Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Zeus válasza mzso (#15499) üzenetére


Zeus
újonc

Szia!

Több kicsi LED van benne!
Azt tippelem hogy 2835-ös SMD.
Rendes forrasztópáka állomás legyen nálad! ;)

(#15502) Chaser válasza z123456789 (#15500) üzenetére


Chaser
titán

Talan 5050, de elesebb kep kellene
Egyszeru feher ledre tudod cserelni, rgb-bol vezerlo nelkul nem csinalsz feherer - illetve ha beallitod a megfelelo feszultsegeket akkor igen, de az nem lenne egyszeru

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15503) gyenesmartin válasza z123456789 (#15500) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Megméred a lednek a méreteit, majd veszel egy olyat fehérben. RGB nem lenne jó.

(#15504) z123456789 válasza Chaser (#15502) üzenetére


z123456789
addikt

Az nagy.
De azt hiszem megtaláltam. Valami ilyesmi lesz.

(#15503) gyenesmartin
3x3mm a mérete.
De az mégsem az amit találtam. :/

[ Szerkesztve ]

(#15505) Chaser válasza z123456789 (#15504) üzenetére


Chaser
titán

Az 5050 az 5*5mm, a ket szam a meretet adja meg
De mondom ujra: feheret nezz, onnan ismered meg h fehernek hivjak ( : amit linkeltel az programozhato rgb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15506) z123456789 válasza Chaser (#15505) üzenetére


z123456789
addikt

Aha, közben már rájöttem a méret dologra. :B
Akkor mondjuk veszek egy sor ilyet, és ráforrasztom a mostani helyére, és kész?

Ez talán élesebb kép róla.

[ Szerkesztve ]

(#15507) gyenesmartin válasza z123456789 (#15506) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az szerintem 2835 led lesz, de mehet az a 3030 is, amit linkeltél. Az erősebb, hátha jobban is bírja.

(#15508) Zeus válasza gyenesmartin (#15507) üzenetére


Zeus
újonc

3528 van a képen! :)

(#15509) z123456789


z123456789
addikt

Köszi srácok, innen már remélem menni fog. ;) :R

(#15510) Chaser válasza Zeus (#15508) üzenetére


Chaser
titán

Igy van, igy mar latszik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15511) gyenesmartin válasza Zeus (#15508) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igazad van, arra gondoltam én is, csak már az újabb, erősebb fajtája volt a fejemben.

[ Szerkesztve ]

(#15512) mzso válasza Zeus (#15501) üzenetére


mzso
veterán

Kösz.

Ha lesz ötletem hogy álljak neki, talán megpróbálom nagyobb sérülés nélkül szétszedni. Esetleg, képed/videód nincs szétszedésről?

Sajna visszaküldeni annyi lenne mint egy új, vagy több.

[ Szerkesztve ]

(#15513) Zeus válasza mzso (#15512) üzenetére


Zeus
újonc

Csak le kell húzni erősen a búrát. Kicsit csavarhatod is közben. Amúgy ragasztva van.

(#15514) Lauda válasza Lauda (#15494) üzenetére


Lauda
félisten

Megérdeklődtem a garanciális ügyintézést. Bruttó 10 ezer ft alatti garanciális igény esetén a vásárlónak kell elküldeni a terméket a megadott címre, afelett ők küldenek futárt. Ezután ők küldik vissza a csereterméket. Hát ez így elég fura, ha bedöglik egy vagy két izzód, többe kerül a postaköltség/futár, mint amibe az izzó került. Szóval olcsó húsnak itt is híg a leve.

[ Szerkesztve ]

(#15515) mzso válasza Lauda (#15514) üzenetére


mzso
veterán

Nem szabad tőlük, meg ilyenektől venni. (max ha épp útba esnek.) Én is beszívtam eggyel. Mindenki irogatta itt a fórumban, hogy küldtek érte futárt, meg hozták az újat. Erre mire nekem lett volna rá szükség juttassam el hozzájuk.

V-TAC-okat közeli mixvillben érdemes nézni. Abból elég sok van.

(#15516) mzso válasza Kolondrum (#15491) üzenetére


mzso
veterán

Igazából a mai világban a garancia sem jelent semmit. Pár éve 5 év garanciás Canyon-t vettem kettőt. Az egyik egy évet sem bírt ki a másik meg nem élt meg kettőt.

Arra jó az 5 év garancia, hogy az emberek megvegyék és elkeverjék a számlát vagy a dobozt.

(#15517) ThodEE válasza mzso (#15515) üzenetére


ThodEE
őstag

lampak.hu-n pl írja hogy vissza kell küldeni a hibás terméket, 5db-ból 1 ment tönkre, jelentettem, küldtek újat és nem kellett vissza küldenem, kiszámíthatatlanúl működik :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#15518) Lauda válasza mzso (#15515) üzenetére


Lauda
félisten

Emiatt kérdeztem rá a dologra.

Egyébként a lumenet teljesen más, ők maguk küldik a futárt az izzókért, ezt még telefonon beszéltem velük tavaly. Nincs értékhatár, mint a v-tak esetében.

(#15519) Zeus válasza Lauda (#15518) üzenetére


Zeus
újonc

Webáruházanként eltérhet hogy ki állja a visszaküldés költségét.
Ezt egyébként mindig az ÁSZF-ből ki lehet deríteni.
Már annyi cég forgalmazza V-TAC-ot (kevés haszonnal adják, nagy a verseny), és annyira lement az ára, hogy nem éri meg nekik futárt küldözgetni a hibás cuccokért.

(#15517) ThodEE : Vajon Szlovákiába kell visszaküldeni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15520) ThodEE válasza Zeus (#15519) üzenetére


ThodEE
őstag

A garanciális csere onnan érkezett, pedig vettem még cuccak, írtam nekik hogy jöhet egy futárral de azt a választ kaptam hogy a garanciázós osztály külön működik, tehát gondolom igen :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#15521) Lauda válasza Zeus (#15519) üzenetére


Lauda
félisten

Érdemes egyébként vásárolni belőle? Elég nagy az árkülönbség a philipshez képest.

(#15522) Chaser válasza Zeus (#15519) üzenetére


Chaser
titán

Megerne, ha elenyeszo reszuk hibasodna meg, volt itt akinel egy se ment tonkre, volt akinel fele is, valakinel villogas mentes, valakinel villog...konkluzio, ugy gyartanak ahogy sikerul, mint egy olcsobb kinai gyarto - lehet veluk is gyartatnak, nem neztem -, en kerulnem messzirol, akinek kis lakasa van es keves izzo kell megengedheti a philipsset, akinek nagy lakasa van es raklap izzo kell az is, ha.hodalyra volt penze talan minosegi vilagitasra is jut

Szerk: philipsnel is mint legtobb gyartonal altalaban a nevet kell megfizetni, ledes vilagitastechnikaban viszont a philips messze veri a mezonyt ahogy neztem
- villogas mentes mind amit lattam
- szinhomerseklet garantalt, 2200k 3 evvel kesobbi gyartasban is annyi lesz ha.pl csillarban 10 kozul egy bedoglik
-cri/ra ertek magas
Ebbol legalabb egy nem teljesul pl osramnal es eglonal, pedig ok sem kis nevek vilagitasban

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15523) mzso válasza Zeus (#15513) üzenetére


mzso
veterán

No szétjött. Alávagdostam szikével.

Te hogy tesztelnéd a ledeket? A szokásos módszer, multiméterrel ellenállás/dióda mérő módban nem megy. Ami ledet próbáltam korábban az mind pislákolt így.
De most vagy nem fér hozzá a tüske vagy ezekkel a ledekkel nem megy. Bár az egyiken van egy határozott pont. Két másik meg mintha egy kicsit sötétebb lenne egy sávban.

Itt megjelöltem a gyanúsakat:

[ Szerkesztve ]

(#15524) PHM válasza mzso (#15523) üzenetére


PHM
addikt

A tesztelés egyszerű:
- Végy 1 akármilyen 9-12V-os tápot,
- köss az egyik ággal sorba egy 1 és 10 Kohm közötti értékű ellenállást,
- majd az így kapott 2 vezetékvéget érintgesd a ledekhez.
Ha tudod, hogyan vannak sorbakötve a ledek, 2-3-as csoportokat
vizsgálhatsz egyszerre. Ugyanez a móka, ha pl 24V-os a tápod, csak
ott akár hatosával is vizsgálhatsz.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15525) ginola válasza Chaser (#15522) üzenetére


ginola
addikt

Philips, Osram, Tungsram (GE), Müller Light, Berghelli, Carus.
Ezek azért ajánlottak!

(#15526) Zeus válasza mzso (#15523) üzenetére


Zeus
újonc

(#15522) Chaser:
(#15521) Lauda:

Az én tapasztalatom az hogy nem mindenki néz utána a dolgoknak úgy mint mondjuk mi.
Hiszen jól tudjuk, nem éri már meg hagyományos izzót vásárolni, mégis jónéhány ember mai napig azt használ. Vagy azért mert azt sem tudja hogy mi a LED, vagy csak azért mert évekkel ezelőtt mondjuk rossz tapasztalata volt (kis fényerő, hideg színhőmérséklet). :((

Egy másik tapasztalat: Akinek kis lakása van, az nem feltétlen engedheti meg magának hogy 2000Ft-os Philips ledet vásároljon. Amúgy szerintem meglepődnél ha tudnád hogy mennyi kőgazdag ember vásárol V-TAC ledet a "palotájába" csak azért mert az olcsó. És ha tönkremenne néhány, akkor azt kicserélteti garanciába. (Bizony, még az 500Ft-os ledet is. Pont ezért gazdagok! :D ) És az már kevesebb eséllyel fog meghibásodni.

Villogás: Akit nem zavart régen a hagyományos izzók és kompaktok villogása azt a LED villogása sem fogja. Persze vannak akik kifejezetten érzékenyek erre, Őket zavarhatja ez.
Garantált színhőmérséklet: Szerintem ez javarészt csak annak köszönhető hogy egyszerre gyártatnak le a Kínaival nagy mennyiséget. Amit aztán sokáig tudnak értékesíteni. Az ára miatt pedig nem pörög úgy mint mondjuk egy V-TAC. (Valóban! :K )
Színvisszaadás (CRI): Na hát ez az ami még kevesebb embert érdekel mint a villogás. Biztos van aki kifejezetten ilyet keres, de ezek száma jelenleg elhanyagolható. Apropó villogás: Ez a téma is csak azért lett felkapott mert az egyik importőr ezzel reklámozza a termékeit egy ideje. (A vicc az egészben hogy régebben Ő is forgalmazott V-TAC ledeket. :C )

Összegezve a V-TAC márkáról.: Valóban előfordulnak meghibásodások, és volt hogy becsúszott nekik hibás széria. De ezért vállalnak garanciát! Tehát aki olcsón szeretne LED-hez jutni, annak számolnia kell azzal hogy nagyobb eséllyel hibásodik meg mint egy Philips.
Ezért is kooperálnak most a Samsungal, amire már 5 év garanciát vállalnak.
Jó pár éve foglakozok LED világítástechnikával, nagyon sok márka feltűnését és bukását láttam.
Egyenlőre az olyan nagy márkák mint mondjuk a Philips, Osram nem igazán tudja kiszorítani a piacról a V-TAC-ot. (Utálják is rendesen :K ) Szóval ár-érték arányt tekintve jó alternatíva. Főleg ha az ember szerencsés! :)

(#15523) mzso:
Azok az SMD ledek már menthetetlenek ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#15527) pjen válasza Zeus (#15526) üzenetére


pjen
félisten

Azért a hagyományos izzók és a ledek villogása nem ugyanaz.A led ki- be kapcsol és elsötétül.Egy 100W - os izzó izzó szála,nem hül ki,ha egyenárammról használod mint egy ledet,semmit sem villog.Azért azzal is számolni kell,hogy egy normál 100w os izzó 39 Ft volt,mikor az EU betiltotta.Mesterségesen felvitték az árát,hogy kiszoruljon.

(#15528) Zeus válasza pjen (#15527) üzenetére


Zeus
újonc

Azért a frekvencia sem midegy! Mert van olyan hülyén sikerült LED aminek a villogása egy átlag embert is tud zavarni. De szerencsére ez csak a nagyon gagyiknál fordul elő. Kompaktokról/fénycsövekről mit tudsz? (Én ennyire a műszaki részében nem vagyok otthon.)
Az a régi fajta hagyományos izzó hivatalosan már nem is kapható. Kb. 200Ft-ért lehet kapni rezgésállónak nevezett hagyományos izzót, amit csak azért lehet forgalmazni mert ráírják hogy NEM háztartási használatra készült. :C
Köszönjük EU! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15529) Chaser válasza ginola (#15525) üzenetére


Chaser
titán

az osram részemről minden, csak nem ajánlott
tessék elbattyogni egy obiba, szép mennyiség ki van állítva, a 90%-uk villogó fényt ad..drágán, ha ez ajánlott akkor nem tudom mi a kerülendő ( : többi felsorolttal philipsen kívül saját tapasztalatom nincs

Zeus drága is relatív, philipstől is bőven van izzó 1000ft alatt, egyik boltban 1300-ért vettünk egyet, teljesen megérte

szerk: hagyományos izzó meg nem villog, a wolfram szálas, van itt egy kis halogén szerű olvasó, az is teljesen villogás mentes, kb ugyanazt játszották el a gyártók mint az lcd tévéknél/kijelzőknél, visszahozták a crt korszakot (((( : pedig mint látjuk nem lehetetlen villogás mentes ledes eszközöket csinálni, a csuda embervédőket meg ilyen-olyan szabvány szervezetek vezetőit kellene felkötni, minden marhaságra van előírás, egyik legfontosabb dologra persze nincs szabályzás

szerk2:
osramnál is volt olyan h szabad szemmel láttama villogást...de igaz, kimeríti a nagyon gagyi kategóriát, nálam lehúzták magukat teljesen

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15530) pjen válasza Zeus (#15528) üzenetére


pjen
félisten

A fénycső,főleg hagyományos előtéttel villog.Piszok régen azt tanították:minden 100W fénycső mellé legalább 15W izzó lámpa.Az elektrónikus előtétekkel ez a villogás Khz nagyságúra változott,elvileg nem zavaró.A kompakt egy felcsavart fénycső.

(#15531) macilaci78 válasza mzso (#15499) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem sok SMD van benne, bár látni nem láttam. Az egy darab COB led lokálisan sok hőt termel, a sok SMD által termelt hőt könnyebb elvezetni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15532) macilaci78 válasza mzso (#15516) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A doboz nem feltétele a garanciának a fogyasztóvédelmi törvény értelmében. Elég a számla. :K
Számlából meg lehet kérni hiteles másolatot az eladótól, aki köteles adni, aztán azzal lehet gariztatni. Számlához meg érdemes tudni legalább azt, hogy milyen névre, címre kérdet. Na persze, a blokk már más kérdés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15533) macilaci78 válasza z123456789 (#15500) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt felejtsd el, több sebből vérzik.
Az 5050 RGB a 3 szín egyidejű használatával adja a fehér színt.
A led tokozása, mérete eltér, nem fogod tudni hűteni.
3-3,3 V kell egy db 5050 RGB lednek, ezzel szemben nem tudni, mit ad a lámpa a rajta lévő lednek.

Ha nem tudod, hogy fogj hozzá, akkor nehézkes lesz mérni, ellenállást számolni, stb...

Amit linkeltél WS... típusok, azok digitálisan címezhető chippek. Még bonyolultabban tudnád megoldani a cserét.

A led mérete a típusból jön. Például a 2835 típus 28 mm széles, 35 mm magas. Azért nem egyszerű, mert van 3528 is, ami méretben azonos, de a tájolása és hát a teljesítménye is más.

Chaser: biztos, hogy nem 5050, az oldalarányok nem négyzetet mutatnak.
De, RGB-ből csinálhat fehéret: összeköti a 3 szín lábát, ugyanazt az áramot adja nekik és meg is van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15534) Kolondrum


Nem nehéz, de nem is könnyű. Nem vibrál. Nekem a vtac ledekkel korábban nem volt bajom. Mai napig vannak elő darabok 3 évesek. 8-bol ha 2 meghalt eddig.

(#15535) mzso válasza Zeus (#15526) üzenetére


mzso
veterán

"Azok az SMD ledek már menthetetlenek ahogy látom."

Arra a háromra gondolsz amit megjelöltem, vagy az összesre?

"Villogás: Akit nem zavart régen a hagyományos izzók és kompaktok villogása azt a LED villogása sem fogja. Persze vannak akik kifejezetten érzékenyek erre, Őket zavarhatja ez."

Ez igen téves. A LED-esek sokkal jobban villognak. Sajnos az összes olcsóbb gyártó ígénytelen amikor gyengébb fényforrásokról van szó 3-6W és az összesnél van stroboszkóp hatás. (Drágát még nem próbáltam, mert szerintem 2000Ft-ot vagy hasonlót nem ér meg egy kis teljesítményű fényforrás)

[ Szerkesztve ]

(#15536) mzso válasza Lauda (#15521) üzenetére


mzso
veterán

Én véleményem szerint csak akkor ha vissza tudod vinni jelentősebb költség nélkül. (Pl. Néha jársz a bolt közelében kocsival) Amúgy nem.

(#15537) mzso válasza Chaser (#15522) üzenetére


mzso
veterán

"-cri/ra ertek magas"

Ez ugyanúgy a szokványos 80 ha csak nem veszel valami marha drága prémium modellt.

"szinhomerseklet garantalt"

Viszont foghíjas, soknál a 2700-at erőltetik van amelyiknél van mindkettő, van ahol a 2700-as hiányzik és csak 3000-es van. (Magam részéről utálom a 2700-at.)

"- villogas mentes mind amit lattam"

Láttál 200-400 lumenest is? Mert azok szoktak problémásak lenni. (Amúgy itt is foghíjas. Van 250lm-es meg 470)

(#15538) Zeus válasza mzso (#15535) üzenetére


Zeus
újonc

Azokra gondoltam amit megjelöltél.

Ettől függetlenül nem fogom kidobni a régi vibrálós LED fényforrásaimat+monitoromat+tévémet.

(#15539) Lauda válasza Zeus (#15526) üzenetére


Lauda
félisten

Zeus, mzso

Köszönöm a tanácsokat! Azt hiszem maradok inkább a philipsnél. ;)

(#15540) Chaser válasza mzso (#15537) üzenetére


Chaser
titán

Ha 80 van rairva tudja is, nem csak speci izzojuk van ami ennel is nagyobbat tud
Barmit lattam philipsbol nem villogott, ettol fuggetlen lehet letezik olyan, de itt sem szamolt be rola senki
Intervallum lehetne nagyobb szinhomerseklet teren, de minden nem lehet tokeletes:)

Szerk:
Zeus
En se dobok ki semmi villogosat, mert nincs:) ha lenne kidobnam mert zavar, eljen a vissza fejlodes ( :

Szerk2:
Napokban megprobalok benezni boltba par w-os philipseket is "tesztelni"

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15541) farkas-j


farkas-j
őstag

Én egyenlőre maradok a V-TAC-nál. Olcsó, ár/érték arányban egyenlőre szinte verhetetlen. Csak GU10-ből 32db van szolgálatban nálunk 110°-os és 38°-os változatban. Szinte minden típusa 3 féle színhőmérsékletben kapható de nekem a 4000°K-sok jönnek be leginkább. Helyben van a Mix-Vill, így ha garos ügyintézésem lenne akkor egyszerűen megoldható. A családban egyébként már több mint 100db ilyen gyártmányú "izzó" van már. Az igaz, hogy eddig 4-et már gariztatnunk kellett, de az korrektül ment. Nekem csak a 2db 4W-os E14-es előszobai égők villognak, a többi típusból egy sem, pedig minden lámpánkban V-TAC van már.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#15542) Kolondrum válasza farkas-j (#15541) üzenetére

És az hogy megy? Mert posta van ha visszaküldöd. Akkor már nem éri meg, vagy máshogy megy?

(#15543) Chaser válasza Kolondrum (#15542) üzenetére


Chaser
titán

"Helyben van a Mix-Vill, így ha garos ügyintézésem lenne akkor egyszerűen megoldható."
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15544) Lauda válasza farkas-j (#15541) üzenetére


Lauda
félisten

Egyelőre. ;)

(#15545) farkas-j válasza Lauda (#15544) üzenetére


farkas-j
őstag

Merthogy??? :F

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#15546) Lauda válasza farkas-j (#15545) üzenetére


Lauda
félisten

Mert úgy a helyes. Nem piszkálódásként, csak gyakori hiba és egyszer meg kell tanulni. ;)

(#15547) pulutodurumo válasza farkas-j (#15545) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Merthogy így helyes. Egyenlőre a tortát vágod fel.

Egyelőre abbahagyom a nyelvtanozást. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#15548) farkas-j válasza pulutodurumo (#15547) üzenetére


farkas-j
őstag

Igazatok van! :B Azt hittem a tartalommal volt a probléma, ezért nem értettem.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#15549) ginola válasza Chaser (#15529) üzenetére


ginola
addikt

Az, hogy a kiállított OBI falon milyen a LED nem jelent semmit! Ki tudja hogyan kötötték be!
Nálam van Osram LED is, és nem villog, sőt az edzőterembe, ahova járok 54 Osram LED teszi a dolgát, egyik sem villog, és nem éget ki egyik sem 8 hó alatt. A lépcsőházunkban is mindenhol Osram LED E27, sőt a garázsban Osram LEDtube is van , ha jól számoltam 22 db. pont ma beszéltem a karbantartóval. Januárban cserélték ki a neonokat, kompakt fénycsöveket, azóta LED-hez nem nyúlt.
Szóval nem igazán értem, hogy honnan veszed ezt a villogást, otthoni körülmények között kéne levonni a tanulságot.
Nem szoktam ajánlani olyan terméket, ami:
- villog
- sok vele a garanciális probléma
- extrém drága.
A fenti márkák ár/érték arányban remekelnek, és nem csak nálam, bizonyítottak.

[ Szerkesztve ]

(#15550) Chaser válasza ginola (#15549) üzenetére


Chaser
titán

ne fárassz már, h lehet bekötni? ( : v jól vagy nem működik, volt köztük ami nem villogott, sőt a 3 fokozatú fényerő/színhőmérsékleteseknél is volt amelyik fokozaton villogott, volt amilyeken nem
soroksári obiba battyogj be és vond le a konklúziót, szerintem, elég sok fajta ki van állítva, ha az 54 pont azokból van ami nem villog úgy könnyű, ennyi erővel lehetne 10e is, pont annyira gagyi mint az ikeás izzók

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.