Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) =HG= válasza bluyoo (#44500) üzenetére


=HG=
addikt

"Szinte sehol nem kapható a P8P67 EVO így nem is ajánljuk "

Jeni boltjában, ahonnan csokit kap 37500... :K

(#44502) bluyoo válasza =HG= (#44501) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most lehet én vagyok a bén a de nem látok ott P8P67 EVO -t .... :U
Küld el pm-ben a linket .... már ha nem "Nincs raktáron, érdeklődjön telefonon!" .....

(#44498) jeni
Akkor neked most miért is nem jó a Maximus IV Gene Z?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44503) =HG= válasza bluyoo (#44502) üzenetére


=HG=
addikt

Érdekes, a listában nincs, az "Ujdonságok" alatt lefelé megtalálod..majdnem legalul

[ Szerkesztve ]

(#44504) bluyoo válasza =HG= (#44503) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Magyarul nincs és nem is rendelhető (az én olvasatom szerint) ..... mondjuk érdekes "Ujdonság"-nak nevezni egy durván 2éves fejlesztésű lapot. :DDD
(#44505) =HG=
Ez benne az igazán hardverkeres hogy nem lehet ! ;]
(+ Három felkiáltójellel miden újdonságnál 12évesek szokása a figyelemfelkeltésre! :W )

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44505) =HG= válasza bluyoo (#44504) üzenetére


=HG=
addikt

;) És még ára is van...Kéne rendelni 1-et ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#44506) anytime válasza Mahrenburg (#44488) üzenetére


anytime
őstag

Meg egy olyan kerdesem lenne, hogy melyek azok az ASUS deszkak, amelyek kimondottan jatekra es/vagy tuningra ananlottak?

Koszonom,
A

(#44507) fagylalt válasza bluyoo (#44489) üzenetére


fagylalt
senior tag

Szia!

Köszönöm válaszodat! :R Egyébként s1155-re szívesen váltanék csak hát az nem lenne olcsó dolog. s1155-öt csak újonnan szeretnék csak vásárolni. Viszont akkor rögtön lap+cpu+ram trió csere. Alaphangon is 25eFt, de ezért a pénzért csak gagyi cuccokat kapok. Ha normálisat vásárolnék 40-50eFt lenne a végösszeg, most azonban nem ez a célom...

A Gigabyte és a régebbi AsRock alaplapoktól feláll a szőr a hátamon. Inkább Asus. :)

Az általad ajánlottak közül az Asus P5QC a legcsábítóbb, mert annak P45 chipsetje van, de a 24 pines tápcsatija elég...helyen van. A P5P41T/USB3 is elsőre jól néz ki, de pl. elég kevés csati van rajta és ha jól láttam csak 4(?) fázisú a tápellátása. Összességben melyikkel járnék a legjobban?

Láttam tegnap egy Asus Rampage aprón, jelentkeztem is rá, de épp lekéstem, mert elvileg már viszik. Nem sokon múlott pedig... :O

Üdv: Divi

(#44508) bluyoo válasza fagylalt (#44507) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Szívesen!
Nem értem miért jobb a használt 775-ös lap mint a bolti garanciás (akár használt) 1155-ös?
Már egyszer ezt átrágtuk ha jól emlékszem .... de RAM nem kellene új hiszen van DDR3-as RAM-od , CPU 10K alatt van használtan bolti garanciával G620 ami a mostani CPU-dnál (még tuningolva is) erősebb , LAP a maradék 16K-ból akár boltból 3év garival vehetnél B75-ös lapot.De te tudod ......
"Alaphangon is 25eFt, de ezért a pénzért csak gagyi cuccokat kapok." Ok , a B75 nem csúcskategória de szerintem jobban megéri mint egy 4-5éves használt cuccot pátyolgatni. És hiába az anno profi lap ha már elavult az egész.
"de a 24 pines tápcsatija elég...helyen van" Mivel annyi RAM slot van a lapon hogy már nem fért el ..... :)
"Összességben melyikkel járnék a legjobban?" Egyikkel sem! ;) De talán a P5QC-t választanám.

(#44506) anytime
LGA1155 -ös foglalatra gondolsz?
Játékra egy H61-es lappal is mehet :) bár legolcsóbban a B75-ös lappokat ajánlanám.
A tuningra az alaplap attól is függ hogy szorzózáras I5 vagy I7 lesz vagy pedig szorzózármentes "K"-s CPU.
Kimondottan játékra (és persze tuningra is megfelelőek) a ROG szériás lapok vannak fejlesztve.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44509) anytime válasza bluyoo (#44508) üzenetére


anytime
őstag

Hat, ez az ...

Akar 1155, akar 2011 lesz, komplett csere lenne ...:) Hasznaltat nem veszek, igy meg a 2011 es hozza proci, utos lenne ...

Igen, a ROG szeria, megnezem, bar gonfolom, az lenne a leghuzosabb ...

Ami a procit illeti, K-s lesz es i7 lenne az igazi, de csak a tartalek miatt, nem ledz aktiv tuning

(#44510) Freiherr válasza anytime (#44509) üzenetére


Freiherr
őstag

Dehogynem lesz,én is így álltam hozzá,aztán már 4.4 felé kacsintgatok. :K

XXX

(#44511) jeni válasza bluyoo (#44502) üzenetére


jeni
félisten

de nagyon jó azzal nincs is gond,csak hát... :DD

az ember mindig az újat,az újabbat szeretné megvenni. :K :U

mivel a Asus Maximus V lap-ban bekerült 2-3 új dolog pl.:mSata adapter,2 USB 3.0 helyett már a NATÍV 4 csatlakozós USB 3.0 van, a memória kezelésben 2130 MHz helyett más a 2800 Mhz-ig kezeli a DDR3 ramokat. az más kérdés,hogy kihasználja az ember és vesz oda oly magas frekis DDr3 ramokat,persze azok már nagyon drágák.

az mSATA csatlakozás tudnám értékelni,mert az hasznára is válhatna,hogy egy sata csati felszabadulna és több hely is lenne a házban.

meg aztán a Z77-s lappal 1-2 évvel tovább lehet húzni,jobban eladható újabb formátumra való váltásnál.

persze a gyakorlati hiányát még mindig nem veszem észre,hogy Z68-s lapot használom a Z77-s lap helyet a PC gépen.

(B)különben tutira a Z68-s Maximus IV Gene Gen3-s venném meg.(/B) főleg ha az újabb Maximus V az annyival drágább mint,hogy egy 8GB KIT ram árát vinné el pluszban.

A nagy gépen is Z68-s MSI lapom van,nincs is gond vele.

(#44512) bluyoo válasza anytime (#44509) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Játékra nem értem minek kellene az LGA2011 .....
Az LGA1155 esetében is egy "K"-s I5 tökéletes választás. Csak tartalék miatt nem ad ki az ember +30K-t .... játékok alatt meg biztos nem hoz annyit hogy megérje azt a +30K-t.
Szóval inkább az a kérdés hogy mennyi pénzt is akarsz elverni erre az egészre?
Legésszerűbb fejlesztés szerintem az Intel oldalon az LGA1155 egy I5-el. Az alaplap meg erősen a kerettől függ.
Viszont hamarosan megjelenik az LGA1150 a Haswell CPU-val. Ha türelmes vagy érdemes lehet megvárni így nem is egy generációt ugranál a platformváltással.
(#44511) jeni
Szerintem pihentesd a projektet a Haswell-ig. Azzal biztos tovább húznád. :))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44513) Mahrenburg válasza anytime (#44509) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

1155-ös Asus lapok közül a P8Z77-V-nél kezdődik a tuningra minden tekintetben kifogástalan alaplapok sora, ami majdnem duplája árban a P8H77-V-nek, s (a legutóbbi információk szerint, ami reméljük azóta sem változott) elnyerte a "Sonja személyes ajánlásával"-pecsétet.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#44514) ThodEE válasza jeni (#44487) üzenetére


ThodEE
őstag

Igazából a nagy kérdés az alaplap volt :B Ramokból meg maradok a 2*8Gb-nál azt olvastam több helyen hogy nem nyerek a magasabb órajellel sokat, játékra meg filmnézésre használom, ha néha tömörítek azt majd kivárom :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44515) Dragon27


Dragon27
senior tag

Asus M4A87TD EVO ,Phenom II X4 965,HD 6850 : ezeket használom most ., semmi probléma vele ,. igaz az alaplapi szoftverfrissítés egy ideje nincs ....

Játék + internetezés használat ezért szeretném ha net használatakor a minimális energiát fogyasszon ..

Magasabb teljesítménnyel alacsonyabb fogyasztással .,,. érdemes most váltani és ha igen mire ? csak AMD

(FM2),AM3+ vagy nemsokára jön a AM4,5 :DDD ? De a HD 6850 lecserélem szerintem HD 8000-re :DDD addig marad 6000 ....

vagy csak elég lenne a HD 7850,70-re váltani a AMD PowerPlay with ZeroCore Power véget ?

[link]

(#44516) Apollo_21 válasza Dragon27 (#44515) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szerintem az x4-ed alá nagyon nagyon max..egy 7870..és 4ghz környékén érdemes..akkor is fog benne hagyni tartalékot a proci, mármint a vga-ban. Ha Am3+ ba gondolkodsz sztem talán egy Fx8350 javára válhat.
Többi nemhoz a konyhára jelentőset a Phenommal szemben vagy egyáltalán.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44517) fagylalt válasza bluyoo (#44508) üzenetére


fagylalt
senior tag

Nincs itthon DDR3-as memóriám. Vagyis van, de az a profilomban lévő gépben van. Azt is venni kellene. :)

"Mivel annyi RAM slot van a lapon hogy már nem fért el ..... :)"
Elfért az, csak nem ott ahol lennie kellett volna. ;]

(#44518) bluyoo válasza fagylalt (#44517) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Nincs itthon DDR3-as memóriám. " Akkor meg a DDR3-as kikötést (sem) nem értem ... 775-ös CPU van ? ;]
"Elfért az, csak nem ott ahol lennie kellett volna" Ott a pont! :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44519) fagylalt válasza bluyoo (#44518) üzenetére


fagylalt
senior tag

Proci is van, méghozzá egy E6500-as. Csak alaplapot cserélnék. Mert a mostani hibrid AsRock egy kacat... :(((
Amúgy beindulna mondjuk egy P5QC, ha vennék bele pl. Corsair 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1866C9?

[ Szerkesztve ]

(#44520) jeni


jeni
félisten

nem semmi már a 3testor is bedobta a törülközött,mint tavaly a Lambdacomputer

lassan már egyik boltot sem lehet ajánlani,mert kitudja mikor zárba.

mindkét boltban többször is vásároltam,pár hónapja jártam a Blahánál a 3Testőrnél egy 32GB SD kártyát venni.

(#44521) =HG= válasza jeni (#44520) üzenetére


=HG=
addikt

Tavaly a Lord Computer is bedobta..már a honlapjuk sincs meg..

(#44522) bluyoo válasza fagylalt (#44519) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" Csak alaplapot cserélnék. " És RAM-ot ..... :)
Az az igazság hogy gőzöm sincs hogy problémamentesen működne vagy nem az a kit.
De miért akarsz egy olyan drága RAM-ot bele?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44523) -KP-


-KP-
addikt

3570K alá tuninghoz melyik lap jobb? Asus Maximus V Gene vagy P8Z77-V DELUXE? árban kb. hasonló.

(#44524) bluyoo válasza -KP- (#44523) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"árban kb. hasonló." Majd 15K-val drágább a DELUXE! Az nem épp hasonló. :DDD
A sima P8Z77-V kerül annyiba mint a Maximus V GENE.
+1 a DELUXE-nak ATX méret , 20 fázisú tápellátás , .........

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44525) jeni válasza =HG= (#44521) üzenetére


jeni
félisten

na arról sem tudtam,onnan is van cuccom,a franc egyen meg
innentől már mindegy,hogy külföldön vagy itthon veszek pc-s cuccot a garanciát illetően,már nem jelent semmi garanciát a hazai bolt.

(#44526) -KP- válasza bluyoo (#44524) üzenetére


-KP-
addikt

és valóban, p8z77-i deluxe árát néztem véletlen. 50-60 körül akkor melyik a legjobb tuning lap ?

(#44527) bluyoo válasza -KP- (#44526) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Olyan kerettel az ASUS SABERTOOTH Z77 -et venném. Erős tápellátás , 5év garancia , egyedi hűtésmegoldás , ....

Bazinga!

(#44528) ThodEE válasza bluyoo (#44527) üzenetére


ThodEE
őstag

Én is pont abban a cipőben járok és szerintem a SABERTOOTH az egyetlen olyan lap ami nem tettszik ebből a kategóriából, van más javaslat is :F :B :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44529) Dragon27 válasza Apollo_21 (#44516) üzenetére


Dragon27
senior tag

X4 965 játék alatt 25-50% ha Váltanák TDP 95W lenne pl.FX-6300 // lehet hogy hosszabb távra 8-Core a legjobb de TDP125 W ,. nem hiszem hogy kihasználom a 8 magot vagy a VGA javára válna nagy mértékbe ..

lehet hogy energiát a HD 7000 szériával spórolnák ,.

[ Szerkesztve ]

(#44530) Apollo_21 válasza Dragon27 (#44529) üzenetére


Apollo_21
addikt

Énsem aztmondtam h kifingik a 965..nekem is az van..csak a vidkaris fórumban is ahogy tanácsolták h nagyon maximum 7x70est tegyek és lesz benne tarcsi..ami ténylegessen még 4ghz-en is látom h maradt benne..
ezt tapasztalom..én csak ezt akartam megosztani. cpu használat nálam is 60% körül..de sajnos a vga is esetek 80%ban 80-90nél nemtöbb.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44531) -KP- válasza ThodEE (#44528) üzenetére


-KP-
addikt

neked mi nem tetszik a sabertooth-ban?

(#44532) bluyoo válasza ThodEE (#44528) üzenetére


bluyoo
nagyúr

5év garanciával nincs! De mi "ami nem tettszik " azon a lapon?
De ha az egyszerűség nem jön be az ASRock Z77 OC Formula biztos tetszik majd a darázs színnel. :DDD
Viszont 50K felett nehéz rossz lapot vásárolni . :)
ASUS P8Z77-V , MSI Z77 MPOWER , ........ és ugye határ a csillagos ég GIGABYTE GA-Z77X-UP7 , ASRock Z77 EXTREME11 .

(#44531) -KP-
Látom nem csak engem érdekel. :) De gondolom a puritán kinézet.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44533) M@rdel válasza jeni (#44494) üzenetére


M@rdel
őstag

Köszönöm!
Asus P8Z77-M, Asus P8Z77-V LX nem elég nekem?
30k felett már túl vagyunk a lélektani határon, a családban.
Az általad ajánlottól a P8Z77-M miben rosszabb?

(#44534) anytime válasza bluyoo (#44512) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
Köszönöm a választ!
Azt hiszem, inkább türelmesen elüldögélek a 1150-es lapig. Annyira nem sürgős, hogy azt ne tudnám megvárni.
A

(#44535) bluyoo válasza anytime (#44534) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!

(#44533) M@rdel
i7 2600 és 30K-s lélektani határ. :DDD

Bazinga!

(#44536) Dragon27 válasza Apollo_21 (#44530) üzenetére


Dragon27
senior tag

amit most használsz konfig. : net,játék,energiatakarékos módban mennyit fogyaszt a géped ?

(#44537) M@rdel válasza bluyoo (#44535) üzenetére


M@rdel
őstag

Valahol megkel húzni a határt, hogy aztán túlhaladjuk! /ahogy ismerem magam :D
De menj csak be bármely hardverrel foglalkozó topikba, megfogod kapni, hogy
"te pont ezen akarsz spórolni?"!

Az alaplappal az a bajom, hogy nem ismerem őket és nem tudom, hogy milyen pluszt kapok a pénzemért egy drágábbnál.
A többi hardverelemnél ez nagyjából mérhető.
De nyugodtan okosítsatok! :DDD

Az i7 természetesen aprós! :K
Lapot viszont nem szívesen vennék onnan.

[ Szerkesztve ]

(#44538) bluyoo válasza M@rdel (#44537) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze azért nem is kezdtem el hogy ....
Viszont az P8Z77-V LX is 30K környékén mozog.Plusz 3K (33K :DDD ) és már hűtéssel ellátott lapot kapsz P8Z77-V LK vagy erősebb tápellátással de mATX méretben P8Z77-M PRO személyében.
Ha nem ragaszkodsz az Asus márkához ott az ASRock Z77 Extreme4 is ugyancsak 33K-ért.
Hogy mit nyersz vele? Hát főleg stabilabb működést , jobb programokat , jobb hangot , több bővítési lehetőséget , kényelmesebb/szebb szerelhetőséget (90fokban elforgatott SATA portok).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44539) M@rdel válasza bluyoo (#44538) üzenetére


M@rdel
őstag

Köszönöm! Kezd oszlani a homály! :D
Gyakorlatban mi a különbség a 8 iletve 4+1 tápellátás között? P8Z77M_PRO vs P8Z77M
És a mATX lapoknak van még valami hátrány a bővíthetőségen kívül?

(#44540) bluyoo válasza M@rdel (#44539) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"Gyakorlatban mi a különbség a 8 iletve 4+1 tápellátás között?" Fele akkora terhelés a tápáramkörön .....
"Azért jó a több fázisú CPU tápellátás mert minél több fázis van, annál stabilabb a feszültség leadás, kisebb a drop (a BIOS-ban beállított és a valós feszültség különbsége), és a CPU foglalat melletti feszültség szabályzók is kevésbé melegszenek.
Végül is erős túlzással minél több annál jobb.Bár a digitális vezérlés azért csökkentette a számukat de a prémium lapoknál azért nem spórolnak velük."
Bár tuning nélkül azért csökken a jelentősége hiszen nincs akkora terhelés a tápáramkörön.
"És a mATX lapoknak van még valami hátrány a bővíthetőségen kívül?"Szerintem nincs igazán hátránya a mérten kívül. De ez azért a kinézett típusoktól is függ.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44541) Apollo_21 válasza Dragon27 (#44536) üzenetére


Apollo_21
addikt

Fú...hát ez egy marhajó kérdés..szerintem 300W max 350Wot bezabál..többet nemnagyon hiszem..sajnos csak a gyártók általi max értékek állnak rendelkezésemre azok meg nem 0/24be értendőek....

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44542) M@rdel válasza bluyoo (#44540) üzenetére


M@rdel
őstag

:R
Na jó akkor mostantól 34k a lélektani határ max gyűjtögetek egy kicsit! :)

(#44543) bluyoo válasza M@rdel (#44542) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:C
Pár sör mínusz és meg is van! :)

Bazinga!

(#44544) =HG= válasza M@rdel (#44542) üzenetére


=HG=
addikt

Ha sietsz a vásárlással a bestbyte-ban 27500 Ft az Asrock Z77 extreme 4

[ Szerkesztve ]

(#44545) bluyoo válasza =HG= (#44544) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na az igencsak jó vétel annyiért! :K Érdekes hogy a többi lap meg jóval drágább ..... elírás gyanús.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44546) =HG= válasza bluyoo (#44545) üzenetére


=HG=
addikt

Csak akkor tudod meg, ha megrendeled...Dehát mostanában iponban is volt pl, hogy A10-et 31 helyett 26-ért árulták. Igaz nem tartott sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#44547) fagylalt válasza bluyoo (#44522) üzenetére


fagylalt
senior tag

Francba igazad van! :)

Azért vennék bele olyan ramot, hogy már amikor s1155-re váltok (elvileg még az idén), akkor a memóriára ne kelljen költeni, ezért lenne kellene DDR3 foglalatos.

(#44548) bluyoo válasza fagylalt (#44547) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Francba igazad van!" :DDD
Az LGA1155-höz is bőven elég (szerintem) egy 1600MHz-es kit ami durván 5K-val olcsóbb lenne.

(#44546) =HG=
Igen a szuper Szerda vagy mifene ....... minden szerdán egy két dolog pár óráig/percig jóval olcsóbb.

Bazinga!

(#44549) fagylalt válasza bluyoo (#44548) üzenetére


fagylalt
senior tag

Csak az a nagy kérdés, hogy beröffen-e ilyen "magas" frekvenciás memóriával. Azt tudom, hogy csak annyin fog menni, mint amennyit az alaplap bír...
Úgy néztem, hogy a használt értéke a P5QC-nek 10eFt körül van. Ez alatt nem tudunk kijönni? :B

(#44550) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
P8z77-V lapokon (-V, -V Pro, -V Deluxe) lévő wifivel van valakinek tapasztalata?
Menyire "erős", illetve mennyire jól használható a külső antennával?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.