Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) BomiBoogie válasza nkaroly (#40500) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Annak kiválóan eleget tesz bármilyen "deszka". :DD
Szerintem jól tetted, hogy nem váltottál, nem használnád ki igazán a többletet.
Akkor mehet a Pro, ASrock-ok mostanában korrektek.

(#40502) kipaki válasza BomiBoogie (#40499) üzenetére


kipaki
csendes tag

Ami számomra a leg furcsább, hogy a venti se mozdul. Gondolom, annak nem kell driver :U A Geforce passzív hűtésű, így azzal nem tudom összehasonlítani ilyen téren.
Az általad ajánlott hirdetések között van jónéhány 775-ös, milyen PCIE-vel ellátottat keressek?

(#40503) nkaroly válasza BomiBoogie (#40501) üzenetére


nkaroly
csendes tag

Koszonom ;)

udv

(#40504) aAron_


aAron_
őstag

Egy phenom x4 955 tuningjához keresek valami jó kis lapot, mit ajánlatátok ~20e ft környékéről? (fx nem valószínű, hogy valaha bele fog kerülni, de azért szeretném, ha jó lenne a későbbi eladhatósága is)

ASUS M5A97 EVO R2.0-t néztem, de az elvileg eléggé melegedős, bár gondolom az asrockok is ebben az árkategóriában, vélemény? :R

What is your ikigai?

(#40505) =HG= válasza moozsar (#40491) üzenetére


=HG=
addikt

Igen, lehet az alaplap is hibás ! (de más is) Én így jártam egy FM1-es Gigabyte alaplappal, ami tök halott volt.

(#40504) aAron_: Itt már többször elhangzott, hogy tuning, és olcsó alaplaplap páros nem szokott összejönni. Vagy tuning, és jó minőségű(drágább) alaplap, vagy használod alapon, és akkor lehet olcsóbbat nézni. A hővel pedig meg kell barátkoznod, ha tuningolsz ! :K

[ Szerkesztve ]

(#40506) aAron_ válasza =HG= (#40505) üzenetére


aAron_
őstag

értem, tehát ezzel a lappal pont még nem tudok jól tuningolni, de legalább drága ahhoz képest :DDD

az a baj, hogy AM3+-ra nem költenék már többet, lehet intelre kéne váltanom... de ez már másik történet akkor

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#40507) jim bcs válasza nkaroly (#40494) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mivel sima proci így H77-es lapot nézzél (Z-s lap K-s procinak kell), (én azt mondom Asus)

Asus P8H77-M
Asus P8H77-M PRO

ASRock H77 Pro4-M
ASRock H77 Pro4/MVP

:)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40508) =HG= válasza aAron_ (#40506) üzenetére


=HG=
addikt

És miért is nem tudsz tuningolni az adatlapodon lévő deszkával ?

(#40509) jim bcs válasza =HG= (#40508) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jogos kérdés :K (bár hatalmas oc-ra nem futja de lehet rajta húzni)

Intelligent overclocking tools
- ASUS Turbo Key
SFS (Stepless Frequency Selection)
- PCI Express frequency tuning from 100MHz up to 150MHz at 1MHz increment
- HT tuning from 200MHz up to 550MHz at 1MHz increment
Overclocking Protection
- ASUS C.P.R.(CPU Parameter Recall)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40510) =HG= válasza jim bcs (#40509) üzenetére


=HG=
addikt

Modjuk a mofsetek nincsenek agyonhűtve, de egy kicsit gyötörhető ! gyorstalpaló

(#40511) jim bcs válasza =HG= (#40510) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K jaja

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40512) peu407


peu407
senior tag

Valószinű nem jó topikban kérdezem,de talán tudtok nekem válaszolni.Vettem egy Asus HD7870-DC2TG-2GD5-V2 kártyát.Letöltöttem az AMD legújabb 12.11 driverét,fel is telepítettem.Működik szépen,az első tapasztalat az,hogy a videovágás során amit edddig renderelni kellett,az most simán megy valósidőben.Igazán a kérdés az,hogy a kártyához kapott CD-n lévő drivert még telepítsem hozzá?

(#40513) bluyoo válasza peu407 (#40512) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Valószinű nem jó topikban kérdezem" Ez biztos nem valószínű! :DDD
De miért tennéd fel a régebbi drivert a legújabbra? Szóval nem kell rátelepítened.

Bazinga!

(#40514) jim bcs válasza peu407 (#40512) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a topik valóbban nem jó neked de a lényeg, azt a cd-t dísznek adják az feszíti be a fedlapot :DDD

na jó komolyra véve ,mire a kezünkbe vesszük a vga-k 99%-át addigra a hozzá adott driver régen elavult, amit leszedtél külön az a jó ne tedd fel a cd-n lévőt mert az régi :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40515) peu407 válasza bluyoo (#40513) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm!
Már alig látok ki a fejemből,nem is ide akartam írni :( ,hanem a milyen kártyát vegyek topikba.Na most kell abbahagyni a netezést... :))

(#40516) MiB válasza bluyoo (#40478) üzenetére


MiB
tag

Hogy érted ezt hogy nem tudom a configba belekötni? Mármint nem tudom alapra rárakni? Nem értem...

(#40517) aAron_ válasza =HG= (#40508) üzenetére


aAron_
őstag

nem azért keresek új lapot mert feltétlenül tuningolni akarok, hanem mert a mostani egy rakás [...], már nagyon elegem van belőle, a nvidiás undormányos chipsetjével együtt

nincs AHCI, nincs SATA III, de még a SATA II sem működik SSD-vel, BIOS intelligenciája = 0, borzalom ez a lap :O

tuning csak azért volt szempont az új lapnál, mert ha már veszek valamit akkor az a teljesítményen is látszódjon meg valamennyire, de most meg akár hogy számolok, hiába lenne drágább intelre váltani, hosszú távon lehet az lenne a jó megoldás

procim, alaplapom eladom mondjuk 23e ft-ért, veszek egy i5-öt és egy jó lapot az olyan 68e ft ami azt jelenti, hogy ~25e ft-al költöttem többet mintha egy AM3+-os lapot vettem volna, cserébe erősebb proci, sokkal jobb alaplap, fejleszthető konfig, csak ezzel meg még várni akartam legalább 1 évet

másik értelmesnek tűnő lehetőség valami jó alsó kategóriás AM3+-os lap amiben azért van SATA III, USB 3.0 de ahogy én néztem ezek is már 16e ft környékén kezdődnek, amit már lehet nem szívesen ölnék bele egy ilyen platformba mennyivel jobb lenne ha az FX procik jól teljesítenének, eredetileg azt terveztem, hogy arra váltok

elnézést, most kicsit körülményes vagyok :U

What is your ikigai?

(#40518) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdvözletem, sokat gondolkodtam hogy hova tegyem fel a kérdésem hát hozzátok fordultam az alaplap topicba! Szóval adott egy Sz.gép

Asus P5KPL-CM
Asus EAH 4850 1 gb
Kingmax 2x2 gb 1200 mhz DDR2 Ram
Intel Core 2 Duo E2200 @ 2.6 Ghz

Nah már most ez a számítógép 2008 ban lett összerakva panaszom nincs rá de a mai világba már kicsit gyengécske videó kártya cserére igazából nem gondoltam a kérdés az hogy mi érné meg jobban

P5Q Deluxe és Core 2 Quad Q8400 processzor vagy valami AMD vagy intel processzoros 1156 tokozású deszka ( AMD esetében AM3+ ) új procival ( és akkor új ramokkal is mert DDR2 es alaplapról nincs tudomásom 1156 ban ) ?!
Alaplapra fordított maximum összeg amit szánok 20.000 maximum 25.000 Ft processzorra 35.000 Ft ot szánok memória az mind1 azt én már tudok keríteni! Crysisra és HD Ready videó szerkesztésre kéne a számítógép 1680x1050 es felbontáson !

Szerk.: Ne féljetek AMD deszkát ajánlani nekem ha az jobb Crysisozni Gamere és HD Ready videószerkesztésre nyugodtan mondjatok azt!

[ Szerkesztve ]

(#40519) aAron_ válasza Baryka007 (#40518) üzenetére


aAron_
őstag

Szerintem ezt a kérdést inkább itt tedd fel, majd írd le nekik azt is, hogy milyen tápegységed van :K

egyébként valószínű valami LGA 1155-ös konfigot ajánlanak i3-al, esetleg egy olcsóbb i5-el

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#40520) Baryka007 válasza aAron_ (#40519) üzenetére


Baryka007
őstag

Köszike! De azért várok itt is válaszokat itt is vannak hozzá értő emberek!:) Táp egys. háát őőő valami 450w os noname szutyi :P De még arra is áldozok 15.000 Ft ot abban a tartományban már tűrhető tápok vannak!

(#40521) aAron_ válasza Baryka007 (#40520) üzenetére


aAron_
őstag

Tessék, ez mintha neked szólna :)

proci helyett esetleg mehet egy i5-3450, azért ez jóval erősebb, ha túl drága akkor meg egy apróról, ott már sokkal olcsóbban kapsz i5-2300 2400 stb

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#40522) BomiBoogie válasza Baryka007 (#40520) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"Chieftec CTG-500 80P" 12 ezer Ft körül van, az meghajtja szépen az átlagos konfigodat. :K

(#40523) Baryka007 válasza aAron_ (#40521) üzenetére


Baryka007
őstag

Háháá nekem találták ki :P Legközelebb visszább olvasok! :)
BomiBoogie Vedd úgy hogy már meg is van véve! :)

[ Szerkesztve ]

(#40524) fasirTTT válasza bluyoo (#40488) üzenetére


fasirTTT
őstag

értem, köszi.
Amúgy igen, nem 2-3-4, hanem 200-300-400Mhz :D

szóval B75 chipset legyen az alja a lapnak, és felette már lehet, pl Z77, H77 ? mert én igazából használtan nézek itt PHn :) és ezt a 2 lapot láttam 20 alatt, garival.

(#40525) BomiBoogie válasza fasirTTT (#40524) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Z77-et csak K-s procival éri meg igazából.

(#40526) fasirTTT válasza BomiBoogie (#40525) üzenetére


fasirTTT
őstag

megkérdezhetem, hogy miért ? :D

(#40527) ViZion


ViZion
félisten

Gyorsjelentés... :D Megérkezett a korábban itt kinézett/ajánlott lap.
ASRock FM2 deszka, alap irodai gépbe. Jó kis lap, kellemes UEFI BIOS, egérrel jól lehet navigálni. Tuning itt nincs, nem is feszegettem a határokat. Minden frankó, talán a SATA csatik helyzete nem a legjobb - bár aki sokat dugdos sata portra az nem is ilyen deszkát vesz sztem :)

Táp csatlakozón nem jelölték a +4pines részt, akinek nem ismerős és 20+4 a tápcsatija annak lehet ez problémás, bár elrontani nem lehet. Fura, h szinte "üres" a deszka, sehol a hatalmas bordák, vagy ilyesmi.
Tartósságról nem tudok mit mondani. Hangal sincs baj, kicsit halk, de jó minőség, érdekes, hogy egy korábbi ALC 662-es deszka (azt hiszem ez volt) milyen retek rossz hanggal és nagyon halkan szólt :F (ugyan az a fülesem van). Azért mertem ezt venni, mert csak rádió lesz rajta max. Origi W7 32 bit telepítve, frissítve, stb. a mellékelt driverek is rendben voltak, jó a telepítő progi is amit mellékelnek. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40528) bluyoo válasza MiB (#40516) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lapot nem tudod bekötni a vizes rendszeredbe mivel a Corsair CWCH100 egy kompakt rendszer nem lehet megbontani ..... És hát minek vennél vízhűtéssel felvértezett lapot amikor nem akarod/tudod bekötni.
(#40515) peu407
Szívesen! :)
(#40524) K!LLeR
Igen! Ezek a csupasz gyengwe tápellátású "tuninglapk" :( .... oco oco mindenekfelett. :DDD
(#40526) K!LLeR
Mert a "k"-s szériát lehet normálisan tuningolni a többi szorzózáras max. +4 szorzót tudsz emelni.
CPU jelölések:
K -szabad szorzóállítás 57-es szorzóig
P -kikapcsolt grafikus mag kicsit magasabb órajel
S -teljesítmény optimalizált alacsonyabb fogy.(TDP65W) kisebb órajel
T -teljesítmény optimalizált alacsonyabb fogy.(TDP35-45W) kisebb órajel
X - Extrém teljesítmény szabad szorzóállítás.
Ivy Bridge Chipsets
LGA 1155-ös lapok:
B75 Q75 Q77 H77 Z75 Z77 a két utóbbi tuninglap "K"-s CPU-hoz.
Sandy Bridge Chipsets
B65 H61 Q67 H67 P67 Z68 a két utóbbi tuninglap "K"-s CPU-hoz.
A B65 Q67 nem támogatja az ivy-t.
(#40527) ViZion
Köszi az infót!
Viszont az az ASRock FM2 deszka átalakult KINGSTON 4096MB HyperX XMP Black RAM-á :))

Bazinga!

(#40529) bluyoo válasza Apollo_21 (#40492) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Kicsit ugyan drágábban és csak fekete ASRock FM2A85X Extreme4 kicsit olcsóbban FM2A85X Extreme4-M.
Kék/fekete talán az Asus lapok ..... de 20K közelében nincs igazán "tuninglap". Ott az Asus F2A85-M LE (kb.20k) hűtőbordák nélkül .... az Asus F2A85-V -n már van és ATX méretű de 30K körüli áron.
(#40516) MiB
Ezt nem tudnád megcsinálni a Corsair CWCH100 -al:

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#40530) fasirTTT válasza bluyoo (#40528) üzenetére


fasirTTT
őstag

Köszi a választ, okosabb lettem tőle :R
akkor nemsokára ráállok valami lapnak a beszerválására :)

(#40531) Apollo_21 válasza bluyoo (#40529) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nagyon szépen köszönöm az ajánlást!
Ram ügyben? változhat a helyzet? mármint attól h nemjelzik h kompatibilis? még jólehet? mégegy...1600as ramok...visszafogják vagy teljesen jók ? igazából a "döglödő" AM3 as platformot váltanám egy ugyanannyira komoly tuning gamerre az FM2 vel..foglalat tekintetében? lefogatásokat másik topicba vki írta h AM3 al megegyező? ez igaz?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40532) ViZion válasza bluyoo (#40528) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, közben a ramos topikba is írtam, a bánatba... ide linkeltem a ramot... akkor mi lehet ott?
Remélem nem kevertem össze a karácsonyra _ajándékba_ rendelt vibrátorszopóautómata linkjével... :D

ASRock deszka

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40533) =HG= válasza ViZion (#40532) üzenetére


=HG=
addikt

Mi megy bele? A10 5800K ?

(#40534) bluyoo válasza fasirTTT (#40530) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Reméltem hogy tudok neked valami hasznos infóval szolgálni. :)
(#40531) Apollo_21
"Ram ügyben? változhat a helyzet? mármint attól h nemjelzik h kompatibilis? még jólehet?" Nem változott semmit. De az FM2 -es platform IGPU-ja (áll) sokat kamatoztat a magasabb órajelű RAM-okból szóval ha használod érdemes magasabb órajelű kit-et választanod.
" igazából a "döglödő" AM3 as platformot váltanám egy ugyanannyira komoly tuning gamerre az FM2 vel..foglalat tekintetében?" Szerintem nem igazán jó gondolat. Annyira nem ismerem az AMD hardvereket de ahogy én tudom az FM2 -vel CPU erő terén nem lépsz előrébb A10 5800K vs Phenom II X4 965 BE. Én biztos nem lépném meg.
Inkább fektetnék szorzózáras Ivy-be A10 5800K vs i5 3470 . Nincs ugyan tuning de olcsó a lap nem kell külön CPU hűtő és nem gyenge vas az eredmény ..... Ok a CPU drágább és ha ragaszkodsz a tuninghoz az alaplap ára azért erősen megugrik ......
"lefogatásokat másik topicba vki írta h AM3 al megegyező? ez igaz?"
Az FM2 foglalatra Socket AM2(+), AM3(+) FM1 kompatibilis hűtő is felszerelhető.
(#40532) ViZion
:D :C

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#40535) BomiBoogie válasza bluyoo (#40534) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem sem érdemes egy Phenom II-t cserélni, teljesítményben nem nyernél sokat, az APU igazából egy hely és energiatakarékos megoldás, ami ahhoz képest nem rossz teljesítményű.
Ha erőben váltani akarsz a 3470 jó választás, és már elég ugrás egy Phenom II-höz képest.

(#40536) bluyoo válasza BomiBoogie (#40535) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Inkább VGA nélküli megoldásokhoz ... Az IGPU erősebb benne mint az Intel oldalon akár játékra is , és ugye nem is egy gyenge processzor ... De dedikált VGA-s rendszerbe nem hoz szinte semmi pluszt a Phenom II -höz képest legfeljebb a kisebb fogyasztása amit említettél , bár azt sem nevezném alacsonynak az A10-5800K max.TDP-je 100W (energiatakarékosnak nem nevezném az a G620T 35W-al :) ) mondjuk 40W-al kevesebb mint a II X4 965 BE-nek. Viszont az I5 77 W -jához képest .... és ugye az AMD a tuningal jelentősen növeli a kajaigényét és a hőtermelést is ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#40537) =HG= válasza bluyoo (#40536) üzenetére


=HG=
addikt

Akinek elég az IGPU teljesítménye (ami annyira nem is rossz ezeknél) annak nagyon jó választás az A10 !

(#40538) bluyoo válasza =HG= (#40537) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem ezt írtam? :D
"Inkább VGA nélküli megoldásokhoz ... Az IGPU erősebb benne mint az Intel oldalon akár játékra is , és ugye nem is egy gyenge processzor ..."
(#40539) =HG=
+1 ;)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#40539) =HG= válasza bluyoo (#40538) üzenetére


=HG=
addikt

Jól van na ! Csak helyeselni akartam ! :D

(#40540) BomiBoogie válasza bluyoo (#40536) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó, az AMD tuningolt hőtermeléséről és fogyasztásáról inkább ne beszéljünk, mondom ezt, mint AMD használó és ismerő (és kedvelő.) :DDD

(#40541) tikshow


tikshow
addikt

Üdv!
Olyan FM1/FM2/LGA-1155-ös alaplapot keresek amin 20 pines tápcsati van. Létezik-e egyáltalán ilyen? Ja igen, minél olcsóbb annál jobb, nagyszülőknek lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40542) Qru válasza tikshow (#40541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nnics belőlük 20 pin-es. Ha a tápodon nincs 24 pin-es csati csak 20-as az is jó, azzal ugyanúgy fog működni (max a tuningpotencil romlik de az gondolom nem szempont nagyidnak).

#nincsbennetarcsi

(#40543) tikshow válasza Qru (#40542) üzenetére


tikshow
addikt

Egyáltalán nem az. Egy Athlon64 3000+ lesz cserélve végül is. :)

(#40544) BomiBoogie válasza Qru (#40542) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ki tudja, nincs-e folyékony nitrogén a spájszban a lekvárosüvegben? ;]

(#40545) bluyoo válasza Qru (#40542) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vajon az ATX 20 to 24 pin kábelnek van értelme ilyen esetben? Vagy csak annyi mint a CPU tápcsatinál a 4pin to 8pin-esnek.
(#40540) BomiBoogie
:)

Bazinga!

(#40546) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Igen, néztem ezt az oldalt énis...elöször is.
Köszönöm a mindenféle tekintetben kimerítő válaszaitokat; amiatt is gondoltam váltani mert nem érzem h jól járnék hosszabb távon egy x4 erős gpu kombóval..ez pár év múlva semmi se lesz, de ez csak saját vélemény.
Felesen nemköltenék 70eket Gpu-ra ha holnapután már csak a mario fut ugyis rajta mer arra is kevés lesz:) teccik érteni az iróniát...:S

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40547) BomiBoogie válasza Apollo_21 (#40546) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"pár év múlva semmi se lesz, de ez csak saját vélemény."
Ez tény, kolléga úr, sajnos ez tény. :R
Erről mindig azok a kérdések jutnak eszembe, hogy "szerintetek ez a konfig/cpu/gpu 4-5 év múlva is futtatja majd a játékokat?" ;]

(#40548) Qru válasza bluyoo (#40545) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esztétikai csak, hátha a tuner lekvár mellett plexis oldalapú a ház. :D

#nincsbennetarcsi

(#40549) Apollo_21 válasza BomiBoogie (#40547) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó., oké:D abbafejeztem:D kihajcsa..stb:) értem én.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40550) bluyoo válasza Qru (#40548) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Mondjuk egy viszonylag komolyabb config-ot biztos nem hajtanék így .... főleg hogy az a táp egy őskövület (remélhetőleg nem valami időzített bomba típus).
(#40547) BomiBoogie
"szerintetek ez a konfig/cpu/gpu 4-5 év múlva is futtatja majd a játékokat?" Igen futni fog de csak akkor ha időtálló a konfig/cpu/gpu is! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.