Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10951) fgabor87 válasza pjen (#10950) üzenetére


fgabor87
tag

Mio C520 nagyon régi készülék, simán lehet, hogy ez jelenti a gondot. Legalább 11 éves technika, Sirf Star III vevővel (sőt, ez utóbbi talán 2004-es). :)

(#10952) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a már idősebb autómba (Mazda 323F, 2001) vásárolni egy 2 DIN méretű multimédiás fejegységet és hozzá egy tolatókamerás rendszámtáblát. Viszont ebbe az autóba nem szeretnék több százezer forintokat belerakni ilyenért, ezért elkezdtem nézni kínai árukat (eBay és társai), ahol jóval olcsóbban hozzájutni ilyenekhez.
Az lenne a kérdésem, hogy vannak-e tapasztalatok a kínai multimédiás eszközökkel kapcsolatban? Lehet azért azokat használni valamilyen szinten?

I. példa

II. példa

(#10953) gabor_01 válasza acsati (#10952) üzenetére


gabor_01
senior tag

A német származásúnak van wifi antennája és külső mikrofonja a kínaihoz képest.
Ezek jelentenek-e előnyt a gyakorlatban, ki tudja.
Az ára viszont a duplája. Még úgy is drágább, ha a kínai származásúra esetleg rájön az áfa és kezelési költség.
Vedd meg mindkettőt, akkor megtudjuk, melyiket érdemes. :D
Kamerát egyikhez sem adnak, az még plusz költség.

[ Szerkesztve ]

(#10954) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Egyik barátomnak segítenék. Kb. 30.000 Ft-ért (max. 35) venne GPS-t. Magyarország + Románia játszik. Akár használt is érdekelné.

Milyen vasat érdemes venni? Köszi :R

- mozi bolondéria -

(#10955) laszlohu válasza devil-k (#10954) üzenetére


laszlohu
addikt

"A"
Van teljes európa (FULL - EU ) térképes,

van Kelet európa térképes ( már ha talál, ez olcsóbb szokott lenni árban, mint a Full-eu )

Kelet eu- s ált az alábbi országok térképeit frissíti :

Albánia, Bosznia és Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Cyprus, Csehország, Észtország, Macedónia, Görögország, Magyarország, Lettország, Litvánia, Montenegro, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Törökország, Ukrajna.

Ezen kívül a Tomtomnak van Kelet - és Közép Európa térképes.

"B"

GPS - es Okostelefont vesz, tetszőleges navival, pl. Sygic, IGO

[ Szerkesztve ]

(#10956) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, van olyan gps, ami telefonról tud kerni netet s figyeli a forgalmat? Mobilomat nem szívesen raknam ki motorra, meg eleve oled, nem akarom h beegjen, de egy waze szeru valami jól esne néha;) köszi!

(#10957) laszlohu válasza Madwe (#10956) üzenetére


laszlohu
addikt

Vegyél egy gps- es tabletet, amit vagy beépített mobilinternettel(3G,4G), vagy a telefonod internetét megosztod.
Anno a Lenovo IPS kijelzővel nekem tetszett, pl. 7". és az ára sem volt horror.
a tableteknél ált küzdeni kell a waze - val, nem mindig megy a legfrissebb verza, egyes típusoknál,pl. Lenovo régebbi verziós Waze - t kell rá rakni.

[ Szerkesztve ]

(#10958) pjen válasza Madwe (#10956) üzenetére


pjen
félisten

Motorral nem nagyon Tudsz dugóba kerülni,egy net nélküli navi például Sygic is jó lenne.

(#10959) Madwe válasza pjen (#10958) üzenetére


Madwe
nagyúr

Inkább úgy mondanám h 5-10km/h mindig gyorsabb tudok lenni a forgalomnál, de azért érint :) mindenesetre köszönöm a tanácsokat, mindkettő megfontolandó :)

(#10960) Bálint85


Bálint85
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy melyik GPS-t vegyem és miért?

WayteQ x985BT vagy X995 Max Android

- Az android-os GPS fagy vagy sokszor lefagy?

- A Windows CE 6.0 való térképek jók az androidra is?

Köszi! :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#10961) Blitz23


Blitz23
tag

Sziasztok!

A témához egyáltalán nem értő tagként keresek minőségi GPS-t.

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Egy MEDIATEK GPS-t vásároltunk a "Mindent Olcsón" nevű oldalon 23e forintért. Árukeresős értékelések és hozzászólások alapján döntöttünk a vásárlás mellett, ami nagy hiba volt, szakik tapasztalatait is el kellett volna olvasni.

Nem voltunk vele megelégedve, az érintőképernyős része borzasztóan érzéketlen volt, alig lehetett kezelni, lassú volt, frissítés meg egyáltalán nem létezik hozzá. 3 napon belül voltunk, visszafizetést kértünk, megkaptuk.

Ezek után kérdezlek benneteket:

Jó minőségű GPS-t keresünk 40-50e forintos kategóriában, Európa térképes legyen, naprakész, könnyen kezelhető,elfogadható sebességű, legyenek hozzá frissítések. A-B-be elvigyen.

Köszönöm szépen! :R

Szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#10962) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok! Motorra szeretnék navigációt venni, ki mit ajánlana? Tomtom Rider 550 vagy Garmin Zümo 595 ezeket nézegettem a kettő közül melyik az ajánlottabb? Jelenleg egy Wayteq Xridert használok de elég problémás, szeretem rajta az IGO-t de a navi már nem egyszer cserben hagyott. Ki mit ajánlana, ha esetleg tudtok kedvezőbb árú alternatívákat azt is szívesen meghalgatom!
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10963) laszlohu válasza Blitz23 (#10961) üzenetére


laszlohu
addikt

[link]

A fenti linken
a felsorolásodból 1 dolog hibádzik , a jó érintőkijelző , amit linkeltem 50000 - ért , az rezisztív kijelzős

több dolog miatt is, de 1 dolog miatt, 70000 ft alatt csak tableten, vagy mobiltelón lehet kapacitív képernyővel találkozni, ami valamelyest jó érintőképernyőt jelent, a többségnél rezisztív az érintőképernyő.

Garminnál is van jó érintőképernyős : 70000 Ft : 51 LMT-S Drivesmart ( kapacitív )

[ Szerkesztve ]

(#10964) Blitz23 válasza laszlohu (#10963) üzenetére


Blitz23
tag

Köszönöm szépen a választ. :K

Végül egy TomTom típust vettünk 50e körül. Meg vagyunk vele elégedve! Pontos nevét most nem tudom, én csak utána érdeklődtem, nem engem érintett a dolog. Azt hiszem a GO 40-est.

(#10965) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Sajnos a Wayteq x960bt-m lehalt teljesen.Elöszőr néha érzéketlenné vált a kijelző,most már néha teljesen csikos képernyő jön be inditás után.Ez helyett szeretnék venni egy újat.Mi most a best buy option?Csak gps-re használnám kb évi 10x Ausztria-Mo között.Szoftver nélküli is jó amire az IGO-t rá lehet tenni.A lényeg hogy megbizható legyen.20-30k környékén.

[ Szerkesztve ]

(#10966) laszlohu válasza Gyick (#10965) üzenetére


laszlohu
addikt

(#10967) prof.hardver


prof.hardver
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni autós navigáció vásárlásában.
A keret 65k.
5"-6"-7" nagyságban.
Megbízható könnyű kezelhetőség, Magyar menü,TMC, Európa térkép élettartam frissítéssel, Minden helyzetben /erős napsütésben is/ jól látható kijelző. Legyen gyors és tartsa a jelet minél több műholdat lásson. Szélvédőre,műszerfalra felrakható legyen. Traffi jelzés. Bővíthető legyen.
Semmi extra ami nem lényeges pl.:mp3 lejátszás, képnézegetés. Azt tudja amit kell,de azt jól. Ford c-max fémszálas első szélvédő.
Remélem tudtok készüléket ajánlani. Köszönöm válaszotokat és türelmeteket.

(#10968) laszlohu válasza prof.hardver (#10967) üzenetére


laszlohu
addikt

[Garmin drivesmart 51 Lmt-d]

Vagy drivesmart ( nem a sima Drive ) 61 lmt-d

[ Szerkesztve ]

(#10969) prof.hardver válasza laszlohu (#10968) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

köszi a választ.

(#10970) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ezekről a kamerás GPS Mio MiVue Drive csodákról kinek van tapasztalata?
Készítettem róluk egy összehasonlítást, itt megnézhető
Aki ismeri őket, lenne jó néhány kérdésem!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#10971) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Èrdeklődnèk melyik gps-t ajánlatosabb hazználni kamionozáshoz nagyobb rèszt külföldön de van egy kèt belföldi fuvar is.

Waze ami online alapù vagy pl egy offline wayteq 985 bt?

Lehet erős kèrdès de ha lehet minden tènyezőt figyelemve vève!(online adatforgalom dija,pontossag,frissìtèsek stb)

(#10972) laszlohu válasza Vmf (#10971) üzenetére


laszlohu
addikt

A barangolási ( online adatforgalom ) díjak :

Az adatforgalom után 7,7 eurót
számolhatnak fel
gigabájtonként jövő január elsejéig,

akkortól 6 eurót, 2019-től 4,5 eurót, 2020-tól 3,5 eurót, 2021-től 3 eurót, 2022-től pedig mindössze 2,5 eurót számlázhatnak pluszban a cégek.

[ Szerkesztve ]

(#10973) Vmf válasza laszlohu (#10972) üzenetére


Vmf
csendes tag

Roaming megszűnt ìgy a dìjak èrtendők külföldre is igaz?

Ha igen, akkor az a kèrdès, ha külföldön levezetünk 700 km-t egy nap Olaszországban mennyi adatforgalommal számolhatunk?(de ha pl 500 -at csak mert Milánòban fel-lerakòt kerestük gondolom ez mègjobban növeli az adatforgalmat)
Ha napi több euro a költsèg, akkor nem èri meg a waze szerintem

(#10974) *H* válasza Vmf (#10973) üzenetére


*H*
aktív tag

Alapesetben EU-n belül nem fizetsz barangoláskor adatforgalom használata esetén. Az előfizetésedhez felhasználható adatforgalmi keretedből netezhetsz külföldön is. Nem jár plusz költséggel. A visszaélések elkerülése miatt fizetned akkor kell, ha többet használod külföldön az előfizetést, mint otthon. (Pl. másik országban köt előfizetést valaki ahol olcsóbb, mint ahol tartózkodik.) A szolgáltatók 4 havi használati átlagot néznek és, ha felmerül a gyanú a visszaélésre, akkor 14 napon belül felszólíthatnak, hogy tisztázd a helyzetet. Ha többet használod külföldön (feltételezem, te azért hazajössz rendszeresen) akkor számlázhatják ki a fent említett díjakat. A Waze kb. 100MB forgalmat generál 1000km úton. Tehát egy pár GB-os előfizetéssel bőven tudsz utazgatni ingyen.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#10975) Vmf válasza *H* (#10974) üzenetére


Vmf
csendes tag

Közönöm szèpen az infót!

(#10976) Planner555


Planner555
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan navigációs rendszerre lenne szükségem ami egész Európában tartalmazza és beállítható, hogy elkerülje a fizetős utakat, fizetős zónákat (pl. London) és egyéb emissziós zónákat (pl. Németország több városa) ahová csak bizonyos környezetvédelmi osztályba tartozó autókkal lehet behajtani. A sebességmérési pontokat is tartalmazza, a legjobb ha a nem fix sebességmérőket is mutatja. Így tehát igazából egy online rendszer lenne az igazi. Van egyáltalán ilyen, ami mindezt tudja és online is? Vagy a Waze és valamilyen másik navigációs rendszer (ami mindazt tartalmazza amit írtam) együttes használata lehet a megoldás? A kamionos navigációk nem tudják mindezt?
Előre is köszi.

(#10977) urby01


urby01
csendes tag

Sziasztok!

Nyugdíjas édesapámnak szeretnék GPS-t venni.
Kritériumok:
Minél egyszerűbb kezelhetőség
Legyen rajta vagy rátölthető legyen teljes EU térkép
Teló nélkül önmagában működjön
Működjön stabilan ne legyenek jel elveszítések és más hibák

Mit ajánlanátok?

HTC ONE SILVER

(#10978) VGYke


VGYke
addikt

Kamerás GPS -el senkinek nincs tapasztalata?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#10979) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

WayteQ x995 Android GPS + Sygic 3D EU

Fenti készülékről mi a vélemény? Ajánlott ebben az árkategóriában? A hozzá járó térképek jól működnek, frissülnek "rendszeresen"?
:R :R

(#10980) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok! Édesapámnak keresek navigációt. Kamionsofőr, Európát járja. Teljesen tapasztalatlan vagyok a navigaciokkal. Olyan megoldást keres ami megbízható, nagyobb kijelzővel, min 7”. Mit ajánlanátok?

(#10981) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Jó minőségű/megbízhatóságú GPS-t tudnátok ajánlani 30.000 Ft körül?

Üdv: Rottweiler89

(#10982) Vindex


Vindex
tag

Adott egy Suzuki Swift 2017 - úrhatnám a Vitát Gary az S crosst- a fedélzeti kijelzőn használnám a navit. Erről lenne pár kérdésem a fentebb irt autósoktól, akiknek van gyári kártyájuk, hogy tetszik nekik vagy mik a tapasztalataik. Esetleg ismer olyan navigálós programot valaki, ami tud telefonnal Android auto vagy MirrorLink-el kommunikálni az autóval. A Google térkép és a Waze nem jó. Alapvető hiányosságai vannak -nincs sávaszisztens, kereszteződés nagyítása, szimuláció.

(#10983) laszlohu válasza Vindex (#10982) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt van egy videó, pl. sygic beüzemelésére :

[link]

(#10984) Vindex válasza laszlohu (#10983) üzenetére


Vindex
tag

Köszi!
Ezt meg is akartam venni a próbaidőszak után, de aztán mégsem lett belőle semmi, mert torz a hang az autó hangszóróján. Érdekesség, hogy csak akkor, ha a navigálás van a kijelzőn, minden más esetben tiszta. A support azt írta, hogy frissíteni kell a firmware-t, de nem lett jó.

(#10985) laszlohu válasza Vindex (#10984) üzenetére


laszlohu
addikt

Azt olvastam, hogy a waze az Android Auto telepítése az okostelefonra után fut :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10986) Vindex válasza laszlohu (#10985) üzenetére


Vindex
tag

Jól olvastad, valóban megy de fapados, nem tud semmit, amit elvárok egy autós navitól. Eddig csak a Sygic lenne jó, ha kijavították a hibáját.

[ Szerkesztve ]

(#10987) laszlohu válasza Vindex (#10986) üzenetére


laszlohu
addikt

Az alábbi videó az igo navigation mirrorlinken való használatához segítség :

[link1]

[IGO navigation- google play]

[ Szerkesztve ]

(#10988) Vindex válasza laszlohu (#10987) üzenetére


Vindex
tag

Mintha valahol láttam volna, hogy némely Sony telefon képes tükrözni a kezelőfelületet. Nekem Samsung van és az nem jelenik meg az autó fejegységén. Láttam már ilyen kísérleteket, de nekem egyik sem sikerült. Gyanúm szerint az apk verziószámaval volt gond. Nem volt olyan menüpont, mint a videón, sem azon, amit letöltöttem sem az Android auto beállításában. Szerintem regebbiek voltak, lehet hogy az Android-om sem olyan (8.0) van a telefonomon. Ezt a Sygic, ha fog menni hibátlanul az autó hangszóróján akkor megveszem.

(#10989) Sophie25


Sophie25
csendes tag

Sziasztok!

GPS vásárlás előtt állok, de abszolute nem értek hozzá, szóval segítség kellene. Tudom, hogy van a térképes és térkép nélküli változat és ennyi. Magyarországon belül szeretnénk használni, strapabíró legyen. A keret 35-40 ezer forint. Mit ajánlanátok? Köszönöm szépen!

(#10990) pjen válasza Sophie25 (#10989) üzenetére


pjen
félisten

Okostelo+here maps offline módban. Ha van sok neted akkor waze, Google maps.

(#10991) laszlohu válasza Sophie25 (#10989) üzenetére


laszlohu
addikt

(#10992) Sophie25 válasza pjen (#10990) üzenetére


Sophie25
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#10993) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Kamionozáshoz keresek GPS-t!
Ki mit ajánl 50ezer ft-ig?

(#10994) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Látom nem sok az aktívítás a topikban!
Na azzal kibővíteném hogy jelenleg IGO Primo Truck-ot használom de sajnos frissíteni nem tudom és 4évesek a térképei!
Tehát olyat keresek amin Primo Truck van és van hozzá élettartam frissítés is!

(#10995) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az apósom akar venni új készüléket.
Én ezt javasoltam neki:
[link]
Esetleg Ti mást ajánlanátok?

(#10996) Freiherr válasza GEPESZ66 (#10995) üzenetére


Freiherr
őstag

Jó ez teljesen.

XXX

(#10997) laszlohu válasza GEPESZ66 (#10995) üzenetére


laszlohu
addikt

+1

annyi adalék, hogy a hozzáadott usb kábelt esetleg le kell cserélni zajszűrősre ( bumszlis )

(#10998) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Ausztriai áruszállításhoz keresek olyan készüléket, ami sorba tudja rakni és rendszerezni tudja a címeket. Minél egyszerűbben kezelhető, annál jobb. Természetesen az sem hátrány, ha olcsó :)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#10999) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm vásárolt egy Navon A500-as ketyerét IGO-val, és az a kérdésem, tud-e ez a készülék valahogyan forgalmi információkat behúzni, hogy az Igo ezt figyelembe véve navigáljon? Kellhet ehhez külső eszköz még, vagy wifin is meg tudja tenni? Bár wifin kapcsolódik a netre, az IGO-ban nem jelent meg semmi extra forgalmi adatokra utaló beállítás... vagy csak nem vette észre :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11000) DM43 válasza vitezlejszlo (#10999) üzenetére


DM43
őstag

Tudomásom szerint az A500 vásárlásával kapott NextGen nem tartalmaz TMC license-t. Ezt külön meg lehet vásárolni a naviexras.com oldalon. Ez kis hazánkra kb 30€,. Az már más kérdés, hogy ér-e valamit ....

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.