Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) zed01 válasza blattida (#4000) üzenetére


zed01
őstag

A Crysist fejlesztő Crytec tulajdonosai is törökök, igaz német állampolgárok.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4002) blattida válasza zed01 (#3998) üzenetére


blattida
nagyúr

Bizony, bizony..., ez előfordulhat bárkivel... bár a segítséghez nem ártana a pontos név... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4003) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

(#4004) Kiskutya válasza MolnárPéter (#4003) üzenetére


Kiskutya
veterán

ha tenyleg berakjak a kemprogram vedelmet akkor nagyon utos ingyenes cucc lesz. ez a safe surfing web vedelem mennyire fontos szerintetek vagy mas progival lehet e(kell e) potolni?

hmm...

(#4005) Vigneau válasza zed01 (#4001) üzenetére


Vigneau
félisten

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy az F-Secure mivel távolítható el. A saját uninstall-ja nem tünteti el teljesen, az már biztos. Olvastam segédprogramról, de nem találok semmit egyelőre... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4006) broaff


broaff
tag

Nekem az AVG free edition+Spyware Terminator+Kerio Personal firewall bejön. 3 és fél éve nem volt vírussal gondom.

(#4007) ertz válasza broaff (#4006) üzenetére


ertz
aktív tag

Az egy dolog, hogy nem volt vírusod, de kerio mellett akár még a cipőméreted is tudhatják...

(#4008) zed01 válasza Vigneau (#4005) üzenetére


zed01
őstag

Én úgy tudom, hogy egyszerűen csak uninstallálni kelll a különféle modulokat és kész. Leszed az mindent.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4009) A6ON


A6ON
csendes tag

Szerintem a Windows Defender is elég jó

Processzor tuning, Bios frissítés? ''Csak saját felelősségre'' AMD 5200+ brisbane

(#4010) Vigneau válasza zed01 (#4008) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor tegnap nálam valami nagyon összegajdulhatott... Se le-, se feltelepíteni nem lehetett, de a más víruskereső meg látta és az meg emiatt nem indult el. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4011) gabaly válasza Vigneau (#4005) üzenetére


gabaly
tag

Nekem 2 napja szedte le a szerelőm, valamelyik elemet direkt utoljára hagyva és közben imádkozva, hogy csak ne akadékoskodjon. Asszem a Kémprogram és vírusirtót hagyta utoljára. Neki sikerült. :)

(#4012) gabaly válasza Vigneau (#4005) üzenetére


gabaly
tag

Ja és a Vezérlőpultban a Programok te-törl-ben szedte le.

(#4013) Vigneau válasza gabaly (#4012) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi szépen a tippet. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4014) broaff válasza ertz (#4007) üzenetére


broaff
tag

Hehe. Jó vicc. Nekem nem volt ilyen gondom már évek óta. Nekem ezzel bejött és senki el nem tántorít ettől a kombinációtól. :D

Bár mondjuk régen hobby miatt csináltam azt, hogy nem volt fent vírusírtó. :DD
Ha valami feljött manual kézzel kiügyeskedtem registry-ből stb. egyedül asszem a w32 ircbot szivatott meg mert az állandóan újraindította a gépet. Ahhoz leszedtem egy eltávolítót azt jóvan'. :K

(#4015) Kiskutya válasza broaff (#4006) üzenetére


Kiskutya
veterán

en ugytom hogy a keriot mar nem fejlesztik.

hmm...

(#4016) h_143570 válasza Kiskutya (#4015) üzenetére


h_143570
addikt

Valoban, a Sunbelt vette meg, ok visszont hamarosan kiadjak a Sunbelt Firewallt. Igy vegul is tovabb fog ellni csak mas nevvel illetve fejlesztet HIPSel.

[ Szerkesztve ]

(#4017) ertz válasza h_143570 (#4016) üzenetére


ertz
aktív tag

Attól még amit most használ a kolléga, az eléggé ... elavult.

(#4018) broaff


broaff
tag

Már ki is adta, és most nézem, hogy nekem nem a Kerio van, hanem a Sunbelt Personal Firewall. Azthittem, hogy a kerio mert egy az egyben ugyanaz a menüje meg a designja.
:DDD

(#4019) broaff


broaff
tag

Bocs a double post-ért de amugy még a feladatkezelőben is kpf4ss, gui a neve. :D

(#4020) zed01 válasza Vigneau (#4013) üzenetére


zed01
őstag

Ki is írja milyen sorrendban kell leszedni. Mindenki látja a kiírást, csak te nem látod? A kémprogram és vírusirtót utoljára kell hagyni. Nem hiszem el, hogy van akinek ez a pofonegyszerű uninstall gondot okoz.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4021) Kiskutya


Kiskutya
veterán

toltheto az avg8 free!

hmm...

(#4022) gwbhzsolt


gwbhzsolt
csendes tag

Én a Pandára esküszöm 2 éve stabilan a gépen ügyködik mindent meg fog és értesit (elötte volt nortonom,avg,nod ).

[ Szerkesztve ]

(#4023) Vigneau válasza gwbhzsolt (#4022) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem csak az volt vele a gondom, hogy látványosan a gépet is megfogta... :(

zed01: Mindent én sem vehetek észre. Főleg egy rosszabbul sikerült napom után, némileg éjfél előtt... Általában nem a "Programok eltávolítása" pontot használom, hanem a RegSupreme Pro megfelelő menűjét.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4024) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Virtumonde-ra tudnátok valami ajánlani?

(a nod és a CounterSpy semmit sem kezd vele...) :W

-Alex -

(#4025) h_143570 válasza ertz (#4017) üzenetére


h_143570
addikt

Ez sajnos igaz.

(#4026) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Na hazaértem pestről az Ethical Hacking konferenciáról. Nagyon fasza volt az előadássorozat, nagyon érdekes volt a téma, az előadók is nagyon jók voltak. :R

#4016 - HIPS fejlesztése mellett a régi/elavult, rossz NIDS szabályokat is kiveszik, és új/aktuális, jobb szabályokat tesznek bele. Ha kijön a következő verzió, rajta lesz a MUST TRY listán.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4027) zvaragabor válasza zvaragabor (#4026) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Meg aztán biztos lesz ott más fejlesztés is. Majd kiderül.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4028) h_143570 válasza Alex123 (#4024) üzenetére


h_143570
addikt

Spybot, Super Anti Spyware vagy a Spyware Doctor, az utobbi a google packban irtan is tud.

Egyebkent a kicsike egy tobb komponensbol allo spyware, a nod csak bizonyos reszeit latja az avira szinten.

(#4029) h_143570 válasza zvaragabor (#4026) üzenetére


h_143570
addikt

Remek esetleg egyrovidebb osszefoglalot, mar ha van ra kedved meg idod.

(#4030) zed01


zed01
őstag

Na, felraktam az új Ubuntu 8.04-et. Avast vírusirtóval. De valamit nem tudok, hogyan telepítsem a Firestartert?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4031) Alex123 válasza h_143570 (#4028) üzenetére


Alex123
senior tag

Ok.

Thx.

(#4032) zvaragabor válasza h_143570 (#4029) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Rendben, délután írok róla.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4033) h_143570 válasza zvaragabor (#4032) üzenetére


h_143570
addikt

Thx, mindannyiunk neveben.

(#4034) broaff


broaff
tag

törölhető mellényomtam

[ Szerkesztve ]

(#4035) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a spy sweeper-ből melyiket érdemes használni, a home-t vagy az enterprise-t. van lényeges különbség egy átlagos felhasználó számára az enterprise javára? vagy az télleg csak oylan pluszokat tartalmaz, amiknek vállalatok, vagy több számitógép, meg szerverek esetén van hasznuk? tehát a sima webroot spy sweeper (home), vagy a webroot antispyware (enterprise)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4036) blattida válasza volvoguy (#4035) üzenetére


blattida
nagyúr

Neked a home-ot. Hacsak nincs céged, sok számítógéppel, rendszergazdával, ahová kell a központi menedzselhetőség és extra támogatás. Ennyi ugyanis differencia. És persze az ár...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4037) zvaragabor válasza h_143570 (#4033) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Ethical Hacking konferencia 2008. április 24.

Itt olvashatjátok a konferencia programját.

Szóval a teljesség igénye nélkül:

Hacking: The global situation and what you can do about it
Rajive Kapoor angol nyelven tartott előadásában a támadások általános helyzetéről beszélt. Sok új információt nem közölt, inkább csak fontosabb, kiemelkedőbb hírekről beszélt, amik 2007-ben történtek.

Wi-Fi hacking
Baki Gábor a vezetéknélküli hálózatok védelméről, és kijátszásáról beszélt. Bemutatta, hogy egy 4-5 karakteres WPA jelszót is könnyen le lehet fülelni, föl lehet törni, ehhez hacker tool-t vett igénybe.

Rootkitek a mindennapokban
Csiszér Béla a rootkitek általános ismertetéséről, funkcióiról, 2005-ös Sony BMG rootkit ügyéről, a Mebroot rootkitről, és annak lehetséges jövőjéről beszélt. Szemléltető anyagként ott helyben élőben az egyik notira föltelepítették a 2005-ös botrányos zenei CD-n lévő rootkitet, nagyon látványos volt. :)

Mi az a MITM?
Fóti Marci Man in the middle támadásokat mutatott be switch-re rádugott három géppel. Főleg ARP spoofingot mutatott, de volt más is, konkrétan már nem emlékszem. :)

Social Engineering
Novák Zsolt nagyon jól előadta a témát, nagyon poénos és nagyon érthető módon. Hogyan ismerjük föl az eféle támadásokat, hogyan védekezzünk ezen támadások ellen, és hogyan kezeljük a helyzetet, ha már benne vagyunk.

SSL hacking
Rózsahegyi Zsolt a titkosított csatornáról beszélt. Pl hogy milyen autentikációt használ az ssl, a miből áll a 4 irányú kézfogás, hogy a kapcsolat létrejöhessen. Illetve ez utóbbival bemutatott egy MITM táadást is. A kliens ellátogat a szeverre, majd az autentikáció a beékelődött támadóval jön létre, majd a beékelődött támadó ugyan ezt eljátsza a klienssel, persze hamisított tanusítvánnyal. Mutatott is egy hamis tanusítványt.

"Dögvész" a hálózaton
Deim Ágoston Linuxok közötti hálózatot tett tönkre hacker toolokkal. Sajnos nem nagyon emlékszem, hogy konkrétan mi volt még itt. :)

[ Szerkesztve ]

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4038) zed01


zed01
őstag

Felraktam a legújabb Ubuntu Linuxot. A telepítés marha egyszerű, szó szerint lehet a windowsba telepíteni, és magától elintézi a tárhelyet, particionálni sem kell. Klasszul belőttem, Avast vírusirtó, Firestarter tűzfal, Nero Linux, stb.
Mostmár a húzós oldalakat Linux alól fogom nézegetni, Linuxra nagyon kevés vírus van, a veszély szinte elhanyagolható. Sokan még vírusirtót sem használnak Linux alatt.
Egyébként nagyon meg vagyok elégedve az Ubuntu 8.04-el. Atomstabil, mindent tud ami a netezéshez kell, ajánlom mindenkinek.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4039) mAtech


mAtech
aktív tag

ClamAV-ról kinek milyen véleménye van? Pl. Windows alá.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#4040) blattida válasza mAtech (#4039) üzenetére


blattida
nagyúr

A semminél több, de nem tartozik a legjobbak közé.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4041) zvaragabor válasza mAtech (#4039) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Nincs valós idejű védelme, és olyan lassú a kézi keresése mint egy döglött lajhár.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4042) zvaragabor válasza zvaragabor (#4037) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Antivirus blogon is olvashattok egy összefoglalót a konferenciáról.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4043) Morden24


Morden24
nagyúr

K7 víruskergetőről van valakinek tapasztalata, véleménye?

Sectumsempra - For Enemies

(#4044) zvaragabor válasza Morden24 (#4043) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Biztonságportálon olvashattok egy részletesebb beszámolót az Ethical hacking konferenciáról két részletben.
1. rész - 2. rész

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4045) h_143570


h_143570
addikt

Nem sok.
[link]
[link]

(#4046) Gyomman válasza zvaragabor (#4044) üzenetére


Gyomman
aktív tag

Máris olvasom... :)

Valaki, akinek Avira AntiVir Personal Free-je van: nekem már nem frissít 4 napja az írtó, legtöbbször szervert se találja, ha meg igen, akkor kiírja, h friss az (amúgy 4 napos) adatbázis. Valakinél hasonló?

Cogito ergo sum

(#4047) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Közben egy ideje kijött angol nyelven is a februári ProtectStar TestLab Internet Security Suite tesztje, amit még zed linkelt a #3679-es hsz-ében.

[ Szerkesztve ]

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#4048) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!

Avirám volt, de letöröltem és szeretném feltenni az újat, viszont azt írja ki, hogy még a gépemen van és nem kompatibilisek és ha igen-t nyomok, akkor leszedi és indítsam újra a gépet, de ezt már 5x megcsináltam és nem történt semmi:( mit tegyek?

Köszi!

(#4049) gergo84


gergo84
aktív tag

néhanapján felmegyen a panda oldalára, és futtatok egy activescant. [link]
meglepő eredményt tapasztaltam, 19%-nál már 9virusom volt.

a gépemen frissitett nod32 (2.51.8) és spysweeper fut.

ezután nézegettem, hogy melyik virusirto hozna nagyobb védelmet. elkeseredve tapasztaltam, hogy ahány top10, annyi eredmény is. most akkor mellik? itt a forumon láttam az Avira nevett előszőr, utánanéztem, láttam sok award-ja van, hát biztos jó. feltelepítettem.

Alapos mindenre kiterjedő keresés után ezeket hatástalanította (delete):
Is the Trojan horse TR/Dldr.Zlob.lnw
Contains detection pattern of the Windows virus W95/Blumblebee.1738
Is the Trojan horse TR/Packed.2447
Contains detection pattern of the DOS virus DOS/NRLG-based.5
Is the Trojan horse TR/Spy.Gen

kérdésem egyszerű, milyen virusirtot használjak, hogy ne legyen fertőzés a gépen?
amúgy ezeksem okoztak látszólag semmi rendellenességet.

[ Szerkesztve ]

(#4050) Kiskutya válasza gergo84 (#4049) üzenetére


Kiskutya
veterán

1 a nodbol mar van ujabb verzio!
2 tejesen mind1 melyik irtot rakod fel 100%-os vedelem nincs!
3 ha meguntad vagy mar nem bizol a nodban az avirat nyugodtan felrakhatod!

hmm...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.