Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40001) blattida válasza zed01 (#39971) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy ez régi teszteredmény. :K

riki
Melyiket nem használják már: az avastot vagy a comodot, mert ez nem derül ki egyértelműen... ;]

F34R
Dehogynem változna kézi kereséskor, egész más sorrend lenne. :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40002) #41133696 válasza MagLev (#39992) üzenetére


#41133696
törölt tag

User Error.

(#40003) Narxis válasza #41133696 (#40002) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az, bár itt ez szép példa arra, hogy mennyit ér a proactive protection ha a useren múlik és még egy kártevő se kellett ahhoz, hogy a gép szervizbe kerüljön.

A rendszervisszaállításnak mindenképp meg kellene oldania ezt a problémát amúgy, sanszos, hogy ki volt kapcsolva ha nincs visszaállítási pont...

Persze figyelmetlenség bárkivel előfordulhat, nehogy magadra vedd vagy megsértődj MagLev. :)

Thanos was right.

(#40004) MagLev


MagLev
csendes tag

Készen lett a gépem. Készen lett!! :))
Nem bírtam ki délutánig így bevittem még délelőtt. Pontosan nem tudom, hogy mit csinált a szervizben a szoftveres szaki (nem értek annyira hozzá), de azt láttam, hogy pendrive-ról betöltött egy programot, ami egy virtuális billentyűzet volt. Ezzel próbálta az Outpostban törölni azt a tiltást amit én csesztem bele és láthatóan sikerült is a művelet, de az újraindítás után ismételten nem működött a billentyűzetem. Hozzá kell tennem, hogy ez egy LapTop egyébként. De egy újabb restartot követően szerencsére sikerült csökkentett módban leszednie az Outpostot. Azt láttam, hogy Le/Fel és jobbra/balra nyilakkal lehetett navigálni és egyedül még az Entert fogadta el. Utána az XP-m telepítő CD-jéről valami hibajavítást is futtatott és ezzel készen is lett és újra műxik a gépem. :K 5 ezer forintom bánta.
Bocsi ha kicsit láma szavakkal írtam le ezt az egészet, de én ilyen mélységben nem értek a windowshoz már.
Egyébként az mégis csak érdekelne, hogy egy tűzfal hogyan tudja ilyen agyhalottá tenni a számítógépet?

(#40005) Tetete1


Tetete1
senior tag

Virtuális meghajtóra, vagy maghajtóval lehet-e vírusirtót telepíteni valahogy (gondolnék itt a telepített leellenőrzésére? :N

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#40006) B.S.&T.


B.S.&T.
csendes tag

Sziasztok!

Ez az AVG 2011 naponta milyen sűrűn frissíti a virusadatbázisát?

Blood, Sweat & Tears

(#40007) betyarr válasza B.S.&T. (#40006) üzenetére


betyarr
veterán

a free az automatikusan csak egyszer (manuálisan lehet ahányszor akarod),a fizetős,meg ahogy beállítod neki.

(#40008) riki válasza blattida (#40001) üzenetére


riki
senior tag

Bocs ,ha félre érthető voltam. Már nem az Avast-ot használják. :R

F34R:
Elnézés ,hogy nem néztem utána a teszt időpontjának. Már kezdtem örülni,hogy vége a balhénak s ismét részt vehetett rajta a comodo. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#40009) 12-es csaj válasza riki (#40008) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De mi volt a hatás? Gyorsabb lett a gépük és/vagy egy csomó furcsasággal kevesebb lett és/vagy egy csomó kártevő lekerült a gépükről?

(#40010) riki válasza 12-es csaj (#40009) üzenetére


riki
senior tag

Tökéletesen megválaszoltad a kérdésedet. Ezért nem értem ,ha tisztában vagy a dolgokkal, miért nem váltasz,másra pld. Avira free,Cis5, vagy 6 hónapos promo F -secure,vagy más. :F

(#40011) 12-es csaj válasza riki (#40010) üzenetére


12-es csaj
senior tag

(Meg)szokás hatalma.......... :(
Észrevettem amúgy magamon, hogy egy csomó megszokott dologtól nem tudok megválni, például szoftverektől (se)....

(#40012) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

F-Secure IS 6 hónapos promo nem sikerült elvileg másnak sem csak okt15-ig jó.
Vki nem tudja megmondani, h a 30 napos próbaverziós kulcsot lehet-e minden hónapban kérni új e-mail címre és aktiválni?

(#40013) Pano


Pano
addikt

Mondjuk nem néztem még meg, de a CIS 5 ennyire jó lenne?
Valamiért az avir részét én fenntartásokkal kezelem, olyan rossz előérzet kerít hatalmába akárhányszor belegondolok, hogy comodo antivirus :D

(#40014) Narxis válasza Pano (#40013) üzenetére


Narxis
nagyúr

Annyira jó amennyire a user.

Thanos was right.

(#40015) blattida válasza Narxis (#40014) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerencsére a CIS 2011 (CIS 5) teljesítménye és hatékonysága már nagyrészt nem a felhasználón múlik.
Ha egy abszolút nem hozzáértő ül előtte és alapbeállítások mellett használja, nem fertőzi meg magát. :N ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40016) Pano válasza Narxis (#40014) üzenetére


Pano
addikt

Azt én értem, mármint a HIPS részét.. na de az antivirus rész, az milyen? Detektálás szempontjából.

(#40017) 12-es csaj válasza blattida (#40015) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Szóval, a COMODO már nem az a nehezen kezelhető, kérdezősködős? Azt eddig is olvastam itt, hogy már csendesebb, de azt nem, hogy alapbeállítások mellett, egész csendesen is jó. :)

Akkor ezek szerint az ingyenes vírusirtók mezőnye is erős - pedig teljesen őszintén: kezdtem leírni őket.
De azért, gondolom, fontosabb, értékesebb adatot nem feltétlen ingyenesre kell bízni, igaz?

(#40018) blattida válasza Pano (#40016) üzenetére


blattida
nagyúr

Mint a többi nagy és régi cég, 95-100% közötti detektálás, ha csak az av-t nézzük.

12-es csaj
Mire gondolsz?
Bankszámlaszám, jelszavak és dokumentumok védelmére?
Több olyan ingyenes program is van a piacon, melyre nyugodtan rábízhatod ezek védelmét.
Ez nem ingyenesség vagy fizetősség kérdése. :N

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40019) 12-es csaj válasza blattida (#40018) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igen, például ilyesmi adatokra gondoltam.

Jó, csak...
Avira free - lebutított
Panda Cloud Free - úgy tudom, nem elég...
avast! - mintha nem is lenne
AVG - ellentmondásos hírek terjengenek róla, bár az Identity Protection állítólag dob rajta

Fentiek miatt gondoltam, hogy nem elég azért a free védelem. (Jó, a tűzfalakhoz végképp nem értek).
A COMODO lehet "királyság", amennyiben tényleg nem kell már hozzá szakértelem.

(#40020) blattida válasza 12-es csaj (#40019) üzenetére


blattida
nagyúr

Avira - az egyik legjobb av, a butítás a védelmi képességeit lényegében nem befolyásolja, megfelelő beállítás mellett nagyon jól teszi a dolgát.

Panda - valóban vannak hiányosságai, az igazi probléma azonban a net nélküli teljesítményével van, valamint nem nyújt teljes körű védelmet.

Avast - egyáltalán nem rossz, problémás lehet bizonyos szoftveres környezetekben és a proaktív képességein is lehetne javítani, de egyébként rendben van.

AVG - a 2011-es sorozat nagyon sokat fejlődött és javult, mint minden új avg, bugos, mint állat, de az avastnál lényegesen gyorsabban javítják őket.
Az általad is említett identity protection valóban működik és felettébb hatékony.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40021) Pano


Pano
addikt

Most látom, hogy a CIS elbukott az októberi VB100% minősítésen :\

(#40022) 12-es csaj válasza blattida (#40020) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor lehet, hogy az AVG és a COMODO okés.
Ez aranyos volt - az avast!-tal ez az amaz a nagy baj, de azért rendben van. :DD Hideg van, esik az eső, fúj a szél, deres a tető, de azért nincs rossz idő. :)

(#40023) MolnárPéter válasza blattida (#40015) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Hát azért én továbbra sem telepítem user 1.0 ismerőseim gépeire, csak annak, aki kicsit jártasabb. :N
60 év feletti édesanyámnak feltettem, mert tényleg sokkal csendesebb az elődeinél. Learning mode is megvolt a legfontosabb alkalmazásoknál. Az első pop-up-nál kétségbeesetten hívott, hogy mijez kisfiam. :O Ijedtében majdnem a konnektorból is kihúzta. :DD

Tényleg nagyon jó lett amúgy, több ismerősömnél is hibátlanul fut, de tapasztalatlan usereknek továbbra sem ajánlom.

Édesanyámnál AVG fut, edddig kiválóan, hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#40024) blattida válasza MolnárPéter (#40023) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem azt írtam, hogy mindenki képes kezelni... :N ;]

Pano
Az emsi is elbukott, és?
A VB gyakorlatilag semmit sem ér, ma már csak marketing szempontból érdekes...még a RAP tesztjük is félig-meddig értelmetlen...

12-es csaj
Nah, azért az avast nem ilyen. :N
Tudom, hogy most magadat győzködöd, hogy meg tudj szabadulni a kicsikétől... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40025) 12-es csaj válasza blattida (#40024) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De körülbelül ezt írtad róla. :)

Mikor lesz új VB RAP-teszt is?

(#40026) blattida válasza 12-es csaj (#40025) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, nem ezt írtam. :N
Újabb negatív visszacsatolás...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40027) MolnárPéter válasza Pano (#40021) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Semmi jelentősége...éljen a NOD, a VB király. :C

12-es csaj

Jó az Avast, semmivel sem gyengébb, mint az AVG szerintem. Úgysem fogod leváltani. :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#40028) Pano


Pano
addikt

Csak megemlítettem, nem felróni akartam, vagy azt sugallani, hogy szar lenne.

12-es csaj: Avastba be kapcsoltad egyáltalán a PUP detektálást minden valós idejű védelem alatt?

(#40029) Narxis


Narxis
nagyúr

Na, mely termékek szerepeltek sikeresen az új VB teszten? :)

Thanos was right.

(#40030) blattida válasza 12-es csaj (#40025) üzenetére


blattida
nagyúr

Elvileg november elején várható az aktuális rap teszteredmények publikálása.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40031) eurolac


eurolac
senior tag

Tegnapi nappal meg is jött az AVG 2011-es termékekhez az első komolyabb ver. frissítés, javítás. Még kevésbé terheli a rendszert, és gyorsabban áll fel a gépem vele. (Linkscanner kivéve)
El sem hiszem, hogy a gyenge kis laposomon simán fut. :C Legutoljára a 7-es AVG ment így vagy 4-5 éve.

Eurolac

(#40032) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Egy kis olvasnivaló Raymond.-tól. [link]

#40031 eurolac

Ha jól értem akkor Te laptopon használod az AVG-t? Melyik van fent? Az IS vagy a "csak szimpla" AV?

[ Szerkesztve ]

(#40033) blattida válasza BlackSeven (#40032) üzenetére


blattida
nagyúr

Raymond rosszul tudja: a Comodo felhő alapú keresője valós időben is dolgozik. :K
Na de sebaj, majd teszteli... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40034) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Üdvözlet Mindenkinek!
A kérdésem szerintem nektek triviális lesz:
a Windows Defender ütközik-e más írtókkal?
Pl.NOD 32-vel?
Bekapcsolt Windows Defender mellé telepítettem fel a NOD-ot,és gond nélkül felment.
Windows 7 Professional 64 bit-em van.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#40035) zed01 válasza Kezdő vagyok (#40034) üzenetére


zed01
őstag

Általában a Defenderrel minden irtó együtt tud működni, amivel nem azt akkor a telepítés végeztével úgyis kikapcsolja a vírusirtó.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40036) llaci63 válasza Kezdő vagyok (#40034) üzenetére


llaci63
tag

Szerintem a Nod32 nem kapcsolja ki a Defendert (Win7-ről beszélek), szerintem mind a kettő fut!

llaci63

(#40037) Imi1981 válasza blattida (#40033) üzenetére


Imi1981
veterán

És szerintem nagyon jól dolgozik az a felhő alapú kereső!Ha futtatok egy ismeretlen vírust sandboxba szinte mindig fogja!Szerintem viselkedés elemzést is csinál mert inkább futtatáskor kapja el a dolgokat!Vagy rosszul hiszem? :D

(#40038) eurolac válasza BlackSeven (#40032) üzenetére


eurolac
senior tag

"Ha jól értem akkor Te laptopon használod az AVG-t? Melyik van fent? Az IS vagy a "csak szimpla" AV?"

Szia! Akartam volna feltenni a fizetős av-t, mert van hozzá promo kulcsom, de nem ment fel a tűzfalam mellé. (#39927-es hozzászólásomban linkeltem be képet is róla). Így maradt a free verzió, ami nekem tökéletesen megfelel. A fizetősben van webvédelmi modul, ebben nincs.

Eurolac

(#40039) Narxis válasza llaci63 (#40036) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem igazad van.

Thanos was right.

(#40040) llaci63 válasza Narxis (#40039) üzenetére


llaci63
tag

Szerintem azért gondoltam így, mert nekem is kézzel kellett kikapcsolnom a Defendert, addig a kettő együtt futott! :K

llaci63

(#40041) BlackSeven válasza eurolac (#40038) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Lehet, hogy van a ZA-nak valami olyan modulja ami ütközne az AVG-vel? Érdekes.
Azt nem próbáltad, hogy leszeded az ZA-t és először telepíted az AVG-t és csak utána a ZA-t? Majd ezután az AVG-ben beteszed a ZA-t a kivételek közé.

(#40042) Narxis válasza llaci63 (#40040) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért írtam, igazad van. Én nem emlékeztem már mert rég használtam... ;)

Thanos was right.

(#40043) eurolac válasza Kezdő vagyok (#40034) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! (XP SP3) Én ugye most tettem fel az avg free-t, de előtte több mint fél évig nod32-őt használtam mellette valós időben futott a windows defender. Elméletileg azzal lehet gond, hogy ha egyszerre ugranak valamire...., gyakorlatilag azt vettem észre, hogy a nod hamarabb mozdult így nem volt összeakadás.

Eurolac

(#40044) llaci63 válasza Narxis (#40042) üzenetére


llaci63
tag

Remélem jól választottam hogy a Defendert kapcsoltam ki, és nem a Nod32-öt! :D
Egyébként elég lesz szerinted a Win7 tűzfala + Nod32, vagy mindenképpen érdemes feltenni valami más tűzfalat! Egy Asus router mögött vagyok, abban is be van kapcsolva a hardveres tűzfal!

llaci63

(#40045) eurolac válasza BlackSeven (#40041) üzenetére


eurolac
senior tag

Ha a free verzióból hiányozna fontos modul, mint pl.: az Identity Protection egészen biztosan megpróbáltam volna ezt a módszert, vagy pl.: a PC Tools Firewall-al való együttműködését, mert azt a falat is nagyon megszerettem, de így, hogy nem annyira butított a free ver. már nem nyúztam agyon a gépet telepítgetésekkel.

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#40046) B.S.&T.


B.S.&T.
csendes tag

Megjött az előbb a napokkal ezelőtt igényelt AVG IS 12 hónapos promociós kódom. Csak az a gond, hogy nem tudom mit tegyek. Tegyem fel most az IS-t vagy csak a sima AV-t (ehhez is van promóm) az Outpostom mellé? Vajon ha ezt második megoldást választom, akkor hogy lesznek meg egymás mellett?
Outpost és az AVG Anti-Virus? :F

[ Szerkesztve ]

Blood, Sweat & Tears

(#40047) 12-es csaj válasza Pano (#40028) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igen. Csak a fájlrendszer védelemnél fontos. A másik 2 védelem (az IM és a P2P) csak a beszélgetőkliens és a torrentkliens programok fájljait ellenőrzi, megfigyeltem. Nem lényegesek...

(#40048) blattida válasza Imi1981 (#40037) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, jól hiszed. :K ;]
A sandbox is kapcsolatban van a cima-val, a comodo online viselkedéselemzőjével. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40049) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Szeretném megköszönni a Windows Defenderre adott válaszokat!
Még kérdés:
Egy valós idejű kémprogram kereső program ütközhet-e a NOD-dal?
Pl.Spyware Terminator?

(#40050) Pano válasza 12-es csaj (#40047) üzenetére


Pano
addikt

Akkor nem értem mi a gondod az avastal, mert szerintem detektálása is jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.