Hirdetés
- ASUS Maximus VIII Ranger Z170 6-7-8-9-10 gen támogatás (Coffeetime mod)
- DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- Möbelix Milan íróasztal - a tapasztalatok összeszerelés után
- Keychron V6 Max (HU) Mechanikus vezetéknélküli billentyűzet (Bluetooth, RF, USB)
- Újjászületés: szombattól új szerverkörnyezetben a PROHARDVER!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Fire/SOUL/CD: INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- MasterDeeJay: ASUS Maximus VIII Ranger Z170 6-7-8-9-10 gen támogatás (Coffeetime mod)
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
válasz
syler123 #4960 üzenetére
Rosszul próbáltad. Nem volt fent a megfelelő videodriver. Ha az rendben van, akkor Chrome-ban, Chromiumban, Firefoxban, Iceweaselben, Pale Moonban is kell lennie gyorsításnak, a chrome://gpu/ és az about:support lapokon tudod ellenőrizni.
Pont ez az, hogy a Linux, ha valamiben jó, akkor az nem csak az alacsonyabb erőforrásigény, hanem a fluidság, böngészés, hálózatkezelés. Sokkal jobbak a linuxos fájlrendszerek (sokkal gyorsabbak, nem töredeznek, sok apró fájlt megdöbbentően gyorsabban kezelnek, fényéveket vernek az elavult NTFS-re), jobb a Linux kernel erőforráselosztása, memóriakezelése (nem lapoz ki mindent a lapozófájlba észnélkül, nem recegteti a HDD-t, tényleg kihasználja a memóriát, nem csak üresen hagyja állni), sokkal gördülékenyebben indulnak a programok, meg sokkal pattogósabban nyílnak vissza, ha véletlenül bezártál egy alkalmazást. Hidd el, ezekben köröket ver akármelyik Windows
Nekem pl. ilyen szaros kis 1 giga RAM-os, atomos EEE PC-m van átmenetileg, és ezen Win7 alatt míg betöltött a Watersucks, a hajam kihullott, majdnem fél perc volt, ugyanez Linux alatt csak tényleg néhány másodperc ugyanannyi füllel, és a fülek, weblapok is gördülékenyebben nyílnak meg és töltenek be. Ugyanez volt a régi laptopomon, azon pedig KDE4 volt, meg 64 bites, ami még a Windowsnál is erőforrás-igényesebb, de mégis sokkal gördülékenyebb volt, mint egy XP.
A hálózatkezelés is fejlettebb, mint a Windowsé. Ha pl. torrentezel, mint állat, akkor Windowsnál el is felejtheted a böngészést általában, le kell korlátozni hozzá a torrentet, Linux alatt meg a kernel alapból végez traffic shapeinget, meg csomagtömörítést, és még teljes gázas torrentezés mellett is vígan lehet netezni. Plusz a Linux sokkal több nyitott hálózati kapcsolatot kezel, míg a Windows már kevesebbtől is beleáll a földbe, pont ezért korlátozták XP SP3 alatt a nyitott TCP kapcsolatok számát. Igaz a Vista/W7 és attól felfelé nincs ez a korlátozás, de a Windowsoknak sose tartozott erősségük közé a hálózatkezelés.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i7-1265U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy A55 5G / 8RAM 256GB / Gyárifüggetlen / 12 Hó Garanciával
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest