Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15036) Kernel válasza Chaser (#15034) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak így kicsit félrevezetsz másokat, mert például én hiába vontam le már korábban, hogy valami okból a PWM nálad azt jelenti, hogy "vibráló", ha jól értelmezem egyáltalán.

Amit ki is fejtettem, hogy ez téves megközelítés.

De akik később jönnek fórumozók, ők nem tudják, hogy nálad ez mit jelent. Hogyne lenne PWM-es, ha PWM-elven működik mindegyik, amelyik nem kapacitív előtétes. De az nem egyenlő a vibrálással, miután azt nem is a PWM okozza, a lámpák esetében.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.