Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10301) OldMike válasza CsobLacy (#10300) üzenetére


OldMike
őstag

Privát üzenet ment.

42LM660S

(#10302) HwAdokVeszek válasza CsobLacy (#10298) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Szia.
Én ajánlom nagyon a TomTom-ot.
Az utóbbi időben már a térkép is jó lett.
Sokat vaciláltam Garmin és TomTom között (a munkahelyemen megfordul minden ilyesmi kütyü), de a TomTom most nálam a befutó.
Ha gondolod meg tudod nézni az XVII kerületben (go 6100)

(#10303) CsobLacy válasza HwAdokVeszek (#10302) üzenetére


CsobLacy
újonc

Szia! Köszönöm a felajánlást de Csongrád megye messze van.De ha valaki néhány szóban leírja,miért szimpatikusabb neki az egyik mint a másik (szubjektív teszt) azt nagyon megköszönöm.

Ui.általánosságban mennyire megbízhatóan működik folyamatosan a Garmin ill. a Tomtom készülékei valamint mennyire könnyű frissíteni őket?

Üdv és elnézést a hülye kérdésekért.....de laikus vagyok és már így is maradok :R

(#10304) nemcso válasza choco01 (#10296) üzenetére


nemcso
senior tag

Nem oda teszi a navigációt : [link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10305) choco01 válasza nemcso (#10304) üzenetére


choco01
addikt

Mert van külön mondjuk 500 mb rAm a sygicnek? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10306) DM43 válasza nemcso (#10304) üzenetére


DM43
őstag

Na ezt fejtsd ki bővebben ... :F

(#10307) nemcso válasza DM43 (#10306) üzenetére


nemcso
senior tag

Mert az 1GB a rendszernek van. A 8 GB kb. 2/3-a áll rendelkezésre bármilyen progi és adatai részére.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10308) DM43 válasza nemcso (#10307) üzenetére


DM43
őstag

Na akkor egy kis gyorstalpaló a memóriákról :)

Ezekben az eszközökben alapvetően kétféle memóriát különböztetünk meg.
1. Flash eprom ("tárhely") - ebben van a rendszer, ide kerülnek a felhasználói programok (meg még sok más, de ez most mindegy). Adott esetben ez "bővíthető" a memóriakártyával. Ez kb olyan, mint egy PC merevlemeze.
2. RAM - ez az a terület, amit a programok (a rendszer is az) futás közben használnak, magyarul ebben futnak, itt hozzák létre a saját belső adataikat. Egy program háttérbe helyezésekor (mert az androidon normál esetben általában teljesen nem lehet kikapcsolni egy programot) ez a terület nem ürül ki. Amennyiben egy másik programnak több területre (RAM-ra) van szüksége, mint amennyi éppen "üres", akkor az operációs rendszer felszabadítja a nem használt területeket és kiosztja az adott programnak.

Az x995-ben az első összesen 8GB (persze ennyi nem áll a felhasználó rendelkezésére), a második az a bizonyos 1GB. Nyilván ez sem ennyi, mert maga a rendszer is használ belőle. Egy igazi androidos rendszernek (pl. okos telefon) ez éppen, hogy elég, ezért kérdezett rá Chocho01. Azonban ez egy célgép, így a válasz a kérdésre, hogy elég (persze ha nem tömi tele a tulaj mindenféle egyéb dologgal).

[ Szerkesztve ]

(#10309) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok!
Anyámék nemsokára nekivágnak németországnak, tesómat meglátogatni. Vennék Nekik egy olyan gps-t ami csak és kizárólag ezen célt szolgálja, megy rajta az iGO, 6 col felett van. Mit tudnátok ajánlani, ami egy hónapon belül hadra fogható? (Értelem szerűen a külföldi beszerzések nagyban limitálva a szűkös határidő miatt.)

(#10310) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

ne haragudjatok, hogy nem olvasok át x ezer hsz-t, de csak annyi kérdésem van, hogy ez a GPS megéri az árát?

Átlagos autós használatra kellene, a Lifetime frissítés működik rendesen?

Vagy hasonló áron (max. 30k) mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.
Thomas

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#10311) Smiro válasza Thomas1 (#10310) üzenetére


Smiro
senior tag

Molbilra Sygic élettartam frissítéssel... ennyiért világtérképpel. Több eszközre is telepíthető egy időben és ha dobod a telót, az újra is ráhúzhatod. Mi a francnak külön eszköz :F

(#10312) Thomas1 válasza Smiro (#10311) üzenetére


Thomas1
őstag

Mert a telefon telefonálásra van.
Külön dedikált GPS kell.

Jobb vétel, jobb GPS vevő, csak erre kell az eszköz.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#10313) Pist@bácsi válasza Thomas1 (#10312) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Még ha jobb is a GPS vevő nem fogod észre venni. Telefonom 18-23 holdat lát és 3 méter pontossággal pozicionál. Nyilván elveszítheti a jelet ha olyanok a körülmények. De bőven használható még munkára is.
Tény, hogy vannak melegedős telefonok, ilyenkor egy ponton lekapcsolják a töltést, ez ablakban napon esélyes. Nem ilyet kell választani.

ON: Nemrég adtam még egy esélyt a PNA -nak én is. Vettem egy Mio-t beépített menetrögzítő kamerával.
3x annyiba került, mint amit linkeltél. De még így is a fele egy hasonló paraméterekkel bíró Garmin vagy TomTom készüléknek.

A teherautós része pár napig ingyenesen kipróbálható volt. Nem győzött meg, hogy megér még plusz 25 ezret.

Az alap szoftver is érdekes, főleg a hang. Befejezetlen mondatok, két nő felváltva beszél egy mondaton belül. És ez nem béta verzió, ez az élettartam frissítéses teljes Európa térkép amivel gyárilag adták.
A frissítés egyébként működik, 2016 Q3 ra frissített, bár közben csak úgy megállt, hogy nincs elég tárhely. Persze némi ügyeskedéssel megy, bármikor törölhetsz vagy hozzáadhatsz térképeket. Mondjuk 2017-ben eleve jöhetne a legfrissebbel, főleg hogy új típusú készülék. Annyira új, hogy a magyar telefonos support, ami egyben a szerviz is, még nem is találkozott vele élőben, nem is tudtak érdemben segíteni. Mert a TMC nem működött vele. Írtam is nekik, két nyelven is, arra azóta se válaszoltak.

Rossznak nem mondanám, teljesen használható, kijelző elég világos, hangerő rendben, BT kihangosítóként is használható, bar a mikrofon kicsit halk. A TMC csak ebben az új típusban nem megy.
Ami kifejezetten tetszett, hogy tervezéskor 4 különböző színnel jelöli a négyféle lehetséges útvonalat az adatokkal együtt, rákattintva egyenként megnézheted őket az áttekintő térképen, egyből látod a különbséget a nyomvonalak között.
A kamera és a hozzá tartozó PC szoftver kifejezetten jó.
Az IQ Routes és a LearnMe Pro is jól hangzik, bár én nem hagytam neki elég időt, hogy megtanulja a szokásaimat. Persze a fenti megállapítások az általam próbált MiVueDrive 65 LM -re érvényesek, az általad linkelt készülékhez nem volt szerencsém.
Mindezek ellenére én 14 napon belül visszavittem.
Vedd online, normális helyről, és ha nem tetszik ott a 14 nap.

[ Szerkesztve ]

(#10314) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Sziasztok!

Okos kamionos barátom vett egy Navon tabletet, azon akar igo-t használni.
Hiába mondtam neki, hogy abban nincs GPS...
Most egy micro usb csatlakozós GPS-t kellene szereznem neki.
Létezik ilyen, és együtt tud működni a tablettel?

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#10315) Dolphine válasza pirosvilamos (#10314) üzenetére


Dolphine
addikt

Egy külső Bluetooth GPS vevő is megteszi.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10316) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Autós/motoros gps-t keresek, de nem értek sajnos hozzájuk. A rendelkezésre álló keret 40e. Tudnátok pár márkát/típust felsorolni, hogy legyen miből kiindulnom?

Hallás alapján waytech-et ajánlották nekem, mint márkát.

Köszönöm,
Szép napot

(#10317) DM43 válasza customer114 (#10316) üzenetére


DM43
őstag

Például [link]
Aztán hogy milyen szoftvert teszel rá, az már a te döntésed :)

(#10318) customer114 válasza DM43 (#10317) üzenetére


customer114
senior tag

Köszi, ez az egy féle jöhet szóba ebben az árkategóriában vagy neked csak ezzel van tapasztalatod?

(#10319) DM43 válasza customer114 (#10318) üzenetére


DM43
őstag

Biztos van más is, hirtelen ezt találtam. Tapasztalatom evvel a készülékkel nincs, viszont a céget ismerem.

(#10320) demars válasza customer114 (#10316) üzenetére


demars
addikt

Szia!

Motors fórumban többen használnak wayteq xRider navit, meg vannak vele elégedve! :K
Tervben van nálam is egy beszerzése ( várok valami akcióra). Ami pozitív, hogy adnak mellé motoros és autós tartót is, tehát univerzálisan használható!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10321) customer114 válasza demars (#10320) üzenetére


customer114
senior tag

Milyen szoftvert rakjak rá? Nekem ez teljesen új dolog, hogy ezek szoftver nélkül vannak.

Van valami ajánlott lista ezekre?

(#10322) demars válasza customer114 (#10321) üzenetére


demars
addikt

Lehet szoftverrel is kapni, persze felárral.
Itt szét nézhetsz.
Vagy menj be egy gsm boltba és kérdezz rá, hogy mennyiért tennének rá neked szoftvert?! ;)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10323) pirosvilamos válasza Dolphine (#10315) üzenetére


pirosvilamos
tag

Köszi!

Esetleg ajánlott termék?
Külföldi vásárlás is megoldott, ha onnan jobb áron jön :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#10324) CsobLacy


CsobLacy
újonc

Sziasztok!

A Tomtom Go 500 és a Garmin drive 50 LMT között őrlődőm. A Garmin rezisztív, a Tomtom kapacitív kijelzővel rendelkezik. Valakinek van tapasztalata a képernyők közötti különbségben? Mennyire fontod a kapacitív kijelző a láthatóság szempontjából?50 e ft körüli áron lehet beszerezni őket.

Üdv Laci

(#10325) CsobLacy


CsobLacy
újonc

Sziasztok!

Senki semmi? :))

[ Szerkesztve ]

(#10326) demars válasza CsobLacy (#10325) üzenetére


demars
addikt

Szia. Szerintem az, hogy milyen a kijelző működési elve a láthatóságot nem befolyásolja. Anna szól bele, hogy hogyan tudod ujjal működtetni, mennyire érzékeli az ujj begyet. Ezt olvasd el! Biztos, hogy ez segít majd dönteni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10327) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Profi GPS készüléket keresek agrár felhasználásához.
Terület mérés és pont kimérés lenne a feladata.
Max költség 500 ezer forint.
Mit ajánlotok, illetve hol tudok jobban utánanézi?

Előre is köszönöm

Don't hate the player, hate the game ...

(#10328) demars válasza drmazsi (#10327) üzenetére


demars
addikt

Természetesen google :K
Ez a cikk érdekes, felsorol néhány típust árral megjelölve és van kontakt is. ;)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10329) drmazsi válasza demars (#10328) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Nézegettem természetesen, LD-Agro termékeket találtam itthon.
Köszi a választ

Don't hate the player, hate the game ...

(#10330) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Melyik az a navi, amit már érdemes megvenni legális szoftverrel, 7" környéki és rendesen, rendszeresen frissül is majd?

A gruppin láttam most egyet, megvehető vagy hanyagoljam inkább? Jó Európa térkép kellene, nyáron megyek Olaszba és oda kellene.

Gruppi

(#10331) pjen válasza smiti (#10330) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem 5"nál ne vegyél nagyobbat,túl sokat takar,nehéz,lerázza a tartót.Én olyat vennék amin gyárilag IGO van.

(#10332) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

WinCE 2 magos kb 470 MHz-es vagy Androidos 4 magos 1,3GHz-es keszulek tolthet be gyorsabban, es vajon mennyivel? Tolatokamerat is erre kotnem, azert erdekes.
Androidos a jovot tekintve jobb lehet, de pl. Sygic sem mindenre telepul, igy a kiforrott WinCE meg mindig az ajanlottabb?
(Noname kinai keszulekeket nezegettem, AV-IN ritkabb a nevesebb keszulekek kozott)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10333) laszlohu válasza HornedReaper (#10332) üzenetére


laszlohu
addikt

Navon A520 - ban elvileg van AV-IN , de tapasztalat, az nincs.

(#10334) HornedReaper válasza laszlohu (#10333) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Raadasul a kinai noname feleennyibe sem kerul.. De olyat talan lattam is Wayteq "atbrandelve" valahol.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10335) Mcrazy válasza pjen (#10331) üzenetére


Mcrazy
őstag

"Szerintem 5"nál ne vegyél nagyobbat,túl sokat takar,nehéz,lerázza a tartót.Én olyat vennék amin gyárilag IGO van"

Szerintem meg lehet, de érdemes jó tartót venni hozzá.
Én 2 éve használok egy Tab3 7"-os tabletet, aminek azért van súlya. Nem rázódik le, de az igaz, hogy évente 1x újra kell rakni, mert a hideg-meleg hatására elenged, pedig eredeti Samsung tartó, de nem csak ez, hanem az összes tartó, amit eddig vettem telefonhoz, tabletthez.

Más: Akinek van már egy 7" körüli tablettje, annak ajánlanám, hogy vegye meg rá a neki tetsző navi programot és vegyen egy külső gps vevőt (lehet régi és használt), mert magasan veri a tablettekbe épített gps vevőt. Mondom ezt úgy, hogy nem Mo-n, hanem Ausztriában navigálok vele nap mint nap. Akkora a különbség, mint a beépített kamera meg egy jó fényképezőgép között.

Üdv: Mcrazy

(#10336) pjen válasza Mcrazy (#10335) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos olyan jó tartót még nem nagyon találtam,és osztrákoknál valamivel jobbak is az utak.Két éve bejártam erdélyt egy Htc M7 IGO kombóval,sosem volt gondom,még a hegyek közt sem.

(#10337) kirusz1 válasza pjen (#10336) üzenetére


kirusz1
őstag

Én is használtam samsung tab 3 at navigációra semmi gondom nem volt a beépitett vevővel

(#10338) Mcrazy válasza pjen (#10336) üzenetére


Mcrazy
őstag

A hegyek közt nekem is kevesebb volt a gondom, de azért vannak régiók, ahol elvérzik. Városban, keskeny utcákban, magas házakkal. Na ott sűrűn eldobta a kanalat. Más helyeken meg 13-14 holdat fogott. Nincs annál rosszabb, mint amikor nem tudod, hogy merre vagy arccal. Ismeretlen helyen jársz és nagyon kéne a navi segítsége, de ő félrepoziciónál egy utcával, vagy épp nem is lát csak 2-3 holdat, amitől a kijelző körbe-körbe forog. A külső gps vevővel ilyen gondom nincs, pedig 10 éves darab.

Üdv: Mcrazy

(#10339) pjen válasza Mcrazy (#10338) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,nem volt még külső vevőm,csak GPS-em volt,de annak nem volt külső antennája.

(#10340) Mcrazy válasza pjen (#10339) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nekem volt Wince-s gsp, de ugye az is céleszköz. Más technológia és a navigálásra van kihegyezve. Amig az androidos kütyüre ez nem igaz. Azt azért hozzá kell tennem, hogy a Galaxy s4 mini és az A5 nagyon jól navigál még külső segítség nélkül is (A-GPS internet támogatással).
98%-ig a Tab3 is jó, de az a 2% hiba pont elég ahhoz, hogy megkeserítse az életed, amikor ezzel dolgozol. Ja és meg kell nézni az árakat is. Egy külső gps vevő fele annyiba, vagy épp annyiba kerül, mint egy tablet. Gondolom nem véletlenül. Persze használtan pár ezer forintért hozzá lehet jutni. Az enyém egy Qstarz BT-Q1000-s. Működik a kesztyűtartóban, a hátizsákomban, a hamutartóban becsukva, az ülés alatt és a lakásban is. Ja és ha a Tab3 tönkremegy? Semmi gond, veszek egy olcsóbbat gps nélkül és megy az élet tovább. :)

És miért a 7". Mert munkára jobb. Jobban látható és könnyebb, ha matatni kell rajta. Márpedig kell, mert a térképek hibáit soxor kézzel kell korrigálni a kijelzőn. Kerülő utakat keresni, behajtási tilalmakat kiekrülni.stb.. Nyilván ez személyautónál egy Bp-Nyíregyháza útvonalon ritkán esedékes, de olyannak, mint én is, aki nap mint nap a tiltott zónákban autózik, igen fontos.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#10341) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv
Az ünnepekben alaposan volt alkalmam letesztelni egy
Alcatel okosteló gps -ét, amiben galileo-ready
Gps van,Android 4.4 van rajta,
Amikor be van kapcsolva a gps,
És elindítottam a navigációs szoftvert,
És engedélyezve van a mobilinternet, akkor
Nagyon gyorsan megtalálja a gps jelet, ami nem is furcsa,
Pl. Egyes navigációs szoftvereknél a beállításaiban gps érzékenységet is lehet állítani.
De ennél a típusnál stabil jel érhető el offline módban is,
Vagyis letiltott internettel úgy, hogy az
Android beállításoknál a
Helyzet elérésére kattintva, minden egyes navigációs szoftver indítás után a
A helyzet elérésénél a módra kattintva
Nagy pontosságról át kell állítani, hogy csak és kizárólag a gps-t használja pozícionálásra, mobilinternet nélkül.
Így ezt egy jó gps nek mondanám.

(#10342) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Egy Navon N670 Plus típusú GPS vevőm van.

A rajta lévő navigációs szoftver: NavOn Navigation 8.3.5.231128

Letöltöttem hozzá torrentről a legfrissebb IGO térképeket, de sajna nem ismeri fel azokat.

Mit lehetne csinálni vele, hogy felismerje azokat a jelenleg rajta lévő szoftvere?
Köszi!

(#10343) bododani


bododani
senior tag

Tesóm kamionozik, és új GPS kéne neki. Egész EU-s mappal rendelkező kéne neki (friss), ami megbízható, stabil stb. 20-30 körül gondolkodik. Miket ajánlotok?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#10344) Prime110 válasza bododani (#10343) üzenetére


Prime110
aktív tag

Kicsit gondoljátok tovább, újonnan is minimum a 3x-osa egy Truck-os navi a kereteteknek, de abban megvan minden, ami kellhet ehhez a szakmához.
Mondjuk ez jó kiindulásnak.

(#10345) qqwerty válasza bododani (#10343) üzenetére


qqwerty
tag

Ha piri pénzből akarod megoldani akkor ezt ajánlom: WayteQ x985BT 3D EU
http://www.wayteq.eu/hu/x985bt-sygic

Telefonszám az adatlapomon!

(#10346) g.Viktor


g.Viktor
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék személyautóhoz, magyar térképpel gps-t venni, viszont egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában. Tudnátok ajánlani valami megbízható jó eszközt? Anyagi keret: max 40k

Előre is köszi

(#10347) laszlohu válasza g.Viktor (#10346) üzenetére


laszlohu
addikt

(#10348) Prime110 válasza laszlohu (#10347) üzenetére


Prime110
aktív tag

+1
ED is most hirdette meg 39.990.-ért, ebben a májusi szezonban jobb ajánlat nem lesz. Aki kocsikázni akar EU-ba a nyár folyamán és betonstabil gépet akar, az fontolja meg.

(#10349) bododani


bododani
senior tag

Heló! WateQ X985BT-hez hogyan tudok full eu-s szoftvert szerezni és feltenni rá? (csak térkép nélkülit találok neten)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#10350) pjen válasza bododani (#10349) üzenetére


pjen
félisten

Szerezni...az nem kicsit warez.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.