Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44051) 12-es csaj válasza Fire/SOUL/CD (#44050) üzenetére


12-es csaj
senior tag

A baj az, hogy megérdemli ezt a lealacsonyítást... :(

(#44052) blattida válasza 12-es csaj (#44051) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, nem érdemli meg. :((
Azért ennyire ne ess át a ló túlsó oldalára, már túl sok, ráadásul félrevezető. :(((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44053) Fire/SOUL/CD válasza 12-es csaj (#44051) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Innen már csak egy lépés, hogy lassan a Furkó AV-vel hasonlítsd össze... :W
Csak az nem fér a kobakomba, hogy ha ennyire nem szereted, ennyire rossznak tartod, megszivatta már a buksidat(beengedett valami kártevőt), stb stb, akkor miért nem szabadulsz már meg tőle végre? :F

Választék van bőven helyette, ingyenesek közt is...

Bár emlékeim szerint, amikor az Avira lett régebben javasolva Neked, akkor valami olyan indok volt "ellene", hogy "puritán a kinézete"... :(((

Épp aktuális, tehetsz egy újévi fogadalmat, hogy "2011. január 1-től nem használok Avast-ot, kisdobos becsület szavamra"... Kész. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44054) 12-es csaj válasza Fire/SOUL/CD (#44053) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Így, hogy nincs aláírásom, annyira nem egyértelmű, mit használok. ;] Nem írom se azt, hogy váltottam, se azt, hogy nem, csak annyit, hogy nem egyértelmű.

Az nem volt az érvem az Avira ellen, hogy puritán a kinézete. Egyébként a kezelőfelülete pont, hogy tetszik. :K

Végül is nem nálam engedett be kártevőt - mármint nem durvát, csak "lájtosabbat" - , hanem egy csomó más embernél, aki használja. De náluk durvábbat.. Igen, sokszor olyan érzésem van, hogy a Furkó AV is jobb. :P De viccen kívül, az ismertebbek között egyértelműen a leggyengébb.
De mindegy, hagyjuk az avas(t) témáját...

(#44055) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#44053) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Erről jut eszembe,egy mezei tudatlan user-nek milyen antivirus javallt szerinted?
Pl.nekem mit ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

(#44056) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#44055) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Mondjuk egyenlőre meg vagyok elégedve a Nod-dal.
De fél éve nagyon haragudtam rá.
Írtam is már itt,hogy akkor az MBAM szabadított meg a"kór"-tól.

(#44057) Fire/SOUL/CD válasza Kezdő vagyok (#44055) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is olvasd el az első HSZ-t, sok hasznos infó van benne.

12-es csaj
Akkor bocsesz, de az a "Puritán kinézet" kifejezés valamiért megmaradt bennem, valaki biztos írta itt PH-n, de ezek szerint nem ebben a topic-ban...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44058) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#44057) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi,azzal kezdtem. :)
Ezeken gondolkodtam régebben: Kaspersky,Norton,Avira.
De még egyenlőre újságos Nod.

[ Szerkesztve ]

(#44059) bivalyolo válasza 12-es csaj (#44054) üzenetére


bivalyolo
őstag

"Az nem volt az érvem az Avira ellen, hogy puritán a kinézete. Egyébként a kezelőfelülete pont, hogy tetszik."

akkor mi? :F

"Let's agree to disagree!"

(#44060) #41133696 válasza F34R (#44042) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudom, csak vicceltem :D

(#44061) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#44057) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az viszont tuti,hogy ismertségi körömben sokan használnak Nod-ot....
más kérdés,milyet :)

(#44062) Speeedfire válasza Fire/SOUL/CD (#44050) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Külön van osztva, win 98 óta így csinálom az összes gépen. :)

Még többször is, mert van külön xp cd rá ami nem kérdez, csak felmásol. A ghostom már elég régi hozzá, azt nem is erőltetem szerintem.

Maradt az avira, MSE2, meg promo kóddal a nod32.

Vbox alatt most teszteltem az MSE2-t xp sp3 alatt, nem is fogyaszott sokat. 57MB ram, cpu 0% i/o olvasás 190000 valami (nem volt ott "mértékegység").
Avira meg nod32 is le lesz tesztelve. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44063) Fire/SOUL/CD válasza Kezdő vagyok (#44058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd, talán a két legfontosabb dolog, hogy

1. 100%-os védelem nincs
2. A leggyengébb láncszem a felhasználó

Az első pontba nincs beleszólásunk, azzal nem tudunk mit kezdeni, mert mások által készített védelmi szoftvereket használunk. A 2. pont viszont ránk vonatkozik és sajnos azon a területen vannak csúnya hiányosságok a felhasználóknál. Ez egy akkora terület, hogy igazából egy nagyon méretes cikket lehetne csak írni belőle, amiben tényleg kitérni minden olyan dologra, amit egy felhasználó megtehet (azért, hogy ne fertőződjön meg, ne verjék át, ne károsítsák meg, ne lopják el a személyes adatait, vagy ezeket ne adja ki közösségi portálokon stb stb), meglehetősen kemény/nehéz feladat.

Sajnos manapság az a "trend", hogy az teljesen megszokott dolog, hogy 8-10 órákat csetelnek/közösségi portálokon lógnak emberek, de olyan cikkeket/leírásokat stb, ami pl a biztonságos internetezésről szól, arra 10 percet sem szánnak.

Hiába telepít az ember erős védelmeket, sajnos nagyon sok user hetek alatt leamortizálja a gépét, és ezen esetekben nem a víruskergető a hibás, az biztos.
Ha a védelmi szoftverek használata mellé nem társul, egy "felelősségteljes"/bizonyos szintű szakmai alapokon nyugvó számítógép- és internethasználat, akkor borítékolható a fertőzés, adatlopás, személyes adatokkal való visszaélés és extrém esetekben ennél durvább dolgok is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44064) zed01


zed01
őstag

Kipróbáltam ezt az új 11-es Operát. Nagyon jó böngésző, még extensionok is vannak hozzá, nálam a WOT alapból játszik. Mindenkinek ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#44065) Fire/SOUL/CD válasza zed01 (#44064) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az új nekem is tetszik, főleg, hogy az FF-os AdBlock Plus reklámszűrő listáját is hozzá lehet adni, az Opera NoAds szűrőjéhez... :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44066) borix válasza Kezdő vagyok (#44061) üzenetére


borix
őstag

Szerintem vírusirtó terén hosszabb távon ha nem veszed meg próbálj ingyenes vagy van lehetőség újságos megoldásra is.
Ne trial resetter vagy crackelt tört vírusirtót használj még ha elismertebb is a program.
Mert a végén lehet,hogy a kevesebb jóval több lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#44067) #41133696 válasza zed01 (#44064) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi ,a WOT-ot én is feltettem most ;)

(#44068) Tetete1 válasza Fire/SOUL/CD (#44065) üzenetére


Tetete1
senior tag

Hogyan lehet hozzáadni?

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#44069) BigManus válasza Tetete1 (#44068) üzenetére


BigManus
addikt

[link]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#44070) RBJ válasza sznorbi2 (#44007) üzenetére


RBJ
addikt

Vége a kav promonak ?
semmi nem jön be. :O ha jól értem csak dedikalt facebook fan oknak jön be ?
help me.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44071) RBJ válasza RBJ (#44070) üzenetére


RBJ
addikt

Na ugylátom , hogy csak malay ip ről kellett felmenem :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44072) Narxis válasza RBJ (#44071) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez már csalás.

Thanos was right.

(#44073) riki


riki
senior tag

Tudtok valamit a Tesz-Vesz-röl ? Az általam használt böngészők /Ie9, FF,Chrome/mind blokkolja. A Wot még nem. De így kicsit para a dolog ,pedig fontos lenne. Előre is köszönöm ha tudtok valami infót. :R

(#44074) Tetete1 válasza BigManus (#44069) üzenetére


Tetete1
senior tag

Köszi- :DD Sajnos nekem nem vált be, belassította a gépem (512 Mb Ram), na meg van rajta a reklámtiltáshoz egy Adblock Pro program. :U

(#44072) Narxis
Mindenki úgy ügyeskedik, ahogy tud. Nekem a Kasperskyhez nem kell promo (van más megoldás).Ezenfelül nekem jobban bevált a Comodo Firewall+ Vipre változat.De ugyanolyan jó a CIS komplett. Ha megharagszom a Viperára (esetleges frissítési gondok), néhány órára átváltok (igaz ez a promléma már szinte mindegyiknél megvolt).

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#44075) riki


riki
senior tag

Valami ,már lesz,mert a chrome már nem tiltakozik ,de a IE még igen. :F

[ Szerkesztve ]

(#44076) RBJ válasza Narxis (#44072) üzenetére


RBJ
addikt

Miért csalás. mert csak malay felhasználóknak van.
és mikor kínai promot bűvölítek az akkor minek tekinthető ilyen alapon. :P

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44077) Tetete1 válasza RBJ (#44076) üzenetére


Tetete1
senior tag

Ezek a promókat terjesztő oldalak legtöbbször már odateszik a megfelelő proxyt is!!!

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#44078) Tetete1


Tetete1
senior tag

Ismeri-e valaki ezt a BullGuard antivírust (2010)?

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#44079) blattida válasza Tetete1 (#44077) üzenetére


blattida
nagyúr

Attól még ugyanúgy csalás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44080) blattida válasza riki (#44075) üzenetére


blattida
nagyúr

Opera, IE, FF és Chrome szerint sincs semmii gond vele...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44081) Tetete1 válasza blattida (#44079) üzenetére


Tetete1
senior tag

Igen, az. Te sohasem szoktál csalni? :K

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#44082) blattida válasza Tetete1 (#44081) üzenetére


blattida
nagyúr

De, régen előfordult, de már hosszú ideje arra törekszem, hogy ez többet ne fordulhasson elő.

Tőlem nem láthatsz és nem is láthattál ilyen promók belinkelését vagy terjesztését (sem)... :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44083) riki válasza blattida (#44080) üzenetére


riki
senior tag

Először is köszi ,hogy megnézted. De, engem akkor blokkolnak ismét mind, amikor bejelentkezek felhasználó névvel ezt az üzenetet kapom: pld.Ie9 :F
A webhely tanúsítványa hibás.

A webhelyhez tartozó tanúsítványt egy másik webhely címére állították ki.
A tanúsítvány hibája átverési vagy adatlopási kísérletre utalhat.
Azt ajánljuk, hogy zárja be a weblapot, és ne használja tovább

(#44084) blattida válasza riki (#44083) üzenetére


blattida
nagyúr

Bejelentkezéskor engem is ez fogad, de nem csak az IE esetében.

A Vatera és a Teszvesz összeolvadása miatt lehet, meg fog szűnni, ha rendesen lezajlik a folyamat. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44085) riki válasza blattida (#44084) üzenetére


riki
senior tag

Csak azért zavar a dolog ,mert tegnap még semmi ilyen probléma nem volt ,pedig az átállás már 4 napja volt. Köszi még egyszer a segítséget.

(#44086) Tetete1 válasza blattida (#44084) üzenetére


Tetete1
senior tag

Akkor Te is bűntelen vagy mint Jézus Krisztus. :DD

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#44087) blattida válasza riki (#44085) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem arra az átállásra gondoltam, hanem sokan, például én is, fent vannak mindkét oldalon és sokan, köztük én is, egyesítést kértek, azaz egy közös fiókjuk lesz, ez pedig okozhat ilyen hitelesítési problémákat a kiszolgálói oldalról...

Tetete
Nem vagyok, nem is lehetek bűntelen, mivel itt vagyok... :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44088) F34R válasza blattida (#44087) üzenetére


F34R
nagyúr

mint jútyub :DDD

(#44089) Tetete1 válasza blattida (#44087) üzenetére


Tetete1
senior tag

Örülök neki. Engem nap mint nap átvernek (akkor minek legyek galamblalkű). Legutóbb a T-hom. Favorit Extrát ( telefon az internet mellé) 3.200-ért hirdették, de 3.800,-ért adták (simliskedtek).

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#44090) Speeedfire válasza #41133696 (#44067) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mik vannak. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44091) F34R válasza Speeedfire (#44090) üzenetére


F34R
nagyúr

Goodspeed nem DJ :DDD

(#44092) #41133696 válasza Speeedfire (#44090) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD :DDD

(#44093) Narxis


Narxis
nagyúr

Érdekes kutatás

Lehet már volt linkelve de ezt kiemelném:

Az Avira vírusirtó készítője által készített felmérés szerint a felhasználók többsége (62,8%) több vírusirtót is kipróbált az elmúlt évben. A német cég szerint a kilencezer felhasználó bevonásával készített felmérés rámutat, hogy a vírusirtókba talán nem kéne egyre több erőforrást szívó új extrákat építeni, mert rossz vége lesz.

„Jobb egy minimális védelem, amelyet nem vesz észre a felhasználó annál a minden oldalról bebiztosítónál, amelyet azért kapcsol ki a felhasználó, hogy ténylegesen használni tudja a gépét” – nyilatkozta Sorin Mustaca, a cég adatbiztonsági szakértője.

:K

Thanos was right.

(#44094) Speeedfire válasza Narxis (#44093) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Van benne valami, sok az új gép amit nem fog meg akármilyen új IS program, de a túlnyomó többség szerintem még mindig csak 1 magos gépet használ, 1 GB rammal. Legalább is szerintem ez átlag ha az ismerősöket nézem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44095) riki válasza Speeedfire (#44090) üzenetére


riki
senior tag

Ha kicsit rákeresel igen jó blogot találsz .Színvonalas és látványos oldal. :K

(#44096) Fire/SOUL/CD válasza Narxis (#44093) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kíváncsi leszek, hogy a következő generációs Avira mennyire nem lesz, "minden oldalról bebiztosítós" szoftver... ;]
Ha csak az Avira Free-ből indulok ki, az is meglehetősen sok olyan plusz ficsört tartalmaz, amit a legtöbb Free AV nem... Ennek fényében nem igazán értem miről brekeg Sorin bácsi... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44097) riki válasza Fire/SOUL/CD (#44096) üzenetére


riki
senior tag

Meglátta a fényt az éjszakában. :D Amúgy szerintem k@rvára igaza van. A nod 2.7 mekkora volt, s a mai napig sokan használják nem kis megelégedésükre. Ma egy Norton vagy egy Kis olyan lett mint pld. az író programoknál a Néró mindent tud csak lassan lemezt írni nem. :W

(#44098) zed01


zed01
őstag

Hozzájutottam a Spyware Doctor 2011-hez promócióval. Mivel sem a Comodo D+-al, sem az Emsisofttal nem hajlandó együttműködni, így felraktam a McAfee Total Protection 2011-et (ezzel együttműködik), még van hozzá májusig licenszem. Ja és windowson váltottam a FF-ról, a Chrome-ra, mert ngyon profi expensionok vannak hozzá, a legjobban a Safy tetszik, ami blokkolja a káros iFrame-ket. Úgy örülök hogy van egy egy éves előfizum a Spyware Doctorhoz, szvsz a legjobb, a legtöbb szolgáltatást nyújtó kémprogramirtó, csak a behavior blockert nem szabad maximumra rakni, mert akkor mindenre ugrik.

Ubuntun meg áttértem a Symantec Antivirus Corporate Edition Linuxra, és ott az új Operát használom, ami szintén nagayon tetszik.

Nekem az a véleményem hogy a FF lassan, de biztosan veszít a népszerűségéből.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#44099) zed01


zed01
őstag

Amikor elküldtem az ezelőtti hozzászólást Chrome alól, azt írta ki, hogy a kapott adatok érvénytelenek, de azért elküldte. Nem értem mi a hiba.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#44100) Fire/SOUL/CD válasza riki (#44097) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A nod 2.7 mekkora volt, s a mai napig sokan használják nem kis megelégedésükre."
Öreg hiba. Annak idején remek progi volt, azóta azonban eltelt 6-8 év (ami számtekben annyi időt jelent, mint a dinók kihalásától napjainkig), az új típusú kártevőkkel/támadásokkal szemben védtelen/tehetetlen. Ez nem a progi hibája, egyszerűen elszállt felette az idő...

"Ma egy Norton vagy egy Kis olyan lett mint pld. az író programoknál a Néró mindent tud csak lassan lemezt írni nem."
Na ez erős. A NIS vagy KIS-ben mondj olyan funkciót, ami nem a védelmet szolgálja. Egyáltalán nem bloatware szoftverek. :N

A Nero valóban átesett a ló túloldalára, ebben egyetértünk, de azzal a kiegészítéssel, hogy nem kötelező ám a teljes/fullos Multimedia Suite (vagy hasonló korábbi) változatokat használni, úrambocsá megvenni... Eddig is volt, meg most is van Lite változata, ami ingyenes: Nero BurnLite 10
(Arról már nem is beszélve, hogy több nagyon jó kis Freeware íróprogi létezik...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.