Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) growler válasza devil-k (#4499) üzenetére


growler
őstag

Ez az egész, az audio rendszered átviteli hibáinak (biztos lehetsz benne, hogy vannak ilyenek !)
a mérséklésére alkalmas. (ha ezen keresztül hallgatod az audio fájlokat.)
Kérdés az, hogy neked mi a megfelelő hangkép.
A legegyszerűbb, ha telepíted , kipróbálod... és eldöntöd hogy megfelel-e neked.

(#4502) devil-k válasza Lathronos (#4500) üzenetére


devil-k
nagyúr

A macska rúgja meg!

(#4501) growler
A hang kérdés inkább a házimozi szempontjából kérdés (DTS-HD, True HD hangsáv), nem pedig a sztereó zene miatt. :)

- mozi bolondéria -

(#4503) Lathronos válasza devil-k (#4502) üzenetére


Lathronos
őstag

Úgy tudom, a KODI-ban ezek benne vannak. Egyéb iránt a felesleges csomagokat tudod törölni synapticból utólag is, csak arra figyelj, hogy ne legyen a DE szerves része, különben rántja magával azt is. Pl. Cinnamon esetén a Nemo fájlkezelő egy példa erre. De szerencsére úgyis jelzi ilyenkor, hogy mely csomagoktól kíván megszabadulni ha valaminek a függősége az adott szoftver amit el akarsz távolítani.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4504) fecus válasza devil-k (#4502) üzenetére


fecus
őstag

Csak halkan kérdem: Openelec?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4505) devil-k válasza fecus (#4504) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem az Open Elec nem jött be. Hiányzik egy normálisabb OS. Azon pedig nem nagyon lehet már finomhangolni. Illetve ha 1-2 dolgot be akarok állítani, ahhoz nem elég már az OE.

(#4503) Lathronos
Semmi olyan, csak ilyen baromságokat akarok törölni, mert abból van egy pár.

- mozi bolondéria -

(#4506) fecus válasza devil-k (#4505) üzenetére


fecus
őstag

Akkor még egy féloff: Ilyen esetben a lehető legkisebb erőforrásigényű DE-t szokták választani pl. LXDE, xcfe.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4507) devil-k válasza fecus (#4506) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Mate miben másabb, mint a Mint?

- mozi bolondéria -

(#4508) Dhampir válasza fecus (#4506) üzenetére


Dhampir
félisten

xfce

(#4507) devil-k

Nem másabb, az egy grafikus asztali környezet neve. A másik a Cinnamon Desktop, de Xfce is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#4509) growler válasza devil-k (#4502) üzenetére


growler
őstag

Talán mégis érdemes rá nézned. Ez itt egy 5.1-es teszt fájl. (egy kissé ortophonikus beállítással)
[link]
Akár, sávonként is lejátszható.

[ Szerkesztve ]

(#4510) devil-k válasza Dhampir (#4508) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi az infót!

fecus
Akkor rávetem magam a témára valamikor. :)

- mozi bolondéria -

(#4511) ubyegon2 válasza devil-k (#4507) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Annyiban másabb a Mint, hogy arról elég részletesen találhatsz leírást, ha felgörgetsz és legalább egyszer megnézed a topik Összefoglalóját! :(

(#4512) devil-k válasza ubyegon2 (#4511) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bocsánat! Mea culpa! :R

- mozi bolondéria -

(#4513) Lathronos válasza ubyegon2 (#4511) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem túl szerencsés a névválasztás, azért nem olvassák sokan. Ha egyértelműbb lenne, mondjuk útmutató instrukciók és jó tanácsok, bizonyára többen rákattintanának.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4514) oncsi válasza Lathronos (#4513) üzenetére


oncsi
őstag

De hát sok topikban az összefoglaló az első amivel találkozik a User. És írott (lehet íratlan szabály), hogy el kell olvasni az első hozzáoszlást, vagy a témaindítót, esetleg az összefoglalót.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#4515) ubyegon2 válasza Lathronos (#4513) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azon kívül, hogy nem változtathatunk a topik nevén, most komolyan, ha a Linux Mint érdekel, mint disztró és ott egy topik, amit megtalálsz ezzel a névvel és látod, hogy Összefoglaló van az elején... mégis mire gondolna a leendő felhasználó, mik vannak oda leírva? Én már csak természetes kíváncsiságból is rákattintanék.

Windows 10 csak egy példa, mi a manóról szól ennek az Összefoglalója, mondanám magamban, ha ez az oprendszer hirtelen érdekelni kezdene!?

Kár cifrázni itt a topik nevét, a Linux abszolút kezdőknek topik Összefoglalót se olvassák el sokan meg aztán maga az Összefoglaló kifejezés már önmagában is kifejez valami, de legalábbis sejteti, miről lehet szó. :)

+ amit oncsi ft ír, az is igaz.

(#4512) devil-k ;)

[ Szerkesztve ]

(#4516) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.
Linux mint cinnamon 17.3 van a laptopomon.Két napja eltűnt a rendszerfrissítő ikon a panelről így nem látom ha van frissítés.Vissza lehet ezt hozni valahogy?
Másik kérdésem,hogy próbából ráraktam ezt a rendszert az adatlapomon lévő gépre de bármit próbáltam nem tudtam működésre bírni a hangkártyát.Eleinte a lan sem akart menni de azt sikerült megoldani.
Nem tudom merjek e tovább próbálkozni vele vagy maradjon rajta a win a linuxot meg felejtsem el azon a gépen?

(#4517) oncsi


oncsi
őstag

Szeretnék a Mint alatt Torrentet futtatni. De úgy, hogy a Win7 lenne a fő Torrent gép. (egy gépen belül, van egy dual boot-os rendszer)
elképzelhető, hogy wine-vel ez megoldható? vagy Virtuális gépen ? Esetleg más ötlet? A Linux alá eddig hiába telepítettem Torrent klienst, mindig gond volt a szinkronban járatásukkal (azonos mappákba kell dolgozniuk.)
Köszönök minden tanácsot.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#4518) lev258 válasza oncsi (#4517) üzenetére


lev258
veterán

Gond jellemzően akkor van, amikor a közös célra szánt ntfs partíció nincs automatikusan felcsatolva a rendszerbe és ezért nem látja a Linuxos kliens.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4519) lev258 válasza jani04 (#4516) üzenetére


lev258
veterán

Milyen hangkártya? Nemcsak némítva van? Ha annyira új cuccok vannak a gépedben (még a LAN sem támogatott), akkor tehetnél egy próbát a 15.10-es Ubuntuval.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4520) jani04 válasza lev258 (#4519) üzenetére


jani04
aktív tag

Erről a lapról van szó és ennek az alaplapi hangjáról:[link]
Lehet megpróbálom azt bár csak a kíváncsiság hajt nem a kényszer.
Köszönöm a választ. :R

(#4521) lev258 válasza jani04 (#4520) üzenetére


lev258
veterán

Így nem lehet utánanézni. lspci-t nézz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4522) jani04 válasza lev258 (#4521) üzenetére


jani04
aktív tag

Kipróbáltam az általad javasolt 15.10-est.Fel sem telepítettem még de láthatólag megy minden vele. :)
Köszönöm a tanácsot. :R

(#4523) Bohus válasza oncsi (#4517) üzenetére


Bohus
aktív tag

Azonos mappába úgy tudnak dolgozni, ha van egy közös partíció amit mindkét rendszer lát. Ez jellemzően NTFS a Windows korlátai miatt. (Vagy a Windows rendszermappa a közös, de ezt én hanyagolnám.) Sokáig mindkét rendszer alatt qBittorrentet használtam és minden rendben volt.
Ha az egyik rendszeren indított torrentet elindítottam a másik rendszeren is - ügyelve arra, hogy ugyanazt a célmappát jelöljem ki -, akkor töltött mindkettő. Ha egy session alatt lejött egy nagyobb anyag, a seed miatt akkor is elindítottam a torrentet másik rendszeren. Ilyenkor nincs újbóli letöltés, a kliens látja, hogy furcsamód ott már épp az található, amit neki le kellene töltenie, így csak egy ellenőrzésre korlátozódik a művelet, majd átvált seed módba.
Jelenleg ebben a felállásbam Win alatt qBittorrent, Mint KDE alatt KTorrent fut gond nélkül.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4524) lev258 válasza jani04 (#4522) üzenetére


lev258
veterán

Azt azért hozzá kell tenni, ez egy rövid életű (9 hónapig támogatott) rendszer.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4525) jani04 válasza lev258 (#4524) üzenetére


jani04
aktív tag

Igen olvastam.

(#4526) Diggity_


Diggity_
csendes tag

Sziasztok!
Linux Mint 17.2-re szeretnék Vmware playert telepíteni. Le is töltöttem a linuxos verziót, azonban nem tudom elindítani a telepítést a következő hiba miatt: "A gedit nem volt képes megállapítani a karakterkódolást. Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbál megnyitni."
Valaki tudna segíteni, hogyan tudnám telepíteni a Vmware playert

Soha le nem mondani, soha el nem csüggedni, ha kell, mindig újra kezdeni.

(#4527) growler válasza Diggity_ (#4526) üzenetére


growler
őstag

Egy ki segítség: [link]

(#4528) Syl válasza growler (#4527) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy egyszerűbben:
a letöltött .bundle fájl elé
sudo sh
oszt jónapot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4529) oncsi


oncsi
őstag

Van olyan könyv amiben a Mint (ubi) terminál parancsi vannak magyarul pontosan leírva? És az összes kapcsolóik magyarázattal.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#4530) Syl válasza oncsi (#4529) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez szerintem egy rosszul megfogalmazott kérdés. A terminal-parancsok nem disztribúció függőek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4532) growler válasza oncsi (#4529) üzenetére


growler
őstag

Parancsolj:
[link]
[link]
[link]
(Biztos van köztük átfedés.)

(#4533) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Evolution 3.10.4 van fönt alapból.
Ha jól látom van frissebb verzió is.3.18
Hogyan tudom frissíteni?
Cinnamon 17.3

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#4534) growler válasza hódmaci (#4533) üzenetére


growler
őstag

Szevasz.
Ha a jelenlegi verzió megfelelően működik, szerintem nem kéne erőltetni a frissítést.
(A 18-as tárolóiban, valószínű már az új verzió lesz bent.)

(#4535) hódmaci válasza growler (#4534) üzenetére


hódmaci
senior tag

A névjegyzék a google fiókommal vacakol.
Ezért szeretném frissíteni.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#4536) oncsi válasza Syl (#4530) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi mindenkinek.
Hiányosan fogalmaztam. (úgy látszik mostanában nem divat)

Tehát még egyszer.

"Van olyan könyv* amiben a Mint (ubi) terminál parancsi vannak magyarul pontosan leírva? És az összes kapcsolóik magyarázattal."

*Könyv. tehát az amit papírra nyomtatnak, és lehet ajándéknak adni. :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#4537) growler válasza hódmaci (#4535) üzenetére


growler
őstag

Innen letöltheted a 3.18.2-est.: [link]
(De ne csodálkozz rajta, ha esetleg egymás után kéri a megfelelő függőségeket.)

(csak így zárójelben : a Thunderbird nem vacakol a Google fiókkal, és van benne "Naptár"
és "Feladatok" is.)

[ Szerkesztve ]

(#4538) hódmaci válasza growler (#4537) üzenetére


hódmaci
senior tag

Esetleg tudnál kiegészítőket ajánlani a thunderbird-hez?
(Google naptár,Google névjegyzék szinkronizálása)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#4539) growler válasza hódmaci (#4538) üzenetére


growler
őstag

Nálam, a "Lightning" és a "Provider for Google Calendar" kiegészítők vannak telepítve.
(Naptár, és Feladatok)
Névjegyzék szinkront, még nem csináltam. :(
Most nézem ! próbáld meg "Zindus"

[ Szerkesztve ]

(#4540) hódmaci válasza growler (#4539) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.Megnézem.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#4541) growler válasza hódmaci (#4540) üzenetére


growler
őstag

Van olyan is hogy "Addressbooks Synchronizer" (lehet, hogy ez lesz az igazi ?)

(#4542) lev258 válasza oncsi (#4536) üzenetére


lev258
veterán

Esetleg ez. De személyes tapasztalatom nincs vele.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4543) Syl válasza oncsi (#4536) üzenetére


Syl
nagyúr

De ugye azt részét értetted, hogy nem ubuntu meg nem mint terminálparancsok vannak, hanem linux terminálparancsok. Persze vannak spéci utasítások, de nagy részük mindegyik disztribúcióban működnek, amelyikben van bash shell. Még a routeremen is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4544) oncsi válasza lev258 (#4542) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi. KB ilyesmi kell. Ajándékba vettünk egy gépet, és Kap rá egy Mint-et.

Syl

Értem én, de akinek lesz, még nem látott Linux-ot. Jó lenne valami kifejezetten célirányos Mint-es könyv. Nem valószínű, hogy a közeljövőben terminállal fog bajlódni, de hátha. Nejem sem tudja mi az a terminál, de ettől még használja a gépet. :) Addig volt csak ellenérzése a Linux-al szemben, amíg el nem mondtam neki, hogy már pár éve a telefonján is az van.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#4545) spammer válasza lev258 (#4542) üzenetére


spammer
veterán

Nekem megvan ez a könyv, alapozásnak nem rossz, de nem árt figyelembe venni, hogy ez 2005-ös kiadás, jó néhány dolog eléggé elavult / érvénytelen már, főleg az ezeréves GUI-s illusztrációk. Én nem sok értelmét látom megvásárolni, mikor tele a net jobbnál jobb dokumentációkkal.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4546) Lathronos válasza spammer (#4545) üzenetére


Lathronos
őstag

Ne felejtsük el megemlíteni, hogy leginkább angol nyelven. Mielőtt valaki azt hinné, több ezer oldalnyi dokumentációt fog találni anyanyelvünkön.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4548) Syl válasza oncsi (#4544) üzenetére


Syl
nagyúr

Hétköznapi feladatokra a Mint Cinnamon-t simán lehet terminál nélkül is használni. Ha valaki használt már számítógépet, könyv nélkül is elboldogul a GUI-val.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4549) Geripapa válasza oncsi (#4544) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Akkor itt van a Linux mint hivatalos dokuja.
Letöltöd kinyomtatod lefüzöd és mindenki boldog.
Vagy ha nagyobb pompára vágysz, elviszed egy nyomdába hogy csináljanak belölle egy könyvet...

Nekem nagy segitség volt az induláshoz.

Esetleg mellé "második fejezetnek" mögé kötteted ezt.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#4550) Lathronos


Lathronos
őstag

Másnál is van gond az indexfájlokkal, vagy csak nálam? Hiába módosítom a csomagtároló szervereket, mindenhol ez fogad:

Kezd nagyon elegem lenni a 17.3-ból, mindig van valami problémája. Mindjárt visszatelepítem az alap 17-est. :W

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.