Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) lev258 válasza Syl (#4097) üzenetére


lev258
veterán

A Frissítéskezelőben van egy Linux kernelek menüpont. Tedd fel az egyik 3.13-ast (gondolom jelenleg 3.16-os van neked). Ezután indításkor a Grub-ban válaszd az előbbit (3.13) és miután rendben felállt a rendszer, próbáld altatni. Számíts fagyásra, ez mindössze egy teszt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4102) lev258


lev258
veterán

Van pm-suspend nevű logfájlod?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4103) Dhampir válasza Syl (#4082) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért nem térsz vissza Elementary Lunára, ha az jó volt? :F

(#4104) Syl válasza lev258 (#4102) üzenetére


Syl
nagyúr

pm-suspend

(#4103) Dhampir

Már gondoltam rá :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4105) lev258 válasza Syl (#4104) üzenetére


lev258
veterán

Kíváncsi lennék arra is, vajon a Virtualbox modulok nélkül mi a helyzet. Ugyanis az beeszi magát a kernelbe.
Senki sem tántorít el a váltástól, de szeretnénk megérteni a problémát és megoldást találni. Csak ehhez folyamatos tesztelgetés és kísérletezés kell. Ha most erre nem vagy vevő, tessék váltani. Vagy a sleep-et ne használd. Én mondjuk még soha sem használtam.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4106) Dhampir válasza Syl (#4104) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, előfordulhat, hogy az újabb kernelek miatt annak a stabilitása is megváltozott és már nem olyan, mint régen.

(#4107) Syl válasza lev258 (#4105) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen legjobb lenne megtalálni a probléma forrását. Semmi kedvem most új disztribúciót belakni, beállítgatni...

Kipróbáltam a 3.13 kernelt. Boot után egy-két percen belül sleep - instant fagyás.
A következő teszt a 3.19-cel lesz. Most azzal megy a gép.

Az a legnagyobb probléma, hogy nem mindig fagy bele a sleep-be. Az imént pl. kétszer is altattam a gépet, sikeresen. Reggel meg egy óra működés (fórumozás) után fagyott.

VirtualBox nélküliség szóba sem jöhet. Kell a munkámhoz. Naponta többször rebootolni fizikai Win-be nagyon nem okés. Merthogy itthon dolgozom, ami nem úgy néz ki, hogy reggel 8-kor boot win és 16 órakor shutdown. Igaz volt olyan nap amikor reggel 10-től este 10-ig nyomtam, de gyakoribb a napi 5-6 alkalommali fél órás win.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4108) lev258 válasza Syl (#4107) üzenetére


lev258
veterán

Na, ezek már hasznos információk. Találtam egy leírást, ahol ajánlanak egy fájlmódosítást is pont ilyen néha fagy-néha nem esetekre. De előbb lássuk az új kernelt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4109) Syl válasza ubyegon2 (#4100) üzenetére


Syl
nagyúr

Privi!

(#4108) lev258

A 3.19.0-31 bő fél óra alatt háromszor sikeresen szlípelt. Még nyomkodom kicsit. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4110) lev258 válasza Syl (#4109) üzenetére


lev258
veterán

Segítek.
Nyom nyom nyom nyom nyom ... :DDD

Remélem rendben lesz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4111) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

home könyvtár titkositást szokott vki használni?
Mi van ha utána a winyót másik gépbe rakom, fel lehet oldani a titkosítást?
Kinek milyen tapasztalata van?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4112) ubyegon2 válasza Syl (#4109) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom most hol tartasz éppen, de a memória felismerés teljesen rendben van/volt a disztróban?

kernel.log
[ 0.000000] please try 'cgroup_disable=memory' option if you don't want memory cgroups

[ 0.621635] [drm] Memory usable by graphics device = 2048M

[link]

[ 1.071164] - [ 1.071200] között lévő fifo error-ok sincsenek az én logomban.

ata6: DUMMY- t se értem nagyon

Az a gáz, hogy AMD-m van, így nem nagyon tudom jobban összehasonlítani a xorg.logokat, de fentiek a kernel.logban furák, ha valaki érti, hátha megmondja, gond-e ez. :U

(#4113) Syl válasza ubyegon2 (#4112) üzenetére


Syl
nagyúr

BIOS-ban 512 MB van kiadva a VGA-nak, a többivel (7,5 GB) garázdálkodik a Mint.
Azzal nincs gond, mert a 4 gigás VirtualBox-os Win8 hibátlanul fut két monitoron.

Egyébként ott tartok, hogy a 3.19.0-31 kernellel volt 5-6 sikeres sleep. Azonban. Az utolsónál 2 mp után magától felébredt a gép.
Magyarul hycomatos ez a dolog, de nagyon... :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4114) ubyegon2 válasza Syl (#4113) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Asztali gépnél minek a sleep? Ahogyan azt lev258 ft kolléga többször írta, ne használd! ;)

Megnézted a linkben lévő parancsokkal a memóriát?

[ Szerkesztve ]

(#4115) Cyrin


Cyrin
addikt

Én ha jól emlékszem kétszer tettem sleep-be, és ebből egy alkalommal éledt fel sikeresen, tehát nálam 50%. Így aztán nem szórakoztam vele tovább...

(#4116) fradi81


fradi81
veterán

Linux nem szeret aludni úgy általában :)

moto g72, Ninebot d28e

(#4117) Syl válasza ubyegon2 (#4114) üzenetére


Syl
nagyúr

> Asztali gépnél minek a sleep?

Pont azért, amiért pl. a tévét is a távirányítóról kapcsolják ki. Nem pedig a kábelt tépik ki a falból.
Ha valahová el kell mennem a gép elől, nem kapcsolom ki (a franc zárogatja be az alkalmazásokat, várja meg a shutdownt, utána boot, alkalmazások elindít...) csak sleep.
9 hónapig használtam az elementary luna-t, az nem látott mást csak sleep-et (meg kernelfrissítéskor restartot).
6 hónapig volt MacBook Air-em, az se ismerkedett meg a shutdown/boot folyamattal ;)

Szóval maradjunk annyiban, hogy nekem kell a sleep és így 2015-ben ne legyen már ez kihívás egy OS-nek. És hanyagoljuk a Steve Jobs-féle "rosszul tartod" hozzáállást :D

> Megnézted a linkben lévő parancsokkal a memóriát?

midecode --type memory
Nem található „midecode” nevű parancs, talán erre gondolt:
„mndecode” parancs a(z) „mnemonicode” (universe) csomagból
„dmidecode” parancs a(z) „dmidecode” (main) csomagból
midecode: a parancs nem található

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4118) Fenyő válasza Syl (#4109) üzenetére


Fenyő
őstag

Nyílt vga drivereknél (Intelhez nincs is más) önmagában a kernel csere nem sokat ér, sőt gyakran még rosszabb is lesz tőle, ha nem teszed fel a hozzá való X-et és Mesát, Mint ilyen szempontból nem követi az Ubuntu féle point release-eket, ami a 17.2-nél gyakran gondot okoz nyílt vga driverek esetében, mivel a 3.16-os kernel mellett még a 3.13-ashoz való X és Mesa van fönnt, de semmi gond 3.16-hoz feltehetőek az Utpoic-os (14.10/14.04.2), 3.19-hez pedig a Vivid-es (14.04.3) driverek is terminálból (párszor már volt róla szó itt, keress vissza), sőt nemsokára 4.2 is elérhető lesz (14.04.4).
Amúgy nálam 13-as Mint Xfce van még mindig fennt a fő asztali gépemen már vagy bő két éve és teljesen stabil, pedig első Linux telepítésem kábé és rendesen át van szabva (Trusty-s (12.04.5) kernellel (3.13) és X-el (1.15), Mesával (10.1.3) fut és a 4.12-es Xfce-t is megkapta) ezt már csak 16.04/Mint 18 kijövetele környékén fogom lecserélni vmire.
17.x is fut sok általam telepített gépen és 17.2-vel voltak csak gondok nyílt driverekkel (leginkább Intellel szintén) a fentebb említettek végett, de az aktuális kernelhez való driverrel kiküszöbölhetőek voltak a problémák.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#4119) ubyegon2 válasza Syl (#4117) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pont azért, amiért pl. a tévét is a távirányítóról kapcsolják ki. Nem pedig a kábelt tépik ki a falból.
:D
Ilyenkor persze ugyanott folytatja a műsort, ha távkapcsolót használsz? Ilyen tv kéne nekem is!

Asztali gépnél ez van, igény sincs rá nagyon szerintem. Notebookos megoldásokat meg nem nagyon tudsz itt használni.

Fenti példádból az jön át, hogy aki nem használ sleep-et, az vadbarom, mint aki kitépi a zsinórt a falból! :P

Időközben feltelepítettem/kipróbáltam a 15.10-et, minden jól működik, csak épp az Unitys változatot szedtem le! :( Kezdhetem a Gnobuntu frissítését.

[ Szerkesztve ]

(#4120) Lathronos válasza Syl (#4117) üzenetére


Lathronos
őstag

Az a TV-s hasonlat tetszett. A kábeltépés még mindig jobb megoldás mint a tégla vagy sörétes. Erről a Jöttünk, láttunk, visszamennénk trubadurládás jelenete jutott eszembe:DDD

(#4119) ubyegon2

Nem barom, csak nem elég lusta.

Én meg most tértem vissza Mint 17.2-re :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4121) ubyegon2 válasza Lathronos (#4120) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én meg most tértem vissza Mint 17.2-re

Ez jó döntés volt! 5 percig használtam az Unitys 15.10-et, kizárt, hogy valaha is megszoknám a bal oldalon ugráló ikonokat.
A sleepről csak annyit, hogy most Debianra bootoltam vissza Ubiról és ha ezt ki akarom kapcsolni, az pár sec, ha újra be akarom kapcsolni, az grub-kattintástól 4 sec. (SSD-ről fut, a Mint-nél ez 14 sec amúgy) Még mindíg azon töprengek, mire lenne jó ez a sleep, főleg, hogy Syl-nek is SSD-je van! :U

ez a YT fájt :Y

[ Szerkesztve ]

(#4122) Lathronos válasza ubyegon2 (#4121) üzenetére


Lathronos
őstag

"5 percig használtam az Unitys 15.10-et"

Én elsőként vágom a kukába a Unity-t és rakom fel a Cinnamont.

"ez a YT fájt :Y"

Vannak benne még durvább jelenetek is. :DDD Ha nem láttad, feltétlenül nézd meg a Jöttünk, láttunk, visszamennénk 1-2-3-at. Kihagyhatatlan klasszikusok. :D

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4123) ubyegon2 válasza Lathronos (#4122) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ubiban a Gnomubisat szoktam időnként használni, cinmanóból elég a Mint meg a Jessie is bőven.

Hogyne láttam volna a filmeket, ritka fárasztó, de minden pillanatán behalsz! :N Francia filmeknél vannak ilyenek bőven.

(#4124) Syl válasza ubyegon2 (#4119) üzenetére


Syl
nagyúr

>Fenti példádból az jön át, hogy aki nem használ sleep-et, az vadbarom,

Soha nem mondanék ilyet!
De azt azért fogadjátok el, hogy nekem kell a sleep. :K

>(#4120) Lathronos

Pontosan!
Lustaság fél egészség!
És én szeretek teljesen egészséges lenni! :DDD

>(#4121) ubyegon2

Megmértem. 30 másodperc egy szűz restart. Úgy értem a szüzet, hogy már minden alkalmazást bezártam, adatokat elmentettem és akkor indul az óra. És megy egészen a login képernyőig.
Nagyon sokat molyol kikapcsolásnál (10-15 mp-ig van kint a Mint logó), és a BIOS se fél másodperc.

Ha a linux tudna megbízhatóan hibernálni (ahogy azt a win tízen éve tudja) akkor csakis azt használnám.
Mert ez a halálom, hogy kikapcsoláskor mindent be kell zárnom, indulásnál meg újra megnyitnom. Ez így 2015-ben nagyon nem oké nekem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4125) spammer válasza ubyegon2 (#4121) üzenetére


spammer
veterán

Nálam a sleep 1 mp, ha nagyon teker a (laptop) HDD a torrent miatt, akkor kb. 2-3 mp. Ébredés 1 mp. Ha rövidebb időre hagyom ott a gépet, akkor mindig sleep. Hülyét is kapnék, ha állandóan ki kellene kapcsolgatni, majd boot, majd elindítani mindent újra.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4126) Lathronos válasza Syl (#4124) üzenetére


Lathronos
őstag

"Ha a linux tudna megbízhatóan hibernálni (ahogy azt a win tízen éve tudja) akkor csakis azt használnám."

Állítólag SWAP függő. Ha van kb. felesleges 10 GB-od erre a célra, talán működni fog. A Win is ezért tart fent 15-20 GB-ot a lapozófájlból.

(#4125) spammer

"Hülyét is kapnék, ha állandóan ki kellene kapcsolgatni, majd boot, majd elindítani mindent újra"

Én jól megvagyok sleep nélkül, és még a józan eszem is megvan többé-kevésbé. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4127) Syl válasza spammer (#4125) üzenetére


Syl
nagyúr

Ah! Végre, valaki aki érti és értékeli!!! :R

(#4126) Lathronos

Állítólag SWAP függő

Próbáltam, nem győzött meg. A lehibernálás is és az ébredés is piszok sokáig tart. Együtt kitesznek egy "normál" restartot :(((
Szóval maradnék a szlípnél.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4128) Bohus válasza Syl (#4127) üzenetére


Bohus
aktív tag

Ha sok a RAM a gépben akkor bizony sokáig tart a hibernálás. SSD ugye nem örül a mókának, jobb HDD még 100MB/s írási sebességgel is sokáig molyol a jellemzően 4GB vagy több kiírásával. Ezen a téren előnyt élveznek a kevés memóriával gazdálkodók.
Alvó módot - gondolom erről szól itt a vita - nem használom, nekem a laptopon fel sem ajánlja a Mint, nem találom a menüben. Ha ez csak arról szól, hogy lekapcsolja a lemezeket és a VGA-t, de a lap, a memó, a proci továbbra is üzemel, akkor nem érhet sokat energiamegtakarításban. Notinál rá lehet szaladni arra, hogy alvó módban kifogy az akksiból a szufla, a leállással pedig ugrottak a futó alkalmazások.
Egyébként hibernálás sincs nálam a menüben, ehhez állítólag swap partíció kellene, de az SSD használat miatt a telepítésnél mellőztem ennek elkészítését.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4129) Syl válasza Bohus (#4128) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. A Sleep azt jelenti, hogy alszik a gép. A RAM-ot kivéve minden lekapcsol - ezt régen úgy hívták, hogy Suspend to RAM. A desktop alaplapok is tízen éve ismerik ezt a funkciót.
Ha leállítod a gépet, de nem szakítod meg a 230-at, akkor pontosan ugyanannyit fog fogyasztani, mint sleepben. Mert ugye az ATX gépek áram alatt vannak.

Ebben a notórius SSD kímélésben meg nem hiszek. Évek óta használok SSD-t, sőt évek óta csak SSD van a gépemben, és köszöni szépen jól van. Egyáltalán nincs már szükség a 4-5 évvel ezelőtt fejekbe vert értelmetlen kímélésre (swap-ot tegyük hdd-re, tempet tegyük hdd-re, hibernálást ne használjunk stb., stb.).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4130) spammer válasza Bohus (#4128) üzenetére


spammer
veterán

Alvó módban kimenti az állapotot a memóriába és lekapcsol. Minimális a fogyasztása, kb. annyi, hogy RAM-ban megmaradjanak az adatok. Napokig, hetekig (akksi állapottól is függhet) hagyhatod ott anélkül, hogy kifogyna a szufla (laptop esetében, a desktop meg akármeddig ott állhat, ha konnektorba van dugva).

szerk: és nem mindegy, hogy 1 mp alatt ott a kész desktop minden megnyitott programmal, abban az állapotban, ahogy ott hagytam, vagy bootolhatok újra és indíthatok el és nyithatok meg mindent újra.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4131) Bohus válasza Syl (#4129) üzenetére


Bohus
aktív tag

Kipróbáltam. Mint 17.2 alatt Fn+F4 párosítással (nálam ott a kis holdacska) közönséges zárolást kaptam. Még a kijelző sem kapcsolt le, azaz nincs sleep. Win8 alatt ugyanerre a műveletre valóban elalszik a gép.
Lehet, hogy arról szól a történet, hogy alvás alatt csak a RAM-nak kellene működnie, de én már hallottam azt, amikor alvó gépben beindult a venti (asztali gép, vagy táp vagy proci venti lehetett). Emiatt egy kicsit szkeptikus vagyok. Ha csak arról van szó, hogy a táp nem bírta aktív hűtés nélkül az alacsony teljesítményigényt kiszolgálni, az még belefér, akkor van létjogosultsága a sleep-nek.
Örülnék ha valaki be tudná mérni vill. fogyasztásmérővel, hogyan viszonyul egymáshoz a normál üzem és az alvás energiafelhasználása (asztali gépnél, notebooknál ez macerás lenne).

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4132) spammer válasza Bohus (#4131) üzenetére


spammer
veterán

"Ha csak arról van szó, hogy a táp nem bírta aktív hűtés nélkül az alacsony teljesítményigényt kiszolgálni"

Hogy mi? :Y A gép gyakorlatilag ki van kapcsolva, szép is lenne, ha ehhez hűtés kellene. :DDD Ha volt is ilyen, ott valami gebasz volt a géppel vagy a rendszerrel. Nálad a Mint bugos vagy egyszerűen csak rosszul van beállítva, ha sleep helyett zárol.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4133) fradi81 válasza Bohus (#4131) üzenetére


fradi81
veterán

Ez a sleep=kikapcsolás menü-felfüggesztés, nálam jól működik. (intel gép+nvidia zárt driver)

moto g72, Ninebot d28e

(#4134) Syl válasza Bohus (#4131) üzenetére


Syl
nagyúr

Én megmértem. És pontosan ugyanannyi a gép fogyasztása sleepben, mint shutdown után.
Az ATX-es gép, hacsak nem húzod ki a falból, áram alatt van. Vagyis az alaplap készenlétben áll, elvégre ha megnyomod a power gombot a gép elején, akkor az laplap ébreszti fel a tápot!
Na a sleep ugyanez, plusz a ram is kap némi delejt (persze nem megy full gázzal a RAM, csak éppen tárolja az infót).

Amit te hallottál, az valószínűleg időzített ébresztés, windows update vagy más wake on lan esemény végett történt.

Az a történet, hogy leküldöd a gépet aludni és csak a monitor és a vinyó kapcsol ki, a táp meg a cpu "pörög tovább", a 486-os gépek környékén volt. Azóta "kicsit" fejlődött a technika ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4135) sonar válasza fradi81 (#4064) üzenetére


sonar
addikt

Nah megvolt a kernel update. Úgy néz ki, a videós problematika megoldódott.
Ma még visszapakolom az összes alkalmazást.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4136) Bohus válasza spammer (#4132) üzenetére


Bohus
aktív tag

Az is lehet, hogy a proci venti ment tovább. 2006-os a lapom, tudja az S3-at (STR). A manualban ezt találtam: "...open applications/files is saved to main memory that remains powered while most other hardware components turn off to save energy." Vagyis a legtöbb hardver komponens kikapcsol, hogy mi, illetve mi nem, azt itt nem nevezik meg.
A BIOS S3 időzítésnél ez olvasható: "If system activity is not detected for the length of time specified in this field, all devices except CPU will be shut off." Vagyis lemegy alvásba, de a CPU nem kapcsol ki!
Vagyis nem csalt a fülem, ezek alapján hardver függő az, hogy alvó módban milyen szintre süllyed az energiafelvétel.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4137) géeles


géeles
aktív tag

Hali!
Mint 17.2 -t használok, kettő monitorral. A jobb oldali 90fokkal jobbra fordítva. Minden klassz minden jól működik. Kikapcsolás után amikor indul, a monitor megint alaphelyzetben van tájolva mindig be kell állitanom. Miért nem jegyzi meg a beállíott módot.
:O

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4138) vajdakuli


vajdakuli
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég tettem fel a Mint-et (rafaela 7.2 cinnamon). Az a gondja, hogy 16:10 -es képaránynál nem lehet beállítani az 1280x800 -as felbontást. Hogy lehetne ezt megoldani?

(#4139) fradi81 válasza vajdakuli (#4138) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Mit lehet? Milyen gép? Zárt VGA driver telepítve?

moto g72, Ninebot d28e

(#4140) vajdakuli válasza fradi81 (#4139) üzenetére


vajdakuli
csendes tag

A vga integrált intel hd 4000.Nincs külön driver csak amit a mint feltett.

(#4141) fradi81 válasza vajdakuli (#4140) üzenetére


fradi81
veterán

Felvenném a xorg edgers ppa-t, hátha az újabbal megoldódik.

moto g72, Ninebot d28e

(#4142) vajdakuli válasza fradi81 (#4141) üzenetére


vajdakuli
csendes tag

Ne haragudj de totál kezdő vagyok.Valami egyszerű link kellene amit csak elindítok mert a parancssor nem megy nekem!

(#4143) fradi81 válasza vajdakuli (#4142) üzenetére


fradi81
veterán

A 'szoftverforrások'-ban is hozzá lehet ezt a tárolót: ppa:xorg-edgers/ppa
Utána frissítés és telepíti ami újabb minit a jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#4144) vajdakuli válasza fradi81 (#4143) üzenetére


vajdakuli
csendes tag

megpróbálom.majd írok.Addig köszi.

(#4145) vajdakuli válasza vajdakuli (#4144) üzenetére


vajdakuli
csendes tag

A ppa tárolóhoz adtam hozzá frissítettem de nem változott a felbontás lista.Mi legyen?Újraindítás?

(#4146) fradi81 válasza vajdakuli (#4145) üzenetére


fradi81
veterán

Nézted milyen új csomagokat dobott fel?

moto g72, Ninebot d28e

(#4147) lev258 válasza vajdakuli (#4138) üzenetére


lev258
veterán

Az az Intel már jó ideje támogatott. Nekem is az van. Viszont nekem a Kijelzők menüben eleve nincs is 16:10-es arány. Persze nem kizárt, hogy xrandr-ral hozzá lehet adni manuálisan egyéb felbontásokat is.
Én azt a ppa-t azért nem ajánlgatnám ilyen könnyedén. A xorg/Mesa csak egy dolog, a kernel sem mindegy, amit használ.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4148) vajdakuli válasza fradi81 (#4146) üzenetére


vajdakuli
csendes tag

Ezt láttam.

(#4149) fradi81 válasza vajdakuli (#4148) üzenetére


fradi81
veterán

Ez oké, de a frissítéskezelőben-jobb alsó sarok 'pajzs' ott az i, akkor így fogod látni az új csomagokat.

moto g72, Ninebot d28e

(#4150) vajdakuli válasza fradi81 (#4149) üzenetére


vajdakuli
csendes tag

ezt látom.Mindet tegyem fel?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.