Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) janos666 válasza oleslie (#9250) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én megbeszéltem magammal, hogy nem adom el még 0.0012-ért sem a CAT-et, hanem mikor leesett 0.0005-re, akkor az összes, akkor nagyon padló árú DOGE-mat átváltottam erre (közvetlen DOGE/CAT párból). Tök nyugodtan ültem rajta még akkor is, mikor lement az ára 0.00025-ig. Azt mondtam szarok rá, ha 0-át fog érni két hét múlva, akkor "így jártam", 0.002 a cél, még pánikeladásról is csak pillanatnyi 0.0005 fölé pumpálásnál lehet szó (hogy legalább nullásra jöjjön ki).

Aztán mikor a CAT-es vezetőség lehülyézett mindenkit, akik nyavalyogtunk IRC-en, hogy nem kell egy hónapon belül megint egy hardfork (még nem történt meg, de kb. csak azért, mert nem képesek Win-re leforgatni a tárcát :DDD) és amúgy se kell instant retarget se a kódba, a DOGE pedig elkezdett az egekbe szökni, közben pedig itt lebegett bennem ez az "írjunk le minden veszteséget és mentsük a menthetőt" hangulat (amiatt, mert azt hiszem holnap elvileg technikailag kirúgnak az egyetemről úgy, hogy 1 tárgyam hiányzik, bár majd kiderül még mi lesz) akkor már a CAT is panicsell ~0.0003-on, ha már így emelkedik a DOGE és itt a 42.

Egyikkel minimális, másikkal eddig közepes bukta, a CAT pedig közben felment 0.009-re. :DD
De ezt szerintem már tényleg senki nem látta előre, csak aki megcsinálta.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9252) Dexar007


Dexar007
veterán

A holdat banyaszok is jol jarnak most. :)

Give me your cum,bull!

(#9253) AAntii válasza Dexar007 (#9252) üzenetére


AAntii
őstag

6 óránként van diff retarget, utána majd valahol a lista alján lehet keresgélni. Nem mondom, hogy aki most átállt nem teszi jól, de erre a pár órára én például nem állok át. Nem ér annyi az egész, ha nem akarok 4-5 óra múlva visszatérni kutyázni. Sokkal több értelme van ilyen kicsi árfolyam mellett azzal szórakozni.

Ja, aki middlecoin vagy hasonló metódussal működő poolon vannak, annak jó lesz ez a kör is.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#9254) oleslie válasza AAntii (#9253) üzenetére


oleslie
aktív tag

Én már nem hiszek semmiben. Tegnap délután 4 körül megtorpant, azóta mintha a fű se nőne :S

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#9255) ngabor2 válasza Dexar007 (#9252) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Várjuk ki a végét. Ismételten rosszkor nyúltam bele, mikor 0,04-ért tudtam volna venni, kiszálltam. Utána már csak 0,07-ért váltották, most ismét 0,06-7 között mozog.

Ráadásul 14 helyett 99 lett a diff, most meg 150 körül jósol a következőre. Pont a legrosszabb pillanatban léptek be a nagyok, legalábbis számomra, meg a kicsik számára. Ráadásul a pool is rátett 2% feet. Így sose leszek milliárdos :O :DDD Ez így nem lesz szárnyalás, vagy csak ékezet nélkül.

Már csak azt kellene megjósolni, hogy melyik lesz a következő, amit felkapnak.

[ Szerkesztve ]

(#9256) Reggie0 válasza oleslie (#9237) üzenetére


Reggie0
félisten

Is-is. Egy gep lett megmerve es fel lett szorozva.

(#9248) oleslie: Le tud fagyni, foleg akkor ha tul sok a tuning a kartyan. De amugy az irodas otleted egyaltalan nem rossz, nekem peldaul olyan helyen vannak a gepek, ahova heti egyszer lehet menni. A keplet nagyon egyszeru, amit nem csesztetunk, az nem fagy le. Nem helyszinen kell kiserletezni, hogy mit bir a gep, hanem meg elotte otthon, es nem lehet baj. A tesztre meg idot kell szanni. Nekem is lefagyott egy gep es majdnem 5 napot allt, mert nem volt kello ideig tesztelve es kiderult, hogy csak 1 nap utan fagy. A masik fontos, hogy ha gond van, akkor nem inditgatjuk ujra a cgminert, hanem rogton reboot, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#9257) flashx10


flashx10
tag

Laptopról IS bányászni már nagyon beteges? :DDD

AMD HD6720G2 (HD 6520G + HD 6670)

egyébként 85,000Ft-ért vettem az aprón, kíváncsiságból kipróbáltam mit tud. a config fájl nincs finomítva, kb. 1percig futott a bánya, tehát még a WU érték sem állt be, mint ami a képen is látható:

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#9258) Joe1985


Joe1985
tag

Valaki tudna segíteni ebben? Köszi!

(#9259) Rolly válasza Joe1985 (#9203) üzenetére


Rolly
veterán

nekem ilyen lapban van most 3 db R9 270x ~ 1250 MHs simán lapba dugva a szélső 69 fokos a többi 85 viszont mivel lakásban van a ventik le vannak szabályozva ... + a fűtés se kapcsolt be 2 hónapja :D

- ja még annyi, hogy természetesen lassan szerzek be raiser kábelt, meg valami állványt, hogy nyáron ne pukkanjon el...

[ Szerkesztve ]

(#9260) Reggie0 válasza Joe1985 (#9258) üzenetére


Reggie0
félisten

Vissza kell olvasni.

(#9261) Joe1985 válasza Rolly (#9259) üzenetére


Joe1985
tag

Köszi!

(#9262) oleslie válasza Reggie0 (#9256) üzenetére


oleslie
aktív tag

Addig én is eljutottam, hgy a cgminert hasbaakasztottam. De a rendszer nem dőlt magába. ssh-n skeresztül ment a reboot, ennek meg úgy megörültem, hogy nem is gondolkoztam további lehetőségeken :)
Az meg most jutott eszembe, hogy kill xdm, fglrx ujratölt, és ha újrakonfigolja a kártyát, mit csinál ... hmmm ... lesz még vele jáccódásom, az is eszembe jutott, hogy hamár LAN, miért ne butuljon mind TFTP-ről (1 kivételével persze)?

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#9263) oleslie válasza flashx10 (#9257) üzenetére


oleslie
aktív tag

azé' ez már beteges :D mellesleg a laptopok hűtése nem ilyen terhelésre van méretezve.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#9264) Reggie0 válasza oleslie (#9262) üzenetére


Reggie0
félisten

A kartyat lehet annyira hasbaakasztani, hogy viszi magaval a rendszert. A teljes reboottal sokkal jobban jarsz, mert kap HW resetet a kartya, mig a X es fglrx ujratoltesevel szinten fagyaszthato a rendszer. Ezeket mar mind probaltam:)

(#9265) flashx10 válasza oleslie (#9263) üzenetére


flashx10
tag

nem fogok laptoppal bányászni, de kíváncsi voltam mire képes :) egyébként 63°C fölé nem ment egyik vga sem a laptopban, játék alatt is maximum 60-61°C

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#9266) Joe1985 válasza Reggie0 (#9260) üzenetére


Joe1985
tag

Elég sokat olvastam a témában, erre még nem találtam egyértelmű választ. Megtisztelnél, ha nem vennél egy kalap alá azokkal, akik azt kérdezgetik, hány nap alatt lehet meggazdagodni ebből.

(#9267) Reggie0 válasza Joe1985 (#9266) üzenetére


Reggie0
félisten

Megtiszteltelek, ezert irtam le, hogy vissza kell olvasni, mert nekik meg ennyit sem irok. Mar elhangzott minden kerdesedre a valasz.

(#9268) ZolaMan válasza Joe1985 (#9203) üzenetére


ZolaMan
tag

Pedig 100x meg lettek ezek a kérdések válaszolva....
3db riser kell, hogy rendesen tudd szerelni és hűteni őket.
google képkeresővel "mining rig"-re keresve eldurranthatsz.
Tök mindegy hogy x1 vagy x1625162 port/kábel van használva, mert bányászatnál nincs nagy átmenő adatforgalom porton.
Egyébként ez már egy kompetencia szerinti előszűrés, hogy aki nem tud keresni, az ne vágjon bele, mert csak idejét vesztegeti (és a miénket is).

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#9269) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Nektek frissül a saját middlecoin reportotok? Nálam "Latest Values in BTC at 01/22/14 17:04 UTC" óta nem frissült...

(#9270) Geller72 válasza Dexar007 (#9252) üzenetére


Geller72
veterán

Aham.. a 6-os diffről felugrott 106-ra..tegnap azt olvastam itt, hogy ez csak átmeneti, ne aggódjunk. Tényleg az volt, most 164 a diff.. ;] Ok, nem annyira gond, shoppingoltam majd tízmillát belőle..:D.

[ Szerkesztve ]

(#9271) AAntii válasza Geller72 (#9270) üzenetére


AAntii
őstag

"Sokkal több értelme van ilyen kicsi árfolyam mellett azzal szórakozni."
Mióta pár órája írtam, fel is ment duplájára az árfolyam. Holnaptól a telejósdában is elérhető vagyok :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#9272) Joe1985 válasza ZolaMan (#9268) üzenetére


Joe1985
tag

Hát nagyon sajnálom, hogy nem mentem át a szűrődön. Egyébként meg be is zárhatnánk az egész fórumot, hisz a neten úgy is minden fent van, és google mindenkinek a barátja. Részemről téma lezárva.

(#9273) Geller72 válasza AAntii (#9271) üzenetére


Geller72
veterán

Számítottam rá, azért is vásároltam be belőle tegnap és tegnapelőtt. Most már majdnem 3x árnál tartok.:D. De még veszek belőle, mert nem itt van a vége szerintem. Olyan 25-re várom minimum. Egy LTC-t rászánok még. ;),

(#9274) Geller72 válasza Joe1985 (#9203) üzenetére


Geller72
veterán

Ha az első és az utolsó slot kellően messze van egymástól és a két vga kényelmesen, szellősen elfér, akkor persze, hog ynem kell kiemelni. Ha meg tudod oldani a hűtését így is.De ez mind egyedi, ezért nem nagyon lehet ebbe konkrétabb tanácsot adni, mert te ülsz előtte, te látod. Túl általános kérdés, és eléggé egyértelmű is, azért sem válaszolnak rá. Amolyan felesleges kérdés, ne haragudj. ;). Azért elmondom az én verziómat, amit fent el is kezdtem, hátha előrébb vagy vele. Szóval, ha van hely akkor kettőt bepakolok és egyet kiemelek úgy, hogy mindegyiket tudjam plusz hűteni. 3 db 7950-nek számolhatsz 750-800W teljesítményfelvétellel nyugodtan. De mivel nem írtad, hogy milyen tápról van szó, így kitalálni meg nem tudom..:(. Egy minőségi ezrest tennék alá, az tuti.

(#9275) AAntii válasza Geller72 (#9273) üzenetére


AAntii
őstag

Tegnap 150 btc értékben kereskedtek moonnal, ma pedig 500 btc értékben, szóval azért óvatosan, mert most a spekik veszik egymástól a coint, aztán ki tudja mikor fogy el a lendület.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#9276) HSM válasza Joe1985 (#9272) üzenetére


HSM
félisten

Igen, de kellenek fórumok, hogy a google legyen hol találjon bármit is. Ugyanakkor a fórumban csak 90% szemét lesz, ha mindenki csak a korábban megválaszolt kérdéseket teszi fel újra és újra...

(#9277) Chal válasza oleslie (#9237) üzenetére


Chal
addikt

Félreértetted amit kérdeztem. Tudok olvasni, írtad hogy én nem tudnék bemenni az irodába, ez érthető, és nyilvánvaló ebben a konstrukcióban. A kérdésem arra vonatkozott, hogy mi van akkor, ha az üzemeltető rádöbben, hogy te 70kHUF-ot fizetsz, de CSAK az áram amit elhasználsz, az mondjuk 150kHUF (és akkor még nagyon finom voltam). Gondolom ezek a dolgok rögzítve vannak a szerződésben, és megvannak a megfelelő kitételek (extrém túlfogyasztás, kaució lefoglalása, bejutás akadályozása, etc…).

Ha te úgymond "bennfentes" vagy, és ezekkel nem lehet gond, azt is megértem, de ilyenről eddig nem volt szó. Ha manapság valaki bérel egy irodát (nem okosba, nem a haveron keresztül, akivel meg lehet beszélni hogy a 150kHUF-nyi áramot majd elsikálják (aztán vagy így lesz, vagy nem)), akkor ilyen paraméterek mellett 1-2 hónap után úgy kiteszik mint a macskát sz.rni, és/vagy fizetni kell mint a katonatiszt, egyébként még a bérleménybe se fogják beengedni (mármint a bérlőt). Szóval értem én ha azt mondod, hogy ebből nem lehet gond, de erről eddig nem adtál infót, és ugye józan paraszti ésszel mi csak abban tudunk gondolkodni, hogy minden hivatalosan megy, úgy meg biztosan nem tud működni a dolog, és szopás lesz a vége.

(#9278) Geller72 válasza Chal (#9277) üzenetére


Geller72
veterán

Az én bérleti szerződésemben alap kitétel, hogy x összeg PLUSZ a rezsi. Ez gondolom, egyértelmű, mit is jelent. Nekem minden hónapban bemutatja a befizetett csekkeket. Beállítottam, hogy mailre küldjön a szolgáltató értesítést, ha elmaradás van. Nem hinném, hogy van olyan tulaj, aki ezeket nem venné figyelembe. Bár ha van, akkor így járt. Bár nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#9279) Reggie0 válasza Chal (#9277) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem feltetlen igy megy. Vannak altalanydijas irodak. Nehanyszor 100A siman eltunik a kozosben, ha eleg nagy az epulet. A dolog teljesen legalis es korrekt, hiszen minenki a szerzodes szerint jar el. Semmiben sem kulonbozik, mint az all you can eat tipusu kajaldak.

[ Szerkesztve ]

(#9280) AAntii válasza Chal (#9277) üzenetére


AAntii
őstag

Többszáz iroda esetén mondjuk 60 darab felsőkategóriás videokártya fogyasztása nem hiszem, hogy akkora feltűnést okozna. Gondolom azért van átalány, mert egyéni, irodánkénti mérésre nincs lehetőség és gondoltak az extrém túlfogyasztókra is. Ahol csak egy 100 wattot kajáló irodai gép van [ami megy napi 8 órát] ott sem hiszem, hogy hónap végén visszautalnak 10 ezret, hogy hé pajtás, ennyivel kevesebbet fogyasztottál.

Írta a kolléga, hogy lesz szerződés, ha komoly a dolog, akkor az ügyvédje ezt intézi. A bérleti szerződést pillanatok alatt át tudja nézni, aztán ennek függvényében mehet a buli. A bérlőket baromi nehéz kitenni a bérleményekből, még akkor is, ha akár a bérleti díjat sem fizetik, tehát ha nem akarják beengedni a saját bérleményébe, akkor nyugodtan kérhet rendőri segítséget, mivel a bérlet ideje alatt a birtokvédelem a bérlőt illeti meg. Nyilván nem lenne jó egy ilyen cirkusz kellős közepébe kerülni, de a jog mindig a bérlő oldalán áll [a bérbeadók legnagyobb bánatára].

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#9281) Chal válasza Reggie0 (#9279) üzenetére


Chal
addikt

Persze, tudom, de 100A közösben eltűnés, az azért nem ugyanaz, mint egyetlen irodában fix 7/24-es 50-100A-nyi használat (már ha van annyi áram egyáltalán, de kötve hiszem). Ekkora ráhagyás (egy bérlőre nézve) nem fér bele senkinek, ha nincs haver, nincs okosba' elsikálva a dolog, csak annyi a történet hogy "hoppá, átalánydíj? használjuk ki!"), akkor annak csúnya vége LEHET. De mindez levegőben logó kérdés, valamint az is, hogy ezekről mi áll a szerződésben, hiszen azon múlik minden. Én ezért kérdeztem inkább (és nem állítottam, bár később találgattam, mivel nem érkezett válasz), de totál félreértette az illető.

(#9282) Reggie0 válasza Chal (#9281) üzenetére


Reggie0
félisten

Csunya vege nem lehet, max felmondjak a szerzodest es lehet koltozni.

(#9283) ngabor2 válasza Geller72 (#9270) üzenetére


ngabor2
nagyúr

De jó neked, én is szívesen vásároltam volna :D Sajnos addig játszadoztam, hogy a kezdeti 550k-ból most csak 420k maradt, de nemsoká 440 lesz a bányászat miatt. Épp 0,15 uBTC/MOON az árfolyam. Reggel 0,06-7 volt. Tegnap meg 4-ért tudtam volna venni, ha még 1-2 órán át kitartok :O

AAnti: ha jósdát nyitsz, elmondhatnád, melyik lesz a következő altcoin, amire így rá fognak repülni :D 1-2 kört jó volna diffugrás előtt lepörgetni belőle...

[ Szerkesztve ]

(#9284) Joe1985 válasza Geller72 (#9274) üzenetére


Joe1985
tag

Pont erre gondoltam, h kettő marad az alaplapon, egy meg riseren, csak jobb szeretem, ha meg erősít valaki tapasztaltabb. Aurum 1200W a táp, ma hozom el végre :) egyébként gondolkodom egy negyedik 7950-en is, elvileg elbírná az Aurum.

[ Szerkesztve ]

(#9285) gyuszaa válasza Geller72 (#9273) üzenetére


gyuszaa
őstag

Mondtam hogy kivárom, inkább rohadjon el a tárcámban. :C Csak feléledt.
Csak kerülne fel a kripcire is minél hamarabb, adna egy löketet.

(#9275) AAntii

[ Szerkesztve ]

(#9286) mepet


mepet
addikt

Én is gondoltam ilyen mining-rig-hosting-service indításra, mivel jelentős kedvezménnyel jutok a villamos-energiához. Azonban az tántorított el, hogy úgy is lesz, akinek ingyen van (mint láthatjuk, már van is), és vele nem tudok konkurálni. No meg errefelé igen komoly probléma a max. félévente lesújtó áramszünet (márpedig mikor visszajön, 3-ból 1 PC-nek annyi...), jelenleg pedig nem áll módomban komoly szünetmentesek vásárlása.

(#9287) PesiHUN


PesiHUN
csendes tag

Üdv, az lenne a kérdésem, hogy normális e hogy a poolom mindig orphan block kap? 8 bol 6 orphan

(#9288) Reggie0 válasza mepet (#9286) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell szunetmentes, eleg egy tulfeszultseg levezeto es magneskapcsolo, hogy ne kapcsoljon vissza automatikusan, igy a bekapcsolasi tranziensektol meg lehet vedeni a gepeket. Cserebe oda kell menni es kezzel visszakapcsolni.

Ha nagyon jo aron kapod az aramot(32Ft alatt), akkor erdemes lehet belevagni. De ilyen esetben mar gondolni kell a klimatizalasra is.

[ Szerkesztve ]

(#9289) AAntii válasza gyuszaa (#9285) üzenetére


AAntii
őstag

Coinexen a doge napi forgalma 70 btc, a mooné már 530. Kíváncsi vagyok mikor pártolnak el tőle, kicsit túlzásnak érzem ezt a felívelést :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#9290) Zlcsi válasza LLam (#9199) üzenetére


Zlcsi
senior tag

:C

(#9291) mepet válasza Reggie0 (#9288) üzenetére


mepet
addikt

Köszi a tanácsot, de 0 befektetéssel sem érné meg az iménti hsz-emben elsőként vázolt okból kifolyólag.

(#9292) Reggie0 válasza mepet (#9291) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy van akinek ingyen van, nem jelenti azt, hogy nem eri meg csinalni.

(#9293) Geller72


Geller72
veterán

A moon tegnap óta megnégyszerezte önmagát és az én befektetésem is..:D. Fél btc-ből 2 btc..:DDD...lenne, ha most eladnám. De lesz abból 5x is..;).

Gyerekek, 17 a moon..:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#9294) dmon válasza Geller72 (#9293) üzenetére


dmon
aktív tag

3 millám ban bespájzolva, még várok az eladással, közben bányászom is mikor jó a diff. :)
(Mondjuk ha belegondolok hogy múlt héten töb 10 milliót szórtam ki belőle folyamatosan :O )

Szvsz 100 fölé fogják tolni az árát.

[ Szerkesztve ]

(#9295) Geller72 válasza dmon (#9294) üzenetére


Geller72
veterán

20..:D... :C :C :C

(#9296) dmon válasza Geller72 (#9295) üzenetére


dmon
aktív tag

Doge ről fordulnak át a spekik erre, pár nap múlva Cryptsy és indul a durva PUMP.

NetHash 15 Giga :Y , induláskor mikor a legnagyobb csúcsa volt akkor súrolta max a 6-ot alulról ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#9297) Geller72 válasza dmon (#9296) üzenetére


Geller72
veterán

Vagy nem..nem tudom, bírom e idegekkel addig, vagy kiszállok 25-nél 5x haszonnal..:D.

(#9298) oleslie


oleslie
aktív tag

Kis fejlemény a bérlettel kapcsolatban. ~20nm, 4 dugalj, 2 fázis, dugaljanként 16A-es kismegszakítókkal (ez van a kapcsolószekrényben), azt viszont még nem tudom, hogy milyen vezetékek vannak a falban (elbírnak e többet, vagy ezt a 16-ot sem = villanyásszal még nem tudtam beszélni). Ez elvileg 4x16 = ~62A összesen (a klímák elvileg nem az irodába menő vezetékekre vannak kötve, tehát nem azokat a kismegszakítókat terhelik)
Igen, jól érti a kolléga, átalánydíjas a bérlemény (bár ennek ki kellett volna derülni a 25e bérlet + 45e üzemeltetés = 70e-ből, vagy ez csak nekem egyértelmű? na mind1 ...)
Úgy emlékszem már írtam korábban : NINCS kitétel a szerződésben az áramfogyasztásra. Ennek értelmében ami a dróton/kismegszakítón átfér (vannak az épületben nagyobb fogyasztók is, szóval a 62A -el max. a középmezőnyben lennék), de ezt csak a jövő héten tudom pontosan kideríteni, mert szabin van az illetékes.
Egyenlőre ennyit, ha lesz új információ, megírom.

Ezek a paraméterek 20nm -re vonatkoznak, értelemszerűen nagyobb helyiség = magasabb bérleti díj = több dugalj = több elhelyezhető gép

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#9299) Reggie0 válasza oleslie (#9298) üzenetére


Reggie0
félisten

A biztosito meretezesenel a falakban levo vezeteket is figyelembe kell venni, tehat ha ott van 16A, akkor a helyisegben osszesegeben az kiveheto. A kerdes csak az, hogy hogyan van szetosztva a konnektorokra.

(#9300) oleslie válasza mepet (#9286) üzenetére


oleslie
aktív tag

Bocs, de nekem sincs ingyen (az áram igen, de a helyért fizetnem kell), vagy az szerinted nem számít?

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.