Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Vertigo18 válasza macilaci78 (#15100) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aha, tehát többféleképpen is (kétféleképp) beköthető! :R

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#15102) Gabonetta válasza macilaci78 (#15099) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm, szétnézek.

(#15103) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,
Dekor céllal lenne egy olyan gondolatom, hogy egy térkép fali matricára ragasztva/akárhogy feltennék pár pontszerű fényforrást. Lehetőség szerint minél kisebb, és vezetéknélküli. (Az lenne a terv, hogy ilyen világító "pöttyökkel" jelöljük meg azokat a helyeket a világban, ahol voltunk már.)
Nyilván a fényerő nem prioritás.

Kerestem pár led áruházban, próbálkoztam ebay-en is, de valahogy nem találok ilyen táppal ellátott, kompakt cuccot.

Van bárkinek ötlete, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?

Köszi!

(#15104) Kernel válasza uffneked (#15103) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hátulról lehetne 3 mm-es LED-eket berakni, megfúrva vagy csak átvilágítva, a kellően merevített lapra.

Mindegyik LED-del sorba egy ellenállás, így ráköthetők egy Li-ion akkura, egy közös kapcsolón keresztül. Vagy esetleg két LED is mehet sorba egy ellenállással, színétől (nyitófeszültségtől) függően.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15105) uffneked válasza Kernel (#15104) üzenetére


uffneked
aktív tag

Jó ötlet, de "nincs hátul". :)
Úgy kell elképzelni az egészet, hogy van a fal, amire fel van nyalva egy 2x1 méteres matrica. Nem kötögethetek semmit sorba semmivel, szólóban menne minden led, mondjuk 1-1 gombelemről, vagy akármiről. Az se baj, ha nincs kapcsoló, és 24/7ben világít (illetve amíg bírja a gombelem).
Az egész egy minél kompaktabb, mondjuk 1ccm-es műanyagba burkolva.

Létezik egyáltalán ilyen, vagy már a gondolat is eretnek?

(#15106) Atomgeszi válasza uffneked (#15105) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is csinálnék neki keretet. Abba beletennék egy LED-et, ahol voltunk, ott kilyukasztom és átszűrődik a fény.

(#15107) uffneked válasza Atomgeszi (#15106) üzenetére


uffneked
aktív tag

Akkor lyukasztgathatnék mindig, amikor voltunk valami új helyen. Így meg vennék egy marék "ilyet", és amikor kell új, csak bepattintom a hátuljára az erőforrást, és felnyalom a megfelelő helyre.
Illetve az a gáz, hogy a térkép már fent van. Nem nagyon ragasztható újra, hogy mögépakoljak egy dobozt.

(#15108) Chaser válasza uffneked (#15105) üzenetére


Chaser
titán

üvegszál és led driver sztem, bár a drivert is kellene valahova rakni, viszont a végpontokkal nem kellene foglalkozni h kösd össze őket, mert nem kell össze kötni őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15109) Ferike81 válasza uffneked (#15107) üzenetére


Ferike81
senior tag

Érintő uv fénnyel megvilágítani, és uv filccel pontozni a helyeket. Amikor otthon vagytok akkor felkapcs. Ha még találsz is ilyen cuccot egy gombelem max 1 hét. Csak egy ötlet volt.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#15110) Chaser válasza Ferike81 (#15109) üzenetére


Chaser
titán

sztem tovább bírja a gombelem, van egy ledes füzérünk amiben két gombelem van, elég sok estét/éjszakát lehúz

szerk: 2835-ös szalag-nak 20w fogyasztása van 120led/m-en, az 0,16w ledenként, 3528-asnak 5w 60 lednél, az 0,083w

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15111) Chaser


Chaser
titán

van egy ilyen álmennyezet szigetem
belső perem kerülete 5m, a külső kb 7m, ahova szalagot lehet elhelyezni
több szem többet lát/látott alapon érdekelne, ki milyen világítást tenne ide
belső részt dekor célnak szánom, oda egy dreamcolor szalag megy 5m - az nem zárja ki azt, h mehet oda fehér szalag is mint külső peremre -
külső peremre 2835-ös szalagot gondoltam, elég brutál fényerő már 60 led/m-nél is 1200l körül - esetleg mellé dekornak egy normál 5050 rgb -
nem tudom mennyi fényt adna úgy, h a plafont világítaná meg kb 10cm-ről körben
- tudnék tenni a dobozba is spotot, akár ledpanelt - mondjuk arról lebeszéltem magam -, de ha elég lenne a szalag, akár külső és belső peremre is ha szükséges, úgy már 12m, akkor az lenne
5050-es szalaggal tudok játszani, abból van pár tekercsem, de hátha látott már valaki ilyen megoldást

szerk:
ezen látszik a külső része is

illetve ha a dobozba raknék valamit ilyesmi lenne, ez árban még korrekt, 8 db mehetne sarkokra és mindenhova középre

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15112) uffneked válasza Ferike81 (#15109) üzenetére


uffneked
aktív tag

@Chaser: Ez jó, viszont ugyanaz a baj vele, mint a fentiekkel, mögé kéne menni a falnak. :U

@Ferike81: Ez az UV dolog jó ötlet, futok vele egy kört. Mondjuk ahhoz, hogy homogén legyen a dolog, körbe kéne keretezni UV csövekkel. Viszont ha már UV filc, akkor ennyi erővel vannak ezek a foszforeszkáló festékek, amivel odapöttyintve nem kell neki plusz fényforrás sem. Ha nagyon nincs ötlet LED-re, lehet ez marad...

(#15113) Ferike81 válasza Chaser (#15110) üzenetére


Ferike81
senior tag

Lehet az egy hét valóban túlzás, de szerintem 0-24-ben egy hónap akkor is megválasztja. És ha havi 1 elem/nyaralás akkor sokat fog költeni elemre. Szépen meg lehet csinálni egy üveget vágatni elé és a szélekről megvilágítani, arra írni.

Szerk.
(#15112) uffneked

Én Így fogom megoldani a reklámtáblát az üzletnek. Még nekem sem volt időm utánajárni, de egy barátom szórakozóhelyén így oldották meg az itallapot a pult fölött. Nagyon jól néz ki, és mögötte látszik a reklámlogó is.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#15114) Chaser válasza Chaser (#15111) üzenetére


Chaser
titán

5x4m a helyiség és 3m a belmagasság

uffneked csak ötlet volt

Ferike81 sztem a ledfüzérünk elketyeg nettó havi 1 hónapot, sokszor egész éjszaka megy, kb 20 led - nem tudom melyik típus, valószínűleg nem smd -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15115) macilaci78 válasza uffneked (#15103) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Élvilágító ledtábla. Egy plexilap led élvilágítóval, ahol gravírozod, ott megtöri a fényt és jelöli a helyet. Ezt a térkép elé ragasztod, aztán ha új helyen jártál, bicskával belefaragod. :D

UV-val vigyázz, nem minden hullámhossznak örül a szemed. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15116) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

[link] Ezzel a dimmelhető LED spot-tal valakinek van tapasztalata?

Nincs álmennyezet, plafonra fúrnék ilyet. 3 db-ot gondoltam a szobába, cool white dimmable 18W. Mennyire lehet elég ennek a fénye egy 16 m2 szobába? Van kiegészítő halogén világítás mellette, de váltaná inkább a több száz wattot ez a 3 kicsike.

Távirányítósat szeretnék.

(#15117) uffneked válasza macilaci78 (#15115) üzenetére


uffneked
aktív tag

Dászíp! :C
Köszi, ennek utánanézek!

(#15118) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#15116) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most nézem a diameter ez a 18 W ez kész ágyú. :DDD

(#15119) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#15118) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, lemaradt, hogy 17,5 cm átmérőjű. :D

(#15120) Chaser válasza Atomgeszi (#15116) üzenetére


Chaser
titán

nem ismerem, ellenben tudom h philips, eglo minőségi, elméletben mindkettő villogás mentes fényt ad ha ez fontos neked, előbbinél 2/3/5 év, utóbbinál 5 év gar van és ilyen árban meg alatta nekik is van kész megoldásuk elég szép számmal, érdemes megnézni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15121) Chaser


Chaser
titán

led szalag ügyben lehet megkövetem magam, úgy voltam vele nem gond ha itthon 2x annyiba kerül, esetleg 3x, most rászántam egy kis időt, 2835-ös szalag amit venni akartam az slightledtől, 120led/m 21xx ft 1m, ugyanez azibéjről' 5m akár 1100ft 99+ %-os feedbackes sok ügyletes eladótól, ..10x áron azért nem fogom itthon megvenni, wtf :F
tegnap próbálgattam a 4-5 éve vett szalagokat és drivereket amiket nem használtam, kellemes csalódás, max fényerőn mind villogás mentes, 5050-es fehérek kb 3/4-ed fényerőig azok, az rgb talán 50%-ig, valószínűleg újra inkább szerencsét próbálok ha itthon ennyire beteg árak vannak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15122) PHM válasza Chaser (#15121) üzenetére


PHM
addikt

Ez sajna most csak rendelésre kapható.
Még mindig jóval drágább, mint az e-bay, de mégsem 10x annyi.
(204 led/m-es szilikonos szalagot rendeltem innét anno, nem volt vele gond.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15123) Chaser válasza PHM (#15122) üzenetére


Chaser
titán

Koszonom, most probaztunk 5050-es szalaggal, 60led/m, majdnem eleg, akar eleg is lehetne - nincs meg kifestve csak glett de az nem mindenhol feher es szalagot is csak feldobaltam, festes utan es szepen felrakott szalaggal mar eleg lenne sztem-, 2835-osbol a 60 led/m boven jo lesz, nincs szukseg egyeb vilagitotestre a dobozban, indirekt kulso es belso peremen boven eleg
De sztem szetnezek ebayen, nem surgos, 3-4 het mulva lesz esedekes a vegleges szalag
Egyebkent iszonyat jol nez ki:) mar reg ki kellett volna probalnom, teljesen feleslegesen matekoztam dobozba rakott vilagitason
Kivul feher belul szinrol meg ne is beszeljunk, nagyon ceeeeep' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15124) Chaser


Chaser
titán

Megdobbento volt kb 6,5m 5050 szalaghiz kepest a kulso peremen elhelyezve - kb 80w - milyen keves fenyt adott egy hagyomanyos 100w-os izzo, az igaz h csak a doboz egyik kulso sarkabol logott be a perem fole, de jobban lelogatva se adott tobbet
Ha nagyon urizalni akarok kulso perem kap 120led/m-es 2835-ot - ebayen lattam 240led/m-est is, az mar lehet jo szolariumnak is ( : -, belso peremnel viszont biztos sok lenne
Aki teheti es felujit tervezzen indirekt vilagitast fo vilagitasnak, nagyon jo:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15125) Chaser


Chaser
titán

ilyen wifi vezérlővel van tapasztalata vkinek? az érdekel mennyire stabil, ha nem az akkor nem sok értelme van, sőt leginkább semmi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15126) desigo válasza Chaser (#15111) üzenetére


desigo
senior tag

Milyen tápot és milyen vezérlőt választottál hozzá?
Távirányítós lehetőség milyen lehet?

(#15127) Chaser válasza desigo (#15126) üzenetére


Chaser
titán

egyelőre csak próba verzió van, végleges szalag és tápok festés után - táp lehet itthonról, vmelyik értelmesebb modul, pc táp lenne a legjobb de az lehet nem fér be a dobozba, illetve a dellnek van 12v-os 220w-os notebook tápja, itthon elvétve lehet szerezni de nem lehetetlen, 19v-osokkal és 12v stabilizálással nem érdemes bajlódni -
ha már vezérlő, abban már biztos vagyok, magának a szalagnak semmi köze ahhoz h vibrál v sem, csak a dimmer és esetleg táp befolyásolhatja, én inkább dimmerre tippelek, van egy rf vezérlős dimmerem, fehérekhez most azt használom, sokkal jobban villog vele a szalag x csökkentés után, mint egy analóg tekerőssel, annál nagyon minimális kritikus fokozatokon is
egyébként külső perem az hagyományos fali kapcsolóról fog működni, csak egy fehér szalag, már abban is biztos vagyok h nem kell a 120l/m 2835, másik lakásban festett fehér falhoz felraktam 2m-t az 5050 60led/m-ből, hideg fehér, természetese fehér ekkorát nem üt, de durva, ennél 3x ekkora már rendesen fájna, 2835 120led/m-rel kb 3x ennyi lumen
távos rf dimmer, nekem a 3 gombos verzió van, belső perem fehér szalag erről fog üzemelni, infrásakkal óvatosan, csak akkor működik ha látja a vevőt, ez helyiségen belül egyáltalán nem érzékeny rá
valószínűleg kipróbálom a linken levő 10, 11 gombos verziókat is, még az is lehet külső peremnél is, bár a mostani ha áramot kap áramtalanítás után nem kapcsolja fel a szalagot - eddig egyszer kapcsolta fel - , és akkor nekem az nem jó
philipsnek is van rf dimmerje, falra szerelhető, az már 8e-s tétel itthon, ellenben pofásan néz ki - villogás mentes fényerőállítás kérdéses -
annyira belelkesültem, h átterveztem még pár világítást indirektre, direkt az kb csak mutatóba marad:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15128) PHM válasza Chaser (#15127) üzenetére


PHM
addikt

Az 5050 3 chipes, a 60 led/m-es szalag 10,8-14,4 W/m,
a 2835 120 led/m-es szalag pedig 7,2-9,6 W/m.
Amelyik 2835-ös szalagra nagyobb teljesítményt írnak, ott vagy
hazudnak, vagy megsülhetnek a ledek.
(2835-ből van 60 és 200 mW-os is.)
Én az utóbbi típust választanám, modernebb, valószínűleg
jobb a hatásfoka és a CRI értéke is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15129) Chaser válasza PHM (#15128) üzenetére


Chaser
titán

5050-nél 12w-tal számolok, annyo annyit mértem fehérnél, tudom h 3 chipes
2835 viszont 60led/m-nél kb 10w, 120 lednél 20w, minden forrás szerint amit néztem, 60 vs 200mw sem ezt az értéket adná, erről még nem is hallottam - nem a 3528-cal kevered? ott van 120 lednél kb 10w fogyasztás -
amit még kigugliztam a nevezék tan, 3528 a méretet jelenti, 3,5x2,8mm, 5050 5x5mm, stb, 2835 mérete 3528-é, viszont ennél már majdnem a teljes tokozást kitölti a led, 3528-nál kb felét
amit még találtam és matek alapján stimmel, 2835 kevesebbet fogyaszt mint az 5050, de 40-50%-kal több fényerőt tud, ezt is lehet profil nélkül használni mint az 5050-est 60led/m-nél ha nem napi 24 órát megy, ha az bírta ez is simán bírja majd
slightled itthon egyik értelmesebb led forgalmazó, ott is 20w-ot írnak a 120 ledes 2835-re, de mindehol ezt az értéket találtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15130) Chaser válasza PHM (#15128) üzenetére


Chaser
titán

specekből is előbbi értékek jönnek ki, 24v-osoknál írja 120 ledre azt a fogyasztást amit mondtál
ma összeszedem mit veszek aztán majd mérek miután megjött

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15131) PHM válasza Chaser (#15130) üzenetére


PHM
addikt

A méterenkénti fogyasztás függ az előtét ellenállástól.
A 12V-os 3528-as szalagnál 150, vagy 180 ohmost használnak
3 ledenként. Ez 60 led/m-nél 4,8; illetve 3,6 W/m-t jelent.
A lényeg, hogy azonos típusú és számú chip esetén sem egyezik
meg a méterenkénti teljesítmény.
Közben rákerestem a 2835-ös ledek adatlapjára.
Számomra meglepő, de csak 0,2; 0,5 és 1W-ost találtam.
Pedig esküszöm, hogy létezik 0,06 W-os, kb 2 éve vettem párat.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15132) Chaser válasza PHM (#15131) üzenetére


Chaser
titán

ennyire nem mélyedtem bele, számoltam egy átlag értékkel
lehet amit anno vettél úgy ítélték meg problémás valamiért és elkaszálták

igazából ennyi a lényeg, minden esetben azonos számú led/m-rel számolva értelemszerűen:
3528 : elavult, kis fényerő cserébe kevés fogyasztás, dekornak jó
5050: dupla fényerő 2-3x-os fogyasztással
5614: 5050-nél nagyobb fogyasztás valamivel, cserébe +40-50% fényerő, hűteni mindenképp ajánlott - sztem nem érdemes már vele foglalkozni -
2835: 5050-nél kisebb fogyasztás - kb 3528 duplája - 5614 szintű fényerővel - kb 3528-nak 3-4x-ese -, legjobb hatásfokú chip

én anno 5050-nél álltam meg, 5614 teljesen kimaradt és már ki is marad, jöhet a 2835

valahol láttam, egyik magyar shop talán, sztük nem lehet 3528-ból rgb-t gyártani, még jó h x éve abból is vettem, van bontatlan 4 tekercsem:) értelemszerűen csak minden 3. led tudja az adott alapszínt, és közvetlenül nézve a kevert színek sem egy élmény emiatt, vetített fénye egész korrekt - címezhető rgb-nek persze alkalmatlan -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15133) PHM válasza Chaser (#15132) üzenetére


PHM
addikt

Pedig van ám valódi RGB is a 2835-ből.
Érdekes, hogy a tok inkább a 3528-ra hasonlít.
Amúgy a 204 led/m-es, kb 12W/m-es névleges teljesítményű szalagot
beraktam aluprofilba, s 1 óra múlva a profil kb 45-50 fokra melegedett.
Ez azt jelenti, hogy a chipek belső hőmérséklete akár 70-80 fok is lehet.
Véleményem szerint, ha szalagban gondolkodik az ember,
inkább legyenek sűrűbben a ledek, kisebb árammal meghajtva,
lehetőleg jó hőátadó felületre, pl aluprofilra ragasztva.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15134) Chaser válasza PHM (#15133) üzenetére


Chaser
titán

3528-at mondtam....:) de most nézem 2835 is alapból 1 led/tok, fentebb írtam, nevüket a méretükről kapták, 2,8x3,5mm, utóbbi is ez, de megkülönböztetés miatt felcserélték a számokat , ugyanaz a tok, viszont 2835-nél már majdnem a teljes tokot kitölti a led, az elődnél max felét és ott még kör alakú volt
ez a hőmérséklet oké, 80 fok körül még ideális a működés
ez melyik led?
kisebb áramot drimerrel érted vagy ellenállás cserével? ha dimmer szabályoz akkor fesz csökken nem? - vele együtt nyilván az áram is, de akkor ott a villogás problémája -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15135) Kernel válasza Chaser (#15134) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem csak egyszerű számcsere, hanem szélesség-magasság cseréje, azonos érintkezőálláshoz képest.

A 3528 1 db standard 20 mA terhelhetőségű chipet tartalmaz, míg az 5050-nél ez 3x20 mA.

A 2835 már COB, vagyis több chip, párhuzamosan integrálva. Kezdetben 3x20 vagyis 60 mA-re lett kitalálva, de azóta már vannak nagyobb terhelhetőségű gyártmányok is, vagyis több darab integrálva, ami viszont jobb hőelvezetést is igényel.

A LED-szalag alapesetben sima DC tápot kap, tehát "sima" a fénye is, nem vibrál. A szalagon lévő ellenállások állítják be a kívánt LED-áramot.

Amikor elkezdjük dimmelni, az már a szaggatás, ahol a szaggatási frekvenciától függ, hogy látható lesz-e a vibrálás.

Amire írtad, hogy analóg tekerős, természetesen az is PWM-szaggatással működik, kapcsoló-FET van benne és egy 555 IC, ami vezérli lényegében. Valamint tekerős potméter változtatja a kitöltési tényezőt. Csak valószínűleg nagyobb frekvencián, mint a másik, ezért tűnt stabilabbnak.

Ez a potméteres dimmer rajza:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15136) Chaser válasza Kernel (#15135) üzenetére


Chaser
titán

ennyivel is többet tudok, 3528 vs 5050 tiszta, ilyeneket már sok éve vettem egy dobozzal, most jól is jöttek

van itt egy rgb 3528, az teljes fényerőn is vibrál valamennyit, amiket most kipróbáltam nem

a tekerős kütyü nem csak tűnt stabilabbnak, az is, videót csinálnék látnád mennyi különbség van az rf vezérlőshöz képest, annak bizonyos fokozatokon szabad szemmel is jól látható erős vibrálása van vetített fényben is
igazából ezt egyelőre stornoztam is, nappaliban van két perem, az lesz a dimmer ( : külső perem a standard ami fali kapcsolós, belső meg rf vezérlővel ha több fény kell

ami most nagyon izgatja a fantáziámat a címezhető ledek, anno vettem 6803-as ic-vel, a vezérlő tudott 100+ effektet, de amint látom már a ws2811 a "menő", vagy 2812/b, ezek közt nem tudod mi a különbség? amit láttam, h ezekhez sok féle vezérlő van, olyan is ami legalább az rgb alap színeket direkt gombbal tudja vezérelni, 6803-as szalag vezérlésén erre nem volt lehetőség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15137) Kernel válasza Chaser (#15136) üzenetére


Kernel
nagyúr

2811 csak IC, amihez külön csatlakoznak LED-ek. 5 V-ra szimpla RGB, vagy 12 V-ra hármasával.

2812B viszont RGB LED+IC egy tokban, 5 V tápra.

Vezérlés logikailag ugyanaz, ha jól tudom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15138) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Egy gyors kérdés. RGB led szalagom van, ami kültéri, tehát van rajta ilyen átlátszó szilikon vagy mi. Hiába szedem le azt a réteget, egyszerűen nem tapad meg az ón, és esküszöm, mintha vízzé válna. Mit kéne csinálnom, hogy tudjam rendesen forrasztani?

Galaxy S23 256GB Cream

(#15139) Kernel válasza Simivok (#15138) üzenetére


Kernel
nagyúr

A rézfelületet fémtisztára kell kapirgálni szikével stb. Természetesen csak érzéssel, hogy maradjon is belőle.

Gyantából ilyenkor elég, amit az ón tartalmaz (a tiszta rézre könnyen futnia kell), vagy lehet még külön gyantába mártogatni a pákát.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15140) Simivok válasza Kernel (#15139) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi a tippeket, kipróbálom.

Galaxy S23 256GB Cream

(#15141) Chaser válasza Kernel (#15137) üzenetére


Chaser
titán

Eeeees tenyleg :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15142) macilaci78 válasza Simivok (#15140) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Működni fog, én fürdőszobai tükör mögé raktam így szalagot. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15145) Atomgeszi válasza Chaser (#15125) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem 5050-hez való, ugyaniylen dobozba volt. 100%-on jó volt, ahogy elkezdtem levenni a fényerőt, elkezdett egy olyan frekvencián ciceregni, ami eléggé idegesítő volt. Refund lett belőle.

(#15146) Chaser válasza nTopee (#15144) üzenetére


Chaser
titán

:R

Atomgeszi
köszönöm, már letettem róla
kell h legyen táv is, nem fogok telefon után szalagdálni:) valószínűleg ez lesz majd, de egyelőre valami egyszerű rf táv - aztán lehet marad is csak az -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15147) Atomgeszi válasza Chaser (#15146) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

Nekem iylen van. Igaz a távirányító máshogy néz ki. De teszi a dolgát.

(#15148) Chaser válasza Atomgeszi (#15147) üzenetére


Chaser
titán

nekem ez nem jó, 2811-es szalaghoz kell, nem alap rgb-hez
egyszer kipróbálod a ledenként címezhetőket, az rgb nem hiszem h fog érdekelni:) engem pont addig érdekelt amíg ki nem próbáltam anno a 6803-ast, ma meg már akkori árak feléért kapható szalag+vezérlő
majdhaeccősokpézemlesz' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15149) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Uj lakasba kellenenek lampatestek! Olyan kerdesem lenne h ezek a ledpanelek milyenek? Erdemes ilyenbe gondolkodni?
Vagy inkabb a sima izzos lampatestekben gondolkodjunk?
Elore is koszi a tippet

(#15150) Chaser válasza bazsimano (#15149) üzenetére


Chaser
titán

attól függ mi az elvárás
én inesával befürödtem, jó, csak nézni fáj ha úgy adódik ( : indirekt világításnak tökéletes, olyan helyre nem raknám ahol látható a panel, más gyártótól még nem láttam
másik kérdés mennyire zavar ha villog a kép, mert legtöbb led panel villog, philips, eglo ami talán nem, és 1-2 gyártó - inesának minimális villogása van, vetített fényen nem is látszik -
de ugyanez ott van a ledes izzóknál is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.