Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44351) Imi1981


Imi1981
veterán

Erre [link] tud vakai valami megoldást?Mert sajnos amit Tete küldött már nem jó csak 23 nap van rajta.Attól még köszönöm neki! :D

(#44352) 12-es csaj válasza Fire/SOUL/CD (#44350) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nagy hátrány, ha valaki adminként netezik?
Egész egyszerűen lusta vagyok bekapcsolni a vendégfiókot, lejelszavazni a rendszergazdait, és ha telepítek vagy frissítek szoftvert, akkor belépni a rendszergazdaiba. Így egyszerűbb. ;] Tudom, tudom, így a trójaiaknak is egyszerűbb.

Az UAC "éles helyzetben" már semmit se ér, tehát egy trójai könnyen kijátszhatja?
Mert azért az a veszély viszont nemigen van meg, hogy az UAC kérdez, és az user gondolkodás nélkül engedélyez... Én pl. legalábbis csak akkor nem szoktam elolvasni, mit kérdez, amikor épp megnyitottam valamit, és tudom, hogy úgyis arra kérdez rá. Ha egyszer csak (derült égből) megjelenik a figyelmeztetése, nem hinném, hogy lelövöm gondolkodás nélkül. Vagy mindegy, mert a trójai kijátssza?

(#44353) Fire/SOUL/CD válasza Imi1981 (#44351) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment priv.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44354) Imi1981 válasza Fire/SOUL/CD (#44353) üzenetére


Imi1981
veterán

Ment a válasz!

(#44355) 12-es csaj válasza csaba1203 (#44320) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Na, itt nem is teljesített rosszul!! Azt kell, hogy mondjam!
8/4, aztán a vizsgálat után is talál még kettőt. A MBAM, SAS és Hitman Pro 4 fertőzött fájlt talált utána. Szóval szerintem nem rossz végül is. :D

(#44356) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Malware Research Group Project 026 - MRG Flash Tests 2010
Az eredmények végképp érdekesek. ;]

(#44357) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Ez se volt még, azt hiszem. Ránéztem az AV-Comparatives.org-ra, hátha van valami új, és lám... ha nem is annyira új, de eddig ismeretlen. :))

Sz_Imre:
Sok nagy név a mezőny végén...
Az Avira is elég hátul...
Ez nagyon bundagyanús, vagy nem tudom... fura.

[ Szerkesztve ]

(#44358) Sz_Imre válasza 12-es csaj (#44357) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Lehetséges, én nem látok bele a tesztjükbe. Ez nekem is fura, de ez van. :K

Az AV-comparatives teszben, pedig szerintem mindenki hozta a megfelelő eredményét. :)
Azért itt is van 1-2 fura dolog, de ez már csak részlet kérdése.
Azért ~82000 ezres mintán már lehet mire alapozni, az antivírusok terén. :U

[ Szerkesztve ]

(#44359) 12-es csaj válasza Sz_Imre (#44358) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az MSE miért van ennyire hátul? - Az AV-comparatives tesztre értem.

Tényleg, megint megkérdezem, hátha ezúttal valaki ír valamit. Ha nem, nem gond. :D
MSE vagy AVG vagy NOD32 a jobb? Gépfogás tekintetében, de sokkal inkább felismerés? Heurisztika; milyen gyorsan kerülnek a minták az adatbázisba?
S ezek mellé melyik keveset kérdező tűzfalat ajánljátok?
Ha NOD32, akkor inkább Smart Security, vagy más tűzfal helyette?

[ Szerkesztve ]

(#44360) Sz_Imre válasza 12-es csaj (#44359) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ha én ezt tudnám. :U
Amúgy meg szerintem adatbázisában vannak némi hiányosságok. Persze ha tudnám, hogy mikori a kártevők amiben tesztelték, akkor lehet, hogy más lenne a véleményem. :)

(#44361) 12-es csaj válasza Sz_Imre (#44360) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igen, hátrébb volt az avastnál is, ami "nagy szó". - Ezt nem tudtam kihagyni, nyugodtan tekintsétek semmisnek ezt a megjegyzést.

(#44362) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Jelen pillanatban nincs az F-Secure promoban az IS2011 ,csak a Mobile Security 2011.
Ha minden igaz akkor még lehet, hogy van nekem valahol egy január 31-ig érvényes promos kódom az IS2011-hez.
Ha a megszokott menetrend szerint fognak promozni akkor olyan január-február közt várható az F-Secure-tól IS promóció!
Az idén is így volt, hogy jan. és febr. közt kiadott egy 6 havi promót és áprilisban(amit májusban tudott meg a nagyközönség) pedig jött a 2011-es Beta szintén 6 hónapra ami szeptemberig volt jó, de mire lejárt akkor már itt volt a végleges IS 2011-hez a most is használható kulcs ami még januárig érvényes.
Tehát ez a megszokott menetrendje. Vagy nem! ;]

To protect and serve!

(#44363) Gorneck válasza 12-es csaj (#44359) üzenetére


Gorneck
titán

Felteszed és kipróbálod...ilyen egyszerű...

Gorneck#1239

(#44364) 12-es csaj válasza Gorneck (#44363) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Semmi kedvem kísérletezgetni.. viszont sokak véleményére már adhatok, szerintem.

(#44365) Sz_Imre válasza 12-es csaj (#44359) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Hát én ezek közül én a NOD32 voksolok. MSE azért nem, mert vagyis én küldtem nekik még valamikor kb 6 kártevőt, azok 1 hónap után is csak 2 ismert fel.(nem tudom hogy melyik fájl volt, mert már nem emlékszem). A másik indok meg azért, mert még friss motoros. (Hú ezért mit kapok majd...)
Az AVG, itt a free verzióra gondoltál? :F Ez se rossz, de képes komoly téves riasztást produkálni. (Ez csak az én véleményem)

"S ezek mellé melyik keveset kérdező tűzfalat ajánljátok?
Ha NOD32, akkor inkább Smart Security, vagy más tűzfal helyette?"

Az ESET Smart Security nem kérdez sokat, csendben teszi dolgát, de nem a legjobb pl, bár normális nettezés mellet megfelelő, ha azt nézzük.

Tűzfalat azért nem ajánlok, mert arról még nincsenek tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

(#44366) csaba1203 válasza 12-es csaj (#44359) üzenetére


csaba1203
addikt

A NOD32+CFW párosítás nagyon hatékony.Próbáltam már.Amit NOD nem ismer fel azt Comodo tuti megfogja :D :DD

(#44367) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Holnap ha gép elé tudok kerülni akkor szerzek nektek egy kis meglepi IS 2011-et 6 hónapra. Ha minden jól jön össze akkor egy kis karácsonyi utópromó lesz, ha sikerül.
De még nem az F-Secure lesz.
:F De eléggé hasonlóak a szakmában(az F-Secure-hoz viszonyítva). Innen már remélem ki lehet találni.

To protect and serve!

(#44368) 12-es csaj válasza Sz_Imre (#44365) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ismerem a Matousec-et. Az a baj azzal a teszttel, hogy nem tudom, hogy kell rá tekinteni.

AVG képes komoly téves riasztásokat produkálni? Nemcsak a rossz frissítések miatt, amik bármelyikkel megesnek? Mikor régen használtam, nem volt vele ilyen gond.

MSE - két hónap után is csak 2-t ismer a 6-ból - ez totál ismerős!
Mondjuk a Microsoft nagyobb cég, sz.v.sz. náluk ez nem kéne megtörténjen.

Nekem is a NOD32 felé húz a szívem ezek közül, több okból is, azonban újságos kódokat kell neki beírogatni.

Egyébként normális egy vírusirtónál, ha a gépről MP3-ra áthelyezett fájlokat (zeneszámok) nem vizsgálja át?

csaba1203:
Igen, és vége a csendnek a gépen. De egyébként köszi az ötletet! :)

[ Szerkesztve ]

(#44369) csaba1203 válasza 12-es csaj (#44368) üzenetére


csaba1203
addikt

Jobb,mint csendben bekapkodni a vírnyákokat nem? :D :DD :DDD

(#44370) csaba1203 válasza sznorbi2 (#44367) üzenetére


csaba1203
addikt

Hú de titokzatos valaki.Kíváncsian várjuk az akciót :D :DD

(#44371) Sz_Imre válasza 12-es csaj (#44368) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

"AVG képes komoly téves riasztásokat produkálni? Nemcsak a rossz frissítések miatt, amik bármelyikkel megesnek? Mikor régen használtam, nem volt vele ilyen gond."
De erre gondoltam, példának okáért: 1, 2

"Egyébként normális egy vírusirtónál, ha a gépről MP3-ra áthelyezett fájlokat (zeneszámok) nem vizsgálja át?"
Normális, hisz ez egy zeneformátum, amibe a vírus nem tud kárt okozni. (Bár lehet hogy tévedek).

(#44372) 12-es csaj válasza csaba1203 (#44369) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jobb, de... :))

Sz_Imre:
Ez melyiknél nem fordul elő? :K

Amúgy MP3 formátumú fájl fertőzhető, nem?

[ Szerkesztve ]

(#44373) csaba1203 válasza 12-es csaj (#44372) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem jó lesz az az 5.1-es Avast :D :DD

(#44374) Sz_Imre válasza 12-es csaj (#44372) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Jó igaz, de akkor is egy Windows fájlt vírusnak nézni... :U

(#44375) 12-es csaj válasza csaba1203 (#44373) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Egyre több a bug. Ma adták ki az új build-et (OMG, dec. 24-én), és őrült sok bugot jelentenek a fórumon. Ahogy látom, mostmár nemcsak 7 64 alatt.

Sz_Imre:
Tavaly decemberben az avast! ledózerolta a driver-eket és néhány lejátszót, pár hónappal utána a McAfee kinyírt egy fontos Windows-fájlt, utána a BitDefender dózerolt le fájlokat majd lett öngyilkos, és utána volt AVG frissítési hiba. Ez az elmúlt bő egy évben. Szóval ilyen előferdül mindenkivel.

[ Szerkesztve ]

(#44376) csaba1203 válasza 12-es csaj (#44375) üzenetére


csaba1203
addikt

Türelem ez még csak béta.Nem lesz annak rossz a véglegese :D :DD

(#44377) 12-es csaj válasza csaba1203 (#44376) üzenetére


12-es csaj
senior tag

A következő build már a végleges lenne. Bár az előző build-nél is ezt állították.
Nem tudok bízni egy olyan vírusirtóban, és abban, hogy jobb lesz, amelyiket egyre hátrébb kell keresni a teszteken, és amelyik minden felhasználójánál beenged pár károkozót.
De megint nem magamtól szidom. Tőlem akár hagyhatjuk is ezt a témát, sőt hagyjuk is. :) :)

Egyébként mit jelent a bug szó? Honnan jön? Rövidítés vagy mi? Lehet, hogy hülye kérdés. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#44378) Kezdő vagyok válasza csaba1203 (#44376) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igazából én itt csak azt nem értem,hogy biztonsági programokat nem szokott az őt elkészítő cég tesztelni?

Nincs idő a tesztelésére,kiadják hibásan?
Mert láttam már sok durva hibát(lásd fentiek),ha egy mezei user azt látja,hogy kártevő,persze hogy törli gondolkodás nélkül.
Aztán meg csodálkozik,hogy nem jó a gépe.
Ez egy remek"antireklám"is lehetne....

És nem béta verziós progikra gondolok itt.

Pl.tűzfalak bug-jaira.

[ Szerkesztve ]

(#44379) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Na nem várok a mai nap nappalig a meglepivel. Lehet nem is jutok netközelbe a héten. :F

Tehát, itt a [link].
Még elvileg működnie kellene, de én nem teszteltem.
Majd szóljatok, hogy mi a helyzet vele, mert még működőként van jelen a fórumon.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#44380) csaba1203 válasza 12-es csaj (#44377) üzenetére


csaba1203
addikt

A bug szó angolul bogarat jelent.Bogaras vagyis hibás magyarul :D :DD

(#44381) 12-es csaj válasza csaba1203 (#44380) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Köszi. :P Világos.

[ Szerkesztve ]

(#44382) csaba1203 válasza sznorbi2 (#44379) üzenetére


csaba1203
addikt

Még működik a dolog.Engedi letölteni a telepítőjét. Annyi a szépséghibája,hogy németül van :D :DD

Én maradok az F-Secure-nél..

[ Szerkesztve ]

(#44383) sznorbi2 válasza csaba1203 (#44382) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy valami nem lesz jó.Egyáltalán integrálva van a 6 hónap? :Y
Ugyanis a G Data-nak nem szokása integrált cuccokat kiadni. :F
De gondolom majd azért elég sokan le fogják tölteni és telepíteni és több mint valószínű, hogy ide is leírják a tapasztalatot ezzel a G Data IS 2011-el.

Csaba1203:
Jelentem én is maradok a Finnek Secure-jánál. ;)

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#44384) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Kissé elhaláloztam a kíváncsiságtól és felpöccintettem a G Data IS-t. ;]

Na most úgy látszik, hogy cserben hagyott a megérzésem, mindig is ilyen dolgokban hagyjon cserben. :Y :R

Teljesen rendben van a program(megfelelően frissíti a programverziót, mind a két vírusadatbázist) is hasít a gépem, mint kés a vajban. :C :R

To protect and serve!

(#44385) #41133696 válasza Gorneck (#44363) üzenetére


#41133696
törölt tag

:K

(#44386) zed01 válasza sznorbi2 (#44384) üzenetére


zed01
őstag

De csak német nyelvű, nem?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#44387) HZoli87 válasza 12-es csaj (#44377) üzenetére


HZoli87
veterán

Már megint általánosítasz. Ha szüleim megvannak az ingyenes Avast mellett úgy, hogy se Avira/Kaspersky Rescue Disk és se az MBAM nem talál semmit, akkor nem a programban kell keresni a hibát, hanem a felhasználókban. Erről ennyit.

(#44388) csaba1203


csaba1203
addikt

A videó alapján nem is lett olyan rossz az új MSE 2:
[link]

(#44389) blattida válasza Sz_Imre (#44356) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért?
Nagyjából erre lehetett számítani. :K
Nagyobb mintán biztos, hogy árnyaltabb lenne kicsit, de alapvetően ezt látnánk..

Megjelent a CCE (Comodo Cleaning Essentials) első hivatalos bétája, letöltés: 32 bit, 64 bit.

Ez egy kártevő eltávolító alkalmazás, mely jelenleg 13 különböző av motorral ellenőrzi az ismeretlen fájlokat, és ha károsnak találja őket, törölhetőek.
Ebben segítségére van a DACS (Distributed and Collaborative Scanning), melyen keresztül az alkalmazás kommunikál a jelenleg 13 av-ból álló közösséggel és az eredmények visszakerülnek a CCE-be.
Ezen kívül tartalmaz egy KillSwitch nevű folyamat ellenőrzőt is, mellyel felfedhető minden rejtett folyamat és ha szükséges, leállítható, törölhető.

Alapvetően más most is bugmentes, viszont időnként lassan jönnek az eredmények, mert túlterheltek a kiszolgáló szerverek, de ez csak átmeneti probléma.

Jó szórakozást és kellemes kártevő eltávolítást kívánok!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44390) BigManus válasza blattida (#44389) üzenetére


BigManus
addikt

Ígéretesnek tűnik... Már töltöm is le.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#44391) blattida válasza Sz_Imre (#44371) üzenetére


blattida
nagyúr

Az mp3-as fájlkiterjesztés nem garancia arra, hogy tiszta az adott fájl.
Egyébként a hozzáadott kódtól vagy kódoktól lejátszhatatlanná válik a fájl, viszont a járulékos összetevővel elindíthatsz olyan folyamatot, mely nem fog neked örömöt okozni...

Ráadásul bármihez oda lehet biggyeszteni a .mp3 végződést.
Például keresel egy Bébi GoGo számot egy torrent oldalon, megtalálod, letöltöd, elindítod és csodálkozol egy nagyot, mert a géped használhatatlannáválik, pedig Te csak a Popórazzia.mp3-t töltötted le, ami ugyan csak 47kbyte-os méretű, de mit számít az, nem?! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44392) Szellem. válasza sznorbi2 (#44379) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Német vagy milyen nyelvű? Telepíted és 6 hónapra regisztrálja magát?

(#44393) Sz_Imre válasza blattida (#44391) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Na látod, ezt nem tudtam, hogy mp3 fájl is lehet kártevő. :R
Akkor összességében már minden létező fájl megtudnak fertőzni a vírusok.
Amúgy létezik olyan kisméretű hang fájl (amit irtál: 47 kb), csak az max 1-2 mp-es és nagyon alacsony bitsűrűséggel. ;]
Azért arra figyelek, hogy egy számnak mekkora a mérete. De azért azt a műfaj amit én hallgatok, arra nagyon kicsi az esély, hogy fertőző legyen. :))

[ Szerkesztve ]

(#44394) Gorneck válasza 12-es csaj (#44364) üzenetére


Gorneck
titán

Még jó, hogy egy szoftver működését nagyban meghatározza a sw+hw környezet...sok eseten ezért van eltérő vélemény 1-1 swről...

Gorneck#1239

(#44395) szmi válasza Szellem. (#44392) üzenetére


szmi
tag

Hello!Az biztos hogy a telepítő német nyelvű.Nem raktam fel,várom hátha vki leírja hogy a programban választható-e a nyelv.

(#44396) blattida válasza Sz_Imre (#44393) üzenetére


blattida
nagyúr

Nehogy azt gondold...klasszikusokat, jazzt, népzenét, bármit összebasznak, ez nem számít. :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44397) Sz_Imre válasza blattida (#44396) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Tudom jól, azt csak úgy mellékesen írtam. :)
Amúgy az ilyen zenei számokban (mp3, wma, stb), azokba backdoor, trójai fertőzések szoktak lenni? :F

(#44398) blattida válasza Sz_Imre (#44397) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyrészt igen, zombi mlm rendszert építenek velük. :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44399) MolnárPéter válasza blattida (#44396) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Sziasztok!

Békés és Boldog Karácsonyt mindenkinek először is!

Sajnos főként időhiány és részben az időről-időre felbukkanó SG-s hülyegyerek stílus miatt, csak read-only módban követem a fórumot. Tesztelgetni sincs időm és kedvem sem mostanában.

Tegnap karácsonyi látogatáson voltam egyik rokonomnál, aki AVG IS-t használ. Ha már ott voltam, gondoltam átnézem a rendszerét a MBAM-al. Igen ám, de ez a fránya AVG a mbamcore.dll és mbamnet.dll fájlokat trójainak jelezte. Persze egyből az AVG kivételek közé tettem a MBAM mappát és folytattam a vizsgálatot. (Semmit nem talált amúgy a MBAM szerencsére, piros pont user 1.0 ismerősömnek.) Már orvosolták a problémát AVG-ék, de gondolom jópár embernek okozott ez kellemetlenséget és bosszúságot.

A MBAM fóruma erről: [link]

(#44400) 12-es csaj válasza blattida (#44391) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor tegnap halál nyugodtan átmásolhattam volna pár kártevőt arra az adathordozóra. Még jó, hogy tudom, hogy nem fertőzöttek a zenék.

Amúgy én is kaptam talán két éve msn-en fertőzött zenét. De ott elvileg a .mp3 után még volt egy .exe is...

HZoli87: Ne a felhasználót hibáztassuk szerintem azért, mert a vírusirtó nem ismeri fel a károkozókat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.