Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43901) Fire/SOUL/CD válasza Gorneck (#43900) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, mondasz valamit. :DDD És ilyenkor általában az következik, hogy megunja, hogy sokat kérdez a progi(nehéz értelmezni) és vagy leszedi, vagy guglizik egy kicsit, és beállítja egy olyan védelmi szintre az adott védelmi szoftvert, ami onnantól már csak jelképesen véd... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43902) 12-es csaj válasza Gorneck (#43900) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Hát, az is egy dolog.

Amúgy nem tudom, de nálam ott kezdődik a megfelelő képességű, jó vírusirtó, hogy elég önmagában + W7 tűzfal (például), és néha futtatjuk a Malwarebytes'-t. Ha már Threatfire meg Defense+ meg mi tudom én még mi kell mellé, akkor szerintem meddő. Ha a kiegészítő viselkedés alapú blokkoló több kártevőt fog meg, mint a "főállású" vírusirtó, az rég "gáz". Szerintem...

Amúgy az avast 5.1 beta rettenetes dolgokat csinál a W7 64 rendszereken/rendszerekkel. Nem próbáltam ki, nem is akarom - lehet, hogy a véglegest se... - de a fórumukon sok panaszt olvasok.
Milyen furcsa lassulások vannak az 5.0 mellett? Mire gondolsz pontosan, Fire?

[ Szerkesztve ]

(#43903) Gorneck válasza Fire/SOUL/CD (#43901) üzenetére


Gorneck
titán

Beállítani? Vicces vagy így este (:D), aki nem ért hozzá az le se szarja csak takarodjon a dumagép és mielőbb újra gépezni tudjon...erről szól a dolog...az esetek többségében...és csodálkoznak mikor azt mondom, hogy lesz.rom a gépüket, vigyék olyan emberhez aki ezért pénzt kap...persze ez nem nagyon tetszik senkinek, de ez a része már hidegen hagy...

12-es csaj: Sztem már megint túlbonyolítod a dolgot...itt nem sztemezni kell, hanem meg kell nézned a saját igényeidet és tudnod kell mily netezési szokásaid vannak...ha ezekkel tisztában vagy képes leszel megfelelő védelmet találni. Bár ezen a téren amit tudsz szenvedni...sose fogsz váltani... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#43904) 12-es csaj válasza Gorneck (#43903) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Honnan tudjam, milyen védelem lenne megfelelő? Ennyire szakértő nem vagyok. ;]
Talán az MSE, de az bizonyos okokból nem biztos, hogy jó lenne (nem a Win illegális), a NOD32-nek meg újságos kódokat kell megadni bizonyos időnként. ;] Igen, sok a problémám...... :W

(#43905) Gorneck válasza 12-es csaj (#43904) üzenetére


Gorneck
titán

Azt csak tudod mit nézel a neten nem?

Gorneck#1239

(#43906) 12-es csaj válasza Gorneck (#43905) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igen. :))

(#43907) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#43891) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ezt a hozzászólást külön meg szeretném köszönni.
Sok mindent megértettem. :R :R :R

(#43908) Kezdő vagyok válasza F34R (#43890) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Angolból még elég gyenge vagyok. :(((
Igaz,hogy gépfogás tekintetében ő most a király?

(#43909) #41133696 válasza Gorneck (#43903) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Bár ezen a téren amit tudsz szenvedni...sose fogsz váltani..."

Soha nem fogom megérteni, hogy miért pont az avast, és miért nem lehet már féléve legalább lecserélni ... :U

Szerk : Szerintem nem csak engem érdekelne a miértre a válasz, és szerintem nem csak én nem értem itt a fórumon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43910) pethYeti


pethYeti
addikt

Avira ha valamit vírusosnak észlel és rányomok a Details-re akkor miért scannel 3 percig?

(#43911) HZoli87 válasza pethYeti (#43910) üzenetére


HZoli87
veterán

Minden találatnál lefuttat egy rootkit scan-t, csak úgy a biztonság kedvéért. Nem kikapcsolható, ha elakarod kerülni, akkor interaktívról automatára kell átállítanod a programot. Futási ideje nálam 30 másodperc, ahogy a képen is láthatod.

(#43912) 12-es csaj válasza HZoli87 (#43911) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az ingyenesben is van rootkit védelem?

(#43913) bivalyolo válasza 12-es csaj (#43912) üzenetére


bivalyolo
őstag

az van de webvédelem nincsen ;]

amúgy: [link]

"Let's agree to disagree!"

(#43914) 12-es csaj válasza bivalyolo (#43913) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az új verzió óta van antirootkit? Nagyon úgy rémlik, mintha legalábbis régebben nem lett volna.
Vannak-e frissítési gondja és reklámoz-e? Igaz-e, hogy a free-ben nem teljesértékű heurisztika van?

(#43915) HZoli87 válasza 12-es csaj (#43914) üzenetére


HZoli87
veterán

Van az ingyenes verziónál is, 9-s verziónál csak x86 alatt működött, de most már x64 alatt is. Adatbázis és heurisztika megegyezik. Naponta egyszer frissül, ami egy perc alatt átállítható. Reklámok továbbra is vannak (kikapcsolható), mint általában az ingyenes termékeknél, amikből elérhetők fizetős verziók. WebGuard hiánya orvosolható, ha rendesen be lett állítva a program. Frissítéssel sincs mostanában gond, nem panaszkodnak rá a hivatalos fórumon. Magyar verzió nincs és nem is várható a közeljövőben. (Fizetős verziók baráti áron kaphatóak, de évek óta van hozzá promót.)

[ Szerkesztve ]

(#43916) bivalyolo válasza 12-es csaj (#43914) üzenetére


bivalyolo
őstag

miért lényeg az h volt e a régebbiekben? úgyis a mostanit használnád...

frissítési problémák előfordulhatnak de arra is van megoldás. ha benézel a topikjába ott le van írva minden ezzel kapcsolatban.

a reklámot meg nagyon könnyen ki lehet kapcsolni.

ilyenről h a freeben nem teljes értékű a heurisztika nem tudok.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#43917) csaba1203 válasza 12-es csaj (#43883) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha jól tudom,akkor csak a 30 napos próbaverzióhoz létezik ez a crack dolog.Arról viszont tudni kell,hogy a program moduljai nem frissülnek,ami egy idő után elavulttá teszi magát a programot.Az a tuti ha magazinos kóddal használod.Sztem 2 havonta ki lehet bírni azt az 5 percet :D :DD

(#43918) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Zemana Antilogger Promo:

[link]

To protect and serve!

(#43919) Prill válasza csaba1203 (#43917) üzenetére


Prill
csendes tag

5 perc?!

Ezalatt (én) három nodba is megkérem és kapom, majd be is írom az új felhasználó név/jelszót. :K

(#43920) Fire/SOUL/CD válasza Prill (#43919) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezzel én nem "hencegnék", mivel nyilván warezolsz. :((
Na azt meg nem szeressük itt PH!-n.. :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43921) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! Az Avira free-vel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem: normál interaktív beállítás mellett ha pl. csinálunk egy eicar tesztet vele feldobja a figyelmeztető ablakát. Itt két lehetőség van ugye; remove (eltávolít) és a details (részlet, részletez). Én úgy értelmeztem, ha a details-re kattintok ott esetleg olyan ablaknak kellene feljönnie amin több lehetőség van, mint pl. a 9-es verziónál anno: karantén, átnevez, eltávolít stb. Most teljesen mindegy, hogy a remove-ra vagy a details-re kattintok, mindkét esetben ugyan az a funkció, karanténoz és jön a fél perces scennelés. Egyszóval, mi a különbség a két gomb lehetőség között? Ha nincs, akkor miért nem egyértelmű a választás mint pl. az mse-nél? Biztosan van rá magyarázat, csak én nem értem.

Más: valaki, aki használja a zemana antiloggert írna róla pár mondatot? Pl.: más védelem mellé fel lehet e tenni, fogja e a rendszert? stb.Úgy gondolom, ő egy HIPS alkalmazás valójában.

Eurolac

(#43922) HZoli87 válasza eurolac (#43921) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha a törlést (Remove) választod, akkor minden esetben karanténozza a talált rosszindulatú fájlt, másik esetben (Details) te döntheted el, mit csináljon vele.

(#43923) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!

Tesóm gépére akarok valami vírusító+tűzfal combót. Lehetőleg ingyeneset és olyat ami nem fogja a gépét.
Eddig avira PSS volt fent neki, de nagyon lassú lett tőle a gépe (3200+ sempron, 512MB ram, int. vga, win xp).
Avaston gondolkodok, esetleg a microsoft szoftverén.
Ki mit tudna ajánlani? A gyorsaság a legfontosabb.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#43924) Prill válasza Fire/SOUL/CD (#43920) üzenetére


Prill
csendes tag

Szia!

Akkor Te is warezolsz kedvesem, ha én igen, mert én biztosan nem és kikérem magamnak a gyanúsítás bármely ilyen formáját!!!

Ezzel az 5 perccel csak arra szerettem volna rámutatni, hogy az láthatóan "irtózatosan sok" idő egyeseknek. Nagyjából 2 perc alatt lehet kérni magazinos kóddal új felh.név/jelszót. Ezt azért tudom, mert két évig volt előfizetésem egy magazinra és úgy használtam az ESS-t. Most már megvettem (nyáron) az egy éves liszenszet.
Kép

(#43925) eurolac válasza HZoli87 (#43922) üzenetére


eurolac
senior tag

Direkt ugyanarra a zip letöltésre kattintottam, mint Te. Nekem a képen látható lehetőséget adja, és itt teljesen mindegy, hogy melyik gombra nyomok: karanténoz és scannel. Mindkét gomb ugyanazt a funkciót adja. :F

Eurolac

(#43926) HZoli87 válasza eurolac (#43925) üzenetére


HZoli87
veterán

Details -> Majd a felugró ablakon: (Action alatt) jobb kattintás és elérhetővé válnak a lehetőségek.

(#43927) Fire/SOUL/CD válasza Prill (#43924) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor elnézést kérek Tőled! :R
DE, legközelebb kéretik kicsit bővebben kifejteni(mint ahogy most tetted), akkor nem értem félre. (Sajnos létezik a NOD-hoz ilyen "kulcskérő", meg az is furcsán hangzott, hogy "3 NODhoz"...Nyilván senki sem vesz 3 külön NOD előfizetést, inkább több gépes liszenszet, de ehhez meg nem kell több kulcs...)

Még1x sorry!

UI: Nem warezolok, a kedvesed meg pláne nem vagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43928) riki válasza sznorbi2 (#43918) üzenetére


riki
senior tag

A múltkori BitDefender promo kicsit gázos volt. Végig románul beszélt, kért e-mailt,s ezek után sem tudtam legalább angolra állítani.Bár lehet,hogy csak én voltam béna. :F

(#43929) Fire/SOUL/CD válasza riki (#43928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most is van BD IS 2011-es promo(6 hónapos kulcs)

A román oldalról le kell tölteni a webes telepítőt, ami felpakolja magát, majd uninstallálni a románt és fel az angol BD-t
(Tehát progin belül nem lehet nyelvet állítani, azt nem véletlen, hogy nem találtad)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43930) Fire/SOUL/CD válasza eurolac (#43925) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Avire Free - Interactive mode - Eicar

eurolac #43931
A fizetős nem dob reklámot, a Free szokott, de ez sem mindig. Csak akkor jelenik meg reklámablak, ha van valami pl akció az Avira-nál. Ha nincs vagy ;pp 2 akció között nem jelenik meg semmilyen reklám, tehát nem úgy működik a dolog, hogy ahányszor frissül, annyiszor jelenik meg a reklám ablak. :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43931) eurolac válasza HZoli87 (#43926) üzenetére


eurolac
senior tag

Na, most már tiszta! Újra fogom rakni az avirát, mert szerintem nem műxik rendesen. Nekem a details lehetőség után soha nem adta ki azt az ablakot, amit most Te belinkeltél. A scennelés lefutása után nem történt semmi, a cucc a karanténban volt és kész! Ezért is írtam be most, mert nem stimmelt a dolog! Az előző hozzászólásomban is, amikor a képet készítettem ugyanez történt, semmi ablak-lehetőség a scan után. :(
Viszont most megpróbáltam ismét, és csodák csodája kiadta az ablakot a scennelés után amit te is betettél. Sőt, nekem reklám ablakok sem jöttek fel a frissítés közben mint régen a 9-el. azt hittem a 10-ből kivették.Tegnap kaptam az első reklámablakot frissülés után, csodálkoztam is. Szóval, ezt igencsak újra kell tenni. :(((

Eurolac

(#43932) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#43930) üzenetére


HZoli87
veterán

Nocsak, nekem hiányzik a Help mellől a kérdőjel. :DD

(#43933) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#43932) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nekem meg a popub ablakból az Overwrite and Delete opció... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43934) csaba1203 válasza Speeedfire (#43923) üzenetére


csaba1203
addikt

Mindegyik jó választás hozzá a Comodo tűzfalát javaslom.A gépet elnézve viszont nem ártana bele még 512MB memória.Ez volt a lassulás oka.

(#43935) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#43933) üzenetére


HZoli87
veterán

Precíz németek ... :DDD

(#43936) eurolac


eurolac
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a segítséget!

Eurolac

(#43938) Speeedfire válasza csaba1203 (#43934) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Avast-ot raktam fel, remélem gyorsabb lesz.
Az érdekes az, hogy a hdd-t darálta mindig. A cpu és a memória használat nem volt annyira vészes. Ettől függetlenül tényleg jól jönne bele egy kis plusz memória, sokat dobna rajta. Én már mondtam neki, de ....sz@rból várat effekt van nála.
Köszönöm a segítséget, remélem ezzel már gyorsabb lesz neki.
Sajnos a chrome-ra sem akar áttérni a FF helyett, ami megint csak memória... :(

[ Módosította: ollie ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#43940) 12-es csaj válasza Speeedfire (#43938) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nagyon nem javaslom!
Mellesleg nem lesz gyorsabb a gépe, az avast rendesen lassítani fogja. Báár, ez nem 100%, mert valahonnan van egy olyan érzésem, miszerint csak a Win7 X64 rendszereket lassítja.
Azt viszont 100%-ra tudom, hogy gondjai lesznek vele.... Nagyon sok károkozót átenged, a keményebbeket is.
Akik értenek a géphez, tehát foglalkoznak a biztonsággal is, és kiegészítő védelmeket használnak az avas mellett, rendre arra panaszkodnak, hogy a kiegészítő védelmek fognak meg mindent, az avas semmit.
Lehet, hogy itt sokan nem bírnak, meg sokan nem hisznek nekem, de azért úgy érzem, amit most írtam, az sajnos pontosan így van; ezt el lehet hinni..

A két böngészővel én is így vagyok... Ha már alapból sz*r a netem, a Chrome-mal elviselhetőbb lenne. De naaaagyon megszoktam a Rókát... :W

(#43941) Prill válasza 12-es csaj (#43940) üzenetére


Prill
csendes tag

Szia!

Az Operát nem próbáltad még? Eszeveszetten gyors. Én használom a Crome-t, a FF-ot is de az Opera (szerintem) mindkettőnél gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#43942) F34R


F34R
nagyúr

Microsoft-nak hova lehet küldözni fájlokat ?

(#43943) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#43942) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
[Gyanús]
[Fals pozitív]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43944) Speeedfire válasza 12-es csaj (#43940) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor szerinted mi lenne a legmegfelelőbb? Avira? Mindenféleképpen valami free megoldás kellene. Igazából valami alap védelem kellene. Nem szokott szerencsére ész nélkül kattintgatni. port.hu, facebook, youtube, online szótár, ilyeneket használ rajta
Egy linuxos router van a gép előtt, valamennyit visszafog azért a támadásokból szerintem. Portok letiltva rendesen.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#43945) 12-es csaj válasza Speeedfire (#43944) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Hát, én ilyen esetben se javaslom az avast!-ot. Baj lesz belőle...
Hogy mit helyette? Esetleg
Microsoft Security Essentials?

(#43946) Speeedfire válasza 12-es csaj (#43945) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Értem, akkor felpattintom neki az MS-t. :)
GoodSpeed írása szerint, nem lehet rossz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#43947) lck válasza 12-es csaj (#43945) üzenetére


lck
senior tag

Ne már hogy Avastról, Emese javára beszéled le !
Miért lenne baj ? Ha vírust kap akkor meg mindegyik mellett kap úgyis. Akkor inkább Avast.

[ Szerkesztve ]

(#43948) riki válasza Fire/SOUL/CD (#43943) üzenetére


riki
senior tag

Köszi a segítséget. Még egyszer teszek egy kisérletet,mert talán ők fejlődtek a legtöbbet az utóbbi időben szerintem. :R

Múltkor valaki kérdezte ,hogy ki lehet e kapcsolni az Agnitum IS free-ben a virusvédelmet,ha csak a tűzfalat és a remek homokozót akarja használni.Hát sajnos nem,bár a lehetőség megjelenik,csak nem lehet aktiválni. Pedig egy Avira free-vel még a legnagyobbakat is meg tudná szorongatni,mert a levélszemét szűrő is aktív,a"hips"-e meg talán a legjobb. :W

[ Szerkesztve ]

(#43949) Fire/SOUL/CD válasza Speeedfire (#43944) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem az Avast vagy MSE is megfelelő lehet, ha rendesen meg van támogatva tűzfallal, szoftveres tűzfallal(még jobb ha az adott tűzfal proaktív védelmi mechanizmusokkal is fel van vértezve). A hardveres tűzfalaknak(routerben) meg van a saját kis "helyük", de az nem a home user kategória. Egy kis olvasnivaló, hogy mire is gondolok:
[link] [link]

Az első cikkből egy idézet, ami a routerek "tűzfalát" érinti

"Azonban gyakran – tévesen – tűzfalként emlegetik a NAT által megtestesített funkciót, tekintve, hogy a NAT miként kezeli a kéréseket. Sokan azonban túlbecsülik ezt, mivel nincsenek tisztában a NAT működésével. Bonyolítja mindezt, hogy a marketingszakemberek úton-útfélen tűzfalnak neveznek mindent, ami akárcsak egy kicsi védelmet is képes nyújtani. "

És a második cikkből

"A hardveres átjárók/tűzfalak jelentős védelmi szerepet nem otthon, hanem a vállalati hálózatokban kapnak, ahol a több százezer forintos rendszerek biztonsági szakértők kezében hasznos felügyeleti, tartalomszűrő és behatolás-megelőző szerepet tölthetnek be, míg otthoni változataik szinte az összes biztonsági szolgáltatást nélkülözik."

Azt hiszem már csak ez a 2 idézet is jól szemlélteti, hogy a "routerem tűzfala mögött biztonságba vagyok" meg hasonló kijelentések, csak akkor igazak, ha azt egy power user/IT Pro mondja. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43950) szmi válasza eurolac (#43925) üzenetére


szmi
tag

Halihó!Kipróbáltam mit csinál a MSE az ezen az oldalon található cuccokkal,rendesen meglepett folyamatosan dobálta a riasztási ablakokat.Eddig nálam kellemes meglepetés ez a program,bár a vizsgálat szüneteltetése hiányzik nekem és a frissités ütemezése is.Meg talán a játékos mód,bár lehet titkon van benne vmi ami érzékeli a teljes képernyős dolgokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.