Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Jarod1 válasza mzso (#15523) üzenetére


Jarod1
addikt

azért nem megy mert ezek 12 v 24 Voltos ledek a régieknek 1,5-2V kellett

(#15552) ginola válasza Chaser (#15550) üzenetére


ginola
addikt

Érdekes a fehérvári Obiban egyik sem villog, vajon miért?:D

ne fárassz már, h lehet bekötni? ( : v jól vagy nem működik
Ennek szerintem nézz utána!

[ Szerkesztve ]

(#15553) Lauda válasza Chaser (#15550) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy, ahogy a teveknel is elkurjak sok helyen. Gyenge jelre kotik be es messze nem adja vissza az a minoseget, amit tud a tv. Egyszer, egy helyen lattal osram ledeket villogni es azota azt nyomatod, hogy az osram gagyi, mert villog. :D

[ Szerkesztve ]

(#15554) Chaser válasza Lauda (#15553) üzenetére


Chaser
titán

230v kell neki, mi lehet ott gyenge? 90%-nal gyenge, tobbinel jo?:) A normal kapcsoloval valtoztathato fenyerejueknel egyes fokozatokon gyenge a jel, masik fokozatokon jo? Ne farassz mar, ott az obi, sztem barki szamara nyitva van, egyebkent tobbszor lattam, es igen, ultra gagyi kategoria, teljesen lenyegtelen ha nagy atlagban 3-4-5 evet is megy xy szeriaja
Tv jelehez hasonlitani a 230ac-t meg pfffff, latszik gozod nincs mirol beszelsz, nem rgb szalagrol volt szo, az ugye megvan, h 230ac-rol mukodik ott minden? Biztos azoknal eleg a "jel" 100m utan is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15555) Lauda válasza Chaser (#15554) üzenetére


Lauda
félisten

Ok. :D

(#15556) mzso válasza Zeus (#15526) üzenetére


mzso
veterán

Úgy látom az a fele amelyiken a hibásnak tűnő LED-ek vanna csak pislákol. De viszont a másik oldala sem világít rendesen hanem villog.
Na ez mitől lehet?

(#15557) mzso válasza Jarod1 (#15551) üzenetére


mzso
veterán

Ilyen tuti nem létezik. 3-3,5 voltosak szoktak lenni. 12V-ost szerintem még soha senki nem gyártott.

(#15558) gyenesmartin válasza mzso (#15557) üzenetére


gyenesmartin
őstag

2-4 db led van bennük sorosan.

(#15559) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A lekezelő, kioktató stílust kérem szépen visszafogni. Köszönöm. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15560) macilaci78 válasza Chaser (#15554) üzenetére


macilaci78
nagyúr

230 V-on is ugyanúgy van feszültségesés, mint 12 V-on. Vezeték-keresztmetszettől és hossztól függ. Egy 110-240 V-os hálózatra kitalál led fogyasztó ezt nem veszi észre, de egy 200-240 V-ra tervezett már lehet.

A barkácsáruházak meg nyilván a gondos tervezésről híresek. Minden soron van polcvilágítás, a hálózat szempontjából azonos kiépítéssel. Gondolnak egyet, jön egy új termékcsoport, vagy csak átrendezik és már túl is terhelték az adott ágat.
Ettől persze ideális körülmények közt is villoghat a led. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15561) Chaser válasza macilaci78 (#15560) üzenetére


Chaser
titán

feszültségesés rendben van, attól nem kellene villogni az izzónak, pláne nem úgy hogy - hasra ütök 50 darabból - 90%-a villog, némelyik nagyon, némelyik kevésbé, 10% meg nem, nem beszélve arról h egy ekkora áruház tele van világítással, számítógépekkel, nem csak bejárattól behúznak egy kanócot osztjóleszazúgy' ( : arról megy a fűtés is legtöbbnél, hűtés szintén, minden
nincs vezérlő, nincs külün táp, nincs semmi, ezek önálló egységek, ha villognak kiállítva otthon is villogni fognak, egyébként ott van yt is, még philipsből is találtam villogóst ( : személyesen azzal még nem találkoztam, de ha legközelebb megyek obiba csinálok egy videót, ikeában is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15562) macilaci78 válasza Chaser (#15561) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, van ott minden, többek közt távolság is.
Az irodák, információs szigetek, ahol a számítógépek is vannak, fixen telepítettek, gyakran még a polcok elrendezését is ehhez igazítják. Jól tervezhető, tippre külön kismegszakítóval is rendelkeznek.
A polcok ezzel szemben méretezve lettek valamilyen terhelésre, egységesen. A virágföldes polchoz is ugyanazt az áramot húzták ki, mint a lámpáshoz. Abból a kuszaságból kiindulva, ami a kábeltálcából látszik a bemutatott csillárok fölött, elképzelhetőnek tartok annyi feszültségesést, ami 220-240 V AC lámpákat bezavar. Lehet, az a 10%, ami nem vibrál, az épp 110-240 V AC és 10 +W feletti.

Számomra kevés infó áll rendelkezésre ahhoz, hogy egy elismert márka termékeit általában véve ekézzem.

Továbbra is maradunk a bevált tanácsoknál:
- mindenki lehetőségeihez mérten személyesen győződjön meg arról, hogy a kiválasztott fényforrás megfelel-e az igényeinek (vibrálás, fényerő, méret, forma, színhőmérséklet)
- aki kicsit is bizonytalan, az vásároljon úgy, hogy elállási joggal tudjon élni
- ne fájjon visszajuttatni a terméket elállás, vagy garanciális csere okán

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15563) Chaser válasza macilaci78 (#15562) üzenetére


Chaser
titán

Ebben az esetben speciel lampa osztalyrol beszelunk:) a szinten azon a felen csak lampak vannak, kulon reszleget kapott az osram led izzo csalad, barminemu eloirtnal kisebb feszultseg kb kizart, de legkozelebb megnezem neked ezt is, sot, videora veszem
Lehet h egyebkent nagy nev, de ebben a szegmensben csak a neve van
Ket boltban is azt mondtak kapasbol, nem kell aggodni, a ledes izzok 90%-a villog osszessegeben, itt is csak philipsre jott egyontetuen h nincs villogas
Venni meg mindenkepp neten keresztul erdemes barmit ez nem kerdes, szemelyes atvetel eseten is
Az aldis/lidlis olcso izzok valami minosegibbek, gyarto neve nem jut eszembe, nemet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15564) Zeus


Zeus
újonc

Azt is nézzétek hogy mi világít a közelében annak a fényforrásnak amit teszteltek!
Nem biztos hogy az vibrál amit éppen próbáltok. Becsapós lehet!

(#15556) mzso:
Ennyire még én sem merültem bele a témába, hogy ezt meg tudjam válaszolni.
Sajnos nem vagyok elektroműszerész. Még! :D

(#15565) Chaser válasza Zeus (#15564) üzenetére


Chaser
titán

Szerencsere volt annyi rleszuk h kapcsolosak a kiallitott darabok, de ez kb mindenhol igy van, de ha mind megy is eleg egyertelmu h melyik villog

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15566) Zeus válasza Chaser (#15565) üzenetére


Zeus
újonc

És szerinted tettek kapcsolót a fénycsövekre ami fentről világítva adja az alapfényt? :))

Szerk:
Ezzel csak arra szeretnék kitérni, hogy nálunk az alapfényt vibráló LED panelek adják.
Amit ha nem kapcsolunk le, úgy tűnik mintha vibrálna a nem vibrálós LED gömb.

[ Szerkesztve ]

(#15567) Chaser válasza Zeus (#15566) üzenetére


Chaser
titán

Es szerinted akkora lama vagyok, h nem tudom megkulonboztetni? ( : Majd csinalok videot es latod, minden iranybol jon a hullamzas, egyesevel rakozelitve egyertelmu melyik villog es melyik nem. Egyebkent nem neztem mivel pilacsolnak, koki tescon pl majdnem az egesz bolt szalagos megvilagitasu

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15568) Zeus válasza Chaser (#15567) üzenetére


Zeus
újonc

Nagyon boldog vagyok hogy te ezt tudod! ;) (Az alap hozzászólásom mindenkinek szólt.)
Remélem másnak is ennyire egyértelmű a dolog! :)

(#15569) Rimuru


Rimuru
veterán

Ha kinabol rendelnek akkor vannak valami bevalt markak? pl enwye, ming&ben, stb?

Masik kerdesem hogy milyen kulonbsegek vannak a ketto kialakitas kozott? (ertelemszeruen megvilagitas szempontjabol)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#15570) Clever0 válasza Rimuru (#15569) üzenetére


Clever0
senior tag

A kukoricánál több hely van az elektronikának, szűrésnek, még javítani is lehet, de esetleg nem illik a lámpabúra stílusához.

[ Szerkesztve ]

(#15571) macilaci78 válasza Rimuru (#15569) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A felső a kukorica, az alsó a filament.

Kukorica:
ha nincs búra, akkor az érintésvédelmileg aggályos, mert a szalaggal ellentétben a chipek nem 12 V-os láncra vannak fűzve, hanem akár 110 V-ra.
ha van búra, akkor a légmozgás, szellőzés hiánya miatt melegszik és csökken az élettartam
A kukorica tengelyirányra merőlegesen szórja a fényt. A linkelt példány végén is van egy érményi részen pár dióda, ez segít abban, hogy tengelyirányban ne legyen sötét folt

Filament:
a fogpiszkálónyi ledek tengelyirányra merőlegesen adnak fényt, tengelyirányban szinte semmit. Ezért divat is a minél kuszábban elhelyezni a fogpiszkálókat, hogy minél izgisebb legyen marokkózni. :D
nagyobb fényerővel melegszik és csökken az élettartam
nem megszokott a filament vonalvezetése, átlátszó búrával nem tartják szépnek, az opál búra pedig elvesz a fényerőből
főleg melegebb fehérben láttam filamenteket

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15572) mzso válasza Rimuru (#15569) üzenetére


mzso
veterán

Kínából nem érdemes rendelni.

Az első féle az potenciálisan életveszélyes szerencsétlenség. Nekem mindegyik hőhalált halt.

Második kialakítás jó de a minőség ennél is kérdéses (pl sosem lehet tudni, hogy vibrálni fog-e vagy sem), de inkább magyarországon V-TAC-ot kéne venni, azt legalább vissza lehet vinni ha elhalálozik...

[ Szerkesztve ]

(#15573) mzso válasza macilaci78 (#15571) üzenetére


mzso
veterán

"nem megszokott a filament vonalvezetése, átlátszó búrával nem tartják szépnek, az opál búra pedig elvesz a fényerőből"

Én még csak homályos üveggel láttam ami nem nyel el kb semmit, opállal nem. (Mondjuk szerintem egy jól megcsinált opál sem nyel sokat.)

(#15574) Chaser válasza mzso (#15573) üzenetére


Chaser
titán

én meg csak átlátszóval, azt hiszem ez a fajta a "retro-wolfram"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15575) Rimuru válasza macilaci78 (#15571) üzenetére


Rimuru
veterán

Koszonom a valaszokat, sajnos nem lettem okosabb melyik lenne a jobb valasztas. :DDD
Ide menne, 3 agu a csillar.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#15576) Clever0 válasza Rimuru (#15575) üzenetére


Clever0
senior tag

Mivel a búra felfelé néz és opálos, ezért a melegedés és az éles fény sem probléma vagyis a két típus hátrányai nem fognak számítani. Ha a kapcsoló a fázist szakítja meg és lekapcsolod, mikor cseréled, akkor a szabadon lévő ledek érintésvédelmi problémája sem számít, bár, ha poros lesz, nehezebb tisztítani, mint az üvegkörtét. Szóval nézd meg egy boltban mobiltelefonon keresztül is, hogy villog-e, aztán azt vedd meg, amelyiknek a fénye jobban tetszik!

(#15577) mzso válasza Chaser (#15574) üzenetére


mzso
veterán

Mármint az opál ellenében. Tiszta üveges a nagy többség.

(#15578) mzso válasza Rimuru (#15575) üzenetére


mzso
veterán

A LED szálas, de az is inkább itthonról. Például: https://lumenet.hu/edison-filament-led-izzo
Vagy (de csak helyben vásárolva):
http://www.mixvill.hu/hu/kereses-kif?query=v-tac%20cog&fullsearch=webshop

[ Szerkesztve ]

(#15579) macilaci78 válasza Clever0 (#15576) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a kapcsoló a fázist szakítja meg és lekapcsolod, mikor cseréled, akkor a szabadon lévő ledek érintésvédelmi problémája sem számít - azért ez blőd dolog. Mi van, ha az asszony akarja kicserélni?
A biztonsági övre sincs szükség, csak ha baleseted van.

Filamentet tenném.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15580) Rimuru


Rimuru
veterán

Koszi mindenkinek, akkor filament lesz.

Valsz mixvill lesz, ez van szegeden (es eddig is ott nezegettem ami magyar).

Vigyázat, csalok!

(#15581) pulutodurumo válasza Rimuru (#15580) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Van V-tac is a Csongrádi sgt. mellett.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#15582) Clever0 válasza macilaci78 (#15579) üzenetére


Clever0
senior tag

Azért azt feltételezem, hogy az EU-ban forgalomba hozott kukorica LED-del nem lehet érintésvédelmi probléma, más, ha közvetlenül Kínából rendelik. Én a hagyományos izzót is lekapcsolva cserélem.

(#15583) macilaci78 válasza Clever0 (#15582) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkelt fénykép wikipedia alól van linkelve. Bánat tudja, hogy CE tanúsítványa van-e.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15584) Clever0 válasza macilaci78 (#15583) üzenetére


Clever0
senior tag

Nem a linkelt kép a lényeg. Most újraolvastam a kérést: "Ha kinabol rendelnek...", így tényleg lehet gond az érintésvédelemmel, attól még nálam nem ez lenne a fő szempont. (Persze nekem biztosításom sincs, szeretek veszélyesen élni.)

(#15585) Rolly


Rolly
veterán

bár szervesen nem tartozik ide egy 250W-os 12V-os led trafóra egy 190W-os 12V-os szivattyút ráköthetek tartós - azaz napi 4-8 óra használatra? Illetve milyen eső / pára álló trafó van amit használhatnék? Mert vagy a faházba rakom (nyáron 30-35 fok simán lehet ott, vagy a kút aknába ahol 20 fok körül van csak...)

(#15586) Chaser válasza Rolly (#15585) üzenetére


Chaser
titán

elméletben gond nélkül, de ha beltéri ne erőltesd, pl mean wellnek vannak kültéri 12v-os tápjai, ekkora méretben nem lesz olcsó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15587) pjen válasza Rolly (#15585) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha folyamatosan megy a szivattyú,valóban nem vesz fel 190W nál többet,vinni fogja.Inkább a szivattyú a kérdés,mennyire szereti a táp kimeneti feszültség formáját.

(#15588) Rolly válasza pjen (#15587) üzenetére


Rolly
veterán

elvileg napelemre rakható szivattyú, de a napelemnél olcsóbb lenne egy táp... főleg, hogy a napelemhez kellene aksi és töltés vezérlő is... a tetőn meg van bőven napelem így az áram ígyis-úgyis 'ingyen' van...

(#15589) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ha egy LED lámpa dobozán csak annyi van, hogy 50 Hz, az mit jelent? Nekem nagyon kevésnek tűnik, főleg úgy, hogy az is rajta van, hogy villódzásmentes fényforrás. Mi lehet az 50 Hz, bemeneti frekvencia?

[ Szerkesztve ]

(#15590) macilaci78 válasza Brandynew (#15589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 230 V-os hálózati váltóáram frekvenciája. A másik jellemző a 60 Hz, de az nem kis hazánkban szabványos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15591) Brandynew válasza macilaci78 (#15590) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor jól használtam a fogalmakat? Vagy ezt nem bemeneti frekvenciának hívják?

És jól tudom, hogy a kimeneti frekvencia az, ami számít, annak kell minél magasabbnak lennie, hogy ne villóddzon a lámpa?

(#15592) pjen válasza Brandynew (#15591) üzenetére


pjen
félisten

Óvatosan,attól,hogy50Hz még akárhány voltos lehet.A csengő reduktor csak 12V elvileg,mégis 50 Hz

(#15593) Attix70 válasza Brandynew (#15589) üzenetére


Attix70
aktív tag

Váltakozó feszültséggel használható (nincs polaritása).

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#15594) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Nappaliba szeretnék stukkóba építhető led szalagot rakatni (led spot és led mennyezeti panel is kell). Színe és fényereje változtatható legyen a szalagnak. Fogalmam sincs melyik a jó. Minden ötletre szükségem van (led szalag, stukkó, táp, mi kell még? ). Előny, ha jó áron Szegeden beszerezhető, de nem feltétel.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15595) johnny82 válasza johnny82 (#15594) üzenetére


johnny82
őstag

Vagy külföldi rendelés is jöhet, ha van valami bevált (aliexpress, ebay, stb).

(#15596) Chaser válasza johnny82 (#15594) üzenetére


Chaser
titán

Rgb szalagot kell venned, ezen kivul attol fuggoen hany m-re van szukseged jelerositot is, a legtobb vezerlo 5-10m-re eleg 5050 tipusu szalaghoz mezerenkent 60 chip eseten
Ha tenyleg utos szalag kell akkor programozhatot kell venni, ws2811 neven talalod ebayen, itt egymastol fuggetlen fenyerore es szinre kepesek a ledek, a vezerlot sok effektet tartalmaznak, de programozni is lehet oket, nekem kedvencem a szivarvany
Tapbol minosegi mean well v delta, szukseges kapacitasok szalag hosszanak fuggvenye
Tobb zonaa vezerlesre is lehetoseg van, ha nem egyszerre akarod uzemeltetni a szalagot, ehhez tobb zobas vezerlo kell, sima rgb-hez van ilyen
Tavbol nyomogombos es touch paneles is van, igeny es penztarca fuggvenye
Tapot mindenkepp itthon vedd, szalaggal es vezerlovel probalkozhatsz kinnrol is, vezerloknel megesik h ciceregnek/zugnak, itthoni vasarlasnal egyszerubb intwzni, kinn viszont olcsobb
A szalagok fenye villogni fog nagy esellyel ha nem max fenyeron hasznalod, ez nem grancias gond, a 90%-uk ilyen, ugyanez vonatkozik a led panelekre, ami garantaltan nem villog a philips, vtacbol v kifogod v nem, es a tobbi gyarto is kb ennyit tud
Szerk: panelekre max fenyeron is igaz ez a fix fenyerejueknel is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15597) johnny82 válasza Chaser (#15596) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Erről a ws2811-ről még nem is hallottam. :B Youtube-on néztem pár videót, jól néz ki, de nem tudom, hogy kihasználnám-e? 17 m led szalag kellene nekem. Arra én is gondoltam, hogy a tápot itthon venném meg. Mindenképp villanyszerelő szerelné össze. Akkor ami nekem kéne: ws2811 white 5m 60 ip30 4 darab, hozzá kontroller (ezt azért néztem,mert van hozzá app), vtac táp 350W, jelerősítőből ez az rgbw-hez való jó lenne?

Ez így jó lenne? Másik kérdés, hogy a ws2812b az milyen a ws2811-hez képest? Mi a különbség?

Köszi!

(#15598) Zeki


Zeki
nagyúr

Hölgyek és Urak!

Elkezdtem (időben) gondolkodni a kültéri téli világításon.
Egy 5 méteres elég is lenne.
De melyik led a jó?
SMD3528
SMD2835
SMD5025

Vagy más?Tulajdonképp egész télen menne minden estétől reggelig.

(#15599) Chaser válasza johnny82 (#15597) üzenetére


Chaser
titán

ebből csak 60led/m-est érdemes
tápból mondtam mit, vtac nem volt közte ( :
dehogy kell 350w....méterenként csőgázon eszik 10w-ot kevert fehérnél, színeknél 5mre 30-35w és ezekben már táp vesztesége is benne van, 170w-ot számoljunk amit felkerekítünk 200-ra és bőven túlbiztosított - esetek 99%-ában egy 150w-os táp bőven elég, ha nem akarsz fehéret elég is /sztem nem akarsz, nem szép a kevert fehér/, ha az kell venni kell mellé egy fehér szalagot is
kontrollerből ha rám hallgatsz olyat veszel amihez van táv is, mellette még wifi és/vagy bt képes, jelerősítőt nem tudom, elvileg sima rgb jó hozzá, nekem csak 5m van, érdemes rákeresni külön, legtöbb azt írja 1-2e pixelt tud vezérelni, arra nem térnek ki, h erősítővel v nélküle

szerk:
Zeki
ha nagy fényerőt akarsz 5050 rgb, 2835-nél minden harmadik leden van jelen az egyik alapszín, ugyanúgy mint 3528-nál is, 5050-nél minden chipben 3db led van: r/g/b
azt kell eldönteni színes v fehér legyen, egyik linkelt fehér, ha színes akkor mindenképp 5050, 5025-öt nem ismerem
tépot meg itthon vegyél, mean well kültéri ami mehet 24/7-ben és legyen 60w kb 4-5e ft

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15600) Zeki válasza Chaser (#15599) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.