Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9601) Freiherr válasza akoska07 (#9599) üzenetére


Freiherr
őstag

X985BT térkép nélkül IGO-val ajánlom.
A Sygic is jó,nekem prémium van Androidra,ha lehetne,simán rátenném külső kártyával a navira,így lenne két programom is egy vason.

XXX

(#9602) razzorr


razzorr
őstag

Milyen navit tudtok ajánlani, olyan 30-40k körül? (Apósnak kellene)
Ami fontos neki:
-csak autós navi kellene (semmi kamionos,egyéb funkciók nem lényeg)
-aránylag nagy és jól látható kijelző
-Magyaro. és környező országok
-élethosszig frissíthető
-jó tartson a szélvédőn a tapikorongja
-ne legyen bonyolult a menürendszere és lehetőleg gyorsan találjon jelet

Ebben a kategóriában a Garmin Nüvü 42LM típust néztem ki, vagy esetleg valami Navont. Ami lényeg, hogy TomTom biztosan nem kell :)

(#9603) bluemirage válasza razzorr (#9602) üzenetére


bluemirage
őstag

A NAVON cuccok elég trágya módon vannak építve... sajnos.
Ez a Garmin SD-s kis felbontású képernyő, de sík egyszerű egy IGO-s megoldáshoz képest.
Szerintem jó választás idős embernek, a NAVON-nál tuti jobb!

Meliora sunt bono inimica

(#9604) laszlohu válasza akoska07 (#9599) üzenetére


laszlohu
addikt

A tablet témával kapcsolatban, mindegyikkel lehet internet nélkül használni,
csak úgy kell kezdeni, hogy az Android beállításokban le kell tiltani a netet,
és egy offline ingyenes ( vagy fizetős ) navigációs szoftver is kell,
ezenkívül nem mindegy hány perc alatt talál jelet a gps vevője,
a glonass ready sokkal gyorsabban talál jelet net nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9605) razzorr válasza bluemirage (#9603) üzenetére


razzorr
őstag

Szerinted milyen márka lehet még a megoldás? Nem baj ha minél nagyobb a kijelző :)
Garminnak esetleg zavaró hibái?

(#9606) Prime110 válasza razzorr (#9602) üzenetére


Prime110
aktív tag

A Garmin tökéletes lesz, ha volt előtte apósodnak iGo alapú navigációja akkor ahhoz képest furcsa lehet számára, de nagy probléma nincs vele, ajánlott vétel szokott itt lenni.

(#9607) akoska07 válasza laszlohu (#9604) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az LG G Pad-at néztem,de abban talán nincs glonass.
De a Galaxy Tab 4 7.0 -ben már van,ha jól tudom.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#9608) trance89 válasza akoska07 (#9607) üzenetére


trance89
őstag

"Az LG G Pad-at néztem,de abban talán nincs glonass."

glonass nincs benne de glonass képes vevő igen :)
ugyanaz az APQ8064 Snapi S4 Pro kicsit magasabbra húzva mint a N7 2013-ban ami még ma sem számít szar chipsetnek

(#9610) mp54 válasza razzorr (#9605) üzenetére


mp54
senior tag

Garminnak esetleg zavaró hibái?
Én azért adtam vissza (netes rendelés volt szerencsére...) egy Garmin 42 LM-et, mert az "Előzmények" mappában a címeket csak utca+ házszám :W tárolta és ez engem végtelenül felbőszített...
Most Wayteq 985 + iGo van, most ismerkedünk...

(#9611) laszlohu válasza mp54 (#9610) üzenetére


laszlohu
addikt

Az alábbi linkre az upload-ra kattintva, vagy ahova tudsz feltölthetnél egy tapasztalat videót
az 985 - ről ( főleg a fényerőre vagyok kiváncsi ) :

[link]

pl. Videobamra ( ami a sendvid.com része elvileg )

köszönet

[ Szerkesztve ]

(#9612) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok

Kettő közül melyiket éri meg megvenni? Tapasztalatok? Ha eltekintünk a drágábbnál az ingyenes frissítéstől? Melyik a pontosabb megbízhatóbb?

Navon

Garmin

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#9613) mp54 válasza laszlohu (#9611) üzenetére


mp54
senior tag

Sajna, attól tartok, nekem nincs mivel videót készíteni...

(#9614) Prime110 válasza Mr President (#9612) üzenetére


Prime110
aktív tag

Navonnal akad(hat)nak bajok, a 490 Plus nem egy rossz készülék, de azért egy LM-s Garmin minőségét nem hozza plusz a Garmin itthon híresen jó ügyfélszolgálattal rendelkezik, ha bármi történne, e Navonnál sajnos ennek az ellentéte igazabb.

(#9615) Mr President válasza Prime110 (#9614) üzenetére


Mr President
senior tag

Köszönöm a segítésget. A Garmin maradt :)

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#9616) PLaci58


PLaci58
őstag

Hali.
Szerintetek egy Navon Platinum Explorer meg ér 5400 Ft-ot?
Navigációs szoftver nélkül, új, garis.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#9617) laszlohu válasza PLaci58 (#9616) üzenetére


laszlohu
addikt

Én egy fillért nem adnék érte,
olyan hibája szokott lenni, hogy a gps log fájl benne el kezd hízni és megtelíti a flash memóriát,
de ennek orvoslását meg lehet találni fórumokon.

(#9618) PLaci58 válasza laszlohu (#9617) üzenetére


PLaci58
őstag

Még nem jutottam a navi részig, a GPS vevő szabadban kb. 30 másodperc alatt talált pozíciót.
Egy hibát találtam eddig, hogy rosszul jelzi az akku töltöttségét. Elkezdtem tölteni és állandóan 1%-ot jelzett.
Töltő ki-be és akkor jól jelzi az éppen akkori mértéket.
20% -nál készenlétre teszem, amikor bekapcsolom 45%, lerúgom az asztalról (véletlen) és egyből 73%.
Ez termeli az energiát :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#9619) laszlohu válasza PLaci58 (#9618) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt megtaláltam :

[link]

/data/gps/log

mappában kell törölni, vagy egy másik mappában ( részletek a fenti linken ), mert különben megtelik és használhatatlan lesz és kifagy állandóan később,
de mintha azt is olvastam volna, hogy a gps logolást le lehet tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#9620) Prime110 válasza laszlohu (#9617) üzenetére


Prime110
aktív tag

+1, egy fillért sem ér, az autós tartója többet és, amit a csomagban adnak, mint a készülék maga...

(#9621) Kalandorka


Kalandorka
újonc

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni: vettünk egy WayteQ x985BT készüléket, szoftver nélkül. Milyen szoftvert javasoltok hozzá, ami elvileg letölthető?
Köszi szépen!

(#9622) Freiherr válasza Kalandorka (#9621) üzenetére


Freiherr
őstag

Minek vesztek navigációt szoftver nélkül?:(

XXX

(#9623) trance89 válasza Freiherr (#9622) üzenetére


trance89
őstag

mégis minek? csak mert mindössze tízezrek spórolhatók meg vele, meg mellesleg hasonló kategóriájú hardvert mint az x980/x985bt még 2-3x ennyiért sem kapsz térképekkel, főleg az elavult szar hardveres gépeket nyomják szoftverestül példa ősöreg gps vevő és 480x272 pixelhalmaz felbontás 5 colon, röviden ennyi

(#9621) Kalandorka
írtam privátot

[ Szerkesztve ]

(#9624) razzorr válasza Prime110 (#9606) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi. Végül a Garmin lett, Nüvi 66LMT,kicsit többért mint az eredeti elképzelés,de a 6" az mégis csak 6". Élesben megy a napokban külföldön, majd kikérdezem milyennek tapasztalta és megírom hátha valakinek segíthet a döntésben.

(#9625) PLaci58 válasza Prime110 (#9620) üzenetére


PLaci58
őstag

Nincs ezzel a Navonnal semmi gond. Navinak jó. 1500-as proci, 512MB RAM, 5GB belső memória.
800x480, 7"
Tabletnek gagyi az érintője miatt, de navinak nem rossz. Mondjuk lehetne hangosabb, de még elmegy. Ennyit megért. Nyugdíjazom az N770-et.
Igo simán megy rajta teljes képernyős módban.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#9626) atatax


atatax
csendes tag

Sziasztok!

Anyum venne GPS-t. Legyen tehát könnyen kezelhető és megbízható. Hosszú távra vásárolná, naponta keveset használná, ugyanazon az útvonalon Németország területén. Aztán 1-2 havonta egyszer Németországból haza.

Mit ajánlotok?

Előre is köszi!
A.

(#9628) laszlohu válasza BullZeye (#9627) üzenetére


laszlohu
addikt

Reméljük a Wayteq 7Q méltó utódja lesz ( ugyanaz a speckó , kissebb képátló ),
de a fenti hibái nélkül, a 7Q - ra sok negatív vélemény íródott.

várom a tesztet és a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#9629) Peat;)


Peat;)
veterán

Refurbished garmin 42 lm vásár van edigitálban, 20 ezerért adják ha érdekelne valakit.

(#9630) BullZeye válasza laszlohu (#9628) üzenetére


BullZeye
veterán

GPS része egyenlőre nem rossz, stabil, pontos. Waze nem indul el, az crashel sajnos, így a fő fő fő érdemi része sajnos bukik.

Kijelzője nem hiszem, hogy IPS, mert TNhez hasonlóan kicsit oldalról nézem és már változik a szín, és átmegy inversbe. IPSnél ezt nem kéne.

Gyors nagyon, érzékeny a tapintásra, nem kell nyomni, esőben is gyorsan jelet talált kb 15-20 másodperc volt az első indítás után felhőknél. utána.

(#9631) laszlohu válasza BullZeye (#9630) üzenetére


laszlohu
addikt

A waze úgy tudom mobilinternettel megy megfelelően, amit vettél az wifi only, valamilyen offline navi progi kéne rá, pl Osmand free

(#9632) BullZeye válasza laszlohu (#9631) üzenetére


BullZeye
veterán

telefonról hotspot megy wifin keresztül. internet kapcsolat van, nem offline

(#9633) laszlohu válasza BullZeye (#9632) üzenetére


laszlohu
addikt

Sokan panaszkodnak az
Android 4.4.3 - ra, ha az lenne rajta, sok alkalmazás crashelt, visszarakták a
4.4.2 - őt,
ill. Ha szerencséd lesz, idővel kiadják rá az 5.0 -át, de ezt csak
Kelzsoca nevű fórumozó tudná megmondani, aki nem szereti, és nem is válaszol, ha privátban keresed.
Kéne nyitni neki topikot, ha még nem lenne.

(#9634) BullZeye válasza laszlohu (#9633) üzenetére


BullZeye
veterán

4.4.2 van rajta.

(#9635) *H* válasza BullZeye (#9630) üzenetére


*H*
aktív tag

Pedig a leírás szerint MultiTouch IPS kapacitív kijelző.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#9636) BullZeye válasza *H* (#9635) üzenetére


BullZeye
veterán

multitouch, és kapacitív, viszont a betekintési szöge vicces, mert ha 90° ban nézem tökéletes, ha 30°arrébb megyek akkor már inversbe megy vagy szinte teljesen fehér lesz a képe, de olvsahatatlanok lesznek az írások. Használat közben ez nem zavaró, és lehet csak nekem nagyok az elvárásaim Dell U2415 és U2715 ips monitorok után, de végülis ennyi pénzért nem rossz ez. A képe amúgy meglepően szép és világos, csak hát ha rosszul rakom fel, akkor nem látok belőle semmit :D megpróbálok majd képet lőni róla.

Ami zavaró még az a soft keyek, Primo alatt nem tűnik el, és így elveszítek egy csomó értékes területet teljesen fölöslegesen, hisz nem nyomkodnám soha a home gombot navigáció közben.
És persze hogy Waze nem megy sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#9637) trance89 válasza BullZeye (#9636) üzenetére


trance89
őstag

nemtom ki hogy van vele de én magam elé (vagy baloldalra vagy a középső panel fölé ahol fúj a klíma is így ez a legideálisabb) szoktam felhelyezni a navit, nem a hátsó ablakra :D
a navi pedig mindig a sofőr felé néz, az pedig, hogy az utasok nem látják tisztán a kijelzőt a kutyát nem érdekli, úgyis az ideg baszkod ha belebeszélnek a vezetésbe ;]
a waze-ért viszont nagy kár, pont emiatt lett volna értelme ennek a droidos navinak, sejtem hogy a 800x480-as felbontás + landscape a ludas, de azért a here gondolom megy

[ Szerkesztve ]

(#9638) laszlohu


laszlohu
addikt

@BullZeye

Az alábbi fórumon, linken biztos tudnak segíteni ( mivel a speckó ugyanaz, mint a 995 - nek ) :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9639) Freiherr válasza trance89 (#9637) üzenetére


Freiherr
őstag

Lehet,hogy te merev nyakkal ülsz végig egy többórás utat,akkor ez neked nyerő.De ne hazudjanak bele IPS kijelzőt,mert a leírás alapján ez sima TN panel.(30 foknál eltűnik a kép,vicc,ez nem IPS)
Ha fizetek valamiért,akkor elvárom,hogy a speckók stimmeljenek,nem találok ki hülyeségeket arra,hogy jó ez nekem,bár átb@sztak a palánkon.

XXX

(#9640) shield válasza PLaci58 (#9625) üzenetére


shield
őstag

Egy ilyen Navon nekem is jó lenne, a nagy kijelzője miatt. Nem akarok nagyobb összeget GPS-re fordítani. Amúgy, csak évente néhányszor használom a mostanit is. IGO-t raktál rá?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9641) laszlohu válasza shield (#9640) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha nem kamionba lesz, szerintem inkább az imént említett Wayteq x995 5" - es tablet gps,
ugyanis a 7" szerintem elég sokat kitakar a szélvédőből,

hátrány : Waze app nem műkszik a Wayteq - nél

[ Szerkesztve ]

(#9642) BullZeye válasza trance89 (#9637) üzenetére


BullZeye
veterán

Normál módban szép képe van, nagyon nagyon, ma élesben is tudtam tesztelni, tényleg szép képe van. Viszont ha álló módban használhatatlan sajnos. Bízom benne mások is vesznek hamarosan, mert azért lenne mit javítani rajta. :)

Pl szokás szerint ha hazaérek kinyomom a gépet mint a régit, elmegy sleepbe, és reggelre merül kb 3-4%-ot, na itt ha primo fut, és elküldöm sleepbe, pár óra alatt 0% és kikapcsol. Szóval van benne sleep, meg nincs is, kb a képernyőt kapcsolja ki, de semmi több.

(#9643) PLaci58 válasza shield (#9640) üzenetére


PLaci58
őstag

Igen, megy rajta az Igo.
Középre tettem fel fekve és nem takar ki semmit. Legalábbis nekem. A 186 centimmel el látok felette, legfeljebb az ablaktörlő lapátot takarja.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#9644) shield válasza PLaci58 (#9643) üzenetére


shield
őstag

Akkor oké, nem akarok másik szoftverrel bíbelődni. A kitakarás nálam sem probléma.
Jó áron jutottál hozzá, amúgy sem veszélyes az ára, 14E. Ennyit szerintem meg ér.
Amit használok, az már 8 éves, semmi baja, csak a 3.5"-os kijelző.

Másik típus is szóba jöhet, ha ekkora a kijelzője. Nem sürgős, már visszajöttünk a hosszú útról. Ráérek keresgetni.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9645) PLaci58 válasza shield (#9644) üzenetére


PLaci58
őstag

Próbáld megnézni felétek a tescoban, hátha van akció. Szerintem itt Miskolcon ez egyedi, utolsó darab (vagy visszavitt, bár teljesen újnak tűnt) leárazás volt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#9646) gipsztigris válasza BullZeye (#9642) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha az iGO-ból nem lépsz ki, csak elküldöd aludni a gépet, valójában csak a kijelzőt kapcsolod ki. A program továbbra is fut.....sőt, akár navigál is. Ez nem a készülék hibája, minden androidos eszközön így működik.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9647) BullZeye válasza gipsztigris (#9646) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezzel lehet kezdeni valamit? Akármilyen workaround?

(#9648) gipsztigris válasza BullZeye (#9647) üzenetére


gipsztigris
addikt

Csak a kilépés, szerintem. Egyébként nem rossz! Sokszor, ha töltő nélkül használom, akkor kikapcsolom a kijelzőt. Fele annyira merül és a hangutasításokat azért mondja.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9649) BullZeye válasza gipsztigris (#9648) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak WinCE-n megszoktam, hogy lehúzom töltőről, és elmegy sleepbe, reggel meg folytatom ahol abbahagyja, ezek szerint ez nem lehetséges androidon abszolút?

(#9650) gipsztigris válasza BullZeye (#9649) üzenetére


gipsztigris
addikt

De igen! Csak ne vedd le a töltőről! :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.