Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Fire/SOUL/CD válasza csaba1203 (#17000) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az első Avast5 beta teljesen lefagyott nálam, ez az új beta 5.0.89 már megy rendesen.
A KIS2010 Build 463 nálam tökéletesen megy, minden OS alatt, a Sandbox-ot is beleértve. Sajnos több embernél viszont gond van vele. A 684-es buildben még a Sandbox sem megy. a ma megjelent 691-es buildet meg majd kipróbálja valaki más W7 x64 RTM alatt...

A CIS és Outpost tűzfal közel egy szinten vannak, egyszer ez, másszor az végez előrébb bizonyos teszteken(amik az utóbbi időben nem nagyon érdekelnek). A két tűzfal közt az az alapvető különbség, hogy míg az OP tűzfal megy W7 x64 RTM alatt, addig a CIS sajnos döglött teljesen... :K (legalábbis nálam)

Akit esetleg érdekel: 2x sem tudtam használni a NIS 2010 Beta-t, teljes KO.. :((( Telepít kb 55 mega frissítést, 9-ből 7 műveletet végra is hajt, aztán annyi. Befigyel egy "One Click Support" feliratú ablak, ami megint valamit vizsgál, de az is hibát talál. Elindít egy rendszerinfó-gyűjtőt, kérdés nélkül(minek megkérdezni a hüle user-t ugye), ezt az infót küldené szeretné magának, na itt értem a reset gombhoz... :DDD
Majd ha lesz egy újabb beta, akkor talán megint megpróbálom...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17002) etele34


etele34
tag

Valamiért az utóbbi negyven percben háromszor is frissített a Kaspersky. Ilyen rövid időközönként eddig még egyszer sem frissített.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#17003) #41133696 válasza etele34 (#17002) üzenetére


#41133696
törölt tag

NIS-nél még gyakrabban van ;) 5 -10 perceként frissít.

(#17004) Fire/SOUL/CD válasza etele34 (#17002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És "csak" vírusadatbázist frissített, nem lett magasabb esetleg a build szám is?
(a másik topic-ban valóban rövid és végül is értehtő a HSZ... :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17005) etele34 válasza #41133696 (#17003) üzenetére


etele34
tag

Az nem ugyan az. A kettő között óriási az eltérés. NIS pulzus frissítéseket végez azaz a letöltendő frissítési szignaturákat elosztja több részre és így tölti le. Kaspersky ezzel ellentétben általában 2-3 óránként frissít. Ehhez hasonló nagyságrendű adatbázist a NIS is letölt csak 2-3 óránként hanem "felszeletelve" elosztja és negyedóránkénti csomagokban tölti le. Az, hogy Kaspersky negyven perc alatt háromszor is frissített (esetleg) jelenthet valamit. Talán felkészülnek egy várható nagyobb támadásra? Nem tudom. Valami komolyabb oka biztosan volt ha ilyen sűrűn frissítettek.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#17006) etele34 válasza Fire/SOUL/CD (#17004) üzenetére


etele34
tag

Nem lett magasabb. Ebből gondolom én, hogy felkészültek egy "előre nem tervezett" támadásra. Talán megszimatoltak valamit.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#17007) L7wy válasza Fire/SOUL/CD (#17001) üzenetére


L7wy
őstag

Julian szerint a 9.0.0.691-ben a Sandbox megy 64 bites Win7en.
" Sandbox is working on Windows 7 x64 smile.gif
But it's not more compatible yet than the one of the last final on Vista 64."

Ugyanakkor jó pár bug is van még benne...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#17008) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Akinek sikerült reggelni a fentebb levő KAV licencért :Pudni kell róla ,hogy kínai KAV-val működik,de egy kis trükkel meg lehet oldani,hogy az angolt tudd aktiválni: Feltelepíted az angol KAV2010-est [link] ,de nem aktiválod .Bemész a programba ,majd kiveszed a pipát a "enable self defense" elöl,majd a tálcán levő KAV ikonra katintva kilépsz a programból "exit".A további lépéseket itt találod [link].Ez után már lehet aktiválni a kapott kulccsal.

ZoLee

(#17009) #41133696


#41133696
törölt tag

Valaki aki szintén kapott Bitdefender 2009 promociót közületek megtudná erősíteni, hogy a 2010-hez is jó e ? A Bitdefender honlapján ugyanis már a 2009-es verziót meg sem lehet találni. Neten olyasmit láttam - és ez is a logikus, elvégre ha valaki pár nappal, héttel vagy hónappal a 2010 debütálása előtt vásárolt 2009-et , akkor csak tudja már használni, ez a NIS esetében is így van - hogy jó. Nekem azért lenne jó, mert a régi gépre kerülne a defender melyet még nem is aktiváltam be, tehát 365-napos, és a NIS-t pedig az új gépemre költöztetném. Viszont jelenleg még csak a régi gép van meg, szóval ezért nem akarom gyakorlatban kipróbálni a Defendert még.

(#17010) attiati válasza Kácsa (#17008) üzenetére


attiati
veterán

köszi, hogy szóltál, nem is vettem észre

de nálatok lehet most hotmail-t regisztrálni?

kitöltök minden adatot, és :

"A Windows Live ID rendszerbeli regisztrációval kapcsolatos átmeneti hiba kijavításán dolgozunk. Próbálja meg újból. Ha továbbra is megjelenik ez a hibaüzenet, akkor később próbálja meg újból. OK
Hibakód: 100 : 0x800482de : 2009-08-29T09:16:42 GMT"

(#17011) csaba1203 válasza Fire/SOUL/CD (#17001) üzenetére


csaba1203
addikt

Eddig tartott a teszt :D Ugyanaz a hiba mint az előző változatnál. A 3 nappal ezelőtti adatbázis nem frissül és szerinte naprakész.Megvárom a véglegest addig vissza a KIS 2010.

(#17012) Kácsa válasza attiati (#17010) üzenetére


Kácsa
aktív tag

A Windows Live nálam működik ,mármint a bejelentkezés.Ha úi reg-re gondoltál azt nem tudom .

ZoLee

(#17013) attiati válasza Kácsa (#17012) üzenetére


attiati
veterán

kösz szépen, most már engedett hotmail-t regelni, és a kód is megvan, majd kipróbálom

hülye kérdés, de KIS-el is jó a KAV kód?

[ Szerkesztve ]

(#17014) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#17013) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem jó a KAV kód a KIS-hez(és fordítva sem persze).

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17015) attiati


attiati
veterán

elvetemülteknek itt van egy 90 napos ingyenes KIS és KAV kód

[link]

lengyel, lengyel mailt kell regisztrálni, fordítóval kell szarakodni, végigcsináltam, lengyel KIS oldalon aktiváltam is a promóciós kóddal, vagy mi, de valahol sztem elvesztem, és végül nem jött meg a lengyel mail címre

(#17016) Greenebola válasza attiati (#17015) üzenetére


Greenebola
senior tag

Nahát én is szántam egy kis időt rá a fordítás volt kicsit macerás meg a matematikai feladvány :F ,de meg kaptam 2 kódot a KIS és KAV hoz a hotmailes címemre csak amikor aktiválni kéne ezen az oldalon www.oem.kaspersky.pl akkor ez fogad ..

(Akcja przeznaczona tylko dla użytkowników zamieszkałych na terenie Polski.
Jeżeli mieszkasz na terenie Polski a widzisz ten tekst, skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej)

webforsítás:
A tett, amit csak felhasználóknak jelentettek, lakott Lengyelországban.
Ha Lengyelországban élsz és tudod látni ezt a szöveget, érintkezésbe tudsz lépni az osztályunkkal a technikai segítségnyújtás

Azt veszem ki belőle ,hogy a Régió lehet a gond Nem Lengyelből Regisztráltam
Ha valakinek netán sikerült írja már le hogyan? Sziasztok

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#17017) racerx válasza Kácsa (#17008) üzenetére


racerx
őstag

Nekem nem működik a kapott kód..

(#17018) attiati válasza Greenebola (#17016) üzenetére


attiati
veterán

Igen, utána én is megpróbáltam, és nem küldte ki.

Érdekes, mert először az oem kódot magyar mailre kértem, akkor úgy jó volt. (vagy lehet, hogy azért, mert akkor Madagaszkárt választottam Magyarország helyett).
Kiírta Kav.pl oldal, hogy ok, elküldték a kódot, de sajna nem jött meg. Nem tudom mi lehet a gond.

(#17019) Piloss


Piloss
senior tag

Sziasztok

ha valakinek kell KAV2010-hez fél éves legális liszensz akkor itt beszerezheti :

http://kaba.msn.com.cn/

bejelentkezik aztán meg is kapja :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#17020) racerx válasza racerx (#17017) üzenetére


racerx
őstag

Ja, bocs, most látom hogy KAV és nem KIS... :N :W

(#17021) attiati válasza Greenebola (#17016) üzenetére


attiati
veterán

feladtam, valahogy még a legelső reg-el sikerült továbbmenni, elfogadta kav.pl oldal is, minden, erre kiküldenek egy megerősítőt, amiben ott a varsói cím, az ár, meg minden

de amúgy is 2009-es, úgyhogy felejtős...

(#17022) Greenebola válasza attiati (#17021) üzenetére


Greenebola
senior tag

pfffff azta a fenébe na , de legalább megpróbáltuk...

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#17023) etele34


etele34
tag

Akit érdekel.NIS2009 90 napos kulcs

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#17024) ragazzo válasza etele34 (#17023) üzenetére


ragazzo
őstag

Köszike! :)

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#17025) attiati


attiati
veterán

Ha KIS2010-et felrakom, az minden funkciójában, gyorsaságában, hardverterhelésben 30 napig ugyanúgy működik, mint a teljes? Kipróbálnám.

(#17026) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#17025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, 30 napig teljes értékű, teljes funkcionalitással. Ha lehet, akkor a 463 Buildet használd, vagy ha kísérletezni is "szeretnél", akkor van 691-es Build is(Beta)... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17027) attiati válasza Fire/SOUL/CD (#17026) üzenetére


attiati
veterán

Á, pont a stabilitás a lényeg :), hogy kiváltsa kis2009 akadásait, aztán ha bevált, akkor beszerzek egyet sztem.
Kösz szépen!

Tényleg, még valami, ilyenkor ha új stabil build van, akkor update-nél frissíti magát az utolsó hivatalos végleges bulidra, vagy rá kell mindig telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#17028) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#17027) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az biztos, hogy Beta-ra nem fog frissíteni. Azt viszont sajnos nem tudom, hogy a KIS frissít-e nagyobb build-re, csak tippelem, hogy igen.(Nem használtam annyi ideig, hogy két stabil build megjelenhetett volna... :DDD ) De szoktak a topic-ban KIS userek is lenni, majd Ők megmondják biztosan...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17029) L7wy válasza Fire/SOUL/CD (#17028) üzenetére


L7wy
őstag

Nagyobb buildre a 2009es nem frissített, csak a hotfixeket telepíti, de az tudtommal nem ér fel a buildlépéssel.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#17030) Fire/SOUL/CD válasza L7wy (#17029) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Értem. Viszont példul a 459 és a 463 build közt az a különbség, hogy utóbbiban bent van a CF1...(Critical Fix 1)
Magyarul ha a 459-re rátelepíted a CF1-et, akkor abból 463 lesz?
Ezt még nem próbáltam, azért kérdem, mert akkor elméletileg a build számnak is meg kellene hogy változzon... Viszont azt meg nem tudom, hogy a KIS ezt(CF-re gondolok) letölti-e automatikusan update-kor, vagy csak a vírusadatbázisát frissíti... :F

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17031) attiati válasza Szellem. (#16638) üzenetére


attiati
veterán

Csak most vettem észre, hogy még írtál O&O defrag-hoz.
A prefetch xp-nél is megakadályozza, hogy a lemez töredezzen?

(#17032) Szellem. válasza attiati (#17031) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nézd, én nem használok ilyeneket! Windows 7 beépített töredezettségmentesítőjét használom. Nekem más nem kell. Általában a legtöbb ilyen 3rd party szoftvernek van online modulja. Fölöslegesen piszkálja a lemezt! Főleg Vista és Win7 esetében, mivel mind a kettőben ott a Prefetch és a Superfetch.

(#17033) attiati válasza Szellem. (#17032) üzenetére


attiati
veterán

xp-ben is megoldja a prefetch?

(#17034) Szellem. válasza attiati (#17033) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Sajnos, ott nem. Ott kell időnként töredezettségmentesíteni!

(#17035) Narxis


Narxis
nagyúr

PerfectDisk fejlesztői nyilatkoznak a Windows 7 beépített defragjáról: Link

Szerintem se szükséges 3rd party defrag szoftver Windows 7-hez, de pl. nekem WoW-nál +10fps-t hozott a PerfectDisk és gyorsabban indult utána mindig a WoW illetve gyorsabban töltötte be a nagyobb városoknál a területet. Nyilván ez egy speciális eset, hiszen a WoW mappája, kiegészítőkkel, patchekkel, addonokkal együtt óriási méretű. Én csak leírtam ezt a pozitív tapasztalatom. :-)

Ingyenes alternatívaként a Smart Defrag-ot ajánlom. Ha nem akarjátok, hogy állandóan piszkálja a merevlemezt akkor kapcsoljátok ki az autopilot scheduling-ot.

Hopp, itt írnak is a WoW-ról PerfectDisk fejlesztői: Link

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#17036) Krystal_s válasza Narxis (#17035) üzenetére


Krystal_s
addikt

üdvike...szerinted az o&o defragban is lehet ilyen szarság ,ami csak úgy piszkálja a hdd-t ? néztem a beállításokat és csak az offline defrag rész van ,ami elvileg magától dolgozna, de az nekem ki van kapcs. elvileg így nem csinálhatna semmit a háttérben...( olyasmi h autopilot scheduling vagy hasonló nincs )

(#17037) attiati válasza Narxis (#17035) üzenetére


attiati
veterán

és most jót, vagy rosszat nyilatkoznak róla? :) :B (nem vagyok jó angolból)
gondolom nem túl jót, és hogy szükséges az övüké is

[ Szerkesztve ]

(#17038) Krystal_s válasza attiati (#17037) üzenetére


Krystal_s
addikt

azt írják h a Win7 beépítettből hiányzik az ütemezett töredezettségmentesítés...és szerintük sok ember ezt igényelné, mert akkor folyamatosan dolgozhatna a háttérben és ezáltal nem lenne sok töredezett file.meg h a PerfectDisk fejlettebb és jobban képes dolgozni...pl ha nagyobb a hdd mérete és nagyon töredezett a lemez akkor szerintük a beépített nem képes elsőre helyretenni, azaz az csak egy multi-pass-mentesítő, amit többször is futtatni kell egymás után h jó legyen az eredmény, ezért szerintük szükség van egy külön programra, ami egy menetben képes rendet rakni...

[ Szerkesztve ]

(#17039) attiati válasza Krystal_s (#17038) üzenetére


attiati
veterán

:R köszönöm!

hülye vagyok, egy google translatet ráengedhettem volna, már úgyis belejöttem a lengyel promóciós kód igénylésénél :D

(#17040) Krystal_s válasza Krystal_s (#17038) üzenetére


Krystal_s
addikt

[OFF]bocsi lejárt a limit és rosszul írtam az első mondatot... :B
tehát : a Win7 beépített alap parancssori indításnál nem lehet ütemezni h a szabad helyet folyamatosan "kezelje"...paramétereket kell átírni h képes legyen erre, de ez sok ember számára macerás...

ui : igen én is megnéztem azzal is, és az kevert meg az első mondatnál :B[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#17041) #41133696


#41133696
törölt tag

Krystal Neked Bitdefendered van ugye ?

(#17042) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2 kérdés elsőre Eset témakörben..

1. Hogy lehet kikapcsolni VÉGLEGESEN a tűzfalat ESS4-ben?
(Azt a megoldást ismerem, amiben egy szabályt hozok létre az összes port-ra, a többit meg inaktiválom)
2. Aki használ EAV4-et W7 x64 RTM alatt, nincs vele semmi gond?
(mert nálam nem indul el a valós idejű védelem, MŰKÖDÉSI HIBA van helyette.. :W )

Egyenlőre ennyi...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17043) polonic


polonic
félisten

Jelentem, az Avira Premium Security Suite is kiválóan működik windows 7 oprendszeren. 32 bitesen próbáltam ki egyelőre. Majd kipróbálom 64 bitesen.

(#17044) Narxis


Narxis
nagyúr

Thanos was right.

(#17045) attiati


attiati
veterán

Hát lekopogom, de úgy néz ki, hogy o&o defrag-ot kivettem a szolgáltatások közül, így már memóriában se fut, és megoldódni látszik a rejtélyes KIS2009 akadás.

Pont mire lejár a CBE-s promóciója :) :( Volt már valakinek korábban computer bildes változat, valóban meghosszabbítják automatikusan?

(#17046) csaba1203 válasza Narxis (#17044) üzenetére


csaba1203
addikt

Elég régi grafikon.Azóta biztos sok minden változott :DD

(#17047) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kicsit visszaolvastam, de őszintén 17k+HSZ-t nem volt energiám végigböngészni. A következő a kérdésem:

mennyire baj, ha 2-3féle antispyware +egy vírusirtó egyszerre van 1 oprendszeren telepítve? Természetesen csak az antivírus a realtime védelme menne, a spyware irtókkal - egyszer az egyikkel, máskor a másikkal- csak időnként szkennelnék.

Más: dualboot esetén ha az egyik OS-ről szkennelem a másikat, az lát minden filet? (32-bites XP, 64bites win7)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17048) Tosee válasza t72killer (#17047) üzenetére


Tosee
őstag

mennyire baj, ha 2-3féle antispyware +egy vírusirtó egyszerre van 1 oprendszeren telepítve? Természetesen csak az antivírus a realtime védelme menne, a spyware irtókkal - egyszer az egyikkel, máskor a másikkal- csak időnként szkennelnék.

Nem baj, a lényeg, hogy a realtime véldelmük ne legyen aktív (kivétel a vírusirtó)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17049) Krystal_s válasza #41133696 (#17041) üzenetére


Krystal_s
addikt

igen a 2009 IS...

attiati: és ha leállítod azaz manuálisra teszed a szolgáltatásokban,akkor utána is rendesen működik a progi ? a futó alkalmazásokban nekem is ott van az oodag.exe,de úgy hallottam h onnan nem szabad leállítani ,mert akkor nem működik rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#17050) etele34


etele34
tag

Baráti körben van olyan gép amin a KIS mellett aztán van olyan gép ahol a NIS mellett de van olyan is ahol az ESS mellett megy párhuzamosan az a-squared antimalware is és annak is megy a valós védelme. Gond nélkül mennek és nincs semmi összeakadás sem belőle. Nincs lassulás nincs egymásba bekavarás nincs semmi. :) :K

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.