Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43801) sznorbi2 válasza 12-es csaj (#43800) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Szívesen.
Valójában ezt a kérdésedet a készítőknek kellene feltenni.
Ha jól vettem ki az írásból akkor zero day( nulla napos) Exploitokat és kártevőket eresztettek rá a védelemre, na meg kártékony és nem kártékony oldalakat böngésztek és az ESET terméke nem remekelt olyan jól, de azért meg kell hagyni, hogy egyáltalán nem rossz az eredménye. Azért a G Data és az Avira hozta a kötelezőt, bár az utolsó vizsgált időszakban(november) szinte mind javult a felismerésben az előző időszakhoz képest.

MÁS TÉMA:

Egy kis olvasnivaló, tanulságos kis cikk.
[link]

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43802) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#43801) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó, végül is szerény véleményem szerint annyira rosszul egyik se szerepelt, kivéve az utolsó kettőt, vagy mennyit. Azokra a "névtelenekre" gondolok.
És ezt nem tudom kihagyni, hogy ne említsem meg, de az meglepett az ESET-tel kapcsolatban, hogy az avast! után volt - még ha csak egy kicsivel is. Pedig a kettő között ég és föld a különbség, nem említhetők egy lapon.

(#43803) sznorbi2 válasza 12-es csaj (#43802) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Ha megnézed akkor az Avast kb. 5%-ot ugrott a grafikonon az okt. novemberi időszakban a szeptemberihez képest és talán csak a Norman és a Kingsoft hozta ezt a javulást. Igaz ezeknek volt mit javítani, de pl. az F-Secure vagy az Avira nem is tudott volna annyira javulni mert egyébként is majdnem 100%-on teljesítettek.
Én azt mondom, hogy remek javulás ez az Avast-tól, még a végén lecserélem az F-Secure-t az Avastra! :D :N

To protect and serve!

(#43804) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#43803) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó, de hogy a NOD32 utána végzett, az enyhén szólva is nagyon furcsállni való.

(#43805) sznorbi2 válasza 12-es csaj (#43804) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Úgy, hogy az Eset SS éppen stagnáló állapotban van és ezért nem igazán mutatott javuló tendenciát. Pedig nem változott az éves verziószáma sem az Avast-nak, sem az Eset-nek, tehát mind a két versenyzőnél a legújabb verziót használták elméletileg.

To protect and serve!

(#43806) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#43805) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Egy dolog, hogy nem mutat javuló tendenciát.... De azért, hogy a végeredménye ilyen legyen..

(#43807) sznorbi2 válasza 12-es csaj (#43806) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Azt, hogy a legjobbak közt van azt csak a marketing pumpálja az emberek szürkeállományába. Nem mondom, hogy semmire nem jó de azért tudjuk, hogy egy Kaspersky, G Data, Avira , F-Secure, Symantec sokszor jobban teljesít védelem szemszögéből, persze ez szubjektív is lehet.
Ha mindent egybevéve régebb óta megfigyeljük a védelmi programokat akkor az én véleményem szerint az Avira az amelyik szinte mindig hozza a kötelező remeklést. A többiek vagy javulnak, vagy gyengülnek. ;]

To protect and serve!

(#43808) csaba1203 válasza sznorbi2 (#43805) üzenetére


csaba1203
addikt

Momentán én is most az Avira PSS-t nyúzom és tényleg jó.Jobb,mint NOD32 pedig azzal sem volt problémám de a tesztelgetések során az Avira több mindent felismert.Teljesítményben szinte észrevehetetlen a különbség.Ahogy az AV-COMP tesztjeit végignéztem lehet idén trónfosztás lesz.Szóval sokat javítottak Aviráék és esélyesek a győzelemre :D :DD

(#43809) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#43807) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó, nyilván az általad felsoroltak közé se fér be a NOD32. Amelyikek több motort használnak vagy évek óta kiváló a heurisztikájuk vagy az adatbázisuk; lekörözik a NOD32-t.
Viszont a szlovák terméket a gyengébbek közé se sorolnám. Érdekes, normál körülmények között sose enged át semmit. Úgy értem, aki vigyáz a gépre, jól beállítja a vírusirtót, ami legális, rendszeresen frissített, na az olyanoknál a NOD32 nem is enged át durvább dögöket.
Jó, nyilván átenged, mert melyik nem.. De a durvákat nemigen. Vagy csak senki nem írja le a fórumra az ESETet... :D

(#43810) sznorbi2 válasza csaba1203 (#43808) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Azért ezen a teszten az F-Secure teljesített a legjobban, de azért nem a legjobb. Sokat lendít rajta, hogy a legkevesebb FP-t produkálja már néhány éve folyamatosan. Az ESET termékeinek még sokat kell fejlődnie, míg elérje az Avira hatékonyságát. :D

To protect and serve!

(#43811) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#43810) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De az ESET legalább fejlődik, egyesekkel ellentétben. És még mindig azt mondom, hogy balesetből se való a rosszabbak közé...
Az ESET nem tervez homokozót és/vagy viselkedés alapú blokkolót?

(#43812) sznorbi2 válasza 12-es csaj (#43811) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Az av-comparatives teszten nem a fejlődést lehet nyomon követni az Eset SS-nél de persze, hogy Ők is fejlesztenek.
Eddig nincs róla infó, hogy valami gyerek játszóteret(homokozó) vagy viselkedés alapú elemzőt fejlesztenének, majd jövőre biztosan addig is jól működik nekik a ThreatSense és kész!

To protect and serve!

(#43813) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Kingsoft, Rising, Normann, ezekről mik a vélemények?

Továbbá... nagyon veszélyes, ha valaki mindenféle viselkedés alapú vagy heurisztikus védelem nélkül netezik, használja a gépet?

(#43814) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Jelen állapot szerint a 0.napi kártevők ellen melyek a leghatékonyabbak?
Tudom,már kérdeztem,de hát minden változik. ;]

(#43815) csaba1203 válasza 12-es csaj (#43813) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha nagyon utána keresel tucatnyi videó van róluk a Tube-on.Inkább alsó vagy alsó-közép kategóriát képviselik :D :DD

(#43816) csaba1203 válasza sznorbi2 (#43810) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha jól emlékszem azt írtam végignéztem az idei teszteket.Ebbe bele tartozik az összes eddig megjelent legyen az detektálás,proaktív stb.Ez alapján írtam,hogy Avira szinte mindenhol ott van a toppon :D

(#43817) csaba1203 válasza Kezdő vagyok (#43814) üzenetére


csaba1203
addikt

Részemről a NIS 2011-et tudnám javasolni.Saját tapasztalat alapján de több fórumtárs is használja nagyon jó védelmet ad.Az ingyenesek közt pedig a CIS az,amit javasolni tudok.

(#43818) sznorbi2 válasza csaba1203 (#43816) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Éppen ezt írtam én is, hogy az Avira van a csúcson jelenleg de az av-comp teszten az F-Secure a nyertes befutó( ezzel meg is válaszoltam Kezdő vagyok nevű kedves fórumtársnak a 0 napos felismerésekben).

12-es csaj:

A Norman a legrégebbi számítógépes vírusok elleni programokat készítő vállalat de inkább a vállalati szegmensre gyúr és ezért nem igazán remekel az otthoni felhasználós tevékenységben. A Kingsoft egy kínai csoda a Rising-al az élen( a nagy nevek mellett nem érdemes velük foglalkozni, mert mi el vagyunk kényeztetve a jobbnál jobb védelmi programokkal). Éppen egy kicsivel fentebb levő linkelt cikkemben a Rising balhéjáról van szó! :Y

To protect and serve!

(#43819) Kezdő vagyok válasza csaba1203 (#43817) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ezek mellé kell-e MBAM?
Van-e összeakadás közöttük?
Köszi a választ! :R

sznorbi2 : :R

Miért van az,és ez régóta foglalkoztat,hogy inkább a kelet-európai irtók(persze csak általánosságban)szoktak az élen járni?
Vagy inkább azt mondom,hogy amerikai versenyző alig van?
Rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

(#43820) csaba1203 válasza sznorbi2 (#43818) üzenetére


csaba1203
addikt

Na ezen nem fogunk veszekedni az tuti :D :DD

(#43821) csaba1203 válasza Kezdő vagyok (#43819) üzenetére


csaba1203
addikt

MBAM nálam is fenn van ellenőrzésképp.Néha lefuttatom de nem szokott találni semmit.Az Avira pl nem kelet-európai cég terméke mégis az élmezőnyhöz tartozik.Az általam javasolt NIS viszont amerikai cég.Nem tudom milyen cégekre gondoltál?

(#43822) sznorbi2 válasza Kezdő vagyok (#43819) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Bocsika de az Avira és a G Data nyugati szériás cuccok(mind a kettő német).
De te a cseh, szlovák, ruszki és a román termékekre gondoltál. Mivel a keleti blokkban el voltak maradva a védelemmel és persze a net elérésekkel ezért rárepültek egyes informatikai guruk a témára és folyamatosan fejlesztgettek, mert sokkal nagyobb arányban voltak fertőzöttek a gépek itt keleten, mint a fejlettebb infrastruktúrával ellátott nyugat. Ez a mondat persze manapság nem állja meg a helyét. Na meg valószínű, hogy a nagyobb szabadidővel rendelkező Európa keleti részén élők kínjukban kártevőket kezdtek el írni és így ha kártevő van akkor vakcinának is illik lenni alapon szaporodtak a számítógépes védelemmel rendelkező fejlesztők. ;]

Egyébként talán a legtöbbet költő és felvásárló vállalat éppen amerikai, a McAfee az. Egyáltalán nem rosszak a védelmi programjai!
Ő ölt dollármilliókat, sőt milliárdokat a kisebb-nagyobb vírusvédelemhez valamit is konyító cégek felvásárlásába.

csaba1203: (#43820) Jól beszélsz, jár érte a pont.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43823) Kezdő vagyok válasza csaba1203 (#43821) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Pl.Nod(Szlovák),AVG,Avast(Cseh)
Ezt tudom:Emsisoft(Ausztria)
Avira(német,de európainak európai)
Bitdefender(Román)
DE
Comodo,McAfee,MSE(USA)

Nem tudom,olyan feelingem van,hogy akkora ország Amerika,valahogy többféle neves irtót várnék tőlük....
Itt meg Európában rengeteg van hozzá képest,szerintem.
De javítsatok ki,ha tévedek!

Szerk:
sznorbi2:erre gondoltam. :)
Akkor tehát a nagy hal megeszi a kicsit itt is.

[ Szerkesztve ]

(#43824) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Jut eszembe, eMeSE milyen víruskereső motort használ? Mert úgy emlékszem, hogy licenszeli a víruskereső motorját.

Kezdő vagyok: Hát persze, hogy megeszi a kicsi a nagyot, bár a McAfee vett óriásvállalatot is, erre most Őt veszi meg egy óriásvállalat.

Bár manapság elég sok nagy halacska úszkál a vírusvédelem terén. :D

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43825) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#43823) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Itt Európában vajon melyik lesz a nagy hal?
Ki marad?

(Erről meg a Hegylakó filmek jutnak eszembe,bocs:
"csak egyetlenegy maradhat".....) :B

MBAM amerikai,őt hogy nem vásárolták még fel?

[ Szerkesztve ]

(#43826) sznorbi2 válasza Kezdő vagyok (#43825) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Még szerencse, hogy nem a hegylakó szlogenje szerint élünk. ;)
A Malwarebytes Corporation még elég fiatal és ezért nem igen kell még senkinek sem.
De majd később biztosan rácuppan valaki a kukacára! :DDD

To protect and serve!

(#43827) RBJ


RBJ
addikt

Kár vitázni rajta szerintem melyik a legjobb.
A neves cégek termékeik jóformán mind megfelelő védelmet nyújtanak a felhasználónak.
Lassan már egyén és ízlés kérdése kinek mit tetszik vagy mit vél jónak. Jó formán majdnem van 5-10 fajta termék amik közül nyugodtan lehet szívfájdalom és remegés nélkül választani.
Így nem sok értelmét látom a havonkénti teszteknek és versenyeztetésnek.
Állítom ha szúnyoghálót használnék azon se jönne át semmilyen kártevő . :DDD :P

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43828) BigManus


BigManus
addikt

Kb. egy órája folyamatosan kínai IP címekről támadnak.
Az a furcsa, hogy ugyanabból a városból történik a behatolási kísérlet...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#43829) csaba1203 válasza BigManus (#43828) üzenetére


csaba1203
addikt

Most milyen védelmet használsz?
Jönni icipici hackerek :D :DD :DDD

(#43830) BigManus válasza csaba1203 (#43829) üzenetére


BigManus
addikt

Csak egy Win7-es gép van, azon F-Secure Client Security van. A többi gép Linuxos.
A Win-est támadják.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#43831) csaba1203


csaba1203
addikt

Egy kis teszt 10000 mintán:
[link]

Érdekes CIS-nek nem elég 1 scan vagy csak a srác volt béna :D :DD

(#43832) tamas84


tamas84
csendes tag

Sziasztok.Win7x64 rendszerre milyen vírusírtót tegyek fel. esetleg tűzfalat, vagy elég a sajátja?

(#43833) Narxis válasza tamas84 (#43832) üzenetére


Narxis
nagyúr

MSE, Avast, Kaspersky, Norton, Avira, Nod32

Válassz egyet! ;]

Thanos was right.

(#43834) riki válasza BigManus (#43828) üzenetére


riki
senior tag

Elnézést ,hogy megkérdezem .Nálad minden gép közvetlenül kapcsolódik a net-hez ? Mert amióta rutert használok nálam megszűntek az ilyen irányú próbálkozások ,mind a win-es mind a linuxos gépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#43835) BigManus válasza riki (#43834) üzenetére


BigManus
addikt

Mindegyik.
A Linuxos gépek is külön net-ről mennek, hálózatba kötve és a Win-es is különről.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#43836) Fire/SOUL/CD válasza sznorbi2 (#43822) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Egyébként talán a legtöbbet költő és felvásárló vállalat éppen amerikai, a McAfee az. Egyáltalán nem rosszak a védelmi programjai!
Ő ölt dollármilliókat, sőt milliárdokat a kisebb-nagyobb vírusvédelemhez valamit is konyító cégek felvásárlásába."

Hát igen, de ezt a "felvásárló" céget is elérte a "végzete", az Intel megvette "kilóra" :DDD Elméletileg az Intel leányvállalataként folytatja majd a munkáját a McAfee. :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43837) RBJ


RBJ
addikt

Nem tudom miért de én még az Avirától várok valami nagy dobásra.
A honlapjuk megújult , már csak a kergető skin jével kell valamit csinálni.
Maga a progi kiváló de külcsín vagy a szerkezete nem sokat változott az utóbbi pár évben.
És még mondjuk egy magyarul beszélő Avira se lenne gond. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43838) F34R


F34R
nagyúr

Vááá ez nem gyenge

Microsoft most alkotott

MSE legelső változata nem ment fel XP X64 -re
a Mostani második generáció fölrepült egy kis érdekes dologgal

Avira Security Suit mellé felment simán :DDD

Képek:

MSE

Avira

és a Bizonyíték egymás mellett

:)) :DDD MSE _0_

Már csak egy jó falat kell , persze nem ebéd előtt :D

(#43839) kisza25 válasza csaba1203 (#43831) üzenetére


kisza25
félisten

he pont ezt a kettőt használom a 2gépen :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#43840) csákány. válasza RBJ (#43837) üzenetére


csákány.
aktív tag

Én is várom hogy megújuljon a külcsín, a belbecs az jó, az már most is felsőkategóriás :C
Bár sosem árt egy kis fejlesztés :DD
Ja és ha már belbecs, remélem hogy a következő generációs Avira már tud majd jelezni (kis ablak a tálca felett a sarokban) automata üzemmódban ha valamit megfogott, mert sajna a mostani nem tud :(

(#43841) 12-es csaj válasza RBJ (#43827) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor csak egy-két nagynevű vírusirtó nem megfelelő?

Melyik vírusirtókhoz lehet újságos kódot találni?

[ Szerkesztve ]

(#43842) F34R válasza 12-es csaj (#43841) üzenetére


F34R
nagyúr

NOD, Vipre , Outpost

Nah senki nem botránkozik meg az Eset emen :D

(#43843) 12-es csaj válasza F34R (#43842) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De, én csodálkoztam az ESETeden. Szerintem egy átmeneti hiba, bug. Véleményem szerint javítják. Báár... ki tudja. Láttam már két helyen is avast! + MSE párosítást, ezek szerint ők is megvannak egymással. :D

Csak ehhez a háromhoz lehet?
Win7 tűzfal és NOD32, vagy Smart Security?

(#43844) F34R válasza 12-es csaj (#43843) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem a 7-es fal is elég (Win 7 Firewall Controllal )

(#43845) 12-es csaj válasza F34R (#43844) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Win7 Firewall Control? Miiii? Vagy ez már itt offtopik? :B

(#43846) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#43842) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én biztosan nem :DDD

Más: Az MS FEP is ingyenes? :F Vagy csak elírták az oldalon...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43847) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#43846) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem ingyenes, maximum 120 napig használható. KÉP

(#43848) F34R válasza Fire/SOUL/CD (#43846) üzenetére


F34R
nagyúr

Váá _0_ de az hogy még a microsoft oldalán ki is van hagyva csak 32 bites xp azis SP3-al

erre meg x64-re felmegy pedig nem Vista/7 :U

Jóez :D

(#43849) Kácsa válasza Fire/SOUL/CD (#43846) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Nem ingyenes ,itt trial a letölthető telepítő : MFEP.

ZoLee

(#43850) HZoli87 válasza F34R (#43848) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem követelmény az SP3: Link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.