Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9651) BullZeye válasza gipsztigris (#9650) üzenetére


BullZeye
veterán

Androidra nincs valami deep sleep cumó, amivel hibernál mindent, és kikapcsolja a készüléket, aztán mikor bekapcsolom betölt mindent? Nem számít ha tovább tart, engem az idegesít, hogy fölöslegesen nyomkodni kelljen. :)

(#9652) gipsztigris válasza BullZeye (#9651) üzenetére


gipsztigris
addikt

Olyan van ami kilépés után hibernál,pl. Greenify (mert az Android amit bír, a memóriában tart kilépés után is, hogy gyorsan elérhető legyen), de amiről írsz, olyanról nincs tudomásom.

Léteznek automatizáló programok pl. E-robot vagy Tasker (WindowsCE-n kb.a mortscript a megfelelőjük) melyekkel talán lehetne írni az igényeidnek megfelel scriptet, pl. ha bizonyos esemény bekövetkezik, pl sleep on, akkor zárja be az adott programot, majd sleep off után indítsa el. De ehhez nem értek, fordulj Somatom kartárshoz a témában!

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9653) szundybence


szundybence
aktív tag

Egyszerű kérdésem van. Itthon magyarországon, melyik szoftverrel ellátott navigációs rendszer ad megbízhatóbb, jobb, praktikusabb, pontosabb megoldást, a Sygic, az IGO, vagy a TomTom?

(#9654) MésziGab


MésziGab
tag

Hali Garmin GPSmap 62s gps-re tudnátok jó térképet ajánlani? :)

(#9655) BullZeye válasza MésziGab (#9654) üzenetére


BullZeye
veterán

Magyarországé pl elég hasznos. Van hogy naponta használom.

(#9656) szundybence válasza szundybence (#9653) üzenetére


szundybence
aktív tag

Esetleg erre ha kaphatnék választ valaki hozzáértőtől, azt megköszönném.

(#9657) DM43 válasza szundybence (#9656) üzenetére


DM43
őstag

Kinek a pap, kinek a papné - nekem az iGO

(#9658) *H* válasza DM43 (#9657) üzenetére


*H*
aktív tag

+1

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#9659) MésziGab válasza BullZeye (#9655) üzenetére


MésziGab
tag

Hát nyilván M.országon nem Ausztria térképet fogok használni,de konkrét térkép nevekre vagy programokra lennék kiváncsi ami ajánlott egy ilyen túra gps-re!

(#9660) szundybence válasza DM43 (#9657) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm.

(#9661) gabor_01 válasza MésziGab (#9659) üzenetére


gabor_01
senior tag

Programot nem tudsz futtatni (rárakni persze igen).
Térképet én ilyeneket tennék például: [link]

(#9662) soldner


soldner
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni új autós navigáció vásárlásában.
AIRIS T920-am van, ami már nem mai darab. Mostanában nem akar bekapcsolni, vagy csak hosszabb várakozás után, kb. 10 perc. Néha megzavarodik, így megérett a cserére.

Elvárások:
IGO kompatibilis legyen (mivel eddig IGO-t használtam, továbbra is az IGO-nál maradnék)
Kedvező ár
Megbízható legyen
Nincs szükség média lejátszásra
Jobb legyen mint a mostani AIRIS T920 ;)

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#9663) kirusz1 válasza soldner (#9662) üzenetére


kirusz1
őstag

wayteq 985

(#9664) soldner válasza kirusz1 (#9663) üzenetére


soldner
tag

Köszi, tetszik ez WayteQ X985.
Találtam olyat is, hogy WayteQ X995.
Ezen már Android van. + 3000 Ft. Erősebb CPU-val, MT6627 GPS vevő.
Erről már van vélemény? A 995-re lehet IGO-t rakni?

(#9665) laszlohu


laszlohu
addikt

@BullZeye

Nyitottak a kütyüdnek fórumot :

[link]

(#9666) BullZeye válasza laszlohu (#9665) üzenetére


BullZeye
veterán

Azóta már mindent megoldottam ami érdekelt, a Waze maradt még, ott meg írtam Waze-nak, és Wayteqnek s, hogy nézzenek rá, hisz ez a fő program amit használnának az emberek rajta. :)

(#9667) soldner válasza laszlohu (#9665) üzenetére


soldner
tag

Köszi.

(#9668) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
GPS-t szeretnék vásárolni, mindenképp olyat ami teljes eu térképes és élettartam frissítéssel.
Olyat keresek amivel biztonságosan tudok elnavigálni európán belül mindenhol.

Kettőt néztem, van a családban egy Garmin 42LM magyarország térképes ami pontosan és jól navigál.
Emiatt márkán belül néztem két készüléket. A Nüvi 56LM-et és a Nüvi 2689-et.

Tudtok infót adni erről a kettőről? Navigáció és jeltalálás és stabilitás szempontjából van különbség a kettő közt? Vagy a drágább csak a nagyobb és szebb kijelző miatt valamint az anyaghasználat miatt feláras?
Teljesen jól és biztonságosan használható a kisebb vagy érdemes a kb dupla ár miatt arra beruházni?
Esetleg más gyártó ajánlata ami jobb vétel lenne?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#9669) Prime110 válasza Prime110 (#9593) üzenetére


Prime110
aktív tag

Már vártam, hogy mikor lesz igazolva a sok "pofázásom", hogy miért kell specifikus navigációt használni, ha valaki azzal jön ide tanácsért, hogy kamionos készüléknek milyet vegyen...

Se előre, se hátra...

A bírság összegébe inkább nem gondolok bele, gyanítom 10-15 Becker Transit.6 biztos, hogy ki fog jönni az árából. Kamionos fórumtársak: tényleg megéri?!

(#9670) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Telefonos gps vétel javítása topicban jöttem rá hogy inkább egy külső telefonhoz csatlakoztatható bluetoothos gps-t szeretnék vásárolni, pár típust láttam is ott de ezek nem voltak minden esetben már elérhetőek/megvásárolhatóak.. Azt szeretném kérdezni hogy akinek ilyen van az most mit használ? 10 ezer alatti termékek érdekelnének és használt is szóba jöhet.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#9671) radamsky válasza Prime110 (#9669) üzenetére


radamsky
senior tag

hmm GPS ide vagy oda, lehet wayteq vagy lehet drága, ha valami nem tetszik kiszállok besétálok megnézem:D

ez GPS-től független:D

(#9672) atatax


atatax
csendes tag

Szevasztok!

Először egy alapvető kérdésem lenne. Beépitett térkép általában nem tartozik a készülékekhez? Ezt külön meg kell vásárolni hozzá és évente előfizetni a frissitésre? Hogy van ez?

Anyum keres egy könnyen kezelhető és megbizható GPS-t. Hosszú távra tervezi, naponta keveset használná, ugyanazon az útvonalon Németország területén. Aztán 1-2 havonta egyszer Németországból haza, tehát a fent emlitett útvonalra jó lenne egy beépitett térkép.
WIFI-t igénylő appokkal nem szeret bibelődni...

Mit ajánlotok?
Előre is köszi!
A.

(#9673) bluemirage válasza atatax (#9672) üzenetére


bluemirage
őstag

van több olyan megoldás, hogy a készülék árában benne van a lifetime (örökélet) frissítéses gari.
USB-n keresztül, a hozzáadott programmal pl. NET-ről frissül... néhány katt.
Egy németes, megbízható, lifetime térképes, egyszerűen kezelhető típus... pl... de lesz itt még tipp szerintem.

Meliora sunt bono inimica

(#9674) atatax válasza bluemirage (#9673) üzenetére


atatax
csendes tag

Köszönöm!
Vajon 30-ból ki lehet hozni a fenti igényekkel?
Köszi, A.

(#9675) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Lenne egy becker transit 5 lmu

Trafipaxokat hogy mutassa meg kell vásárolni a speed camera warningot? Nincs alapból a készülékhez?
Melyiket?

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#9676) laszlohu válasza Fooler89 (#9675) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem tudom, hogy MO - on már megjelentek - e,
de kijöttek az új Beckerek az angol nyelvű fórumon,
mindegyiknek egy "s" betűt tettek a végére, magyarul
slim, vagyis vékony kivitel,
pl. Becker active.5S , stb.

(#9677) bluemirage válasza atatax (#9674) üzenetére


bluemirage
őstag

- Szerintem élettartam frissítéssel
- Kulcsrakészen (azaz gyárilag már telepített navigációva)
Nem...:(
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy milyen minőség.

Rosszabb építési minőségben szóba jöhet a --> navon gps élettartam szavakra történő google keresés. De ez is 30 felett lesz.

wayteq X980BT egy teljesen jó GPS, sokaknak van... itt is. 30 tHUF alatt.
De ehhez kellene egy IGO-t szerezni', telepíteni, majd időnként a térképet frissíteni. Ez azért egy minimális hozzáértést is feltételez... és emiatt nem anyubarát megoldás.
Másrészt nem is legal, így ehhez itt további támogatást nem fogsz kapni.

Meliora sunt bono inimica

(#9678) laszlohu válasza bluemirage (#9677) üzenetére


laszlohu
addikt

Egy kis összehasonlítás a régi 980BT VS az új 985BT ( Wince )

Változások:
Végre a piros led átvált kékre teljes feltöltésnél,ami ugye 980-nál nem volt.
A kijelzőnek valóban nagyobb a fényereje,kb másfélszerese az elődjénél.
A tartokar és a bölcső is változott,itt kapott helyet az érintőceruza.
A kijelző felbontása nem változott,mégis élénkebbek a színek.
Az ikonok is változtak,de ennél nem lehet testre szabni őket mint elődjénél.

A Bluetooth - ot végre ki lehet kapcsolni, így az nem meríti az akksit így tovább bírja 1 feltöltéssel

Forrás : Extreme digitál fóruma

[ Szerkesztve ]

(#9679) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

"Kicsit" kihalt a topikja , és hátha van aki tudna segíteni 1-2 kérdésben :

Nokia HERE -GPS-ről lenne szó .

Nem tudja -e esetleg valaki , hogy fejlesztenek esetleg olyat , h köztes pontot meg lehessen adni ? Vagy valami benzinkutat útba ejtsen ? Útvonal tervezésnél azért lényeges funkciók ezek .Ha lenne ilyen ,akkor gondolom többen használnák ezt ,kevesebb lenne a WAREZ !
A másik gondom ,hogy ha megadok egy útvonalat , jelöl sötétkéken egyet ,kettőt világoskéken . Hogy lehet elérni azt , hogy ha a világoskéken akarok menni ,arra tervezzen ?

Több GPS programot is használok - használtam - , de amíg ezek a hibákat nem javítják , számomra ,és gondolom mások számára használhatatlan !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9680) laszlohu válasza pècsimunkás (#9679) üzenetére


laszlohu
addikt

Én kb. úgy vagyok az ingyenes Osmand - al, mint te a
Here navigációs progival

Én a sajátomhoz innen szoktam térképet letölteni,
meg navigációs hangot :

[link]

Ezenkívül autós, és biciklis térképnek, gyalogosnak, és egy ideje hajózási térképnek is lehet használni ,

a hiányzó utcaneveket :
az alábbi linken lehet megadni
[link]

A hajózási térképet az alábbi linken lehet nyomon követni :
[link2]

Ezenkívül ígértek 3D nézetet is, úgyhogy valamikor az is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9681) bluemirage válasza pècsimunkás (#9679) üzenetére


bluemirage
őstag

Úgy tudom, hogy nem lehet beállítani. Van WP10-es topik... ott meg tudod kérdezni, hogy azzal együtt lesz-e változás.
- A telefon nem navigálásra való (hőmérséklet, GPS érzékenység, üzemidő stb...), mert van jobb. Ha valaki arra használja, és kevesli tudását, akkor meg pláne.:D

Ugyanezen mondatok igazak: Office, Zenehallgatás, Fényképezés... hja és pláne videózás.
Ezek mindegyikét a telefon csak erős kompromisszumokkal tudja. Az üzletekben kapható mindegyikre jobb, dedikált megoldás. Mindig a felhasználó dönti el, hogy a tükörreflexes gép, profi mp3 lejátszó, az asztali office, és a videózás terén mennyire köt kompromisszumot, mi az igényszintje. De akkor nem ér panaszkodni!! Ez igaz a GPS-re is.
Kedvencem még a mobilos zenehallgatás, a párosított gagyi BT-s hangszórókkal, vagy anélkül. Egy tenyérnyi, egérmozis filmnézés... HDs, FHDs belemagyarázással... :D
Ez az általános OFF véleményem... ezért lehet engem utálni is... de attól még a telefon a kompromisszumok tárháza... kinek-kinek igénye szerint vagy (be)látja vagy sem. Hja IGO-ból is sokáig csak lopott változat volt droidra... nemrég van kiadott szülinapi IGO, de az csak Magyarország...

Meliora sunt bono inimica

(#9682) kirusz1 válasza bluemirage (#9681) üzenetére


kirusz1
őstag

Navigácó téren nem értek egyet veled.Ha nem kamionozáshoz kell teljesen jó a telefon semmivel nem tud többet a rendes navigáció.használtam több telefont ,navigációs készüléket ,tabot is.

(#9683) pècsimunkás válasza laszlohu (#9680) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi , utána nézek az Osmand-nak .
Van a telefonomon másik GPS progi , de ha rendben lenne a HERE ,használnám azt , mivel egyszerű letölteni , jogtiszta és hab a tortán : ingyenes ! De ez így a jelen formában - számomra - használhatatlan !

(#9681) bluemirage : Van rendes GPS készülékem ,de az nincs mindig nálam .
Amúgy abban igazad van ,hogy egy telefon sok kompromisszumra kényszerít ,de ezért kel normális telefont venni !
Enyém viszonylag jó képeket készít , aránylag jó videókat , jó a GPS-e , jó a hangchip benne ,
Igyekeztem jól választani telefont . Amúgy én is ,és sokan mások ,azért veszünk okostelefont ,hogy ne kelljen : telefont -esetemben 2 db telefont - , mp3 lejátszót ,fényképezőgépet ,kamerát ,GPS-t egyszerre magammal cipelni .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9684) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok!
Apósom akar venni egy gps-t 2 között vacilálunk az egyik egy 5" Navon N670 Plus a másik egy 6" CNS Stylus XXL melyiket ajánlanátok jobban?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#9685) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, tudtok ajánlani bluetoothos gps vevőt?

S23

(#9686) koko1238640


koko1238640
tag

Sziasztok!

Új vagyok a témában(még sosem volt gpsem).Szeretnénk venni egy olyan gpst amihez Európa térkép van és ha lehet élettartam frissítés jár hozzá. Kocsihoz kellene , hangutasítást is mondjon. A keret max. 30k. Illetve ehhez külön simkártya(mobilnet) nem kell gondolom ugye?

UI.:Bocs a fárasztó tudatlanságaimért, de ez van.

(#9687) Doner válasza alex devil (#9685) üzenetére


Doner
aktív tag

Szia, újonnan én nem is találtam..de végül vettem vaterán egy kb vadi új royaltek-et ezenkívül keress ilyenekre hogy holux 1000. Ja és ami újak vannak az nem mind alkalmas navigálásra valamelyik csak útvonalgyűjtős, de neked gondlom telóhoz kéne. Annyit ondhatok hogy tökéletesen tartja a jelet.

Ja és arra figyelj oda hogy mindenképpen minimum sirfstar III-as gps chip legyen benne.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#9688) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy melyik GPS navigációt tudnátok ajánlani, ami elég jó ár/érték aránnyal rendelkezik. Ha lehetséges jól jönne a Bluetooth kihangosítás lehetősége is. Illetve olyan érdekelne, ami sokáig frissíthető. Bocsi, de nem igazán vagyok járatos a témában és édesapámnak keresek készüléket. Előre is köszönöm.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#9689) KL48 válasza alex devil (#9685) üzenetére


KL48
tag

Egy ilyenem van, amit már nem használok. Ha érdekel, írj privátban.

(#9690) psycroptic


psycroptic
őstag

Kiírta a Garmin express, hogy frissítés érhető el. Frissíteném, de 49,9%-nál megáll a tudomány 0kB/s sebesség, de már több órája. Behalhatott a Garmin szervere?

PSNID: Tomy83PS

(#9691) alex devil válasza Doner (#9687) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm a választ :R

S23

(#9692) gipsztigris válasza alex devil (#9685) üzenetére


gipsztigris
addikt

Jófogás, Vatera, stb. keress Royaltek, Nokia vevőket! Ki lehet fogni pár ezresért, és többet nincs vele gondod.

Nekem egy ILYEN van. Ha megvan még, ennyi pénzért ajándék!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9693) kirusz1 válasza gipsztigris (#9692) üzenetére


kirusz1
őstag

Ezt mihez használjátok?

(#9694) bluemirage válasza kirusz1 (#9693) üzenetére


bluemirage
őstag

Pl. ha a navigációt futtató eszköz nem tartalmaz GPS vevőt.
Néha akkor is szóba jöhet, ha az elromlott vagy gyenge.

Illetve lehet megfigyeléshez is használni... körülményesen, de arra már van jobb céleszköz.

Meliora sunt bono inimica

(#9695) gipsztigris válasza kirusz1 (#9693) üzenetére


gipsztigris
addikt

Jelen pillanatban semmihez, de amíg MTK chipsetes telefonom volt, navigációhoz használtam. Bluetooth-on csatlakoztatva kb. öt másodperc alatt volt stabil GPS jel.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9696) kirusz1 válasza bluemirage (#9694) üzenetére


kirusz1
őstag

Pl ha egy tabletben van bluototh de nincs gps akkor ahoz is jó?

(#9697) DM43 válasza kirusz1 (#9696) üzenetére


DM43
őstag

Természetesen

(#9698) BullZeye válasza DM43 (#9697) üzenetére


BullZeye
veterán

Olyan miért nincs ami egy 1,5 méteres microusb töltőkábelbe van építve? :)

(#9699) bluemirage válasza BullZeye (#9698) üzenetére


bluemirage
őstag

Hja, de mágneses talppal legyen ám ellátva, hogy mint a taxi lámpát fel tudjam rakni a tetőre :D

Meliora sunt bono inimica

(#9700) BullZeye válasza bluemirage (#9699) üzenetére


BullZeye
veterán

microusb menne tovább telefonba tölteni azt.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.