Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) htc07


htc07
addikt

Az openex-et feltörték, akinek van bent valami az holnapig tudja kivenni. :N

(#8202) Carline válasza HSM (#8190) üzenetére


Carline
őstag

Hát ez a különbség közted, meg köztem.
Az idézett témaösszefoglalót amibe elég sok időt, energiát fektettem, ingyen és bérmentve készítettem az ottani közösségnek, tudván azt, hogy egy jó kiindulási alap lesz az utánam jövőknek.
Elég sokmindent elmagyaráz és segít a felmerülő kérdésekben.
A coinok világa nem érintett meg, lévén Intel HD graphics a jelenlegi videovezérlőm. :)

geomin
Lényegében a bitcoin.hu oldalt linkelted más-más fejezeteknél, meg három angol leírást.
Hát jó sok köszi! Ezzel a szememben nem lettél szagértő.
Tudod van olyan aki amit tud megpróbálja átadni a többieknek, meg van aki f@szom se kínlódik a többiekkel, szenvedjen meg ő is a kis tudásért, ja meg nehogymá diffet növeljen nekem.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8203) janos666 válasza Carline (#8188) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"A marketekből én csak annyit látok, hogy van grafikon, meg táblázatosan jó sok coin és számok."

Na igen, ez azért talán már egy picit sok. :DDD

Én pl. próbálok nyitott és segítőkész lenni itt mindenki felé, de azt már azért nem támogatom, hogy droidképzőben szalagon tanítsuk meg a szomszéd Józsi lovát is cryptopénzt bányászni és azzal kereskedni.

Az talán kicsit azért mégis túlzás, hogy valaki innen a Ph közösségtől várja, hogy még ezt is a szájába rágják lépésről lépésre. Korábban élesben én sem spekulálgattam még semmivel, de azért nem úgy álltam most neki, hogy azt se tudtam mire jó egy ilyen oldal és hogy lehetne értelmezni egy egyszerű 2D grafikont. (Volt egy minimális közgazdasági alapismeretem még az egyetemről, és viszonylag sikeres autodidaktának tartom magam.)

Amúgy meg eleve nincs benne túl sok egzakt matematika. Eszembe sem jut szoftverekkel trendvonalakat vagy polinomokat illesztgetni ezekre a görbékre. Érzésből csinálom, és szerintem az ilyen n+1 ujjkeletű, egy hét múlva kukában landoló altcoin-oknál hazudik, aki lényegében nem ugyan ezt teszi (még ha többet vagy kevesebbet mégis számolgat közben, mert persze a miheztartás végett én is végigszámolgatom amit pl. a CoinWarz, csak arra az egy-egy coin-ra, ami épp érdekel, arra kvázi valós időben), vagy olyat tud, amit úgysem fog megosztani mással.

Szoftver oldalról pedig az még a gond, hogy szinte ahány konfig, annyiszor még néhány felállás lehetséges. Többféle kártya, többféle OS, plusz néhány még nem egzaktul feltérképezhető dolog (pl. az egyik refnyákos 290X-em miért lassabb, mint a leglassabb refnyákos 290-esem, akár hova állítom, pakolom ugyan abban a gépben, cserélgetem a BIOS-okat, stb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8204) AAntii válasza whiterat (#8193) üzenetére


AAntii
őstag

Nálam a bank végezte a konverziót. Sima, lakossági forint folyószámlával rendelkezem, miután a bic és iban számot fél perc googlezással megtaláltam és megadtam krakenen más teendőm már nem is volt.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#8205) HSM válasza geomin (#8199) üzenetére


HSM
félisten

Maximálisan egyetértek veled. Annál is inkább, hogy a topikban minimális munka befektetésével a legtöbb kérdésre magyar válasz is nyerhető. Azoknak meg nem fogok órákat pötyögni, akik pár óra keresésre/olvasásra sem hajlandóak, de szeretnének nagyon sok pénzt kaszálni ezzel.
Érted, neki drága rá az ideje, de az én időm nem drága neki. Hát kösz, kihagyom. :C

(#8202) Carline: A hatalmas különbség, hogy ott nem "meggazdagodni" akarnak az emberek a te munkádból. :U Nonprofit én is szívesen segítek másoknak, persze, ha értelmes a kérdés, és nem arról van szó, hogy a kérdező lusta a keresőt használni. Nekem ezért gusztustalan sok új belépő hozzáállása, akik még a keresőt se hajlandóak használni, de írjuk le, hogy lesznek gazdagok. Többit lásd az előző bekezdésben.
Biztos, sokkal különb ember vagy nálam, de azért azon elgondolkozhatnál, nekem miért van vagy 10 000 szakmai hozzászólásom, míg neked a tizede... :U

[ Szerkesztve ]

(#8206) Carline válasza HSM (#8205) üzenetére


Carline
őstag

Valószínűleg azért,mert én a nem szakmai hozzászólást offba teszem?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8207) HSM válasza Carline (#8206) üzenetére


HSM
félisten

Az OFF is beleszámít. :( Szerintem amit írtam, teljesen a témához kapcsolódott, mégha nem is közvetlenül....

(#8208) chosa91


chosa91
aktív tag

Kerestem netes oldalakon megoldást a problémámra, de nem találtam.

Probléma:

42-qt.exe wallet OUT OF SYNC hajnali 1 óta megy...
Lebackupoltam a *.dat fileokat, újraraktam az egészet, semmi.
Valakinek valami ötlet?

"Find something boring, and make it funny!"

(#8209) Geller72 válasza chosa91 (#8208) üzenetére


Geller72
veterán

És mi a problémád? Mert azt még nem mondtad. Az, hogy hajnal óta megy egy qt, semmit nem jelent. Nekem a BTC több, mint egy napig szinkronizált. De gondolom, erre is van valahol lánc, hogy ne szopasd magad.

(#8210) chosa91 válasza Geller72 (#8209) üzenetére


chosa91
aktív tag

OUT OF SYNC - nem tudja leszinkronizálni a tranzakciókat, a datadir-em szumma 10mb...
El sem indul a szinkronizáció és nem ez az első wallet a gépemen..

42.conf: rpcuser=X
rpcpassword=X
rpcallowip=*
rpcport=24242
addnode=198.199.116.77
addnode=162.243.205.200
addnode=192.241.138.198
addnode=192.241.153.49
daemon=1
server=1
listen=1

rpcport-ot próbáltam már nem csak rpc-vel is:
RPC Port: 4242
P2P Port: 24242
Testnet Port: 42424

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#8211) Rolly


Rolly
veterán

ahogy nézem bár nagyon jó az árfolyama a 42c-nek de a diff olyan magas, hogy nem éri meg bányászni nem?

(#8212) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Tudom, hogy nem apróhirdetés oldal, de hátha:
Ha valakinek van vagy lesz 5850/5870 kártyája eladó, érdekelne.
:))

(#8213) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Gondolkoztatok már, hogy miért pont 42? :D

(#8211) Rolly

Most pont csökkent a diff, és felugrott az első helyre.

[ Szerkesztve ]

(#8214) chosa91 válasza gyuszaa (#8213) üzenetére


chosa91
aktív tag

Áhh... mikor megláttam az első X képkockát, már tudtam, hogy láttam valahol...

"Find something boring, and make it funny!"

(#8215) janos666 válasza gyuszaa (#8213) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, én tudtam. :DDD
Azt nem tudom, hogy mi lesz most, mert a diff szívesen az egekbe, az ár viszont nem feltétlenül lesz hajlandó követni. Ma vagy megint lesz egy szép kis rekord árfolyam, vagy elkezd gyengén csillapítva megdögleni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8216) Geller72 válasza gyuszaa (#8213) üzenetére


Geller72
veterán

Ezt sejtettem.

(#8217) Dexar007 válasza janos666 (#8215) üzenetére


Dexar007
veterán

Aki mind a 42-t birtokolja,az megtudja a valaszt az elet ertelmere? ;]

Give me your cum,bull!

(#8218) janos666 válasza Dexar007 (#8217) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ha azt nem is, de azt valószínűleg igen, hogy mi történik egy coin-al, aminek kibányászták az utolsó reward-ot is tartalmazó blokkját. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8219) geomin válasza Carline (#8202) üzenetére


geomin
csendes tag

Ha nem tetszik az összefoglaló, akkor keress/készíts/készíttess másikat. Azzal, hogy elutasítod a segítséget, és ahogy ezt teszed, csak magadat minősíted. Részemről a vita lezárva.

(#8220) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg érdekes nézni, ahogy a multipool-ok most a 42-t is ki fogják nyírni úgy, hogy közben rohadtul nem hozzák majd a remélt profitot. Én tegnap éjjel óta folyamatosan azt bányászom, és az eddig pool-ban összegyűlt mennyiség fele annyit sem ér (a mostani árfolyamon, pedig az automata bányász ennyit váltja majd be, sőt... az autosell csak lefelé tornássza majd az árat, véletlen sem fel...), mint amit pl. egy DOGE adott volna. Tehát néhány napi távlatban önmagukkal is kib@sznak, és azok elől is elveszik a játékot, akik manuálisan akarnak szórakozni. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8221) Vulkanjoe válasza Carline (#8188) üzenetére


Vulkanjoe
újonc

100%-ban egyet értek veled! Én nem programozást tanultam, és angolul sem tudok valami jól, úgyhogy nekem hiába osztják az észt meg a linkeket a nagyokosok, azon én nem tudok eligazodni! Nekem más kérdéseim vannak, mint amikre meg lehet találni a választ magyarul. Most arra vagyok kíváncsi, hogy Litecoin-t csak és kizárólag grafkártyával lehet bányászni, vagy erre is van olyan eszköz mint bitcoinnál az a butterflylab v mi a sz.r!? És ha van, akkor hol lehet venni, és mennyibe kerül? Hálás vagyok a linkekért, de ezeket már mind olvastam, kivéve a külföldieket. Na mind1.

(#8223) Reggie0


Reggie0
félisten

Nincs valakinek elfekvoben fsp raider 750-es tapja? Ha mar joparan kiszallnak, hatha..

(#8224) Vulkanjoe


Vulkanjoe
újonc

Csak még egy gyors kérdés! Telepítettem a Litecoin tárcát, most szinkronizál. Ha én lecsapom a gépet mielőtt még teljesen szinkronizálná magát, akkor holnap előlről fogja kezdeni? Jah, meg azt hol kell beállítani, hogy azt a 10 gigás cuccot amit letölt szinkronizálásnál, azt a D meghajtóra töltse? Mert C:/-n pont h 10 gb üres helyem van! :( Mielőtt még belémkötne valaki, meggugliztam, de erre nem találok választ!!!!!!!!!! :W

(#8225) janos666 válasza Reggie0 (#8223) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanitt: nekem riser kéne, de nem 35$-os, hanem kínai áron. :)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8226) LLam válasza Vulkanjoe (#8224) üzenetére


LLam
senior tag

nem kezdi újra hanem folytatja, ez nem egy blőd rendszer. az adat ármozgatásra a következő kérdést tedd fel a googlinak: litecoin-qt datadir az első találat a tied.

Stay hungry!

(#8227) chosa91


chosa91
aktív tag

42-qt wallet szinkronizációs problémámra valaki?

"Find something boring, and make it funny!"

(#8228) folditomi válasza janos666 (#8225) üzenetére


folditomi
tag

Szia!
Risert keresel?
Egy sráctól most vettem, ő kínából rendelte, 1600 ft-ért jönnek, elvileg bármelyik nap megérkezhet.
Ha gondolom írhatok neki, hogy szeretnél venni tőle :)

(#8229) janos666 válasza folditomi (#8228) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

[link] Milyenek?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8230) folditomi válasza janos666 (#8229) üzenetére


folditomi
tag

PCI-e 1x-16x és 16x-16x van nála ha jól tudom.
Én 1x-16x-et rakattam el, ha megérkezik megyek is érte.

(#8231) janos666 válasza folditomi (#8230) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most egy ilyet találtam: [link]
10-es csomagokban, min 2 csomag (tehát 20, 30, 40... rendelhető).
Eddig ez a legolcsóbb USB kábeles riser, amit találtam: 14.8$ darabja
És it már benne van az árban egy 4-8 napos DHL szállítás, nem 2-4 hetes posta!

(Vettem már innen pár ocsókínai kütyüt. Még a refund is ment mikor kellett.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8232) folditomi válasza janos666 (#8231) üzenetére


folditomi
tag

Az igen..

Ugyan ezt a risert láttam 17.99 $-ért.

[ Szerkesztve ]

(#8233) Imafett válasza folditomi (#8232) üzenetére


Imafett
aktív tag

most ez molexen kapja az áramot vagy satán? ezt nem tudom eldönteni

Cable molex power

[ Szerkesztve ]

(#8234) janos666 válasza folditomi (#8232) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak teljes önzetlenség, mert minimum 20-at kell venni, annyira egyedül nincs szükségem.

(#8233) Imafett

A NYÁK darabka molex, de van hozzá egy molex-SATA kábel is (opcionálisan).
Az én tápomon is több a SATA, mint a molex, de így mindkettőből válogathatok vegyesen. Illetve akinek szét van osztva a 12V-os ág, az is használhat így többet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8235) Imafett válasza janos666 (#8234) üzenetére


Imafett
aktív tag

tehát akkor táp-sata-molex-nyák módon is meg lehet küldeni? mert nekem csak úgy lenne az igazi

[ Szerkesztve ]

(#8236) janos666 válasza Imafett (#8235) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy közvetlenül a tápból hozott molex-et kötöd rá a NYÁK-ra, vagy a mellékelt SATA-molex kábelt is közbeiktatod, és akkor használhatod a táp SATA csatiját.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8237) folditomi válasza janos666 (#8234) üzenetére


folditomi
tag

http://www.dhgate.com/product/fee-shipping-15cm-for-bitcoin-mining-flexible/177263570.html#cps-2-5|null:8

Esetleg ez..

(#8238) Imafett válasza janos666 (#8236) üzenetére


Imafett
aktív tag

na ez érdekelt, hogy a táp sata csatiját is használhatom a molex helyett :) nagyon jó! ha valaki rendel írjon mert nekem 12db kell!

(#8239) AAntii válasza janos666 (#8234) üzenetére


AAntii
őstag

Akkor akinek ilyesmire van szüksége, az veled együtt rendelhet? vagy mi a szituáció?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#8240) janos666 válasza folditomi (#8237) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak egy pár darabot rendelsz, akkor többe kerül a DHL felára.
Amit én linkeltem, az alapból 4-8 napos futár szállítás. Ez alapértelmezésben 14-30 napos posta. És szerintem vagyunk itt elegen 20+ darabra. Plusz nekem jobban tetszik az USB, funkcionálisan is több szabadságot ad hogy merre mozgathatom a kártyát anélkül, hogy kínzom a kábelt vagy a foglalatot.

(#8239) AAntii

Igen, kvázi felajánlottam, hogy leadok egy rendelést, aztán szétdobom köztetek. :KNekem 6, imafet 12, az már 18 / 20

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8241) RAMBÓ válasza deadwing (#8194) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Ti hogy nézitek ezt a 42 bányászatot?
Úgy számolom, nem igazán éri meg jelenleg. Ha az árfolyam kb. 2-szeresére nőne, akkor jönne be kb annyi, mint most middlecoin szerveren.
Lehet rosszul számolok?! :F

(#8242) janos666 válasza RAMBÓ (#8241) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy, hogy folyamatosan bányászom és nézem az egyenlegem.
Eredmény: nagyon nem éri meg! Kb. egy DOGE ötödét adja.
(Csak azért bányásztam eddig mégis, hogy lássam mi a valóság.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8243) DeusHun


DeusHun
őstag

Tegnap vagy tegnap előtt volt itt kitéve, hogy lehet reggelni a TradeMyBit-re. Úgy tűnik beindult az autoexchange-pool mert már zárva van az oldal :(

Szerk.: ha ott van invite opció, valakitől kérhetnék egy meghívót?

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#8244) Rolly válasza DeusHun (#8243) üzenetére


Rolly
veterán

Invite opciót nem láttam... És még nem indult el az autoexchange pool. Utolsó hír 13-ai

(#8245) DeusHun válasza Rolly (#8244) üzenetére


DeusHun
őstag

Okés, köszi!
Remélem ha indul lesz majd nyitott regisztráció. Jó pool-nak tűnik és csak nem lesz ott is 14ghs mint middle-n.

Rainforest Alliance Certified signature

(#8246) Zsef válasza janos666 (#8240) üzenetére


Zsef
tag

A maradék kettőt már be is írhatod nekem és akkor megvan a min 20.

(#8247) janos666 válasza RAMBÓ (#8241) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

09:04:46 és 14:34:45 közt, tehát 5 óra 30 perc alatt 0.00000560, átlag 1050 42/BTC árfolyamon (akkor épp ott hintázott, mikor átért Cryptsy-re). Tehát durván 0.025 BTC-t tudnék bányászni egy nap, ha ebből extrapolálunk. Korábban a middlepool-nál durván 0.056-ot kaptam egy kiutalásban, mikor majdnem az egész 24 órát végigtoltam, de még mai napig maradt bent némi unexchanged. A COYE-van pár napja napi 0.1 köré jött ki a termelésem (egész addig toltam míg le nem zuhant az ár annyira, hogy már 0.05-öt súrolta a napra felszorozott részösszeg, de a legelején még 0.15 köré adódott).

Nem tudom, hogy erre előbb vagy utóbb rájön-e majd valaki, hogy igazából nem éri meg bányászni. Ez pedig kétfelé sülhet el: rájönnek a bányászok, hogy ár alatt árulják, így felszalad az ára 3000-re, ahogy tegnap ilyenkor írtam, vagy befejezik a bányászatot, mert nem veszi meg senki 1000 felett, és akkor le is esik a padlóra, aztán egy hét múlva már senki nem akar vele foglalkozni, csak leírni a veszteségét és tovább állni.

U.i.: Igen, a követelésekre reagálva elindítottam a "némi segítség abszolút kezdőknek rovatot". De nehogy elhiggyje bárki, hogy én értek hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8248) Tenken


Tenken
őstag

Ha valakinél "ragadt bent" coinye, írjon rám.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#8249) dmon


dmon
aktív tag

(#8250) AAntii


AAntii
őstag

Egész megtáltosodott a kutya árfolyama. Kíváncsi vagyok mikor lesz 500-as diff, a gyűjtőoldalak majd biztos tesznek róla.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.