Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) tvamos válasza Vladi (#2798) üzenetére


tvamos
nagyúr

Eliras csak... azt akarta irni, hogy amit a "papa" ad, azt eszi az egyszeru linuxos.

(#2800) bob.zxr válasza DrojDtroll (#2799) üzenetére
Persze... ha ki akarod probalni, hogy lesz a linux lassabb, mint a Windows... ;]

Persze... en beszelek, amikor meg egy Debiant sem tudok felinstallalni... :W

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2802) Vladi válasza tvamos (#2801) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Persze... en beszelek, amikor meg egy Debiant sem tudok felinstallalni..."

Úúúú... most... kissé remeg a szemem... nem bírom ki....

link

:DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2803) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na már kis ideje jessievel nyomom, egyelőre jólérezzük egymást .) Eléggé stabil (-nak tűnik ;p) gyors boot és a többi, no problem.

és még a programok is frissek ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2804) BoB


BoB
veterán

Egyre inkább közeleg a csak 64 bit támogatás. A dragonflyBSD is már csak azt támogatja.

És ez azért BSD, még ha nem is a nagyon konzervatívok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2805) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ti is belefutottatok mostanában Gnome hibákba? Telepítettem Ubuntu + Gnome-ot, volt egy frissítés, többet nem tudott betöltődni. Tettem egy próbát openSUSE-vel, ugyanígy jártam. Most visszatértem LXDE-re, semmi gond.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2806) Rimuru válasza Jim Tonic (#2805) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak 1 ember használ itt Gnome-ot. ;] (na jó 2 mert bambano is)

(#2804) bob.zxr: Én nem bánom, mondhatjuk már hogy ideje.

Vigyázat, csalok!

(#2807) bambano válasza Rimuru (#2806) üzenetére


bambano
titán

de bambanő 2-es gnómot használ. illetve most már mate-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2808) Rimuru válasza bambano (#2807) üzenetére


Rimuru
veterán

Oda akartam írni hogy régi verziót, de nem tudtam hogy mennyire az. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#2809) lionhearted válasza Jim Tonic (#2805) üzenetére


lionhearted
őstag

Nálam nincs gond, igaz Classic.

Tegnap még működött...

(#2810) Vladi válasza Rimuru (#2808) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is métet használok, illetve van még gnome2-s gépem is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2811) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nálam az a ronda kis törpe tökéletesen üzemel immáron mittomén mióta. :) Csak Bambanő és én használunk itt ilyen kis ronda törpikét?! Hiába na! Nem mindenki szereti a jót :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2812) bambano válasza Fritz Teufel (#2811) üzenetére


bambano
titán

nálam mostanában minden van, mint a falusi búcsúban...

olyan szerencsés vagyok, hogy egységes a hardver, egyféle debiannal lehet kezelni mind, és nem fordul elő, hogy verzióütközés van... (nem)

lehet, hogy mindjárt morgok is egy sort :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2813) bambano


bambano
titán

most épp azzal küzdök, hogy a nálam levő gépeken tudok-e ip kvm-et csiholni x3[5,6]50-esek rsa-jából debianon.

jöhetnek a fogadások.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2814) DittyCat válasza #33253120 (#2796) üzenetére


DittyCat
tag

Kezdem belátni, hogy az lettem :D !

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#2815) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szereti valaki közületek a komolyzenét?

2015. május 20-án lesz André Rieu koncert, és gondolkodom rajta hogy menjek. A jegyárak elég húzósak, ami oké, mert eléggé nagyszabású zenei rendezvényről van szó. Csak hát ugye a Sportarénában lesz, és kétségeim vannak az akusztikai körülményeket illetően. Meg abban is hogy ha esetleg ez mégsem probléma, normális hangzást tudnak-e összehozni a szervezők.

Itt egy 2013-as koncert, hogy be lehessen lőni miről is van szó: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2816) DrojDtroll válasza Apollyon (#2815) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én szeretem, de az ilyen újabb fajta komoly zenét, illetve lehet nem is komolyzenének nevezik amit hallgatok pl.: Two Steps From Hell.

[ Szerkesztve ]

(#2817) BoB válasza DrojDtroll (#2816) üzenetére


BoB
veterán

Ilyeneket hallgatok én is. Trailer zenének hívom őket :D

Two steps from hell -t nagyon kedvelem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2818) bambano válasza Apollyon (#2815) üzenetére


bambano
titán

ez azért eléggé felszíne a "komoly" zenének, ez popzene.
a sportarénát nem tudom, a sportcsarnokban anno tudtak rendes zenét csinálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2819) DrojDtroll válasza BoB (#2817) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ismerőseim amikor meghallják csak azt szokták mondani, hogy már megint filmzenét hallgatok.

(#2820) Rimuru válasza Apollyon (#2815) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha olyanom van meghallgatom, inkább klasszikus mint a sok szenny. Amúgy meg *metal, *rock, folk amiket szívesen hallgatok.

DrojDtroll: Tényleg filmzene. ;]

*jelzők amiket elé szoktak rakni.

Vigyázat, csalok!

(#2821) Apollyon válasza bambano (#2818) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát ha tetszik, ha nem, akkor is komolyzenét játszanak, nem pedig mai divat vernyogást. Belenéztél egyáltalán a videóba?

(#2820) colomb2: Jah alapjáraton én is metalt hallgatok, nagyrészt black, death, ilyenek. Voltál most legutóbb CC-n? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2822) Rimuru válasza Apollyon (#2821) üzenetére


Rimuru
veterán

Nope, nagyobb koncertekre nem szoktam menni.

Vigyázat, csalok!

(#2823) bambano válasza Apollyon (#2821) üzenetére


bambano
titán

bele. ezek ilyen komolyzene diszkóritmusban kategóriás számok. fogalmazzunk úgy, hogy komolyzenei gyökerei vannak, de teljesen populárisan előadva.

nem szólom le, mindenki azt hallgat, amit akar, csak a kategóriákkal azért legyünk tisztában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2824) DittyCat válasza bambano (#2823) üzenetére


DittyCat
tag

Imádok koncertekre járni. Havonta minimum 1-2 koncertre elmegyek, enélkül nem is élet az élet.
Múlt hétvégén a Total Dance Fesztiválon voltam. Érdekes volt. A 90-es évek sztárjai. Legtöbb esetben már nem is az eredeti előadók voltak, hanem más emberek léptek fel a régi bandák dalaival (Alice DJ, Culture Beat, La Bouche...). Azért persze jó volt a régi zenéket hallgatni. Mintha valami dinoszaurusz-kiállításon lettem volna. Persze ma már én is inkább rockot hallgatok, naná. De azért mégis ezek a zenét határozták meg a fiatalságomat :) !

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#2825) bambano válasza DittyCat (#2824) üzenetére


bambano
titán

koncertre már legalább 20 éve nem járok, nem akarok megsüketülni.
a zenék zöménél ha kornyikálnak, már nem érdekel... csak pár kivétel van.
nekem a barbi görlről is Dennerlein meg az XB-3 jut eszembe :)
az ilyen trance, house meg hasonlók egy lendülettel maradtak ki. amikor mások ezt hallgatták, nálunk omega és társai mentek... ha te dinoszaurusz vagy, akkor én mi? protozoa? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2826) Penty


Penty
tag

A múltkor volt róla szó, hogy az itt lévő Linuxosok átlagéletkora azért nem kimondottan a mai tizenéves korosztály, hanem inkább a 30-on túli, kicsit már tapasztaltabb korosztály, akik nem taperolós telefonon nőttek fel.
Szerintem ebből is, vagyis a korunkból is adódik, hogy a zenei ízlésünk is inkább a bejáratott (igényesebb?) jazz-pop-rock-metal stb., illetve a komolyzene felé tendál, nem pedig a mai divatzenék felé.
Persze kivételek vannak.

(#2827) Apollyon válasza bambano (#2823) üzenetére


Apollyon
Korrektor

WTF :F Mi az hogy diszkóritmusban, ugyanazt a videót láttuk?
Hát nem tudom neked mi számítana ma komolyzenei előadásnak
Igen, vannak benne poénok is, hogy azért ne legyen túl sznob az egész (de egyébként így is az). Úgy beszélsz róla, mintha fel sem érne zenei téren sehová, holott igazából ehhez képest a mai populáris zenének beállított szemét fel sem ér zenei téren sehová.

Itt rendesen megfizetett profi nagyzenekar van, ahol igazából NEM lehet hibázni. De ha tudsz valami nagyobb, odavágósabb, sznobabb, professzionálisabb, szórakoztatásra alkalmas zenei előadást, akkor szívesen fogadom :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2828) bambano válasza Apollyon (#2827) üzenetére


bambano
titán

sajnálatos, hogy a dühöd ráment a szövegértésedre.
nem azt mondtam, hogy ez diszkóritmusban zene. azt mondtam, egy kategória azzal.
egy rendes komolyzenei előadáson nem hoznak ki egy bazi nagy kulcsot, hogy felhúzzák a szólistát.
"ehhez képest a mai populáris zenének beállított szemét fel sem ér zenei téren sehová.": na mégegyszer: ez populárisnak beállított komolyzene volt. nagyon a határmezsgye: popzenének komoly, komolynak meg pop.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2829) bambano


bambano
titán

forkolták a debiant.
így első ránézésre nem ez az, amire a debiant cserélni akarom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2830) N0zer0 válasza Rimuru (#2822) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem, mert félsz, hogy rádlépnek, kilyukasztanak, aztán elrepülős kék luficet leszel.

(#2831) DrojDtroll válasza Penty (#2826) üzenetére


DrojDtroll
addikt

16 éves vagyok, nincs taperolós telefonom, utálom a mai divat zenét. :))

Én is úgy veszem észre, hogy kivételnek számítok, mert nem ismerek a korosztályomból olyan embert aki Linuxot használna.

(#2832) Jim Tonic válasza bambano (#2829) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kíváncsi leszek, meddig húzza. Kicsit garázsszagú most. A neve meg borzasztóan béna lett.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2833) Apollyon válasza bambano (#2828) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Félreértettél, szerintem egy komolyzenei előadás nem pusztán annyiból áll hogy elmondják most milyen nótákat húznak, lenyomják azt meghajolnak.
Így valahogy azért közvetlenebb a dolog.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2834) Apollyon válasza Rimuru (#2822) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja igen amúgy én sem, mivel már nincs is :/

Ami ilyen nagyobb szabásún én korábban utoljára voltam az még 2012-ben volt a Marduk, amit képesek voltak berakni egy kék yukba.. persze máshova már igazán nem is lehet mert nincs is hova... Pecsában már nincs semmi, megapub, kultiplex stb már rég megszűnt. Metalfest sincs már (ami amúgy itthon katasztrófa volt) mert az adózási törvények miatt egyszerűen nem éri meg ilyen jellegű rendezvényt szervezni.

Most van a kék/vörös yuk, a 202, Dürer meg a kisebb helyek, de általában olyan terrible a hangminőség hogy élvezhetetlen. CC-n sem volt valami über jó hangzás, szóval legközelebb már a 202-be sem megyek.

Aztán meg azért is érdekel annyira ez az André Rieu cucc, mert van annyira népszerű hogy csak nem merik elcseszni a hangzást, ez pedig az a zenei irányzat ahol ez kritikusan fontos. Meg gondolom ilyenekre csak nem botfülűek járnak... :D

A koncerten lévő megsüketüléssel kapcs. meg egyetértek, de lehet kapni ilyen agybadugós fülhallgató szerű zajvédőt, ami a zajt mérsékli viszont a beszéd frekvenciáit beengedi, tehát nem süketülsz meg, mégis hallod a hozzád beszélő embereket. Linket most sajna nem tudok, de ilyen fülhallgató kinézetű cuccot kell keresni.

(#2829) bambano:

A sysvinit miatt lehetne ez jó? Szokott itt lenni ugye sysvinit vs systemd fight :D

(#2832) Jim Tonic: Anno az Apple is garázsból indult és lásd hogy kinőtte magát :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2835) Rimuru válasza N0zer0 (#2830) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez bárhol előfordulhatna, mégse törtnéik meg. :DDD Más okok vannak rá.

Iscariah: Minden kedvem elvetted attól hogy menjek is valamire, pedig ez talán még érdekelne is. Maradok a vidéki kis koncerteknél.

Vigyázat, csalok!

(#2836) Apollyon válasza Rimuru (#2835) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Minden kedvem elvetted attól hogy menjek is valamire"

:Y Azért azt nem akartam!

Egy ismerősöm nagyon szereti ezt a zenekart, de már csak azért nem megy mert az utolsó pár album nagyon nem jött be neki. Nekem meg csak 1-2 nóta tetszik, de ha bírod azért egyszer el lehet menni!

Az hogy én úgy gondolom ahogy leírtam még nem feltétlenül jelenti azt hogy másnak is úgy kell gondolnia :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2837) Rimuru válasza Apollyon (#2836) üzenetére


Rimuru
veterán

Na ennyire nem drámai a helyzet, de legalább tudom hogy Pesten se érdemes sehova menni. :DDD Amúgy egyedül nem fogok menni, mást meg aki jönne nem fogok találni.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2838) bambano válasza Jim Tonic (#2832) üzenetére


bambano
titán

szerintem semeddig.
ős öreg debian rockerek kitalálják, hogy azért legyen sysvinit, mert azt ismerik meg egyszerű meg minden, ezek után deb helyett dak csomagkezelőt akarnak használni. semmivel sem jobbak a deákné vásznánál.

úgy látom, nekem kéne forkolni, de lusta vagyok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2839) Penty válasza bambano (#2838) üzenetére


Penty
tag

Őszintén megvallva nem sokat értek ebből a systemd vs sysvinit témából. Megpróbáltam utánanézni, de nem lettem sokkal okosabb.
Nekem, mint átlag Linuxos felhasználónak ez a váltás, ami történt jó vagy rossz? Van-e egyáltalán az én szintemen ennek jelentősége akár biztonsági, akár kényelmi vagy bármi más egyéb szempontból?

(#2840) bambano válasza Penty (#2839) üzenetére


bambano
titán

egy csomó vetülete van a dolognak, ha téged csak felhasználói szinten érdekel a gép, next-next-finish, akkor téged egy dolog fog érinteni: az ilyen nagy váltásokat soha nem lehet levezényelni úgy, hogy elsőre minden klappoljon. szóval lesznek hibák, ami zavarni fog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2841) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Volt már szó róla, de NAS-t akarok venni. Synology , vagy Zyxel jöhet szóba.
Nyilván Synology ami jobb, de lehet csak a zyxel-re lesz pénz.

A Zyxel user guide-ban olvasgattam, és így elsőre az jött le, hogy mindenképpen kell egy setup.exe-t indítani. Nem lehet ezt valahogy az első lépést win nélkül megúszni?
Van valakinek tapasztalata?

(#2842) Tim82 válasza _Dumber_ (#2841) üzenetére


Tim82
nagyúr

Zyxel NSA310-em van, annál kellett Windows-os gép az üzembehelyezéshez: a gyári CD-n lévő program valóban csak Windows alatt fut és ott lehetett admin jelszót megadni stb. (Mondjuk akkor még nem is volt Linuxos gép itthon.)

Lehet, hogy Wine alatt is menne, ezt nem tudom. Az üzembehelyezés után már nem volt szükség a CD-re, a NAS admin felületét el lehet érni böngészőből is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2843) tvamos válasza Apollyon (#2834) üzenetére


tvamos
nagyúr

En utoljara a "Roger Waters - The Wall" koncerten voltam. Az jo volt.

Ma meg a hulye Virtualbox-szal kuzdottem, de se az USB-t, se a Shared Foldereket nem tudtam beallitani a Windows XP-nek, ugyhogy ez a Linux alatt VB-ban inditok Win-t, ez nem nagyon fog menni. :(

(#2841) _Dumber_
Nekem egy Synology van, ahoz nem kellett Win, siman be lehet allitani Linux alol. Mondjuk, mar 3 eves az enyem, ugyhogy nem emlekszem, hogy is voltak a dolgok. (Akkor SuSe-m volt. A HP gephez azt adtak gyarilag.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2844) _Dumber_ válasza Tim82 (#2842) üzenetére


_Dumber_
őstag

Kiprobálnád, hogy fut e wine alatt?

tvamos:
Azt tudom, hogy megy. A neten tele van MAC-es gépeken futo üzembehelyezéssel,
böngészőből. Lehet, hogy a zyxel is menne, induláskor is csak böngészővel, ugy mint egy router.

[ Szerkesztve ]

(#2845) Jim Tonic válasza _Dumber_ (#2841) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez elég komolytalan a Zyxeltől. Remélem, ezek után még Linux fut a NAS-on, hogy még szebb legyen a történet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2846) Tim82 válasza _Dumber_ (#2844) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha sikeresen előásom a CD-t és elővakarom a Kubuntus notit (azon van Wine, a CentOS-os, napi használatban lévőn nincs), akkor megnézem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2847) #33253120 válasza bambano (#2828) üzenetére


#33253120
törölt tag

Abba ugye belegondoltál, hogy a komolyzene a keletkezésekor az akkori popzene volt? Amit fütyöltek az inasok, fogathajtók, meg a nép.
Ennek is van evolúciója... :)

(#2848) Rimuru válasza tvamos (#2843) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyenkor szokás menni Virtualbox topicba. Első lépés extension pack telepítése, majd a guest gépen guest additions. Ezek után menni fog minden ami most nem sikerült.

Vigyázat, csalok!

(#2849) Vladi válasza #33253120 (#2847) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagynem. Az inkább a népzene. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2850) tvamos válasza _Dumber_ (#2844) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak azert irtam, mert amikor en vettem, nem talaltam Linuxos leirast. Most nem kerestem ra.

(#2848) colomb2 válasza tvamos (#2843) üzenetére
Igen... meg par dolgot ne probaltam... de majd ott probalkozom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.