- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újrakezdés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Riddick20
csendes újonc
Kettővel is próbálkoztam:
ISO-k: debian-10.6.0-amd64-DVD-1
debian-10.6.0-amd64-netinstRAM: 16 Gb
VRAM: 2900 MbTelepítésközben ki írja , hogy mit csinál, pl.: óra beállítás, alapprogramok futtatása, detect disk... , és a szoftverek telepítésénél meg áll. Felajánlja az át ugrását, ilyenkor nincs grafikus felület, vagy újra próbálkozom és úgy sem sikerül.
CPU: Intel Xeon e3-1275 v3
Motherboard: Asus z87 pro v edition -
Synaptic
senior tag
Létezik egy parancs : nvidia-settings --assign GPULogoBrightness=0 ami arra hivatott hogy mindenfélre rgb-s rontást kikapcsoljon a videokártyán.(1080Ti)
Ez működik az összes nem Xfce distro-n , mindenféle bűvésztrükkök nélkül.
Hogyan lehetne egy Manjaro Xfce-t rábírni hogy szó nélkül lenyenje a parancssort és ne ezt a hibaüzenetet adja ? :Unable to init server: Could not connect: Connection refused Error: The control display is undefined; please run `nvidia-settings --help` for usage information
-
Csak halkan jegyzem meg, hogy az XFCE 350-400 megát, a KDE 450 megát, a Gnome pedig 1 giga memót eszik indulásképpen. Cinnamon 475 megával indít. A mai memória mennyiségek mellett messze áll ez az erőforrás zabálástól, azt majd megteszi a böngésző.
(#74832) cigam
OK, felőlem használjatok MaC-et, én csak Linuxot használok, így aztán ha Linuxos topikba megkérdezik.....és ugye eddig Windowsos gépe volt a kérdezőnek. Tényleg, szerinted mit kéne mondanom? SW-es volt a kérdés, nem kezdhetem azzal, hogy végy egy Mekbúkot.....
-
Nem értem, miért emlegetsz drága új gépeket. Win helyett Linuxot használni nulla forint, mivel nem kell új gép. Ezen mi a bonyolult?
A használhatóság teljesen másik kérdés, kicsit sok összetevője van. A kérdező feltett egy kérdést, én válaszoltam, a lehető legegyszerűbben eldönthető válasszal. Ez van. Ha a jelenlegi notebookomat lecserélném egy miláért Mekbúkra, biztosan én is hasonlóképpen hisztiznék, mint Te.
Bongeszo-minel furgebb legyen, zene, film, torrent.
Ez az igény kb, ha valaki azt mondja, hogy erre nem alkalmas a desktop Linux, az nem komplett. Nekem aztán irkálhatsz bármit, a 6 év alatt jó pár gépre raktam Linuxot.
a ff is csak most kezdi bevezetni a videók HW-es gyorsítását, és még n+1 hibát, furcsaságot lehet feldobni
Így van, de mivel a kolléga ezután alkalmazná a Linuxos FF-ot, így őt a múlt nem nagyon ejti kétségbe, a FF 81 óta meg megy a hw-es gyorsítás, amit persze azelőtt is be lehetett kapcsolni. Ja és vannak hibák, furcsaságok, hogyne lennének. Ezek szerint aki mégis használja a desktop Linuxokat, totál idióta vagy csak aszkéta lenne? Persze nem akarom én lebeszélni a kollégát a Makbúkról. Gondolom Mek topikban meg a Linuxra akarják majd rábeszélni.....
-
-
jackbacsi87
senior tag
Sziasztok!
Megdöglött a dell 7450-es laptopom igp-je. Windowsnak annyi, megy a hangyaháború színesben. Linux mint usb telepítőt kipróbáltam, alap böngészés tökéletesen működik. (Google maps pl már kinyírja. 😁)
Ezzel ugye egy probléma van, nem menti kikapcsoláskor a beállításokat, rendszerváltoztatásokat. Kipróbáltam a puppy-t meg a slax-ot, azok sajnos nem indulnak. Van ötletetek mivel érdemes még próbálkoznom? (Új gép vásárlásán kívül persze.) -
HENE
aktív tag
A wifi ezen az útvonalon nem számít, mert minden vezetékkel van összekötve.
Csak az AP-t cseréltem TPlink-ről Redmire.
A router az emeleten van, az AP a földszinten vezetékkel összekötve.
Banana Pi -> Router -> AP(Redmi AC2100) -> LibreelecA Libreelec játszotta hibátlanul le az asztalai gépen megosztott fájlt, ugyanezen az útvonalon. (asztali gép -> Router -> AP -> Libereelec)
Most bent van a régi AP, így néz ki a sor:
BananaPi -> Router -> új AP (Redmi AC2100) -> régi AP (Tplink) -> Libreelec
Így a Libreelec hálózati kapcsolata most csak 100mbit/s, mert ennyit tud a Tplink (a mobilok viszont a Redmi 5GHz hálózatát használják és gyorsabbak) és nincs gond a lejátszással.Ha megnövelem a gyorsítótár méretét, akkor elvileg még ritkábban tölti majd az adatot a fájlszerverről, tehát a HDD továbbra is lekapcsol.
-
_Smooth
senior tag
/etc/fstab
# >>> [openmediavault]
/dev/disk/by-label/FILMEK1 /srv/dev-disk-by-label-FILMEK1 ext4 defaults,nofail,user_xattr,noexec,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0,acl 0$
/dev/disk/by-id/usb-WD_My_Book_1140_5743415A4139343532313331-0:0-part1 /srv/dev-disk-by-id-usb-WD_My_Book_1140_5743415A4139343532313331-0-0-part1 ntfs defaults$
/dev/disk/by-label/FILMEK2 /srv/dev-disk-by-label-FILMEK2 ext4 defaults,nofail,user_xattr,noexec,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0,acl 0$
# <<< [openmediavault]
mdstat:root@omv:~# cat /proc/mdstat
Personalities : [linear] [multipath] [raid0] [raid1] [raid6] [raid5] [raid4] [raid10]
md0 : active linear sdd[0] sdc[1]
3906767024 blocks super 1.2 0k rounding
unused devices: <none>
ez a műküdő tömb lesz
Viszont az a baj, hogy valahogy mind a két tömb md0 volt. Ebből leállítást követően voltak is problémák. Le kellett vegyem az egyiket, majd menet közben kellett visszaraknom. Így abból md127-et csinált, míg a másik md0 maradt.De, mint látod, nem RAID0 van, hanem Linear. Van esély így valami adatvisszanyerésre?
Ugyanez a linear van/volt a másik tömbön is.Illetve írod, hogy a hibás lemezt hogyan tudom eltávolítani. De még azt se tudom, hibás-e a lemez - ha igen, akkor pedig melyik.
-
-
_Smooth
senior tag
Köszi a gyors választ. A linux homály nekem, a raid tömbök előnyeivel/hátrányaival (többnyire) tisztában vagyok és voltam.
Pont arra volt szükségem, amit írtál. Nem kellett különösebb biztonság, mert nem pótolhatatlan adatok voltak rajta. Úgy voltam vele, ha egyik lemez tönkre is megy, akkor már mindegy, hogy 1,5 vagy 3TB adat megy a levesbe. Ennek viszont elég kicsi a valószínűsége, ezért csináltam így. Azzal nem számoltam, hogy a szoftveres raid maga is meg tud makkanni. Pláne linuxos. De hát van ilyen... ezek szerint.
Viszont az a baj, sehol nem látom se tömbként, se önálló lemezekként.
SSH-n keresztül elérem az OS-t, /etc/fstab tartalmazza is, de azon kívül sehol máshol nem látom. OMV grafikus felületén kezeltem őket egyébként, de ott se látszik, nem tudom törölni se. Tudnátok segíteni?
Sikerül visszanyernem őket, önálló lemezként fogom hozzáadni őket, a másik 2×2TB-s tömbről áthúzom ide az adatokat és ott is megszüntetem a raidet. -
hódmaci
senior tag
-
PeeterssoN
őstag
A cég 2018 óta nem használja azt csinálok vele amit akarok.
Valószínű nem volt a főnököm már annak tudatában, hogy le van védve, ezért meg sem kérdeztem mi lehet a jelszó.
"Vendég fiókkal nem is fog engedni semmilyen módosítást a rendszeren."
Ez volt az első gondolatom, amikor szembesültem a frissítés sikertelenségével első inditáskor.
Sajnos a Firefox problémát már nem tudom részletezni; csak el akartam indítani. De szerintem annyi, hogy nem tudott frissülni.
"Egyrészt a Windows-os programokat nem fogja futtatni (Install.exe),..."
Konkrétan chrome-ot akartam telepíteni. Nem tudtam hogy nem lehet. Vagy akkor ez is a vendég titulus számlájára írható.
lev258:
A Windows szimpla böngészős telepítése véletlen hiba; hozzászoktam windows -- windows frissítéséhez. Nyilván szüzen, főleg ubuntura ez nem kivitelezhető!Benéztem.
Most már elindítottam usb-ről nem lesz gond.Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
-
-Ben-
veterán
Valami a DP->HDMI -nél akadt el először. Meg se mukkant a TV. Majd tegnap sikerült egy hdmi adapterrel működésre bírni, de akkor meg az nvidia settingsben nem tudtam eltalálni a megfelelő felbontást.... A tükrözés egy az egyben nem is sikerült, mindig csak a háttérkép jelent meg. Aztán este jött a gondolat, hogy néha nem lenne rossz, ha a telefont is tudnám tükrözni, így meg a chromecast tűnt a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldásnak a lehetőségek közül...
-
#63718632
törölt tag
Korlátozott rendszer, erősen. A GUI az szép, reszponzív, egyszerű.
Annak jó lehet, aki tényleg nem látott még linuxot. Majd ha jön az első probléma és a segítség nyújtó nyúlna a megszokott eszközökhöz. Ott jönnek majd a korlátok, meg a csekély számú expert felhasználó, aki tényleg segíteni tudna.
Ezért mondom, inkább gyalu és LM fel. -
-
kovaax
őstag
Fizetős megoldás: https://www.hamrick.com/vuescan/canon_mp140.html
Ez meg egy nagyon régi debian csomag, nem tudom működik-e még: https://th.canon/en/support/0100083701 -
#63718632
törölt tag
A közel múltban olvastam valahol, hogy Windowsos drájver csomag valamelyik összetevőjéből lett kimásolva a firmware és aztán Linux-on a megfelelő helyre odaadva. Aztán működött. Asszem valami Broadcom wifi volt.
Úgy hogy nem lehetetlen amit keresel.
Sajnos lövésem sincs, hogy hol. Talán a LinuxMint.hu-n. -
kovaax
őstag
Elméletileg benne van az a modul:
https://packages.debian.org/search?suite=buster&arch=amd64&mode=path&searchon=contents&keywords=e1000e.koEz fent van?
https://packages.debian.org/buster/firmware-linux-free -
Karmko
tag
Egy kis pihentetés után újra itt...
Kipróbáltam az általad ajánlott módon, a vers=3.0 -t is odaírva. Így is ugyanazt a hibát dobja. A számítógép nevével a névfeloldás nem működik, az ip-címmel pedig a szokásos mount error(22): Invalid argument
A számítógép nevével nem lehet probléma, hogy a példámhoz hasonlóan van benne kötőjel?Illetve nem lehet valahogy megoldani, hogy egy szervert is(!) csináljak az asztali gépemből, hogy ha elindítom a Windows 10-et, akkor egy linux alapú szerver is elinduljon? Persze úgy kellene, hogy simán Windows alól is elérjem a mappákat megszakítás nélkül, folyamatosan.
Gondolom, egy linux szerver elérésével nem lenne ennyi szívás...
-
peterattila
aktív tag
Most így néz ki. Hogyan nézzen ki módosítás után?
cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/nvme0n1p2 during installation
UUID=4d7b9d45-248e-4536-add9-b5c5087c59b3 / ext4 errors=remount-ro 0 1
# /boot/efi was on /dev/nvme0n1p1 during installation
UUID=EFB3-2B42 /boot/efi vfat umask=0077 0 1
/swapfile none swap sw 0 0
LABEL=Data-1 /mnt/Data-1 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
LABEL=Data-2 /mnt/Data-2 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
-
vmk
tag
Köszönöm a segítséget.
Amikor először bepipáltam GUI alatt, akkor nem voltam benne biztos, hogy az lesz az autologin, mert csak azt írja, hogy "Ne kérjen jelszót...".
Nézegettem máshol (elvileg ugyan úgy Lubuntunál) van egy elhúzható gomb a users menüben aminek a neve autologin, ez nálam nyilván nincs.
Utána csak az /etc/lightdm/lightdm.conf és /etc/lightdm/lightdm.d.conf (ide én hoztam létre fájlokat, amiket a leírásokban ajánlottak) alatti dolgokat piszkáltam, amit viszont a lightdm újratelepítése során töröltem is teljesen (ellenőriztem külön).Egy Emulationstation indul automatikusan bootolás (ill. bejelentkezés) után. Így csak elég lenne a kontrollert rákötni a gépre, de önmagában azzal nem tudok továbblépni a bejelentkezésen.
-
peterattila
aktív tag
Ezt én is látom. De ha kézzel elindítom terminálban akkor látja? Semmihez nem nyúlok, csak indítom az NFS szervert. Működik. De bootkor hibát dob, ugyanazokra a beállításokra. Esetleg később lenne a felcsatolás? Időben hamarabb indulna az nfsd, amikor még nincs csatolva?
-
peterattila
aktív tag
Persze hogy megy, miután kézzel elindítom a service-t. Újraindítottam most a gépet, lássuk mi történik:
showmount -e alpha
clnt_create: RPC: Program not registeredsystemctl status nfs-kernel-server.service
● nfs-server.service - NFS server and services
Loaded: loaded (/lib/systemd/system/nfs-server.service; enabled; vendor preset: enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Sun 2020-05-03 18:33:58 CEST; 3min 28s ago
Process: 874 ExecStopPost=/usr/sbin/exportfs -f (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 870 ExecStopPost=/usr/sbin/exportfs -au (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 866 ExecStartPre=/usr/sbin/exportfs -r (code=exited, status=1/FAILURE)
máj 03 18:33:58 alpha systemd[1]: Starting NFS server and services...
máj 03 18:33:58 alpha exportfs[866]: exportfs: Failed to stat /mnt/Data-2/Filmek: No such file or directory
máj 03 18:33:58 alpha systemd[1]: nfs-server.service: Control process exited, code=exited status=1
máj 03 18:33:58 alpha systemd[1]: nfs-server.service: Failed with result 'exit-code'.
máj 03 18:33:58 alpha systemd[1]: Stopped NFS server and services.
Na, ez a bajom. Hol találom az nfs-logot? /var/log könyvtárban nem találom. Kíváncsi lennék mi a bánata van, amikor kézzel indítva kutya baja. -
peterattila
aktív tag
Export list for alpha:
/mnt/Data-2/Filmek 192.168.1.0/24
/mnt/Data-1/Sorozatok 192.168.1.0/24
/mnt/Data-1/Concert 192.168.1.0/24
cat /etc/exports
# /etc/exports: the access control list for filesystems which may be exported
# to NFS clients. See exports(5).
#
# Example for NFSv2 and NFSv3:
# /srv/homes hostname1(rw,sync,no_subtree_check) hostname2(ro,sync,no_subtree_check)
#
# Example for NFSv4:
# /srv/nfs4 gss/krb5i(rw,sync,fsid=0,crossmnt,no_subtree_check)
# /srv/nfs4/homes gss/krb5i(rw,sync,no_subtree_check)
#
/mnt/Data-1/Concert 192.168.1.0/24(rw,sync,no_subtree_check,no_root_squash)
/mnt/Data-1/Sorozatok 192.168.1.0/24(rw,sync,no_subtree_check,no_root_squash)
/mnt/Data-2/Filmek 192.168.1.0/24(rw,sync,no_subtree_check,no_root_squash)
systemctl status nfs-kernel-server.service
● nfs-server.service - NFS server and services
Loaded: loaded (/lib/systemd/system/nfs-server.service; enabled; vendor preset: enabled)
Active: active (exited) since Sun 2020-05-03 15:28:25 CEST; 1h 26min ago
Process: 876 ExecStopPost=/usr/sbin/exportfs -f (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 875 ExecStopPost=/usr/sbin/exportfs -au (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 5776 ExecStart=/usr/sbin/rpc.nfsd $RPCNFSDARGS (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 5775 ExecStartPre=/usr/sbin/exportfs -r (code=exited, status=0/SUCCESS)
Main PID: 5776 (code=exited, status=0/SUCCESS)
máj 03 15:28:24 alpha systemd[1]: Starting NFS server and services...
máj 03 15:28:25 alpha systemd[1]: Started NFS server and services.
-
vmk
tag
Így néz ki:
[Seat:*]
autologin-guest=false
autologin-user=liska
autologin-user-timeout=0Ezt írtam be több "ajánlott" confgik fájlba, pl a fent említettbe, illetve a
/etc/lightdm/lightdm.conf.d
alá készített 10-autologin.conf és 50-autologin.conf -ba.Ezt is próbáltam, de nincs ilyen fájlom.
-
peterattila
aktív tag
Köszi, már telepítéskor megtaláltam. Az zavart meg, hogy az apt install virtualbox- keresés kidobta a virtualbox-guest-additions-t is, ezért gondoltam, hogy majd ez még kellhet. De nincs rá szükség, a virtualbox menüben ott volt, w10 alatt pedig telepítettem. Így most megy teljes képernyőn, viszonylag alacsony laggal.
-
cigam
titán
Hopsz! Lemaradt az extension pack. Szóval a mondat helyesen:Bizonyos esetekben szükség lehet a host rendszerre telepíteni az extension pack-ot.
-
Hol írták azt, hogy Linux-on nem lehet fizetős program?
Eddig szokás volt megemlíteni, ha egy körben valaki programot keresett, ha nem tűnt eddig fel, sajnálom. Az lep meg max, hogy gyakorlatilag csak magaddal állsz versenyben ezzel az értetlenkedési bajnokságon. De irkálj csak minél több ilyet, nehogy észrevedd, hogy más többnyire normálisan fogadja, ha kiegészítik a válaszát, főleg ha egy igencsak qrva lányeges elemet érint a témában. Puffogjál csak én kiszálltam.
-
Karmko
tag
Nem az egészet raktam idézőjelbe.
Itt csak azért tettem meg, most pontosan ezt írtam a terminálba... A jelszót aposztróffal, igen.
A parancs kiadása után közvetlenül azt látod, amit linkeltem képen. Nem véletlenül nem görgettem feljebb. Ott már a parancs van a jelszóval...
De itt van egy példával szemléltetve, mit írtam:
sudo mount.cifs //Aladar-PC/Filmek /media -o username=Aladar,password='Jelszót írok'Aladar-PC: az asztali számítógép neve
Filmek: az egyik megosztott mappa
Aladar: a windows felhasználó nevem
Jelszót írok: a jelszavam -
Tudsz praktikusabb ingyenes alternatívát?
Nem, teljesen igazatok van. Erre a kérdésre mit válaszoljak? Egy Linuxos topikban.....
(#72755) Cyrin
Semmi bajom magával a programmal, legfeljebb itt célszerű megemlíteni, ha egy program fizetős, így kiegészítettem a kolléga tippjét. De lehet, hogy én nem értem a Linux meg ezen topik lényegét.
Anno valami akciós módon nekem is megvolt a program, de aztán jött egy teljesen értelmezhetetlen "mostantólennyitfizess" email, ami nem volt összhangban az akciós szöveggel. Innentől kezdve repüljpáva.
Lehet, hogy tényleg feladom egyszer, jobb csak olvasni a topikot.
-
Karmko
tag
Köszi, jót röhögtem a feltételezésen, milyen mappát akarok látni.
Egyébként nem lehet, hogy az asztali gépemhez való jelszóval vannak problémák? Van benne egy hosszú í, és ezzel kapcsolatban ír most hibát:
"Couldn't chdir to ittahosszúíttartalmazószó: No such file or directory"
Ezt a sudo mount.cifs... sor beírása után dobta. -
Szerintem csak csatoláskor ellenörzi az fs állapotát
Az szép is lenne, akkor mi értelme lenne annak, hogy van olyan opció, hogy ne ellenőrizze? Van olyan óriási marhabarom, aki egyetlen alkalommal sem akarná ellenőriztetni? Nincs bizony! Itt a boot-kor történő ellenőrzést lehet kihagyatni a rendszerrel, az 1-es opcióra pedig minden bootkor ellenőrzésre kerül a fs. Én így értelmezem a dolgot, de másképpen qrvára nincs is értelme, nem tűnik ez számodra logikusnak?
Amúgy boot során nem láttál még olyat, hogy leáll a folyamat és javasol inkonzisztencia vizsgálatot? Meg egy részletesebb fsck-t? Lehet, hogy marhaságot írok, akkor javítsatok ki legyetek kedvesek.
-
Laszlo733
aktív tag
HDsentinel:
Examining hard disk configuration ...
HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : KINGSTON SA400S37960G
HDD Serial No: 50026B7682699075
HDD Revision : SBFK61F1
HDD Size : 915715 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 34 °C
Highest Temp.: 50 °C
Health : 98 %
Performance : 100 %
Power on time: 97 days, 0 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
Total written: 11.88 TB
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not
found.
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #231 SSD Wear Ind
icator
No actions needed.
A fájlrendszer ext4 -
Karmko
tag
Sajnos újabb hiba.
"[sudo] nevem jelszava:" Beírom a jelszót, majd itt az újabb error:
"mount error(2): No such file or directory
Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)"ez a megosztás neve a mappa nevét takarja, igaz?
Tehát ha pl van egy Munka nevű mappám a windows-os D meghajtón, (ami meg van osztva csak olvasásra), akkor ezt írom: //asztaligépneve(vagy ip cím)/Munka -
Karmko
tag
Az elsőre begépeltem a laptopos jelszavam, mire:
"session setup failed: NT_STATUS_ACCESS_DENIED"A másodiknál most ezt írja:
"mount error: could not resolve address for PC-m neve: Unknown error"Feladom...
Az elérési útvonalnál nem kell a meghajtót is belevenni? pl. //gépneve/meghajtó/megosztott mappaAz új változathoz ezt írta:
"mount: bad usage
Try 'mount - -help' for more information" -
Karmko
tag
smbclient -L windowsgépneve parancsra a válasz:
"WARNING: The "syslog' option is deprecated
Enter WORKGROUP\nevem's password:" Kurzor villog, de semmit sem tudok beírni.A másik parancsra jól értettem, hogy úgy kell írni: username=itt az asztali gépemen a felhasználónév,password=ide pedig az asztali jelszó, igaz?
Ha nyomok egy entert, akkor "[sudo] nevem jelszava:" beírom a laptopomon lévő jelszót, és ezt írja:
"Couldn't chdir to /mnt/cifs: No such file or directory"
-
cigam
titán
Sőt! Most olvasom, hogy a W10-hez már smbv3 kell, szóval telepítsd a samba-t és menni fog. Nem tudom nemo-hoz van-e samba csomag.
-
Nem dobták 18.04-ben sem, hanem választhatóvá tették, induláskor az volt a default, de sok program nem volt hajlandó elindulni Wayland alatt, Synaptic, Gparted, etc. 20.04-ben is választható lesz szerintem. Vagyis már tudjuk is, májkimiki-től.
(#72675) bobalazs
Az lesz az, nem sokat javult ezzel a helyzet a 18.04 óta sajnos. Halványan emlékszem, hogy a 18.04 első napjaiban is volt ilyen probléma is, amit említettél, sok más mellett persze.
Eszerint a 20.04-nél is hanyagolni kell majd.
-
attka
aktív tag
Ez egy régebbi X220 laptop. A rendszer a win-el megosztva egy msata ssd-n van. 18.3-as Linux Mint-en voltam már elég régóta. A gondok kb 2-3 hónapja kezdődtek. Kb. 2 hete visszaraktam a 18.3-on a régi kerneleket, mert arra is gondoltam már, mert furcsáltam, hogy swap-et is sokszor használja, régen mint ha nem így lett volna. Akkor szerintem jó lett, de csak 1 hétig használtam így, mert nagyobb ssd-re köldöztem 1 hete új rendszerrel a 19.3-al. Most ismét előjött a gond.
A 2TB WD home-ként funkcional és egyben NAS-ként is NFS-en és DLNA-n keresztül is. -
attka
aktív tag
Szia,
Köszönöm a gyors választ. Rendben máshova teszem legközelebb.
SMART adatok is jók:
"Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 140 days, 2 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors. No actions needed."Celluloid a lejátszó, de úgy érzem független ettől. Olyan mint ha akkor abban a pillanatban 100%-on menne a winyó és ezért akadozik. Megcsináltam már az FSCK-t is. 1080p flmeknél is, ami szerintem nem olyan nagy bitráta.
Jónak számít az olvasási adata?
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- Honor Magic5 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 3550 - i5-5GEN I 4GB I 500GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I W11 I CAM I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B550M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Rampage SHIVA FSP 700W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest