Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Stihl024


Stihl024
junior tag


még tisztítatlan de már így is Komatsu-kat reggelizik :DD

[ Szerkesztve ]

(#752) Butcher82 válasza Stihl024 (#751) üzenetére


Butcher82
senior tag

Apámnak volt egy Jonsered 2035 Turbo-ja. Nem nagy cm3, de olyan fordulaton pörgött, hogy öröm volt hallgatni és nem utolsó sorban használni is. Nagyon szerettük.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#753) Stihl024 válasza Butcher82 (#752) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ennek is 31mm !!!-es a lökethossza...öngyilkosjelölt :O
és 41mm furat.......meghalásra tervezték
40.9ccm zárt felömlős X-torq ( Husqvarna 440 X-TORQ)

[ Szerkesztve ]

(#754) Butcher82 válasza Stihl024 (#753) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az. Én nagyon "tisztelem" a Jonsered gépeket (Husqvarna leányvállalt ide vagy oda). Mindig szerettem volna egy nagyobb cm3-es Turbo-t 2054, 2055. De valahogy soha nem jött össze. :(

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#755) PALEDOG válasza Stihl024 (#751) üzenetére


PALEDOG
kezdő

A miheztartás végett.... Így fog eltörpülni a mezőny. ;]

Bárhogy is lesz az összehasonlításban. Kis szamuráj már velem öregszik meg. Már csak pár tank van az edzőtábor végéig. Aztán mehet a szorítóba.

[ Szerkesztve ]

(#756) Stihl024 válasza PALEDOG (#755) üzenetére


Stihl024
junior tag

Jól van ;] remélem is ,hogy odateszi magát.Amelyik veszít nyilvánosan összetöröm. Szerintem jó móka lesz-ha kicsit fájni is fog :Y

(#757) PALEDOG válasza Stihl024 (#750) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Ha veszek Isten bizony szétdöntheted videós keretek között is atomjaira. Szerintem ez a henger kívülről többet sejtet ami.

https://youtu.be/VLwMNkk7QYg

De az a Tom Cat kipufogó. Vennék külön dísznek is a polcra. :))
Szerintem katalizátoros. De ugye mindent is szét lehet vágni. ;]

(#758) PALEDOG válasza Stihl024 (#756) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nincs ahhoz neked szíved. :N
Amúgy volt olyan fűrész ami közel állt a megsemmisítéshez úgy idegből?

[ Szerkesztve ]

(#759) Stihl024 válasza PALEDOG (#758) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nagyobb a kipu mint a henger. :) Most a 142-esnél közel álltam hozzá ,hogy a földhöz verem.Szétszedem megpucolom alkatrészt rendelek és amikor raknám össze akkor jövök rá a cigó átb@szott és 137-es a motorja... kis híján a földhöz vertem.Erőben a 137 és a 142 között brutális különbség van.Az egyikkel lehet tűzifát vágni a másikkal meg lehet szenvedni...jól a nyakamon marad így.....vagy átverek vele valakit...de nekem nem kell az tuti.Még ha 142-es lenne akkor sem.

(#760) Stihl024 válasza Butcher82 (#754) üzenetére


Stihl024
junior tag

Jonsered 630 nem tetszik? Az lehet lesz nálam egy ,csak félek ha motor gatya akkor nincs csere alkatrész max bontott

(#761) Butcher82 válasza Stihl024 (#760) üzenetére


Butcher82
senior tag

:K De, naná, hogy tetszik. 4.5 ló ha jól emlékszem. :D

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#762) Stihl024 válasza Butcher82 (#761) üzenetére


Stihl024
junior tag

És melyik kellene jobban a HQ365 sp vagy a Joni 630? Mondjuk van árkülönbség (20-30 e) ,40 körül lehet venni 630-ast de ha kuka henger ahhoz nem kapsz még Meteort sem.Viszont akkor 272-es hengert kell rátenni de ahhoz is nehéz szerezni .

(#763) Butcher82 válasza Stihl024 (#762) üzenetére


Butcher82
senior tag

Pont ezen agyaltam, Jonsered a szívemhez közelebb áll, de ha szopó van a hengerrel akkor a 365 ;]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#764) Stihl024


Stihl024
junior tag

Szerintetek J Jonsered?

[ Szerkesztve ]

(#765) Butcher82 válasza Stihl024 (#764) üzenetére


Butcher82
senior tag

Mondtam, hogy közel áll a szívemhez (is) :DDD

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#766) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Bejáratáson már tuti rég túl van. De külsőre patika állapot. :))

[ Szerkesztve ]

(#767) Stihl024 válasza PALEDOG (#757) üzenetére


Stihl024
junior tag

Na ma kézbe is fogtam a kis Joni-t. Atom kompresszió,dugattyún a vízszintes megmunkálások totál látszanak-semmi kopás,karbit kipucoltam összeraktam-első húzásra kiszedte a kezemből a berántót (nincs decoszelep) másodikra indult pörög -jó vétel volt! Lánc kell rá ,eredeti vezetője festék kopott de nagyon acélos Sandvic ...
Más -38cc Kínai géphez ha tud valaki olcsó burkolatokat szóljon!!
megint más- :DD -Hecht 58 csak más színű

(#768) PALEDOG válasza Stihl024 (#767) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Hát akkor tuti jobb vétel volt mint az enyém. :)
Nekem a joni 22 es szériája nagyon tetszik.
Más, mára hoztam egy kuriózumot. Azt hiszem oregon.

[ Szerkesztve ]

(#769) Stihl024 válasza PALEDOG (#768) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ez nem kuri-izé hanem láncvezető... :U
Srácok az X-torq 72 ma elindult de horkol.... Motorikusan most rendben van-de nincs nyomás a tankban nem jön fel a benzin.....Karbit 4x szét össze tisztítás ezerrel de hatástalan. Membránok jónak tűnnek tűszelep oké ,de nem megy le az impulzus.Holnap berakom egy doboz nitróba ha az nem pucolja ki akkor kuka.....Olcsó fűrész lassan drágább lesz mint egy új....
Amúgy eladó lesz a kis Joni-természetesen horror áron... :Y

[ Szerkesztve ]

(#770) PALEDOG válasza Stihl024 (#769) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Hát én eddig még ilyen lapot nem láttam. Lehet én láttam keveset. :F
Eddig kétszer jártam hasonló tünetekkel.
1. Membrán látszólag jó volt de mégis az volt a ludas.
2. Tűszelep nyitás hiába gyári értéken volt. Nem volt vele jó. Lejjebb vittem 0,3BAR-ral és megtáltosodott.
Ja nem! 3. Az impulzus furat volt eldugulva részlegesen, nem a karbiban. Azóta azt is ellenőrzöm mindig ha ilyen van.

Közben gyűjtögetem a téli esték műhely alanyait
:DD

[ Szerkesztve ]

(#771) gyulank válasza Stihl024 (#742) üzenetére


gyulank
addikt

Közben azt hiszem maradt a láncfűrész adapteres kérdés. Szóval arra rá lehetne valahogy tenni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#772) PALEDOG válasza gyulank (#771) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Mindent is lehet.

https://youtu.be/KBb81_QNVlI

De pl ilyen igényekre fejlesztette ki a Solo a Multimot szériát. Láncfűrésztől a vízszivattyúig minden féle adapter volt hozzá. Ma már ritka kincs egy kollekció.

(#773) gyulank válasza PALEDOG (#772) üzenetére


gyulank
addikt

De engem az érdekel, hogy konkrétan azt a típust könnyen meg lehet-e oldani. Pl. cső vagy lemez, vagy bevágott cső közberakásával. Vagy hiába rögzülne a cső, a forgó része nem passzolna?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#774) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Akkor légy kedves konkrétan leírni mit mihez szeretnél párosítani, mert az előző kommentjeidben ezt nem tetted meg. Nem vagyunk gondolatolvasók.

(#775) gyulank válasza PALEDOG (#774) üzenetére


gyulank
addikt

A 738-ban pedig írtam, hogy Oleo BC550-re gondoltam. Mivel nincs adapterem se, nem írtam, hogy melyik adaptert, mert ha lenne, olyan lenne, amelyiket lehet vele használni. Mivel nem tudom, hogy melyiket lehet, meg nincs is, nem választok ki véletlenszerűen egyet, hogy azt rá lehet-e tenni, mert lehet, hogy azt nem, de másikat, amelyiket nem kérdezem, azt meg igen.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#776) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Csak kikapisgáljuk mit szeretnél szerintem.
Szóval kinézted a gépet. Ahhoz való damilfejet és késeket keresel. (Mert szerintem mindenki arra gondolt, hogy benzin motorra valamit rá szeretnél aplikálni, hogy kasza legyen belőle. Mert adapternek azt hívjuk amivel funkciójában át tudod alakítani az adott gépet. Pl fűkaszára magassági ágvágó adapter, hogy ne kelljen azt is venni. )

Általában mikor gépet veszel a dobozban lesz égy damilfej és egy penge is. Az téged 99% kiszolgál. Ha esetleg egyéb kiegészítőre lenne szükséged azt a gépkönyvben a gyártó képekkel cikkszámmal jelöli. Esetenként azt is jelöli mit nem használhatsz az adott típushoz. Ezt sokszor a száron piktogram is jelöli. Ezügyben a forgalmazóval tudod felvenni a kapcsolatot. Senki nem egy élő lexikon, hogy tudjuk melyik típust mivel engedik. Ha mégis eltérnél a gyártói ajanlástól mert neked akkor is kell pl mulcskés vagy fűrészlap. Akkor bemész pl egy mezőgazdasági boltba. Jó esetben több féle fog lógni a falon. Azt hogy fel tudod e szerelni a közepén lévő lyukátmérő határozza meg. Általában 2 méret van. Ha a tiéd egyikbe se passzol akkor egy esztergályos méretre igazítja , hogy fel tudd szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#777) PALEDOG válasza gyulank (#775) üzenetére


PALEDOG
kezdő

A damilfejet pedig a szöghajtás tengelyén lévő menet határozza meg, hogy milyet választhatsz hozzá. De esetenként arra is léteznek már átalakító csapok. De ez is típusfüggő.

(#778) gyulank válasza PALEDOG (#777) üzenetére


gyulank
addikt

De mivel én még nem láttam, és nem találtam se képet se videót róla, csak sejtéseim vannak, ezért kérdezek olyat, ami másnak talán egyértelmű. Viszont én már utánajártam annak amit kérdeztem, mielőtt kérdeztem, azért úgy kérdeztem, hogy rá lehet-e tenni valahogy, mert nincs legalábbis márkán belül arra való. De ebből azt is tudom, hogy ti nem néztétek meg. De mint mondtam, itt sem a márka a lényeg, hanem hogy jó legyen és olcsó. :D De még az itteni kérdés előtt máshol is kérdeztem, ott még be is linkeltem egy újságot. Megkeresem. Na, megvan, ezt írtam valakinek, de nem kaptam rá visszaválaszt, ezért most is ott tartok, hogy talán jól gondolom, de nem biztos. Jó, eddig nem tudtam mi az M10 külső, de úgy gondolom, hogy az a belső forgó menete, amit kérdeztem. Ebben a táblázatban https://www.myoleo-mac.com/media/filer_public/b8/10/b8101f59-4bab-4c25-995c-a58765e09b2d/om_catalogue_2020_hu_low.pdf pedig ez a része megegyezik mondjuk a BC400-al, amire lehet rakni, szóval szinte biztos, hogy csak a csőátmérő a különbség, vagyis elvileg működnie kell.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#779) PALEDOG válasza gyulank (#778) üzenetére


PALEDOG
kezdő

M10 a szöghajtás tengelyén lévő menet. Arra csavarod rá a damilfejet. Ott arra kell figyelni, hogy változó menetemelkedést használnak a gyártók. 1.25-1.5mm. Ez csak a damilfejnél lényeges. Késnél a benne lévő lyuk mérete kell azonos legyen a tiéddel.

[ Szerkesztve ]

(#780) gyulank válasza PALEDOG (#779) üzenetére


gyulank
addikt

De én csakis láncfűrész adapterről, vagyis ágvágóról beszéltem. Azt rá lehet tenni, vagy nem? Ott van most már a táblázat is, meg le is írtam, hogy mi van benne. Akkor megmondod, hogy ezt rá lehet-e tenni, és, hogy hogy?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#781) PALEDOG válasza gyulank (#780) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Egy prospektust linkeltél. De felkerestem most az oleomac Magyarország oldalát. Termékek között megtalalod az adaptereket a EP120 lesz a neked megfelelő szerintem. Feltételezem az 550 a vastagabb tubussal van szerelve. Ahogy nézem, mert még a használati útmutatója is letölthető. Egyszerűen a szoghajtást leszereled és a szárra felteszed az adaptert. De szerintem ha írsz nekik egy emailt biztosan megmondják, hogy melyik lenne neked a megfelelő. Ahelyett, hogy itt találgatunk.

(#782) gyulank válasza PALEDOG (#781) üzenetére


gyulank
addikt

61. oldal. Ha megfelelő lenne valamelyik, akkor pötty lenne a táblázatban, és biztos nem fogják azt mondani, hogy így gányoljál... Azt mondanák, hogy vegyek olyat ami pöttyös. És mivel a képeken az adapterbe megy a cső, abba nyilván nem mehet vastagabb cső, szóval kell hozzá egy vékonyabb cső, és azt kell rögzíteni a gépre. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#783) PALEDOG válasza gyulank (#782) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Sajnos valamiért eddig csak az első 7 oldalt töltötte be. Most megnéztem a linket szgépről. Valóban 32 a tubus de az adapter csak 28 ig jó. Sajnos egy szűkítő toldással ami csak egy cső hiába rakod fel ami csak egy cső. A hajtást attól még nem adja át. Ahhoz a szűkítőbe kell egy tengely ami illeszkedik a bordástengelyre a másik oldalon pedig a hüvelybe. Azt max egyedi gyártás an gepmuhely csinálná. De szerintem olyan áron ami nem nagyon érné meg. Szerintem.

(#784) gyulank válasza PALEDOG (#783) üzenetére


gyulank
addikt

De én arról a csőről beszélek amire való. Nem tudom, mi a rendes neve, rendes olyan 28-as izére gondoltam, amit bele lehet dugni a fűrész adapterbe, a 32-es cső helyére meg belefér a 28-as.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#785) Stihl024 válasza gyulank (#784) üzenetére


Stihl024
junior tag

Előbb meg kéne venni a kaszát. Ugye múltkor azon agyaltál melyiket vegyed meg.-Mindre lehet szerelni magassági ágvágót ( te szavad szerint láncfűrészt) még olcsó gagyit is.Két adat amire oda kell figyelj-1 milyen vastag a szár -pl26-28 stb...
2-hány bordás a tengely pl-9,-7 stb...
Ha ezeket tudod máris találsz hozzá megfelelőt .De múltkor amiket leírtál ahhoz elég egy jó körfűrész tárcsa .
Oleo mac-ra nekem van 10% kedvezményem ha tuti komoly vevő lennél ledumálnám neked ezt az egészet mert 100% pontos választ a forgalmazó tud neked adni ,nem is értem ha komoly a vásárlási szándékod miért nem a forgalmazót nyúzod ezekkel a dolgokkal???? :C

[ Szerkesztve ]

(#786) Stihl024


Stihl024
junior tag

Vegyél egy ilyet -vagy hasonlót ,első fűkaszának ez is megteszi,ehhez pont azokat adják amire te vágysz :Y

https://www.emag.hu/hyundai-hyd-415b-4-benzinmotoros-fukasza-szett-4-az-1-ben-415a-4/pd/D58PTVBBM/?X-Search-Id=0ae42f0213e479cbdf85&X-Product-Id=36260473&X-Search-Page=1&X-Search-Position=9&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

[ Szerkesztve ]

(#787) Stihl024


Stihl024
junior tag

Múltkor a kis 340-est félre tettem sehogy nem akart összejönni-meg lett miért-ma reggel 7 kor nekiálltam
10-perc múlva robogott meseszépen...Szerintetek melyiknek van a
-legszebb hangja
-legnagyobb fordulata
-legjobb vágási teljesítménye
-legdrágább-(eddig amibe került)
-melyik nem eladó?-- :D

(#788) Stihl024 válasza PALEDOG (#770) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ezek közül melyik indul? Figy ...télen elküldöm a 372-Xtorq gépet az kitölti az összes idődet.....nekem elfogyott a tudomány a türelmem is lassan meg a pénzem is ,csak akkor megy rendesen ha 4000-rpm az alapjárat de ugye akkor viszi a láncot. Agersszív azonnal reagál 13800 rpm atom erő eszméletlen szép hang és ha visszateszem 3000 rpm re gáz adásra horkol .2.-3. gázfröccs után beáll rendesen és mint az őrült ki letépte láncát megindul......Ilyet még nem ba...rkácsoltam...

(#789) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Mac nek olajszivattyú baja van.
Joni indul de nagyon gyenge a szikra.
Soloknak elvileg karbi baja van. A kis 630-ashoz van hátsó markolat átalakító szett is.
Elvileg a Mac javításáért a többi marad nálam ajándékba. És ez a jéghegy csúcsa amit előkapott. Fűrész halom van a garázsba. Ősszel lesz ideje akkor mehetek mazsolázni mert annyi cucca van ami neki már több mint elég. Cserébe segítek eladni neki pár alkatrészt ,ami már biztos nem kell. 404 es csillagkerekek, lapok, bontatlan karbik sok sok sok minden ,már maga sem tudja.

372-re az xp karbit egy próba erejéig nem lett feltenni? Csak, hogy kizárhasd a karbi hibát. Sajnos nem volt kezemben egyik sem. Nem tudom a különbséget rajtuk.

(#790) PALEDOG válasza Stihl024 (#787) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Csak tipp.

1: 2240 de ez ízlés dolga
2: 340
3: Straus
4:340
5:Straus

(#791) Stihl024 válasza PALEDOG (#790) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hát nem nem:) 43% találat kiestél... a nyeremény a Jonsi lett volna de buktad.... :C :Y
372xp karbi párhuzamos csavarozású az X-torq meg átlós és van benne hely a levegő-benzinlevegő megosztó fülnek.Ha kivágom a fület fel tudom rakni (ez egy létező tuning az x-torq gépnél ilyenkor orrán száján benzin-levegő keveréket kap +1000 rpm) de ferdén állna a karbi és a gázbovdent nem lehetne beakasztani.Kis 340-nél ugyan ez volt a szitu az után gyártott membránszettel ugyan ezt produkálta ezért szívatott mert új szettel is rossz maradt-először nem is jót küldött a kertmotor 372-eshez 340-345 csomagolásban ,vettem máshonnan beraktam és megy rendesen.X-torq Kínai szett 6600 ft!! Karbival együtt 8600...szal rendeltem után karbit ha azzal megy átrakok belőle mindent a Walbro-ba ,ha úgy nem megy akkor tömbön belűli dugulás amit elvileg ultrahangos tisztítóval ki lehet pucolni de megoszlanak a vélemények. Sajnos az is 8000+posta....

[ Szerkesztve ]

(#792) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Ultrahangos tisztításra van lehetőségem ingyen. Ha elküldöd beáztattatom egy alkalomra. Csak a posta díja van.

(#793) Stihl024 válasza PALEDOG (#792) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ok! Megdumáljuk, Kis Szamuráj-postán jön vagy hozod?Kb 1.5 hét múlva lenne aktuális.
Tegyek fel 340-142 videót vagy az már unalmas-1000 van fent kb???

[ Szerkesztve ]

(#794) PALEDOG válasza Stihl024 (#793) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Aug utolsó hetével szabadulok én is fel idővel. Sajna most postán tudom küldeni. De 372 mustrára még idén szeretnék sort keríteni. Új videó mindig jöhet!

(#795) Stihl024 válasza PALEDOG (#794) üzenetére


Stihl024
junior tag

Privátban küldöm a postacímet, 372-ért akkor jössz amikor akarsz ,az most már a tied:)) ;]

(#796) Stihl024


Stihl024
junior tag

Srácok..tudom már unjátok a 372-es projektemet de ma megjött az új burkolat+HD szűrő és nekem nagyon tetszik .Salyát festett burkolat leugrott és kicseréltem azt az 1 csavart amiért múltkor itt megrótt egy srác-igaza volt-ha már lúd lakkor egyen az enyém...

(#797) Stihl024


Stihl024
junior tag

(#798) Stihl024


Stihl024
junior tag

(#799) kopepe válasza Stihl024 (#798) üzenetére


kopepe
aktív tag

Impozáns darab !
Videó is lesz róla? Esetleg egy laza VS csak úgy?
(kár,hogy a két rönktámasz nem egyforma.)

(#800) Stihl024 válasza kopepe (#799) üzenetére


Stihl024
junior tag

Videóban megfogod látni ,hogy néznek ki ezek a gépek amikor megérkeznek.. :O Rönktámaszokat párban vettem ,ne izélj már....Lesz videó -sima szerelős és összemérős.De a fő vonal-eredeti és a különböző után hengerek- erőviszonyok.Legenda és a valóság ismét nem egy cipőben jár!
Nem volna kedved a Gsh 400-ast benevezni egy laza Vs-re ;]
Ellenfél bőven lenne! Csak negatív vélemények vannak róla -meg kéne cáfolni..... :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.