Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43851) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz a válaszokat, de eddig is pontosan tudtam, hogy a FEP nem ingyenes, csak gondoltam jön a karácsony, talán az MS is promozik egyet... :DDD
(Mellesleg a promoval sem mennék semmire(home userként persze), arról meg nem is beszélve, hogy FEP-nek jóval 1G felett van az adatbázisa. ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43852) Prill válasza 12-es csaj (#43843) üzenetére


Prill
csendes tag

Van még.

ESET Smart Security
Panda Global Protection
Agnitum Outpost Security Suite
VIPRE Antivirus

(#43853) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

MSE vagy AVG vagy COMODO vagy Vipre? Esetleg valami ezekkel egy súlycsoportba tartozó?
A Pandának (a Free-nek) mindenképpen kell net?

(#43854) F34R válasza 12-es csaj (#43853) üzenetére


F34R
nagyúr

A cloud-nak igen , de az összesnek mivel onnan húzza le az adatbázist
Még Avira volna de azt nem csipázod ;]
az hogy a szerverén elemzi azért kell net :D

Fire/Soul/CD

Az nem zsenge micsoda database :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43855) 12-es csaj válasza F34R (#43854) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó, az, hogy napi párszor kell net, hogy frissítsen, más, mintha állandóan kéne neki, hogy szerverről dolgozzon....
De az előbb felsoroltak közül inkább melyiket javasolnátok?
A COMODO tényleg sokat kérdez? Nehéz vele elboldogulni?

[ Szerkesztve ]

(#43856) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Csak felraktam a W7-et az Ubuntu mellé, persze hogy legyen elég hely a linuxon a játékoknak, meghagytam a linuxnak 250 GB-ot, lassan betelik. Azért raktam fel a windowst, mert vannak játékok amik abszolút nem futnak linuxon, olyan 50.50 % az arány ami fut a linuxon (natív és wine) és ami nem. Rájöttem, nem tudok élni a Medal of Honor 2010 és a Medal of Hnor Airborne nélkül, meg a Frontlines Fuel of War nélkül. :-(

Windowson a védelemről az Emsisoft Anti-Malware, Spy Sweeper, és a Comodo Firewall a D+-al gondoskodik. Eleinte bepróbálkoztam a PC Tools Firewallal, de az sokszor összeakad a Sandboxieval, vannak honlapok amik megfagynak ha a Sandboxie és a PC Tools aktív. Mióta a Comodot használom, minden ez irányú problémám megszűnt.

Furcsa egy hónap után windowst (is) használni, bár megjegyzem abszolút nem bízom a windowsban, a legsebezhetőbb operációs rendszernek tartom.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43857) F34R válasza zed01 (#43856) üzenetére


F34R
nagyúr

:D

12-es csaj

anyira nem kérdez sokat a 4-es többet kérdezett

[ Szerkesztve ]

(#43858) riki


riki
senior tag

Erről tud valaki ,hogyan teljesít ? FortKnox Personal Firewall 6.0.205.0 :F

[ Szerkesztve ]

(#43859) F34R válasza riki (#43858) üzenetére


F34R
nagyúr

Sz@rul

akkor inkább Pc Tools

[ Szerkesztve ]

(#43860) Krystal_s válasza csaba1203 (#43831) üzenetére


Krystal_s
addikt

nem rossz a végeredmény, de én sem értem miért talált még a CIS második keresésnél is kártevőt ugyanabban a mappában.
a lényeg a lényeg ,3 közül a legjobb eredményt érte el :P :)

12-es csaj: én mindent maxra állítottam és arra h kérdezzen minden műveletnél. de nem érzem h sokkal többet kérdezne, mint pl a BD vagy a Trend. a beállításon múlik pl h az ismert gyártók programjai szerepelnek egy listán, ami alapból be van kapcsolva és azoknál nem kérdez./én kikapcsoltam, mert ritkán telepítek új progikat és akkor nem zavar, ha jelez./
szerintem a legdurvább beállításnál is csak azoknál kérdez sokat ,akik gyakran telepítenek programokat...
a tűzfal szintén beállításfüggő, akárcsak a többi védelmi proginál.

(#43861) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Sziasztok,
Az FS frissítési problémáira találtatok valami megoldást?
Néha, ha úgy tartja kedve frissít rendesen, de van amikor több óráig semmi.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#43862) Gorneck válasza Nhorbee (#43861) üzenetére


Gorneck
titán

Én már rég felakasztottam volna magam...

Gorneck#1239

(#43864) Nhorbee válasza Gorneck (#43862) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Annyira nem vészes a helyzet :DDD

(#43865) BigManus válasza Nhorbee (#43861) üzenetére


BigManus
addikt

Nálam a Client Security frissít rendesen.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#43866) Nhorbee válasza BigManus (#43865) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Akkor az én készülékemben van a probléma? Előtte NIS volt fenn 2-3hétig, de végül visszaraktam a jól bevált FSIS-t. Előtte nem volt semmi probléma a frissítéssel.

(#43867) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Melyik cégek a legrégebbi motorosok? AVG, ESET, Symantec, Kaspersky, AVAST? Ezek azok? Melyek még? 20+ éves vállalatokra gondolok.

Hogy lehet, hogy egy cég, amelyik őrült régi motoros, mégis sz*tykot ad ki a kezéből?

(#43868) F34R válasza 12-es csaj (#43867) üzenetére


F34R
nagyúr

G-data , Avira , Bittdefender se mai

Nem Ghost Rider ez ;] egyébként nem értem mire gondolsz a "szutyok" alatt ?

(#43869) 12-es csaj válasza F34R (#43868) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor kvázi a mai ismertek a régebbiek?

A szutyok alatt? Arra, hogy sz*r

(#43870) F34R válasza 12-es csaj (#43869) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem szar az csak jobb/rosszabb , nem mindenki van úgy kiokosítva mint mi ezért mindenki mást favorizál (effektíve neki az a "legjobb" ) Az meg ne rémítsen meg hogy ezt-azt nem detektál amennyi motor annyi találati érték , azt kell használni/od ami neked legjobban bejön :D

(#43871) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Avira magyarul mikorra várható?
Tudtok-e valamit?

Illetve segítséget kérnék:
újságos Nod-ot használok,de rá akarnak venni arra,hogy tegyek fel egy crack verziót,mert az is ugyanúgy védene....Mert az is mindent megkap,mint a fizetős....
De én ezt nem hiszem el!!!!
Mit válaszolnátok erre az ismerősömnek?
:Y

[ Szerkesztve ]

(#43872) csaba1203 válasza 12-es csaj (#43867) üzenetére


csaba1203
addikt

A germán vonalat kihagytad G-Data és Avira is régi öreg motorosok :D :DD

(#43873) csaba1203 válasza Kezdő vagyok (#43871) üzenetére


csaba1203
addikt

Semmiképp ne engedd crack-elni maradj az újságos kódnál :N

(#43874) Kezdő vagyok válasza csaba1203 (#43873) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Oké,én is így döntöttem.
De így meg szerintem hülyének fog nézni....
Hogy kéthavonta rakom bele az új username+passwordot.

(#43875) 12-es csaj válasza F34R (#43870) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Azért az már megrémíthet, hogy akik kérdeznek Gyakorikérdések.hu-n, mert fertőzött lett a gépük - és a vírusirtó nem detektálta - mind ugyanazt használják... A sok teszteredmény is megrémíthet. És itt már nem szimpátia alapján kell (kéne) dönteni....

(#43876) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

12-es csajnak milyen irtót ajánlanátok?
Erre is kíváncsi lennék.
Hiszen sok mindent ismer.

(#43877) csaba1203 válasza Kezdő vagyok (#43874) üzenetére


csaba1203
addikt

Ne is törődj vele az ő gépe előbb tele lesz mindennel,mint a tiéd :D :DD

(#43878) Kezdő vagyok válasza csaba1203 (#43877) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

De konkrétan,mit ajánlanál neki?
Kíváncsi vagyok. :)

Szerk:kérdem ezt mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#43879) Prill válasza 12-es csaj (#43875) üzenetére


Prill
csendes tag

Melyik az a virusirtó (név szerint!) amelyiket mindenki használ és beenged mindent?

(#43880) Krystal_s


Krystal_s
addikt

én kb 10 éve kezdtem gépezni és akkor igazán nagynak és jónak a McAfee és a Norton számított.hozzáértők F-prot-ot használtak. emlékszem a Panda macira is. főleg PC-s magazinokhoz mellékelték. ingyenes AV-k terén az AVG volt ismertebb aztán Avast és Avira, de akkor még nagyon gyenguszok voltak.

(#43881) Krystal_s válasza Prill (#43879) üzenetére


Krystal_s
addikt

ismerősök körében és fórumokon ,ahol a legtöbben panaszkodnak kártevő fertőzésre, többségük NOD-ot használ. gondolom alap beállításokkal. tudom h sokat fejlődik, de a szememben nem megbízható védelem. és az erőltetett reklámjaik miatt sem kedvelem őket.

(#43882) Fire/SOUL/CD válasza 12-es csaj (#43867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] (Gdata 1985-ben alapítva)
Természetesen ezek a cégek alapítási dátumai, nem pedig az, hogy mikor dobták piacra az első víruskergetőiket.

Krystal_s #43881
Nem a NOD-al van baj, hanem azokkal userekkel, akik használják, ugyanis a a döntő többségük warezbubus, és tört NOD termékekkel operálnak.
(A NOD az egyik olyan kergető, amihez könnyen lehet beszerezni "patch"-t, amik kapásból kilőnek bizonyos védelmet, köztük az önvédelmet is kapásból) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43883) 12-es csaj válasza Krystal_s (#43881) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Én még nem válaszoltam a Gyakorikérdések.hu-n olyan kérdésre, ahol frissített, legális NOD32 engedett volna be durva dolgokat. És szerintem máshol se találkoztam ilyen panasszal. Nem tudom, de én nagyon megszerettem azt a vírusirtót. Az nem szimpatikus benne, hogy időnként meg kell etetni újságos kóddal. De lehet, majd ráveszem magam arra.

Prill:
Szerintem ez nem kérdés sajnos manapság...

csaba1203:
Köszi a kedvességet.......

Egyébként miből gondolod, hogy tele lesz a gépünk mindennel?

[ Szerkesztve ]

(#43884) Krystal_s válasza Kezdő vagyok (#43871) üzenetére


Krystal_s
addikt

ezt mostanában kezdték mondogatni h ha vki "okosságot" használ egy AV-hez ,akkor az nem véd és frissít úgy mint a sima. hát sztem ez hülyeség. egy normális reseter vagy vmi ,ami csak a trial limitet változtatja meg, annak ugyanaz marad a védelmi megbízhatósága.max néha a motort nem frissíti,de def. fájlok frissülnek rendesen sztem.

(#43885) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#43882) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ez a gyakorlatban miben nyilvánul meg a Nod-nál?
Nem fog meg mindent?
Beengedi a crack-et készítőt a crack-et használó számítógépre,vagy miért?

(#43886) Kezdő vagyok válasza Krystal_s (#43884) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A Nod-nál itt a program modulok frissítését érted?

(#43887) HZoli87 válasza Kezdő vagyok (#43871) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem várható magyar változat.

(#43888) Kezdő vagyok válasza HZoli87 (#43887) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nagy kár.
Pedig a Nod után ez lett volna a következő választásom.
Bár németül tudok egy ici-picit.

(#43889) Krystal_s válasza Fire/SOUL/CD (#43882) üzenetére


Krystal_s
addikt

lehetséges h nem hozzáértő személyek...de sztem sokan demo-t használnak és 30 naponként cserélik a hivatalos oldalról. töréseket nem igazán ismerem, azt tudom h egy ideje már az sem a régi azaz néha már veszélyesebb mint egy kártevő, ezért is írtam h "normális" reseter pl, az sztem nem rontja a védelmi szintet...
mik azok a szolgáltatások a motor frissítésen kívül, amit kilőnek az említett patch-ek ?

Kezdő vagyok: igen a vírus adatbázisra gondoltam, sztem az rendesen frissül. sok esetben az program motorját nem frissíti, de attól még lehet jó.
pl anno évekig használtam a TrendMicro IS 2006-ot, mert a 2007-2008 sokkal jobban zabálta az erőforrásokat és zavart. a vírus adatbázis pedig ugyanaz volt mindegyiknél.

[ Szerkesztve ]

(#43890) F34R válasza Kezdő vagyok (#43888) üzenetére


F34R
nagyúr

angol? mert olyan nyelvcsomaggal (európai , magyar és egy pár kivétel országbeli ) amilyennel akarod

(#43891) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#43889) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor maradjunk konkrétan a NOD-nál (és próbálok úgy fogalmazni, hogy az ne sértse a PH szabályzatát), No, az egyik ilyen illegális cucc használatához a NOD önvédelmét ki kell kapcsolni(restart gép). Ezt követően kapásból ki kell kapcsolni a valós idejű védelmet, mert egyből törölné a NOD. (innentől semmi nem védi a gépet) Lefuttatod az illegális cuccot, ami még figyelmeztet is, hogy el ne felejtsd bekapcsolni az önvédelmet, de amikor bemész a NOD beállításaiba érdekes módon az már be van kapcsolva.
Innentől a beállítások csak dísznek vannak, egy csomó registry bejegyzéshez nem fér hozzá a NOD, a beállításokat nem lehet menteni, amikor uninstallálod a NOD-ot, akkor 8-10 registrykulcsot nem tud törölni, mint ahogy egy NOD újratelepítésekor is ki kell hagynod a telepítéskor azokat a kulcsokat, amit módosítana a NOD, csak nem tud.

Minden ilyenfajta szemetet, le lehet fülelni, és le is fülelik a kergetők, ilyenek pl a trial resetek, illegális kulcsok stb. Viszont ha a kergető által jól ismert szemét, úgy módosít dolgokat, hogy a kergető(holott ismeri az illegális cuccot, tudja mit modósít), ennek ellenére csendben marad, azt csak a fontos védelmi vonalak kiiktatásával lehet kivitelezni...

És még mielőtt valaki azt gondolná a leírtakból, hogy én magam is warezegér lennék, nem, nem vagyok az, csak a melóm során sok ilyen arccal találkozom, és szeretem tudni, hogy xy víruskergetőt miért nem tudok leszedni, vagy újratelepíteni stb stb.

Amikor meg ez a szitu, akkor ezek a "userek" mindent kitalálnak, mindent szidnak, mindent meg tudnak magyarázni(természetesen szakmai szempontból közelítenek a negatív végtelen felé), csak épp magukban, meg a warez-tevékenységükben nem találnak kivetni valót.
Na ezeket hívom Pinokkióknak. :DDD Máshol már leírtam, itt idézem:

"UI: A Pinokkió(k) az egy cast, én ragasztottam rá egy bizonyos user group-ra, mert:

1. Fafejű - mondhatsz neki(k) bármit, vagy nem azt csinálja vagy hót ziher, hogy az ellenkezőjét

2. Hazudik, mint a vízfolyás - Azt sem hiszem el neki, amit kérdez, amit meg mond, azt osztom 10-el. Ha olyan ütemben nőne az orra, mint amennyit összehazudik, akkor akkora orra lenne, hogy az artista mókus egy zsák mogyoróért nem menne ki a végére...."

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43892) Krystal_s válasza Kezdő vagyok (#43888) üzenetére


Krystal_s
addikt

pedig nagyon sokat fejlődött az Avira és kártevő felismerés terén az elsők között van.
olyan nagy nyelvtudás nem kell hozzá, de ilyenkor szeretem pl GoodSpeed leírásait, mert nagyon érthetően képekkel illusztrálva írja le a beállításokat. Avira-ról nem tudom h készített-e leírást.

(#43893) Krystal_s válasza Fire/SOUL/CD (#43891) üzenetére


Krystal_s
addikt

értem :) jó tudni. elvégre te jobban értesz hozzá, mivel sok ilyen esettel találkoztál :) de ennyire gáz lenne egy sima reseter is ? egyszer próbáltam vmihez és ott működött minden, csak adott újabb 30napot.

(#43894) F34R válasza Fire/SOUL/CD (#43891) üzenetére


F34R
nagyúr

Ex-Haveromnak is olyan van :DDD és örül is magának hogy nem kell keresnie felhasználónév/jelszó párost ;]

(#43895) 12-es csaj válasza Fire/SOUL/CD (#43891) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Te sokat foglalkozol vírusirtással is? Akkor neked elég nagy tapasztalatod lehet a vírusirtókkal, és hogy melyik hajlamos durvákat is átengedni - persze a legális, frissített irtókra gondolok. Engem pl. nem is érdekel, ha egy illegális irtó enged át valamit, mert az úgyis user error, nem a vírusirtó hibája, az alapján nem lehet következtetést levonni.

(#43896) Fire/SOUL/CD válasza 12-es csaj (#43895) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, nem foglalkozom vírusirtással, vagy legalábbis nem úgy, ahogy gondolod. Ha egy fertőzött gépen kell rendet rakni, akkor lementem a fontos adatokat, aztán format c. :DDD

Sok kergetőt kipróbálok folyamatosan, ha újabb verzió érhető el, de erre csak azért van szükség, mert sok különböző kergetőt kell telepítenem ügyfeleknél, és képben kell lennem ez miatt. Én magam azokat használom(rég óta fixen), amik az aláírásomba vannak, plusz Panda IS és ESS. (Több gépem van, több OS)
A legfontosabb védelmem, az a Returnil (ha érdekel mi az, akkor cikk a Logoutom-ban)

Ha valaki ésszel netezik és használja a gépét, emellett naprakész az OS/a kergetők/a kiegészítő védelmek, még akkor is bejöhet bármi.

F34R
Milyen gyakran telepíti újra a gépet, vagy szól Neked, hogy gond van? ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43897) 12-es csaj válasza Fire/SOUL/CD (#43896) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó, de egy jobb vírusirtó mellett nyilván kisebb eséllyel jön be valami, mint egy gyengus (KingSoft, stb. névtelenek, avast! stb.) mellett.
Tisztában vagyok azzal, hogy nincs 100%-os védelem, ha jól tudom, matematikailag be lett bizonyítva. ;]

(#43898) #41133696 válasza csaba1203 (#43877) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez ütött :D

(#43899) Fire/SOUL/CD válasza 12-es csaj (#43897) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Végül is bármi mellett bejöhet bármi, ha vírusminta, vagy heurisztika stb révén nem azonosítja/nem véli kártevőnek, az még önmagában mindig nem gond. A probléma ott jelentkezhet, ha ezt az állományt futtatják, vagy olyan állomány, amit egy alkalmazás futtat. Ilyenkor "előnyt" jelent olyan szoftver, ami tartalmaz viselkedéselemzést, kódelemzést, a beépített sandbox-ot stb.

Az Avast mellé is ha felkerül egy pl Comodo fal, akkor azok jól kiegészítik egymást, mert az Avast proaktív "gyengeségét" a Comodo pótolja...
Ha kint lesz a végleges Avast(a béta nagyon jól megy, tényleg sikerült a "furcsa lassulásokat" megszüntetni W7 alatt), a továbbfejlesztett eltávolító képességgel és rootkit motorral, akkor egész korrekt védelmet fog biztosítani, főleg egy erősebb proaktív képességekkel felruházott fallal kiegészítve.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43900) Gorneck válasza 12-es csaj (#43897) üzenetére


Gorneck
titán

Tökre 8 ha a felhasználó azt se tudja mit nyomkod...vannak akik a magyar kiírást se tudják értelmezni...mind1 mit telepítesz...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.