Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) Rypejakten válasza anytime (#49800) üzenetére


Rypejakten
addikt

nehogy félreértsd, ez nála nem irónia, hanem szimpla humor.
badaráság lenne máshogyan értelmezni.

(#49802) bluyoo válasza Rypejakten (#49801) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 :K Én sem tapsolnék itt ha kicsit is komolyan gondolná Mahrenburg.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49803) Mahrenburg válasza Rypejakten (#49794) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Rypejakten - Köszönöm! :R

Bluyoo - :R

(Köszönöm a kölcsönadott titkárnőket, Vezérigazgató Úr, ismét bebizonyosodott, hogy a minőségi "hardver" értékéből semmit sem von le, ha "használt"... Meddig maradhatnak?)

Anytime - Köszönöm! :R

Kérlek ne társíts az írásomhoz semmilyen mögöttes jelentéstartalmat! Rype jól látja, nincs benne sem kritika, sem irónia, de még csak vélemény sem! Csak egyszerűen hüléskedtem!

"Ezen hsz... ... rámutatott arra a tényre is..." - :N Tévedés, semmire sem mutatott rá... Ahogy fentebb írtam: Csak egyszerűen hüléskedtem... Emiatt nehogy változtass bármin is!

"Volt-e mar a PH-n valaki, akit ennyire megcinkeltel?" - Bizonyos értelemben igen, de a kérdésben foglalt feltételezés téves, mert sohasem a "cinkelés" szándékával tettem...

Nah, már megint mosakodhatok, pedig azt hittem, már "ismersz" annyira, hogy Számodra is egyértelmű, hogy csak hüléskedtem... :(((

Érted már 'azze? :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#49804) übiii


übiii
tag

Sziasztok!

Megéri manapság erre befektetni? Msi Z68A-G43-G3. Elég olcsón jutnék hozzá aprón, 11k~35 hó garival.

(#49805) bluyoo válasza übiii (#49804) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha neked megéri a használt hardver ... végül is 11K-ért tuningképes lapot nem kapsz üzletben (már ha szempont a tuning). Milyen CPU alá lesz?

(#49803) Mahrenburg
"ismét bebizonyosodott, hogy a minőségi "hardver" értékéből semmit sem von le, ha "használt"... " Kíméltem őket, tudod van házisárkányom is! :DDD Nyugodtan maradhatnak amíg akarnak ... van mááásik! ;]

Bazinga!

(#49806) übiii válasza bluyoo (#49805) üzenetére


übiii
tag

Nem számít a tuning mert i5 2400 alá megy, de ez új hardver. Kompatibilitási probléma miatt árulja, 3 év ipon garis.

[ Szerkesztve ]

(#49807) bluyoo válasza übiii (#49806) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az i5 2400 -at is lehet valamicskét húzni. Arra talán még ajánlható az a lap.
Ha azt nézzük hogy egy B75-ös lap 15K-tól kezdődik .... és nem is kevés kiskergari van rá és az USB3 is meg van oldva NEC chip-el , akár meg is érheti "kockáztatni".
Bár ha ez a hirdetés akkor elég érdekes hogy nem tudták neki frissíteni azt UEFI-t .... UEFI-s MSI lapot ugyan még nem frissítettem , de az Asus lapokat olyan egyszerű hogy még öcsém is megoldja .... :U Szóval megint a használt cuccok kockázata .....

Bazinga!

(#49808) übiii válasza bluyoo (#49807) üzenetére


übiii
tag

Igen,mert 3470hez frisebb bios kell, de 2400hoz jó lesz a gyári biosa is szerintem. Ennyi garival bevállalom.
Ja és ez nem B75-ös lap, gondolok ilyesmire, hogy csak komolyabb tápellátottsága lehet, felszereltebb stb. tehát nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#49809) bluyoo válasza übiii (#49808) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem igazán van jóval komolyabb tápellátása mint egy B75-ös lapnak , egy "alsó kategóriás" tuninglap de legalább kaptak bordát a MOSFET-ek.
"Igen,mert 3470hez frisebb bios kell," Az odáig rendben van de hogy egy szerviz nem tudja frissíteni az UEFI-t .... mert ugye megpróbálták.

Bazinga!

(#49810) übiii válasza bluyoo (#49809) üzenetére


übiii
tag

Állítólag nem is nyúltak hozzá, mert nem náluk vásárolt lap volt. Vagyis telefonba ezt mondta...

(#49812) emiki6 válasza emiki6 (#49789) üzenetére


emiki6
veterán

Erre valaki? :S

Előző hsz em törölhető, mivel félreértésen alapult. :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49813) Qru válasza emiki6 (#49812) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Függ a processzor "éhéségétől" is. Pl egy korszerűnek számító 65W fogyasztású prcihoz egy 8-as már azért bőven elég, de pl az én procimhoz ami alapból bekér 130W-ot oda nem árt egy 10+ -os deszka. Kb a 65W-ot fogyasztó proci csúcsra húzva sefog annyit bekérni mint az enyém alapon. Az enyém olyan 150W-ig meg se áll ha elkezdem húzni rendesen (nem is tudom meghűteni, nálam ez szab gátat a tuningnak).

#nincsbennetarcsi

(#49814) emiki6 válasza Qru (#49813) üzenetére


emiki6
veterán

Csatornák száma miből állapítható meg? :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49815) bluyoo válasza emiki6 (#49814) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kis olvasnivaló :) : [link]

(#49810) übiii
Hát ha minden rendben van a lappal akkor ... bár én eléggé furcsának tartom hogy egy új lapot azért ad el áron alul mert nem frissít(tet) UEFI-t. :U

Bazinga!

(#49816) Qru válasza emiki6 (#49814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legegyszerűbb ha a megszámolod őket (fekete kockákat a foglalt körül). De ha nem írják ki extraként akkor valószínűleg nem túl sok... :D

Ez pl egy 8 fázisos lap.

#nincsbennetarcsi

(#49817) bluyoo válasza Qru (#49816) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"De ha nem írják ki extraként akkor valószínűleg nem túl sok.." :DDD Milyen igaz!

Bazinga!

(#49818) emiki6 válasza Qru (#49816) üzenetére


emiki6
veterán

Jobb i7 + komolyabb tuning (+1-1,5 GHz) mennyit igényel? Ès egy i5 hasonló tuninggal?
Hogy hívják azokat? Szoktak rá hűtőt tenne?

Bluyoo: magyarba nem vót? :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49819) bandi0000 válasza emiki6 (#49818) üzenetére


bandi0000
nagyúr

8 tól felfele :D
De az hogy te 1,5 Ghz-et hozzál ki egy i7 ből vagy nagyon jó procit kell találnod és nagyon jó hűtődnek kell lennie

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#49820) bluyoo válasza emiki6 (#49818) üzenetére


bluyoo
nagyúr

[link] :DDD
Google Translator for Firefox

(#49821) bandi0000
A lényeg érthető! Legalábbis szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49821) bandi0000 válasza bluyoo (#49820) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Tökéletes fordítás :C

Xbox One: bandymnc

(#49822) emiki6 válasza bluyoo (#49820) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor már én fordítom a meglévő, de nem elegendő angoltudásommal... :DDD

i5 2500-hoz hány csatorna ajánlott +1-1,5 GHz-hez?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49823) bluyoo válasza emiki6 (#49822) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"i5 2500-hoz hány csatorna ajánlott +1-1,5 GHz-hez?" Erre nem tudok neked egyértelműen válaszolni. :)
Személy szerint a P8Z77-M PRO alá nem adnám 6+2-es digitális tápellátással .... a többi a CPU hűtődön és a CPU-n múlik.

Bazinga!

(#49824) emiki6


emiki6
veterán

Hopp mivel találkoztam ma!
http://www.asus.com/Motherboards/P7P55D_Premium/
Ki ismeri?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49825) bandi0000 válasza emiki6 (#49824) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát ha ezt a lapot akarod 2500k alá akkor ez nem lesz passzentos alá :D

Xbox One: bandymnc

(#49826) emiki6 válasza bandi0000 (#49825) üzenetére


emiki6
veterán

Olvasd el, értelmezd és ne hülyézz le! XD :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49827) bandi0000 válasza emiki6 (#49826) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem volt cél csak lapot kerestél és azt hittem :D

Xbox One: bandymnc

(#49828) HellGreg


HellGreg
őstag

sziasztok, igazából egy teljesen egyszerű gépet szeretnék összeállítani nagyapám részére, amin lehet netezni, videókat, filmeket nézni, egyetlen dolog adott hozzá, egy 450W-os chieftec táp, továbbá 70 ezer ft a keret (monitor, egér, bill. van). én egy ilyet néztem ki, a Bluechipben:

ASRock FM2A55M-DGS R2.0 14190.-
AMD A6-5400K 2,7GHz FM2 dobozos 14730.-
Geil Black Dragon DDR3 PC10660 1333MHz 4GB CL9 9720.-
Simmtronics 500GB 3.5" 7200rpm SATA 15580.-

gondolom, a processzorba integrált vga több mint elég mindenhez, játék úgyse lesz rajta. A lényeg, hogy az alaplap, a cpu meg a ram jól összedolgozzon.
Hasonló árban tudnék venni inteles konfigot is, de ez valahogy egyszerűbbnek tűnik amiatt, hogy nem kell hozzá külön vga és így a táp is biztos elég lesz.

Esetleg valaki tud ennél jobb vagy gazdaságosabb ötletet?

Köszi előre is

(#49829) emiki6 válasza bandi0000 (#49827) üzenetére


emiki6
veterán

Tehát. Ismerősnél jártam és megtudtam, hogy 1,5 éve elment a boltba, hogy vegyen egy gépet videó lejátszásra! Erre kapta ezt a lapot, egy i5-ös procit egy 550 W-os tápot és egy geforce 6600gt-t... Nemhogy sandí i3 + IGP-s lap :W
Vett rá egy procihűtőt, ami túl magas a fekvő házba, ezért kifúrta a ház oldalát, hogy kilógjanak a hőcsövek.
Állítólag valakik rakták össze a gépét (akik nem értenek hozzá).
Az a baja, hogy rövid időnként lefagy a gép és újraindul...
Van egy antiszociális ismerőse, aki elvileg ért hozzá de nem és azt mondta, hogy nagyobb táp kell!!! :Y :W
Gondoltam megszánom, szétszedtem és lötyögött a procihűtő!!! :Y Nem volt benne az egyik tipli a lapban és nem volt elfordítva a műanyag... Kábelek "befonva", alaplap tartó csavarok kilazulva kiesve, Front panel nincs bedugva, egyik 9 tős usb csati letörve :Y mondom WTF??? :F
Holnap megyek összerakom neki rendesen, had örüljön :DD

Aki előttem hozzányúlt ehhez a géphez, az nemtudom mit szólna, ha őt így műtenék. :W

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49830) bandi0000 válasza emiki6 (#49829) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Huhh...
Az ilyenekre a legveszélyesebbek az eladok átbasszák őket én haveromnak is eladtak 20k ért egy hasznàlt gt210 et sztem még ujonnan sem került ennyibe de ha nem kérdez hozzàértőt ő baja

Xbox One: bandymnc

(#49831) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Kinek mi a véleménye az ASUS M5A99X EVO-ról? fx 6100 menne bele.

[ Szerkesztve ]

(#49832) emiki6 válasza bluyoo (#49823) üzenetére


emiki6
veterán

Érdemes MSI helyett ASUS-t vennem?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49833) emiki6 válasza emiki6 (#49832) üzenetére


emiki6
veterán

Tehát újra, pontosabban.
- i5 2500k hoz, max tuning, ha már nem elég kb MAX 4,8 GHz + Tr hr02 macho
- front usb 2.0 nak csati
- front hd audiónak csati
- front usb 3.-nak csati
- min 2db 4 gb ram foglalat min 1333 mhz ddr3
- 1 pcie 16x 3.0
- 1 SATA III SSD-nek
- 1 sata ii vagy iii hddnek
- 1 sata ii oddnek
- 3 pines venti csatik ( 4 elég ) szoftveresen állítható fesszel.
- 1 4 pines cpu fan csati szoftveres szabályzással
Vga: msi hd 7870 tf3 (nem tudom jobban szeretné e az msi lap)
Kevés, sok vagy pont nekem való a gd55?
(muszáj az msinél maradnom. Olyan a kártyám, ismerem is szeretem is, fan is vagyok...)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49834) bluyoo válasza emiki6 (#49832) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most erre mit írjak egy MSI fannak? :DDD

(#49831) Csokiii
Bőven megfelel sőt túlzásnak is tűnik. De ha teheted az M5A99X EVO R2.0 változatot vedd.
De miért FX-6100 egy komoly lappal? Szerintem min. FX-6300 (fx-6100 vs fx-6300) és ha már Asus olcsóbban pl. M5A97 EVO R2.0 (majdnem 10K-val olcsóbb) már ha nem lesz 2 VGA a gépben .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49835) bandi0000 válasza emiki6 (#49833) üzenetére


bandi0000
nagyúr

MSI Z77 Mpower? Azt nem tudom hogy tud e mindent amit leirtàl mert telorol vagyok de első körbe az jutott eszembe

Xbox One: bandymnc

(#49836) Mahrenburg válasza bluyoo (#49802) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Nagyon helyes, tapsolj lelkesen, az elenyészően csekély önbizalmam füstölgő romjain önfeledt győzelmi táncot járó kisebbségi komplexusom ellensúlyozására jól jön az elismerés "fentről"... :K

"Kíméltem őket... " - Érdekes, nekem nem ezt mondták... :U

" ...tudod van házisárkányom is!" - Na de Vezérigazgató Úr! :Y Remélem a házis... ööö... illetve Mrs. Bluyoo nem olvassa a topicot...

"Nyugodtan maradhatnak amíg akarnak... " - Látom meg akarod úszni a fizetésemelésemet... Nem baj, jó csere! :C

" ...van mááásik!" - Sejtettem én, hogy titokban még mindig castingolsz... Persze ez így van rendjén, Vezérigazgató Úr...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#49837) emiki6 válasza bluyoo (#49834) üzenetére


emiki6
veterán

Miben jobb az általad említett asus, a tápon kívül?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#49838) Whispering


Whispering
csendes tag

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok és egy FX8320/8350 alá ezt az alaplapot néztem ki : Asrock 990FX Extreme3 alaplap- 28k Ft . A milyen asztali gépet vegyek topicban jelezték hogy ennyi pénzért jobb lapot is találhatók és esetleg itt tudtok ebben segíteni. Ami fontos, hogy az alaplapon legyen koax és optikai digitális kimenet is, sata3, USB3 lehetőleg a lapon is ne csak a seggébe /tudom az asrock esetében csak hátul van/, nem árt a 4db memoria slot 32GB max kapacitással . Válaszokat előre is köszi.

(#49839) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Na megjött a az FX6300BE-m,meg az alaplap is,bár ott jobbnak láttam,ha egy kategóriával feljebb megyek,így lett asus A5m99x evo,de nem bántam meg,mertmajd tuningot is akarok.Ahhoz meg már megvan az Arctic hűtőm,csak meg telepítek újra mindent,ha sikerült beüzemelnem mindent megírom mire jutottam tuningba.És köszönöm mindenkinek a tanácsokat a vétellel kapcsolatba.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#49841) anytime válasza Mahrenburg (#49803) üzenetére


anytime
őstag

Nem szaporítom a szót tovább ;), de azért nem privátban megy a válasz, mivel úgy gondolom, hogy Anytime gépépítési projektje a PH életének egyik sarokköve lett az elmúlt fél évben és mint ilyen, az ezzel kapcsolatos hozzászólások minimum a PH - közügy szintjét és értékét képviselik, ha egyenesen nem az Államérdek kategóriájába sorolandó! :DDD

Csak remélni merem, hogy egyszer majd az én ügyem is "Pirkhoffer-i" magasságokba emelkedik :))

Kérlek ne társíts az írásomhoz semmilyen mögöttes jelentéstartalmat! Rype jól látja, nincs benne sem kritika, sem irónia, de még csak vélemény sem! - :R, rendben, nem is tételeztem fel Rólad ilyet!

Ahogy Rype - Utánad szabadon becézek - írta, - "nehogy félreértsd, ez nála nem irónia, hanem szimpla humor.
badaráság lenne máshogyan értelmezni."
- nem értettem félre!

Az írásbeli kommunikáció pont attól nehéz, amitől szép is, bárki, bármit mögé képzelhet :) Írásod elolvasását követően én nem mögé képzeltem a dolgokat, hanem az elmúlt fél év történéseit próbáltam meg egy kívülálló szemével áttekinteni és önmagamat értékelni - talán túlfejlett önkritikai érzékemnek köszönhetően, ez lett a végeredmény :O ..., mit mondjak, a saját szemszögemből nézve, tényleg komoly ívet írt le a PH-s pályafutásom :DD, de az eredmény szerintem - Nektek - köszönhetően, nagyon jó lett. :C

Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy az írásod - már nem dicsérem többször, mert így is nagyon szirupos lesz :) -, komoly "szakmai" munka volt és nem kis időt vett igénybe, hogy azt egy komoly történetben elhelyezve nyújtsd át az írásra epekedő közönség számára :C :R . Azt pedig, külön megtiszteltetésnek veszem, hogy egy ilyen "szösszenetet" én kaptam :R

"Érted már 'azze?" - értem bakker :) .

Végezetül. "Emiatt nehogy változtass bármin is!" - Te sem! :R

Na, most, hogy így kipolíroztuk egymás ... :Y, ... cipőjét :), Mindenki mehet az útjára, akarom mondani dolgára, azaz jöhetnek a kérdések - Pirkhoffer, nehogy azt gondolja, hogy mindenki tud mindent :D , ez hatalmas indítás egyébként - és jöhetnek a válaszok!

Na, ígérem, hogy public-ban ez volt az utolsó e témában, de privátban folytathatjuk ;)

Üdv Mindenkinek és még egyszer köszi a segítséget! :R

Üdv:
A

UI: azért még nincs készen ez a konfig, szóval az Anytime - saga nem ért véget ... :))

[ Szerkesztve ]

(#49847) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Intel i5 3470 alá melyik lap a jobb? Asrock b75 r2.0, vagy b75 pro3?

Esetleg más, jobb lap hasonló áron?

Köszi, üdv!

(#49848) Ha57


Ha57
csendes tag

Sziasztok!

Intel i7 4770 processzorhoz kétféle alaplapot néztem ki:
Intel DH87MC és
Asus H87-pro.
Ti mint hozzáértők melyiket ajánlanátok. Esetleg ha meg is indokolnátok miért.

[ Szerkesztve ]

(#49849) jim bcs válasza Ha57 (#49848) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább azt írd le mennyi a max. keret a lapra, utánna megmondjuk meik a legjobb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49850) Ha57 válasza jim bcs (#49849) üzenetére


Ha57
csendes tag

Tunungolni nem szeretnék, ezért is választottam 4770-es procit.
Úgy tudom ehhez elég a H jelzésű alaplap.
Internetes boltokban néztem az árakat és szerintem H-s alaplapból szinte ez a kettő a legdrágább. Legalábbis 40 eFt körül már nem láttam H-s alaplapot.
Legyen a max. keret kb. 35-40 eFt.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.