Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Stihl024


Stihl024
junior tag

Most ,hogy tüzetesebben nézegetem nekem úgy tűnik ott nem is mélyedésnek kellett volna lenni hanem egy peremnek ami neked lehet lepattant -kitört .Ha a szivacsot eleve kihagyták alóla akkor a zéger ott rázkódott alatta ,nem volt mi nekifeszítse a peremnek így az megette a műanyagot. :W

(#552) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy MTD GCS 46/40 láncfűrész, amit barátnőm apukájától örököltünk meg. Még sosem hasznaltam láncfűrészt, meg robbanómotoros kerti eszközöket sem nagyon. Most ezt a láncfűrészt szeretném megjavítani és használni. Vettem hozzá új gyertyát és membránkészletet, mert jó ideje áll. Kicserélgettem ezeket, de mikor próbáltam beindítani, akkor sajnos észrevettem, hogy a "cumi" nyomkodása közben a tankból kijövő csőnél köpködi kicsit a benzint, valamint ha oldalra döntöm, akkor ott szivárog belőle, gondolom ez nem túl normális. Készítettem erről egy videót is. Ez a hiba hogy javitható ki legegyszerűbben? Valamint a blokk tetején van egy gomb, ez mire szolgál és milyen helyzetben kell lennie?

Bocsi a hülye kérdésekért, csak mint mondtam nem igazán értek ezekhez, most szeretnék beletanulni és ez a láncfűrész szerintem kezdésnek jó lenne.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#553) hentes555 válasza hentes555 (#552) üzenetére


hentes555
senior tag

Na végül sikerült beindítani, de alapjáraton kb. 15-20 mp után lefullad, ha nem csinálok vele semmit. Másim gond, hogy rángat a fűrész vagy hogy mondjam. Fogom a kezemben és érzem, hogy rándul egyet. Ez mi miatt lehet? [Videó]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#554) Stihl024


Stihl024
junior tag

Szia! Ebből a típusból kijutott nekem is van róla videóm -utálatos egy jószág.Első probléma -hiányzik a tankszellőző teteje ami lent tartja a kis gumi membrán csőrt ezért a primerpumpa ki tudja nyomni.Sima Kínai láncfűrész tankszellőző bele passzol ha nem kapsz eredetit bele. Így ez használhatatlan.A rángatás azt az alacsony alapjárat miatt csinálja picit tekerj fel rajta a nagy különálló csavarral a karbin.Új membrán után azért egy finomhangolás ráfér.Kertmotornál ezt a tankszellőzőt Stihl tankszellőzőnek írja -de nem az
https://kertmotor.hu/product/stihl-tankszellozo/03-030000-1979

(#555) hentes555 válasza Stihl024 (#554) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a segítséget, a csavaron pedig tekertem beljebb, így már jó. :)

Még egy kérdés: A karbin nem a számomra szokványos philips fejű csavarral állítható az L és H tűszelep, hanem így néznek ki, ezt mivel tudom állítani?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#556) Butcher82 válasza hentes555 (#555) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

lehet hozzá passzoló, "spéci" csavarhúzót kapni.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#557) Stihl024 válasza hentes555 (#555) üzenetére


Stihl024
junior tag

Vannak különböző állítókulcsok ,én bevágom mini flex-el és utána sima csavarhúzóval tekergetem őket.
Ez nem biztos,hogy jó bele de ezeknél szokott mindenféle lenni-nem olcsó!
https://www.bulimoci.hu/index.php?act=termek&id=8004&page=1

(#558) kopepe válasza Butcher82 (#556) üzenetére


kopepe
aktív tag

https://hu.olcsoarak2021.com/content?c=karbur%C3%A1tor%20%C3%A1ll%C3%ADt%C3%B3%20csavarh%C3%BAz%C3%B3%20k%C3%A9szlet&id=1

Én egy ilyen készletet vettem tavaly 6ooo forintért postaköltséggel együtt."belefért"
És van mindegyik gépemhez "kulcsom"
10 rongyot én sem adnék négy csavarhúzóért,akkor tényleg jöhet a flexelés...(igaz).
Az a baj,hogy garisak a gépeim....Szakszervízből elhajtanának!Garancia lejártával én is flexelnék...(olcsóbb).Vagy a bánat tudja!Megvettem a készletet,megvan,enni nem kér,amíg élek kiszolgál ....Bocsi stihl024..!

[ Szerkesztve ]

(#559) Stihl024


Stihl024
junior tag

Mire írtad azt ,hogy bocsi? Az ott fent egy 1400 ft-os Mtd karbi...Amit linkeltél azt megnyitni nem tudtam de készlet úgy ahogy írtad egy 10 es.Maga az Mtd fűrész 15 e de akkor rendbe kell legyen rendesen. :C
És ha jobban megnézed oda linkeltem neki egydarabost -nem csak a flex megoldás létezik nálam sem.... :W

[ Szerkesztve ]

(#560) kopepe


kopepe
aktív tag

Abban igazad van,ha egy gépe van,ráadásul olcsó használt,meg csak úgy kapta,vágja be a csavart,és kész.Nem akarok én vitázni,nehogy félreértsd ! Isten őrizz :R
Egyébként milyen sűrűségű szivacsot raknál az olajszellőzőbe?Mert így gondolom tele megy kosszal.A végén vakarózhatok majd,hogy miért nincs olajzás :U

(#561) Stihl024


Stihl024
junior tag

Kertmotornál van hozzá
https://kertmotor.hu/product/oleo-mac-tankszellozo-szelep/50050071R
szelepnek írja de ez csak a szivacs.Szerintem ez az .Amivel én eddig találkoztam az nagyon puha szivacs volt ez nem annak néz ki

(#562) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Kellene vennem egy láncot, a fűrész papÍrja konkrétan Oregon 91PX057X tipust Ír. Sajnos csak E betűvel a végén az X helyett tipusút találtam. Ez mennyire tér el, kompatibilis?
Köszi!

(#563) kopepe válasza jézusom (#562) üzenetére


kopepe
aktív tag

Elvileg 3/8" 1,3mm 57 szemes.Semmi extra...szerintem.
Ja persze lehet válogatni a láncok között minőségileg.
Én csak besétálok a husqvarnához,és kérek egy "olcsót" a gépemre :D
+ 1 reszelőt,ha már ott vagyok....

[ Szerkesztve ]

(#564) jézusom válasza kopepe (#563) üzenetére


jézusom
addikt

oké! az 57-et gondolom honnan veszed, a másik két értéket a cikkszámból számoltad ki?

(#565) kopepe válasza jézusom (#564) üzenetére


kopepe
aktív tag

Többféle szabványméret van...
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#566) Stihl024


Stihl024
junior tag

Vezetőn nézd meg a számokat ,az a tuti.Ott rajta van elvileg minden.Osztás,vastagság,szemek száma.Amit írtál nekem annyit mutat egy Oregon pico lánc.

(#567) jézusom válasza Stihl024 (#566) üzenetére


jézusom
addikt

Hát jó, már megérkezett. Hétvégén felpróbálom.

(#568) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Üdv+mindenkinek!+stihl024+csatornájáról+érkeztem.+Nem+vagyok+egy+kezdő+láncfűrészes,+de+nem+is+ezzel+keresem+a+kenyerem+napi+szinten.+Sokáig+a+napi+karbantartáson+felül+és+egyéb+apró+hibaelhárításokon+kívül+nem+sokat+bütyköltem.+Mondjuk+nem+is+nagyon+kellett.+Nálunk+nem+volt+a+stihl-en+kívül+más+ismert+márka+jó+ideig.+Az+újonan+vásárolt+Makita+gépemnek+nem+volt+ideje+hibát+produkálni+mert+3+honaposan+ellopták.+Aztán+volt,+hogy+évekig+nem+volt+gépem.+Volt+a+családba+elég+szabad+gép.+De+ahogy+vidékre+költöztem+ismét.+Kellett+egy+saját.+Új+gép+szoba+sem+jöhetett.+Így+használt+gépet+vettem.+Ezzel+együtt+kezdetét+vette+a+szerelés+is.+Valahogy+rákaptam+az+ízére.+Most+szedegetem+össze+a+padlásleleteket.++Rakosgatom+össze.+Van+amivel+könnyedén+boldogulok,+van+ami+megfingatott+rendesen.+Mivel+nem+szeretem+feleslegesen+locsolni+a+pénzt,+szeretek+rajönni+a+hibára+felesleges+megbontasok+vagy+alkatrész+cserélgetések+nélkül.+Eddig+csak+a+kis+komatsu+deficites.+De+soha+el+nem+adom.+Így+ha+nem+megy+át+rajt+az+úthenger+mindig+meg+lesz+javítva.++:)+Ennyit+a+"rövid"+bevezetőről.+Lesz+kérdésem+bőven.+++:DD+Utóirat:+Még+mindig+érdekel+stihl024+a+361-ed+ősszel+ha+eladó+lesz.+Szeretnék+egy+jó+60+kobcentist+a+flottába.+

(#569) Butcher82 válasza PALEDOG (#568) üzenetére


Butcher82
senior tag

Legyen inkább mínusz! :O :DDD

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#570) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Na ezt szépen elrendezte a blogmotor. :( Remélem kihámozható.

(#571) kopepe válasza PALEDOG (#570) üzenetére


kopepe
aktív tag

És milyen gépet vettél?

(#572) Stihl024 válasza PALEDOG (#570) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia! Üdv a csapatban.. ;] Hát az Ms 361 -szét lesz portolva- ezt dobta neki a sors .. :O
Ősszel jön egy több részes portolós vonal ,van fent magyaroktól portolt gépről videó ,de picit részletesebbet szeretnék ,hogy mit mennyire és nem is sikerült nekik annyira szerintem -remélem én nem égek be:)))))
Jelenleg Németben dolgozom le a 3 hónap felmondás időt-tavaly formai hibára hivatkozva nem fogadták el a felmondásomat.... 4 hónapig utalták a fizetésem úgy ,hogy nem jártam dolgozni,abban voltam szabad vagyok.Válaltam már nagyban otthon a melókat ,de ezek nem akarnak lemondani rólam.....

(#573) PALEDOG válasza kopepe (#571) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Gz400-ast sikerült vennem. Alapvetően működő állapotban vettem meg. Jó kompresszióval. Az eladó bevallása szerint a fékszalag cserés. A valóságban kopp üres volt a dekli. Szerencsére az AL-KO bks 4040 oldaldeklije belül az utolsó csavarig egyezik. Az filléres tétel volt. Valószínüleg a felső burkolat levételekor eltörték a duplafelömlő kilincsművét így nemes egyszerűséggel le volt szilózva. Valószínüleg akkor feszegették meg a karbi tengelyét. Így ezekből kénytelen voltam gyárit venni. De azóta lekopogom köszöni jól van. Szeretnék egy 621AVS-t mellé. De nehéz találni.

(#574) Stihl024


Stihl024
junior tag

Makita lesz eladó a 60+ géposztályból ,meg talán egy Ms 362 ,ha esetleg érdekelnek majd szólj.

(#575) Stihl024


Stihl024
junior tag

Melyik éri meg jobban ugyan azon az áron?
Egy kopott öreg harcos vagy egy új de gyengébb

[ Szerkesztve ]

(#576) kopepe válasza Stihl024 (#575) üzenetére


kopepe
aktív tag

Háát én nem is tudom...de tényleg! Egy olyan hecht-el már szemezgettem.(jó gép?)
Szerintem a súly,megbízhatóság,alkatrészellátás szentháromsága megválaszolja a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#577) Stihl024


Stihl024
junior tag

A Stihl-10e-ft ért lett véve -elvileg halott volt ,kipucoltam beállítottam a karbit gyári instrukció szerint -pöcc röff :)))) nagyon megy! Hecht újonan lett vásárolva-nagyon könnyű (Stihl 2x nehezebb) kényelmesen levagdostam fej felett a diófa ágait -pont elég ágazáshoz-faápoláshoz.De a Stihl a 2.2 pacival nagyon megy.Az már inkább alpinista fakitermelésbe való.Stihl javítás szempontjából elég bonyolult Hecht faék egyszerű .Lehet a Stihl marad :D

(#578) Stihl024


Stihl024
junior tag

Jönnek a kemény ellenfelek-"gladiátor szerkó" felugrott :DD

(#579) PALEDOG válasza Stihl024 (#574) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Érdekelhet de csak ősszel aktuális. Most a komatsu van raporton. Puding próbája az evés alapon bekerült a faszedős brigádba. Szépen is dolgozott 3 napig. Aztán egyre erőtlenebbnek éreztem. Most ott tartunk, hogy 15 cm feletti akác már erősen megfogja. A 40es husy erősebb . Próbáltam karbin hangolni de ha 12500 max fordulatot engedek harmat gyenge. 13-13.3 nál érzem hogy jó lenne de nem az igazi. Végülis nem akarom szét forgatni úgy hogy letettem. Jól indul. Érezhető kompresszió van. Jól veszi a lapot. Nem csörög nem füstöl. Érzem,hogy valami kurvaságot találok ha szétkapom. Mert szét fogom borítani amint lesz időm. Annyit észre vettem még tűnetet, hogy ahogy darabolom a fát és a vágás végén gázelvétel után ha egy picit megcsípi a láncot a fa egyszerűen megáll. Még nem tudom hova tenni a jelenséget de kénytelen leszek kideríteni.

(#580) Stihl024


Stihl024
junior tag

Lehet csak elfáradtak a szimeringek. Lesz nálam Hq 365 Sp amit 372 xp re alakítok át ha esetleg nagyobb gép érdekel.Nem lesz drága ,és full felújítom.Adom hozzá az Sp hengerszettet is.De ha nagyon jó lesz-megtartom... :DD

(#581) PALEDOG válasza Stihl024 (#580) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Mindenképp cserélni fogom. Ha már szét szedem. Valahol a 60 köbcenti környéke nálam a felső határ. Azt még ki tudom használni "univerzális"-nak. Attól feljebb nem mennék. Persze lehet, hogy megvenne kilóra, ha egy nagyobb géposztályt is kezembe fognék egyszer. :)

(#582) Butcher82


Butcher82
senior tag

Üdv,

tudom nem fűrész, de hátha. Tehát "egykaros" fűkaszát vennék, de valami erősebbet, tehát nem szegélynyírót. Valakinek estleg van tippje? Köszi (Mcculloch B33 PS, Al-ko BC330 L :F )

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#583) Stihl024


Stihl024
junior tag

Én is fűkasza vásárlás előtt állok nagyon úgy néz ki egy Ukrán fs 120-as lesz ,hozatok ismerősnek egy 450-est én meg megspórolom a kiszállítást..Itthon nézegettem az Fs 130 ast de nem biztos,hogy a 120-as nem lenne nekem elég.Kínai kasza az egy rémálom nagyobb területen szét rázza a kezemet.Pont 5 perces munkákra való.Láncfűrész-365 Speciál úgy néz ki már gazdára talált 75 ért de lesz egy Hq 142 tipp-topp állapotú ha valakit érdekel majd-de csak nyár derekán előbb nem tudom átnézni.Úgy 2.6 paci és megbízható masina.

(#584) Stihl024 válasza Butcher82 (#582) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nézd meg inkább a Kasei kaszákat,van egy Kaposvári barátom irdatlan területeket kaszál vele ,lesz nálam bemutatóban és összehasonlítom a Stihl -Dolmar megfelelőjével.Nagyon bika gép és van rezgéscsillapítása.2. éve használják őket kisebb fák gyérítésre körfűrész lappal.

(#585) Butcher82 válasza Stihl024 (#584) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi, meglesem.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#586) PALEDOG válasza Butcher82 (#582) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nekem pl a Stiga nagyon bejött. Nagyon kényelmes. Erőben sincs hiány. Kawasaki motor nagyon megbízható. 3 éve nyuzom rendszeresen 3500 nm-en. Plusz 3000 alkalmin. 3 as damillal használom. Heveder nagyon jó. Nem olyan kecses mint egy fs 400 de. Erőben és csillapításban rendben van. Súlyban és méretben azonban bőven fölötte. Mondjuk ez volt a legnagyobb. Nekem a fűnyírás egy kötelesség, egy szükséges rossz. Nem akartam bütykölgetéssel tarkítani a fűnyírást. Csak letudni. Arra viszont ez tökéletes választás volt. Előveszem, megtankolok, berántom. Míg felmálházok melegszik aztán nyomom mint süket a csengőt. 2 Havonta lezsírzom a szőghajtást, megpucolom a légszűrőt. Átnézem a csavarokat. És ennyi.

(#587) Butcher82 válasza PALEDOG (#586) üzenetére


Butcher82
senior tag

Igazad van, nézegetem Stiga-kat is, egy nagyon jó, bár itthon kevésbé ismert márka, pedig igen régi gyökerekkel rendelkezik. (Neten picit utánaolvasva :) )

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#588) Butcher82


Butcher82
senior tag

No egy Mcculloch B33 PS lett a vége. Tudom tudom, de ez volt elérhető és bevallom meg is tetszett amikor megfogdostam az obiban. Ma jön meg, 33 cm3 1.2 ló.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#589) PALEDOG válasza Butcher82 (#588) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Használd a legnagyobb megelégedéssel. 😉

(#590) PALEDOG válasza Stihl024 (#580) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Szétszedtem a fűrészt. Itt egy szimering csere nem lesz elég. Főtengely csapágyak. Henger, dugó cserés. Olyan mély barázdák vannak bent, hogy a vonalkódolvasó beolvasta. 🙃 És érzésre jó kompresszió. Pöcc röff. Nem csörög nem füstöl. Fordulatot vette szépen. Holnap alkatrész rendelés. Aztán ha megjön. Szépen nekiállok építkezni.

(#591) Butcher82 válasza PALEDOG (#589) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi, 100-as benyával és Stihl HP Ultra olajjal (köszi Stihl024, igen ez még az, amit tőled kaptam) remekül indul és megy. Azért megjegyzem az egyik benzincsővel volt egy kis malőr, de nem küldtem vissza gariba, mivel mindenféle bontás nélkül orvosolható volt a dolog. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#592) Stihl024


Stihl024
junior tag

Pofás kis gép, legyen tartós is! Én megvárom az őszi vagy téli uborka szezont és akkor veszek kaszát,valószínűleg egy Ukrán vonalas Fs 250-est vagy 120-ast ezek között vacillálok de nem kereskedőtől hanem házhoz rendelem az Ukrán üzletből.Kiváncsi leszek lesz-e vám vagy áfa vagy más állami lehúzás. Kínai oldalon már kapható a Stihl 880 klón szerelőcsomag,500 dollár ha valaki vesz egyet szívesen összerakom!!! ;]
https://www.farmertec.com/Farmertec-Complete-Aftermarket-Repair-Parts-Kit-For-STIHL-MS880-088-Chainsaw-Engine-Motor-Crankcase-Crankshaft-Carburetor-Fuel-Tank-Cylinder-Piston-Ignition-Coil-Muffler-p986311.html

(#593) kopepe


kopepe
aktív tag

Na megoldottam a GS820 berántógondját.Ugye mondtam,hogy amikor visszafelé húzza a madzagot elég furcsa hangja van.Meguntam,szétkaptam rugóházastól,mindenestől.
Vékonyan megzsíroztam a tengelyt,és ennyi...tökéletesen muzsikál.(kopásnak nyoma nincs)
Ma rendeltem hozzá egy külső rönktámaszt,hogy teljes legyen a kép :D

[ Szerkesztve ]

(#594) Stihl024


Stihl024
junior tag

160-ért van egy a jófogáson, meg kéne venned legyen már párban úgy szép az élet! :DD Vadi új üzletből garival

(#595) kopepe válasza Stihl024 (#594) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ha tudnám,hogy éjjel, a műhelyben ,teliholdnál ,farkasüvöltések közepette párosodnának,és valamelyik megellene vagy hat kisköpcöst,akkor meg is venném .... :)) :))
De én úgy hallottam fogságban ez a fajta nem szaporodik (sajnos). :N

[ Szerkesztve ]

(#596) Butcher82 válasza Stihl024 (#592) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ha minden összejönne, amire számítok (új meló) akkor egy 880-at összerakhatsz nekem. :DDD

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#597) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Helló !
[Itt] 2db Flinke FK-9700 ( nem tudom milyen minőség ) adnak 37541 Ft-ért.
Az egyik lehet tartalék alkatrész.. :D Ja és minusz 2 ezer ajándákutalvánnyal!
Érdekes akció ! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#598) Butcher82 válasza S.O.S. (#597) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az ÉV ajánlata :C :C
Ja nem.... ;] ;] :DDD

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#599) Stihl024


Stihl024
junior tag

Én mindenképp veszek egyet,eladom pár gépemet -van még pár fölös.

(#600) Stihl024 válasza S.O.S. (#597) üzenetére


Stihl024
junior tag

Figyu!Ennyi pénzért adok neked egy karcolás mentes Husqvarna 142-est új vezető-új lánc, 2.6 paci és garantáltan nem kell hozzá tartalék gép alkatrésznek vagy 20 évig még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.