Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#929) ityam


ityam
senior tag

Valamit én szerintem nagyon félreértettem és ezért szeretnék segítséget kérni. Én úgy értelmeztem hogy aki nem lép át az állami nyugdíjba az csak a magánból fog kapni, függetlenül attól hogy mióta MNYP tag, de most ahogy beszélgettünk kollegákkal máshogy értelmeztük a következő pontot:
"Akik pénztártagok maradnak 2011 februárja után, elveszítik állami nyugdíjjogosultságukat a nyugdíjkorhatárig hátralévő éveikre "
Ez ezekszerint nem azt jelenti amit én gondoltam hanem azt hogy csak kevesebb időt fognak beszámolni az államiba. Tehát ha valaki 20 évet dolgozott államiban és 10 éve MNYP tag és fog még mondjuk 12 évet dolgozni MNYP rendszerben akkor elvileg az állami nyugdíjat 20 év után fogják számolni? Mintha az ember összesen 20 évet dolgozott volna? Van e valami táblázat hogy az egyes ledolgozott évek után mennyi nyugdíjat kap az ember?
Mi van akkor ha valaki eléri a 65 éves életkort és dolgozott 20 évet összesen? elvileg az is kap valamennyi nyugdíjat csak a ledolgozott évek miatt jóval kevesebbet mint aki 40 évet mondjuk. Vagy nem jól gondolom?

Másik kérdés hogy nem e lehet az előző példánál hogy 30 év után jár a nyugdíj mert csak most hozzák be hogy nem nyugdíjjárulék lesz amit fizet a munkaadó hanem adó. Ezért innentől nem fogják csak beleszámítani a ledolgozott évekbe mert be kell számolni azokat az éveket amikor még járulékot fizetett.(persze lehet hogy máshogy számolják az államis éveket és máshogy az MNYPs időt de attól még beszámítják).

Valaki segít nekem kibogózni a dolgot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.