Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) BoB válasza Mr. Y (#5500) üzenetére


BoB
veterán

Nem jól másoltad be. Lehet például szóköz került bele. Másold be ide a terminálból mit csinálsz ha még mindig nem tudod megcsinálni.

"tudom a jelentését, de mégsem értem, mit akar"

Ha tudod a jelentését, akkor tudod mit akar. Úgyhogy ne hadoválj itt :))

Mi az a partíciók memóriamegosztása??

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5502) Mr. Y válasza BoB (#5501) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ok, igazad van. Most megy...
Illetve, újraindítás után már ott va na program, a beállítófelület, de pl ha a bal hüvelykujjamat állítom be, akkor csak a waiting... felirat van kint, ha mást, akkor meg egy hozzáérés után Try again... és hiába csinálom az ábrának megfelelő irányba és sebességgel, nem veszi... Az intéző szerint meg minden tökéletesen működik...

But who is watching the guardians?

(#5503) lev258 válasza Mr. Y (#5502) üzenetére


lev258
veterán

Ugye mindent felraktál, amit kellett. Nem volt több elgépelés?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5504) Mr. Y válasza lev258 (#5503) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem, minden úgy volt, ahogy le volt írva.
Egyedül az update mondta, hogy van 1-2 fájl, amit nem tudott letölteni, de felhasználta a korábbiakat.
A szoftver el is indul, csak a reagálásával vannak a gondok.

But who is watching the guardians?

(#5505) Mr. Y válasza Mr. Y (#5504) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ok, ez részben megoldódott. Sikerült rávennem az olvasásra, többször is, le is próbáltattam vele, minden patent, erre az utolsó lépésnél;

Na a rendszerfájloknál találtam olyat, hogy egy mappában képek vannak a lépéseiről. Ott van, hogy a mező beírásnál /media/KEY kell, hogy szerepeljen.
Bementem a könyvtárba, az üres volt... (másik gépen itt voltak a csatolható meghajtók). Nem lehet létrehozni/bemásolni fájlt vagy mappát, ezt közli.
Az asztalra hiába tettem ki a KEY elnevezésű mappát, az iménti képen van a végeredmény.
Mit kell kijelöljek, amit el is fogad?

But who is watching the guardians?

(#5506) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tárgytalan!

Elolvastam a használati utasítást... :W :W :W :W :W :W :W :W
Én hülye... Miért nem nézek előbb körbe... Na mindegy!

Köszönöm szépen a segítségeteket.

But who is watching the guardians?

(#5507) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Üdvözlet!

Linux Mint 13 64Bit!
A Chromium böngésző nem hajlandó lejátszani 1 napja az FB és a YouTube videóit, valamint egyes webfelületek képeit nem akarja betölteni. Ezen kívül 2 hete nme hajlandó bejelentkezni a Chrome fiókba, A szinkronizálást végző szerver elfoglalt, kérjük próbálja meg újra.... Egy hét után levelet írtam a Google-nek, de semmi....

Valakinek volt/van hasonló panasza vagy megoldása erre?

But who is watching the guardians?

(#5508) Mr. Y válasza Mr. Y (#5507) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Megoldottam, tárgytalan

But who is watching the guardians?

(#5509) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Mikorra várható a legújabb mint ami lts támogatásu? Ugye kijött a 16.04-es uborka.

(#5510) lev258 válasza Mtbsrác (#5509) üzenetére


lev258
veterán

Valamikor a nyár első felében.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5511) Lasersailing válasza lev258 (#5510) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Próbáltam utánaolvasni, de az alábbira nem találtam semmit. Vagy csak nem jó helyen / nem jól olvastam...

Várhatóan a laptop hűtése kevesebbet fog menni a 16.04-re alapuló Linux Mint Cinnamon 64bit esetében, mint a mostani 14.04-esnél?

Kis magyarázat a kérdésemhez: cinnamon 64bit-tel kezdtem, de két gondom volt vele:
- képernyő világosságot minden indításkor újra kellett állítani
- hűtés sokkal gyakrabban megy, mint win7 alatt (azonos felhasználás mellett is)

Most Mate-t használok, de abban meg más dolgok zavarnak (és hűtés itt is pörög folyton), így Cinnamon megy vissza, csak nem tudom, hogy Lathronos remasterje menjen, vagy érdemes megvárnom 16.04-re alapuló Mint Cinnamon 64 Bit-et? :F

Vagy keressek más linux-ot? (Bár a Cinnamon külsőleg nagyon tetszik...)

[ Szerkesztve ]

(#5512) lev258 válasza Lasersailing (#5511) üzenetére


lev258
veterán

A nem megfelelő hűtésnek több oka is lehet. Nem kezeli megfelelően a processzort, esetleg a videókártya extra igényei, de akár még BIOS bug is okozhatja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5513) #54715584 válasza Lasersailing (#5511) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fénxerőre én ezt találtam, jelszó beírása után leveszi a fényerőt am eghatározott értékre:

Install xbacklight (sudo apt-get install xbacklight) and add
xbacklight -set x
(where 'x' = 0 to 100 desired brightness) to the startup applications via dashboard. For example:
xbacklight -set 50

A 2 kiemelt szöveg a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#5514) Lasersailing válasza lev258 (#5512) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Azzal tudok valamit kezdeni, hogy nem megfelelően kezeli a processzort?

videókártya: csak az integráltat használom, nyilt driverrel. Ezeket próbálgattam, a mostaninál csak rosszabb lett az eredmény (zárt driver / dedikált használata esetén)

BIOS: közben szervízben frissítették a BIOS-t, majd alaplapot cseréltek, így ez elvileg nem lehet. (Ill. ha ez lenne az oka, akkor egyszerűen hibás az összes A555G-n a BIOS :F ).

De Win7 alatt ritkábban megy a hűtés, tehát ez nekem linux / linux beállítási hibának tűnik
(egyébként win és linux esetén is 50 foknál kapcsol be, de Linuxnál 1-2 perc alatt felmegy, akár idel állapotban is)

Monstre: Köszönöm, ha visszarakom cinnamont akkor meg fogom próbálni.

Visszatérve eredeti kérdésemre: arról lehet tudni valamit, hogy érdemes-e várni a 16.04-es linux mint cinnamonra, vagy nem lesz ebből a szempontból jobb? (vagy ezt még nem lehet sejteni sem?)

(#5515) lev258 válasza Lasersailing (#5514) üzenetére


lev258
veterán

Ha kíváncsi vagy, egy 16.04-es Live-val már most is megpróbálhatod, pl. a Mate változattal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5516) #54715584 válasza Lasersailing (#5514) üzenetére


#54715584
törölt tag

Itt van néhány infó: [link]

(#5517) gilfoyle válasza Lasersailing (#5514) üzenetére


gilfoyle
őstag

Tedd fel a TLP és sensors(gondolom ez már fent van) csomagokat, Ubuntu-n van, Minten gondolom szintén van. Biztosan javít valamit. Pl. Debian Jessie alatt állandóan megy a hűtés (hol jobban, hol kevésbé, de ki nem kapcsolja), de pl. az akksiidő javult. Ha nem jó, akkor várj a 16.04-re épülő Mintre, abban már biztosan jó lesz. (Bár függ a notiba beépített alkatrészektől is...)

(#5518) nemurea válasza Lasersailing (#5514) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nekem is Fujitsu laptopom van (A532), és eddig bármelyik Linux disztribúcióval (+kernelekkel) próbálkoztam, sokkal gyakrabban pörgött fel a venti, mint Win alatt, és emellett sokkal gyorsabban is merült az akksi (kb. fele időt bírt, talán kicsit többet). Szintén csak integrált GPU. Abban maradtam, hogy ez az OS technológiából fakad (grafikus felület elválik a kerneltől), mert már egy egyszerű egérmozgatásnál is felmegy egy-két mag 20-30%-ra (htop).

Persze ha van megoldás, érdekel! :K

(#5519) porthamt válasza nemurea (#5518) üzenetére


porthamt
csendes tag

Akinek túl új notija van, az tegye fel a legújabb kernelt és a probléma meg van oldva. Csak a biztonság kedvéért előtte szedjétek le a grafikus meghajtót majd tegyétek fel újra ezzel a tárolóval:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

[ Szerkesztve ]

(#5520) porthamt válasza porthamt (#5519) üzenetére


porthamt
csendes tag

nvidia kártyások ezt a tárolót vegyék fel és a synapticból válasszák ki a legfrissebb nvidia meghajtót.

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa

(#5521) lev258 válasza porthamt (#5519) üzenetére


lev258
veterán

Köszönjük Emese!
Egyébként az x-swat tároló már jó ideje inaktív, nem frissített.
Inkább konkrét kérdésekre próbálj meg segítő válaszokat adni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5522) porthamt válasza lev258 (#5521) üzenetére


porthamt
csendes tag

Nekem frissítette a video hardver gyorsító drivert 1.1.1-re. A régi integrált AMD grafikus gyorsító egység meghajtóprogramját is frissítette.

Ne gúnyolódj.

(#5523) lev258 válasza porthamt (#5522) üzenetére


lev258
veterán

Ez inkább jelzésértékű figyelmeztetés volt a részemről. Volt itt már olyan, aki abban lelte kedvét, hogy 20-30 ppa-t beírt és javasolta, mindenki aktiválja a rendszerén, mert az milyen jó lesz.
Az x-swat-tal kapcsolatban most is fenntartom a véleményem. Ha megnézed, a benne levő csomagok több, mint 2 évesek. Nem ajánlanám semelyik mai rendszerhez ezeket használni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5524) Dhampir válasza lev258 (#5523) üzenetére


Dhampir
félisten

Vállalkozó szelleműeknek én inkább az X-Winget javaslom. :D

[ Szerkesztve ]

(#5525) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Üdvözlet!

Tudom, az utóbbi pár kommentemre is én reagáltam, mert meg tudtam oldani a gondjaimat, de ezt most más. Ezt nem egészen értem.
Leírom azért az adatokat mégegyszer;

Linux Mint 13 Maya 64Bit, nem akarok frissíteni, jó okom van rá!
Szóval. Ez a probléma nem is egy, de haladjunk sorban.

Ki akartam bontani egy System.img fájlt, de a terminál f@szságokat beszél;

Miért nem találja, mikor konkrétan ott keresi, ahol van?

A következő dolog egy kommunikációs program; Viber.
Mivel terminál nem találta, szoftverközpontban nem volt, így a Viber.com/support... nem tudom már, de valami ilyen volt a címe oldalról szedtem le. Kétféle Linux verzió volt támogatva kiírva, hozzám a Debian állt közelebb, leszedtem azt. 64Bites volt, azzal nem is volt gond.
Telepítette, aztán megnyitáskor kiadott egy szürke táblát, ami számomra nem volt ismerős (mint Viber felület), de mivel nem lehetett semmit csinálni rajta, kikapcsoltam. Azóta az a tábla sem jelenik meg. Többszöri újraindítás és újratelepítése a programnak sem segített.
Tehát a kérés adott; Miért nem működik?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5526) lev258 válasza Mr. Y (#5525) üzenetére


lev258
veterán

Automatikus kiegészítést (Tab-ot) próbáltál már?
Indítsd Terminálból a Vibert, talán panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5527) lev258 válasza lev258 (#5526) üzenetére


lev258
veterán

Rossz az útvonal. Az Asztalra mentél ki, miközben a cucc a saját mappádon belül keresendő.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5528) Mr. Y válasza lev258 (#5526) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A Viberre ez a válasza;

mr_y@Archeer ~ $ viber &
[1] 6255
mr_y@Archeer ~ $ No command 'viber' found, did you mean:
Command 'viper' from package 'python-viper' (universe)
viber: command not found

[1]+ Exit 127 viber

De ez nem valós adat

A tabra pedig adott választ, de nem sokat értek belőle;

mr_y@Archeer ~/extras/ext4_utils $ gcc -o simg2img -lz sparse_crc32.c simg2img.c
allocate.c ext4_utils.h setup_fs.c
allocate.h extent.c sha1.c
Android.mk extent.h sha1.h
backed_block.c img2simg.c simg2img.c
backed_block.h indirect.c simg_dump.py
contents.c indirect.h sparse_crc32.c
contents.h jbd2.h sparse_crc32.h
ext2simg.c make_ext4fs.c sparse_format.h
ext4_extents.h make_ext4fs.h test_ext4fixup
ext4fixup.c make_ext4fs_main.c uuid.c
ext4fixup.h mkuserimg.sh uuid.h
ext4fixup_main.c MODULE_LICENSE_APACHE2 wipe.c
ext4.h NOTICE wipe.h
ext4_jbd2.h output_file.c xattr.h
ext4_utils.c output_file.h
mr_y@Archeer ~/extras/ext4_utils $ gcc -o simg2img -lz sparse_crc32.c simg2img.c
/usr/bin/ld: cannot find -lz
collect2: ld returned 1 exit status

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5529) lev258 válasza Mr. Y (#5528) üzenetére


lev258
veterán

Azt a .deb csomagot tedd fel mégegyszer. Aztán nézd meg, van-e Viber mappa a saját mappádban.
Valami fordítási gondod van utána, sejtésem szerint. Azt már neked kell kitalálni, te tudod, hogyan kell azt feltenni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5530) Mr. Y válasza Mr. Y (#5528) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A másodikra rosszat írtam, egy sort ismételtem vele, azért nem stimmel. Kipróbálom a rendessel is :W

But who is watching the guardians?

(#5531) Mr. Y válasza lev258 (#5529) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem, így sincs mappa

A rendes kódra pedig ez a válasza a terminálnak;

mr_y@Archeer ~/Asztal/Archeer tartalma/DOOGEE-Y100X $ ./extras/ext4_utils/simg2img system.img system.raw.img
bash: ./extras/ext4_utils/simg2img: No such file or directory
mr_y@Archeer ~/Asztal/Archeer tartalma/DOOGEE-Y100X $
Display all 2805 possibilities? (y or n)
:
!
./
[
[[
]]
{
}
2to3
2to3-2.7
411toppm
7z
7za
7zr
a2p
accept
accessdb
aclocal
_aclocal
aclocal-1.11
aconnect
acoustid-fingerprinter
acpi_available
--More--

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5532) lev258 válasza Mr. Y (#5531) üzenetére


lev258
veterán

Tehát azt mondod, rendben lefut a telepítés.
És itt megtalálod? /opt/viber/Viber

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5533) Mr. Y válasza lev258 (#5532) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Van olyan, hogy opt/viber, de ezen belül viber mappa nincs. Van egy Viber fájl, de kiterjesztés nélküli

But who is watching the guardians?

(#5534) lev258 válasza Mr. Y (#5533) üzenetére


lev258
veterán

Elvileg az az indítófájl.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5535) Mr. Y válasza lev258 (#5534) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

De nem csinál senmit... Átírjam valamire a formátumát?

But who is watching the guardians?

(#5536) lev258 válasza Mr. Y (#5535) üzenetére


lev258
veterán

Próbáld Terminálból indítani.
Egyébként valamelyik menüben nincs ikonja?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5537) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

2 hete használok Linux Mind-ot, eddig windwos-os voltam.
Ma nagyon aggasztó dolgot tapasztaltam, van egyik merevlemezemen egy mappa teli almappákkal és fájlokkal kb. 140 giga, és a biztonsági másolata egy másik hdd-n, első hdd-n változások történtek, ezért át akartam másolni a cp parancsasl a második hdd-re, kérdezte hogy felülakarom-e írni amik léteznek mindkét helyen, nem-re mentem rá, mivel csak új fájlok kerültek az első hdd-re nem változtak a már meglévők, és nem futott le a program, nem másolta át.

Kénytelen vagyok windowson megcsinálni.

próbáltam gnome commanderrel is ugyanez történik.

Ez miért van? Hiba a Linuxban?

(#5538) lev258 válasza amdni (#5537) üzenetére


lev258
veterán

Valahol elvesztettem a fonalat.
Van két HDD, közel azonos tartalommal. A "frissebb" adatokkal rendelkezőt próbáltad átmásolni a "régire". Ha felülírásnál nemet választasz, akkor a régit nem fogja újra cserélni. Akkor mi a gond?
Biztos nincs ilyen hiba a Linuxban, csak érteném, mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5539) amdni válasza lev258 (#5538) üzenetére


amdni
aktív tag

Az a gond hogy a frissebb hdd-n van 120 gb adat, a másikon meg 100 gb, elindítom a másolást, felülírásnál nemre mentem, mert nem akarom hogy felülírja azokat a fájlokat amik már megvannak és ugyanazok méretre és tartalomra, és így kb. fél perc alatt lefut a másolás program, és nem másolta át a 20 gigát amit át kellett volna.

(#5540) lev258 válasza amdni (#5539) üzenetére


lev258
veterán

És pontosan hogyan is másolod? Milyen paranccsal, módon? Ugye az egyesítést/összefésülést azért engedélyezed, ha Fájlkezelőből csinálod?
Emellett Fájlkezelőben kihagyás/mellőzés szokott szerepelni, mégse gomb az egészet leállítja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5541) amdni


amdni
aktív tag

Tetszik nagyon ez a Linux Mind, de most meg másik gond is adódott, pl. a külső hdd -n van 3 partíció A B C nevő, most mind a háromból 2 db van a gnome commander szerint, illetve a "számítógép" ikonra rámenve is ezt látom. Ráadásul nem is azt a nevet írja ki mint amire elneveztem windows alatt a partíciót, és még rendszergazdai joggal sem engedi átnevezni a media/ mappán belül a partíció mappa neveket.
Bocs ha értetlenül írom le, fura nekem még ez a linux, pl. hogy nem "c" meghajtó van, hanem még a partíciók is mappák.

(#5542) amdni válasza lev258 (#5540) üzenetére


amdni
aktív tag

Ajjajj, a gnome commanderrel csináltam, végülis, parancssorban nem sikerült.
Akkor ez gond.
Elárulod hogy kell?

pl.

cp /masolando /masolando

Hogy hivatkozok a külső hdd-re?

dev/sdc3 pl így?

(#5543) lev258 válasza amdni (#5541) üzenetére


lev258
veterán

Értem, mit mondasz, de más szempontból a Windows-os elnevezés a fura, mert ha átteszed egy másik lemez mellé, akkor aztán mi van. Van két C:?
Linux a háttérben egyedi UUID azonosítót használ, meg persze lehet neveket is adni. Nem lehet, hogy a Windows dinamikus partíciókat kreált? Az tud félreértést okozni és az utóbbi időben úgy tűnik, egyre tbbször fordul elő. Ilyenkor partíció a partícióban helyzet áll elő, ami lényegében Windows alatt létezik csak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5544) lev258 válasza amdni (#5542) üzenetére


lev258
veterán

Gnome Commander-ben is működnie kell szerintem, csak én nem használom, nem tudom, m hogyan megy benne.
Használhatsz cp-t, de figyelni kell és könnyen lehet, hogy egyenként rákérdez minden felülírásnál.
Bár látom, szereted a Terminálos cuccokat, de ha már úgyis a Mint-et használod, a Fájlkezelő nem lenne jobb?
Az sdc3 jelen esetben a partíció maga, fizikailag. Vagyis úgy ne másold. Amikor felcsatolod a partíciót és látod a mappastruktúrát rajta, akkor tipikusan a /media alatt találod meg.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5545) amdni válasza lev258 (#5543) üzenetére


amdni
aktív tag

Nos 5 partíció van összesen a nagyobb hdd-n, a windows op rendszernek kell ugye egy nagy és egy 350 mb-osat is létrehoz, és még 3 db adattároloásra. Win 8-al hoztam még a partíciókat létre. Sz.tem logikai a maradék 3 meghajtó.

(#5546) lev258 válasza amdni (#5545) üzenetére


lev258
veterán

Az a baj, hogy Windows alatt sokszor a dinamikus dolog nem is feltűnő. Van valami lemezkezelő alkalmazás benne, ott szokta írni pontosabban. Én a külsőről beszéltem, amiről azt írtad, nem látja az összeset.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5547) amdni válasza lev258 (#5544) üzenetére


amdni
aktív tag

a fájlkezelőben is próbáltam.

Nem másolta át a maradék 20 gigát, érthetetlen.

Ami nincs a B meghajtón és A-ről másolok miért nem másolja át ?
Én csak arra adtam nem választ hogy ne írja felül a már létező fájlokat, mert tudom hogy nem változtak.

(#5548) lev258 válasza amdni (#5547) üzenetére


lev258
veterán

Tudnál egy képet linkelni arról, amikor kérdezi? Hogy mit kínál fel.
Ha egyetlen új fájlt próbálsz átmásolni, akkor mi történik?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5549) amdni


amdni
aktív tag

Egyébként dropbox progi sem fut rendesen, a mappa megvan és amit bele teszek az megtalálható a felhőben, de a program grafikus felülete nem indul hiába indítanám, és így nem tudom a dropbox helyét változtatni, pedig azt nem azon szeretném mint amin a linux van, ha összeomlik a rendszer törölni kell az egész partíciót, és elvesznek az adataim.

Még nagyonbb gondom hogy nem megy oracle virtual boxban win7-ben az usb kezelés. Plulgin telepítve, mikor usb-t kapcsolnék a virtualbox menüjében a win7 elkezd drivert keresni, majd kiírja hogy sikertelen a telepítés.

De akkor is maradok Linuxnál, habár lehet hogy meg kellene próbálnom a legújabb Xubuntut, az is tetszett, hátha nincs benne ennyi "hiba". Mert ezek számomra hibák, hiába csinálta meg minden féle buherálást amit neten írtak semmi sem javult meg.

(#5550) lev258 válasza amdni (#5549) üzenetére


lev258
veterán

Amiket te hibáknak nevezel, azokat én csak hallgatom, de nem értem. Mármint bármelyik rendszert felrakod (akár Mint, akár Ubuntu, ...), ezek mennek megfelelően, nem léteznek ezek a problémák. Annyit tudok, hogy Virtualbox-nál az usb-hez kell pár dolog. Valami kiegészítő, meg aztán a beállításaiban is kell engedélyezni. Dropbox meg amikor fut, tesz egy kis ikont valahova, onnan meg elérhetőek a beállításai.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.