Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Stihl024


Stihl024
junior tag

Stihl üzlet politikája az ahol fogy a gép ott emeli az árat.Nyáron eszement áremelést csináltak mert a hobby fűrészesek akinek van pénze annyi Ms 550i-t meg Ms 462-est vettek hogy egy kategóriába sorolták Magyar országot a Németekkel.Rögtön vissza is zuhant az eladás most meg annyi egy Ms 231-es mint 8 évvel ezelőtt 124.000,Husqvarna 440-160.000 felett. Azon a kis műanyag gépen akkor mennyi a haszon?:)))))Mondjuk ősszel a Stihl mindíg is csinál akciót-de most nagyon levitte az árakat. Ms 661 több mint 40 ezerrel olcsóbb-334.000 nálunk.Kínai gépnél meg ha belegondolsz 1-dollár az olajpumpa 3-4 dollár a hengerszett jó ha 20 dollár a végösszeg.Nagy tételben adják el szinte nyersanyag áron ,simán megéri a Kínainak mert ki a fene venne tőle nyersanyagban ennyire rossz műanyagot vagy magnézium ötvözetet.Összetákolja a hegyekben álló nyersanyagokból a cuccot és máris eladható.

(#252) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Sziasztok,

Egy kis tanácsot és segítséget szeretnék kérni. Fent a hegyekben van egy "telkünk" ahova szeretnék egy láncfűrészt vásárolni.

Nem sokat dolgoztatnám. Csupán tavasszal a kidőlt tönkrement fenyőket szedném renbe tenni meg ami beesik azt felcsapdosni. Ősszel kb ugyanez csak pepitába. Na jó még nyáron ha lejön a köd akkor ezt azt összevágni is jó lenne. :U

Egy Stihl MS 170en agyaltam, hogy azzal biztos nem lőnék mellé de nem overkill nekem erre a szinte semmi használatra? :D Vagy még agyaltam egy Makita DUC353Z masinán is és akkor megúszom a benzinkevergetést , légszűrőzést, járatást, karbizást stb (van egy rakat aksim hozzá szóval csak a testet kellene megvenni)

vagy más gépet mit ajánlatok ? nem durcizás ha jóval olcsóbb lesz :D

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#253) Stihl024


Stihl024
junior tag

Szerintem kérdezd meg a feleséged mennyit szánhatsz rá,lehet jobban járnál ha hívnál egy fűrészest és rendbe rakna mindent egy 20-asért .

(#254) JohnyBlue válasza Stihl024 (#253) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Zsák falu a világ végén... a szomszéd megígérte három éve, hogy kicseréli az egyik kinti asztalt... azóta is cseréli :D ( pedig nem ingyenes cselekdet lett volna. )
Gondoltam keresek egy kaszálós embert aki mielőtt felmegyünk lecsapja a gazt... nem találtam... egyszerűen nincsen ember. Vettem egy fűkaszát :d Azóta én vágom a gazt, füvet, dzsungelt :) Ezért is gondoltam, hogy veszek egy fűrészt :K

Persze ha lenne ember akit tudnék foglalkoztatni mi lennénk a legboldogabbak de basszus nincs :(

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#255) qqzs válasza JohnyBlue (#254) üzenetére


qqzs
őstag

Valami jobbfajta kinai boven eleg ehhez felesleges a stihl. Lidl aldi ahol 3 ev a gari vagy hecht pl azt hiszem ket eves

Eladó: GTS450

(#256) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok ! Sajnos új láncfűrészt kell vennem . Eddig egy belépő szintű makitam volt .Most is belépő szintben gondolkodom . Milyen típust , markát érdemes venni ? Csak benzines érdekel .Koszi a segítséget előre is .

(#257) lemmy71 válasza kiki22 (#256) üzenetére


lemmy71
őstag

A "maki" belépő szintű ár környékén már kapsz egy Husqvarna 135 Mark II -t most olyan 75 ezer körül mozog vagy ott van még a Stihl MS 170 - 180. 60 - 80 ezer közt mozognak, bár ahogy olvasgattam a Husqvarna komolyabb gép ezen a szinten.
Kérdés hogy mire is akarod használni :U

(#258) borix válasza kiki22 (#256) üzenetére


borix
őstag

Mi lett a makitával és mikor lett véve?
STIHL MS 211, 231 a belépő szint, ezekbe már erő is akad.
Szerintem megéri spórolni inkább egy picit...

(#259) kiki22 válasza borix (#258) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszonom .Holnap megyek szervizbe .Elvileg 40000 lenne a javítás . Egy évben télen szoktam használni a fűrészt max1-2* fákat megnyerni . Oleo mac márka nem versenyzik ezen a szinten ?

(#260) borix válasza kiki22 (#259) üzenetére


borix
őstag

pl Oleo-Mac GSH 560 vagy EFCO MTH5600 ugyan az, csak nálunk az Oleo-Mac terjedt el inkább.
Keress rájuk a neten, van egy csomó videó róluk, nem szokták lehúzni őket, többnyire dicsérik az árkategóriához mérten.

(#261) kiki22 válasza borix (#260) üzenetére


kiki22
senior tag

Érdeklődők csak hogy milyen .Ha azt mondjatok husquarna vagy a sthil jobb ebben a szegmensben inkább azt veszem .

(#262) borix válasza kiki22 (#261) üzenetére


borix
őstag

Nem érdeklődöl hanem önigazolást keresel...
Megveszitek a gyenge hobbi felhasználásra szánt márkás gépeket (mert az már nem sz@r kínai) ó csak ritkán kell erre meg arra, ház körüli munkára.
Széthajtják pár év alatt majd 30-40eFt nem éri meg rákölteni és vesznek egy másik hobbi gépet, amit majd ugyan úgy széthajtanak.
A lényeg szerintem 10 év alatt elköltenek annyit amennyiért már egy jó gépet is vehettek volna és nem szenvedték volna végig a 10 évet.

[ Szerkesztve ]

(#263) Butcher82 válasza kiki22 (#256) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

ha csak alkalmanként, ház körül szeretnéd használni, nem túl nagy átmérőjű (max. 25-30cm) darabokat összevágni, amiket tudok ajánlani és a neten kapható, ár szerint növekvő sorrendben:

1. Oleo-Mac GSH-400

2. McCulloch CS 42s

3.Oleo-Mac GS 371

4. Husqvarna 135 Mark II

Az elsőt most kiváltképpen, 58 ezer környékén megkapod és 2,3 lóerő!

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#264) Butcher82 válasza Butcher82 (#263) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ezek könnyű gépek. Ha nagyobb átmérőjű rönköket akarsz kuglizni relatíve olcsón, akkor valóban marad az Efco MTH5600 és MTH 5100 (ezek jelentek meg előbb nálunk) vagy az Oleo Mac GSH 510 vagy 560. De ezeket tényleg csak akkor vedd, ha kuglizni is akarsz. Alkalmankénti darabolásra, gallyazásra a fentiek közül válassz. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#265) borix válasza Butcher82 (#263) üzenetére


borix
őstag

Alkalmanként bejön, 20-30cm-es 6-8 normál köbméter fa, amibe hagy szokja a 2 lovas kicsike?
pl Valaki nem iszik csak egyszer, kétszer egy évben de akkor úgy lerészegedik, hogy nem bír felállni, és utána 2 napig beteg.
Valaki gyakran iszik de csak 1-2 pohár bort, vagy 1 doboz sört.

(#266) Butcher82 válasza borix (#265) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nem olvastam ilyet "kiki22" kérdésében, hogy "6-8 m3" 20-30 centiméteres rönköket akar darabolni, és itt a 6-8 m3-en van a hangsúly.

Alkalmanként kibírja, én is használtam hasonló gépeket évekig házkörül (pl. Jonsered 2035, Mcculloch CS340). De ha több köbmétert kell vágni, órákig, ott az Efco MTH5600 ;) , akkor azt veszem elő.

Ez technika, nem alkoholizmus.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#267) borix válasza Butcher82 (#266) üzenetére


borix
őstag

Legtöbb embernek vidéken az alkalmankénti használat a téli tüzelő összevágását jelenti.
pl lehet hulladék szélfa kalodában vágva, vagy vékonyabb rönkfa ugyan úgy.

[ Szerkesztve ]

(#268) Stihl024 válasza kiki22 (#261) üzenetére


Stihl024
junior tag

Belépő gépe a Husqvarnának nem jó,nem csak azért mert gyenge de kényes is.Kérdezősködj szerelőnél,mind azt fogja mondani inkább Stihl 180 mint Hq 120-130.Stihl 180-ast nem tudod kinyírni 4-5 év alatt se ,az csak egy városi legenda.Melóba 13 éve Ms 210-es használok ,apósom ugyan olyan géppel 10 éve 10-15 m3 tűzifát vagdos össze.Igaz nyugdíjas tempóban egy hét alatt meg vigyáz is rá.Oleo mac gépet kapsz erősebbet otthonra a legjobb választás lehet,de 3-4 évesen már nincs piaci értéke -vagyis szinte eladhatatlan.Használt piacon nagyjából otthon vagyok ,ami tényleg eladható az a Stihl,de abból is inkább a nagy gépek.Van egy 22 éves McCulloch 42cc-hobby gépem amit szintén melóba használtam 12 évet és 1x kelett gyűrüzni ez idő alatt ,3x vágtam vele össze az éves téli tüzelőt .Ma is tökéletesen működik ,persze ennek sincs már semmi piaci értéke de el sem adnám semmi pénzért.

(#269) Butcher82


Butcher82
senior tag

Hogy igazat adjak borix-nak és Stihl024-nek, ha esetleg van rá 110-120 ezer forintod és biztosra akarsz menni, akkor Stihl MS 211-et vagy Husqvarna 435-öt válassz. Ezeknél nem lesz komprumisszum, mindegyik tökéletes társ a ház körül, hosszú évekig elégedett leszel ha megfelelően karbantartod őket. Tudom, ezek már a belépőszint felett vannak eggyel.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#270) borix válasza Butcher82 (#269) üzenetére


borix
őstag

Efco MTH 5600 fűrészednek milyen a rezgéscsillapítása?
Most kellene venni ugyan azt vennéd, vagy egy másikat?

(#271) Stihl024 válasza kiki22 (#261) üzenetére


Stihl024
junior tag

Amúgy érdekelne milyen hibát állapítottak meg a kis Maki-nál mert nekem is van egy Dcs-460 és ha baja van a Dolmar megfelelőjét veszem alkatrészben-pont a fele az ár.Makita alkatrésztől már én is dobtam pár hátast ,itt az a politika vegyél új gépet és ne szereltess.

(#272) Butcher82 válasza borix (#270) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nem azt venném. De ez nem az Efco MTH 5600 hibája, egyszerűen (már) nem használom ki, gázzal fűtök. Elég lenne egy kisebb is. Viszont aki otthon kuglizásra is akarja használni és olcsóbb gépet keres szívből ajánlom.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#273) Stihl024 válasza borix (#270) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hát ha csak egyetlen gépet kellene választani valószínűleg én is az Efco gépet venném inkább mint bármelyik másik belépő modelljét.Jobb vágni egy izmosabb géppel mint egy kis finom csettegővel.

(#274) borix válasza Stihl024 (#273) üzenetére


borix
őstag

Egy erősebb gép jobban is bírja a kínzást, ami előbb utóbb mindenkinél előjön. pl ezt már összevágom, én már nem kezdek el láncot reszelni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#275) kiki22 válasza Stihl024 (#271) üzenetére


kiki22
senior tag

gyujtotekercs 14 000
gumi cumi 2390
szerviz 1500
javitas 14850
es van egy tetel amit nem tudok elolvasni mert ugy irt az ember 5780 . Probaltam mas helyre iss elvinni szervizre de ott elhajtottak ,h nem foglalkoznak makitaval. A szervizes helyen ajanlolttak egy ole mac gs410 et 75 -er. megeri szerintetek ?

(#276) Butcher82 válasza kiki22 (#275) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ha az 5.780 forintos tétel, pl. nem dugattyúgyűrű, vagy hasonló, a motor megbontását igénylő alkatrész, akkor a 14.850 forintos javítási költség brutális egy gyújtótekercs és egy szivató gumi kicserélésére, javítson ki valaki, ha tévedek. :)
Jó lenne tudni mi az a 5.780 forintos tétel.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#277) kiki22 válasza Butcher82 (#276) üzenetére


kiki22
senior tag

(#278) Stihl024 válasza kiki22 (#277) üzenetére


Stihl024
junior tag

Membrán szett ( ő úgy írta-Membránok)-5800,ez kb egy olyan ajánlat-már megbocsáss-"faszom se tudja mi baja kicserélek rajta mindent hátha jó lesz"........illene nekik eldönteni,hogy üzemanyag ellátási gond vagy gyújtás probléma van .Mindkettő egyszerre? Amúgy a gyári membrán tényleg ez körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#279) Butcher82 válasza Stihl024 (#278) üzenetére


Butcher82
senior tag

Van benne ellentmondás az biztos. Illetve ezek cserélése max 1 órás meló, még ha kitisztítja/kifújatja a gépet akkor is és 15 ezer forint. A hozzank közeli honda márkaszervíznek 7 ezer az óradíja...
Tönkremehet a tekercs, szó se róla, de azért az nem mindennapos.

Javaslom, ha teheted vidd el máshova.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#280) kiki22 válasza Butcher82 (#279) üzenetére


kiki22
senior tag

probalkoztam masik szervizzel azok elkuldtek,h nem foglalakoznak makitaval.de meg körulnézek mi van a környéken.

(#281) Stihl024 válasza kiki22 (#280) üzenetére


Stihl024
junior tag

Megértem egyébként őket,csak gyári alkatrészt lehet hozzá rendelni de az is hetekbe kerülhet szó szerint semmi nincs polcon-raktárkészleten,és a Stihl alkatrészektől még egy 20%-al minimum drágább árfekvésű minden.Stihl-Husqvarna szerelésnél megvan,hogy mi az ami gyári kell legyen többi simán megy bele az után gyártott-ezen van az igazi haszon.Egyébként a tirisztorhiba az jellemző a Makita gépekre.Nekem itt porosodik egy 1.5 éves négyütemű Makita lombfúvó 92 ezer környéke az ára ,főtengelyes lett a főtengely 68 ezer lenne.Ráadásul garancia időn túl ,éls gyári hiba miatt.A gyári blokk tömítése egy hajszál vékony szilikon amit a gép beszippantott az olaj járatba-game over....

(#282) Stihl024


Stihl024
junior tag

Makita ,sajnos kivonul a benzines gép kínálatból. Ezen túl csak akus gépeket fejlesztik. Itt látszik ,hogy amikor a Solo az Amerikai AL-KO céget választotta mennyire jól tette, a kihalt Amerikai márkák helyett lett nekik egy új márka és nagyon szeretik Amerikában mert-Amerikai(még ha nem is ott gyártják).A Dolmar hibát követett el amikor a Japánokat választotta.Solo-ból megjöttek az új modellek -fejlesztettek bőven.

(#283) Stihl024


Stihl024
junior tag

Megérkezett :))
Kicsit karácsonyi a hangulat csak a fenyő hiányzik:)))

(#284) lemmy71 válasza Stihl024 (#283) üzenetére


lemmy71
őstag

Vágjál hozzá egy fenyőfát :DDD
Amúgy ez jó gép, egy kicsi egykezes gép nekem is jól jönne kertészkedés és egyéb nyesedék összevágásánál, a nagy xp 261 nem ilyenre való :DDD
Tavasszal közel 50 méter hosszú, 4 méter magas sűrű tujasort kell kivágnom, nem akarok kézifűrésszel dikicselni :N

(#285) borix válasza Stihl024 (#283) üzenetére


borix
őstag

Azért ne vágj ki minden fát! ;]
Majd írj róla.

(#286) Butcher82 válasza Stihl024 (#283) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ez igeen :DDD :C :Y

Remélem egy videóban rendesen "megjáratod" ;]

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#287) tvamos


tvamos
nagyúr

En meg azon gondolkodom, hogy kene venni egy akkusat, mert lusta vagyok a hoszabbitot kihuzni, mindent csak halogatok. Meg amugy is van mar vagy 15 eves a Bosch-om, bar a nyaron kitisztogattam, meg van rajta csinalva minden. De akkor is... GAS ;)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#288) Butcher82 válasza tvamos (#287) üzenetére


Butcher82
senior tag

Előbb utóbb én is lecserélem a benzinest egy akkusra, amire használom annyira pont elég lenne.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#289) Stihl024 válasza Butcher82 (#286) üzenetére


Stihl024
junior tag

Fent a videó ,barátom és köszönet érte!!! Úgy érzem a legjobb eddigi videóm .Feleségem hétfőn feladja még egyszer ezer köszönet!!!!

[ Szerkesztve ]

(#290) Stihl024 válasza Butcher82 (#288) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ha most újra kipróbálod -beleszeretsz másodszorra is soha nem válsz meg tőle!Nüansznyi kis hangolás kellett neki de az eredmény döbbenetes lett!!!!

(#291) Butcher82 válasza Stihl024 (#289) üzenetére


Butcher82
senior tag

Megnéztem és ajánlom minden láncfűrész szerető-használó embernek, nem, nem azért, mert az én gépem van benne és nem azért, mert az összehasonlításból az .......... jön ki győztesen, hanem azért, mert ez a videó, jól összeszedett és emiatt érdekes, érthető és informatív. :)

https://youtu.be/CS8B_UPLLkY

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#292) borix válasza Butcher82 (#291) üzenetére


borix
őstag

Eredeti alkatrészek vannak még a fűrészen?

(#293) Butcher82 válasza borix (#292) üzenetére


Butcher82
senior tag

Igen, mindene az, jó, a gyertyát valóban cseréltem, de gondolom az nem mérvadó. 2018 szemptemberében vettem. Itthon illetve apósomnál szoktam vele kuglizni alkalmanként. A belseje azért ilyen tiszta, mert kompresszorral én is mindig kifújatom.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#294) borix válasza Butcher82 (#293) üzenetére


borix
őstag

Úgy tudtam, hogy nem katalizátoros azért kérdeztem.

(#295) Butcher82 válasza borix (#294) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az Efco MTH 5600 gyárilag katalizátoros.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#296) lemmy71 válasza Butcher82 (#295) üzenetére


lemmy71
őstag

Kérdeztem már de még nem kaptam választ, mennyire bevállalható ez a gép. Van egy nagy gépem de jó lenne egy kisebb is amit könnyedén tudok kezelni (kertészeti munkáknál ritkítás stb.) Olyan 50 körüli összeget szánnék rá. Nem akarok valami hulladék cuccot és elektromost akkust sem, az hogy mennyire környezet barát az engem nem érdekel, lényeg hogy gond nélkül dolgozzon.

(#297) borix válasza Butcher82 (#295) üzenetére


borix
őstag

[link] Mondjuk a walbro karbival kapcsolatban is tévedett, hogy nem eredeti.

(#298) Butcher82 válasza lemmy71 (#296) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ez nem annyira kicsi, emiatt nem ajánlom kertészeti munkára.

McCulloch CS340 vagy CS35 (nálam ez lenne a befutó) amit hirtelen 50k környékén látok a neten és merem is ajánlani.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#299) lemmy71 válasza Butcher82 (#298) üzenetére


lemmy71
őstag

Értem köszi. Azt hittem hogy egy kis könnyed gép, na majd körbenézek a használt piacon is.

(#300) borix válasza lemmy71 (#299) üzenetére


borix
őstag

EFCO 137, Oleo-Mac GS 410C, STIHL MS 211,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.