Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) F34R válasza Apollyon (#2048) üzenetére


F34R
nagyúr

En ugy erzem, hogy a folytonos kernel frissites, a csomagok tomkelege felesleges.

Gyakorlatilag en meg sem ereztem a 1.15 rol 1.16 Xorg-ra valtast sem, sem Gentoo sem Arch alatt. Utobbin kicsit massabb. Ellenben legutobbi systemd networkd resze nem a legjobban muzsikal, egeszen pontosan a 215-tol szarakodik.

"The new systemd 215 release features a new systemd-sysusers command, a new input system group, systemd-networkd has a basic DHCPv4 server, networkd now supports vxLANs, and there's an assortment of other updates and new features. "

(#2050) _Dumber_

Amennyiben van folos cpu idod akkor a Gentoo a legjobb valasztas, amit ok stable-kent hasznalnak az csak nagyon ritkan (indokolt esetben frissul) van hogy fel evig sem kell hozzanyulnod.

[ Szerkesztve ]

(#2052) BoB


BoB
veterán

Akkor rakok fel Debian-t amikor nosztalgiázni támad kedvem. Mindig mosolygok amikor újra látom azokat a cuccokat amiket 2 évvel ezelőtt használtam ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2053) F34R válasza BoB (#2052) üzenetére


F34R
nagyúr

Amiket most is hasznalnod kellene. cucc vagy verzioszam nem mindegy. urxvt-t pl 3 eve hasznalok ugyanugy mint mpd-t.

(#2054) BoB válasza F34R (#2053) üzenetére


BoB
veterán

Értelemszerűen ugyanannak a 2 évvel régebbi kiadására gondoltam.

Amúgy meg miből gondolod hogy használnom kellene olyat amiről azt sem tudod micsoda? Talán valami látnok vagy? :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2055) bambano válasza BoB (#2052) üzenetére


bambano
titán

én meg akkor, ha nem akarok dolgozni.
egyszer összerakom, megy, nyugodjon békében.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2056) bambano


bambano
titán

ehh, oda kell figyelnem, miket szólok be, valakinek azt akartam rutinból írni, hogy a kutya se fog veled vitatkozni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2057) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Lassan adódik egy kézenfekvő kérdés, hogy van itt még olyan, aki Arch-ot használ elsődleges privát rendszerként? Kéklufit kivéve :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2058) lionhearted válasza bambano (#2056) üzenetére


lionhearted
őstag

Kutyául nézel ki, hallod-e. ;]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#2059) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#2057) üzenetére


N0zer0
senior tag

Gyurmafigura is azzal tolja az ipart. Meg én is azzal fogom, ha lesz rendes netem, most kevés megás mobilneten sínylődök átmenetileg, ezzel nem lehet Linuxot telepíteni, meg több gigányi csomagot lehuzigálni mindenféle tárolóból :O

[ Szerkesztve ]

(#2060) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#2059) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Remek, akkor a többség már csak nosztalgiából jár ide :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2061) BoB válasza bambano (#2055) üzenetére


BoB
veterán

Szerverre én is azt tenném. De itthonra? Dehogy.

Egyébként külföldi fórumokon rendre azzal a nézettel találkozom hogy ha otthonra kell Debian akkor testing. Szerverre stable.

Arch remekül megy nálam elsődleges rendszerként az asztali gépen, kizárólagos rendszerként a laptopon, és kizárólagos rendszerként asszony laptopján. Kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2062) F34R válasza BoB (#2054) üzenetére


F34R
nagyúr

Jo azert neha tudok haragudni ha mindenfele prealpha baromsag bekerul a taroloba. Mirol nem tudod mi micsoda? En olyat nem igen irtam :D

(#2063) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2060) üzenetére


_Dumber_
őstag

Még nekem is az van. (Egyenlőre marad is)

(#2064) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2063) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ne máááá! Már fel is adtad? Hol akadtál el? hihihi :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2065) BoB válasza F34R (#2062) üzenetére


BoB
veterán

**** ****** :D

N0zer0: van elég sok már kész, választható avatar. Azok között szétnéztél már?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2066) lionhearted válasza BoB (#2061) üzenetére


lionhearted
őstag

Otthonra Ubuntu, Serverre Ubuntu Server (LTS).

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#2067) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2064) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az nem olyan eccerűűű..

Előbb elmentem ciderért.. Józanul nem megy a debian :DDD

(#2068) F34R válasza BoB (#2065) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez mar oly vulgaris, hogy a moderatorok kipontoztak :P

a B+ mennyi g-vel irod ? :DDD

(#2069) bambano válasza F34R (#2068) üzenetére


bambano
titán

a star warsban is r2d2 volt a legkeményebb csávó, az összes szövegét kifütyülték...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2070) Vladi válasza BoB (#2061) üzenetére


Vladi
nagyúr

Továbbra sem értem a verziószám hajhászást.

Most van xy feladatod, pl: meg akarsz nézni egy filmet. Ez valós felhasználás.
Most nem mindegy, hogy vlc 3.2 vagy vlc 3.5.4.2beta lejátszóval nézed ugyan azt a filmet? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2071) Fritz Teufel válasza Vladi (#2070) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Attól függ, hogy mi van a verziószám váltás mögött. Egyébként, ha jól működik a stuff, akkor a frissítés mindig picit kockázatos. Valakinek javít egy bug-ot (ha azért emeltek verziót) nálam meg esetleg egy újabbat okoz. Mindig így van ez... a verziószám kergetés már működött 15 évvel ezelőtt is. Egyébként, ha másra nem is jó, láthatod, hogy foglalkoznak még a projekttel.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2072) F34R válasza Vladi (#2070) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem foleg, hogy mplayer2-vel jatszom le :P

(#2071) Decepticon

Arch eseteben hiaba, hogy kikerult a testingbol es megfelelo volt a csomagellenorzos ami eleg rovid alltalaban par nap, kikerul a default repoba de hiaba ha rolling az egesz es nincs olyan felugyeleti ellenorzes amin mondjuk valoban a stable agba kerulhetne.

Egyebkent az Arch olyan, hogy keverheted a testing meg az alapertelmezett repokat akkor sem lesz nagy gebasz. Meg romhalmazkent is megy ameddig meg nem dogleszted akarattal :P
Gentoo kicsit haklisabb ami neki nem tetszik azt a szemedbe mondja es addig bosszant amig meg nem "szereled".

(#2073) BoB válasza F34R (#2068) üzenetére


BoB
veterán

Majdnem jófelé tapogatózol :D

Vladi: Már gondolkoztam pont ez miatt egy logout íráson. Van hogy igen hasznos dolgok kerülnek be (videólejátszás hardveres gyorsítása ami laptopon hosszabb üzemidőt eredményez pl., vagy szó szerint +50% teljesítmény AMD VGA-val ha nyílt driver-t használsz).

Ez nem verziószám hajhászás. Ha megjelenik egy stabil szoftver, én szeretném használni. Nem béta dolgokról van szó.

Közelítsük meg a másik oldalról. Ha már elérhető a frissebb stabil verzió, miért használjam a régebbit? Mi ez a verziószám undor?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2074) bambano válasza BoB (#2073) üzenetére


bambano
titán

"Ha már elérhető a frissebb stabil verzió, miért használjam a régebbit? Mi ez a verziószám undor?": mert munka felrakni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2075) _Dumber_ válasza bambano (#2074) üzenetére


_Dumber_
őstag

akkor ez munkaundor ... ilyen néha nekem is van

(#2076) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2075) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Wazz... a legjobb informatikus a lusta ember :DDD Innen a térinformatika is: álljon minden kézre és átrendezték a környezetet. Miután minden kézre állt, leginkább a sör, leültek középre és már csak rendszer felügyeltek.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2077) BoB válasza bambano (#2074) üzenetére


BoB
veterán

Nem vettem még észre hogy munka lenne egyetlen parancsot lefuttatni, még mindig otthoni gépről beszélünk. Ez elég gyenge volt tőled :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2078) bambano válasza BoB (#2077) üzenetére


bambano
titán

példa: vettem egy új drótmentes fejhallgatót, bedugom a málnámat, hogy kipróbáljam vele, bekészítem a húsnevű búcsúját. erre mit kapok? bash security update, majd egy halom hibaüzenet és egy merevrefagyás.

és ez mindig benne van a pakliban. nem nyúlunk semmihez, ami működik, mert lehet, hogy rosszabb lesz és azt már meló javítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2079) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2076) üzenetére


_Dumber_
őstag

Egyébként a lustaság vitte mindig is előbbre a világot.. legalábbis a semmittevés utáni vágy.

Mikor a férjnek megparancsolták hogy mosogasson, egyből feltalálta a mosogatógépet.. csak hogy ne kelljen dolgozni :)

Én is ezt csinálom... Minél kevesebbet kelljen egy terven dolgoznom, automatizálok, programozok.. csak hogy több időm legyen másra

Más:
virtuálban volt egy minimal debianom.. tettem rá xorg-ot és egy openboxot.. már fut is :)
holnap, ha lesz időm a kerítésfestés mellett, akkor megy fel a teszt partíciómra

szerk:

lehet, hogy írok még egy scriptet a kerítésfestésre... nincs kedvem dolgozni :)

[ Szerkesztve ]

(#2080) F34R válasza bambano (#2078) üzenetére


F34R
nagyúr

Erre is van megoldas, csak idoigenyes. Tudom mindig ezt szajkozom, de peldat vehetnenek roluk, Gentoo-n ezeket a bash-okat talalhatod meg. [link]

(#2081) F34R válasza _Dumber_ (#2079) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem keszits egy deakot, megyek festeni :DDD

(#2082) Fritz Teufel válasza F34R (#2081) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Gyengék vagytok nagyon. scrip vagy Deák pffff. nálam a Manjaro gyárilag tartalmazza a Gimp-et :P 5 perc és piros a kerítés

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2083) BoB válasza bambano (#2078) üzenetére


BoB
veterán

Számomra ez a felfogás nagyon hasonlít a "nem indulok el sehova mert akár baleset is érhet" -re.

Ilyenek miatt vannak a celeb fotók a porondon. Hiába figyelmeztették az apple-t a kritikus hibára hónapokkal előtte. Mennyi olyan cég lehet ahol évekkel ezelőtti ismert hibákat ki lehet használni?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2084) Vladi válasza BoB (#2073) üzenetére


Vladi
nagyúr

Plusz kockázat. stabil debianon is kapsz biztonsági frissítést, nem?
Jó hardveres gyorsítás, de ez 1 feature. tegyük fel , hogy már megvolt. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2085) tvamos válasza bambano (#2078) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor nincs mas hatra, Arch-ot kell ra tenni. Vagy most mar az volt rajta?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2086) bambano válasza tvamos (#2085) üzenetére


bambano
titán

úgy érted, hogy itt verem a nyálam, hogy nem dolgozok feleslegesen, akkor szedjem le a málnaxbmc-t és kendácsoljak fel rá egy archot?

úgy érzem, nem erre fogok elindulni :P

(#2083) bob.zxr: "Ilyenek miatt vannak a celeb fotók a porondon. Hiába figyelmeztették az apple-t a kritikus hibára hónapokkal előtte.": tévedés, én nem azt mondtam, hogy nem melózok. azt mondtam, hogy az azonos szintű szolgáltatásra fordítandó melót kell minimalizálni. az, hogy rommá hekkelték az almát, nagyon nem "azonos szint".

viszont annak sem látom értelmét, hogy ész nélkül upgradeljek. nekem meló, előfizetőnek szolgáltatás kiesés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2087) tvamos válasza bambano (#2086) üzenetére


tvamos
nagyúr

Dehogy! En nem ertek ehez, es... nem nagyon szeretem a malnat. Az Archot csak egyszer probaltam, de nem jott be. Csak Debian alapu disztrot hasznalok, mert csak az apt-get-hez konyitok egy kicsit. Nagyon kicsit...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2088) BoB válasza bambano (#2086) üzenetére


BoB
veterán

De otthon, mindenkinek a kis saját gépén, nincsenek előfizetők. A vita nem szerverekről, és céges gépekről szólt. (attól függetlenül hogy én is tettem egy kis kitérőt. :) )

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2089) Jester01 válasza BoB (#2088) üzenetére


Jester01
veterán

De nem mindenkinek életcélja a rendszer birizgálása.
Nagyon kevés programból követem a verziókat, a többi csak stable dist-upgrade esetén változik.

Mellesleg az adott bash probléma otthoni gépeket tipikusan nem is érint.

Jester

(#2090) BoB válasza Jester01 (#2089) üzenetére


BoB
veterán

Épp ezt próbálom elmagyarázni, hogy nem birizgálom a rendszert én sem. Nem kell követnem semmilyen programot sem, hiszen a disztró packager-jei ezt megteszik helyettem.

Nem csinálok semmi mást, csak "dist-upgrade" -elek.

Mellesleg a bash nem került szóba ezen téma kapcsán.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2091) F34R válasza tvamos (#2087) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha beallitanal valami alias-t akkor tok mindegy volna milyen csomagkezelovel csinalnad a frissitest, telepitest.

(#2092) tvamos válasza F34R (#2091) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az az igazsag, en nem vagyok egy rendszerbizgerator, csak kenyszerusegbol csinalom. Rendszert is jobbara csak akkor frissitem, (apt-get upgrade/update) amikor valamit telepitek, es a telepitesi leirasban benne van, mert kb. annyi a linuxos tudomanyom, hogy beirogatom a step-by-step telepitesi utmutatokat.
Mondjuk, most duhit kicsit, hogy nem boldogulok az ST-Link-kel, de majd az is meglesz... ha mas nem virtualis gepen, Windows-on... (Csak a Win-t nem szertem, mert folyton szetesik a rendszer a telepitgetestol. Ezt a Linux jobban viseli.)

// Ezt egeszen egyszeruen nem hiszem el! Itt pihent a Debian telepitett SSD-m a fiokban, mert nem volt hajlando felcsatlakozni a net-re, meg vezeteken sem. Most elovettem, hogy csak megnezem... es siman megy, meg a note-book wifije is. (Az nVidia kivetelevel minden van.) Most ez akkor hogy?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2093) F34R válasza tvamos (#2092) üzenetére


F34R
nagyúr

Azert a Wine-al meglepo modon mentek olyan dolgok is hogy csak lestem. Talan meger egy probat.

Nem tudom a linux mar csak ilyen Magic! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2094) tvamos válasza F34R (#2093) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez valami USB VCOM alapu megoldas lehet, es a gyarto nem ad Linuxosat. A PC felol meg egy csak Windows-ra forditott software van... Szoval meg a VBox sem biztos, hogy megy.
Ez a szepseg ebben. (Valaki masnak... mer' en csak hasznalni szeretnem a programot, es "csodalatos" Cortex M-es C kodokat irogatni. A munkatarsam szerint vegtelen bena kodokat... :)) )

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2095) F34R válasza tvamos (#2094) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem mostani de szerintem osszehozhato vele.

[link]

(#2096) Rimuru válasza BoB (#2090) üzenetére


Rimuru
veterán

+1 nem kell itt semmit se birizgálni. Jelenleg 1 éves 2 hónapos lesz a rendszerem (ekkor lett véve a notebook) és kettő dologra emlékszem hogy variálva volt. Letitkosítottam a partíciókat és 3.15>= kernel verzióknál nem működött egy vicious script (ami mint kiderült inkább user error volt). A többi meg egyszerű frissítés.

Vigyázat, csalok!

(#2097) Jester01 válasza Rimuru (#2096) üzenetére


Jester01
veterán

Azért egy debianos dist-upgrade során elég sok programba fut bele az ember aminek valami változott a konfigurációjában. Azokat a legtöbb macera frissítgetni. Ráadásul az új verzió lehet, hogy nem is tetszik (mert mondjuk kiveszik az alsa-t a skype-ból :((( ). A jól működő dolgokat csak alapos indokkal piszkáljuk.

A debianom egyébként lassan nagykorú lesz, már 17 éves. :C

Jester

(#2098) Rimuru válasza Jester01 (#2097) üzenetére


Rimuru
veterán

Rolling esetén pont ez nincs, ott is megváltozik ugyanúgy de nem egyszerre kapod meg az összes program frissebb verzióját, még kevesebb munka is van vele (adott frissítéskor). :P

Vigyázat, csalok!

(#2099) Fritz Teufel válasza Jester01 (#2097) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mi a bánatra telepítetted azt annak idején :Y ? Menedzserkalkulátorra?! ;]

Közben az Arch már a pendrive-on figyel, csak egy nagy levegő kellene. Rohadt nehéz feladni egy működő rendszert...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2100) bambano válasza Fritz Teufel (#2099) üzenetére


bambano
titán

17 éve, az 1997.
nekem 1993-94 környékén már volt 386 dx40-em, azon már ment volna, de akkor még ms bérenc voltam :) (sco unixom volt).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.