Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) macilaci78 válasza Balázs1621 (#15050) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ablakon kidobott pénz a drága.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15052) Chaser válasza Balázs1621 (#15050) üzenetére


Chaser
titán

ahogy maci úr mondja, persze itthon drágábbnak tűnik, ha beleveszed azt h most épp lukra futottál, neadjaég' határidős történet akkor nem drága
nem feltétlen ugyanazt veszed kinn, rengeteg gyártósor és minőségellenőrzés van, én is árultam kinn gyártott eszközöket, a kategóriás gyártósorrról és ellenőrzéssel, az is vett tőlem aki egyébként ebayezik, dupla áron adtam? igen, néha drágábban is, azonnal, számlával, garanciával, és elég szép referenciával ahhoz h lukra futás esélye konvergáljon a nullához
az egy külön történet hány próbavásárlást kellett lejátszanom míg végre megtalátam azt a beszállítót akitől érdemes vásárolnom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15053) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Fürdőszobai UFO lámpába kéne 1db E27 LED, 4000K

Látott valaki rövid, lehetőleg 110mm, abszolút max 120mm hosszal és 60-as átmérővel 10W-nál nagyobb teljesítményű LED izzót? Lehet alternatív márka is, csak ne vibráljon és férjen bele a lámpába :)

Én ezeket találtam:
Kanlux MIO
http://www.ecomuszaki.hu/Kanlux-MIO-LED15W-A60E27-NW-fenyforras-30441

Kanlux RAPID HI
http://www.ecomuszaki.hu/KANLUX-RAPID-HI-LED-E27-NW-15W

Nem tudom kibogozni, melyik a jobb vagy mi a különbség.

Valaki tudja esetleg?

Előre is köszi!
üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#15054) Chaser válasza joysefke (#15053) üzenetére


Chaser
titán

ez a philips? 12,5w/4000k/100x60mm
villogás mentességről nem tudok nyilatkozni, eddig olvasottak alapján nem lesz vele gond, neten vedd és ha nem jó visszaküldöd
minek kell ekkora teljesítmény, mekkora fürdő ez?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15055) Gabonetta válasza joysefke (#15053) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Van már kifejezetten UFO lámpába való LED égő.

(#15056) Chaser válasza Gabonetta (#15055) üzenetére


Chaser
titán

és melyik teljesíti a ne vibráljon kitételt? onnan nézve h a legtöbb osram sem nagy esélyt nem látok kommerszekből erre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15057) joysefke válasza Gabonetta (#15055) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

köszi! ilyet még nem is láttam!!
végül a 12.5W-os Philipset rendeltem meg.

Chaser:
viszonylag nagy a fürdőszoba és nincs ablaka.

jelenleg 2db 5W-os fali lámpa és egy 10W-os LED van.

szeretem a sok fényt...

[ Szerkesztve ]

(#15058) Chaser válasza joysefke (#15057) üzenetére


Chaser
titán

nálam sem lesz ablak, és tervezek egy "fél ufot" meg egy célvilágítást, mondjuk az én fürdőm pici:) 2x5w még sok is lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15059) joysefke válasza Chaser (#15058) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én is úgy vagyok vele, hogy legalább két külön kapcsolható lámpakör kell:
-Ha nappal van és látni akarsz, akkor egy jó erős 4000K-s világítás
-Este amikor félálomban kitántorog az ember WC-re, akkor pedig legyen valami gyengébb fény, ami nem ébreszti fel még a halottakat is.

(#15060) Chaser válasza joysefke (#15059) üzenetére


Chaser
titán

így van, örömmel láttam elmúlt években azért volt némi fejlődés, főleg a színhőmérsékleti tartományban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15061) macilaci78 válasza joysefke (#15057) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is szeretem a sok fényt, 4 db 15W-os led van a fürdőben és a tükörben 2 méter 5050/60 szalag. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15062) Chaser válasza joysefke (#15059) üzenetére


Chaser
titán

Fel ufo lampad nincs? Nem nagyon talalok roluk adatot, nem tudom mi fer bele, 5-6 helyen olyan lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15063) joysefke válasza Chaser (#15062) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van egy rakat :)
Este lemérem neked, de a falról nem tudom levenni...

(#15064) Chaser válasza joysefke (#15063) üzenetére


Chaser
titán

Remek, koszonom, kivulrol csak 2-3 kulso csavar fogja nem? Nem fogok venni horror aron vilagitotesteket, almennyezetet meg nem akarom szetszedni ha mar ho/hangszigetelest kapott, fel ufo lampak pont illenenek a designba, de van ahova szeretnek en is 10w-osat, gyertyabol nem talaltam olyat philipsnel

Jut eszembe, scene switch, valaki mondta tobb db-nal egy lancban neha elfelejtheti 1-2 a szinkront, philips is irja ezt, resetelni kell ilyenkor, oldalukon le van irva hogy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15065) joysefke válasza Chaser (#15064) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Félgömb-UFO lámpa

Az ország legnagyobb gyártója a Rabalux, nekik egész jó katalógusuk is van, ha itthon lámpát veszel, jó eséllyel Rabalux gyártmány. Katalógus: http://www.rabalux.com/images/katal%C3%B3gus%202017-2018/Kata2017All_150.pdf

Nekem mind a hat félgömb lámpám 30cm széles a tetején, a búra pedig kb 25cm széles és két csavarral van rögzítve. Ezek legalább 10 éves gyártmányok, a lakással vettem őket. A legnagyobb szabvány körte izzó ami fizikálisan belemegy (de nem érdemes belerakni) az 60mm átmérőjű és 112mm hosszú, ez már elég jól ki van centizve és szarul néz ki vele :)

Itt van pár kép, még nem a végleges izzó van benne, még vacillálok mit rakjak bele, hogy jó legyen...

1,
Lámpa

Amikor felrakod ügyelj a vízszintezésre, mert a gyártónak nem mindig sikerül összehoznia, hogy a fa test és a búra egyszerre legyen vízszintes. Szerintem a burát érdemes vízszintezni, mert ott látszik a hiba. Hogy a fa test egyik széle 1-2mm-rel feljebb van vagy lejjebb az nem látszik semennyire. Ha a búra nem vízszintes az egyből szembetűnő...

2,
Foglalat

Az alábbi képen a felezőpont (lámpa középvonala) 10cm-nél van. Látszik, hogy ha nem szaszerolod a foglalatot a jobb széle felé, akkor ha csak nem nagyon kis izzót raksz bele, akkor annak a világítós része nem a középvonalra fog esni. Belepróbáltam egy sztandard 60mmx112mm-es 10W-os V-TAC körtét is, az még éppen belemegy, de nem érdemes belerakni, mert gagyi lesz.

Normál gyertya:

60mm X 112mm VTAC körte

3,
Homogenitás

Normál LED-es izzókkal amelyek csak 200-fokban szórnak nem az igazi, mert a lámpa bal fele sokkal fényesebb mint a jobb. Meggyőződésem, hogy ezekbe olyan izzó kell, ami szinte minden irányba terít és nem csak kb 200 fokban.

Rendeltem egy-egy ilyet 3000K és 4000K kivitelben:
http://www.ecomuszaki.hu/KANLUX-WIDE-N-LED-E27-WW-fenyforras-22864
Ez 300 fokban terít, jövő héten tudok beszámolni, hogy mennyire ad jó összhatást a lámpával.

4, Jelenleg :)
Elrettentő kép normál 200-fokos szórású 2700K izzóval:
(élőben ennyire nem szar, de nem is az igazi)

5, Én úgy fogom a szobákat ahol félgömb-UFO van megoldani, hogy a mennyezeti lámpa fogja a normál fényt adni (fehér 4000K) és a fali félgömb-UFO pedig gyengébb melegfehér hangulatvilágítást. Nyilván külön kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#15066) pjen válasza joysefke (#15065) üzenetére


pjen
félisten

Egy 3 "U" s kompakt fénycsővel szerintem jobban világítanak.

(#15067) Chaser válasza joysefke (#15065) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, rabaluxokat néztem én is, nem egyenletes "kivilágítástól" tartottam, de noname ufo belső led panelt nem akarok
philipsnek van kisgömbje, 93x48mm, sugárzási szög csak 210 fok
falikarként funkcionálna 2 db, fő és kiegészítés világításként 4db mennyezeten - gipszkarton nem egy síkra van csinálva, tökéletesen illene hozzá -
közben találtam kisgömbből 300 fokosat is, csak valószínűleg itt már kisebb a teljesítmény is, ami belül látható szálas nyilván az nagyobb szögű, és mérete is nagyobb, 78x45mm
rég volt már, nem rémlik, foglalattal mennyit lehet játszani? vmelyik nap obiban meg akartam nézni de elmaradt
lakásban volt egy 4-es fali spot, 20e-re tippeltem ha most meg kellene venni, nem tévedtem ( : nagyon beteg árak vannak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15068) Chaser


Chaser
titán

"Az elterjedt álmennyezeti rendszerekben alkalmazható 595x595mm-es beépíthető LED panel világítótestek. (káprázásmentes kivitel is)"
by slightled
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15069) joysefke válasza Chaser (#15067) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

rég volt már, nem rémlik, foglalattal mennyit lehet játszani? vmelyik nap obiban meg akartam nézni de elmaradt

Az enyémen 35mm-t, de fúrni kell hozzá...

(#15070) Chaser válasza joysefke (#15069) üzenetére


Chaser
titán

mármint a paneljét kell megfúrni? ha jól rémlik ez kb egy foglalat talán rácsavarozva a hátsó panelre, veszek egyet valahol és játszok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15071) joysefke válasza Chaser (#15070) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

igen, hogy át tudd helyezni a csavart

(#15072) Chaser válasza joysefke (#15071) üzenetére


Chaser
titán

az nem gond
nézegetem, philipsnek nincs henger alakú nagyobb teljesítménnyel, az még jó lenne, más gyártóval nem akarok kísérletezni, úh kicsi hack lesz ebből

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15073) Kernel válasza joysefke (#15065) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, ilyen COB LED-del mennyire tudna együttműködni, próba kérdése.

Foglalatot kidobni belőle, a LED-et hővezető ragasztóval feltenni.

Fenti linkről egy 12 W-ost rendeltem, ennél a LED-en 290 mA x 37 V mérhető (10,7 W). Hűtőbordára felragasztva belepróbáltam egy opál gömblámpába, ott is jól világított, bár nem az lett a végleges helye.

Csak ehhez forrasztani is kell, ami nem mindenkinek opció. A drivert FBS vagy hasonló szilikonragasztóval lehet rögzíteni. Az FBS nagyfeszültségű szigetelésre is alkalmas (TV sorkimenők javításánál 25 kV-ra is használtam), 230 V semmi ahhoz képest.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15074) Chaser válasza Kernel (#15073) üzenetére


Chaser
titán

van direkt led panel, amit ő szeretne _villogás mentes_ megoldás, én is olyat szeretnék, azóta h átnéztem egy pár kg osramot ami azért nem a gagyi kategória, és jó 90%-a villog mintha fizetnék, nincs bizodalmam noname cuccokban, a direkt ufo led panel tökéletes lenne, ha nem csak noname verzióban lenne elérhető

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15075) joysefke válasza Kernel (#15073) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tippet!

Ez nem villog ahogy feljebb írta Chaser?
Mondjuk látok a driveren egy jó nagy pufferkondenzátort.

Hűtőbordát hol vettél?
Színhőmérsékletek elég lazán vannak specifikálva :)

üdv
J.

(#15076) Tony21 válasza joysefke (#15065) üzenetére


Tony21
tag

Rábalux, a magyar lámpagyár ... :C
Nagyon át kell nézni a kiszemelt lámpatestet, mert rengeteg a hiba (görbe, foltos, lepattant üvegek, csálé tekeredett fém alkatrészek, ferdén fúrt menetek, pattogzó festett műanyag vackok ...), majdhogynem a kínai legalja szemét kategória a legtöbb lámpa, amit árulnak (végülis ... kínai ...).
Már régen megfogadtam, hogy nem veszek tőlük semmit, nem vagyok olyan gazdag, hogy szemetet vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#15077) Kernel válasza joysefke (#15075) üzenetére


Kernel
nagyúr

Régi CPU bordára ragasztottam, de esetedben a fém alaplap valószínűleg elég lenne. Lehetne éppen nagyobb kapacitás is rajta, de a kamerás teszten nem vibrál, mert a kondenzátorok és az aktív driver szabályzóképessége együttesen elsimítja.

Kínából melegfehéret szoktam rendelni, ami az izzólámpához képest hidegebb. De ez nyilván célfüggő is, hogy egyénileg mi tetszik, illetve a helyszín mit kíván, klasszikus vagy modern berendezés stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15078) Gmilo


Gmilo
újonc

Sziasztok! Új vagyok a témában, ezért minden segítséget szívesen veszek. Adott egy nappali, ahová XPS dekorba szeretnék RGB ledcsíkot elhelyezni. 27 métert kell megoldanom.
Segítenétek összeállítani, hogy mikre lenne szükségem? Szeretném rádiós vezérlővel irányítani és legyen lehetőség a fényerő szabályozására is.
Megéri megvenni az RGBW szalagot, vagy megfeleő lehet a sima RGB is? Lesz egy központi csillár és két olvasó lámpa is, így főleg hangulatvilágítás lenne a feladat. Hol és milyen minőségű Ledet és tápot vegyek. Kínából rendelős, vagy magyar bolti esetleg webáruház?

Köszönöm előre is.

(#15079) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok.

Kültéri reflektorba, hogyan tudom beleszerkeszteni a CPU hűtőbordát úgy, hogy akár ventilátorral tudjam hűteni? Vagy elég lesz a passzív hűtés is simán csak a borda? 20W-os LED panel kerülne bele.

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#15080) Chaser válasza Gmilo (#15078) üzenetére


Chaser
titán

táp értéke attól függ milyen szalagot veszel, ha csak egyszerű 3528-ast nem kell nagy táp, ha pl 5050-est az többet is eszik
jelerősítő kell még és egy driver ami az egészet működteti és vezérelheted vele
ha csak dekor sztem nem kell rgbw, elég rgb is, olcsó megoldásnak 3528, arról azt kell tudni az rgb led nem tokozva van egyben, hanem minden 3. az és a látszó kevert fényben már nem rossz
érdemesebb itthonról, kinn olcsóbb de sok lutri van, ezt neked kell tudni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15081) Kernel válasza zoli121 (#15079) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy semmiképp, ahogy valamelyik topikban is régebben, amikor a ház belsejébe tette valaki a hűtőbordát. Nem érne semmit, mert csak belül kering a hő, nem tudja leadni.

A bordáknak a kültérre kell átadni a hőt, a hátára szerelve például.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15082) zoli121


zoli121
aktív tag

Természetesen kívülre raknám a bordát csak, hogy az simán elég lesz-e kültéren:)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#15083) Gmilo válasza Chaser (#15080) üzenetére


Gmilo
újonc

Köszi a segítséget. Sima RGB lesz, de mégis mekkora táp kell 27 méterre? Tudtok ajánlani webáruházat, vagy boltot. Van különbség minőségben a webáruházak által kínált RGB szalagok között?

(#15084) pjen válasza Gmilo (#15083) üzenetére


pjen
félisten

A szalagnak van egy W/méter fogyasztása,azt megszorzod 27 el+20%

(#15085) Chaser válasza Gmilo (#15083) üzenetére


Chaser
titán

"sima" rgb az mi? az alapján nem lehet számolni, típus kell, és tudni kell méterenként hány led van
5050-es 60led/m kb 12w/m max fényerőn fehér szín mellett, tehát 5m 60w, ahogy pjen mondja még rászámolsz 20%-ot, az 27m-nél 390w kb - legjobban egy olcsó minőségi pc tápegységgel jársz ebben az esetben, pl 450-es fsp-k akár apróról -
sok minőség van, itthon drágább, de van garanciád, illetve tudsz reklamálni, napokban írta valaki 17m-nél is már volt árnyalatbeli eltérés, 5m-es tekercsekben árulják őket
3528 60 led/m 4w körül van, 30 led/m értelemszerűen fele, 2w
itthonról slightled tűnik értelmes boltok egyikének

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15086) zoli121 válasza Kernel (#15081) üzenetére


zoli121
aktív tag

Még egy kérdés a LED-es kültéri reflektorral kapcsolatban. A mozgásérzékelőt, hogy tűrik a kínai led panelek?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#15087) Kernel válasza zoli121 (#15086) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a kapcsolgatásra gondolsz, magának a LED-nek nem árt, akár kHz frekvencián is mehet.

Ami árthat, amikor a meghajtóáramkör ad neki túláramot a bekapcsolás pillanatában, de aktív elektronikánál ilyen nincs, mert az nem csak menet közben stabilizálja és korlátozza az áramot, hanem már indulástól.

Passzív, kapacitív előtétes lámpáknál fordul elő áramimpulzus.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15088) zoli121 válasza Kernel (#15087) üzenetére


zoli121
aktív tag

Amit be akarok szerelni az egy kínai LED panel amire már rá van építve a vezérlő. Tudom nem a legelőnyösebb megoldás:)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#15089) Chaser


Chaser
titán

philips és eglo bemutató termet tud valaki pesti faluban? előny ha 9. v 10. kerület, de ha máshol van sem baj, annyit gugliztam már de nem találok, philipsből találtam frankó led lámpákat értelmes áron, illetve egloból is és paneleket, de meg is szeretném őket nézni nem kísérletezgetni netes rendeléssel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15090) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Elfelejtettem aluprofil rögzítőt rendelni. :( :W Ezek mennyire egyediek? Vajon itt helyben kapok olyat, ami jó hozzá? ALP-002 a profil az anrodiszlec.hu-ról.

(#15091) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Tolóajtós gardrób szekrénybe szeretnék belülre led szalagot rakni.

Ki mivel oldaná meg a felkapcsolást?

2,5 méter széles a szekrény. 3 tolóajtó van rajta. Gondoltam 3 db mozgásérzékelőre , hogyha bármelyik ajtó nyílik felkapcsolódjon belül a led.

Én úgy gondoltam, hogy lehetne minden szintre egyet. Csak tegyek mindegyik ajtó mögé 1 mozgásérzékelőt, hogy csak az adott oldalt kapcsolja fel? Vagy mi más lehetőség lenne még?

(#15092) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#15091) üzenetére


Atomgeszi
veterán

5630-as szalaghoz a 10mm-es csati jó ehhez?

Tudom, hogy felesleges az 5630-as szalag, de kb egyárban van a 3528 és 5050-es szalaggal, meg amúgy is max 50%-on járatnám.

12V mozgásérzékelőből csak "kattogós" van, amikor feszt kapcsol?

(#15093) macilaci78 válasza Atomgeszi (#15091) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én karos mikrokapcsolót használtam hasonló szituban. Berakod a tolóajtó sínjébe, szép görgős, ahogy odaér az ajtó, oldja az áramkört, ahogy nyitod, zárja.
Pici kattanás van kapcsoláskor, a tolóajtó hangja elnyomja majd. Én sima kábelsaruval tettem rá a vezetéket. :K

Az 5630-as ledszalag 10 mm széles, nem tudom, hogy a 10 mm-es csatlakozó a 10 mm-es profilba befér, vagy a 10 mm-es szalaghoz fér be és nem fér be a 10 mm-es profilba. Gyanúm szerint az utóbbi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15094) Atomgeszi válasza macilaci78 (#15093) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm..
Ez valóban egy olcsóbb megoldás. A kattanás is kb hangtalan.
Erre nem is gondoltam, pedig ilyet használok a spájznál is. :))

Na meg negyed annyiba kerül, mint a 3 mozgásérzékelő.

Találtam más eladótól 2 pines csatlakozót, ott 10 mm-est írja az 5050-es és 5630-hoz. Úgyhogy meg is rendeltem.

Kár, hogy itthon 15 méter RGB szalagom van potyára még akcióból. Mondjuk ez a 10 méter szalag se került többe most 2 ezernél.

(#15095) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Optonica tápegységekkel van valakinek tapasztalata? Konkrétan ezt néztem.

(#15096) macilaci78 válasza Gabonetta (#15095) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az Optonica termékeit széles ívben kerülöm, de a tápjairól nem volt még szó. 2 év gari, csak ne fájjon saját költségen visszajuttatni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15097) Gabonetta válasza macilaci78 (#15096) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi! Inkább Vtac?

(#15098) Vertigo18 válasza macilaci78 (#15093) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez nem úgy működik, hogy amikor becsukod a szekrényajtót, pont akkor kapcsol fel a világítás? Vagy be lehet kötni "fordítva" is, hogy amikor nem érintkezik, akkor legyen áram alatt?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#15099) macilaci78 válasza Gabonetta (#15097) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem vtac van 2,5 éve, nincs rá panaszom. Igaz, ritkán van használva.
Az Optonica se biztos, hogy szar tápok tekintetében...

Meanwell, FSP, Delta gyártmányokat keress.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15100) macilaci78 válasza Vertigo18 (#15098) üzenetére


macilaci78
nagyúr

3 lába van. A középső a 0, az egyik szélső a kapcsoló egyik állására zárt áramkör fázisa, a másik szélső a másik állásra. Én szakadásvizsgálattal néztem meg, melyik melyik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.