Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) Imy válasza Kbali (#999) üzenetére


Imy
veterán

Igen, de ha nem z sem baj, attol még a kártyaolvaso gyorsabban fogja olvasni. :B

(#1002) Kbali válasza redblack (#1000) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tud magyarul navigálni, csak van olyan funkció is, hogy azon utcák neveit bemondja, amelyek mellett elhaladsz - na ezt nem tudja, hanem csak a képernyőn jeleníti meg.

(#1003) Kbali válasza Imy (#1001) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha egy kártyaolvasó/készülék nem kezel SDHC-t, akkor egyáltalán nem fogja olvasni, nemhogy gyorsabban.

(#1004) redblack válasza Kbali (#1002) üzenetére


redblack
csendes tag

Akkor ok! Köszönöm a választ!

(#1005) gban


gban
Közösségépítő

Hol, milyen a legolcsóbb önálló (tehát nem telefonnal összeköthető, stb.) GPS manapság?
Egy a lényeg, hogy legyen rá garancia, hivatalos, nem "valakin keresztül elintézzük"

Postázást nem vállalok.

(#1006) Kbali válasza gban (#1005) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mit jelent nálad a "nem telefonnal összeköthető"?
PNA, PDA+szoftver?

(#1007) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

Ha pl egy gps kelet és közép európa térkép szoftverrel rendelkezik, abba teljes európa térkép szoftvert már nem lehet rakni?

Zoll

(#1008) Imy válasza Kbali (#1003) üzenetére


Imy
veterán

igaz...

[ Szerkesztve ]

(#1009) Kbali válasza P.Dude (#1007) üzenetére


Kbali
nagyúr

Attól függ, milyen: PDA, PNA? Ha PDA, akkor simán, ha PNA. akkor vagy hekkelés vagy ha hivatalosan volt full EU-s verzió, akkor viszonylag egyszerűen.

(#1010) MGJ válasza gban (#1005) üzenetére


MGJ
csendes tag

Szerintem ez azt jelenti, hogy nem Bluetooth-os és a legolcsóbb. :)
Írtam privit.

[ Szerkesztve ]

(#1011) runner 125 válasza P.Dude (#1007) üzenetére


runner 125
nagyúr

?
Besétálsz egy boltba-és megveszed a teljes EU térképet SD kártyán..és megy is. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1012) Viktor0610 válasza runner 125 (#1011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A külön megvásárolható szoftverek nem csak PDA-készülékekre jók?

Samsung Galaxy A54

(#1013) czipaocsi válasza Viktor0610 (#1012) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

ha egy gyárilag Kelet EU-s PNA-hoz veszel egy FullEU-s SD kártyát, menni fog vele, a Nyugat-EU-s adatbázist a kártyáról fogja kiolvasni. Vannak gyártók, akik eleve így adják ki a termékeiket, kártyával...

[ Szerkesztve ]

Róma... Gondolák...

(#1014) runner 125 válasza czipaocsi (#1013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Én is így tudom. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1015) skippper


skippper
senior tag

Hahó!

Nem tudja valaki, hogy a Globalsat BT-338 -at mivel lehet tölteni? Csak autós töltő van hozzá, de kellene hálózati is. Ajánlottak Nokia töltőt, összeillenek, világít is, hogy töltődik, viszont igazából nem (nem töltődik) Aztán láttam, hogy létezik aftermarket hálózati töltő de ilyet meg sehol nem láttam. Segíííííítsen valakiiiii:)

(#1016) Imy válasza Imy (#986) üzenetére


Imy
veterán

még mindig senki?

(#1017) runner 125 válasza skippper (#1015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezeknek vmiféle USB kábeljük nincs? Esetleg azon keresztül... :U
Mástnem bemész egy teszkóba,és ott lehet kapni HAMA mulitfunkciós töltőt ..vagy 20 féle fejjel. Az egyik csak jó lesz. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1018) skippper válasza runner 125 (#1017) üzenetére


skippper
senior tag

Nyista USB. Bluetoothon keresztül meg netses lenne tölteni:D A Tecsós megoldás tetszik, lehet bepróbálom...

[ Szerkesztve ]

(#1019) skippper válasza runner 125 (#1017) üzenetére


skippper
senior tag

Mellesleg nem a fej hibás, hanem nem kap elég naftát a töltőből.

(#1020) forgacs76 válasza Szmöre II. (#987) üzenetére


forgacs76
csendes tag

A Navigon navigációk 32 GB-ig kezelik az SDHC kártyákat.

(#1021) runner 125 válasza skippper (#1019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tök mind1...szar a töltőd akkor- irány a teszkó :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1022) runner 125 válasza forgacs76 (#1020) üzenetére


runner 125
nagyúr

..kb amúgy is csak addig lehet kapni... vagy van már 64gb-s is? :Y

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1023) P.Dude


P.Dude
őstag

Egy Navon n350-esről lenne szó egyépként, de majd akkor megnézem azokat amiket itt leírtatok!

Zoll

(#1024) Lonsi


Lonsi
tag

Sziasztok! Bátyámnak szeretnénk születésnapjára egy autós GPS-t venni. Az lenne a kérdésem, hogy Asus R600-at érdemes-e venni(térképpel, autós szettel), vagy inkább mitac mio-t válasszam és ahhoz még egy igo8-at? Köszi a választ!

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1025) runner 125 válasza Lonsi (#1024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem nagyon értem GPS-re miért szeretnél költeni vagyonokat.. :U
Kb 25-ért lehet kapni Wayteq N410 PNA-t. Nagyon jó minőség-rendkívül jó árban. :K :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1026) Lonsi válasza runner 125 (#1025) üzenetére


Lonsi
tag

Olyat szeretnék venni, ami autós kihangosítóként is üzemel illetve olyat, ami megbízható és nem kell minden hónapban visszahordani a szervízbe.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1027) czipaocsi válasza runner 125 (#1025) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

ja, hisz olcsó húsnak anyja se érzi a szagát :DDD

Róma... Gondolák...

(#1028) runner 125 válasza Lonsi (#1026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megértem. :K (én akkor már egy PDA/GPS/GSM kombó felé hajlanék)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1029) runner 125 válasza czipaocsi (#1027) üzenetére


runner 125
nagyúr

:)
Tapasztaltad?
Mert én tapasztalatból mondom.
Eladtunk jópár db N410-es Wayteq-et. Még egyet sem hoztak vissza :C ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1030) czipaocsi válasza runner 125 (#1029) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

konkrétan nem feltétlenül a minőségére gondoltam, személyes tapasztalatom ugyanis nincs a termékkel. Az olcsóságával arra utaltam, h ebben nincs benne a szoftver és ha hivatalosan szeretnél vmi jó minőségű térképet szerezni rá, akko máris duplázódik az ára...

a nem hivatalos verziók meg nem érdekelnek... :DDD

plusz nem tudunk semmit a szervízháttérről/garanciáról/terméktámogatásról stb stb stb

Róma... Gondolák...

(#1031) Kbali válasza Lonsi (#1024) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg nézegess Garmin cuccokat. A nüwi 660-as az kihangosítós is.
Mio-t most nem nagyon ajánlanék, esetleg beragadt készletes c520, c720-ast.
Esetleg HP316-os, iGo 8-cal.

(#1032) Kbali válasza Imy (#1016) üzenetére


Kbali
nagyúr

75-ért szerintem nem rossz, persze meg kell venni hozzá a térképszoftvert.
Ha ki tudod használni a tulajdonságait, akkor hajrá (bár megjegyezném, hogy a HP nem túl régen kezdett bele a telefongyártásba)...

(#1033) Lonsi válasza Kbali (#1031) üzenetére


Lonsi
tag

A Garmin-t egyáltalán nem ismerem, de meglesem, a Mio-ra Igo8-at tennénk, gond nélkül megy rajta? A másik. néztem egy Asus R600-ast erről esetleg van valami tapasztalatod? Egyre tanácstalanabb vagyok mit kéne venni. :( Annyit tudok, hogy max 65-70 ezret szánnánk rá és hogy Igo8-at tennénk a gépre.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1034) Kbali válasza Lonsi (#1033) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Garmin az egyik legrégebbi GPS készülék gyártó, persze a szoftvere nem olyan csicsa, mint az iGo8, de arra, amire tervezték tökéletesen alkalmas, jó a térképállománya is.
Az Asus-t nem ismerem, itt van olyan, aki ajánlotta, használja. Azon biztosan megy az iGo8, Mio-ra hekkelni kell, nem egyszerű, veszik a gari is.
Egyébként miért pont iGo8? A 2006+-os verzióját sokan sokkal jobbnak, kiforrottabnak tartják.
Ha nem PNA, akkor nézegess PDA-kat, pl.. Mio P360, FuSi Pocket Looxn520, Asus A686, HP ex5710, 5940,.

(#1035) Kotta


Kotta
csendes tag

Üdv
Személyes tapasztalat nincs Garmin Nuvi 250 el, de a pixmánián van egy hozzászólás..

Vki tud nekem is Segteni? Olaszországba indulok hamarosan, és kellene egy megbizható szerkezet, részletes nyugat eu térképpel max: 45 ezerig..

(#1036) P.Dude


P.Dude
őstag

sziasztok!

vettem egy navon n350-es gps-t. Jó gps, de a csaomagjában nincs hozzá otthoni töltő, csak autós! Lehet hozzá külön venni otthoni töltőt?

Zoll

(#1037) Lonsi válasza Kbali (#1034) üzenetére


Lonsi
tag

Mindenképpen PNA kellene, mivel csak autóban használná a bátyám. Egyre jobban belemerülök és egyre döntés képtelenebb vagyok, hogy melyik is lenne a jó. Vagy marad a Mio 520, vagy valami komolyabb, ami már FM transzmitterrel van szerelve, de ezekmajdnem dupla annyiba fájnak. Viszont lényeges a térképtámogatottság is, ami nem mindenhol elegendő. Komolyan tanácstalan vagyok. :(

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1038) kottadani


kottadani
csendes tag

sziasztok!muszáj gpst vásárolnom, mert tavaly eltévedtünk az asszonnyal elég csúnyán portugáliában, és 4 nap múlva megyünk spanyolba. a lehető leggyorsabban ajánljon valaki egyet-kettőt, és ha lehet, akkor a legjobbat mondjátok:D

szóval előre is köszi a segítséget, és bocs a hülye kérésért, de egyáltalán nem értek hozzá.

(#1039) kecskeme_ti válasza kottadani (#1038) üzenetére


kecskeme_ti
csendes tag

Csoki!

Én ajánlanám a mio Moov ot neked! Bár sokan kritizálják de szerintem egy egyszerű felhasználó nagyon jól elboldogul vele.
Ráadásul új térképszoftverrel, a Miomap 2008-cal dobják hozzád.
Ezen kívül én még azt olvastam egy cikkben, hogy szoftvere kiváló, 100%-os lefedettséget és minőséget nyújt egész Európában.
Nah most ebből szerintem igaz lehet minden!
:K

papparapp :D

(#1040) vadhajtás válasza kecskeme_ti (#1039) üzenetére


vadhajtás
csendes tag

Egyetértek, nekem eddig bevált. Moov 360 Europe-pal rendelkezem, ha külföldre megyek, nagyon jól jön a local search funkciója (informálódhatsz a helyi boltok, szállodák iránt). Spanyolhonban is hasznát tudnád venni ;).

(#1041) romeoverzik


romeoverzik
csendes tag

Egyet értek! Én is csak jókat hallottam róla!
Sok az újítás is szal érdemes beszerezni 1 et!

(#1042) vagamo válasza kottadani (#1038) üzenetére


vagamo
őstag

ASUS R600
67 800,-Ft

Moov tesztek:
1
2
3

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1043) vagamo válasza vagamo (#1042) üzenetére


vagamo
őstag

IGo 8 tesztek:
1
2
3
4

A döntés a Tied! Nem könnyű :P
Jó utat!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1044) vagamo válasza kottadani (#1038) üzenetére


vagamo
őstag

IGO 8 Spanyol lefedetség.
[link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1045) kp78 válasza vagamo (#1042) üzenetére


kp78
addikt

Az R600-at már 55 ezerért is meg lehet venni pl. az edigital-nál :))
Nem rossz választás, épp most jött ki rá a frissítés :DD

(#1046) serious


serious
tag

Sziasztok oan problémám lenne hogy bár van gps készülékem (Blaupunkt Lucca 3.5) de a térképe elég gagyi teljesítményt nyújt külföldön. 2 hét múlva utazok eggy hosszabb külföldi útra és kéne valami megbízhatóbb szoftver. Létezik olyan megoldás(szerviz esetleg) ahol letudják cserélni a szoftvert Igo-ra vagy Garminmra?? Fontos lenne előre is köszi a válaszokat

(#1047) Viktor0610 válasza serious (#1046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Külföldön rossz a teljesítménye? :F

Épp' hogy Magyarországon szoktak elvérezni térképben a készülékek... :U

Samsung Galaxy A54

(#1048) zsolics


zsolics
csendes tag

Navon 450-essel van valakinek tapasztalata?

Ahogy nézem a leirását jó vétel lehet.

(#1049) serious válasza Viktor0610 (#1047) üzenetére


serious
tag

Hát inkább Nyugat-Európa van benne részletesen kelet-EU igencsak hiányos és nekem kéne részletes Bulgária,Románia térkép...

(#1050) saci666


saci666
csendes tag

Sziasztok!

Új készülék vásárlás előtt állok. és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyet vegyek.
A paraméterek aminek megkéne felelnie a következők:
Teljes európa térkép
spanyolország, portugália, magyarország, horvátország a lehető legnagyobb lefedettséggel legyen benne a szoftverben.

Amikről hallottam eddig az Mio Moov, az iGO és Nüvi

Eddig a Moov mellett tettem le a voksom, mert abban benne van az összes európai ország térképe.

Szóval szerintetek mi legyen?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.