Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Butcher82 válasza Nedzsef (#50) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

szerintem elsősorban mindenkinék a pénztárca dönt, és ha kicsi a költségvetés akkor ezek a gépek maradnak, igaz van már egy két más alternatíva, de a "kínai nagy áruházas" gépeket én hanyagolom, bármit is kelljen ráfordítani, hogy működjenek. Több darabot láttam már elhullani, pedig vigyáztak rá és rendesen kezelték.
Kuglizás valóban igencsak igénybe veszi a gépeket, de szerintem a legtöbb ember heti egy alkalommal kugliz, vagy ha minden nap is akkor is keveset.

A napi szintű ácsmunka pedig szintén nagy igénybevétel, hiába puhafa, a fordulatszám megvan, a többször indítás szintén és ugye az olajzásnak és mennie kell.

De tény, aki hosszabb távra tervez (ha nagyobb az igénybevétel), az a középkategóriában keresgél, 70 és 120 ezer között.

Egy saját pozitív példa, anno fater Jonsered 2035 turbo-jával vagy 10 évig jártunk erdőre és kugliztunk is.
Az olajzás ment csak tönkre és egyszer eltört az egyig rugó ami a vibrációért felelt Ennyi volt a hiba lista :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#52) Nedzsef


Nedzsef
újonc

Üdv! Ácsmunkánál lényegesen kevesebbet pörög a gép mert nem mindent csinálsz teljes fordulaton,ráadásul egy a tetőn egy lent így sokat állnak a gépek.Kínai gépet meg senki ne vegyen aki nem ért a szereléséhez,és nem tudja karban tartani.Internetes lejárató videókon kivétel nélkül szutykos mocskos trehány gépeket mutatnak be, no coment a gazdáról. Kilehet fogni jót,de tény hogy rögtön az elején egyszer rendbe kell tenni és utána évekig megy gond nélkül.Husqvarna 445 második évében kezdtek jelentkezni az apró de bosszantó hibák-karbi elállítódik rendszeresen , gyulytás meghal,hála jó égnek nem vettem belőle rögtön kettőt pedig ez volt az eredeti terv.Profi gépre anno nem tellett ,használtat meg csak ismerőstől vennék..10 évig bármilyen gépet lehet használni ,kopó alkatrészeket időben kell cserélni és tisztességesen tisztítani minden használat után.Láncfűrészből,meg beton réselőből nem fogadom el azt az elnevezést ,hogy hobbi kategória...Ki az aki horgászsás helyett behúzza a gépet és neki áll farigcsálni? Gyümölcsösbe meg valamire való gazda be nem visz láncfűrészt,levágja amit le kell kézivel.

(#53) Butcher82 válasza Nedzsef (#52) üzenetére


Butcher82
senior tag

Azzal vitatkoznék, hogy bármilyen láncfűrészt lehet 10 évig használni, kínaiból a legtöbb nem fogja megérni. Hiába a tisztítás és a rendszeres karbantartás, saját tapasztalat, 2 szezont bírt ki, igaz nem bánom, mert csak a kíváncsiság hajtott, hogy kipróbáljam, pedig az is megkapott mindent, úgy mint a márkás társa. Jó szívvel én személy szerint nem ajánlom, már a fogyasztásuk miatt sem. Az átlag embernek meg ne kelljen már tudni "szerelgetni", elég ha tudja, hogy figyeljen a tisztításra, a megfelelő olajra, illetve tudja, hogy a gyertyára időnként rá kell lesni. Nekem az egészben az az elszomrító, hogy millió számra vesszük ezeket az ipari hulladékokat amikkel a szemét hegyek nagyságat gyarapítjuk. Olvasom a facebook-os topicban, hogy sok embernek hegyekben áll a bontott alkatrész ezekből a kínai csodákból, környezetszennyezés maximálisra pörgetve... :)

De, hogy valami jót is mondjak, nekem Efco MTH 5600 van per pill, ez is a japán Zenoah koppintása, úgy mint az összes többi kínai gépé, de legalább tisztességesen össze van rakava és az alkatrészek is normálisak, eddig bevált.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#54) Nedzsef


Nedzsef
újonc

Üdv! Ha csak instant betoppansz egy áruházba mert neked láncfűrész kell,megveszed vágsz vele nem érdekel ha nyöszörög tolod neki, simán állhat a 2 szezonos élet tartam ezzel tökéletesen egyetértek.Pont az ilyen embereknek találták ki az általad is megvásárolt MTH5600 ast vagy a HECHT 957 vagy aFUXTEC 54,4ccm es gépét ami mindhárom közül a legjobb ajánlatnak tűnik.Eleve olcsóbb és többet ad.Az aki elhiszi,hogy húszezer forintért azonnal munkára fogható jó láncfűrészt kap,na ez a kategória hívjon inkább egy kisvállalkozót aki ledarabolja a tűzifáját.A kínaiak nem buták,hogy szupi dolgot adjanak nekünk hugyért -szarért.A másik kategória aki megveszi és megnézi mit vett,majd elvégzi azokat az apró de fontos dolgokat amit a gyártó az ár harc miatt nem tett meg.Az ő gépük sokkal több ideig fog üzemelni hiba mentesen.A típusra jellemző problémák mindenképp jelentkezni fognak de ezzel így vannak a a fent említett európai cégek által márkásított kínai gépek is.A jó hír hogy fillérekért vannak hozzá után gyártott alkatrészek.A rossz hír az ,hogy valószínűleg a szerelő vagy nem vállalja vagy olyan áron hogy azon vehetünk egy új gépet ebből a típusból.Ebből adódhat az ,hogy hegyekben áll a kidobott visszavitt darabok.Márkás gépet megjavíttatjuk mert az "drága vót" még akkor is ha 30-40 ezres a számla,természetesen jó eséllyel kínai után gyártott alkatrészekből.Itt a szerelő duplán jól jár,azt hisszük mi is pedig nem:).Én a két gépet szinte egyszerre vásároltam 2015-ben mindkettőre kellett költeni azóta (gagyira első napokban +10 e) fogyasztásuk szinte azonos.10m akác fához bőven elég 5L benzin és 2.5L olaj a kínai fűrésznek,Husqvarnat kuglizni nem fogtam be,de nem fogyaszt az sem kevesebbet szerintem.Alapjában véve a fenti három márka műszakilag szinte azonos kivéve a fuxi mivel ő a gépét már nicasyl bevonatos hengerrel adja ,a másik kettő nagyon jó minőségü chrom hengerekkel.Tulajdonképp ugyan arról a soványka kínai lánykáról beszélünk,különféle európai divattervező kabátjaiban:) A nicasyl szett 35 dodó ért megvásárolható külföldi forgalmazóknál.Ahhoz képest hogy először azt írtad a nagyáruházas gépektől inkább tartózkodsz.. egyet már tönkre tettél egyet meg épp üzemeltetsz.. ej ej :)))DDDD ja hogy a 2. at nem olcsón nagyáruházban vetted? az a TE BAJOD:))))))

(#55) Butcher82 válasza Nedzsef (#54) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az elsőt 7000 forintért vettem kb. jó 10 évvel ezelőtt, nem áruházban, hanem piacon. Akkor volt még a trendi, hogy azzal verték át az embereket, hogy az Stihl, Steel volt ráírva ugye, a színe kb. megegyezett. Legjobb barátom idős apját verték át így, nem emlékszem már rá, de kb. 50-60 ezer körül vette meg a házról házra járó árusoktól.

Nem ott vettem, rendes szaküzletben, rendes garival.
Fuxtec mögött egyelőre egy nagy márka sem áll.
Tisztában vagyok mi honnan származik, ahogy írtam is, nem érzem, hogy ez nekem annyira BAJ lenne van fájna :) .

S tudod mit? Majd az idő eldönteni, igérem ha tönkre megy, akkor szólók, addig fogd meg a söröm. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#56) regener válasza Butcher82 (#55) üzenetére


regener
veterán

Konklúzió: szomjas maradsz? :D

(#57) Butcher82 válasza regener (#56) üzenetére


Butcher82
senior tag

Sajnos nem, ahogy öregszem úgy válok inkább borossá :DDD

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#58) Nedzsef válasza Butcher82 (#55) üzenetére


Nedzsef
újonc

Öregem saját magadnak mondasz ellent..Az hogy az oleo saját márkás terméket csinált egy utolsó csavarig kínai termékből az csak azt jelent ,hogy ebből a nagy tortából ők is akartak egy szeletet. Kíváncsi vagyok ha bármi elromlik kapsz e hozzá olasz alkatrészt...Ettöl ez a gép még nem jobb a fuxinál,max az olyanok szemében akik valamiféle trendet próbálnak követni vagy olyat ami hasonlít arra.....Fűrészmániás srácok is teljes válbedobással oloeo pártiak,érdekes hogy mégis a fuxit tuningolják,és egy videóban szépen el is verik vele az 562 xp-t.Sörödet meg traktáld a legkedvesebb családtagodra.Az hogy a te géped mikor romlik el azt pont le...om,vedd már észre magad nem te vagy a gépkezelők csúcsa és a géped se tartozik oda.Az hogy te mennyit használod a gépet és én mennyit azt nem lehet egy napon említeni.Az eredeti témához amiből ez a beszélgetés ki indult értékelhetőt még nem tudtál hozzátenni.Nem is értem miért tereled a kínaizás irányába ezt a témát,mikor ez csak eredetileg pár szó erejéig lett érintve.Amikor egy alja gép és egy gyenge felhasználó párosul na ott a gép elég hamar bedobja a kulcsot,ez törvényszerű ..ezt nem tudtad amikor megvetted a piacost?Megnézted egylltalán mi romlott el rajta,vagy amikor leállt félredobtad csak.Ha ez a kedvenc témád tőlem beszélhetünk rólad is..

(#59) Butcher82 válasza Nedzsef (#58) üzenetére


Butcher82
senior tag

Én nem mondok magamnak ellent, azt írtam, hogy nem áll mögötte egy nagy márka sem (Fuxtec). Hogy kapok e hozzá alkatrészt? Kiderül. Senki nem mondta, hogy olasz alakatrész kell bele (ja, de igen, Te, persze azért, hogy kiforgasd amit írtam :) ).

A hangnemet pedig kérlek gondold át. Én nem mentem le veled alpáriba. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#60) Butcher82 válasza Nedzsef (#58) üzenetére


Butcher82
senior tag

De hadd nyújtsak egy baráti jobbost, már csak azért is mert én is szeretném, hogy aki ide téved és segítségere szorul vagy csak kérdése van, az lehetőleg jó és konstruktív információt kapjon, most kettőknek sikerült kicsit "elterelni" a témát saját irányba. :) Peace, világbéke stb.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#61) Nedzsef válasza Butcher82 (#60) üzenetére


Nedzsef
újonc

Nem vágom neked mi ebben az alpári,személyeskedést te kezdted de ha baráti jobbról nem is beszélhetünk részemről minden oké.Legelső írásomban csakis kizárólag arra akartam utalni,hogy mivel sokan a ház körüli munkába a 10m fa kuglizását is beleértik nembiztos ,hogy jó választás egy husqvaran 137-236 stb. Legjobb ha tudunk erre venni magunknak egy 2,5-3,5 lóerős márkás gépet.Ha mindenképp a legolcsóbb kategóriát akarjuk -vagy tudjuk csak megvenni,én azt tanácsolom ezt olyan helyen vegyük ahol garanciát is adnak mellé.Ha interneten rendeltük,jó eséllyel egy teljesen más gépet kapunk mint ami a képen szerepelt.Ne dőljünk be a jó ajánlatnak pl 65ccm 5Lóerő mert ez egy márkás gépnek is a becsületére válna. A román útvonalas 0-szériás gépek jellemzően normál minőségű csapágyakkal és tűgörgőkkel vannak szerelve c3 helyett habár sok esetben a felirat rajta van.Ha satuba fogjuk a csapágyat kis nyomással is tojás alakja lessz és úgy is marad.Áruházas gépünknél első ami szembetűnik talán mindenkinek ha a láncot körbeforgatjuk egyszer laza egyszer feszes,a lap és a lánc együttes hibája eredményezi -csere,de ha nem jelentkezik a láncot akkor is ki kell cserélni ugyanis nem nyúlik egyenletesen ettől rángatva ütögetve vág, ez egy fölösleges vibráció ami mindenre ki hat.Ha eleve oregon láncal vásároltuk a gépet azt is ellenőrizzük ugyanis van belőle hamis kínai.Ha körbeforgatjuk a láncot de nehezen megy vegyük le a kuplung harangot és a tűgörgőnket tegyük egy zárható kisdoboz benzinbe és rázogassuk 2-3 percet.száritsuk meg és bezsírozva szereljük össze.Egy mágnessel érdemes megnézni utána mennyi fémreszeléket találunk a benzinben,lefogunk döbbenni.Ha már leszedtük a kuplungharangot érdemes levenni az olajpumpa deknit és sz olajpumpát lefedni zsírral,ugyanis ez a dekni rosszul zár és már első vágás után sok fűrészpot találunk alatta.Tapaszatlatom szerint 2 év után valami hiba az olajozási rendszerben mindenképp jelentkezik,néha csak annyi,hogy a gép álló helyzetben ereszti az olajat ez az olajvezeték tágulása miatt van 500 forintér lehet venni újat vagy kivesszük az olajpumpát kivesszük a fekete csövet a helyéről,megtekerjük a hornyot teflonszalaggal majd jó szorosan visszapattintjuk a helyére.Garantáltan többet fog bírni mint egy új.Ha kevésnek érezzük a 2,4 lóerőt nyugodtan tehetünk a gépre egy esetleg kettővel nagyobb kategóriás hengerszettet-teljesen kompatibilis és 5000 ft szállítással együtt .Ne ijedjünk meg ha egy fekete hengert kapunk ez azért van mert a belsejét nikkelezték és kívülre nyilván nem szeretnék ha jutna a drága anyagból.Ha láncvezetőt kell cserélni első amit ajánlhatok Oregon Advancecut szállítással is max 6000,vagy egy olcsóbb ami legalább ilyen minőségű(szerintem még jobb is) a STRONG by husqvarna szállítással együtt is max 3500.Először én is frászt kaptam a hamis husqvarna felirat miatt de meglepetést okozott a jó minősége.Láncból ajánlom a Stihl oliomatic Rs láncait,5000 ft és nem kell állandó reszeléssel tölteni az időt.A gépünk szinte kész a vágásra már csak egy jó beállítás kell neki ami nem olyan egyszerű mint ahogy a videókban azt sugallják.Gyárilag beindul eléggé füstöl főleg ha 1:25 keveréket adjuk neki.Csak egyes gyártó írja bele a használatiba ,hogy 20 üzemóra után a keveréket 1:30-1:40 re változtassuk olajminőségtől függően,több olaj kevesebb cseregaranciás gép ők így gondolkodnak a környezet kárára.Drágább márkásított kínai gépekben kemény króm bevonat miatt járatásra-több olajra valójában nincs szükség de nem árthat kezdetben.A standart beállítással csak elindul a gép de nem biztos hogy jól is vág.Meleg gépnek full gázon addig adunk benzint még elkezd picit jobban füstölni és akkor visszavesszük addig a pontig mikor a füst kezd megszűnni.A kívánatos hang erős-pattogós,a halk duruzsoló hang a szegény keverékre utal ami kenési elégtelenséget majd felhevülést és ezáltal gyors kopást okoz.Márkásított kínaiakat ezért is szerelik magnézium házzal a jobb hőelvezetés érdekében ,hogy a laikus felhasználó egy rossz beállítással se tudja könnyen tönkretenni a gépet (Efco,Hecht,Fuxtec).Nem szabad leócsárolni azokat az embereket akiknek csak a legolcsóbbra telik,örülnek ha a méregdrága fát megtudják venni.Négy éve javítok ismerősöknek kínai gépeket kényszerből, mert a szerelők nem engedik be se vinni a sokszor olyan piszkos elhanyagolt átverésszagú műhelyükbe,ahova meg én nem vinném be a márkás gépet:) Ennek ellenére a stihleket husqvarna-kat meg javarészt kínai alkatrészekből javitják.. (lásd fürészmánia 137 husqvarna felújítás 1-2)és ezt még be is mutatják:))))) Ha van bármi kérdésed kedves Butcher a diablo-bol csak simán ki vele,ha esetleg valami marhaságot írtam hát sry,ne feledd csak egy lelkes amatőr vagyok -akárcsak te:DD

(#62) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy ilyen jellegű (háromfelé vágható a fa) de házi készítésű bakhoz van valakinek kipróbált dizájnja?
https://youtu.be/9i7eak2JX8M

Két ilyesmivel két ember igen jól tudna haladni. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) mzso


mzso
veterán

Helló!

Kilehelte a lelkét a lánc a Hecht 2250. Az egyik oldalon kitörtek sorra a fogak. Hogy lehet ehhez minőségi láncot, vezető lapot nézni? (Azt írják a lap is gyengusz, bár én nem tudom megállapítani)

Az eredeti láncon ilyen adatok szerepelnek, amit nem bírok értelmezni:
3/8.050x57DL
JL9D-3*57 3/8

Viszont a webshopban nem teljesen ilyen adatok vannak, ott 1,1-1,6mm-ig változik, ami elvileg a szélesség
Vagy kicsit más méretű lap/lánc is belemegy?

A lapnál még rosszabb, ott meg csak szem meg a 3/8-as méret szerepel. Így meg elég nehéz...

Még valami:
Még két márkanév alatt létezik kb ugyanez a fűrész, de azok Oregon lánccal rendelkeznek gyárilag:
https://lancfuresz.arukereso.hu/fieldmann/fzp-2002-e-p106705929/#termek-leiras
https://lancfuresz.arukereso.hu/grizzly/eks-2440qt-p173353893/

Úgyhogy Oregonban gondolom legalább van kompatibilis méret.

[ Szerkesztve ]

(#64) Butcher82 válasza mzso (#63) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

ezekre a gépekre a husqvarna lapjai-láncai szoktak jók lenni, természetesen ezek megtalálhatók oregon márkában is. Nincs a közeledben egy husqvarna kereskedés? Könnyebb megoldani a problémát. :)

Ha minden igaz neked 3/8-os osztású 57 szemes és 1.3mm-es lánc kell és ehhez vezető.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#65) Butcher82 válasza Butcher82 (#64) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ez kell neked pl. (a régi vezetőd természetesen maradhat) :

Link

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#66) mzso válasza Butcher82 (#64) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet.
Akkor ezek szerint Oregon márka a Husqvarna tulajdona?
Megnézem van-e Miskolcon valamilyen kereskedés.

"Ha minden igaz neked 3/8-os osztású 57 szemes és 1.3mm-es lánc kell és ehhez vezető."

Nagy nehezen rájöttem én is, hogy a 0,005 az inch-ben ugyanaz az érték.
De láncvezető szélességében van valami szabvány? Az nincs sehol említve. Láttam már sokkal szélesebb vezetőket is.

Pár hozzá nem értő kérdés:
Nem lenne, jobb nagyobb vastagságú lánc és hozzá való vezető?

Vannak előírások a vágóélek és a szemek méretében? Ennek a láncnak mindig elég kicsinek tűntek korábbi láncokhoz képest amiket láttam. (Mivel a magyar nyelvűből kihagyták az infót így nem is tudtuk eldönteni mekkor reszelő kell hozzá, inkább 3-asnak nézett ki ahogy meg volt fúrva, élezve. Mint kiderült az angol nyelvű rész alapján négyest írnak hozzá.)

Szerinted kb milyen árba jönne ez ki?

[ Szerkesztve ]

(#67) mzso válasza Butcher82 (#65) üzenetére


mzso
veterán

Kösz.
Lapot, hogy találok hozzá? :B

Ez is ugyanaz ugye: OREGON láncfűrész lánc (erősített) 3/8" 91VXL 1,3 mm (40-68 szem) ?

[ Szerkesztve ]

(#68) Butcher82


Butcher82
senior tag

Nem, az oregon egy univerzális gyártó, nemcsak husqvarna méretben gyárt alkatrészeket, de pl. stihlben is. Husqvarna kereskedésben nálunk oregon cuccok is vannak, de ha husqvarnát veszel, azt sem fogod megbánni.

A gyári mérettől ne térj el, egy oregon láncnak nagyobbak lesznek a fogai :) Általában a drágább - márkásabb láncoknak nagyobbak a fogai, nekem ez a tapasztalatom.

Láncvezetőt találsz azon az oldalon is amit linkeltél. Veztőlemezek - 3/8 - 57 szem.

Így van,ez mind inchben van, csak át kell számolni, tényleg nem egy nagy ördöngősség. ;)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69) mzso válasza Butcher82 (#68) üzenetére


mzso
veterán

"Láncvezetőt találsz azon az oldalon is amit linkeltél. Veztőlemezek - 3/8 - 57 szem."

Ezzel az a bajom, hogy semmi méret infó nincs. Hossz sehol. Mi van ha vastagabb féle lap lesz?
Némelyiknél még a vastagságot sem tüntetik fel.,

Amúgy kíváncsi lennél mi lett a mostani lánccal. Az egyik oldalán nagyjából normálisan néztek ki a fogak, viszont elkezdtek kitörni. Talán mintha egy kicsit jobban felfelé álltak mint kellett volna.
A másik oldalon egy sem tört ki, viszont az összes torz, csonka lett...

(#70) Butcher82 válasza mzso (#69) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az 57 szem adja a hosszúságot (ez kb. 40cm - 16") 3/8 az osztást az 1.3mm meg a szélességet. A felfogatásnak meg elvileg jónak kell lennie.
Egyébként ha nem ragaszkodsz ehhez az oldalhoz, saját tapasztalatból javaslom, hogy ami linket küldtem (kertmotor) keresd ki az email címüket írd meg nekik mi a géped típusa milyen lap van rajta és javasoljanak már neked egy lánc plusz vezető kombót. Segíteni fognak :)
Nekem is így volt anno.

Azt, hogy egy "gyári" lánccal miért történik ilyesmi nem tudom, több oka is lehet, de így nehéz találgatni.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#71) mzso válasza Butcher82 (#70) üzenetére


mzso
veterán

Ez esetben a láncvezetőnek a szélességére gondoltam, vagy hívjam magasságnak? (Attól függ honnan nézem. :) )

Ennek olyan 53,5mm tolómérő alapján. De szerintem ennél vannak jóval magasabbak is. És azok tuti nem férnek bele a gépbe.

(#72) Butcher82 válasza mzso (#71) üzenetére


Butcher82
senior tag

Emiatt ne aggódj, akkor úgy mondom a szemek száma megadja ezt is. Ezek a lapok - ami neked kell - 38cm és 42cm között szoktak lenni, valamennyire lehet változik a lap "magassága" de ez nem befolyásol semmit. Az osztás a lényeg, a szélesség (amiben fut a lánc, jelen esetben 1.3) meg a szemek száma.
Ha van minimális eltérés a gyári és a vásárolt lap között azt a láncfeszesség állítása közben kiküszöbölöd.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#73) Nedzsef


Nedzsef
újonc

Mi van veled bucher élsz még?? :DD Harap még a gépszörny? :W vagy már rég váltottál jobbra?

(#74) Butcher82 válasza Nedzsef (#73) üzenetére


Butcher82
senior tag

Még harap és addig nem is váltok :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#75) Beretvás


Beretvás
addikt

Sziasztok.

Adott egy lánc aminek a fogai túlságosan szét vannak hajtva gyárilag. Én bontottam ki, és szálirányba nem viszi a fát, középen marad egy csík, nem érnek össze a fogak. Létezik , hogy ez ilyen kell legyen gyárilag vagy csak ennyire hulladék lenne? Nem baltával faragottnak néz ki keresztbe szépen is vág.

(#76) Butcher82 válasza Beretvás (#75) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

ha csinálnál róla egy képet jó lenne, de ilyet még nem láttam/hallottam, hogy gyárilag egy lánc fogai "szét lennének hajtogotva" milyen márkájú gépről illetve láncról van szó?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#77) Beretvás válasza Butcher82 (#76) üzenetére


Beretvás
addikt

Így néz ki...

[ Szerkesztve ]

(#78) Butcher82 válasza Beretvás (#77) üzenetére


Butcher82
senior tag

Őszintén szólva ránézésre semmi baja, egy élezés lehet ráférne de ezt így nehéz megállapítani. :) Írtad, hogy "szálirányban" van probléma a vágással az azért nem mindennapos, hogy az ember így vág egy láncfűrésszel bár ritkán én is szoktam. Már a maga a forgács is egész máshogy néz ki ilyenkor. Nekem az oregon illetve az eredeti husqvarna láncokkal soha nem volt problémám, egyszer vettem egy "noname-t" az nagyon gyorsan kopott illetve ment ki az éle. Esetleg próbálkozz egy élezéssel.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#79) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Tegnap vásároltam egy sthil 391 es motorfűrészt, és neki is álltam a bajaratásnak.
Minden az előírás szerinti adalékokkal megy, elindítás 2 perc járatás majd fokozatos terhelés pár percig (csak gáz adás fába még nem járt) ezt kb 2x csináltam, de a probléma nem is ez hanem a következő
Öklik a lánckenő olaj a dekni a fűrés a föld minden tiszta olaj, borzalom! alul van egy csavar amivel lehet állítani, játszottam is vele de nem sok minden javul, majd tejesen elzártam és elindítottam a fűrész pár gázadás után kisebb mértékben de csöpögött le a dekink az olaj, annak tudtam be, hogy majd ha fát vágok akkor nem lesz ennyire látványos a folyás mint így üresen bemelegítés közben.
Ennek így kell lenni? Járt már igy valaki?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#80) Butcher82 válasza SRII (#79) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

sajnos stihlel nincs tapasztalatom, de volt olyan husqvarna a kezemben ami hasonlót produkált, de ott az olajzás állító csavarral meg lett oldva a problem. Mivel egy elég drága gépezetről beszélünk és gondolom márkakereskedésben vetted én mindenképpen megmutatnám nekik, hogy szerintük ez az olajmennyiség rendben van e.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#81) Butcher82 válasza SRII (#79) üzenetére


Butcher82
senior tag

illetve talán annyi okosságot még tudok mondani, ha használat közben nem folyik orrán száján és kb. egyszerre fogy ki a tankkal a lánckenőolaj, akkor annak rendben kell lennie.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#82) somogyib


somogyib
őstag

Sziasztok!

Napokban vennék láncfűrészt és kéne egy kis hozzáértő segítség, mert nem ismerem a márkákat (a Makita és a Stihl ismerős, csak drága :) ).
Kb. 40-50e ft körül költenék rá.

Ezekről mi a vélemény: link , link

Vagy jobban megérné egy elektromos stihl 60e-ért?

(#83) Butcher82 válasza somogyib (#82) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

én azt a két gépet, főleg ennyi pénzért nem ajánlom. Viszont keress rá a Mcculloch CS42s-re vagy a Mcculloch CS 35-re. Mindekettő Husqvarna termék, én ezeket ajánlom ilyen ársávban. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#84) Butcher82 válasza somogyib (#82) üzenetére


Butcher82
senior tag

https://lancfuresz.arukereso.hu/mcculloch/cs-42s-p356809413/

Ezzel nem fogsz mellé. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#85) somogyib válasza Butcher82 (#84) üzenetére


somogyib
őstag

Ok, kösz a segítséget. :R

(#86) somogyib


somogyib
őstag

Egy Husqvarna 120 típusú gépet vettem, 49000 Ft volt.
Ma ki is próbáltam - kivágtam a régen elszáradt mandulafánkat. :)
Nagyon hasít, még nem használtam benzinest, a régi villanyfűrészek után teljesen más kategória.

info: a szakboltban azt mondták, hogy a mcculloch láncfűrészeket már nem fogják gyártani, kifutóban vannak.

@Butcher82 még egyszer kösz a linkeket. :R

(#87) Butcher82 válasza somogyib (#86) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

én egy picit erősebbet vettem volna, a 120-as a legkisebb Husi, de tény anno nekem is volt hasonló kicsi gépem és évekig jól működött. Azt viszont nagyon pozitívnak gondolom, hogy voltál szakboltban és megmentetted magad az első két kiszemelt "csodától". :)
(direkt nem akarom őket ócsárolni, sokan használják azokat is).

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#88) somogyib válasza Butcher82 (#87) üzenetére


somogyib
őstag

Nem kell nekem "ipari" fűrész, mert nem vagyok erdész. :)
Úgy gondolom, hogy az én feladataimnak ez a gép is megfelel.

Volt egy drágább típús is 75e-ért, de annyit már nem akartam kiadni érte.

Majd meglátom, hogy bírja a strapát, de az első használatot tekintve meg vagyok vele elégedve.

(#89) Butcher82 válasza somogyib (#88) üzenetére


Butcher82
senior tag

Mivel alkalmi használatra vetted, csalódás esélye szinte zéró. :)

A drágabbik valószínű a 135-ös volt, sokan dícsérik, csak azért írom le ha valaki esetleg intenzívebb használatra keres gépet, jó masina az is.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#90) gyulank


gyulank
addikt

Mi a különbség az AL-KO EKS 2400 és a solo 621 közt? A 100W különbségen kívül.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#91) Butcher82 válasza gyulank (#90) üzenetére


Butcher82
senior tag

Rálestem. Elsőre meg is lepődtem,a Solo egy régi elismert láncfűrész márka volt, aminek a nevét ahogy látom az AL-KO megvette. Solo (by ALKO) :) mintha valamivel robosztusabb lenne és hiába 100W-al több mégis fél kilóval könnyebb. Ha e kettő között kell választani én ezt venném. Egyébként az ALKO elektromos láncfűrészekről kevés tapasztalatot hallottam de egyik sem volt negatív.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#92) gyulank válasza Butcher82 (#91) üzenetére


gyulank
addikt

Hát az, hogy milyennek látszik semmit nem jelent. Ha fél kilóval könnyebb, pláne nem mindegy, hogy mi árán. Vékonyabb tekercs, kisebb hűtés, gyengébb alkatrészek? Még könyv se található hozzá, a láncsebességet megkérdeztem, azt írták, kb. 12,5 m/sec. Hát ez kb. az alapján lehetett, hogy megnézte a többit, mindre azt írták, hogy 13,5m/s, aztán gondolta ez is akörül lehet, de még erre is rosszul emlékezett.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#93) Butcher82 válasza gyulank (#92) üzenetére


Butcher82
senior tag

Azért nem árt ha már eleve strapabíróbbnak néz ki, ha az ember leejti ne repedjen egyből. Full műanyag az egész szinte.

Nem fogsz róluk túl sok konkrétumot találni.

Ha biztosra akarsz menni és vásárlás előtt valós infót szerezni, nézz körül a Husqvarna (Mcculloch is) vagy Oleo Mac-ok között. Ezeknek van rendes márkaboltjuk is.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#94) gyulank válasza Butcher82 (#93) üzenetére


gyulank
addikt

Én már kerestem. Azért kérdeztem itt. Attól, hogy strapabíróbbnak néz ki, nem biztos, hogy az is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#95) Butcher82 válasza gyulank (#94) üzenetére


Butcher82
senior tag

Párszor használtam csak elektromost, kényszerből, nekem mindig is benyás volt itthon. Az elektromos nem győzött meg.
Világos, hogy nem elég ha annak néz ki, de valamire csak hagyatkozik az ember, sajnos ez a fórum, mint Te is látod nem túl nagy. Eddig nem is esett szó elektromos gépezetről. Mindenképpen azt szeretnél?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#96) gyulank válasza Butcher82 (#95) üzenetére


gyulank
addikt

Tiszta nevetség, már fél órája keresem, hogy melyikre milyen lánc megy. Mivel csak a 2400-hoz van kézikönyv, arról ott van, hogy .

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#97) gyulank


gyulank
addikt

Amúgy milyen lánc jobb, milyen lánc rosszabb? A vastagabb jobb vagy rosszabb?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#98) Butcher82 válasza gyulank (#97) üzenetére


Butcher82
senior tag

A lényeg, hogy a 2400-asra 56 szemes és 3/8" osztású 1.3mm-es kell. Márkára az oregon teljesen okés,de ilyen osztással találsz husqvarnaban is vagy egyéb márkájú olcsó láncot bár azok sokat nem érnek.
Vastgságnál nem tudom pontosan mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99) Butcher82 válasza Butcher82 (#98) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ennyit találtam,ugyanaz a 3/8"-os lánc van rajta.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100) gyulank válasza Butcher82 (#98) üzenetére


gyulank
addikt

A lényeg, hogy a másikra nem tudni milyen kell, meg hogy a 2400-as a honlapján kb. 5kg, a használati útmutatóban meg minden nélkül 6.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.