Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9751) kirusz1 válasza VMatteo (#9750) üzenetére


kirusz1
őstag

Negyedévente

(#9752) VMatteo


VMatteo
őstag

Vettem egy 985-öt, melyik a legfrissebb magyarországi térkép rá? valaki tudna segíteni privát üzenetben? :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#9753) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
A munkámhoz kellene egy jó navigáció, amit csak MO.-on belül használnék. Fontos hogy hamar találjon jelet, és lehetőleg a címre is vigyen " pontosan".
A ráfordított keretem sajnos szűkös, maximum ár a 30.-ezer legyen.
A kijelzőméret ha a 4. meghaladja, már részemről oké.
Várom a válaszokat, és előre is köszönöm.

kengyel

(#9754) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy olcsó GPS vásárlásához. Semmi extra nem kell, A-ból B-be vigyen, és 22e Ft-ban álljon meg. Előny, ha Magyarország térkép van rajta, de a lényeg, hogy bővíthető legyen akár Európaira is.

Gyorsan meg kéne rendelnem, ezért első körben csak edigitalon néztem körbe, az ottani árak alapján ezek a típusok jöhetnek szóba, mindegyik 19.990,- Ft:
NAVON N670 Plus navigáció + iGO8 Magyarország térkép
WayteQ X985BT navigáció (navigációs szoftver nélkül) ( 8GB )
Garmin Nüvi 42 Magyarország térképpel, "Gyárilag újracsomagolt", limitált kiadás

Illetve még ezt is néztem, de őszintén szólva egy ilyen eszközre nem kívánnék Androidot: WayteQ xTAB-7Q GPS tablet, fehér (Android)

Illúzióim nincsenek, csodát nem várok egyiktől sem, de vis maior helyzet van, és gyorsan kell olcsó megoldás. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#9755) kengyel válasza Bazsee71 (#9754) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én is a Garmin Nüvi 42.t néztem a legjobbnak, csak nem tudom van e benne magyar hang. Talán az egyik legjobb opció, ma felhívom az üzletet, és megkérdezem.

kengyel

(#9756) Prime110 válasza kengyel (#9755) üzenetére


Prime110
aktív tag

Természetesen van, nyugodtan megveheted.
Üdv,

(#9757) kengyel válasza Prime110 (#9756) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor ő lesz a kiszemelt navigáció, és köszönöm a választ .

kengyel

(#9758) kirusz1 válasza kengyel (#9755) üzenetére


kirusz1
őstag

Nézted?

Újracsomagolt termék

Az újracsomagolt Refurbished készülékek gyártó által leértékelt készülékek melyek újra kereskedelembe lettek helyezve. A leértékelés okai lehet szállítás közbeni doboz sérülések, kiállított darab volt, vagy meghibásodás esetén javított (szerviz visszavett) készülékek. Minden ilyen tanúsított, felújított termék teljes körű átvizsgáláson, tesztelésen, és alapos tisztítási folyamaton megy keresztül, mielőtt újra ellenőrzésre és csomagolásra kerülnének.

(#9759) kengyel válasza kirusz1 (#9758) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen olvastam és bevallom őszintén, kicsit így félek is tőle. Akkor melyik lenne a legjobb vétel ?

Akkor ez ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#9760) kirusz1 válasza kengyel (#9759) üzenetére


kirusz1
őstag

Én a wayteq 985 venném.De arra rá kell tenni a szoftvert ami itt wareznek minősűl a kitárgyalása.

(#9761) Prime110 válasza kengyel (#9759) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nane, az, hogy refurbished az semmit nem jelent, a szó szerinti leírás szerint lehet, hogy aggályos, de tekintve, hogy a TomTom két év alatt a béka segge alól Magyarországon több navigációt adott el, mint az összes többi piaci szereplő összesen csak az ilyen "refurbished" modellekből az szerintem elmond valamit.
Garancia van rá? Van
Frissítést kap? Kap

Mi kell még? A Garmin sem fogja lejjebb adni, a név azért kötelez.

BTW, bármikor visszaküldhető, ha mégsem tetszene...

(#9762) kengyel válasza Prime110 (#9761) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez is felmerült bennem, végül is van rá egy év garancia. Ha gond lenne vele, mehet a szervizbe.
Még mindig gondolkozom rajta.

(#9760) kirusz1

Igen az is képbe került, nem rossz alternatíva.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#9763) kirusz1 válasza kengyel (#9762) üzenetére


kirusz1
őstag

Használtam android verziót és win verziót is.Rövidebb ideig volt nálam frissités miatt garmin nüvi.De nekem az igo felülete tetszik és az hogy mindhárom térképgyártó térképével használhatom.Teljesen jól használhatók a wayteqek szerintem.

(#9764) kengyel válasza kirusz1 (#9763) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor lehet benevezek egyre. Köszi az infót.

kengyel

(#9765) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Karácsonyra vettünk édesapámnak egy Garmin nüvi 56-ot. Tudnátok segíteni, hogyan kell beüzemelni?

Könyve nem írja, hogy előtte kell-e és meddig kell tölteni. Rádugtam egy win 7-es laptopra, bekapcsolom, kiírta a garmin.com/express oldalt, aztán kikapcsol. Ezután olvasom a használati útmutatót, felmegyek az előbbi oldalra, garmin express-t feltelepítem, majd mikor kéri a GPS csatlakoztatását, rádugom megint a saját USB kábelével az eszközt, de nem látja. Bekapcsolom persze, de úgy sem, hiába kerestetem újra. Másik win 7-es gépen is végigjátszottam, de semmi, nem látja a GPS-t a programja.
Szóval, így be sem tudom kapcsolni hogy egyáltalán a menüt megmutassam a szülőknek.

Ötlet, mi lehet a gond, mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#9766) laszlohu válasza s3toraph (#9765) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezen útmutatással esetleg :

[link]

(#9767) s3toraph válasza laszlohu (#9766) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszi, de az alapvető lépésekkel nyilván nincs gondom. Ugyanezt csináltam de még sem ismerte fel a készüléket a software. De azóta megoldottam, miután ezt az USB drivert felraktam, felismerte és frissítettem is a GPS szoftverét és a térképeket is. Már csak ki kell mennem valahogy műholdakat vadászni mert a lakásban (kertes, nem emeletes) 1-es a jelerősség és így nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#9768) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Először is Boldog Karácsonyt és Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
Szeretnék ajándékba gps-t venni. 10-20k között (ebből adódik, hogy nem kell high-end kategóriás, semmi extra), lehetőleg iGo-val kompatibilis. Inkább új, de használt is szóba jöhet. Miket ajánlanátok? Illetve miket nézzek, olcsóbb új, vagy drágább használt?
Előre is köszönöm mindenkinek!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#9769) kirusz1 válasza apholyon (#9768) üzenetére


kirusz1
őstag

Wayteq 985

(#9770) apholyon válasza kirusz1 (#9769) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én is azzal szemeztem, de azért rákérdeztem, sokszor kaptam már jó tippet itt más témában :) Esetleg ötlet, hogy honnan lehetne jó áron beszerezni? Vagy 20k alatt nem lesz?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#9771) BullZeye válasza kirusz1 (#9769) üzenetére


BullZeye
veterán

Miért nem 995?

(#9772) kirusz1 válasza BullZeye (#9771) üzenetére


kirusz1
őstag

Az ár miatt meg a win alatt atomstabil az igo

(#9773) DM43 válasza kirusz1 (#9772) üzenetére


DM43
őstag

Az árkülönbséggel egyetértek, de a mondatod második felével - ami azt sugallja, hogy androidon nem stabil - nagyon nem :N :(

[ Szerkesztve ]

(#9774) laszlohu


laszlohu
addikt

Én is leírom a véleményem :
szerintem nem ér annyival többet árban ( 28000 Ft - tól kapható az androidos Sygiccal )
ha valakinek nem kellenek az androidos töblet-dolgok,
jelenleg túl nagy az árkülönbség :
28000 Ft (androidos ) VS
Wince - s szoftver nélkül : 20000 Ft körül,

tehát 8000 Ft különbség,
ha mondjuk IPS lenne a kijelző, akkor persze nem teketóriáznék én sem a kettő között,
de remélhetőleg januárban már nem lesz készlethiány az androidos szoftver nélküliből,
akkor majd megindulhat az elterjedése.

[ Szerkesztve ]

(#9775) PLaci58 válasza laszlohu (#9774) üzenetére


PLaci58
őstag

Lehet 20K-ért kapni, igaz nem új :[link]
Azért a jobb, gyorsabb proci 1 GB RAM sokat jelent ám.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#9776) laszlohu válasza PLaci58 (#9775) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez igaz, a használthoz viszont nincs bizodalmam,
ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy az előző tulaj vajon miért válik meg tőle :

1. jobbik esetben egyszerűen nincs rá szüksége és még kibontatlanul adja tovább,

2. rosszabb esetben van valami probléma vele és ezért,

3. nem tudom, hogy van a használtnál,
ha használhatatlan, vissza lehet - e küldeni ahhoz, akitől vetted?

(#9777) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
40k körüli összegig milyen gps a tuti vétel? Valami populáris lenne jó, amit akár az Euronicsba, vagy Tescoban megkaphatok. Holnapra kellene, emiatt netes rendelés nem játszik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9778) pocokxx válasza pocokxx (#9777) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nagyjából ez a ma elérhető kínálat ebben az árfekvésben. Melyiket vennétek?

Navon n670 a500 n490 n670
Wayteq x985 x995
Mio Spirit 5400
Tomtom 20
Garmin Nuvi 42lm

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9779) kirusz1 válasza pocokxx (#9778) üzenetére


kirusz1
őstag

Sokmindentől függ.Egyből használni akarod?milyen szoftverrel?Tudod e magadnak "barkácsolni"?Én wayteqet vennék mert az igo-t szeretem és " barkácsolnám"magamnak

[ Szerkesztve ]

(#9780) pocokxx válasza kirusz1 (#9779) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Úgy tudom a Mio is IGOval van, vagy rosszul tudom? Egyébként nem nekem lesz, akkor "barkácsolnék", és valószínű, hogy magamnak is a Wayteq-t venném. Viszont a gazdájának még a gyári térkép frissítése is gondot fog okozni szerintem... Neki mindegy a szoftver is, csk vigye el pontosan Aból Bbe.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9781) kirusz1 válasza pocokxx (#9780) üzenetére


kirusz1
őstag

Szerintem nem igo fut a mion de majd megerősitik a szakik :) nüvit ajánlják még

(#9782) kirusz1 válasza pocokxx (#9780) üzenetére


kirusz1
őstag

http://www.speedshop.hu/termekek/2020111/wayteq-x985bt-8gb-sygic-3d-teljes-europa.html?ak=0

Én inkább ezt venném csak megkéne nézni hogy mennyi frissités van

(#9783) pocokxx válasza kirusz1 (#9782) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Végül maradtam a Mionál. Remélem nem lesz nagy mellé lövés. A Wayteq jó lett volna, csak ahol meg tudtam volna venni, ott térkép nélkül árulták.
Azért köszi a segítséget! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9784) laszlohu


laszlohu
addikt

Navigyurcinál olvastam az alábbi oldalról :

[link]

beírva a város nevét a keresőbe ( pl. Budapest, Győr , stb.)

előjön, hogy melyik parkolóházban mennyi szabad hely van,
mennyibe kerül 1 óra, rákattintás után,

ezenkívül működik a belvárosban egyes helyeken a nyílt parkolóknál is,
ha a street kapcsolót bekapcsolják, és ott is megmondja,
hogy mennyi szabad parkolóhely van.

[ Szerkesztve ]

(#9785) Japep


Japep
tag

Sziasztok,

GPS-t szeretnénk venni, de ahogy látjuk, nem olyan egyszerű ez, mint elsőre gondoltuk. :)
Az elvárásom az lenne, hogy frissítse magát ingyen (vagy ha ezt PC-ről meg tudom oldani, az is jó, nem tudom, ez létező megoldás-e), illetve teljesen ingyenes legyen a használata (lehet hülyeséget írok, de nem akarok adatforgalomért, vagy bármiért külön fizetni). És persze jól működjön. :)

Az iGO-ról sok jót hallottam, de ahogy látom, ~40e felett vannak és nem is frissíti magát ingyenesen csak vagy 1 évig.

A lehető legolcsóbban szeretnénk kijönni belőle, viszont ebben a kategóriában is jót szeretnénk vásárolni (próbáltam telefonra feltelepíteni az iGo-t, de nem ment).

Jó lenne EU térképcsomag rá, de az is megfelelne, ha ingyen lehetne valahogy bővíteni (Németországba fogunk utazni, tehát nem elég csak Mo).

Tudnátok valamit ajánlani? :)

(#9786) bluemirage válasza Japep (#9785) üzenetére


bluemirage
őstag

40 alatt legyen, de IGO és élettartam frissítéssel, és persze jó legyen. Őszintén nem nagyon van ilyen... itt-ott kompromisszumot kell kötni. És persze legyen hivatalos kulcsrakész megoldás (ajánlott is, ha pl. a telefonra nem tudtad felrakni az IGO-t)

Én az IGO Primo teljes EU élettartam frissítést látom úgy ahogy erre alkalmasnak. PC-ről frissíthető örökké, pontosabban amíg a hardver el nem halálozik.
itt 45 eFt, de lehet máshol olcsóbb... nem tudom.
Ez lehet az egyik ajánlat. Persze van jobb eszköz, ami drágább... meg van olcsóbb és még jobb, de ahhoz 'érteni kell, hogy életben tartsad. Így én ezt javasolnám.

Meliora sunt bono inimica

(#9787) Japep válasza bluemirage (#9786) üzenetére


Japep
tag

Köszi a választ.
Persze, azt én is tudom, hogy kompromisszumot kell kötni, csak mondom először leírom, hogy mi lenne a legjobb. :)
Ha esetleg ajánlotok vagy két típust, az egyik ezt meg ezt tudja, viszont a másik azt meg azt, akkor tudok mérlegelni, hogy melyik a fontosabb.

Köszi az ajánlást, mindjárt utána is olvasok. :)
Nekem még a Garmint Nüvit mondták jónak (42-es), viszont ahogy látom ez pl csak magyar térképpel van. Erre pl egy EU térképet nehéz feltenni? Illetve csak pénzért lehetne?

(#9788) apholyon válasza bluemirage (#9786) üzenetére


apholyon
aktív tag

N670 pl. iGo 8-cal 20k... kevesebb, mint a fele... valószínű a kolléga nem egy számtech zseni, de talán érdemes utána kérdezni / olvasni ilyen árkülönbségnél... bár kinek mi...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#9789) Japep válasza apholyon (#9788) üzenetére


Japep
tag

Köszi. Hogy jön ide a szám.tech tudás? :) De igazad van, nem mondanám magam zseninek, de azért egy áltagos rálátásom van.

Látom, ez ugyanaz a GPS, de ez csak magyar. Kérdés, hogy tudom ezt bővíteni ingyen?

(#9790) mufi


mufi
senior tag

Sziaszok. Mobilra szeretnek navi programot telepiteni (S6) es az lenne a kerdesem hogy melyik mint olyan kepes arra, hogy pl elindulok valahova, majd amikor megerkezek akkor aut mondom hogy na most ezt az utat elnevezem kirandulas 1-nek, mentsd el...elore is koszonom!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9791) laszlohu válasza mufi (#9790) üzenetére


laszlohu
addikt

Én az Osmand - ot mondanám :

[link]

ingyenes térképfrissítéssel az alábbi linkről is tölthető :
[link2]

A leírás, hogyan kell bekapcsolni a gps pozíció elmentését :

[link3]

pl. kirándulás1.gpx - be,
amit aztán pl. PC - n is be lehet tölteni.

hajózási térkép is van hozzá :
[link4]

az osmand beállításaiban a gps - t finom lehet hangolni az automatikus követés ideje - vel,
ha pl. lassú gps - e van a telónak

a hiányzó utcaneveket bármikor tudod bővíteni :
[link5]

[ Szerkesztve ]

(#9792) bluemirage válasza apholyon (#9788) üzenetére


bluemirage
őstag

1 évvel ezelőttig én is az IGO8-at használtam. Teljesen jó az is... nem az a gond...

Azért az árért max a legfrissebb térkép garancia jár, azaz 1-2 hónap után már nem jön rá frissítés. A kérdező nem ilyet kért, hanem IGO-t, frissítéssel, németbe is... és persze 40 alatt?!... :)

Meliora sunt bono inimica

(#9793) mufi válasza laszlohu (#9791) üzenetére


mufi
senior tag

Nem fontos hogy ingyened legyen de precíznek kell lennie és ne legyen lusta (ne akkor kövesse a térképet miután jobbra fordultam és 10-20 métert továbbmentem)...galaxy s6 az bírni fogja a komyabb szoftvert is...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9794) laszlohu válasza mufi (#9793) üzenetére


laszlohu
addikt

Én nem azt írtam, hogy gyors gps - nél nem jó, egyszerűen az automatikus követés idejét kell megfelelően beállítani,
és gyalogos módba kell tenni, ha gyakori pozíciófrissítést akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#9795) apholyon válasza bluemirage (#9792) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy aki akarja, az eléri az iGo térképeket "nem hivatalos forrásból" is, igaz ugyan, hogy nem a legfrissebb, hanem mindig egy negyed évvel régebbit, de ha az megfelel, akkor megéri.

@Japep: elnézést, ha sértő voltam, nem téged akartalak degradálni, csak feltételeztem (lehet, hogy jogtalanul - ez esetben bocsánat), hogy ha telefonra sem sikerült feltolni, akkor nem vagy jártas az ilyenekben. Ha gondolod szívesen segítek, ha tudok...

Én egyébként telefonon (LG Optimus F6) használom az iGo-t, használtam már Mo-on, Olaszországban, Spanyolországban és Horvátországban is, sosem volt vele semmi gond... ezért ajánlottam. Amúgy nem sűrűn használok GPS-t.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#9796) #34576640


#34576640
törölt tag

Max 30 (de nagyon max. 40) ezer forintig bezárólag szeretnék GPS-t venni.
Most vehetek egy NAVON N490es GPS-t 18ezerért de vehetnék egy drágább Garmin-t is (http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/garmin/nuvi-2589lmt-p247289095/?gclid=CPDM5NfWmMoCFUQUwwodwtQBRQ#termek-leiras).
Milyen GPS-t vegyek?

Feltételek:
- Szóljon a sebességhatár átlépéséről
- Legalább 5 colos legyen
- A trafikat lifetime jelenítse meg
- Offline legyen (és szupergyors)
- Ne fagyjon le

(#9797) #34576640


#34576640
törölt tag

https://www.mall.hu/autos-gps-navigaciok/tomtom-start-25-europe-traffic-1en5-002-18-lt?v=532745

http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/navon/n670-plus-p93752541/#velemenyek

http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/cns/truck-hd-2-p231723139/#velemenyek

http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/wayteq/x960bt-hd-p47422354/#velemenyek

http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/tomtom/start-60-p96283903/#velemenyek

Melyiket érdemes megvenni?

(#9798) #34576640


#34576640
törölt tag

Mio Spirit 4970, 6970?

(#9799) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Miért van az, h az iGO-t csak telefonra lehet feltenni, de tabletre már nem? (Android)
Amúgy az iGO, hogyhogy ingyenes még mindig? Ez nem csak valami szülinapi marketingfogás volt?
Mindegy, végül megvettem a Sygic eu licenszet androidra, az úgyis szimpatikusabbnak tűnik, bár kár, h a kamionos változathoz külön meg kell venni a térképet :( (nyilván, ott nagyobb adatbázisról van szó, de azért lehetne valami kedvezmény, ha már valaki megvette a szgk-s verziót...)
Amúgy androidos offline navik terén kinek mi a tapasztalata? Régebben még a HERE-t próbálgattam, de az annyira kis szerencsétlen... de legalább ingyenes ;)

[ Szerkesztve ]

(#9800) kirusz1 válasza pixelmester. (#9799) üzenetére


kirusz1
őstag

Tableten is megy az androidos igo

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.