Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) lev258 válasza gabikiraly2 (#5150) üzenetére


lev258
veterán

Mert a 32 bites Chrome támogatása megszűnt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5152) Raynes válasza lev258 (#5151) üzenetére


Raynes
tag

Erről valami link? Akkor nem lehet 32 bites Chrome-ot Linuxra feltenni?

(#5153) ubyegon2 válasza Raynes (#5152) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arcser Komám!

hadd keressem meg neked :DD

[ Szerkesztve ]

(#5154) Syl válasza lev258 (#5151) üzenetére


Syl
nagyúr

Az nem lehet, hogy a kollégát az érdekelné, hogy lehet eltüntetni a hibaüzenetet? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5155) BoB válasza Syl (#5154) üzenetére


BoB
veterán

No offense de lev igazat írt, a kérdésre válaszolt. Ha szerinted a válasza nem volt kielégítő, akkor miért nem egészíted ki ahelyett hogy itt ágaskodsz?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5156) Syl válasza BoB (#5155) üzenetére


Syl
nagyúr

Látom belőled is előtört az MS/Apple-féle felsőbbrendűség :F
Azért nem egészítem ki, mert nem tudom mivel. Nálam is naponta többször megjelenik ez a frissítési hiba, de hiába nézegetem a forrásokat, nem tudom mit kellene belőle kiszedni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5157) BoB válasza Syl (#5156) üzenetére


BoB
veterán

Ha neked is ez a problémád, miért nem kérdezed meg?

Bicskanyitogató a sítusod. Ez az apple/MS felsőbbrendűségű duma meg LOL. De ha neked jobban tetszik, hívhatsz Gyurma Úrnak is :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5158) growler válasza Syl (#5156) üzenetére


growler
őstag

Ha minden igaz, ez segít.: [link]

(#5159) Syl válasza BoB (#5157) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ha neked is ez a problémád, miért nem kérdezed meg?

Pont ezért. Mert lenézitek a kérdezőt.
És az én stílusom a bicskanyitogató... Ez igen!

growler

Köszönöm! :R
Rápróbálom.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5160) Cyrin válasza growler (#5158) üzenetére


Cyrin
addikt

ez megoldja addig, amíg nem jön update, utána visszaáll.

lehet véglegesen is megoldani, de az nem szerencsés, ezért meg kell várni amíg a google javítja...

bővebben:
[link]

amint látom már meg is oldotta....

[ Szerkesztve ]

(#5161) BoB válasza Syl (#5159) üzenetére


BoB
veterán

Lev lenézte a kérdezőt mert azt írta megszűnt a támogatása... EZ Igen! :C

Nem látom mikor lettél lenézve.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5162) Raynes válasza Syl (#5154) üzenetére


Raynes
tag

Tényleg nincs igazad. Senki nem lett lenézve. A kérdező kérdezett, majd tényszerű választ kapott. Értelemszerűen sehogy nem lehet eltüntetni a hibaüzenetet, csak ha leszeded a Chrome-ot. Esetleg a frissítését kikapcsolod, de az milyen már. Chromiumot kell feltenni helyette.

(#5163) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

ベギン

[ Szerkesztve ]

(#5164) lev258 válasza Syl (#5154) üzenetére


lev258
veterán

A tárolót kell törölni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5165) gabikiraly2 válasza lev258 (#5164) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Szia, Melyiket és hogyan?
Köszi

Csend a lelke mindennek!

(#5166) VaniliásRönk válasza gabikiraly2 (#5165) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha 32-bites a rendszered, akkor Software sourcesban az Additional repositories-ból a Google bejegyzését kell törölnöd. Ha 64-bites a rendszered akkor nem kell törölnöd semmit, a Google már megoldotta a problémát.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5167) PiXeL90


PiXeL90
csendes tag

Sziasztok!

Ti melyik verziót ajánljátok a Debian vagy Ubuntu alapút? Van köztük nagy különbség?
Segítségeteket előre is köszi!

(#5168) Dhampir válasza PiXeL90 (#5167) üzenetére


Dhampir
félisten

A magam részéről én az Ubuntu alapút részesítem előnyben, habár akkor már bejön az eredeti Ubi használata is a nem visszatartott csomagokkal.

(#5169) ubyegon2 válasza PiXeL90 (#5167) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az LMDE változat Debian csomagokat használ az Ubuntu csomagok helyett és utóbbi PPA-i sem kompatibilisak vele, inkább tapasztaltabb felhasználóknak ajánlott. PPA List

LMDE-be hamarabb bekerülnek a Mint és a saját asztali kezelő felületeinek (Cinnamon, Mate) frissítései, újításai, míg az Ubuntu alapú disztróba csak tesztelés után, ha stabilnak ítélik a fejlesztők.

Abszolút kezdőknek az Ubuntu alapú Mint javallott, azzal a kezelőfelülettel, amelyiket elbír a gép és megnyeri tetszésüket. Egy mai átlag gépre a Mint 17.3 Cinnamon 64 bit a legjobb javaslat, 2 GB v. kevesebb memória esetén a 32 bites verzió kell.

A felhasználók száma alapján is érdemesebb az Ubuntu alapút használni, ha elakadsz valamiben, jobb a support és a leírások is erre a változatra készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#5170) Unamuno


Unamuno
csendes tag

Üdv! Egy ideje ha újra teszem (sokat kisérletezem és ha rosszul jövök ki belőle visszateszem a komplett elmentett korábbi állapotot) a rendszerem és elindítom a frissítést, az az első, hogy eltűnik a Dropbox ikonja és ez jelenik meg helyette. Mi lehet ennek az oka? Ez egyedi probléma vagy ismert jelenség? Tudna valaki segíteni?
-Linux Mint 17.3 XFCE-

(#5171) ubyegon2 válasza Unamuno (#5170) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a megoldást próbáld ki, Xubuntu 15.10-en működik, hátha nálad is.

Itt még több módszert írnak.

Valahol azt is olvastam, hogy a Dropbox nem szereti a transparency beállításokat, ha átlátszó a paneled, ez is lehet egy ok.

(#5172) Bohus válasza Unamuno (#5170) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nem egyedi eset, Xfce alatt a párom gépén is jelentkezett. Át is vezényeltem szegényt Copy-ra, ami pár nap múlva közölte, hogy május 1-től megszűnik. Jó hogy találtak rá megoldást, ha lesz időm újrarakom a Dropbox-ot és költözöm rá vissza.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#5173) Unamuno válasza ubyegon2 (#5171) üzenetére


Unamuno
csendes tag

Megoldást hozott a gyors segítség #5171) ubyegon2! Az általad javasolt linken leírtak segítettek mert rávezettek a megoldásra. Olyan választ kaptam a terminálban a linkekben javasolt parancsok lefuttatása során amelyek hatására ellenőriztem, hogy egyáltalán van Dropbox a gépen? Meglepő de kiderült, hogy a frissítés még a beállításfájlokat is letakarította a gépről nem csak a rendben dolgozó programot holott a beállításfájlok rendszerint megmaradnak egy uninstall során is. Ez az egész azért különös mert maga a frissítő program frissítése során került eltüntetésre a Dropbox és nem az azt követő programfrissítések folyamatában. Ennek a Dropbox ügynek azt hiszem érdemes lesz utána nézni és remélem, hogy a frissített frissítő program valami tárolót rúgott ki amivel összefügghet esetleg a korábban telepített Dropbox eltűnése és nem valami nagyobb gond van.
A panel beállításaira még nem néztem rá de ha eredményt hoz a próbálkozás akkor jelentkezem.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5174) Unamuno válasza Bohus (#5172) üzenetére


Unamuno
csendes tag

#5172) Bohus - Sajnálom, hogy szintén érintettek vagytok. Nem tudom ez összefügghet-e az Xfce felülettel mivel nem csak az ikon tűnt el hanem az egész program. Azt hiszem ez csökkenti ennek az esélyét és itt valami más történt.

[ Szerkesztve ]

(#5175) ubyegon2 válasza Unamuno (#5173) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes dolog, de legalább valamennyit értek a linkek! :)

dropbox status parancs ezek szerint azt írta, hogy nincs ilyen?

Kipróbáltam XFCE-n ezt a dropboxot, telepítés után nem volt ikon, viszont a Glances-ben látszott, hogy működik, létre is hozta a mappáját. Csináltam neki egy indító ikont a panelra, de arra hiába kattintok, viszont a daemon fut a háttérben, ilyenkor az indító ikon művelete egy pár másodpercre látszik a Glances-ben, de a Feladatkezelőben is látszik, hogy benn van aktívan a daemon és ott is beugrik egy időre a dropbox start -i parancs. Még a Nemo fájlkezelőben is működik a pluginnal.

Elméletileg a mintupdate frissítése nem okozna ilyen jelenséget, tárolót meg biztosan nem rúg ki.
Maga a dropbox mappa megvan egyébként? Ha igen, böngészőből próbálj valamilyen mozgatási műveletet csinálni, hogy abban a mappában történik-e változás!

(#5176) Unamuno válasza ubyegon2 (#5175) üzenetére


Unamuno
csendes tag

Gondoltam kipróbálom. Újra telepítettem a rendszert egy februári teljes mentésről. Ilyenkor szoktam szoktam mindent frissíteni az első indításkor, hiszen a mentett rendszer az akkori állapotban van. Most leállítottam a Dropboxot és csak utána engedtem a "mintupdate" frissítését. A gépet újra indítottam és nem jelent meg az ikon probléma, sőt indult a Dropbox rendben. Újra leállítottam és folytattam a frissítést, most már a szép terjedelmes programlistával. Amikor végzett a gépet újraindítottam. Kitakarítottam a szemetet és elindítottam a Dropboxot, tehát nem kellett telepítenem csak elindítottam ugyanis most nem veszett el! Rendben működik, az ikonok rendben vannak és böngészőből indított műveleteket rendben követi a Dropbox mappa és a mappában végzett műveletek megjelennek a böngészőben megnyitva. Semmit nem tudok az okról de maga a ütötte ki eddig a programot ami a jelek szerint nem történik meg ha a Dropbox nincs betöltve frissítéskor.
A tárolókra azért gyanakodtam mert a szoftverforrást átállítom miután visszateszem a korábbi állapotot. Szükség van rá mert a februárban még rendben működő Energotel mostanra nem tud kilenc programot frissíteni. A Csehek tükörtárolója a "Mirror/karneval" rendben megcsinálja.
Ez nagyon jó, mentem is a mostani állapotot azonnal de azért jó lenne tudni mi baja van a Dropboxszal a Mintupdate-nek.
Köszönöm a segítséget ismételten. Nem tudom mikor jöttem volna rá, hogy eltűnt a gépről a Dropbox ha nem kapom a linkeket!

(#5177) ubyegon2 válasza Unamuno (#5176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, hogy a linkek indirekt módon ugyan, de segítettek! :K

Ravaszul megoldottad a problémát és ebből ki is derült, hogy valami oka kell, hogy legyen a mintupdate szokatlan viselkedésének (valami köze lehet esetleg a túlzott óvatosságához, ami nagyon kezdőknek jól jön ugyan, de sokak szerint felesleges). A szintek beállításával is kapcsolatban lehet!

Ha legközelebb frissíti magát a mintupdate, nézd meg terminalból is, hátha mutat valami érdekeset az abból való még frissítendő csomagok listája!

Nem tudtam már reprodukálni a dolgot, mert épp tegnap jártam az XFCE-n és frissített mindent, kivételesen a mintupdate-t használtam, hogy lássam, miket hagy ki a terminalos frissítéshez képest.
Jó, hogy említed ezt a tükör dolgot, bár Cinmanón is az energotel van beállítva, de még nem vettem észre a jelenséget, amit írsz. Megyek vissza és ránézek, a karneval ad-e valamit, amit az előző tükör nem!?

[ Szerkesztve ]

(#5178) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#5177) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem más tükrök se hoztak csomag frissítést Cinnamonon, lehet, hogy olyan csomagjaim épp nincsenek, amik nálad érintettek voltak.

(#5179) Unamuno válasza ubyegon2 (#5177) üzenetére


Unamuno
csendes tag

Mindjárt elmentem a mostani állapotot és visszateszem a februári mentést. Megnézem konkrétan mely programokkal nem boldogul az Energotel.

(#5180) Unamuno válasza ubyegon2 (#5178) üzenetére


Unamuno
csendes tag

Ez érdekes. Tanulva az előző tapasztalatokból az új rutint követve leállítottam a Dropbox betöltődését és utána indítottam a frissítést, hogy rögzítsem mely programokkal nem boldogul az Energotel. Legnagyobb meglepetésemre rendben lefutott a teljes frissítés és persze a leállított Dropbox is üzemképes mint ahogy ez kiderült egy órája.
A frissítési probléma egyértelműen összefügg a Dropboxot érintő problémával. Ha a mintupdate frissítésekor le van állítva a Dropbox akkor a programok frissítése is rendben lefut minden probléma nélkül.
Ezekből az következik szerintem, hogy valamelyik Energoteles programmal lehet gond.
Eddig ha nem változtattam meg az Energotelt akkor hiába indítottam újra a gépet, hiába frissítettem a csomagtárolót, azok a programok továbbra sem települtek amiket első alkalommal sem tudott feltenni de ha átálltam más forrásra -történetesen a Csehekre, akkor viszont rendben felmentek.
Nem fárasztalak tovább ezzel és örülök, hogy nem kártevő okozta a gondokat. Örülök, hogy rendben van végre a gép! Kösz a segítséget!

(#5181) ubyegon2 válasza Unamuno (#5180) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én is örülök, hogy rendben van a gép, de annak is, hogy fárasztottál most ezzel! Mivel nem használom egy ideje a dropboxot, XFCE-t is ritkán, így a problémafelvetésed mindenképp hasznos volt!

Szokott lenni időnként egy-két tükör szerverrel gond, de akkor inkább az egész nem használható. :U

Bármi szokatlan probléma van, írjál csak nyugodtan, mi antiguruk ilyenekből is tanulunk! :K Meg aztán akár mással is előfordulhat/ott akármilyen probléma, amire így találunk megoldást közösen.

egy példa ilyenre

[ Szerkesztve ]

(#5182) Unamuno válasza ubyegon2 (#5181) üzenetére


Unamuno
csendes tag

Köszönöm!

(#5183) Bohus


Bohus
aktív tag

Feltettem ismét a Dropboxot a KDE-s notimra (apt-get segítségével), systray ikonnak nyoma sem volt, viszont működött. Mostanában csak a telefonom fotói vannak szinkronizálva biztonsági szempontból. Teljesen lepucoltam a klienst, majd feltettem ismét immáron az eszközkezelőből, ikont ismét nem láttam.
Leszedtem, nem is rakom fel többet, a képekhez webes felületen is hozzáférek. Copy-ról ownCloud-ra váltok majd, az egyelőre problémamentes.

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#5184) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Használ valaki LibreOffice 5.1.x-et? Az első 5-6 menüben a menüpontok szövegdobozai fel-felvillannak ahogy az egeret átmozgatom felettük. Másnál is jelentkezik a probléma? (Nagyon remélem, mert több hardware elemet nem akarok cserélni. :D)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5185) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Újraraktam a gépet és mondom felteszem a legújabb stabil kernelt frissen izibe.
17.3-as mint-ről van szó, a rendszert felrakom majd felteszem a kernelt és újraindítom. Eddig oké a szitu a felbontás is rendbenvan (1650....), de mihelyst az nvidia drivert (340-est ajánlja, de másikkal is rossz) is felteszem rá majd újraindítom nemtudok állítani semmi felbontást. Ellenben a felbontás lecsökken 1024-re. Fordított sorrendben is ugyanezt csinálja, ha először nvidiát teszem majd a kernelt. Nvidia menü szimplán üres nincs benne semmi.

Az inxi -G ezt írja ki ezután:
Graphics: Card: NVIDIA GT218 [GeForce 210]
Display Server: X.Org 1.17.1 drivers: nvidia,vesa,nouveau (unloaded: fbdev)
Resolution: 1024x768@61.0hz
GLX Renderer: N/A GLX Version: N/A

Ilyenkor mit lehet tenni? :(

[ Szerkesztve ]

(#5186) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Jajj ez kimaradt mikor jó a rendszer akkor ezt írja ki:

Graphics: Card: NVIDIA GT218 [GeForce 210]
Display Server: X.Org 1.17.1 drivers: nvidia (unloaded: fbdev,vesa,nouveau)
Resolution: 1680x1050@60.0hz
GLX Renderer: GeForce 210/PCIe/SSE2
GLX Version: 3.3.0 NVIDIA 340.96

Amúgy most a 4.2.0-34-generic-el működik (ezt a frissítés kezelőből tettem fel) jól, de az e feletti stabil kiadásoknál csinálja mint pl 4.3.x vagy 4.4.x.

[ Szerkesztve ]

(#5187) VaniliásRönk válasza Mtbsrác (#5186) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A zárt nVidia meghajtó amit az Ubuntu 14.04 LTS alap biztosít valószínűleg nem támogatja még a 4.x-es kernelt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5188) Raynes válasza VaniliásRönk (#5184) üzenetére


Raynes
tag

Én használok 5.1.1.3-as LibreOffice-t, igaz nem Mint, hanem Arch Linux alatt, és nálam jó. Grafikus driver szokott ilyen anomáliákat okozni.

(#5189) VaniliásRönk válasza Raynes (#5188) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

És attól is függhet milyen hardware-t hajt meg a driver... nálam egy Kaveri megy nyílt radeon meghajtóval. Instabilitást nem tapasztaltam, de Firefoxban is ritkán 1-1 karakter helyett valami krix-krax jelenik meg, viszont amint valamilyen interakció van a szöveggel, rögtön helyreáll. Talán tényleg csak valamilyen driver hiba.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5190) Mtbsrác válasza VaniliásRönk (#5187) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Kössz, de akkor csak a 4.3-tól felfele lehet mert most a 4.2.0-34 van fennt amit a frissítés kezelő biztosít és azzal jó. Mit tudnák feltenni esetleg hogy mégis jó legyen hogy tudjak mondjuk játszani is, mert a játékok ugye opengl-t kérnek (esetemben CS:GO).

(#5191) lev258 válasza Mtbsrác (#5190) üzenetére


lev258
veterán

Ne tedd fel a friss kernelt. Vagy van valami oka, amiért ragaszkodsz hozzá?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5192) Mtbsrác válasza lev258 (#5191) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Azért szeretném használni mert azzal működik a játék közbeni beszélgetés microfonnal, 3.19-el csak búg. Ill a tv kártyát is ugye ez már kezeli :D

(#5193) lev258 válasza Mtbsrác (#5192) üzenetére


lev258
veterán

Akkor meg kell várnod, míg az Nvidia frissíti a driverét.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5194) Mtbsrác válasza lev258 (#5193) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ismervén a tempójukat sztem nem sietik el. Majd jövőre talán. :DDD
Most amit enged az ugyan a 340-es (már több mint egy éve is ez van) de van ettől frissebb is. Csak nemtudom jólenne-e hozzá. Másnem berakok egy üres vinyót szórakozni vele, ezzel kísérletesek majd.

[ Szerkesztve ]

(#5195) lev258 válasza Mtbsrác (#5194) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy én látom, a te kártyád legacy támogatást kap a 340-essel és tavaly novemberben frissült utoljára.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5196) Mtbsrác válasza lev258 (#5195) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Értem, és az mit jelent hogy legacy?

(#5197) lev258 válasza Mtbsrác (#5196) üzenetére


lev258
veterán

Bizonyos értelemben "réginek" van már bélyegezve, de időnként adnak még ki hozzá drivert hibajavításokkal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5198) Urban Terror


Urban Terror
tag

Üdv!
Nem olyan régóta használok linuxot, kipróbáltam több disztribúciót is, mint pl ubuntu, kubuntu, lubuntu, linux mint cinnamon és jelenleg linux mint mate 64 bit fut (17.3 rosa).
Mindezt egy dell inspiron n1510-es notin.

Azért próbálgattam végig ezeket a kiadásokat, mert kerestem azt, amelyik alatt nem pörög indokolatlanul a cooler. Állandóan megy, fújja a meleg levegőt, miközben ezt semmi nem indokolja.

Volt egy átmeneti állapot, amikor a sima ubuntura szoftverboltból telepítve ráhúztam a kde felületet, akkor patika volt a gép ebből a szempontból, olyan csendes volt, mintha be sem lenne kapcsolva, viszont egyéb bugok miatt kénytelen voltam újrarakni a gépet.

Szóval az a kérdésem, hogy van-e valami megoldás erre a dologra? Beállítás, driver, vagy törődjek bele, hogy ez ilyen ezen a konfigon? :)

(#5199) lev258 válasza Urban Terror (#5198) üzenetére


lev258
veterán

Videókártya, annak drivere? BIOS a legfrissebb?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5200) Urban Terror válasza lev258 (#5199) üzenetére


Urban Terror
tag

Arra indultam el én is, és mintha javult volna a helyzet.

Kicserétem az nvida kártya driverét a gyárira (ekkor még azért zörgött a cooler), illetve átállítottam az integrált intel kártyára a gépet és most mintha jó lenne! :) :C

Most perpill a helyesírás ellenőrző bekapcsolását keresem a libre office-ban. :)

BIOS egyébként nem a legfrissebb, pár hónapja elkezdtem utánaolvasni a lecserélésének mikéntjéről linux alatt, de számomra egyelőre még nem vállalható feladatnak tűnik. Legalábbis azon magyarnyelvű leírások alapján, amit találtam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.