Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) mzso válasza pjen (#14900) üzenetére


mzso
veterán

(#14902) Met válasza Primary92 (#14889) üzenetére


Met
nagyúr

Igaz nem panel de Lifelight led.
Nyáron lesznek 3 évesek, fürdő (nincs ablak, tehát van benne üzemóra), 4 db E14-es gyertya égő, telefon kameráján keresztül nézve nem vibrálnak.
4 db GU10-es spot, nem vibrálnak, ezek is 3 évesek de mivel a szoba déli fekvésű nem sokat mennek.
E27-es cseresznye égő, nem vibrál.
A pár hete vett E27-es cseresznye V-tac vibrál. Néztem a V-tac ledszalagot, az nem vibrál.

Fényerő csökkenés ügyében nem tudok nyilatkozni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14903) Primary92 válasza Met (#14902) üzenetére


Primary92
senior tag

Nekem is van LifeLightLed, a régiek mai napig működnek, max a fényerő csökkent. Az újabbal (elmúlt 2 év) volt rengeteg gond.

(#14904) macilaci78 válasza fasyrt (#14880) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tegyél nyugodtan 16-20-at, vagyobb fényerejűeket. A dimmelhetővel a fényerőt lefelé tudod vinni, de a max fölé nem. Inkább több legyen, mint kevesebb.

A szekrény fölöttiek érdekesen fognak világítani, a szekrény árnyékot fog vetni maga elé 1-1,5 métert és a szekrény frontja is sötétebb lesz. Ezzel együtt oda is feltenném a gk-t és a spotokat is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14905) macilaci78 válasza Chaser (#14881) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A ledszalag 12 V DV, a ledpaneled meg 230 V AC, nem lesz olyan dimmer, ami egyszerre mindkettőt szabályozza, ha lenne is, nem lenne kedved kifizetni.

Korábban javasoltam már itt fillérbaszó megoldásnak az adott szerelvénycsalád vakdugóját és azt kifúrva egy potmétert.

az működhet, hogy normál kapcsoló az áramkörre, fényerőszabályzás pedig egy távval, aminek rf része megy a panelek elé? - igen

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14906) Kernel válasza macilaci78 (#14905) üzenetére


Kernel
nagyúr

Korábban javasoltam már itt fillérbaszó megoldásnak az adott szerelvénycsalád vakdugóját és azt kifúrva egy potmétert.

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor gyártanák is, vagy ismernék a szakmában, de ez nagyon nem így működik. Szakmailag épp az ellenkezője számít köztudottnak, hogy a potméter egy lineáris, disszipatív szabályzóeszköz, amivel teljesítményt közvetlenül nem is lehet szabályozni.

Még a huzalpotméterek is pár W-ot bírnak esetleg elfűteni. Szokványos potméterek annyit sem. Egyébként sem lenne járható út, nagy teljesítményeket pazarolni, fűteni vele.

Ráadásul egy LED-lámpa nem lineáris, nem ohmos jellegű fogyasztó, mint egy izzólámpa például.

Mi értelme csökkenteni például egy LED-táp bemeneti feszültségét, miközben az meg azon dolgozik (bizonyos határon belül), hogy a kimenetét stabilizálja, a betáptól függetlenül? Mindegy ilyen szempontból, hogy áramgenerátoros kimenet (a lámpákon belül) vagy feszültséggenerátoros (LED-szalag tápja).

230 V-os dimmelhető LED ehhez képest egy külön "állatfaj", ami a felfutóélű triac dimmerekkel lenne kompatibilis alapesetben, vagy némelyik azzal sem, hanem csak a LED-ekhez kitalált záróélű FET-dimmerekel. Ismét megemlítve a gyakori tévhitet: nem a dimmer alsó teljesítményhatára számít.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14907) Attix70


Attix70
aktív tag

Led dimmer , ha valaki barkácsolna. Valami hasonlót csináltam évekkel ezelőtt és mai napig tökéletes. Ha igény van rá akkor visszarajzolom.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#14908) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ha ti külön kapcsolhatóan 2-3 ilyen led csövet szerelnétek fel a plafonra hosszában, hogy oldanátok meg esztétikusan? (Nyílvánvalóan a sorolás így nem játszik)

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/8498

[ Szerkesztve ]

(#14909) pjen válasza mzso (#14901) üzenetére


pjen
félisten

Én ezeket a szuper kínai mixvill-es dolgokat nem erőltetném a helyedben.é

(#14910) macilaci78 válasza mzso (#14908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valamire rátenném, pl megfelelő méretű kábelcsatornára. Elbírja, van végzáró idom és rejti a kábeleket is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14911) Chaser válasza macilaci78 (#14905) üzenetére


Chaser
titán

Ismerem, vannak multi tavok, az erdekel fuggetlenul tud-e szabalyozni panelt es szalagot, nyilvan minden eszkiznek megvan a sajat dimmereloje es vevoje, tavnak csak annyi a dolga.h adja a jelez
Elmeleti sikon ennek nincs akadalya, gyakorlatban nem tudom van-e ilyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14912) fasyrt válasza macilaci78 (#14904) üzenetére


fasyrt
őstag

Szerintem berendelek akkor nagyobb fenyerejüeket is, aztan majd kiprobaljuk mindkettöt.
36° vagy 60°-os egö a jobb?

(#14913) farkas-j válasza fasyrt (#14912) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha hőmérsékletét kérdezed akkor a 36°-os ;] Ha a megvilágítási szöget, akkor az attól függ, hogy mire akarod használni, mekkora területet akarsz megvilágítani.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#14914) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Tudna nekem valaki küldeni egy ebay-es linket a vezeték végén található fekete kis műanyag sapkáról? Vezetékem van, a kis 4pines female csati is, már csak a fekete védő burkolat kellene, de igazság szerint fogalmam sincs mi a neve, és nem is találtam soha semmi hasonlót ebay-en.

(#14915) Chaser válasza ZTE_luky (#14914) üzenetére


Chaser
titán

anno vettem egy adag ilyet - is -, szalagoknál felajánlotta kiegészítőnek, ha nem, akkor szalagos eladóknál meg kell nézni a többi terméket, pl rgb led cable kifejezésre keresve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14916) fasyrt válasza farkas-j (#14913) üzenetére


fasyrt
őstag

Szobavilagitasra. :)
#14880

(#14917) ZTE_luky válasza Chaser (#14915) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

próbáltam, sajnos nem találtam.

(#14918) Chaser válasza ZTE_luky (#14917) üzenetére


Chaser
titán

közben beugrott, ezeket adják a kábelekhez, külön nem vettem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14919) macilaci78 válasza farkas-j (#14913) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mivel nem °C, vagy °F volt írva, így szögre kérdezett rá. ;]
Én 120° felé nézelődnék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14920) macilaci78 válasza Chaser (#14911) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha így kérdezed, van. Okos otthon, vagy építhetsz magad is pl RPi-ből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14921) macilaci78 válasza ZTE_luky (#14914) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak a sapka.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14922) Chaser válasza macilaci78 (#14920) üzenetére


Chaser
titán

Igy kerdeztem, smart eszkoz most masodlagos, kozben meg is valaszoltam magamnak, mukodnie kell, ha minden eszkoznek van sajat rf vevoje es a tavon valaszthato minek ad jelet a tav, egyebkent a panelek is 12 v 24v-rol mukodnek, trafoval kell oket bekotni v beepitett trafojuk van, ua. mint a szalag

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14923) fasyrt válasza macilaci78 (#14919) üzenetére


fasyrt
őstag

Akkor marad a 60°, mert 120°-os Philipsböl nem talaltam dimmelhetöt.
Mindazonaltal köszönöm szepen a valaszod.

(#14924) ZTE_luky válasza Chaser (#14918) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

csatis vezetékhez igen, viszont én külön szoktam, mert mindig egyedi méretek kellenek.

macilaci78: köszönöm szépen!

(#14925) Chaser válasza ZTE_luky (#14924) üzenetére


Chaser
titán

Akkor biztos van vegzaro is, mert nem irsz par eladonak? Illetve itthon felhivnek ledes boltokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14926) ZTE_luky válasza Chaser (#14925) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

macilaci már linkelt és már be is rendeltem, köszi :)

(#14927) Primary92 válasza fasyrt (#14867) üzenetére


Primary92
senior tag

Nem Philips, hanem OSRAM, meg a szállítás is elég drága, de ha sok kell, akkor jóval olcsóbb, mint itthon. Persze a garit meg kell fontolni.

Szóval eddig ez a legolcsóbb: [link]

(#14928) fasyrt válasza Primary92 (#14927) üzenetére


fasyrt
őstag

En maradok a Philipsnel, Osrammal valahogy sosem stimmeltek a szinhömersekletek nalam. A Philipsnel jo erzekkel azt kapom, amit keresek, de ez szubjektiv.

(#14929) KFORboy


KFORboy
senior tag

Sziasztok

Beakarnék szerelni RGB LED-et körbe a nagyszobába saroklécre ragasztva.

Kérdés (?);
Valamivel több mint 17m szalag kell... azaz 5méteres rolliból 4-et bevásárolva innen plusz a vezérlő távkapcs és egy 5A-es adapter elviszi az egészet biztonságosan?

Tehát; 17méternyi RGB LED szalagra összecsatolva elég 1 vezérlő és 5A-es táp?
Más esetben nem tudom hogy miként lehetne megoldani, hogy az egész szobára egy távirányítóval azonos vezérléssel, ugyan azon minta periódusban/szinkronban menjen... :F

Előre is köszönöm a segítséget ! :R

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#14930) PHM válasza KFORboy (#14929) üzenetére


PHM
addikt

Szükséged lesz egy legalább 20A-es tápra, + 3 erősítőre. példa
Az erősítőket külön meg kell táplálni, lehetőleg nem vékony
(legalább 1,5-ös) vezetékkel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14931) macilaci78 válasza KFORboy (#14929) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt egy sematikus ábra.

A linkelt RGB 5050/60 ledszalag méterenként 14,4 W-ot is tud kérni 12 V mellett, azaz 1,2 A/m. Erre még illik rászámolni 20%-ot, hogy kíméld a tápegységet.
17×1,2×1,2=24,48 A a teljes hossz, 12 V-on az kb 300 W. Amennyire tudom, a passzív tápok 240 W (20 A) környékén érnek véget, tehát vagy több tápegység aktív hűtés nélkül, vagy egy nagy aktív hűtéssel.
Árnyalja a képet a fényerő: alacsonyabb fényerő alacsonyabb fogyasztást jelent, így akár az 5 A (60 W) tápegység is elég lehet az egészre, de akkor az csak dekorvilágítás.
Másik módja a fogyasztás csökkentésének a diódák csökkentése. Az 5050/60 szalagon méterenként 60 db dióda van, elterjedtek még a 30 diódás szalagok is, fele fogyasztással.
Vannak más, kisebb fogyasztású diódák is, pl 2835. de ez is csak hangulatvilágítást ad.

Az 5050/60 szalagot kb 2 méterenként illik betáplálni, vagy az 5 méteres szakaszt mindkét végén, hogy egyenletesebb legyen a fénye. A szalagban keskeny keresztmetszetű a vezető, nagy a belső ellenállása és szemmel is jól látható a fényerő csökkenése a vége felé. 17 méteren csak pislákolna a vége. A keskeny keresztmetszet amúgy a vezetékeknél is számít, ezért írta a fórumtárs is, hogy legalább 1,5 mm2 keresztmetszetűt használj. Az ellenállás főleg az Ampertől és a távolságtól függ.

Ha körbe akarod csinálni, akkor a szoba sarkaiban kiállsz a 12 V-tal, és a jelerősítőkkel.
A jelerősítő előnye, hogy egy akármilyen olcsó vezérlővel tudsz dolgozni, mert a vezérlőre nem teszel komoly fogyasztást.

Volt, aki már végigjárta ezt az utat és logout bejegyzést is írt róla. Fal mentén díszléc takarásában ledszalag, ő épp hangvezérelt rendszert épített, de alapvetően ez csak a vezérlőben különbözik attól, amit te szeretnél. Érdemes figyelmesen elolvasni a cikket.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14932) v_viktor válasza KFORboy (#14929) üzenetére


v_viktor
csendes tag

Szia! Szerintem jelerősítő helyett zóna RGB vezérlőket használj. MI light gyárt ilyet ami megbízható. 1 távirányítóra rá tudod hangolni az összes vevő egységet. Kell 2db vevő egység amit pl az első zónára ráprogramozol és akkor egyszerre működnek.

(#14933) Chaser válasza KFORboy (#14929) üzenetére


Chaser
titán

Ebay helyett itthon is erdemes korul nezbi, ahogy neztem mar nem olyan nagy szakadek van kinti es itthoni arak kozt, itthon sok esetben adbak 2-3 ev gart is es garabtaljak h idovel sem csokken a fenyero
Tobbi stimm amit mondtak, sokat tudnak zabalni ezek a szalagok max fenyeron es szin fuggvenyeben

Szerk:
Es erdemesebb mar olyat venni, amin rgb mellett feher sor is van, kevert feher nem olyan szep

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14934) macilaci78 válasza Chaser (#14933) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Es erdemesebb mar olyat venni, amin rgb mellett feher sor is van, kevert feher nem olyan szep - attól függ, mennyire szempont a fehér.

Az RGB szalag úgy állítja elő a fehéret, hogy mindhárom szín egyforma fényerőn világít, valóban nem olyan szép az a fehér.
Az RGBW szalagban a fehér színhez külön dióda jár. Itt már csak az a kérdés, hogy helyezik el azt.
Van olyan 5050 chip, amiben az r, g, b színek mellett a w is helyet kap, tehát 3 helyett 4 diódája van.
Van olyan, ahol az rgb chipek a w chipekkel felváltva vannak, ez gyakorlatilag 60 led/méter esetén 30 db színes és 30 db fehér ledet jelent.
És van olyan is, ahol az rgb chip és a w chip egymás mellett helyezkedik el, ilyenkor a szalag dupla széles, 16, vagy 20 mm.

És akkor jöhet a vadászat a kívánt színhőmérséklető fehérre, illetve a megfelelő méretű aluprofilra a hűtéshez. Ugye a plusz dióda plusz fogyasztást is generál.

A chipek számát nem éri meg ritkítani, ha a fal tövében van a led, nagyon látszik a pontszerű megvilágítás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14935) mzso


mzso
veterán

Ilyenfajta lámpából (ami leginkább felfelé világít) nem tud valaki mondani pár típust?

[ Szerkesztve ]

(#14936) Ferike81 válasza mzso (#14935) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ránézésre ilyen csillár volt édesanyáméknak. Azt hiszem 3 E27-es foglalat van benne. Az övék tuti Szarvasi volt. Most ugyan nem találom sehol, de nem vált be. Eltört a függesztő része, mert valami jól sikerült rideg öntvénycucc. Egyébként a többi Szarvasi lámpa 11 éve jó, ezt kellett cserélni pár éve. Rábaluxban és Szarvasiben nézelődjél.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#14937) mzso válasza Ferike81 (#14936) üzenetére


mzso
veterán

Ez valami Rábalux Pearl Classic. De csak ezt az egy ilyet találtam.

(#14938) Laza... válasza mzso (#14937) üzenetére


Laza...
addikt

Rábalux, made in china :(((

Never give up!

(#14939) KFORboy válasza macilaci78 (#14931) üzenetére


KFORboy
senior tag

Közben már én is megtaláltam ezt a logout cikket és elolvastam...

Az én esetemben az a szitu, hogy távirányító vezérlés kell és fade meg lágy lassú pulzus lenne csak, de többnyire szín fade és totál dekor nem főfény vagy akármi... (baszó hangulat fény a félhomályba fehér szín a legkevésbé mozgat de még az is max harmad vényerőn menne ha menne (ugyebár ha fehéret akarok akkor minden szín ég és az 3x annyi fogyasztás és fény is ha megvan az áramerősség ami kitudja szolgálni)

Nem akarok rá túl sokat szánni, ezért is rendelek kintről, az itthoni árak nem tetszenek, ugyan azt árulják mint a kínaiak csak 2-3X annyiért és gariban meg nem bízok, Magyarországon nem létezik olyan... mindig kitalálják miért a fogyasztó a hülye...

Az a bajom a többirányú betáplálós/vezérlős dologgal, hogy az sehogy sem lesz szinkronban... és ez engem nagyon zavarna, én azt akarom, hogy az egész szoba egységesen fadeljen, lágy breathingeljen.

Nem szeretnék 4e HUF-os vezérlőkre sem költeni amiket 2 méterenként táplálhatok be plusz stab.táp...

A forrasztgatás nem probléma, 8 éven át minden nap volt páka a kezemben, ha kell a tekercseléstől magamnak megcsinálom a stabilizált tápot is ha olyan combos kell, hogy nem éri megvenni (bár PC tápból mindent lehet csinálni)

Csak nem akarom elhinni, hogy nyomi 60 RGB LED/m-es (72W) szalagból nem lehet 17 méterre kiépíteni egy szobára, kulturáltan egy egyszerű hangulatfényt huszonpárezren belül és anélkül, hogy 8 éves CERN-ben eltöltött múlt kell hozzá... :U

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#14940) Chaser válasza macilaci78 (#14934) üzenetére


Chaser
titán

Tudom h kulon led oldja meg rgbw-nel a feheret, ezert mondtam ilyet erdemes venni ( : felteve persze ha akar feheret is hasznalni
Ertelemszeruen arrol beszeltem ami kulon diodas es nem az rgb rovasara, tobb fogyasztas nem lesz, feher mellett mast nincs ertelme hasznalni, 5050-nel pedig nem lettontossagu a profil, sokat hasznalok amik profil nelkul mennek evek ota, samsungnaak jott valami 3-4 eve, ahhoz mar kellett, de ha meg is kell venni egyszer, az biztos nem romlik el
Szinhomerseklet meg egyeni, lehet feherhez en veazek kulon szalagot, hely van neki, de szeretnem majd neha fo vilagitas helyett masod fonek hasznalbi, ezert szoltam neki, az kiderult a kommentjebol h semmilyen szinten nem ert hozza, lehet rgbw-rol nem is hallott, illetve nem tzdott rola h az rgb feher az nem teljesen feher

Szerk: KFORboy
Ki lehet epiteni egy tappal is, max nem lesz egyenletes a feny, es jelerosito kelleni fog talan 5 v 10m-enkent
Tapon pl tudsz sporolni ha van hely, aprorol egy fsp apn, de kb akarmelyik jo, a ket megfelelo labat osszekotod a 20 pines csatin es mar el is, ventit atkotod 5v-ra es hangja se lesz de nem is melegszik tul
12v-os agon tudjon 20a-t es oke, az nem baj ha ket kulon agon tudja, 2-3e ft-ert is kapsz
Az neg nen feltetlen igaz, h itthon ugyanazt aruljak, illetve kinn is van dragabb verzio, garanciahoz meg ha ugy adodik tokosnek lenni, engem meg nem hajtottak el sehonnan

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14941) KFORboy válasza Chaser (#14940) üzenetére


KFORboy
senior tag

Hamarabb és szívesebben jutok dűlőre a dzsunka dzsitszu rizszabálóval mintsem a f@xparaszt itthoni boltossal...

Szerintem meg nagyon is ugyan azt a kínait árulják, max válogatottak... de végül is kit érdekel az én "Szerintem" :") [bár még mindig nem tudok Magyar vagy szomszédos LED gyárról, valahonnan veszik... biztos nem Kínából :"D]

Amik meg garantáltan valamivel jobbak, pl SAMSUNG azok meg totál az az árkategória, hogy köszi de nem...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#14942) macilaci78 válasza KFORboy (#14939) üzenetére


macilaci78
nagyúr

5050/60 szalagot 17 méteren köztes betáplálás nélkül nem fogsz megcsinálni élvezhetőre. Ha volt páka a kezedben, tudod, mi az az ellenállás, meg vezetőkeresztmetszet.
Amit írtam, az egyetlen vezérlő, annyi késés lehet az egyes erősítők közt, amit a vezetékhosszok adnak, de használj azonos hosszúságokat és tekerd fel ott, ahol nincs rá szükség. Ugyanez van a hangfalakhoz menő eltérő vezetékhosszokkal is.
Én kintről utánrendelni nem tudtam ugyanazt a szalagot 6 hónap távlatából, pedig ugyanarra a hirdetésre nyomtam. A 3 tápból az első rögtön elfüstölt, a második csak terhelésre füstöl, kis fényerővel csak zúg. A harmadik táp ment fél évet és utána kezdett el zúgni. Tápot itthon vettem.
Vezérlő, erősítő jöhet kintről, szalag, ha egybe rendeled, jó eséllyel azonos lesz, az is oké.
Tápra is azt írtam, hogy 20 A felett már nem láttam, csak aktív hűtésest.

Garancia meg kérdés. Ahol nem érvényesíthető, annak híre van, ami elő szokott fordulni, hogy nem éri meg saját költségeden visszajuttatni a tönkrement árut, esetleg várni 30 napot az ítéletre.

Munkahelyemen forgalmazunk kínai termékeket, semmi köze nincs a világításhoz. Egész egyszerűen van olyan termék, amit csak a Távol-Keleten gyártanak, mert ott van hozzá alapanyag. Nagyban függ a termék minősége már attól is, hogy milyen piacra szánják, milyen nemzetiségű a minőségellenőr, stb. És volt olyan is, hogy tárgyalva a kínai gyártóval elérkeztünk a garanciális feltételrendszerhez. Addig-addig, hogy felajánlotta, írjam meg én, ő mire vállal garanciát. Na, itt álltam fel röhögve.

a f@xparaszt itthoni boltossal - webshop itthon is van, semmilyen interakció nincs, ugyanúgy fizetsz és házhoz hozza valaki. Ugyanakkor ez a stílus nem ide való.

[BI]Chaser: feher mellett mast nincs ertelme hasznalni - ez igénytől is függ. Simán el tudom képzelni, hogy a w mellé mondjuk az r-t is felkapcsolom, lesz fényerő és egy kis szín is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14943) mzso válasza Laza... (#14938) üzenetére


mzso
veterán

Mint az összes termék nagy része. Semmi különleges nincs ebben.

(#14944) Chaser válasza KFORboy (#14941) üzenetére


Chaser
titán

sok féle gyártósor van és minőségi követelmény, cégesben is rendeltem kinnről, elég sokáig tartott eljutni egy minőségi termékeket forgalmazóhoz - nem led volt -, legtöbb gagyit árul, led terén is sok negatív tapasztalatom volt, tápok terén meg vicc amit művelnek, itthon sem drágább egy védelmekkel ellátott táp mint kinn
egyszer sztem már gagyogtam itt róla, amiket kinn árulnak táp címszó alatt ultra gagyik, 60w-osak nagy része átszitázott 24w-os, legtöbben semmilyen védelem nincs, ami mér tudja amit ráírnak és szerelhető az meg annyi mint itthon
ha 17m-re sokallod a 20e-t, méterenként alig több mint 1e ft, vegyél 3528-asat az olcsó és sokkal kevesebbet fogyaszt, cserébe fénye is sokkal kevesebb

macilaci78 egymás mellett nem látom értelmét fehérnek és színnek, elválasztva igen, lesz is egy olyan megoldásom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14945) st6969 válasza KFORboy (#14941) üzenetére


st6969
őstag

Azt még érdemes lehet esetleg megfontolni, hogy minden olyan termék, amit "konnektorba kell dugni", azt inkább ne Kínából. Van egy kollégám, mániákus kütyü rendelő, mutatott már olyan eszközt, ahol belül hanyag összeszerelés miatt rövidzár volt. Nekem egy darab fényforrásom sincs, ami 2 hétnél tovább élt volna, mind elfüstölt. Nem mondom, hogy nem érhető el Alin, ebay-en jó minőség, de ott az ár már igencsak közeli a helyben beszerezhetőnek, amire még garanciát is kapsz. Szóval személyes véleményem, hogy ilyen dolgokat inkább itthonról érdemes beszerezni, kisebb eséllyel gyújtja magára a házát az ember. :N

(#14946) KFORboy válasza Chaser (#14944) üzenetére


KFORboy
senior tag

3528-as eléggé béna a szeparált LED-ekkel, nem elég homogén a színe, illetve ahol el lesz helyezve ott a vetület táv miatt is valószínű, hogy elé rendesen feltűnne... de sehogy se tetszik.

Találtam hálózati feszültségre szerelt LED szalagokat is.
Ezek ugyebár drágábbak, de nem vészesen.
Konkrétan körbe kell tolni a falon, bedugni konnektorba és üzemel...
Ezekkel mi a helyzet?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#14947) Chaser válasza KFORboy (#14946) üzenetére


Chaser
titán

sokallod az 5050 1e ft/m körüli árát, mondtam egy alternatívát, bénább de olcsóbb
egyébként annyira nem vészes, mostani lakásban van pár helyen profil nélkül, teljesen homogén fénye van, konyhapult fölött 2 sor van egymás mellett, megvakulni nem lehet tőle de filléres árához képest korrekt
közvetlen táppal szerelteket nem ismerem, csodák nincsenek, led 12v-tal megy, át kell alakítani a 230 ac-t, az ha valami über kicsi akkor über gagyi is, ha meg nagyobb és korrekt akkor az ára is olyan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14948) macilaci78 válasza Chaser (#14947) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van 230 V hálózati áramról üzemelő szalag, méterenként vágható, nincs trafó. Vegye bátran Kínából, amennyire én tudom, nem vagyunk szomszédok ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14949) KFORboy válasza Chaser (#14947) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ennek a verziónak az a lényege, hogy vezető pályákon 230 megy, persze előtte egy egyenáramosítóval (sejtem egy egyszerű Graetz híd) és ezekhez arányos SMD ellenállások az RGB 5050 LED-ek előtt.
Így nagyjából kiküszöbölve az exponenciális feszültség esést az hosszú vezetőn.

YT videókon egész meggyőző
viszonylag vastagon szilikonnal van felöntve a legtöbb (a rövidzár, áramütés védelem miatt) így azon kívül, hogy időjárás álló, homogén a színe (cserébe nem is olyan erős persze), konkrétan olyan mint egy hajlékony neoncső, így is szokták megnevezni A-gybajon.

Amm igen, sokallom a méterenkénti 1000 HUF összeget, mikor ennyiért 5métert kapok és ugyan azt...
(tudom, minőség, meg blablabla... de kétlem, hogy ha nem lenne jó a termék akkor lenne több száz ezer eladott példány belőle az eladónál pozitívra értékelve stb... CSAK arra termékre, illetve soha nem menne fullon, színesen is fele/harmad erősségen... nem főfénynek kell, de még másodlagosnak sem)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#14950) Kernel válasza KFORboy (#14949) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez az, hogy Graetz-híd, pont így vibrál a fénye, 100 Hz-en:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.