni pc - vel.

[ Szerkesztve ]

(#10612) ovics válasza laszlohu (#10611) üzenetére


ovics
aktív tag

na ezt nem tudtam, viszont akkor jobban odafigyelek, inkább az usb-s verziót szeretném, és volt ahol láttam hogy az 50 lmt-hez írt wifit O.o köszönöm :)

(#10613) andaxin9


andaxin9
csendes tag

Sziasztok!

Ajándékba vennék GPS-t (készülék + program), ebben kérném segítségeteket.
Amit tudok a kritériumokról:

- autóba kell
- 7 colos
- képernyő jól látható legyen napsütésben is
- magyar nyelvű menü
- teljes Európa térkép
- lefedett úthálózat Magyarországon
- POI-k Magyarországon
- traffipax jelzés
- a program ne legyen túl bonyolult, de a közlekedésről tudjon sokat
- ingyenes frissítések forever
- a legvégső határ max. 80 ezer

Köszönöm előre is a hozzáértők válaszát!

(#10614) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!
Garmin eTrex 10-zel tapasztalat, vélemény? Esetleg 30k-ig jobb túra GPS ajánlat? Új kellene, ajándékba lesz. A felhasználás: túrázás és GC.
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10615) Izzé


Izzé
őstag

Sziasztok!
Megvettem a múltkori akcióban a sygic-et, és az lenne a kérdésem, hogy e-mail címhez van kötve a reg, vagy eszközhöz? Vagyis egyszerre csak egy, vagy több eszközre is telepíthetem? Bocs ha nagyon láma a kérdés. :)

(#10616) DM43 válasza Izzé (#10615) üzenetére


DM43
őstag

Ha a Play-en vetted, akkor email címhez

(#10617) Izzé válasza DM43 (#10616) üzenetére


Izzé
őstag

Playről töltöttem le és a sygic honlapján keresztül vásároltam e-mailes reg után.

(#10618) kesztió


kesztió
aktív tag

Kedves fórumozók,
A faceliftes Alfa 159-esemen (2011) szeretném lecserélni a gyári navigációt egy Androidosra – egyébként megtartanám, de egyrészt 2 évente 140 Euró a térképfrissítés, másrészt befektetnék egy head-up displaybe is, de az csak Androidos vagy iOS-es eszköznek tudja cast-elni a képernyőjét.

A nagy problémám az, hogy a típushoz kapható dedikált eszközök GPS-modulja majdnem mind Sirf Star III-as chipsetre épülnek. A navigáció működési elvéhez mindössze annyit értek, amennyi egy mérnöki alapművetségbe belefér, tehát, hogy a különböző pozícióban levő műholdak jelének időeltolódását méri rendkívül precízen, és ebből háromszögeli ki a pozíciót. Amúgy csak annyit tudok, hogy a maga idejében sikeres, de kissé elavult chip, amelynek pl. már esélye nincs, hogy az új Galileo műholdakat valaha is lássa.

Egyetlen típus kapható csak a svájci UBLOX UBX-6010-ST chipjével, ez mintha lényegesen újabb lenne, és a Galileókat is látja, igaz, csak firmware frissítéssel.
A kérdésem, hogy mennyire érdemes e szerint a szempont szerint választanom az eszközt? Valóban gyorsabb, pontosabb és biztosabb helymeghatározást kapok pl. egy 6010-ST-vel vagy akár újabbal, vagy sznobizmus az egész, és a mezei felhasználó minimális különbséget fog érzékelni egy Sirf III-as illetve egy újabb chipsetes készülék között? Here Maps-szel vagy Google-lel használnám, I-Go szóba se jöhet.
Előre is köszönöm!
A lecserélendő egység:

Bug és debug fia vagyok én

(#10619) laszlohu válasza kesztió (#10618) üzenetére


laszlohu
addikt

Egyáltalán nem sznobizmus, én eddig csak okostelóval használtam a galileo-t,
mediatek chipsettel ( low budget ), de klasszisokkal hamarabb talál jelet,
és az sem mindegy, hogy 2-8 műhold jelét fogja be stabilan(galileo nélkül), vagy 20+ műholdat(galileoval),

androidon is volt tabletem, ami nem tudta a galileot, de azt meg szinte nem lehetett kivárni, hogy találjon pozíciót.

[ Szerkesztve ]

(#10620) #68079616


#68079616
törölt tag

Sziasztok!
Egy olyan GPS-t szeretnék venni 60.000 Ft környékén, ami egyszerre alkalmas autós navigációhoz és túrázáskor is magammal tudom vinni. Tudtuk ajánlani valamit, ami mind a két funkciót betöltené számomra?

(#10621) laszlohu válasza #68079616 (#10620) üzenetére


laszlohu
addikt

Garmin 64S ( 16 óráig bírja 1 feltöltéssel ):

[link]

Ha pedig hajózáshoz is kell :
Garmin 78S

De ez nyilván felette van az árnak, amit rá szántál

ennél olcsóbbaknál számítani kell lassabb képfrissítésre,

(#10622) kesztió válasza laszlohu (#10619) üzenetére


kesztió
aktív tag

„én eddig csak okostelóval használtam a galileo-t,
mediatek chipsettel ( low budget )”

Erre azért kíváncsi vagyok, mert a gsmarena szerint még a prémium szegmensben, a 2017-es modellek közül is csak a prémiumgyártók bizonyos típusai látják a Galileókat: a Sony és az LG legújabb modelljei közül például még egyik sem tudja, pedig azért ezek se számítanak épp fapados gyártóknak.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#10623) pjen válasza kesztió (#10622) üzenetére


pjen
félisten

Az én P9 lite telóm látja a Galilei holdat igo alatt, de nem navigálni, vagy én voltam türelmetlen.

(#10624) DM43 válasza pjen (#10623) üzenetére


DM43
őstag

Álljon meg a menet! Maguk a navigációs programok nem tudják, hogy milyen holddal kommunikálnak, ugyanis ez a folyamat a GPS vevőn keresztül zajlik. Ha a vevő felismeri és használja a Galileo holdakat, akkor azok adatait továbbítja az adott program felé. Általában a navi programban meg lehet nézni a használt (látott) holdak sorszámát, de nem ezen múlik a vétel.

Azért arra a MediaTek-es chipset-re én is kiváncsi lennék, mert tudomásom szerint csak a Qualcomm 400, 600 és 800 szériás lapkakészleteire építő okostelefonok tudják (majd) venni a Galileo holdak jeleit.

[ Szerkesztve ]

(#10625) pjen válasza DM43 (#10624) üzenetére


pjen
félisten

Kit teszi egy listába a Galilei holdat, zöldel, de mégsem navigálni, amíg a régi holdat meg nem találja. Nem tudom érthetőbben le írni. Nincs már fenn az igo.

(#10626) DM43 válasza pjen (#10625) üzenetére


DM43
őstag

És hány zöld Galileo-t láttál? A pontos helymeghatározáshoz legalább 4 "zöld" szükséges.

(#10627) pjen válasza DM43 (#10626) üzenetére


pjen
félisten

Ha hiszed ha nem vagy 8 át. Vissza teszem az igo-t, most már kíváncsi vagyok, mért nem megy.

(#10628) DM43 válasza pjen (#10627) üzenetére


DM43
őstag

Majd egy screenshot-t tegyél már be ide légy szíves.

Amúgy ha tényleg látja ezeket a holdakat, akkor nyilván kiteszi az iGO (helyesebben Primo, vagy NextGen) is a sorszámával együtt. De csak ennyit tud róluk közvetlenül.

Javítás a #10624-hez: a Mediatek MT6595 chipset-es készülékek is (lehetnek) Galileo ready-k.

[ Szerkesztve ]

(#10629) pjen válasza DM43 (#10628) üzenetére


pjen
félisten

Telefon guru írja is, p9lite:Galileo BDS, Glonas, A GPS.

[ Szerkesztve ]

(#10630) DM43 válasza pjen (#10629) üzenetére


DM43
őstag

Én nem mondtam, hogy nem látja ...

(#10631) pjen válasza DM43 (#10630) üzenetére


pjen
félisten

Nem is azért írtam. Gondoltam akarsz ilyet, azért írtam, hogy látja, de nem navigálni vele.

(#10632) DM43 válasza pjen (#10631) üzenetére


DM43
őstag

Nekem a mondatod második felével kapcsolatban vannak fenntartásaim. Amit írsz, az számomra elképzelhetetlennek tűnik - persze én is tévedhetek.

(#10633) kesztió válasza DM43 (#10632) üzenetére


kesztió
aktív tag

Akkor erről az UBLOX 6010-ST-ről tudtok-e valamit? Mintha 50 csatornás lenne és 2010-es, tehát nem épp-épp olyan régi darab – és asszongyák, hogy Galileo-ready, tehát (valószínűleg firmware frissítés után) fogja látni az EU-s műholdakat is. Kérdés, hogy egy X kínai eszközben ez alapértelmezett, vagy bele kell piszkálni, hogy tényleg működjön is a dolog? Ha igen, meg lehet-e ezt házilag is ejteni?

Bug és debug fia vagyok én

(#10634) pjen válasza DM43 (#10632) üzenetére


pjen
félisten

Mire gondolsz?Az elkébzelhető, hogy a glonast látja nem a Gallileot? Rég volt fenn az igo mert nem ment jól, Ez inkább a sygicet szereti. Ezen nem látom milyen holdat lát.

[ Szerkesztve ]

(#10635) laszlohu válasza laszlohu (#10619) üzenetére


laszlohu
addikt

Bocs, glonassot akartam írni galileo helyett

(#10636) DM43 válasza pjen (#10634) üzenetére


DM43
őstag

A holdak sorszáma mutatja, hogy melyik rendszerhez tartoznak:
1-32: GPS, 65-96: Glonass, 201-235: Beidou, 301-330(??): Galileo

(#10637) mikej95


mikej95
aktív tag

Sziasztok!

Autós GPS navigáció terén abszolút nem vagyok képbe.
Könnyen kezelhető, olcsó navigációra lenne szükségem személyautóba, ami relatív gyorsan talál jelet, 2-3 perc alatti fix igazából már bőven jó, ha a jelet nem veszti el állandóan, mint az olcsó okostelefonok (amik ugye gyakran 2-3 perc alatt se lövik be a pozíciót, aztán ennél hamarabb bedobják a törölköző menet közben). Európa térképnél nem kell több, későbbiekben frissíthető térkép nagy előny.
Akku idő terén fogalmam sincs, hogy mennyit bírnak az ilyenek vagy, hogy jár-e hozzájuk autós töltő, illetve tudnak-e autós töltőről üzemelni. Persze az lenne a legideálisabb, ha autós töltőről is működne lemerült állapotban.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#10638) pjen válasza mikej95 (#10637) üzenetére


pjen
félisten

Szia, én egy xperia arc telo val bejárata egész Erdélyt, most egy HTC M7 ezt használok navinak. Volt PNA m is de nem igazán tud többet.
.

(#10639) mikej95 válasza pjen (#10638) üzenetére


mikej95
aktív tag

Engem a Redmi 4X kiszolgál ilyen téren. Idősebb ismerősöknek lesz, most érnek még csak ki a "20 ezerből okostelefont" (közben persze belefért volna keretbe egy 4X amit ajánlottam, most GPS-sel együtt szinte biztosan drágábban jönnek ki a dologból) és a "100 000 új laptopot, használt üzleti az gagyi" korszakukból.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#10640) bebokbarni


bebokbarni
csendes tag

sziasztok!

ismerősöm gps vétel előtt áll és ehhez szeretne némi segítséget kérni

-kamionba kell neki a készülék
-lényeges hogy ne 5"-os legyen
-androidos lenne célszerű (szerintem)
-tmc vevő is hasznos lenne
-30 ezer forint körül
-egyáltalán nem gond ha nincs hozzá program mellékelve

találtam egy ilyet: WayteQ X995 MAX
ez méretben megfelelő lenne és androidos, tehát a programmal nem lenne probléma, viszont szerintem tmc nincs benne

esetleg valaki tud tippet adni vagy véleményt írni a fent említettről?
árukeresőn a véleményeket elolvastam, talán nem lenne olyan rossz választás

[ Szerkesztve ]

(#10641) DM43 válasza bebokbarni (#10640) üzenetére


DM43
őstag

Tanács helyett két megjegyzés:
1. Több kamionos ismerősöm nagyon szidja az x995Max-ot
2. Minden androidos eszköznél csak online tmc van

(#10642) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv, Wayteq x995-re fel tudom tenni, ill melyik nem fizetős/hivatalos IGO-t? Van még a Sygic változat, ha azzal venném, de nem ismerem a programot/térképet.

(#10643) PioDVD


PioDVD
senior tag

Tab-on gondolkodok gps-nek, van tapasztalat, Q vagy MTK procis géppel jobb a gps vétel? Vagy ha meg van adva a beépített gps-chip típusa, melyiket érdemes megvenni?

(#10644) gabor_01 válasza DM43 (#10641) üzenetére


gabor_01
senior tag

Mi a gond a Wayteqqel?

(#10645) bebokbarni válasza DM43 (#10641) üzenetére


bebokbarni
csendes tag

nekem is ugyanaz a kérdésem mint gabor_01-nek hogy mi a baj vele konkrétan?

(#10646) DM43


DM43
őstag

Leginkább az MTK procis GPS vevőjére panaszkodnak - pontatlan, nagyon lassan tér magához egy alagútból való kihajtás után. A memóriakártya kezelése is lassú.
Hangsúlyozom, ez több ismerős véleménye, nekem nincs vele tapasztalatom.

(#10647) PioDVD válasza DM43 (#10646) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nekem Q SD 400-as procis a telefonom, gyorsasággal nincs baj, de a pontossággal igen. Ezek szerint egy Helio procis még rosszabb lehet? Vagy a Helio-ban már jobb a gps, mint a régebbi MTK-kban?

(#10648) pjen válasza PioDVD (#10647) üzenetére


pjen
félisten

Nem a teló a pontatlan,nem csak.A rendszer ilyen ilyen 5 méter pontosságú.Először nem is engedték polgári célra,aztán 100 méter és most ez az öt tíz méter.Ha beindul az európai rendszer az elvileg már pontos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10649) PioDVD válasza pjen (#10648) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ezt tudom, de nekem jóval többnek tűnik a tévedése. Majd megnézem, másik topikban láttam programot (app-ot), ami rögzíti, a telefon szerint hol járok és térképre "vetítve" megnézhető, mekkorát téved.

Mondjuk ez csak meglévő eszköz tesztelésére jó, ettől még nem tudom, mit is kellene vennem.

[ Szerkesztve ]

(#10650) pjen válasza PioDVD (#10649) üzenetére


pjen
félisten

Sokszor én is úgy érzem,de ez lehet a progi,a térképész és egyebek hibája is.Van amikor szinte fél méteren belül navigál.Sokáig használtam egy PNA készüléket,Samu omniát,megint egy pna-t,Sony,HTC telót,mindegyik ilyen volt.Talán a legjobb a HTC M7 volt IGO val.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.