Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

ASUS M5A97 EVO R2.0-nal mit kell allitanom ahhoz, hogy mukodjon a WoL?

Az APM alatt az ErP Ready Disabled-en van, a Power on by PME Device Enabled-en.
A halokartya az alaplapi, ott engedelyeztem Windows alol a halozati kozpontban az eszkoz Advanced fulen a Wake on Magic Packetet, a Wake on pattern match-t, illetve a Power Managementnel mindharom checkbox pipalva van.

Nem igazan tunik ugy mintha mukodne. :(

A routerem egy ASUS RT-AC68U

Mit allitsak meg?
Koszi!

Udv. core2

(#4902) ViZion válasza Neil Watts (#4901) üzenetére


ViZion
félisten

Passz. Egy korábbi lapomon próbáltam ilyesmit, de ott sem ment. Billre, egérre igen, de LAN-ra sehogy. Akkor odáig jutottam, h router függő a dolog, szal ott keresgélnék és win topikban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4903) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jeee de rég jártam itt :C
Üdv az ajemdes uraknak :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4904) ViZion válasza Lacielvtárs (#4903) üzenetére


ViZion
félisten

Megváltoztál... :U
Off-ba is köszönj be, néha Habugi is benéz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4905) Lacielvtárs válasza ViZion (#4904) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Oke Mester, oda szoktam néha bekoszonni, csak az is csendes topik lett :(
Igen, szakítottunk Oliviával ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4906) KatiNéni válasza talpas (#4897) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Üdv. Megtaláltam a problémát... az egyik hyperx genesis ram volt a sz*r... köszönöm a segítséget... most viszont más jött elő.... írok uj hozzászólást!

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#4907) KatiNéni


KatiNéni
csendes tag

Üdv mindenkinek! Adott egy olyan problémám ( rammokat cserélgettem mert egyik ram szar volt és így tudtam kideríteni... egyik bekapcsolásnál már az fogadott hogy nem látja a hálózati kártyát) a hálózati kártyát nem tudom frissiteni ezért net sincs... a gép felismeri meg látja eszközkezelőbe de nem tudok hozzá telepíteni új frissítést... telepíteném az illesztőprogit és azt írja hogy...: "The Realtek Network Controller was not found. If Deep Sleep Mode is enabled Please Plug the Cable" bios elemet is már kivettem, uj kábelt tettem de semmi.. ramból jelenleg 12gb van benne 1 hyperx és 2crucial... ezek sztem nem befolyásolják hiába töltöttem le a legujjab frissítést a RTL hez.. ugyan az... adia64 is látja gép( eszközkezelőbe) is... csak mégse jó... valami ötlet valakinek??? :R :W :W :W

Ez a gépem:

Alaplap: ASUS M5A99X Evo R2.0 (BIOST napokba frissitettem 2501-re Ez az utolsó frissítése 2014/03/04 ) A bios normál módba fut!
CPU: AMD FX-8350 (nincs húzva)
Ram: 1x Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX
2x Crucial 4GB DDR3 1600MHz BLS4G3D1609DS1S00
VGA: nVidia GeForece GTX 670
SSD: Samsung SSD 750 EVO 250GB
Hdd: WDC WD10EZRX-00D8PB0
Táp: Seasonic SS-650HT 80+ Bronze

Ui.: az ideg szétvág... :W :W :W

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#4908) ViZion válasza KatiNéni (#4907) üzenetére


ViZion
félisten

Mindig első a linux live alóli teszt, h kiderüljön OS vagy HW hiba. Ha jó linuxal, akkor letölteni friss biost és felrakni, akkor is, ha az van rajta. Utána drivert próbálni feldobni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4909) KatiNéni válasza ViZion (#4908) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Csináltam egy rendszervisszaállítást... megoldódott a net minden csak a chrome nem jött be... gondoltam ujraindítom a gépet... nos azóta csak kékhalál van semmit nem tudok tenni... semmi "critical process died" jön folyamatosan... csak ez az egy hiba... gondolom valami driver hiba lehet mert eddig ilyen nem volt ( rendszervisszaállítás előtt) holnap új win 10 megy rá... remélem megoldja a problémát... a kérdés az még... hogy szerintetek mi lehet a baj? Gyári asus drivereket tegyek fel... vegy telepítsem azt a progit ami a legújjabb drivereket telepíti automatikusan ( nem tudom a nevét )?

Köszönöm a segítséget!

Norbi

Továbbá is a .... kivan :W

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#4910) ViZion válasza KatiNéni (#4909) üzenetére


ViZion
félisten

Asus oldal megfelel, VGA-t a vga gyártói oldalról, AMD-nek meg a legfrissebbet, az lecseréli, ami régi és van újabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4911) talpas válasza KatiNéni (#4907) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha még itt vagy.
8350 nek egyetlen BIOS verziója van a listában.
"FX-8350(FD8350FRW8KHK,4.0GHz,8C,125W,rev.C0,AM3+) ALL 1006"
Én itt a megfelelő párosítást használnám Processzorhoz-Biost és nem kísérleteznék más verzióval.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#4912) KatiNéni válasza talpas (#4911) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Okés! Lecsekkolom majd! Amúgy a rendszer újratelepítése megoldotta a problémát! Minden patent! Ismeri a 16gb rammot is. Mint kiderült egy kingston hyperx genesis ram rossz volt! Vettem 2 hyperx furyt... tökéletesen működik minden! A rossz rammnál kékhalálok jöttek sorra fagyások stb... most már beállt a rendzser!

:R

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#4913) amdxp2


amdxp2
tag

Sziasztok! Van még itt valaki? :F :F Na majd kiderül... :K Szóval lenne egy olyan problémám, hogy a gépem úgy döntött hogy nem akar mutatni nekem semmit a monitoron. Azért nem azt írtam hogy nem indul el, mert elindul, megy minden csak épp kép nincs és világít a cpu led piros ledje... :W :W :W Egyik indításnál még jó, a következőnél már nem. Ez mi lehet? Kiszedtem a procit, memóriát, videókátyát, a winchestert lekötöttem, de semmi, ugyan az... :W :W
Asus M5A99Fx Pro R2. Fx8350 cpu. Előre is köszi a segítséget. :R :R

(#4914) ViZion válasza amdxp2 (#4913) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Bios frissítést próbáld. Ha nincs frissebb, akkor a legutolsót tedd újra, hátha...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4915) amdxp2 válasza ViZion (#4914) üzenetére


amdxp2
tag

Szia! Köszi a tippet, mindenképp megpróbálom. :R

(#4916) amdxp2 válasza ViZion (#4914) üzenetére


amdxp2
tag

Még annyi kérdésem lenne hogy csak egyszerűen másoljam a pendrive-ra a bios fájlt és kész? Mert ugye semmit nem látok a monitoron, a biosba sem tudok belépni... :F

(#4917) ViZion válasza amdxp2 (#4916) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg dual bios, ha resetet nyomkodod, akkor néhány reset után vissza kellene töltse a backup bios-t.
Ha addig sem jutsz el, akkor az elég sok dolog lehet sajna, másik táppal, VGA-val próbáld. Ha CPU led világít, akkor azért alaplap a gyanús.
Ventik felpörögnek, vagy annyi sincs?
Próbáld indítani a CPU táp rádugása nélkül, ha a ventik akkor indulnak, akkor gyanúsan lap/bios hiba.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4918) amdxp2 válasza ViZion (#4917) üzenetére


amdxp2
tag

Rendben, megpróbálom a reset nyomkodást, és a cpu táp dolgot is, hátha.
Viszont az már tuti hogy a lappal van valami, mert sikerült szereznem egy másik lapot+procit és leteszteltem mindent mindennel szóval tuti a lappal van valami hiba. Minden venti felpörög, indul minden csak kép nem jön és világít a cpu led. :W A lapot átnéztem, semmi külső sérülés nem látszódik rajta, épek a kondik is, égési sérülés sincs semmin.

(#4919) ViZion válasza amdxp2 (#4918) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor jó esetben csak a bios szállt el (nekem dettó ugyan ez volt, CPU táp nélkül felpörgött, azzal együtt csak CPU led), rossz esetben vmi komolyabb baj. Még a proci ki-be is lehet segít, hátha valami kosz, porcica került oda.
Ha nem szedi össze magát, akkor szervizben tudnak rá biost rakni, vagy megmondják, h kuka.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4920) edeleny válasza amdxp2 (#4918) üzenetére


edeleny
őstag

Ha jól emlékszem, valahogy proci nélkül is lehet tenni rá BIOST.
Fat32-es prndrive, a megfelelő portba dugva.

Valami hasonló volt pár éve, én kukáztam alapot!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#4921) amdxp2 válasza edeleny (#4920) üzenetére


amdxp2
tag

Hát srácok ez nem akar működni... :( :( Sikerült pendrive-ról frissítenem a biost, megpróbáltam a legfrissebbel, a legelső kiadással is, de semmi változás. Indításkor egyből kigyullad a cpu led és ennyi.... :W :W Egyszerűen fogalmam sincs mi lehet vele.
Most egy ilyen lapot sikerült szereznem az Fx8350-nek , de ezen azért lényegesen kisebb a kondik hűtőbordája,mint az Asus-on...Szerintetek? :F http://hu.gigabyte.com/products/upload/products/2383/3b652b3c_5.png

(#4922) ViZion válasza amdxp2 (#4921) üzenetére


ViZion
félisten

Menni fog vele, csak a feszeket vedd lejjebb, mert ez is túlfeszeli a procit/VRM-et

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4923) amdxp2 válasza ViZion (#4922) üzenetére


amdxp2
tag

Oké, megpróbálom. Köszi

(#4924) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, M5A97 EVO R2.0 lapon van és eddig PS/2 bill. portot használtam a bill.-ről való indítás véget. Ha usb-n használom, akkor nem indul a space-val. Aszem meg lehetett adni.. Viszont most hogy nincs bedugva ps2, nem is látom a bios-ban a lehetőséget sem: Power On By PS/2 Device [Disabled]
[Disabled] Disables the PS/2 devices from generating a wake event.
[Enabled] Enables the PS/2 devices to generate a wake event. 3.5.8 APM
[link]
Röviden, ha usb-s billem van akkor hogy tudom biosban beállítani, a bill.-ről való indítást?

[ Szerkesztve ]

(#4925) ViZion válasza helgi (#4924) üzenetére


ViZion
félisten

szerintem ott nem lehet bill-t megadni, csak azt, h USB ébreszthesse a gépet.
Viszont ha van olyan USB cuccod, ami jelet ad folyamatosan (nekem van), akkor nem fog altatni. Jobb esetben csak elkezdi de visszatér, rosszabb esetben belehülyül és reset.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4926) helgi válasza ViZion (#4925) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen, közben megnéztem, nem lehet bilt megadni, az egy giga lap volt.. Igen, jártam már úgy, hogy ramba mentés után alvó állapotban, reggelre mindíg be volt kapcsolva a gép. Nem tudom mitől, mert usb cuccom nincs olyan. Csakk egy usb3 sata rack van rajta. A bill az egy usb-s bill, amit ps/2 fordítóval használok. Most ismét működik, bár ki lehet kopva, mert kissé már mozog benne. Gondoltam átrakom usb-re, de meggondoltam magam. Jó lenne gombról indítani a gépet valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#4927) vizibal


vizibal
tag

Sziasztok!


Asus M5A97 Evo r2.0 új gépházba költöztetése közben kiderült, hogy a 4R7 feliratú tekercs levált a helyéről. Ez mennyire kritikus, mire való egyáltalán, működhet nélküle az alaplap?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.